בחירת טלווזיה חדשה

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

Re: בחירת טלווזיה חדשה

הודעהעל ידי BiA » 07 אוקטובר 2020, 15:06

נראה לי שהוא התכוון שאפשר לבטל רק את מנגנון ההחלקה (גם אני שונא את זה).

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 07 אוקטובר 2020, 17:19

Laskin כתב:יש מצב שבטלויזיות החדשות זה נראה טוב יותר, אבל במה שיש לי כרגע - גם כשמבטלים את כל מה שניתן - זה נראה לא טבעי, התנועה.
ובכל מקרה אם אתה מבטל הכל זה בעצם כמעט כמו מצב משחק, שזה בעצם הקטע שלו - לבטל הכל הכל, גם מה שלא ניתן לבטל במצבים אחרים... לא?

די בטוח שכן אבל הside effect הנוסף הוא תמיד צבעים וקונטרסט לא טבעיים בעליל. במשחק לרוב קשה לשים לב לזה אבל בסרט? כמובן שזה הכל סובייקטיבי ובכלל העניין החלקה/אופרת סבון הזה הוא משהו ש90 אחוז ממי שאני מכיר בקושי רואה ואם רואה אחרי שזה צוין אז לא מפריע לו בכלל.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 אוקטובר 2020, 18:03

אה, לא יודע, אצלי כרגע הצבעים זה משהו נפרד ממצב התמונה, אחד זה להחלקות השונות והשני זה לצבעים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 07 אוקטובר 2020, 18:15

החלקת תנועה זה משהו שאני לא מסוגל לחיות איתו בצפייה,תמיד על off מבחינתי,אבל באופן די מצחיק,דווקא זמן התגובה הפסיכי של OLED יוצר בעייתיות בטכניקות צילום מסויימות בסרטים וגם בספורט,מה שדי דורש הפעלה של מנגנון החלקת תנועה,אפילו אם בהגדרה נמוכה. הטרייד הוא פגיעה בבהירות בעיקר אם האלגוריתם מוצלח,אני יודע שסוני אשפים בתחום ו-LG לא הרבה אחריהם.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 08 אוקטובר 2020, 13:17

Laskin כתב:אה, לא יודע, אצלי כרגע הצבעים זה משהו נפרד ממצב התמונה, אחד זה להחלקות השונות והשני זה לצבעים.

כן זה בנפרד אבל אם אתה בוחר גיים מוד (או מצב אחר) אז כל הפרמטרים של התמונה (צבע וכו) משתנה יחד
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 11 אוקטובר 2020, 07:59

Uncle Pey'j כתב:נשמע game mode קלאסי,היה לי חבר שהתלונן בדיוק על אותה תופעה ב-GOW בטלוויזיה שלו והעניין נפתר ברגע שהפעיל game mode.

בדיוק, זאת אכן היתה הבעיה. הבעיה שGame mode כל כך מכוער מבחינת צבע, הכל היה אפור נורא, שיניתי קצת :D.

אני חייב לציין לטובה את נטפליקס (מניח שהרוב עשו את זה פה גם ככה), שידרגתי לחבילה הכי יקרה שלהם ויש להם לא מעט תוכן שתומך בDolby HDR ולפעמים גם ב-4k. ממש כיף.

מה שכן יש כמה מגרעות בטלוויזיה, האפליקציה של prime היא בגרסה האירופאית ללא לוקוליזציה לישראל (אין כתוביות בעברית) מה שמחייב אותי להשתמש בAirplay כדי לצפות בתכנים של אמאזון, שזה קצת מבאס כי אני לא מרוויח שום HDR או רזולוציה מעבר ל1080P במקרה הטוב. מצחיק שהתמיכה של אמאזון הפנו אותי לReddit להוכיח לי את הפרט הזה.

לא מבין את הקטע שהתקן/פורמט סטרימינג של גוגל שממומש בChromecast לא נתמך פה, הם הלכו על Apple וAirplay מסיבה לא ברורה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2020, 10:32

אוקיי, היום אני רוכש הכל... וכן, אמנם יש לי עוד איזה חודש עד שיהיה לי PS5, ולפחות חודשיים עד שיהיה לי מחשב נורמלי, אבל אני כבר עכשיו רוצה להתחיל להרכיב את הסט-אפ שלי, גם ככה ייקח זמן עד שיגיעו להתקין הכל ובינתיים אשחק בPS4 PRO סוף סוף עם HDR, אנצל את הדמקה לראשונה ואצפה בסרטים ב-4K

בגלל שאני קונה מלא דברים באותו מקום עשו לי הנחה וה-CX 77 אינץ' עולה לי "רק" 15 אלף :/
אני קונה גם את הJBL 9.1, ששמעתי בחנות והוא נשמע פשוט מדהים (באמת לא ייאמן לאן הגענו עם מקרני קול), ועל הדרך אני מביא גם טלוויזיה LG NANO CELL 55 אינץ' ב-2500 ש"ח, שתהיה בחדר.

עכשיו רק שאלה - איזה כבלים צריך לקנות בשביל לשחק ב-120 פריימים ב-4K עם VRR? :) הבנתי שזה מצריך כבלים מיוחדים, ולא כל HDMI 2.1 מביא VRR עד 120.
יש למישהו פה המלצות על איזה מותג ספיציפי שניתן לרכוש בארץ?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2020, 11:52

תתחדש לאסקין!

לדעתי כל כבל HDMI 2.1 יביא לך VRR עד 120, אבל זה צריך להיות כבל תומך 2.1 ולא נניח כבל 2.0. אולי יש פה מישהו עם נסיון בזה שיודע יותר?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 אוקטובר 2020, 20:36

תתחדש לאסקין! איזה כיף!
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 אוקטובר 2020, 09:28

חכו, היא עוד לא הגיעה... בטח בשבוע הבא יגיעו להתקין לי אותה על הקיר.
מה שכן הגיע זה הJBL 9.1 אבל מאחר ואין לי מקום לשים אותו כי הטלוויזיה הנכחית תופסת לי את המדף העליון במזנון הטלוויזיה - הוא עדיין בקופסא :(
אני מת כבר לשמוע סראונד בבית. בחיים לא היה לי :)

אגב, מישהו פה יודע אם זה משנה כל כך אם הבאס יהיה מאחורי הספה נגיד? הוא אלחוטי, ככה שלא חייב להיות קרוב לכל שאר הסטאפ, ואין לי שם מספיק נקודות חשמל (אחרי שאני עם מפצל של 1:6), אז חשבתי למקם אותו מאחוריי במקום לצד הטלויזיה, אני פשוט רוצה לדעת אם זה אמור לשנות מבחינת פיזור הקול או משהו.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 18 אוקטובר 2020, 18:58

כל עוד הסאב שלך על הרצפה בחדר ולא בתוך ארונית (אל תשאל), שטיחון שאגי או עם פתח צמוד לקיר - אתה מסודר. התדרים נמוכים ימלאו לך את החדר יפה בלי קשר למיקום.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 אוקטובר 2020, 19:05

Laskin כתב:אוקיי, היום אני רוכש הכל... וכן, אמנם יש לי עוד איזה חודש עד שיהיה לי PS5, ולפחות חודשיים עד שיהיה לי מחשב נורמלי, אבל אני כבר עכשיו רוצה להתחיל להרכיב את הסט-אפ שלי, גם ככה ייקח זמן עד שיגיעו להתקין הכל ובינתיים אשחק בPS4 PRO סוף סוף עם HDR, אנצל את הדמקה לראשונה ואצפה בסרטים ב-4K

בגלל שאני קונה מלא דברים באותו מקום עשו לי הנחה וה-CX 77 אינץ' עולה לי "רק" 15 אלף :/
אני קונה גם את הJBL 9.1, ששמעתי בחנות והוא נשמע פשוט מדהים (באמת לא ייאמן לאן הגענו עם מקרני קול), ועל הדרך אני מביא גם טלוויזיה LG NANO CELL 55 אינץ' ב-2500 ש"ח, שתהיה בחדר.

עכשיו רק שאלה - איזה כבלים צריך לקנות בשביל לשחק ב-120 פריימים ב-4K עם VRR? :) הבנתי שזה מצריך כבלים מיוחדים, ולא כל HDMI 2.1 מביא VRR עד 120.
יש למישהו פה המלצות על איזה מותג ספיציפי שניתן לרכוש בארץ?

כבלים של מונסטר כמובן! סתם סתם,הם יקרים טילים,אבל אין באמת משהו יותר טוב מהם.
תנסה לבדוק את IO GEAR,יש לי כבלי HDMI שלהם כבר 5 שנים,הם בנויים מעולה,מסוככים,ואני סופר מרוצה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 אוקטובר 2020, 19:29

רגע, הכבל הסטנדרטי שיגיע עם הps5 בבוא הזמן לא יהיה מספיק?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 אוקטובר 2020, 07:44

swym כתב:כל עוד הסאב שלך על הרצפה בחדר ולא בתוך ארונית (אל תשאל), שטיחון שאגי או עם פתח צמוד לקיר - אתה מסודר. התדרים נמוכים ימלאו לך את החדר יפה בלי קשר למיקום.

תודה רבה! יופי, זה יעזור לי קצת בסידור האיזור הזה...
שלשום קיבלתי את הטלוויזיה הקטנה יותר שרכשתי, 55 ננו-לד, בחדר השינה.... ההבדל בינה לבין הטלוויזיה הישנה שלי בסלון פשוט מטורף. מעבר ל-4k, הצבעים עם הHDR נראים פשוט עולם אחר.
שיחקתי הרבה בהגדרות ובאמת משום מה במצב ״משחק״ הצבעים מאוד חלשים והחדות בריצפה. לא מבין למה. אני אוהב לראות הכל חד ומלא צבע במשחקים... בכל אופן לא חיברתי אליה שום דבר עדיין רק רואה יוטיוב ונטפליקס, אבל היום בצהריים יגיעו להתקין לי את ה-77 אולד ואני סוף סוף אשחק משהו כמו שצריך, ואני מוכן לפס5!
אם כי עד שלא יהיה לי מחשב אני לא באמת אנצל את הטלויזיה כמו שצריך, זה יחכה לדצמבר במקרה הטוב (לעזאזל עם המעבדים הנכחיים)
לגבי מערכת הסאונד - העפתי את הרמקולים הקודמים והרסיבר, וחיברתי אתמול סתם את המערכת לשום דבר ושמעתי מהאייפון - זה ממש מגניב הסאונד בר הזה. ממש. היום אחר הצהריים אשמע דולבי אטמוס לראשונה :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 אוקטובר 2020, 12:18

גיים מוד מכבה את כל ה-image processing שהטלוויזיה עושה במצבים האחרים כדי לייצר תמונה איכותית ומדוייקת יותר כדי למזער אינפוט לאג.
אפשר עדיין לנסות לשחק עם ערכים פה ושם כדי לנסות לחלץ משהו שיראה לך נחמד,אני הייתי משאיר הכל כמו שהוא אם לא בא לך לצלול לנושא (אבל כן הייתי מוודא שcolor temp נמצא על warm2).
חשוב לציין שתמונה מדוייקת מבחינת צבעים לא בהכרח תהיה עם סטורציית צבעים משוגעת וקופצנית (מצב normal או vivid בטלוויזיה נותן תוצאה כזו בדרך כלל ואני ממש לא ממליץ).
לגבי חדות,זה מאוד אינדיוידואלי אבל אני מעדיף להשאיר את זה על 0 או עם ערך ממש נמוך,כי משלב מסוים אתה מתחיל לראות הילות קטנות מסביב לעצמים שונים.
אתה רוצה תמונה שתהיה כמה שיותר קרובה למה שהתכוון המשורר,מאוד יכול להיות שבהתחלה היא תיראה לך לא מאוד מרשימה אבל בטווח הארוך ועם מגוון תכנים גדול אני מניח שתגלה שזו הדרך הנכונה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אוקטובר 2020, 12:57

אני אגיד משהו קצת גס, לא חייבים GAMEMODE, באמת שלא חייבים. כלומר נכון, זה יחסוך לך כמה עשרות מולישניות של זמן תגובה וזה מעולה למשחקים, אבל זה תלוי מה אתה משחק. אם אתה במשחק סינמטי ואיטי שמבוסס בעיקר על ספקטאקל אז וואללה, לא חייבים. אם אתה במשחק מכות אונליין שדורש דיוק על, ברור שחובה. שחקתי כבר מספיק משחקים על מצב סינמה של LG וכל עוד הם היו איטיים וסינמטים מספיק, זה נראה ממש טוב.

כמובן שאין לי OLED כך שאין לי מושג מה הולך שם, אבל רק שני הסנט שלי על טלביזיות LG ישנות יותר וזה שמצב גיימנג בעיקר חובה במשחקים שבאמת משנה לך האינפוט לאג.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 אוקטובר 2020, 13:18

אני דווקא אוהב COLOR TEMP על מצב COOL האמת... ככה אני :)
אני פשוט אומר שהמצב בLG (לפחות ה-55 ננו-לד שכן שיחקתי איתה) במצב משחק פשוט נראה דהוי, מת... צפיתי בטריילרים של משחקים וזה פשוט זוועה בדיפולט, וחובה לשחק עם זה. אני משחק משחק, למה לי לעשות את זה בצורה מטושטשת וצבעים דהויים? הידפולט זוועה, מתחבר למה שכתב פה KAZZ לא מזמן.
פשוט משונה לי מאוד שהדיפולט ככה, הזוי.

נדב - זה גובל בפשע מה שאתה כותב... זה יותר מכמה מילישניות בודדות, כשאני מחבר מחשב לטלוויזיה הנכחית שלי - אני רואה את העכבר זז איזה חצי שנייה אחרי שהזזתי אותו, זה בלתי אפשרי ככה. אולי למשחקים ממש עלילתיים וWALKING SIMS זה יכול להיות סבבה, אבל זהו בערך... וגם אז - לא מבין מה היתרון הגדול... החלקת התמונה? אני אישית לא מת על האפקט שזה עושה במשחקים, אבל וואלה אולי זה בגלל שלא ניסיתי על טלויזיה מודרנית, אני אעדכן עוד כמה שעות אחרי שניסיתי בטלויזיה הכי מתקדמת שיש בערך :) אבל כל דיליי הוא בלתי נסבל בעיניי, קשה לי להאמין שאני אספוג את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אוקטובר 2020, 14:03

תלוי כמה אפקטים דלוקים אצלך, אני מכבה את רובם כך או כך אז אולי ההבדל אצלי בין סינמה למצב משחק לא כזה קריטי. מצב החלקת תמונה הוא בזיון שאין להשתמש בו לא משנה באיזה מצב אתה נמצא או במה אתה צופה :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 אוקטובר 2020, 14:10

נדב, האם קיימים הרבה משחקים שהם לגמרי איטיים שזה יהיה בסדר? הרי כמעט בכל משחק תהיה סצינה לחימה או משהו שבה צריך את התגובה הזאת, לא?
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 אוקטובר 2020, 15:09

מצב המשחק בoled הוא מצוין, אכן הצורה הבסיסית בסיסית שלו אולי מעט 'אפורה', אבל עשיתי התאמות של כמה דקות (אם אני זוכר נכון בעיקר העלתי בכמה נק בודדות את הצבע, ושיניתי את הטמפרטורה לחום 1 או 2). זה נראה כמעט בדיוק כמו מצב הסינימה, ללא מחליקי התנועה, כיוונונים אוטומטיים וכו'.

דווקא מצב המשחק הרגיל נראה די רע, אני חייב לציין. אבל לא ניסיתי כל כך לשחק איתו, כיוון שגם כך כל המשחקים עובדים על הhdr, ועל המצב הזה דיברתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אוקטובר 2020, 16:56

bozeman כתב:נדב, האם קיימים הרבה משחקים שהם לגמרי איטיים שזה יהיה בסדר? הרי כמעט בכל משחק תהיה סצינה לחימה או משהו שבה צריך את התגובה הזאת, לא?

תשימו דברים בפרספקטיבה. רוב הטלביזיות שיש לאנשים בבית שהן לא OLED ולא יצאו בשנתיים האחרונות עם INPUT LAG של איזה 50-90 מילישניות. כלומר כנראה שה-OLED החדשה שלכם עם INPUT LAG יותר טוב לא במצב גיימינג מאשר הטלביזיה הקודמת שלכם במצב גיימינג. כמובן שאני מדבר ללא החלקת תנועה שיכולה בכיף להוסיף 50+ מילישניות, תלוי ביצרנית ובדגם.

כלומר לא צריך להיות דרמטי, בלי מצב גיימינג ה-OLED שלכם כנראה עדין יותר מגיבה מהטלביזיה הקודמת שלכם. אז כן, זה יתרון מבחינת גיימפליי אבל לפעמים חסרון מבחינה ויזואלית. זה לא שונה מדי מנניח להגיד שאתה מעדיף 30FPS על 60FPS אם הגרפיקה טובה יותר. גם כאן אתה מאריך את ה-INPUT LAG ובנוסף אתה מקבל תמונה הרבה פחות חלקה ועדין, לא מעט אנשים יעדיפו 30FPS בגרפיקה יפה יותר מאשר 60. אגב, גם אני מעדיף 30 יפה יותר מ-60 חלק יותר כל עוד מדובר במשחק מאוד סינמטי כמו נניח TLOU2.

קחו כדוגמה את הQF9 של סמסונג, היא עוברת מ-13.9MS במצב גיימינג ל-57.6MS לא במצב גיימינג. כן, פגיעה של איזה 40MS, אבל וואללה כנראה שכבר הייתה לכם בסלון טלביזיה ששחקתם עליה שנים עם זמן תגובה גרוע מ-57MS. האמת של-LCD מלפני איזה 8 שנים 57MS זה זמן תגובה פשוט מעולה. וואללה, אפילו ב-65X900F של סוני היקרה מפאקינג 2018 יש זמן תגבוה במצב גיימינג של 40MS+ (ומחוץ למצב גיימינג מעל ל-80MS). האם ה-40MS האלה שווים את האיכות תמונה? תקבעו אתם, אבל זה לגמרי תלוי בטלביזיה שיש לכם. אני יודע שיש סוגים של OLED שלא במצב גיימינג מצפינות מ-100MS כך שאולי שם זה יכול להיות קטסטרופה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 אוקטובר 2020, 17:34

אבל לא בעיה להתאים את מצב המשחק ל'איכות התמונה' שאתה מחפש. הרי זה מתחלק לשניים - משחקים של צבעים, נגודיות, בהירות וכו', ומצד שני כל מיני עבודים כמו מחליק תנועה, מכווננים אוטומטיים למיניהם, חדות, וכו'.
עכשיו תקנו אותי אם אני טועה, אבל ככל הידוע לי רק הצד השני משפיע על זמן התגובה. כלומר לזמן התגובה זה ממש לא משנה אם אני אשחק על 80 בהירות או 100 בהירות, 55 צבע או 48 צבע.
עכשיו, ולפחות ככה נראה לי, אף אחד מאיתנו גם ככה לא רוצה לשחק משחקים עם העיבודים או הכיוונונים האוטומטיים. משחקים מלאים בתנועות מצלמה מהירות, בזוויות צילום לא הגיוניות, ובכלל בהרבה יותר אקראיות בכל שנייה מאשר סרט או תוכנית אולפן שבוימו בקפידה. לכן מלכתחילה כל העיבודים והאוטומטיות לא יעבדו כמצופה, ו*יפגעו* באיכות התמונה תוך כדי כיימפלי רציף, גם ללא קשר לזמן התגובה שאתה מאבד.
לעומת זאת, ענייני צבעים, טמפרטורה או בהירות, זה נטו עניין של טעם אישי. כלומר כמובן שאפשר להגיד ש'אובייקטיבית' ערכי קיצון מסוימים פוגעים בתמונה, אבל הרבה אנשים אוהבים צבעים 'חיים' (vivid), אני אוהב צבעים יותר מקורקעים. לאסקין אוהב cool, ופייג' בכלל אוהב warm2. אין בעיה להגיע לתוצאות האלו וכל מה שביניהן מתוך מצב המשחק, רק ללא כל העיבודים למיניהם.
לכן לדעתי התשובה פשוטה, בהתחשב בעובדה שזו טלוויזיה לשנים - תשקיע את הכמה דקות, תעביר למצב משחק, ותתחיל לשחק עם הגדרות הצבעים והבהירות עד שתגיע לתוצאה שלטעמך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 אוקטובר 2020, 17:35

היי, אם מגיעים לאיכות תמונה הרצויה ב-GAMEING MODE אז זה לגמרי WIN WIN.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 אוקטובר 2020, 17:39

טוב, הטלויזיה הגיעה והיא פסיכית לגמרי... מת לשחק במשהו שזז ב-120 פריימים אבל יש לזה עוד זמן כנראה.
רק דבר אחד מפריע לי, כשאני מחבר למחשב ואני באיזה אתר, במצב משחק, כשהכל בערך כבוי - ועדיין כשאני גולל למטה באתרים - הבהירות משתנה לי! איך מבטלים את זה??? זה מטריף :/

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 אוקטובר 2020, 17:42

קודם כל לוודא שאתה על התוכנה המעודכנת,אני גם חושב ש-LG יש מצב PC נפרד מגיים מוד לא? אולי שווה לבדוק את זה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 33 אורחים