נושא הצבא והביטחון הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

נושא הצבא והביטחון הרשמי

הודעהעל ידי Mandellla » 09 מאי 2013, 17:31

ראיתי באתרים כמו בFXP נושא כזה אז חשבתי לעצמי לפתוח את הנושא הזה על צבא וביטחון כולל חו"ל ובמיוחד צה"ל, ודרך אגב, מי יודע לאיזה יחידה שייכת התמונה שלי?
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

Re: נושא הצבא והביטחון הרשמי

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 09 מאי 2013, 18:28

669
"A man chooses, a slave obeys"

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 09 מאי 2013, 19:42

באמת צריך את זה? כבר יש נושא OT ראשי ונראה שהוא יכסה את הרוב...

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 10 מאי 2013, 00:30

טוב אם כבר הדיון הזה נפתח אני צריך למלא את השאלון שלי וחשבתי למלא העדפה לחילוץ והצלה בפיקוד העורף, זה נשמע תפקיד די מעניין והאופציות האחרות זה חיל תותחנים וחיל שריון ומערך ההגנה האווירית, זה יותר קרבי ואני לא בנוי לזה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 10 מאי 2013, 09:24

Blue&Black כתב:טוב אם כבר הדיון הזה נפתח אני צריך למלא את השאלון שלי וחשבתי למלא העדפה לחילוץ והצלה בפיקוד העורף, זה נשמע תפקיד די מעניין והאופציות האחרות זה חיל תותחנים וחיל שריון ומערך ההגנה האווירית, זה יותר קרבי ואני לא בנוי לזה.

אני גם חשבתי על זה אבל הבנתי שזה תפקיד ממש ממש על הפנים, קראתי שכל עוד אין איזה רעידת אדמה הם עובדים כשב"סניקים ששומרים על סודנים.
תותחנים והגנ"א זה קרבי לייט לא גולני. במקרה ואף אחד מהמזימונים שלי לא ילך ולא תהיה לי ברירה אני כנראה אלך לאחד מהם.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 10 מאי 2013, 13:40

נ"מ (או בשמו בחדש, מערך ההגנה האווירית) התפקיד הכי פחות קרבי, אפילו יותר מיחצ"ה. במידה ואין לך רצון להתגייס לקרבי תמיד תוכל להוריד פרופיל, תמיד אפשר למצוא סיבה לכך.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 10 מאי 2013, 15:25

גם הצבא לא מכריח את כל מי שיש לו פרופיל קרבי להתגייס לקרבי,ולפני שחושבים שפרופיל קרבי חוסם אנשים לשרת בתפקידים טובים כמו: מודיעין, תקשוב, להקה צבאית, תזמורת צה"ל, גלי צה"ל וכו', זה לא באמת דופק אותם בשירות הצבאי ונועל להם את הדלתות סתם ככה דווקא בגלל הפרופיל הגבוה.
יש אנשים שמשרתים במודיעין ובממר"ם בתקשוב אפילו שיש להם פרופיל קרבי.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 10 מאי 2013, 15:49

Mandellla כתב:גם הצבא לא מכריח את כל מי שיש לו פרופיל קרבי להתגייס לקרבי,ולפני שחושבים שפרופיל קרבי חוסם אנשים לשרת בתפקידים טובים כמו: מודיעין, תקשוב, להקה צבאית, תזמורת צה"ל, גלי צה"ל וכו', זה לא באמת דופק אותם בשירות הצבאי ונועל להם את הדלתות סתם ככה דווקא בגלל הפרופיל הגבוה.

חחח, החלום שלי זה להיות בגלי צה"ל... כי קרבי אני לא אהיה. אני מאד מתעניין באקטואליה, וחושב שאני יכול לתרום שם הרבה.

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 10 מאי 2013, 15:55

Mandellla כתב:גם הצבא לא מכריח את כל מי שיש לו פרופיל קרבי להתגייס לקרבי,ולפני שחושבים שפרופיל קרבי חוסם אנשים לשרת בתפקידים טובים כמו: מודיעין, תקשוב, להקה צבאית, תזמורת צה"ל, גלי צה"ל וכו', זה לא באמת דופק אותם בשירות הצבאי ונועל להם את הדלתות סתם ככה דווקא בגלל הפרופיל הגבוה.

הם נתנו לי שאלון רק ליחידות שדה, אני עדיין אוכל לנסות להגיע למקומות האלה?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 10 מאי 2013, 16:14

Blue&Black כתב:הם נתנו לי שאלון רק ליחידות שדה, אני עדיין אוכל לנסות להגיע למקומות האלה?

תתקשר ללשכת הגיוס או לכל מה שאתה רוצה להתמיין ותבקש מהם מיון, אם נגיד במודיעין אז למספר של חיל המודיעין.
אם הם לא רוצים ומבלבלים לך בשכל, אל תוותר להם ותילחם איתם מלחמה להגיע למיונים ומקומות (זה יהיה לא פחות קשה ממלחמה אמיתית חחח) אז אל תוותר.

מספרים של גיוסים ובקשות מיונים באתר אכ"א ובטוח יש בעוד אתרים:
https://www.aka.idf.il/main/giyus/Gener ... ocid=64966
תמונה
תמונה

Tamir
Padawan

הודעהעל ידי Tamir » 11 מאי 2013, 17:06

בהחלט אפשר להגיע לחיל מודיעין עם פרופיל קרבי (מניסיון) ויש לזה אפילו עדיפות על קרבי בתפקידים מסוימים.
תבקשו מיונים ותנו את כל כולכם במבחנים ובראיונות בלי להתייאש, זה שווה את זה. יש בחיל הרבה תפקידים מעולים שעושים בהם שירות משמעותי וחשוב לא פחות מקרבי.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 11 מאי 2013, 18:55

אני ממליץ לכם להתרחק מתפקידים מסוימים בצבא, לדוגמא: הטכני של חיל האוויר, פשוט להתרחק מזה כמו מאש,המורים שלי וגם הרבה אנשים משם טוענים שהם עובדים כמו חמורים עד 1 בלילה בתיקון מטוסים עם שמן וגריז, פשוט לא שווה לבזבז 3 שנים בעבודת פרך כזו חסרת הערכה, כמה שלא מעריכים את הטכנאים של המטוסים.
אם אתם לא מצליחים לצאת מהטכני, תלחמו עם הצבא עד שתצליחו ללא ויתורים!!! נכון שלחילות כמו מודיעין קשה להתקבל גם אם אתה גאון הדור כי צריך הרבה מזל ואפילו טיפ טיפה פרוטקציות, זה בגלל שזה חיל עם עדיפות מטורפת עם כמות מועמדים גדולה וגם הכי הרבה אנשי קבע ולא כולם מתקבלים אליו כי לפעמים יש להם העדפות ויכולים לפעמים קצת ליפול במבחני מיון בגלל חוסר ריכוז ו/או עייפות או במקרה יותר נדיר יש פשוט אנשים עם פרוטקציות מטורפות, אז תבקשו כמה שיותר מהר זימונים לדברים שווים כמו מודיעין או תקשוב!
מה לעשות שלפעמים הצבא מתנהג כמו ילד קטן לחיילו כאילו הם הצעצועים שלו, יכול להשתמש בהם לטובה או אפילו פשוט לזרוק אותם לפח וזהו (כשאני מתכוון לפח אני מתכוון לתפקידים משפילים כמו הטכני שהזכרתי).
אני לא מנסה לגרום לאנשים כאן להשתמט או לא להתגייס, אני נתן לאנשים כאן ידע מסוים כדי שהם ידעו להיזהר משיבוצים ללא בחירה במקומות מסוימים, פשוט תשאלו אנשים על הצבא ותפעילו קשרים כמה שאתם יכולים לזה.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 11 מאי 2013, 19:18

גם במודיעין יש עבודות טכניות שחורות לא פחות מחיל האויר.
מה שמשנה זה קודם כל המפקדים ואח"כ התפקיד, אין שום חשיבות לחיל.

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 11 מאי 2013, 19:28

לי יש פרופיל קרבי ונתוני איכות גבוהים, העיפו אותי משחקים ומטייס. גם המודיעין וגם חיל התקשוב לא מסכימים לשלוח לי מיונים למרות שהצקתי להם המון בפקסים. התקשוב סירבו בגלל הפרופיל ומודיעין לא אמרו למה.
אתם חושבים שבגלל שתאריך הגיוס שלי מאוחר גם הזימונים יגיעו מאוחר יותר?
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 14 מאי 2013, 10:02

Mandellla כתב:אני ממליץ לכם להתרחק מתפקידים מסוימים בצבא, לדוגמא: הטכני של חיל האוויר, פשוט להתרחק מזה כמו מאש,המורים שלי וגם הרבה אנשים משם טוענים שהם עובדים כמו חמורים עד 1 בלילה בתיקון מטוסים עם שמן וגריז, פשוט לא שווה לבזבז 3 שנים בעבודת פרך כזו חסרת הערכה, כמה שלא מעריכים את הטכנאים של המטוסים.
אם אתם לא מצליחים לצאת מהטכני, תלחמו עם הצבא עד שתצליחו ללא ויתורים!!! נכון שלחילות כמו מודיעין קשה להתקבל גם אם אתה גאון הדור כי צריך הרבה מזל ואפילו טיפ טיפה פרוטקציות, זה בגלל שזה חיל עם עדיפות מטורפת עם כמות מועמדים גדולה וגם הכי הרבה אנשי קבע ולא כולם מתקבלים אליו כי לפעמים יש להם העדפות ויכולים לפעמים קצת ליפול במבחני מיון בגלל חוסר ריכוז ו/או עייפות או במקרה יותר נדיר יש פשוט אנשים עם פרוטקציות מטורפות, אז תבקשו כמה שיותר מהר זימונים לדברים שווים כמו מודיעין או תקשוב!
מה לעשות שלפעמים הצבא מתנהג כמו ילד קטן לחיילו כאילו הם הצעצועים שלו, יכול להשתמש בהם לטובה או אפילו פשוט לזרוק אותם לפח וזהו (כשאני מתכוון לפח אני מתכוון לתפקידים משפילים כמו הטכני שהזכרתי).
אני לא מנסה לגרום לאנשים כאן להשתמט או לא להתגייס, אני נתן לאנשים כאן ידע מסוים כדי שהם ידעו להיזהר משיבוצים ללא בחירה במקומות מסוימים, פשוט תשאלו אנשים על הצבא ותפעילו קשרים כמה שאתם יכולים לזה.

בתור אחד שנמצא תקופה גדולה בחיל האוויר (נו טוב, עדיין לא בבסיסים אלא בקרייה) אני יכול להגיד ש-50% ממי שהולך לטכני יוצא על רפואי או על נפשי משם. (כל מה שאתם צריכים זה פרופיל 45 כלשהו) יש תפקידים נחמדים שנמצאים בטכני (מנהל רשת מחשוב ועוד תפקידים שנמצאים באופק) אבל כן, ממש לא מומלץ להיכנס לשם.
אגב, קיבלתי אתמול אישור לקיצור השירות ב-45 יום, אוקטובר כבר בחוץ :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 מאי 2013, 10:51

SgtDonowitz כתב:בתור אחד שנמצא תקופה גדולה בחיל האוויר (נו טוב, עדיין לא בבסיסים אלא בקרייה) אני יכול להגיד ש-50% ממי שהולך לטכני יוצא על רפואי או על נפשי משם. (כל מה שאתם צריכים זה פרופיל 45 כלשהו) יש תפקידים נחמדים שנמצאים בטכני (מנהל רשת מחשוב ועוד תפקידים שנמצאים באופק) אבל כן, ממש לא מומלץ להיכנס לשם.

מזל טוב על הקיצור סהר!
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 מאי 2013, 11:18

יאללה חגיגה באזרחות!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 14 מאי 2013, 17:22

SHAPIRA500 כתב:לי יש פרופיל קרבי ונתוני איכות גבוהים, העיפו אותי משחקים ומטייס. גם המודיעין וגם חיל התקשוב לא מסכימים לשלוח לי מיונים למרות שהצקתי להם המון בפקסים. התקשוב סירבו בגלל הפרופיל ומודיעין לא אמרו למה.
אתם חושבים שבגלל שתאריך הגיוס שלי מאוחר גם הזימונים יגיעו מאוחר יותר?

תאמין לי זה הכל פרוטקציות עם הזימונים האלו, צריך פשוט נס מאלוהים בשביל לקבל זימון קטן או לדעת להילחם איתם ולסרב פינוי מהבקו"ם.
אם הם לא רוצים אז הם מפספסים בנאדם איכותי מספיק בשביל תפקידים איכותיים, הפסד שלהם...

SgtDonowitz כתב:בתור אחד שנמצא תקופה גדולה בחיל האוויר (נו טוב, עדיין לא בבסיסים אלא בקרייה) אני יכול להגיד ש-50% ממי שהולך לטכני יוצא על רפואי או על נפשי משם. (כל מה שאתם צריכים זה פרופיל 45 כלשהו) יש תפקידים נחמדים שנמצאים בטכני (מנהל רשת מחשוב ועוד תפקידים שנמצאים באופק) אבל כן, ממש לא מומלץ להיכנס לשם.

קודם כל מזל טוב! ובדרך כלל באופק, גאמ"א ובמקצועות המחשב הם רוצים יותר אנשים שיש להם ניסיון רציני במחשבים ו/או להיות בוגר מגמת מחשבים, אחד התפקידים הכי שווים כרגע בחיל תקשוב זה מסלול מגן בסייבר, מי שמתקבל לשם מרוויח שירות כיפי בללמוד להיות סוג של האקר שגם מגן על המחשבים מפני וירוסים, אחד הדברים המשמחים שכתבו לא מזמן באינטרנט זה שהם רוצים להגדיל את המסלול הזה וגם לא חייבים ניסיון קדם צבאי במחשב.

ואם מדברים על שיבוצים לא הוגנים, הנה כתבה על מישהו שהתאבד לפני שנתיים בגלל זה: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/468/742.html
תמונה
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 14 מאי 2013, 18:37

Mandellla כתב:
תאמין לי זה הכל פרוטקציות עם הזימונים האלו, צריך פשוט נס מאלוהים בשביל לקבל זימון קטן או לדעת להילחם איתם ולסרב פינוי מהבקו"ם.
אם הם לא רוצים אז הם מפספסים בנאדם איכותי מספיק בשביל תפקידים איכותיים, הפסד שלהם...

קודם כל מזל טוב! ובדרך כלל באופק, גאמ"א ובמקצועות המחשב הם רוצים יותר אנשים שיש להם ניסיון רציני במחשבים ו/או להיות בוגר מגמת מחשבים, אחד התפקידים הכי שווים כרגע בחיל תקשוב זה מסלול מגן בסייבר, מי שמתקבל לשם מרוויח שירות כיפי בללמוד להיות סוג של האקר שגם מגן על המחשבים מפני וירוסים, אחד הדברים המשמחים שכתבו לא מזמן באינטרנט זה שהם רוצים להגדיל את המסלול הזה וגם לא חייבים ניסיון קדם צבאי במחשב.

ואם מדברים על שיבוצים לא הוגנים, הנה כתבה על מישהו שהתאבד לפני שנתיים בגלל זה: http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/468/742.html

בתור אחד שבפנים ועובד המון עם יחל"ם ויצא לי לעבוד בעבר עם המון יחידות מחשוב של 8200 אני יכול להגיד לך שלהיכנס לגאמא או לממר"מ זה סופר קשה וכמעט 90% ממי שמנסה לא מגיע לשם.
אופק למשל, היא יחידת המחשוב הכוללת של חיל האוויר, אתה יכול להיות "טכנאי" שאין לך הרבה מה לעשות עם זה אחרי השירות כי כל מה שהם עושים שם זה אימג'ים מסכנים שמיועדים לצבא ללא כל צורך באזרחות או שאתה יכול לעבוד על דברים שאחרי הצבא יש להם עבודות בשפע. דוגמא אחת שיצא לי לעבוד עליה לא מזמן היא אנשים שמתמחים בסיטריקס, יש לזה שימוש עצום מחוץ לצבא.

כמו כן, אני לא יודע איך זה בהרבה מקומות אחרי, אבל ממה שהבנתי, להמון מקומות נחשבים באופק, ממר"מ ויחידות טכנולוגיות שונות הם מחייבים מינימום לימודים אקדמאים ובהרבה מקומות חייבים תואר ראשון או לחילופין הנדסאי. (למרות שאין לי מושג מדוע) ממה שאני מכיר בחיל האוויר, אין חייל באופק שלא עובר קורס בטכני ואחרים עוברים קורסים בירוקים והשלמה בטכני.

אגב, מנדלה, תמיד צריך לשאוף להרבה, אבל המלצה שלי למי שלא ימצא את התפקיד שהוא רוצה, וגם אחרי המון מלחמות לא יקבל את זה - להילחם על ת"ש ולהתחיל לעבוד וללמוד תוך כדי השירות הצבאי. לפעמים המסגרת הדפוקה הזאת שקוראת לעצמה "צבא ההגנה לישראל" תעשה הכל בשל "צורכי מערכת" ותתן לכם להתייבש בבסיס בלי לעשות כלום. אם הגעתם למצב כזה, תלחמו על ת"ש ותעשו דברים מעבר לצבא, זה בטוח יתן לכם אוויר לנשימה ולא תרגישו את הזמן מתבזבז לכם.

Tamir
Padawan

הודעהעל ידי Tamir » 15 מאי 2013, 15:04

SgtDonowitz כתב:אגב, קיבלתי אתמול אישור לקיצור השירות ב-45 יום, אוקטובר כבר בחוץ :)

וואי וואי איך הזמן טס!!

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 מאי 2013, 10:33

זה לא ממש קשור לכאן אבל פשוט לא בא לי לפתוח נושא אקטואליה כי זה יגרר למקומות מפגרים. מישהו מכאן מכיר את הסרטון שמסתובב בLIVE LEAK של חייל סורי מהמורדים שחותך לחייל של אסד את הלב והכבד ונותן בו ביס? הכוונה היא לא לזוועה הנקודתית הזאת אלא שהסרטון המדובר מראה שאותו חייל הוא אחד שאל ג'זירה משתמשים בוא כביכול בתור "עיתונאי" שמדווח "מתוך העם". סרטון נורא מעניין וחבל שמעצמה כמו ארה"ב בכלל לא מתייחסת לזה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 16 מאי 2013, 13:07

swiss-the-engine כתב:זה לא ממש קשור לכאן אבל פשוט לא בא לי לפתוח נושא אקטואליה כי זה יגרר למקומות מפגרים. מישהו מכאן מכיר את הסרטון שמסתובב בLIVE LEAK של חייל סורי מהמורדים שחותך לחייל של אסד את הלב והכבד ונותן בו ביס? הכוונה היא לא לזוועה הנקודתית הזאת אלא שהסרטון המדובר מראה שאותו חייל הוא אחד שאל ג'זירה משתמשים בוא כביכול בתור "עיתונאי" שמדווח "מתוך העם". סרטון נורא מעניין וחבל שמעצמה כמו ארה"ב בכלל לא מתייחסת לזה.

אתה מצפה שממשל אובמה יגיב לזה? שיטיס חיילים, שילחמו בשני הצדדים?
דווקא ראיתי אזכורים לעניין בתקשורת האמריקאית. לא בתקשורת המיינסטרים (גם לא בדקתי שם, אז אולי יש דיווחים), אבל טבעי לחלוטין שאצלינו זה יקבל הרבה יותר הד תקשורתי, כי כשקורא משהו כזה בשכונה שלנו, מדווחים על זה וכאשר יש רצח אכזרי בארה"ב (ויש כל הזמן תקריות נוראיות, כמו הירי במצעד יום האם, בשבוע שעבר שנגמר במזל עם כמה עשרות פצועים בלבד, ביניהם ילדים) לא בהכרח שומעים על זה פה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 16 מאי 2013, 13:21

נראה לי לא הבנתה את הכוונה. אני ממש לא רוצה שהמערב יתערב בסוריה, אני פשוט (ואני די לא מחובר לתקשורת מיינסטרים אז אולי זה סתם נראה לי) לא מבין למה אין אזכורים לדברים האלה בכלי התקשורת העיקריים. זה כל הזמן כאילו יש את אסד הרודן ומנגד אוכלוסיות חלשות ומסכנות שרק צועדות עם עלי זית ביד. זה פשוט מדהים אותי כמה שהמערב אוכל את הפרופגנדה של איסלמיסטים פונדמנטליסטים.

תתחדש אגב על TRIALS! איזה משחק אדיר זה.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 16 מאי 2013, 14:02

ירידות על כל חיל בצבא חחחחח: http://eincyclopedia.wikia.com/wiki/%D7 ... 4%22%D7%9C
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 16 מאי 2013, 14:06

swiss-the-engine כתב:נראה לי לא הבנתה את הכוונה. אני ממש לא רוצה שהמערב יתערב בסוריה, אני פשוט (ואני די לא מחובר לתקשורת מיינסטרים אז אולי זה סתם נראה לי) לא מבין למה אין אזכורים לדברים האלה בכלי התקשורת העיקריים. זה כל הזמן כאילו יש את אסד הרודן ומנגד אוכלוסיות חלשות ומסכנות שרק צועדות עם עלי זית ביד. זה פשוט מדהים אותי כמה שהמערב אוכל את הפרופגנדה של איסלמיסטים פונדמנטליסטים.

תתחדש אגב על TRIALS! איזה משחק אדיר זה.

ראיתי גם בתקשורת המיינסטרים וגם בתקשורת ניו-מדיה אזכורים לעניין הזה, כולל אזכורים לאחד המורדים שביתר אישה בהריון והוציא ממנה את העובר.

אני גם רואה הרבה דיונים על כך ששני הצדדים גרועים כמעט באותה המידה. רוב המדינות המערביות באמת בצד של המורדים, אבל אני לא חושב שזה בגלל שהם מאמינים בעקרונות ובערכים שלהם, אלא בגלל שהם משוכנעים שהם הצד שייצא מנצח ולכן הם בחרו לתמוך דווקא בו.
בשורה התחתונה, מדובר על מוסלמים פונדמנטליסטים שנלחמים במוסלמים פונדמנטליסטים. פחות משנה איזה צד יפסיד, לפי דעתי.
תמונה

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים