בחירת טלווזיה חדשה

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Stick
Veteran

Re: בחירת טלווזיה חדשה

הודעהעל ידי Stick » 19 אוקטובר 2020, 17:47

Laskin כתב:טוב, הטלויזיה הגיעה והיא פסיכית לגמרי... מת לשחק במשהו שזז ב-120 פריימים אבל יש לזה עוד זמן כנראה.
רק דבר אחד מפריע לי, כשאני מחבר למחשב ואני באיזה אתר, במצב משחק, כשהכל בערך כבוי - ועדיין כשאני גולל למטה באתרים - הבהירות משתנה לי! איך מבטלים את זה??? זה מטריף :/

יש מצב pc אני גם חושב, תבדוק אותו.
הבהירות המשתנה היא חלק מהמנגנון נגד צריבות, הטלוויזיה בעצם מזיזה ומשנה קצת את התמונה גם אם היא סטטית, אבל כנראה זה בולט במיוחד בpc ללא מצב pc.
אני שם לב לזה בעיקר בתרגומים או בלוגואים קבועים כמו ערוץ 12 או ספורט 5. אבל זה ממש לא נורא.
בכל מקרה זה נמצא בהגדרות, אפשר לכבות את זה. לא זוכר בדיוק איך זה נקרא ואני לא בבית לבדוק עכשיו, אבל זה שם בוודאות. יש שלוש רמות - כבוי, קל וכבד עד כמה שאני זוכר.

קיאו, ברור שאפשר. אין איזה קסם שקורה בתוך הטלוויזיה תוך כדי שאץה במצב סינימה, כל מה שיש אלו ההגדרות שמשתנות. שוב, בהתחשב בעובדה שאני חושב שזה מובן מאליו שאף אחד לא רוצה לשחק עם העיבודים או המכוונים האוטומטיים (שאולי יכולים לשפר תמונה סטטית יחסית, אבל לחלוטין יפגעו באיכות התמונה בזמן גיימפלי), אין שום סיבה לא לשים על מצב משחק ולהתחיל לשחק עם הצבעים קצת לטעמך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 אוקטובר 2020, 18:06

אני אבדוק... בכל מקרה זה מעפן ואני בטוח שאני מפספס משהו אבל עברתי על הכל 10 פעמים :/

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 אוקטובר 2020, 18:07

זה שזה קיים בהגדרות אני מבטיח לך :).
אוכל לבדוק לך בלילה בדיוק איך זה נקרא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 אוקטובר 2020, 18:31

תודה! אני גם מחפש... זה ממש מוזר, וקשה ממש להסביר אבל זה משהו קבוע, ואגב ייתכן שזה משהו בהגדרות של הכרום?! לא חשבתי על זה...

אגב, מסתבר שהמחשב שלי לא מסוגל לסחוב 4k ביוטיוב. הזוי. לא חשבתי שהוא עד כדי כך ישן, שהמעבד של המסך שלי יתמודד יותר טוב ממנו... דצמבר לא יכול להגיע מוקדם יותר :(
בינתיים אני צופה במה שיש באפליקציות של המסך, ביוטיוב, נטפליקס וכד׳. זה מדהים כמה שהמסך הזה איכותי.
עכשיו אני רק צריך להזהר שהילדים לא ישברו או ייגעו בו. משימה לא פשוטה בכלל :/

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 19 אוקטובר 2020, 19:25

גם אני התלהבתי (מאוד, ועדיין!) מהטלוויזיה כשקיבלתי אותה, אבל היו שני דברים שכשבדקתי ישר פוצצו לי את הראש ובאמת הפילו אותי לרצפה:
הראשון זו תוכנית הטבע של נטפליקס ב4K וHDR, ויזואלית, צילומים פשוט מדהימים ואי אפשר לתאר בכלל איך זה נראה על oled.
והשני זה GOW, בדגש על היישום HDR שלו. שיחקתי בו קצת כשקיבלתי אותה וזה היה פשוט מדהים, הקרב מול הטרול בהתחלה פוצץ לי את המוח וזה למרות שסיימתי את המשחק כמה חודשים קודם :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוקטובר 2020, 09:52

אני מת לנסות את GOW אבל אני מחכה עם זה לPS5, בתקווה לשחק בו ב-60 פריימים חלק :)
לגבי תכניות הטבע בנטפליקס - גם אני ישר ניסיתי את זה, אבל עוד יותר מרשים מזה ה כל הדמואים שיש ביוטיוב, שם באמת באמת מקבלים את החוויה הכי מטורפת שיש. לא ייאמן איך רואים טוב.

אבל - יש לי תלונה אחת, והיא מאוד רצינית, לפחות עבורי... מסתבר שהקטע הזה של הבהירות של המסך כשאני באתרים - הוא פשוט פיצ'ר, ולא באג :(
זה משהו שנקרא ABL - שזה AUTO BRIGHTNESS LIMITER ואם רוב המסך לבן וסטטי, כמו נגיד המסך הראשי של GMAIL או כשיורדים למטה בYNET (כי בכותרת יש תמונה גדולה ולא הרוב לבן) - אז המסך מגן על עצמו מפני צריבות ו... אין שום דרך לבטל את זה. זה ככה בכל OLED ממה שאני מבין.
זה נראה מעפן, ואני הולך בגלל זה להשתמש פחות במחשב שלי לדברים מסויימים. כרגע זה גם ככה לא מאוד מפריע לי כי המחשב שלי לא מריץ 4K ביוטיוב וכד', ובכלל די איטי כבר, אבל במחשב החדש כן הייתי רוצה להשתמש בו כ... אתם יודעים, מחשב, ואני אאלץ איכשהו להתמודד עם זה שאם אני כותב מסמך למשל אז המסך יהיה עמום והרבה פחות מרשים.
לא ידעתי את זה לפני שרכשתי, זה מציק מאוד, אבל גם אם הייתי יודע עדיין הייתי רוכש אותו :)

צפיתי בפרק הראשון של העונה החדשה של ST: DISCOVERY ועשיתי זאת כשאני במצב VIVID (אמרתי כבר שאני אוהב צבעים חזקים?), אחרי שעידנתי אותו מעט. חצי פרק צפיתי עם הTRU MOTION על מצב "טבעי" שאמור להיות עדין יותר אבל עבורי לא מספיק עדין, אז לשמחתי ראיתי שיש שם אופציה לעשות משהו מותאם אישית, ואז הצלחתי להגיע בדיוק לSWEET SPOT שבין אפס החלקות לבין אפקט אופרת סבון, ועכשיו אני ממש ממש ממש מרוצה. ההחלקות האלה אמנם נראות יפה לעין אבל פאק כמה שזה גורם לאפקטים להפקה להראות הרבה יותר זולה. אפילו הסצינות בחלל נראות ממש משונה. חובה לשחק עם זה ידנית.

אה, שיחקתי קצת בGOT וזה ממש אדיר. שוב שיחקתי מלא בהגדרות השונות עד שהגעתי לתמונה הרצויה, ואני חייב לציין שאני לא מבין איך אפשר לחיות בלי חידוד של התמונה ועוד צבעים, זה פשוט הופך את המשחק להרבה יותר יפה. אה, והשחור... וואו. כשחשוך - זה פאקינג חשוך. ברמה שאם אוייב נמצא בחושך אני באמת לא רואה אותו, אז נאלצתי להעלות קצת את הבהירות במשחק עצמו. יש גם אופציה שנקראת SUPER RESOLUTION והאמת שאני אוהב איך שזה נראה ברמה הנמוכה ביותר, זה לא אגרסיבי מדי ודברים שנראים מאוד מטושטש מרחוק - נראים חדים יותר, וטוב יותר.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 אוקטובר 2020, 11:36

לאסקין,אם אתה מחפש showcases לHDR אני חייב להמליץ על oblivion עם טום קרוז מ-2013,כסרט הוא לא משהו מיוחד אבל יש שם כמה סצינות פשוט עוצרות נשימה בHDR (לא מפתיע,הבמאי הוא ג׳וזף קוזינסקי שעשה גם את tron legacy שהיה מעולה ויזואלית).
יש גם את בלייד ראנר 2049 שנראה מדהים,mad max גם כן חובה.

אם אתה כמוני ולא בא לך להתחיל להתעסק עם מדיה פיזית כמו בלו ריי,אז itunes היא כנראה האופציה הכי טובה שלך,בייחוד כשיש לLG את אפליקציית Apple TV בחנות שלא מצריכה ממך את הסטרימר הנפרד של אפל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוקטובר 2020, 12:01

ואם אתה רוצה הדגמה למערכת סאונד החדשה שלך, טרון לגסי הוא מפלצת סאונד (וגם ויזואלית הוא מדהים, אבל אין לי מושג אם יש לו גרסת 4K HDR). גם יש בסאונדטראק של דאפ פאנק כמה קטעים מאוד ספציפי שיאתגרו את הרמקולים.
We're just normal men. We're just innocent men

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 20 אוקטובר 2020, 12:48

אין לטרון עדיין גרסת 4K HDR משום מה, גם אין לו ATMOS שאתה בטח רוצה לבדוק, אבל בכל זאת מצטרף בחום להמלצה של קיאו. זה כנראה הסרט הכי טוב בשביל להתלהב מהסאונדבר החדש שלך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוקטובר 2020, 13:15

לה, אני רוצה אטמוס או כלום! :)
סתם, אבדוק את זה... למרות שנראה לי שיש לי בעייה, גם כשאני מפעיל משהו עם אטמוס הוא כותב לי שזה PCM או משהו... לא יודע אם זה תקין או לא

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוקטובר 2020, 13:43

תבדוק, טרון הוא רמה אחרת לגמרי. אולי הוא לא אטמוס אבל יש לו סאונד פנומנאלי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוקטובר 2020, 14:01

לא יודע אם אני אצפה עכשיו בסרט שלא הכי אהבתי רק בשביל הסאונד :) אחכה למשהו אחר... כן ניסיתי את AVENGERS ENDGAME בכמה סצינות בווליום ממש גבוה וזה מגניב, אבל כאמור - די בטוח שגם שם היה לי רק PCM ולא ATMOS משום מה. אני אנסה לבדוק מה הבעייה היום.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 אוקטובר 2020, 14:08

הסאונדטראק של טרון לגסי מדהים לגמרי וזה באמת הזוי שאין גרסאת uhd/Dolby vision/atmos כשדיסני שיחררו גרסאות כאלו לסרטים שהרבה פחות מצדיקים אותן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 אוקטובר 2020, 15:14

Uncle Pey'j כתב:הסאונדטראק של טרון לגסי מדהים לגמרי וזה באמת הזוי שאין גרסאת uhd/Dolby vision/atmos כשדיסני שיחררו גרסאות כאלו לסרטים שהרבה פחות מצדיקים אותן.

מה שהכי מדהים הוא שאחרי הכישלון הגדול שלו אשכרה עושים לו המשך :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 20 אוקטובר 2020, 15:57

Laskin כתב:לא יודע אם אני אצפה עכשיו בסרט שלא הכי אהבתי רק בשביל הסאונד :) אחכה למשהו אחר... כן ניסיתי את AVENGERS ENDGAME בכמה סצינות בווליום ממש גבוה וזה מגניב, אבל כאמור - די בטוח שגם שם היה לי רק PCM ולא ATMOS משום מה. אני אנסה לבדוק מה הבעייה היום.

עזוב רגע אטמוס, אתה מקבל בכלל סראונד? (אם יש לך את אותו צליל מכל הרמקולים, זה לא סראונד).

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 אוקטובר 2020, 16:58

Laskin כתב:אגב, מסתבר שהמחשב שלי לא מסוגל לסחוב 4k ביוטיוב. הזוי. לא חשבתי שהוא עד כדי כך ישן, שהמעבד של המסך שלי יתמודד יותר טוב ממנו... דצמבר לא יכול להגיע מוקדם יותר :(

במסך שלך יש encoder יעודי שזה התפקיד שלו. אבל במחשב עצמו לך להגדרות ותבדוק אם יש לך בדפדפן אופציה של hardware acceleration - כי לפעמים זה לא מוגדר כברירת מחדל.
עוד תוכן מומלץ לבדוק את המסך עליו זו הסדרה Away בנטפליקס. שילוב של דולבי וויז'ן + spacewalk עם חליפה בוהקת בשחור של החלל מוביל לכמה סצינות מדהימות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 אוקטובר 2020, 17:13

עידן - אני חשבתי שכן, אבל עכשיו אחרי שסידרתי משהו בהגדרות - אני שומע עם דולבי אטמוס... וזה פשוט מדהים!! עולם חדש :)

אבל - במחשב אני לא מקבל שום דבר מיוחד, הכל מופיע לי pcm בלי דולבי לא משנה מה אני מפעיל... אז אני מנחש שזה משהו במחשב שלי.

סווים - זו לא הבעייה... אבל מה שכן, בהגדרות הצלילים של המחשב כשאני מנסה לבדוק באיזה פורמטים זה נתמך - ניסיתי לשנות לדולבי אטמוס, ואז הוא שלח אותי לחנות של מיקרוסופט כדי לרכוש רשיון, ונראה לי שיש נסיון בחינם וניסיתי להתקין וזה עדיין לא עובד לי, אני אנסה להמשיך לשחק עם זה

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 20 אוקטובר 2020, 17:59

אני חושב שרק לאוזניות אתה צריך לרכוש רישיון בכסף, בשביל סאונד-בר או רסיבר בחיבור hdmi זה אמור להיות בחינם. שים לב שאתה מנסה להפעיל את הדבר הנכון.

ומעניין אותי ההתרשמות שלך מאטמוס בסאונדבר.. ממש שמעת צלילים שהגיעו מלמעלה בצורה מובחנת?
אטמוס בדרך כלל אמור להיות אפקט יותר מעודן שמגיח מידי פעם, לא משהו שנוכח כמו סראונד או מורגש כמו סאבוופר, לא באותה תדירות, אז מעניין אותי אם האפקט של האטמוס ספיציפית הדהים אותך או שאתה פשוט מדבר בכללי על כל החוויה של הסאונד.. כי הבנתי שזו פעם ראשונה שלך גם עם סראונד אז אני מניח שזה היה משמעותי עבורך לא פחות אם לא יותר. בקיצור, אל תתקמצן בתיאורים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2020, 10:09

כן, בהחלט שומעים את זה בצורה מובחנת.
תשמע, צריך באמת שוב לזכור שאני לא אודיופיל, בלשון המעטה, הייתי עם רמקולים ורסיבר בני 20 שנה, ומלבד בתי קולנוע ופה ושם אצל חברים מאוד מסויימים שמעתי סראונד, אבל לא בבית, ולא כשאני משחק עם זה כמו שצריך (או לפחות, מנסה...)
אבל ההבדל הוא פשוט שמיים וארץ. אני לא יכול לגמרי להגיד לך על ההבדלים בין 5.1 "רגיל" לבין אטמוס, אבל כן עשיתי קצת ניסויים ויש את האלמנט הנוסף הזה, ומרגישים אותו.
ניסיתי בST:DISCOVERY, הפרק שכבר ראיתי... הרצתי לקטעי האקשן שהיו וזה היה הבדל עצום. אחר כך בסרטי טבע בנטפליקס, אחר כך עשיתי TRIAL לשבוע באפל טי.וי, וראיתי שם סרט טבע על יצורים קטנטנים ואז סרט טבע על פילים, ממש יפה, שהוסיפו שם מלא אפקטים שמגיעים מכל כיוון.
אגב, לאפל באמת אין שום דבר מעניין מלבד 2 הסדרות האלה. איזה שירות מעפן... אני לא אחדש אותו אחרי השבוע שלי. יש שם בפנים מלא שירותים נוספים בתשלום וסרטים שצריך לשלם עליהם... היי, אני רציתי משהו כמו נטפליקס - הכלל כלול או GTFO
אבל כדי ממש ממש להעריך את האפקט - יש את הדמואים של דולבי עצמה, באפליקציה שלהם, וזה מן הסתם הדמו הכי טוב שאפשר לקבל :)

אגב, אני כן שם לב לדיליי קטן בסאונד, במשחקים וסרטים - דרך המחשב. יש מצב שזה בגלל שאני משתמש בHDMI ממש ישן וגרוע? אנסה להחליף אותו, גם ככה אני צריך לרכוש כבל HDMI 3 מטר כשאקנה מחשב חדש, אז אקנה את הכבל כבר עכשיו ואבדוק אם יש שיפור... אולי זו גם הסיבה ש4K מקרטע לי ביוטיוב? למרות שאני די בטוח שזה המחשב עצמו. במקרה הכי גרוע, אם עדיין יהיה דיליי - אני אחבר את המחשב לטלויזיה ועוד כבל HDMI לסאונד בר, שדרכו אעביר רק סאונד (אם זה אפשרי בכלל... לחבר 2 HDMI כשאחד מעביר סאונד והשני וידאו, אף פעם לא ניסיתי) ואקווה שעדיין אקבל אטמוס, כי אני זזוכר שקראתי שלא ניתן לקבל אטמוס בחיבור אופטי בסאונד בר שלי, מקווה שבHDMI זה יצליח.

אה אגב 2.0, באסה שהPS4 לא תומכת באטמוס, ועוד יותר שהPS5 כנראה גם לא תתמוך בזה... מזל שיש (או יהיה) מחשב :)
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 21 אוקטובר 2020, 11:25, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוקטובר 2020, 10:57

אגב, שמעתי על לא מעט אנשים שקנו את ה-CX בגודל 48" כמסך מחשב והאמת? זה ממש מגרה אותי- 4K עם אחלה HDR, עם GSYNC, זמן תגובה אדיר, שחורים של OLED וחוויה קולנועית לדסקטופ. אבל הבעיה? נראה שלא מוכרים אותה בכלל בארץ :/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2020, 11:14

כאמור - לא ממליץ בגלל עניין הABL, זה לא הכי מגניב לגלוש באינטרנט עם זה :/

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 אוקטובר 2020, 11:16

48'' כמסך מחשב נשמע לי ממש, ממש מוגזם. האמת שגם 32'' נשמע לי גדול מדי, וזה כן מתחיל להכנס כבר בצורה די רצינית. בסוף מסך מחשב צריך להיות קרוב מאוד אליך, בטח שהשימוש שלו הוא הרבה יותר יומיומי מאשר רק גיימינג או סרטים. אבל גם במצבים האלו - זו חוויה מאוד מסוימת וקרובה ואישית אני באמת חושב שזה הזוי לקנות מסך מחשב בגודל 48''. בעיניי 27'' זה גודל מושלם למסך מחשב, בטח כשאתה מעדיף לשחק ב1440P (ואני מניח שזה די מובן מאליו, לפחות עד שהDLSS יכנס באמת לכמעט 100% מהמשחקים.)

מה שכן, את הטלוויזיה שלי הייתי מגדיל מ55'' ל65'' אם התקציב היה מרשה, אאבל נו טוב, בOLED 17 שאקנה לפני הפס6 :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2020, 11:31

תשמע, אני הסתדרתי מעולה בערך עשור עם מחשב שמחובר לטלויזיה בסלון ללא מסך מחשב בכלל (ועשור לפני כן היה לי מסך מחשב אבל במקביל גם חיברתי לטלויזיה בחדר ומסך המחשב לא היה בשימוש כמעט בכלל), והיא עוד הייתה טיפשה ולא הכי איכותית בסטנדרטים של ה-6 שנים האחרונות בערך, ואני בהחלט ממליץ לעשות זאת אם אתם יושבים לא מעל 3 מטר מהטלויזיה כמו שאני עושה.
אבל ממה שאני מהין נדב מדבר על להחליף את מסך המחשב, וחד משמעית OLED לא לגמרי מוכן לזה, בכל מה שקשור לזמן בו לא משחקים. גלישה ותכנות - לא כדאי, רק בגלל הabl הזה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 אוקטובר 2020, 11:36

לחבר את המחשב לטלוויזיה לשימוש ספציפי כזה או אחר זה כמובן לגיטימי לגמרי. אבל להחליף את 'חווית הדסקטופ' במחשב שתמידית מול הספה בסלון זה לא משהו שהייתי רוצה, ולחליפין לשמור את אותה 'חווית דסקטופ' אבל לשבת בשולחן 40 ס"מ מ48'' נשמע לי גם כן מוגזם, מיותר, ואפילו מפריע.
אבל כמובן שזו אולי פשוט חווית הPC שאני מכיר ואוהב, כל אחד וטעמו :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוקטובר 2020, 11:45

מתרגלים כמובן להכל, אבל אני נמצא רוב היום במשרד מול מחשב, בבית אני לא עובד איתו רק צופה ומשחק, וקורא פה ושם משהו אבל בקושי. אז לצרכים שלי זה מושלם.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Majestic-12 [Bot] ו־ 48 אורחים