בחירת טלווזיה חדשה

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Stick
Veteran

Re: בחירת טלווזיה חדשה

הודעהעל ידי Stick » 04 פברואר 2021, 18:10

תודה על התשובה. אני אכתוב רגע מה אני הבנתי מחיפוש באינטרנט אבל באמת שיש כל כך הרבה 'הכרזות וודאיות' סותרות שאולי מה שהבנתי בסוף זה לא מה שנכון:
הblack level שבאמת מותאם לטלוויזיה ברמה העקרונית זה low, וזה בגלל שהטלוויזיה קודם כל מיועדת לסרטים ולערוצים מן הסתם ולא לשימוש כPC מוניטור. אבל, משחקי PC נבנים כדי לנצל את הקשת המלאה (כלומר RGB FULL) וכאלו גם הם מסכי המחשב. אין בעיה עקרונית להשתמש במסך הOLED כשהPC עדיין מוציא תמונת RGB FULL, כי הטלוויזיה כן יודעת לעשות את ההמרה, אבל הדרך לגרום לזה היא בדיוק להעלות את הblack level לגבוה. כלומר ברמת העקרון על black level low כל אות של 0-15 (שכן ישלח מהPC כשהוא מייצר RGB FULL) יהיה שחור לגמרי ואתה פשוט מאבד המון פרטים בלימבו שבין מה שהPC מייצר למה שהמסך מקרין.

אני לא יודע אם זה באמת ההסבר הטכני הנכון כי כאמור אני רק מצטט אנשים מהאינטרנט, אבל מנסיון העיניים שלי:
אני יכול להגיד שכל הקומבנציות משנות את התמונה ברמה קיצונית מאוד, בעיקר בSDR. למשל ניסיתי את קונטרול שיש בו המון פינות חשוכות - אין ספק שבRGB FULL וברמת שחור גבוהה אני מקבל את התמונה הכי ברורה - כל הפרטים קיימים וגם מקומות חשוכים (שהם עדין חשוכים) לא מאבדים פרטים או טקסטורות של חפצים שצמודים לקיר, נניח.
הבעיה היא שגם אין ספק שאני מקבל תמונה עם סוג של פילטר אפרפר, גם מה ששחור הופך לאפור מאוד כהה, ועל הנייר הייתי כנראה מסתפק בזה אלמלא כבר הייתי יודע איז שחורים מדהימים הטלוויזיה הזו יודעת לייצר, ואני מרגיש שאני מפספס.
כשאני נשאר על RGB FULL ויורד לblack level נמוך השחור הופך לשחור. אבל הרבה יותר מדי הופך לשחור, ברמה שאם הדמות נמצאת באזור חשוך אני כמעט ולא רואה אותה, שלא לדבר על המו פרטים שאני מפספס. אני יכול להעלות את הבהירות בהגדרות המשחק כמובן אבל אין ספק שישנה איזו בעיה, כיוון שאני מגיע לתמונה שפשוט נראת נוראי באזורים הבהירים הרבה לפני שאני מצליח להוציא את הפרטים החבויים באזורים השחורים.
אגב, אם אני שם את אפשרות על רמת שחור אוטומטית הטלוויזיה בוחרת לי באפשרות הגבוהה.

על RGB limited ורמת שחור נמוכה אני מקבל תמונה שבהחלט נמצאת באיזון נכון של שחור אמיתי ותמונה בהירה, אבל אני גם באופן מורגש מקבל איזו תחושת דהויה של התמונה.

בHDR המצב קצת פחות משמעותי בין האפשרויות ואני לא יודע בדיוק למה, אבל יש לא מעט משחקי PC שלא תומכים בכלל, או תומכים באופן בעייתי בHDR ככה שאני כבר לא יודע אם זו בעיה ביישום הHDR, או שככה זה אמור לעבוד.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 פברואר 2021, 18:37

Stick כתב:תודה על התשובה. אני אכתוב רגע מה אני הבנתי מחיפוש באינטרנט אבל באמת שיש כל כך הרבה 'הכרזות וודאיות' סותרות שאולי מה שהבנתי בסוף זה לא מה שנכון:
הblack level שבאמת מותאם לטלוויזיה ברמה העקרונית זה low, וזה בגלל שהטלוויזיה קודם כל מיועדת לסרטים ולערוצים מן הסתם ולא לשימוש כPC מוניטור. אבל, משחקי PC נבנים כדי לנצל את הקשת המלאה (כלומר RGB FULL) וכאלו גם הם מסכי המחשב. אין בעיה עקרונית להשתמש במסך הOLED כשהPC עדיין מוציא תמונת RGB FULL, כי הטלוויזיה כן יודעת לעשות את ההמרה, אבל הדרך לגרום לזה היא בדיוק להעלות את הblack level לגבוה. כלומר ברמת העקרון על black level low כל אות של 0-15 (שכן ישלח מהPC כשהוא מייצר RGB FULL) יהיה שחור לגמרי ואתה פשוט מאבד המון פרטים בלימבו שבין מה שהPC מייצר למה שהמסך מקרין.

אני לא יודע אם זה באמת ההסבר הטכני הנכון כי כאמור אני רק מצטט אנשים מהאינטרנט, אבל מנסיון העיניים שלי:
אני יכול להגיד שכל הקומבנציות משנות את התמונה ברמה קיצונית מאוד, בעיקר בSDR. למשל ניסיתי את קונטרול שיש בו המון פינות חשוכות - אין ספק שבRGB FULL וברמת שחור גבוהה אני מקבל את התמונה הכי ברורה - כל הפרטים קיימים וגם מקומות חשוכים (שהם עדין חשוכים) לא מאבדים פרטים או טקסטורות של חפצים שצמודים לקיר, נניח.
הבעיה היא שגם אין ספק שאני מקבל תמונה עם סוג של פילטר אפרפר, גם מה ששחור הופך לאפור מאוד כהה, ועל הנייר הייתי כנראה מסתפק בזה אלמלא כבר הייתי יודע איז שחורים מדהימים הטלוויזיה הזו יודעת לייצר, ואני מרגיש שאני מפספס.
כשאני נשאר על RGB FULL ויורד לblack level נמוך השחור הופך לשחור. אבל הרבה יותר מדי הופך לשחור, ברמה שאם הדמות נמצאת באזור חשוך אני כמעט ולא רואה אותה, שלא לדבר על המו פרטים שאני מפספס. אני יכול להעלות את הבהירות בהגדרות המשחק כמובן אבל אין ספק שישנה איזו בעיה, כיוון שאני מגיע לתמונה שפשוט נראת נוראי באזורים הבהירים הרבה לפני שאני מצליח להוציא את הפרטים החבויים באזורים השחורים.
אגב, אם אני שם את אפשרות על רמת שחור אוטומטית הטלוויזיה בוחרת לי באפשרות הגבוהה.

על RGB limited ורמת שחור נמוכה אני מקבל תמונה שבהחלט נמצאת באיזון נכון של שחור אמיתי ותמונה בהירה, אבל אני גם באופן מורגש מקבל איזו תחושת דהויה של התמונה.

בHDR המצב קצת פחות משמעותי בין האפשרויות ואני לא יודע בדיוק למה, אבל יש לא מעט משחקי PC שלא תומכים בכלל, או תומכים באופן בעייתי בHDR ככה שאני כבר לא יודע אם זו בעיה ביישום הHDR, או שככה זה אמור לעבוד.

אוי,הטעיתי אותך,מצטער- כן,בבחירה של Full RGB ה-HDMI Level צריך להיות Normal או High (בדרך כלל יש שתי אפשרויות,בחר את האפשרות שהיא לא Low ובמקרה הלא סביר שיש 3 בחר את האמצעית קודם ותראה אם אתה רואה תופעה של crushed blacks)
בפס5 למשל,אתה בכלל לא צריך להתעסק עם ההגדרות האלה,מספיק לשים Auto בטלוויזיה ו-Auto בפס5 והקונסולה כבר תדע לבד להתאים את התוכן לקידוד של הצבעים.
זה באמת קצת מציק ומבלבל,אבל בעיקרון הדבר הכי חשוב הוא פשוט להתאים את ההגדרה בקונטרול פאנל לזו של הטלוויזיה.
RGB Limited->Hdmi Black Level Low
Full RGB->Hdmi Black Level Normal
אם אני זוכר נכון מביקורות שראיתי אלו ההגדרות בטלוויזיות LG,בנוסף ל-Auto שאתה לא צריך לגעת בה בשימוש פיסי ובכל מקרה,ההבדלים אמורים להיות קלים מאוד עד לא מורגשים לא משנה באיזו הגדרה תבחר,גם בשימוש HDR.
לגבי קונטרול,אני לא חושב שזו בעיה בהגדרות שלך- קראתי שהמשחק סובל מתופעה של banding בעיקר בסצינות חשוכות,מה שאולי היה יכול להיפתר אם הוא היה תומך ב-HDR. נסה תכנים אחרים ותראה אם התופעה חוזרת על עצמה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 פברואר 2021, 18:55

שיט, אז אתה אומר לי שלקונטרול יש בעיות banding?! כל ההתחלה של ההתעסקות והחפירה הבלתי נגמרת בהגדרות התחילה כי שמתי לב לbanding מאוד מציק בקונטרול! :)
טוב נו, כמה אני שונא להתעסק עם הגדרות תמונה במסכי טלוויזיה, בטח כשגם הגדרות תמונה של הPC נוספות גם כן.. תמיד אני נכנס ללופ שאי אפשר לצאת ממנו בהתעסקות הזו.
בכל מקרה כן, אז אתה מאשש לי את מה שהצלחתי להבין מחפירה באינטרנט. אם ככה אני עדיין לא ממש מצליח להבין למה black level high וRGB FULL, על פניו השילוב הנכון וזה שאמור לתת את כל העולמות, נותן לי תמונה לא מושלמת.
כנראה שמשום מה השילוב של black level low (וכן, זה low וhigh וblack level במסכים האלו)) וRGB limited הכי מוצלח, אבל אני מניח שזו עדיין סוג של 'התפשרות' ואני לא מצליח להבין למה האופציה העדיפה על הנייר לא נותנת תוצאה עדיפה.
אני גם עדיין לא ממש מצליח להבין איך לסדר HDR בווינדוס שיעבוד טוב באופן עקבי, אבל אולי HDR זה פשוט פיצ'ר של קונסולות אחרי הכל :).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 פברואר 2021, 19:07

Stick כתב:שיט, אז אתה אומר לי שלקונטרול יש בעיות banding?! כל ההתחלה של ההתעסקות והחפירה הבלתי נגמרת בהגדרות התחילה כי שמתי לב לbanding מאוד מציק בקונטרול! :)
טוב נו, כמה אני שונא להתעסק עם הגדרות תמונה במסכי טלוויזיה, בטח כשגם הגדרות תמונה של הPC נוספות גם כן.. תמיד אני נכנס ללופ שאי אפשר לצאת ממנו בהתעסקות הזו.
בכל מקרה כן, אז אתה מאשש לי את מה שהצלחתי להבין מחפירה באינטרנט. אם ככה אני עדיין לא ממש מצליח להבין למה black level high וRGB FULL, על פניו השילוב הנכון וזה שאמור לתת את כל העולמות, נותן לי תמונה לא מושלמת.
כנראה שמשום מה השילוב של black level low (וכן, זה low וhigh וblack level במסכים האלו)) וRGB limited הכי מוצלח, אבל אני מניח שזו עדיין סוג של 'התפשרות' ואני לא מצליח להבין למה האופציה העדיפה על הנייר לא נותנת תוצאה עדיפה.
אני גם עדיין לא ממש מצליח להבין איך לסדר HDR בווינדוס שיעבוד טוב באופן עקבי, אבל אולי HDR זה פשוט פיצ'ר של קונסולות אחרי הכל :).

זו טעות נפוצה לחשוב ש-Limited לא מוצלח כמו Full אבל האמת הפשוטה היא שזה לא באמת ככה- רוב התכנים,כולל משחקים וסרטים,מותאמים דווקא לטווח הצבעים של Limited ולכן בדרך כלל ממליצים בשימוש בקונסולות (כי אלו בדרך כלל המכשירים הכי נפוצים לגיימינג בטלוויזיה) להשתמש בלימיטד בכל מצב.
השילוב של רמת שחור Low ולימיטד הוא בהחלט הדרך הכי בטוחה לדעתי,ובכל מקרה אין השפעה על HDR.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 04 פברואר 2021, 19:11

אז מוסר ההשכל מכל הסיפור הזה הוא שפשוט תלך עם מה שמלכתחילה נראה לעיניים שלך הכי טוב, במקום לחפש סיפוק פסיכולוגי וללכת נגד מה שאתה רואה כי כמה אנשים באינטרנט אמרו שאבא שלהם המציא את הטלוויזיה וככה זה עובד... תודה :).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 04 פברואר 2021, 19:20

אני תמיד בעד תמונה כמה שיותר מדויקת וקרובה לcreative intent של יוצר התוכן ולכן אני מקפיד להשתמש למשל בwarm2 כטמפרטורת צבע אפילו אם זה לא בהכרח מה שנראה לי בעין הכי טוב,זה הכי מדויק וקרוב לסטנדרט בתעשיית הקולנוע ובשנים האחרונות גם בגיימינג.
כמובן שאם קומבינציה מסויימת עובדת לך טוב ואתה מרוצה בלי קשר לתמונה מדוייקת או לא אז more power to you.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2021, 19:23

אני מציע לך לנסות לסדר את ההגדרות טלביזיה עם היטמן (אם אין לך אין לי בעיה לשתף אתך את החשבון סטים שלי), גם המשחק תומך בHDR במחשב וגם הוא משחק שכמעט לא עושה פילטרינג ויוצר איכות תמונה מאוד גבוהה וחדה כך שהוא יכול לשמש כאחלה baseline.

וקונטרול, אני יכול להעיד שכשהוא חשוך אתה מאוד בקלות מגיע לחושך מוחלט שלא רואים בו כלום, גם על המוניטור PC ב3000₪ שיש לי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 04 פברואר 2021, 23:15

באקס בוקס מתישהו הוסיפו ממש walk through נחמד של קליברציה... מעניין אם יש את זה באפליקצית אקס בוקס בווינדוס
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 04 פברואר 2021, 23:28

Stick כתב:אז מוסר ההשכל מכל הסיפור הזה הוא שפשוט תלך עם מה שמלכתחילה נראה לעיניים שלך הכי טוב, במקום לחפש סיפוק פסיכולוגי וללכת נגד מה שאתה רואה כי כמה אנשים באינטרנט אמרו שאבא שלהם המציא את הטלוויזיה וככה זה עובד... תודה :).

זה מה שאני עושה שנים. מעניין לי ת'סבתא כל המצבים ''המקצועיים'' הללו שנראים כאילו הם עם פילטר השתן מDEUS EX ההוא...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 פברואר 2021, 13:11

יש הגדרות שחשוב להקשיב להן ובאמת מפספסים משהו אם לא מכוונות נכון, ויש שלא, ופשוט תעשו מה שנראה לכם טוב לעין:
מה שלא הוא בהירות, חדות, טמפ׳ צבע, עוצמת הצבע... זה במשחקים כמובן, בסרטים זה אותו דבר בתוספת של כל עזרי התנועה השונים שכל אחד ודעתו עליהם :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 02 מרץ 2021, 18:23

אני מחייה את השירשור כי התקופה שבה דגמי טלוויזיות חדשים מתחילים להגיע לחנויות מתחילה בקרוב (לא,לא בישראל,אנחנו בדרך כלל מחכים עמוק לתוך הקיץ..) ונראה שהשנה הזו הולכת להיות מוצלחת במיוחד עם מסכים שמצליחים להגיע לעוצמות הארה של שלא חשבתי שאפשריות:

1300nit! ב-OLED! אפשר לצפות לתוצאה דומה גם בדגמי LG מאחר שהם משתמשים באותו פאנל ופנסוניק שהייתה חלוצת ה-OLED הסופר בהירים כנראה תהיה עם מסך בהיר אפילו יותר השנה,כל זה בלי פגיעה באורך החיים של המסכים ואפילו צמצום מסוים של סכנת הצריבה,בגלל השימוש בחומר אורגני חדש שאמור להאריך את החיים של הפיקסל הכחול, שהוא החוליה החלשה בדרך כלל.
למי שלא בקטע של OLED יש גם חדשות טובות- פורבס פירסמו סקירה למסך הדגל של סמסונג השנה שכידועה התחילה להשתמש במיני-לד בדגמים השנה והתוצאות מאוד מרשימות,מרמת שחורים טובה משמעותית,דרך צמצום של מחלות מוכרות ל-LED כמו בלומינג ועד לעוצמת הארה פסיכית של מעל 1600nits.
https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2021/02/25/samsung-qn65qn90a-tv-review-mini-led-marvel/?sh=296ecece45cf

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 מרץ 2021, 20:53

אם הG1 היא 1300nit אני אמות ואגיע לגן עדן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מרץ 2021, 02:57

ריטיילר בריטי בטעות העלה את המחירים של הOLED החדשות של LG. כמובן שזה לא מחייב בישראל, אבל כל המחירים נמוכים יותר משנה שעברה לכל הגדלים.
55" - GX היה 2300 פאונד, ה-G1 הוא 2000 פאונד.
65" - GX היה 3500 פאונד, ה-G1 הוא 3000 פאונד.
77" - GX היה 6000 פאונד, ה-G1 הוא 5500 פאונד.

כלומר סדרה G1 הולכת להיות זולה יותר ועם מסך 1300 NITS? זהו, כוכבי הלכת התישרו, אני קונה את הטלביזיה המושלמת השנה :)

הירידה מחיר גם חלה על סדרה C1, סה"כ נראה ש-LG מוזילה את כל הטלביזיות OLED בבערך 10% לכל הדגמים. בנוסף יש את סדרה A1 החדשה שהיא רק 60hz וללא HDMI 2.1 שתעלה 20% פחות מדגמרי ה-C1 המקבילים. בתאוריה 55" A1 אמורה לעלות בארץ פחות מ-5000 שקלים אבל לכו תדעו, יבואנים ישראלים עושים מה שבא להם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מרץ 2021, 22:21

ה-GX כבר ירדה ל16.5k והCX ל14k, שימשיך ככה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מרץ 2021, 22:59

ועכשיו דליפה מארה״ב, איזה תמחור אגרסיבי. ה77״ C1 תעלה 3500$ כשהCX עלתה 5000$. זאת ירידה של 30% במחיר. בתרגום למחיר בישראל, יכול להיות שבשלב מסויים הC1 77” תגיע בארץ ל10k.

גם הG1 בתמחור אגרסיבי. 4300$ ל-77״ לעומת 6000$ לGX. כלומר בתאוריה יהיה אפשר לקנות השנה G1 עם פאנל של 1000+ nits בפחות ממה שעלתה הCX השנה.

הייפ, הG1 מתחילה להצטייר כטלביזיה המושלמת שחיכיתי לה מהיום שהתחילו טלביזיות OLED :)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 05 אפריל 2021, 16:15

טוב, גם דגמי הלד החדשים של סוני (XJ90, XJ95) לא מגיעים עם VRR/ALLM, ויגיעו ב"עדכון עתידי" (אותו עדכון שבעלי הטלויזיה של השנה שעברה עדיין מחכים לו). מסתבר שגם הפס5 בכלל לא תומכת ב-VRR עדיין, אולי הם מתעקשים לחכות עם זה עד אז.

השאלה אם הם יוכלו להציג 4K ב-120, כי בעית הטשטוש של הדגם הקודם עדיין לא נפתרה ונראה שההבדל החומרתי זניח. מצב מעפן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 אפריל 2021, 16:27

זאת הסיבה יחידה שאני מתרחק מסוני כרגע, אחלה טלביזיות אבל אלוהים יודע מתי הן יקבלו VRR אם בכלל. אני רואה מצב, מתישהו בעתיד, שמפתחים פשוט יתנו לנו להיות עם FPS פתוח וכך משחקים של 30FPS ירוצו בכיף ב-40FPS~ ומשחקי 60FPS ירוצו בכיף ב-70FPS+ עם VRR מופעל. אני משער שזה יקח זמן, כששתי הקונסולות דור הבא יהיו הדיפולט בשוק ושעולם הטלביזיות יספק VRR בכל טלביזיה של 3000 שקלים אבל בסוף זה יקרה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 05 אפריל 2021, 17:09

הA90J באמת טלוויזיה מעולה,המבקר מdigitaltrends התלהב ממנה מאוד,טען שמדובר בתמונת רפרנס.
גם בקטגוריית הסאונד היא מאוד מוצלחת ביחד לטלוויזיות אחרות,היא כוללת את google TV שהשתפרה מאוד בשנים האחרונות,יש לה שתי יצאות HDMI 2.1 עם רוחב הפס המלא של 48Gbps והיא יכולה להגיע לעוצמת הארה גדולה יותר מהG1.
אבל המחסור בVRR,אינפוט לאג גבוה יותר מLG (אבל לא בהרבה) ורק שתי יציאות HDMI 2.1 הופכות אותה ללא אידיאילית לגיימינג.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 25 מאי 2021, 11:25

אני צריך טלווזיה חדשה, המחשבה שלי כרגע היא לחכות לעונת החגים 2022 שאירוע מונדיאל קאטר יתרחש.
אשמח לשמוע את דעתכם, בדרך כלל באותה התקופה יוצאים דגמים חדשים של טלוויזיות עם יכולות חדשניות וכו'
בנוסף אציין שאני מתעקב עם קניית האקסבוקס החדש רק בגלל שאין לי בכלל טלווזיה (נכון לעכשיו אני לא רואה גם משחק שגורם לי לרצות את המכשיר)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 25 מאי 2021, 11:53

אם אתה מכוון לדגמי 2022,זה באמת מוקדם מדי לתת לך מידע כלשהו,פשוט כי לאף אחד אין מושג.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2021, 12:07

כשזה יהיה יותר רלוונטי נוכל להמליץ... כל שנה יוצאים דגמים חדשים, לפעמים עם שיפור קטן, לפעמים בלי שום שיפור, ולפעמים השיפור הוא ענק.
כמו כן - תקציב, בלי זה אי אפשר לדעת על הכיוון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מאי 2021, 12:26

המחירים ממש יורדים ב-2021, לפחות בחו"ל ובתקווה זה יתורגם גם לארץ. מה יהיה ב-2022? מי יודע, במונדאל תמיד יש תחרותיות במחירים אבל אי אפשר לדעת באיזה מפעל תהיה שריפה או הצפה ואז המחירים פתאום בשמיים.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 27 מאי 2021, 11:39

בקיצור, להמתין

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 מאי 2021, 12:49

Fanta כתב:בקיצור, להמתין

לא לקנות היום זה בטוח, דגמי 21 עוד מעט יגיעו והמחיר הרשמי שלהם בחו"ל זול מהמחיר של הסדרות הקודמות. אני משער שבשישי השחור הקרוב תראה את ה-OLED הכי זולים שאי פעם ראית. מה יהיה ב-22 אי אפשר לדעת, אין אפילו שמועות על מה הולך להיות אז. אבל אני בטוח שעד שישי השחור כבר יהיה לנו רעיון כללי מה יקרה ב-2022.

אגב, המחירים עכשיו ממש רצפה באופן יחסי. 77" CX כבר עולה 13K, התחילו להביא את BX לארץ כך שיש עכשיו 55" בפחות מ-5K סופסוף ואפילו ה-GX 77 עולה רק 16K כרגע.

עריכה:
אוקיי, אפילו לא שמעתי על זה אבל סדרה 1 הגיעה לארץ. המחירים בזאפ כרגע:
C1:
48" - 5500
65" - 9000

G1:
65" - 10,900

אלה מחירים ממש אבל ממש קקה לכרגע. מצד שנים הם זולי מהשיגור של סדרה X. להשוואה ה-CX 65 עלתה בשיגור 12K, עכשיו ה-C1 עולה 9000 ואפילו ה-G1 עולה 11K. אז כן, המחיר בסיס זול באיזה 25% - 15% תלוי הדגם, עכשיו רק צריך לחכות לירידת מחירים של שישי השחור. אני משער שה-G1 77 תהיה בסביבות ה-14K שקלים בשישי השחור ולשם אני מכוון.

אה, וחדשה משמחת, ה-Z1 ירדה משמעותית במחיר משנה שעברה ותעלה רק 170K שקלים. למי שבא לו 8K 88"...

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 27 מאי 2021, 13:07

בכל מקרה אין לי את האקסבוקס כרגע, אני מעדיף להמתין גם ל22 אם צריך כדי להביא דגם שיפיק את המיטב מהקונסולה

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים