בחירת טלווזיה חדשה

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: בחירת טלווזיה חדשה

הודעהעל ידי bling » 12 ינואר 2019, 12:08

מחפש לקנות טלוויזיה עבור ההורים, מ 65 אינץ׳ (אפשר גם יותר אם המחיר סביר), עדיף של סאמסונג, חובה כמובן פונקציית סמארט ו 4K ושתהיה באיכות סבבה. היא תשמש אותם ללפחות עשור.

מה הטלוויזיית ערך לכסף הכי סבבה שלהם?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2019, 13:31

כמה הם מחפשים להוציא? אני רק אציין שסמסונג ישראל הם קצת יקרנים אז לפעמים הvalue/money ספציפית בארץ לא תמיד שווה. למשל qled נועד להיות התחליף הקצת פחות איכותי והזול של oled אבל בארץ הם כל כך יקרים שהqled עלו בארץ כמו הoled. אני חושב שהיום זה לא המקרה אבל זה היה המצב לפני שנה וקצת.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 ינואר 2019, 14:29

אין תקציב מוגדר במיוחד, מנסה למצוא משהו יחסית סבבה שעושה את העבודה אבל לא הטופ של הטופ ב 20K, הם לא בדיוק חולי טכנולוגיה שישימו לב לכל פגם או שיעריכו כל פיצ׳ר.

הצורך העיקרי בתכלס זה שהטלוויזיה בסלון שלהם שפעם היתה מרשימה בגודל שלה היא היום קטנה (בחדר שלהם למרבה האבסורד יש טלוויזיה יותר גדולה בהרבה מהסלון כי קנינו לאבא ליום הולדת שלו) ולא כיף לראות עליה סרטים וגם אין לה סמארט ככה שאין נטפליקס וכאלה.

מה אתה אומר על הדגם הזה?

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=998275

גם QLED וגם מחיר סביר מאוד, איפה הקאץ׳ כמו שאומרים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2019, 15:38

אני לא חושב שיש פה קטצ', אני משער שהיא פשוט עם פחות סוגים של עיבוד תמונה ומעבד פחות חזק ושיט כזה. היא מסדרת 2018 שזה אחלה אבל להגיד את האמת, אני לא מבין עד לעומק בסמסונג כך שאולי מישהו אחר ידע להגיד יותר. אני מכיר ממש טוב את הטלביזיות של LG.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 ינואר 2019, 16:32

על איזו טלוויזיה של LG היית ממליץ אם ככה?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 ינואר 2019, 16:39

ממליץ לך להיכנס לכאן:

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/65-inch

כנראה האתר הכי טוב בביקורות של טלוויזיות בימינו. שים לב שמספרי הדגמים כנראה לא תמיד יתאימו 1:1 לאלה שנמכרים בארץ, אבל זה זניח לרוב.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 ינואר 2019, 18:04

תודה קליימן. מן הסתם המקום הראשון שלהם (ה LG OLED) הוא קצת יקר מדי והטלוויזיה של סוני שהם בחרו כטובה ביותר ל Mid range שזה בדיוק מה שמתאים להורים היא די יקרה בארץ, לא יודע למה המוצרים של סוני בארץ מתומחרים ככה יקר תמיד.

מה שכן הם ציינו דגם של סאמסונג שהוא בתקציב כטלוויזיית גיימינג מעולה (NU8000) ואני מתאר לעצמי שהיא גם טובה באופן כללי כי אין מצב שטלוויזיית גיימינג טובה תהיה רעה לתוכן אחר (באתר קיבלה ציון 8) ומצד שני , הטלוויזית QLED שלהם ששמתי לה קישור פה קיבלה גם אחלה ציון של 8 למרות שלא מופיעה בכתבה הספציפית הזו.

אז נראה לי שהדיון צריך להיות סביב 2 הדגמים האלו של סאמסונג אלא אם מישהו רוצה להאיר את עיניי.

חייב להודות שהתווית QLED מפתה אותי לנטות לעבר האופציה הזו על פני ה MU8000 למרות שה MU דגם מאוד פופולרי ומוכח ואולי זה עדיף על דגם כביכול low end של טכנולוגיה עדיפה. מבחינת תקציב המחירים של שתיהן די זהים (פער של 500 שקל אקסטרה עבור דגם ה QLED) ככה שזה לא שיקול.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2019, 19:09

אני אנחש שיש גאמת צבע הרבה יותר טובה בqled.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 12 ינואר 2019, 20:18

כנראה. מעניין מהם היתרונות של ה MU8000 שמציג טכנולוגיה מיושנת יותר אבל בשלה וברמה טובה לעומת מכשיר low end עם טכנולוגיה עדיפה כמו הדגם הזה של סאמסונג.

חוץ מלשאול מוכרים עם bias מסויים אין לי הרבה מה לעשות אבל אני נוטה לעבר ה QLED אם לסמוך על האינטואיציה שלי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 ינואר 2019, 16:23

אני יכול אולי רק להגיד שלא משנה איזה טלווזיה תבחר - תזכור שלמרות שרוב החנויות מוכרות את רוב הדגמים, עדיין יש סוג של שיוך של יבואנים לחנויות, ככה שיש יותר סיכוי להתמקח על הנחה בחנות אחת לעומת אחרת. אז ברגע שתתכוונן על סוג - תבחר את הרשת שעובדת צמוד עם היבואן כי שמה כנראה תקבל את המחיר הכי טוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 ינואר 2019, 21:09

תודה על הטיפ בוזמן.

יש חשיבות אגב אם לקנות דרך היבואן עצמו או מקביל כשזה מגיע לטלוויזיות?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 ינואר 2019, 12:58

בד"כ אין חשיבות, ההבדל יכול להיות רק במימוש אחריות וגם זה לא תמיד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 פברואר 2019, 20:06

עדכון קטן: ההורים בעצת המשפחה החליטו להגדיל את התקציב לטלוויזיה ועכשיו אנחנו מדברים כבר במספרים יותר גדולים.

הדיון כרגע הוא סביב ה QLED של סאמסונג מול ה OLED B8 של LG בגודל 65 אינץ׳ כאמור. אני יודע שה LG נחשבת לעדיפה אבל הבעיה היא שיש לנו חשש מאמינות לקויה של ה OLED וגם יש חשש מסויים מ LG אחרי שטלוויזיית LED שלהם שקנינו בעבר נשרפה תוך שנתיים ברמה של טוטאל לוס לפח. משהו שאף פעם לא קרה לנו בעבר עם טלוויזיות מודרניות.

בקיצור לדעתכם ה OLED של LG היא קנייה בטוחה? זו טלוויזיה שצריכה להחזיק עשור כמו שה LCD שאותה היא מחליפה החזיקה, בגלל זה יש רצון להעלות את הסכום מתוך מטרה שתהיה עדכנית להרבה זמן אבל אם האמינות לא בטוחה אז כל זה לא שווה הרבה.

המשפחה נוטה לסאמסונג רק בגלל העניין הזה אבל אם ישתכנעו שאין ממה לחשוש אולי נצליח לשכנע אותם לעשות את הקנייה היותר איכותית.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 פברואר 2019, 21:03

אני לא יודע אם טלווזיות היום מכוונות לעשור בכלל... יותר לכיוון שלוש או ארבע שנים.
אני יכול להגיד שהLG אולד שלי מחזיקה יפה מאז המונדיאל...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 פברואר 2019, 21:35

bling כתב:עדכון קטן: ההורים בעצת המשפחה החליטו להגדיל את התקציב לטלוויזיה ועכשיו אנחנו מדברים כבר במספרים יותר גדולים.

הדיון כרגע הוא סביב ה QLED של סאמסונג מול ה OLED B8 של LG בגודל 65 אינץ׳ כאמור. אני יודע שה LG נחשבת לעדיפה אבל הבעיה היא שיש לנו חשש מאמינות לקויה של ה OLED וגם יש חשש מסויים מ LG אחרי שטלוויזיית LED שלהם שקנינו בעבר נשרפה תוך שנתיים ברמה של טוטאל לוס לפח. משהו שאף פעם לא קרה לנו בעבר עם טלוויזיות מודרניות.

בקיצור לדעתכם ה OLED של LG היא קנייה בטוחה? זו טלוויזיה שצריכה להחזיק עשור כמו שה LCD שאותה היא מחליפה החזיקה, בגלל זה יש רצון להעלות את הסכום מתוך מטרה שתהיה עדכנית להרבה זמן אבל אם האמינות לא בטוחה אז כל זה לא שווה הרבה.

המשפחה נוטה לסאמסונג רק בגלל העניין הזה אבל אם ישתכנעו שאין ממה לחשוש אולי נצליח לשכנע אותם לעשות את הקנייה היותר איכותית.

אין ספק שהOLED היא טלביזיה טובה יותר. לי לא היו בעיות עם ה-LG שלי (הייתה איתי מ-2012 ועד 2017 כשהמובילים הפילו לי אותה ונפצו את המסך :() וגם עכשיו יש לי LG בשנה וחצי האחרונה והיא ממש אחלה. אגב, יש ל-DIGITAL FOUNDRY סרטון על OLED סדרה B של LG, הגרסה הקצרה היא שכל הצוות שלהם קנה אותה. לדעתי אלה אם הסמסונג זולה משמעותית וזה חשוב לכם, לכו על הOLED.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 פברואר 2019, 22:47

אם ה OLED מחזיקה יותר בכיוון של 3-4 שנים אז נעדיף כבר לרדת בטכנולוגיה לטובת אמינות, זו עדיין טלוויזיה שב 99 אחוז מהזמן תשמש ליס, לא הגיוני שכל 3 שנים ישימו שוב 8.5 אלף על זה.

המחירים בין ה QLED ל OLED של LG די קרובים אבל אם ה QLED הוא אמין יותר ויחזיק נגיד פי 2 זמן אז בפועל הוא עולה ב 50 אחוז פחות ואת זה קשה יהיה לקבל עם כמה שה LG עדיפה ואני מת לטלוויזיה שכזו להורים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 פברואר 2019, 23:18

טלביזיות OLED יותר רגישות ל-BURN IN מטלביזיות LCD אבל מאוד קשה להזיק לטלביזיה בצורה שכזו. אני חושב שההערה של חנן הייתה יותר בכיוון כללי שזה אורך חיים של טלביזיה, אין שום סיבה לא שתוכל להחזיק בOLED שנים, לפחות לא פחות מ-QLED. אם אני הייתי קונה טלביזיה היום אז לא היה לי בכלל ספק והייתי ישר קופץ על OLED. כל הקטע של QLED הוא שמדובר בטכנולוגיה הרבה יותר זולה, כלומר אם אתה לא חוסך פה לא מעט כסף אין לך מה לחפש עם QLED כי היא פשוט פחות איכותית מ-OLED. אין על שחור מושלם ו-QLED לא יתן לך שחור מושלם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 פברואר 2019, 10:18

טוב שכנעת אותי קיאו, אני אלחץ חזק על ה OLED בתקווה שאנצח את אחי ואמא שלי שמושכים ל QLED :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 פברואר 2019, 10:31

אם זה גם לגיימינג עבורך אז תברר רק שאין בעיות עם זמן תגובה, ושיש "מצב משחק"... אני משוכנע שיש, אבל תברר אם הדגם הזה באמת טוב למשחקים קודם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 פברואר 2019, 10:35

זה פחות לגיימינג עבורי למרות שאני בטח אחבר את הפס4 בשביל לראות איך זה אבל גם אין לי פרו ככה ששינוי מדהים בטח לא יהיה פה לעומת הטלוויזיית LED הפשוטה שלי.

חוץ מזה שבטוח יש מצב משחק, לא מכיר שאין דבר כזה בטלוויזיה מודרנית ממותג גדול.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 פברואר 2019, 10:41

לכל החבר׳ה מdf יש את הoled b6 כך שהטלביזיה שאתה חושב עליה היא כבר עם מעבד ועיבוד תמונה טובים יותר.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 פברואר 2019, 23:26

DrKeo כתב:טלביזיות OLED יותר רגישות ל-BURN IN מטלביזיות LCD אבל מאוד קשה להזיק לטלביזיה בצורה שכזו. אני חושב שההערה של חנן הייתה יותר בכיוון כללי שזה אורך חיים של טלביזיה, אין שום סיבה לא שתוכל להחזיק בOLED שנים, לפחות לא פחות מ-QLED. אם אני הייתי קונה טלביזיה היום אז לא היה לי בכלל ספק והייתי ישר קופץ על OLED. כל הקטע של QLED הוא שמדובר בטכנולוגיה הרבה יותר זולה, כלומר אם אתה לא חוסך פה לא מעט כסף אין לך מה לחפש עם QLED כי היא פשוט פחות איכותית מ-OLED. אין על שחור מושלם ו-QLED לא יתן לך שחור מושלם.

אתה בטוח לגבי הburn in? הבנתי זה לא פחות גרוע מפלזמה (ועם זה יש לי נסיון רב שנים) ולגבי "שחור" צריך גם לזכור שלא מעט ממידת השחור או נגיד קונטרסט שתראה מאוד תלוי בסביבת הצפייה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2019, 23:38

יש ערוץ יוטיוב שטחן 9 טלביזיות OLED במשך שנה+ במשך 20 שעות כל יממה (כלומר לולאה של 5 שעות, שעה הפסקה ואז 5 שעות שוב למשך שנה+ עם מכשיר מיוחד שמחובר לטלביזיה) על תוכן זהה כדי לבדוק BURN IN והתוצאות לא רעות בכלל. זה לא המצב של הפלזמות מלפני עשור שאם היית שוכח אותן על CNN 24 שעות הלוגו היה נשרף לך פנימה, צריך לטחון אותן די חזק כדי להגיע לBURN IN ואני בספק כמה צרכן רגיל יכול לגרום לזה. לא הייתי קונה OLED לפיצוציה שמריצה את האח הגדול 24/7 אבל לשימוש ביתי לא ממש הייתי דואג.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 פברואר 2019, 09:17

בטלוויזיית הLCD הקודמת שלי ראיתי את the wire ובגלל שהוא לא מסך רחב היה שחור בצדדים, ואחרי שסיימתי את הסדרה עדיין ״נשרף״ בצדדים שחור. קניתי טלוויזיה חדשה ואחרי שנה בערך שהיא הייתה כבויה רוב הזמן - זה עבר אבל לבד איכשהו

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 23 פברואר 2019, 10:32

בדקתי את הנושא בעצמי וגיליתי שאכן ה OLED טכנולוגיה הרבה פחות אמינה ויש המון תלונות בפורומים שונים, כולל ישראלים, על צריבות ובעיות, אנשים המליצו לא לקנות אותה אם אתה משתמש פשוט ולא מודע כמו ההורים שלי (במיוחד שבעיות מופיעות גם אצל אנשים מודעים) וחלק אמרו שהטכנולוגיה לא במקום בשל ושעכשיו מחכים למיקרו LED כטכנולוגיה שתביא את היתרונות של ה OLED ללא החסרונות.

לעצמי למרות כל הבעיות וההאזהרות הייתי קונה את המסך למרות הכל כי ברור לי שבסכ״ה עבור הרוב המצב בסדר והמחיר שלה זהה ל QLED שנחות ממנה מכל בחינה מלבד אמינות אבל החלטתי לא לקחת את הסיכון על חשבון הכסף של ההורים ולרכוש עבורם LED או QLED לצערי.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 12 אורחים