בחירת טלווזיה חדשה

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

MGS FREAK
Veteran

Re: בחירת טלווזיה חדשה

הודעהעל ידי MGS FREAK » 30 דצמבר 2021, 13:24

תודה, בדקתי קצת באתר הזה והוא בהחלט מועיל.

אני מחפש טלויזיה לשימוש כללי וגיימינג דרך המחשב, נכון לעכשיו לא מתכנן לעבור סף ה1080P\60 פריימים עם הכרטיס המזדקן שלי. אני די נוטה לכיוון ה-QE55Q70A של סמסונג, נראה שהוא אחלה מבחינת אינפוט לאג וקצב רענון וגם תומך ב120 הרץ למקרה שיום אחד אחצה את הסף הנ"ל.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 30 דצמבר 2021, 14:48

קח בחשבון שזו טלוויזיה מהסדרות הנמוכות ויכול להיות ששם ההמלצה על lcd של סמסונג לא בהכרח תקפה. אני בררתי בזמנו רק על ספינות הדגל והדגמים הגבוהים יותר, לא יודע להגיד איך ה qn70 עומדת מול lcd של lg באותה רמת מחיר אז שווה לבדוק את זה. מה שכן, אם אתה על תקציב ואין לך התנגדות עקרונית לאולד, תבדוק את ה A1 של LG, המחיר שלה ברצפה. אמנם אין לה 120hz אבל מכל בחינה אחרת היא כנראה תהיה טובה יותר.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 06 ינואר 2022, 18:01

אני יודע שרוב הפורום כבר השתדרג אבל עדיין מגניב לראות התקדמות טכנולוגית אמיתית בגזרת ה-OLED גם מרחוק :)
אני חושב שגם דיברתי על זה כאן לפני כמה חודשים טובים,אבל סוף סוף יש טלוויזיות OLED עם מטריצת פיקסלים שאפשר להגדיר כ-True RGB מבית Samsung Display,מה שמוביל לשיפור משמעותי בבהירות,בכיסוי גאמוט צבעים רחב יותר,פחות רפלקטיביות מהמסך ואפילו זמני תגובה טיפונת יותר מהירים וצריכת אנרגיה משופרת פלוס מסכים דקים (אפילו)יותר כיוון שלמעשה שיטת ההרכבה של הטכנולוגיה הזו פשוטה יותר אם להשתמש ב-layman terms.
הסנוניות הראשונות של הפאנל החדש יהיו הטלוויזיית היי-אנד של סוני A95K (שאר המסכים עדיין מגיעים עם פאנל WRGB של LG) וטלוויזיה של סמסונג שעוד לא הוכרזה רשמית.
הפאנלים גם מגיעים עם קצב ריענון משופר מעט של 144HZ כבונוס למשתמשי פיסי.

אני לא מעריץ גדול של ליינוס אבל הוידאו שלו מסכם בצורה לא רעה את מקצה השיפורים שהפאנל החדש מביא איתו:

סביר להניח שבגלל שמדובר במוצר דור ראשון תג המחיר יהיה די קשוח,אבל זו כבר נקודה שאני באמת שוקל לקפוץ ל-OLED,להתקדמות הזו חיכיתי כמה שנים.
ורק בשביל תיאום ציפיות,בשום מקרה לא מדובר במיקרו לד,לא נראה כאן בהירות של 2000nits צפונה וכמובן שהפאנל הזה עדיין חשוף לחסרונות שטבועים בטכנולוגיה כמו Burn in וכו'

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ינואר 2022, 21:55

Uncle Pey'j כתב:אני יודע שרוב הפורום כבר השתדרג אבל עדיין מגניב לראות התקדמות טכנולוגית אמיתית בגזרת ה-OLED גם מרחוק :)
אני חושב שגם דיברתי על זה כאן לפני כמה חודשים טובים,אבל סוף סוף יש טלוויזיות OLED עם מטריצת פיקסלים שאפשר להגדיר כ-True RGB מבית Samsung Display,מה שמוביל לשיפור משמעותי בבהירות,בכיסוי גאמוט צבעים רחב יותר,פחות רפלקטיביות מהמסך ואפילו זמני תגובה טיפונת יותר מהירים וצריכת אנרגיה משופרת פלוס מסכים דקים (אפילו)יותר כיוון שלמעשה שיטת ההרכבה של הטכנולוגיה הזו פשוטה יותר אם להשתמש ב-layman terms.
הסנוניות הראשונות של הפאנל החדש יהיו הטלוויזיית היי-אנד של סוני A95K (שאר המסכים עדיין מגיעים עם פאנל WRGB של LG) וטלוויזיה של סמסונג שעוד לא הוכרזה רשמית.
הפאנלים גם מגיעים עם קצב ריענון משופר מעט של 144HZ כבונוס למשתמשי פיסי.

אני לא מעריץ גדול של ליינוס אבל הוידאו שלו מסכם בצורה לא רעה את מקצה השיפורים שהפאנל החדש מביא איתו:

סביר להניח שבגלל שמדובר במוצר דור ראשון תג המחיר יהיה די קשוח,אבל זו כבר נקודה שאני באמת שוקל לקפוץ ל-OLED,להתקדמות הזו חיכיתי כמה שנים.
ורק בשביל תיאום ציפיות,בשום מקרה לא מדובר במיקרו לד,לא נראה כאן בהירות של 2000nits צפונה וכמובן שהפאנל הזה עדיין חשוף לחסרונות שטבועים בטכנולוגיה כמו Burn in וכו'

ולא ציינת את אחד הדברים הכי חשובים - סמסונג הולכת ליצר פנלי OLED למסכי גיימינג. סוף פאקינג סוף יהיה אפשר לקנות מסך גיימינג OLED איכותי למחשב. סופסוף אני לא ארגיש כמו אזרח סוג ב׳ על ה-PC והתמיכה ב-HDR ושות׳. איזה כיף, אני כל כך הולך לקנות מסך QOLED למחשב שלי בשניה שיהיה אחד זמין.
זה מסך שכזה של alienware:
תמונה
הוא 34״, 3440 על 1400, אולטרה רחב עם קצב רענון של 175hz.

וגם בגזרה של LG היו הכרזות, סדרה G2 כוללת פאנל בהיר יותר מה-G1 (זה עדין פאנל Evo אבל עם heat sink חדש שנותן לה להגיע לבהירות גבוהה יותר) ומתווספים לה גדלי 83״ ו-97״. אני משער שהמחיר על ה-97״ יהיה הסטרי. ה-C2 תקבל גם גודל 42״ שזה גודל שהוא כבר לגמרי סביר למסך מחשב. סדרה C גם תקבל את הפאנל Evo.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 07 ינואר 2022, 14:07

חיברתי את הכבל של זסקיט, מכייל לפי וינסנט (כי צריך מחדש גם ככה) ונראה מה יהיה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 ינואר 2022, 15:35

מחזיק אצבעות :)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 14 ינואר 2022, 16:02

בינתיים לא קרה מאז. מקווה שימשיך ככה, תודה כולם :)

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 03 מאי 2022, 22:15

רק לצורך ידע, כמה עולה טלוזיה שמנצלת את יכולות הX1?
מעניין אותי טווח המחירים ואולי לקנות אחת אם זה יהיה נגיש בזמן המונדיאל

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מאי 2022, 22:18

Fanta כתב:רק לצורך ידע, כמה עולה טלוזיה שמנצלת את יכולות הX1?

תלוי למה אתה מתכוון עם יכולות. אם אתה מתכוון VRR, 120 וכו׳ אז ה״B1 55 עולה בערך 4000.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 03 מאי 2022, 22:21

DrKeo כתב:
Fanta כתב:רק לצורך ידע, כמה עולה טלוזיה שמנצלת את יכולות הX1?

תלוי למה אתה מתכוון עם יכולות. אם אתה מתכוון VRR, 120 וכו׳ אז ה״B1 55 עולה בערך 4000.

אני מתכוון טלווזיה שממש תנצל את יכולת המכשיר מבחינת תצוגה וגראפיקה וכו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 מאי 2022, 22:24

Fanta כתב:אני מתכוון טלווזיה שממש תנצל את יכולת המכשיר מבחינת תצוגה וגראפיקה וכו

זה קצת אמורפי, אבל אני משער שה-B1 היא כנראה התשובה לשאלה שלך. היא תומכת בכל הפיצ׳רים של ה-XSX.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 03 מאי 2022, 22:30

אפשר קישור לדגם?

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 03 מאי 2022, 22:54

ולמה לא ללכת נניח על B1 55? יהיה שוני בתצוגה בינו לבין B1?
אגב המכשירים בכלל יכולים להגיע לתצוגה של 8K?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2022, 08:41

Fanta כתב:ולמה לא ללכת נניח על B1 55? יהיה שוני בתצוגה בינו לבין B1?
אגב המכשירים בכלל יכולים להגיע לתצוגה של 8K?

לא הבנתי את השאלה, נראה לי שבלבלת בין הדגמים.

אין היום מכשיר עם תצוגת 8k במחיר סביר וביצועים טובים. גם אין תוכן או קונסולה שבאמת תצליח להתמודד עם זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2022, 09:18

זה מה שהיה לך BIA?

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 10 מאי 2022, 18:44

פחות או יותר, כן. קרה הרבה גם באמצע משחקים. הפסיק מאז שהחלפתי לכבל שנחשב איכותי, כנראה הכבל שבא עם הקונסולה באמת מתקשה. עדיין קורה שאני מכבה את הטלויזיה ומדליק שוב אחרי X זמן והבוקס נעול לרזולוציה סופר נמוכה וזה נפתר אחרי ריבוט, אבל זה ממש נדיר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 יולי 2022, 13:50

טוב חב'רה הבאתי את הC1 65 אינץ. נראה לי היא האחרונה שהיתה באילת אשכרה לקח לי סבב בכל העיר כדי למצוא אותה, אין חידוש שלה במלאי.

בקיצור מה אגיד, צדקתם הטלווזיה פשוט עולם אחר, יש לי הרבה מה להגיד על איכות הצפייה שעלתה על כל הציפיות שלי, אבל אני יותר מופתע כמה הטלווזיה הזו היא עולם אחר בקטע של Input lag ... אני מצליח לעשות עליה קומבואים שמעולם לא הצלחתי על שום טלווזיה אחרת, כולל קומבואים שנחשבים הכי טכניים.

אלוהים ישמור בקיצור!@#$%^Y&U^%$#@!Q@#$%T^Y$#$%T^$#@$%^

יש לי רק ששאלה אחת אולי מישהו יודע? כשאני על הפס5 מופיע לי כל הזמן הלוגו של הHDR אבל בנטפליקס, גם על הפס5 וגם על הטלווזיה עצמה מופיע לי רק הלוגו של הdolby vision מה זה אומר? מישהו יודע?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 יולי 2022, 16:15

שניהם זה HDR, כשזה דולבי ויז׳ן זה פשוט HDR הרבה יותר איכותי (שהפס5 לא תומך בו כרגע).

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 08 יולי 2022, 20:46

תהנה גלאס! תציץ בסרטונים של רייטינגס ו-HDTVTest (וינסנט) ביוטיוב עבור הצעת הגדרות מומלצות לסרטים/סדרות ולפס5, אני די מבסוט עליהן, לפחות על אלה של ה-SX.

אם כבר מדברים על ה-C1, לא עדכנתי מאז הרכישה, אחד העדכונים מאז שינו לכם משהו משמעותי?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 יולי 2022, 18:37

כן עשיתי את ההגדרות שלו בנתיים אין לי משחקי HDR לבדוק עליהם חוץ מרזי 3... שהוא סוג של.. אבל ההגדרות SDR שלו נראות פצצה ואני גם חושב שהעצה שלו להגדיר את הPS5 כPC במקום כקונסולה גורמת לתמונה טובה יותר ופחות לאג. אבל אולי זה בדמיון שלי.

ההגדרות שלו לפחות למשחקי SDR גורמות למשחקים להראות חשוכים בעיני, אבל אני אוהב את זה, אני אף פעם לא אוהב את המצבי תצוגה הבהירים האלה.

BIA: למה אתה לא מעדכן את הטלווזיה לא הבנתי? כאילו מה יש להפסיד מלעדכן אותה בקביעות? גם אם אתה לא מתכוון להשתמש בה באינטרנט או משהו כזה.

נדב: תודה אחי, לא ידעתי את זה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 14 אוגוסט 2022, 14:34

מתי לדעתכם יתחילו מבצעי המונדיאל?

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 16 אוקטובר 2022, 11:22

תגידו, לשחקני קונסולות יש באמת חשיבות לרכישת טלוויזיה עם קצב ריענון גבוה (120 הרץ) בזמן שמשחקים רצים במקרה הטוב על 60 FPS? למיטב הבנתי רק במצבי אונליין יש אפשרות לשחק FPS גבוה יותר, אבל העניין הוא שאני משחק רק בקמפיין יחיד.
אני מחפש טלוויזיה עכשיו, ואני רואה הרבה מחירים שנעים בין 3-4 אלף ואולי קצת מעבר, אבל בכל הדגמים קצב הריענון הוא 50 הרץ - זה יפגע בהנאה?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 אוקטובר 2022, 13:32

זה ברור שמי שמשחק משחקים תחרותים הם המרוויחים הגדולים מ120FPS בגלל הרבה פחות לאג, אבל בוא גם אם בחיים שלך לא תגע באונליין עדיין 120FPS יתנו לך איכות תמונה עדיפה בהרבה המשחקים יהיו הרבה יותר יפים לעין בקצב הריענון הזה. בדיוק כמו ש60FPS נראים יותר טוב לעין מ30FPS.\

או בקצרה לכל אחד יש מה להרוויח, אם אתה הולך להביא פס5/X אני חושב שאין בכלל שאלה פה אתה צריך 120FPS בשביל לקבל תמורה אמיתית לכסף ששילמת עליהן. אם אתה נשאר על הסוויץ/יורשת שלה בשנים הקרובות אז אין לך צורך בטלווזיה כזו.

כמובן שכל מה שאמרתי, תקף לסיטואציה שבה יש למשחק אופציה זמינה של 120FPS ואתה משחק על 60FPS, כן? במצב כזה אתה תפסיד חלק גדול מהחוויה, אל תצפה לקבל 120FPS ככל שהדור יתקדם.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 אוקטובר 2022, 14:01

אם ההבדלים במחיר גדולים, ואתה משחק רק בקונסולות, לא הייתי מרגיש צורך לקפוץ על ה120.
אני חושב שכשחקן סינגל פלייר בקונסולות אתה תרוויח בעיקר את מצב ה40FPS אם הוא באמת יהפוך לנורמה, וזה בהחלט מצב שמרגיש נהדר בעיניי למשחקי סינגל פלייר, אבל לא יודע אם אפשר להמר שזה יהיה עכשיו סטנדרט בכל המשחקים לאורך הדור (TLOU 1 למשל תומך במצב הזה, אבל לא באמת מגיע ל40FPS וזה די מיותר). באשר ל120 בקונסולות, אני לא רואה שום משחק סינגל גדול אמיתי משתמש בזה לאורך הדור, וגם אלו שמשתמשים לא בהכרח עושים את זה טוב.
אני פשוט לא מכיר כל כך את הטלווזיות בשוק כרגע אז זו יותר המלצה באוויר, אישית כן הייתי הולך על OLED אם יש לך יכולת ואז ה120 זה בונוס. אבל אם יש לך טלוויזיה ששמת עליה עין ואתה רוצה אותה, והיא 4K 60 עם VRR, לא הייתי יוצא מגדרי כדי להחליף את מה שאתה רוצה רק בשביל ה120 בדור הזה.

התנין
Trainee

הודעהעל ידי התנין » 16 אוקטובר 2022, 15:06

תודה לשניכם.
אני משחק (ב-XSX) אך ורק סינגל פלייר, אונליין לא על הפרק מבחינתי. המשחקים בקונסולות לא עולים על 60 FPS ולפעמים מתחת לזה.
השאלה היא האם לקצב רענון גבוה של 120 הרץ למשל תהיה איזו השפעה על משחק שרץ על 30-60 FPS?

ואני בכל מקרה הולך לקנות OLED, הכיוון הוא 65 אינץ'.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים