בחירת טלווזיה חדשה

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: בחירת טלווזיה חדשה

הודעהעל ידי bling » 27 נובמבר 2019, 12:30

תגידו עד כמה זה חשוב כשקונים טלוויזית סמארט חדשה שהיא תהיה תחת יבוא רשמי של היבואן ולא יבוא מקביל?

הפער במחירים בין הטלוויזיות של היבואנים הרשמיים למקבילים הוא גבוה למדי ומעניין אותי עד כמה זה כדאי או לא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 נובמבר 2019, 14:25

ב-90% מהמקרים - לא חשוב בכלל
אבל אם נפלת על ה-10% האחרים.... זה יכול להיות משנה, תלוי מה האחריות המקבילה מכסה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 27 נובמבר 2019, 16:12

תודה, בסוף מצאנו חנות עם תוספת שולית לאחריות הרשמית והתחדשנו בסמסונג QLED סדרה 70R בגודל 65 אינץ" לבית של ההורים, נקווה שיהיו מרוצים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 ינואר 2020, 02:38

עוד בדיקה של צריבה ב-OLED. הוא השתמש בהרמוני של לוג'יטק בכדי ליצור לולאה שמחליפה כל 4 שעות ערוץ, בין 3 ערוצים שונים, למשך 20 שעות ביום. כלומר, לאורך חצי שנה הטלביזיה הריצה שלושה ערוצים בלולאה של 20 שעות כשכל 4 שעות מוחלף ערוץ לאחד מאותה שלושה ערוצים. סה"כ הבדיקה נערכה חצי שנה עם 20 שעות יומיות של צפיה שזה כמעט 4000 שעות טלביזיה.

הבדיקות עצמן מתחילות ב-7:30. ספויילר, הטלביזיה בסדר.
We're just normal men. We're just innocent men

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 12 ינואר 2020, 04:00

גם בבדיקות של אתר אחר שראיתי התוצאות די חיוביות סה"כ. מצד שני כל פעם שאתה מחפש על הנושא (וקראתי הרבה), גם בישראל וגם בפורמים בינלאומיים, אתה מגלה שיש כמות מבהילה של אנשים שסובלים מצריבות, גם בטלוויזיות חדשות.

מכל בחינה ה oled של lg מושלמת עבורי -זה לא רק האיכות תמונה, זה גם התמיכה ב hdmi 2.1 (רלוונטי מאוד לדור הבא), g-sync ובכל פורמט של אודיו (הטלוויזיות של סמסונג בשנים האחרונות לא תומכות אפילו ב dts רגיל). בשבוע של בלאק פריידי אפילו מצאתי 65 אינץ' c9 במחיר סביר, אבל לא היה לי האומץ ללחוץ על ההדק רק מהמחשבה המעיקה על צריבות. אנשים אומרים שאם אתה תמיד דואג לגוון את השימוש שלך בטלוויזיה אז אתה לא אמור לקבל צריבות, יעני קצת משחקי וידיאו, קצת טלוויזיה, קצת סרטים וכו'. אבל אז נשאלת השאלה עם זה שווה את כל הטרחה? נגיד יש לך סופ"ש לבד בלי האישה ומצאת הזדמנות להישאב לעולם של סייברפאנק או איזה משחק וידיאו מצופה אחר שעות על גבי שעות, אני אמור עכשיו לעצור את עצמי בגלל הפחד שתהרס לי טלוויזיה שהוצאתי עליה אלפי שקלים? או לשחק בלי hud ולפגום בחוויה? זה נראה לי בלתי נסבל. מעדיף איכות תמונה פחות טובה מאשר לטפל בטלוויזיה כמו תינוק.

הבעיה זה שלטלוויזיות lcd של סוני וסמסונג היה מלא חסרונות ברמת הפיצ'רים מה שגרם לי לדחות את כל העניין לשנה הבאה, אז כבר אני מניח לכולם לפחות יהיה hdmi 2.1

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 ינואר 2020, 05:36

שיחקתי לא מעט על הLG OLED שלי, גם את אותו המשחק להרבה שעות (Control, נגיד).עכשיו, אחרי שנה וחצי, בדקתי לראות אם יש לי צריבה כלשהי (רקע אחיד מתחלף) - אין שום דבר. האנשים שאתה רואה שרושמים ש''יש להם צריבה'', מתבלבלים כי לפעמים יש Temporary Image Retention, שזה אומר שלפעמים יש שאריות של איזה אלמנט לדקה או שתיים, ואפשר לראות את זה על רקע מסוים ואם ממש מחפשים. אבל תכלס זה נעלם כמו שזה בא תוך כמה שניות. לטלויזיות יש גם תהליך של 'רענון פיקסלים' אוטומטי אחרי כל X זמן שימוש, מנגנון הזזת תמונה במילימטרים בודדים שאתה בחיים לא תשים לב אליהם תוך כדי צפייה, ושומר מסך מאוד מוצלח שנכנס לפעולה אם יש תוכן סטטי שלא זז בכלל על המסך אחרי דקה או שתיים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 12 ינואר 2020, 09:35

אולי בחלק מהמקרים אנשים נלחצים וממהרים לדווח על Temporary Image Retention כצריבה, אבל ראיתי כל כך הרבה עדויות מפורמים של חובבי טכנולוגיה ואנשים שמבינים במה הם מתעסקים, כולל תמונות, כולל דיונים חוזרים ונשנים כאן בארץ על מימוש האחריות עם היבואן ח.י בשביל לחשוב שזה איזה בהלת אינטרנט לא מבוססת. מדובר בפגם אמיתי שיש לטכנולוגיה הזאת ומה שגרוע בעיני זה שאתה אפילו לא יכול לסמוך לחלוטין על כל מיני בדיקות צריבה כמו מה ש keo הביא מאחר ו LG הודתה שלכל פאנל oled יש עמידות שונה לצריבות, כלומר אנחנו מדברים פה גם על הרבה עניין של מזל, אתה יכול להגריל פאנל עמיד יותר או עמיד פחות.
קראתי משהו על זה שדווקא ל oled של פנסוניק יש איזה טכנולוגיה חדשה שאמורה למנוע צריבות כמעט לחלוטין אבל לא מוכרים אותה בארץ, אז אולי עד שאני יקנה טלוויזיה תהיה איזה oled עם עמידות גבוהה יותר לצריבות שאני ירגיש יותר בנוח לקנות, כי מבחינת איכות תמונה ושחורים אין באמת תחרות.
אם זו הייתה טלוויזיה רק לסרטים אז הייתי קונה בלי להסס, אבל הטלוויזיה אמורה לעבוד גם עם כל הקונסולות שלי, כולל המחשב, כולל הממיר - שזה אומר הרבה תכנים עם אלמנטים סטטים על המרקע ואני מרגיש שזה פשוט יגרום לי לעשות לה סוג של בייביסיטינג ולהשתמש בה עם מודעות, משהו שיהיה מאוד מעיק עבורי. אני רוצה לקנות טלוויזיה ולא לחשוב עליה לאיזה 5-6 שנים, ככה אני רגיל.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 12 ינואר 2020, 11:52

Lg מייצרים את כל הפאנלים של ה oled בעולם הטלוויזיות, ככה שאין ממש איך לברוח מהם לסוני או פנסוניק וכו'. אני מבין אותך לגמרי שלא בא לך לעשות בייביסיטר לטלוויזיה ושאתה דואג. האמת, שגם אני דאגתי בהתחלה. אבל ואללה אחרי כמה זמן פשוט עבר לי. אני משתמש בה לא מעט בשביל משחקים דרך ה ps4pro, כולל כאלה עם hud סטטי סטייל red dead redemption 2כל זמן שהצלחתי להחזיק בו, ומעל נגיד 25 שעות בקונטרול, במצטבר. אני פשוט לא יושב בימינו ומשחק שעות על גבי שעות על גבי שעות כדי שזה ישנה משהו.. לפי כל המבחנים, זה לא באמת משפיע. אבל סבבה, אם זה לא דחוף לך, השקט הנפשי יותר חשוב ושווה לחכות. רק אל תצפה שפנסוניק ימציאו את הגלגל, כי הם קונים פאנלים מ lg, אומנם הם קצת משפרים את הבהירות, אבל זה לא שמיים וארץ, ובמבחנים עיוורים שבוצעו, רבים בחרו את הlg על גבי פנסוניק. תאורטית הכי שווה לך להמתין למיקרו לד, שאמורות תוך בערך 5 שנים להיות אופציה מעולה.
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 פברואר 2020, 12:02

אנסה את מזלי בחיפוש אחר המלצה אקטואלית,
הגיע הזמן להחליף את מסך ה42' 1080p שבסלון דירת השותפים שלי. אז אני מחפש המלצה, משהו בסביבות 3,000-4,000 ש"ח ובגודל של 65'-55' (כלומר עדיף 65, אבל אם במחיר הזה יש איזו טלוויזיית 55 שאסור לפספס, אני מוכן להתפשר).
שימושים עיקריים הם סרטים וכמובן שמשחקים. גם לא מעט ספורט אבל זה כבר שיקול פחות רלוונטי שיהיה נקודה חזקה של הטלוויזיה.
תודה! :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 פברואר 2020, 12:50

Stick כתב:אנסה את מזלי בחיפוש אחר המלצה אקטואלית,
הגיע הזמן להחליף את מסך ה42' 1080p שבסלון דירת השותפים שלי. אז אני מחפש המלצה, משהו בסביבות 3,000-4,000 ש"ח ובגודל של 65'-55' (כלומר עדיף 65, אבל אם במחיר הזה יש איזו טלוויזיית 55 שאסור לפספס, אני מוכן להתפשר).
שימושים עיקריים הם סרטים וכמובן שמשחקים. גם לא מעט ספורט אבל זה כבר שיקול פחות רלוונטי שיהיה נקודה חזקה של הטלוויזיה.
תודה! :)

אם אתם מוכנים להגיע ל-5000 והסלון שלכם לא שטוף אור שמש אז תמיד אפשר ללכת על הטופ של הטופ, OLED :)
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=999792

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 פברואר 2020, 13:29

גם 5,000 ש"ח וגם 55 אינץ' כבר נשמעים לי כמו התפשרות אחת יותר מדי. היא עד כדי כך טובה שזה שווה את זה?
הייתי שמח לשמוע גם על טלוויזיה טובה במחיר נמוך יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 פברואר 2020, 13:43

נדב, זה הדגם שקיבל תמיכה בG-SYNC?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 פברואר 2020, 14:13

Stick כתב:גם 5,000 ש"ח וגם 55 אינץ' כבר נשמעים לי כמו התפשרות אחת יותר מדי. היא עד כדי כך טובה שזה שווה את זה?
הייתי שמח לשמוע גם על טלוויזיה טובה במחיר נמוך יותר.

אני משער שזה תלוי מה אתה מחפש. OLED זה רמה מעל כולם, בהפרש, בזכות השחור המושלם שנותן איכות תמונה וצבע שלא תראה על אף טלביזיה אחרת. אם אתה מחפש משהו יותר סטנדרטי, יש גם ל-LG וגם לסמסונג טלביזיות בסביבות ה-3500 בגודל 65" שהן גם 4K וגם HDR. אבל כמובן שאתה לא יכול לצפות למשהו ברמה של OLED, אבל זאת הפשרה שעושים עם המחיר :)

יש נקודת אמצע מסויימת, למשל ה-QLED של סמסונג שהן עדין טלביזיות LED אבל עם פאנדל איכותי מאוד ל-LED רגילה. אני לא מכיר מספיק טוב את הסדרות החדשות שלהם, אולי מישהו פה מכיר ויכול להמליץ, אבל אני יודע שבכלליות הQLED של סמסונג אמור להיות טוב וזול מ-OLED (ועדין, אל תצפה לרמה של OLED). בנוסף יש לLG את המתחרה ל-QLED שזה NANO CELL. להבנתי הNANO CELL של LG קצת יותר טובה ב-HDR וזוית הצפיה (אני משער שזוית צפיה חשובה לכם אם אתם כמה שותפים שרואים טלביזיה יחד בסלון) בזמן שה-QLED עם איכות תמונה קצת יותר גבוהה. אבל זה באמת בכלליות ומידע כללי שהגיע מסרטוני יוטיוב, אין לי נסיון אישי עם QLED או NANO CELL. לי יש 4K HDR של LG בגודל 65" שבטח עולה היום גג 3000 שקלים והיא בסדר גמור, לא מדהימה, לגמרי בסדר.

Laskin כתב:נדב, זה הדגם שקיבל תמיכה בG-SYNC?

לא, רק דגם C של 2019 (ונדמה לי שגם כמה דגמים מעליו) קבל תמיכה ב-GSYNC והדגמים של 2020 יקבלו כנראה ישר מהקופסה. מה שמעניין בדגמים של 2020 הוא שיש להם HDMI 2.1 ו-120HZ כך שבעצם יש לך 4K HDR עם 120HZ ו-VRR שגם הפס5 וגם הXSX יתמכו בו. אז בעצם יש מצב שבערך כל משחק קיים יהיה עם FPS לא נעול כך שתוכל לשחק נגיד GOW ב-45FPS במקום 30FPS ואם הFPS נופל, אין קריעות או כל דבר אחר. זה בעצם מנתק את הטלביזיה מהקונספט של 30FPS/60FPS ונותן לה חופש לרוץ בכל FPS בין 30 ל-120. כמובן שזה גם אומר אפשרות למשחקים שרצים ב-120FPS ואני לא אתפלא אם יהיו לא מעט משחקי מכות או משחקים אונליין שינסו לתמוך במהירויות הללו. כלומר משחק שמכוון ל-4K 60FPS (וזה לגמרי סביר שיהיו לא מעט כאלה, נניח פיפ"א 1000% יכוון לשם) יוכל די בקלות לעשות 4K דמקה ב-120FPS, אלה אם הוא זללן CPU. כך שאני בטוח שנראה המון משחקים שנחשבים לתחרותיים כמו COD, FIFA, פורצה, מורטל קומבט וכו' שנותנים מוד 120FPS.

אני כנראה אשבר ואקנה OLED 2020 ומעלה מתישהו בקרוב כשהמחירים ירדו. האמת שאפילו ה-C של 2019 בגודל 77" כבר ירדה מ-20K שקלים ורק לפני שנה היא עלתה צפונית ל-70K שקלים. בנוסף LG בדיוק פתחה שני מפעלי OLED חדשים מה שגם מעלה את יכולת היצור שלה ויגרום להורדת מחירים וגם מאפשר לה ליצר יותר סוגים של פאנלים. למשל ב-2020 יהיה לראשונה מסך OLED 48" שלהם וזה כבר גודל ממש נחמד לחדר משחקים למשל. כלומר 48" ב-4K/HDR/GSYNC/120FPS? מסך גיימינג מושלם למי שמשחק בחדר במרחק מטר מהטלביזיה ובטח גם יעלה בסביבות ה-4000 שקלים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 פברואר 2020, 14:23

יופי, אשאל אותך שוב בסביבות אוגוסט-ספטמבר, או מתי שהכרטיסים מסדרה 3000 יגיעו לארץ :)
רק בגלל הקטע של הG-SYNC אני בכלל לא שוקל טלוויזיות אחרות.
ל-LG נכון לעכשיו יש יתרון מטורף עבור גיימרים.
מקווה שיהיו להם גם דגמי 80" במחיר סביר בשנה הבאה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 פברואר 2020, 14:25

Laskin כתב:יופי, אשאל אותך שוב בסביבות אוגוסט-ספטמבר, או מתי שהכרטיסים מסדרה 3000 יגיעו לארץ :)
רק בגלל הקטע של הG-SYNC אני בכלל לא שוקל טלוויזיות אחרות.
ל-LG נכון לעכשיו יש יתרון מטורף עבור גיימרים.
מקווה שיהיו להם גם דגמי 80" במחיר סביר בשנה הבאה...

אם יהיה להם 88" שנה הבאה זה כנראה יהיה צפונית ל-20K שקלים. אבל יכול להיות שה-77" תגיע לטווח מחירים יחסית סביר, נניח בערך 12K שקלים. רוב הסיכויים שיהיו מחירים מאוד תחרותיים בסביבות יולי, לקראת טוקיו 2020. אחת הבעיות הגדולות היא שהדגמים של ה-88, לפחות כרגע, הם רק של הסדרות הכי HIGH END כך שהמחירים הגבוהים ממילא מנופחים עוד יותר. צריך לחכות שה-88" תחלחל לסדרה C.

וכן, חוץ מהמחיר הטלביזיה שלהם הם שלמות ברמות אחרות. במצב גיימינג הזמן תגובה דומה למסך גיימינג, יש 4K (וביננו 8K מעניין את התחת), יש HDR, יש VRR (לפס5 ול-XSX), יש GSYNC, יש 120FPS, יש HDMI 2.1... מה עוד צריך?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 פברואר 2020, 14:52

לא צריך שום דבר מעבר :) אני זוכר שבזמנו דיברנו על מסכים ואמרו לי (לא זוכר מי) שאין סיכוי שנקבל טלוויזיות גדולות עם G-SYNC במחיר סביר.
בכלל, לא מבין איך הם עשו את זה רטרואקטיבית בלי הצ'יפ של NVIDIA... הם עשו את זה עם עדכון קושחה, אבל אם זה ככה למה רק הם יכולים לעשות את זה?

ולא אעבור את סביבות ה-12 אלף לדעתי... אם זה מה שיהיה אז סבבה
אוכל לשחק ככה את דום ב-120 הרץ יציב, זה יהיה פסיכי לגמרי :D אם יהיה צורך אוריד קצת מההגדרות בשביל זה

אה מצאתי את הדיון על זה בדיוק:
viewtopic.php?f=1&t=7&start=2400
בעיקר הצחיק אותי לקרוא עכשיו את נדב שכתב את זה:
"אני לא רואה את LG שמה G-SYNC בטלביזיות שלהם כך שלמרות שאומרים שלהוסיף GSYNC למסך זאת עלות של 150-200 דולר, העובדה שרק חברות גיימינג הולכות לעשות אותם והן יוצאות בהנחה שהן מיועדות ל-HIGH END, תמיד הן יועמסו בפיצ'רים שיקפיצו את המחיר שלהן בטרוף. הן הולכות להיות יקרות והן גם לא OLED בכלל."

אני קיוויתי שם שתהיה פריצת דרך ב-3 שנים הקרובות (זה היה ב-2018) ולא יאלצו להוציא טלוויזיות עם רכיב ייעודי שעולה 200 דולר, וזה אכן קרה :)
אחרים חשבו שייקח 5 שנים, עברה שנה וחצי.
עכשיו רק נשאר לראות אם יהיה דגם כזה, ב-77", ב"פחות מ-10 אלף ש"ח" עד שאקנה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 06 פברואר 2020, 15:28

lol לאסקין... "פריצת דרך" גם נדב וגם אני אמרנו שם שאם Nvidia תתחיל לתמוך ב free sync, שזה יותר adaptive sync, זה יהיה יותר הגיוני. וכמו שאתה אמרת, אין שבב של Nvidia, וכצו שנדב כבר הביא בת'רד הpc מזמן - Nvidia התחילו לתמוך ב adaptive sync, כולל בהמון מסכי free sync שכבר קיימים בשוק. זו יותר Nvidia שירדה מהעץ של "חייבים שבב ייעודי במעל 200$" והבינה ש "ואללה adaptive sync זה אחלה, האקסבוקס וה ps5 יתמכו בזה וכל המסכים החדשים של 2019 יתמכו בזה, אז אולי כדאי שלא נדיר את כל המשתמשים שלנו שרוצים טלוויזיה שהיא" g sync compatible ". אז הם הלכו על ה lg oled כסנונית ראשונה, כי זה המסך הכי איכותי שיש כרגע עם lag נמוך מאוד.. שים לב שדיברת על טלוויזיה מעל 80' במקור גם. אז לא, קח אוויר, לא הייתה שום "פריצת דרך טכנולוגית". הייתה ירידה של Nvidia מהעץ, עם הזנב בין הרגליים.
לסיפא של דבריך" עד שתקנה" במקרה שלך, יכול להיות גם עוד 5 שנים, אז יכול להיות.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 פברואר 2020, 15:33

Laskin כתב:לא צריך שום דבר מעבר :) אני זוכר שבזמנו דיברנו על מסכים ואמרו לי (לא זוכר מי) שאין סיכוי שנקבל טלוויזיות גדולות עם G-SYNC במחיר סביר.
בכלל, לא מבין איך הם עשו את זה רטרואקטיבית בלי הצ'יפ של NVIDIA... הם עשו את זה עם עדכון קושחה, אבל אם זה ככה למה רק הם יכולים לעשות את זה?

ולא אעבור את סביבות ה-12 אלף לדעתי... אם זה מה שיהיה אז סבבה
אוכל לשחק ככה את דום ב-120 הרץ יציב, זה יהיה פסיכי לגמרי :D אם יהיה צורך אוריד קצת מההגדרות בשביל זה

אה מצאתי את הדיון על זה בדיוק:
viewtopic.php?f=1&t=7&start=2400
בעיקר הצחיק אותי לקרוא עכשיו את נדב שכתב את זה:
"אני לא רואה את LG שמה G-SYNC בטלביזיות שלהם כך שלמרות שאומרים שלהוסיף GSYNC למסך זאת עלות של 150-200 דולר, העובדה שרק חברות גיימינג הולכות לעשות אותם והן יוצאות בהנחה שהן מיועדות ל-HIGH END, תמיד הן יועמסו בפיצ'רים שיקפיצו את המחיר שלהן בטרוף. הן הולכות להיות יקרות והן גם לא OLED בכלל."

אני קיוויתי שם שתהיה פריצת דרך ב-3 שנים הקרובות (זה היה ב-2018) ולא יאלצו להוציא טלוויזיות עם רכיב ייעודי שעולה 200 דולר, וזה אכן קרה :)
אחרים חשבו שייקח 5 שנים, עברה שנה וחצי.
עכשיו רק נשאר לראות אם יהיה דגם כזה, ב-77", ב"פחות מ-10 אלף ש"ח" עד שאקנה.

גם במחשב NVIDIA התחילה לתמוך בפורמט הפתוח של VRR, פשוט לא כל המסכי FREE SYNC נתמכים. כרגע רק כמה דגמים של OLED של LG נתמכים בצד של הטלביזיות אבל בטח ההיצע יגדל עם הזמן, זה רק סרטפיקציה שהכל עובד כמו שצריך עם כרטיסים של NVIDIA. ושים לך שדברתי על זה שאף יצרנית לא תשים צ'יפ GSYNC בטלביזיה שלהם והנה, באמת אף אחת לא שמה (ולהתחשב בזה שNVIDIA עכשיו תומכת בפורמט הפתוח של VRR, גם אף טלביזיה לעולם לא תכיל צ'יפ כזה). מה שקרה הוא מהכיוון ההפוך, NVIDIA התחילה לתמוך במסכים ללא צ'יפ יעודי. האמת שדווקא אמרתי בדיוק את זה בעמוד שקישרת אליו :)
DrKeo כתב:כן, כתבתי עליהם בהודעה האחרונה שלי, ה-BFGD, זה לא הולך להיות רלוונטי בשום צורה כי המחיר הולך להיות הזוי. זה לא מסך טלביזיה, זה מסך מחשב בגודל 65". הוכרזו כבר שלוש כאלה אבל כמו שאתה יכול לתאר לעצמך הן לא מיוצרות על ידי סמסונג או LG אלה חברות של מסכי מחשב - ACER, ASUS ו-HP. התאריך יציאה של שלושת הטלביזיות הוא חגים 2018, אני לא יודע אם זה יתממש אבל אם זה סוג הטלביזיה שלאסקין מחכה לה אז יש לו עוד שנים לחכות. עכשיו שקונסולות וטלביזיות מיינסטרים מתחילות לעבוד עם FREE SYNC2, אני דווקא רואה את NVIDIA נכנעת בעתיד לפורמט.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 פברואר 2020, 15:35

שאלה, נניח ואני אשתכנע לאחר צפייה בספר סרטוני יוטיוב שה1,000 ש"ח פחות או יותר שווים שדרוג לOLED, ואז אצליח לשכנע את השותפים להשקיע כמה מאוד שקלים כל אחד למען זה...
האם לא עדיף בצורה די אבסולוטית להשקיע עוד 300 ש"ח ולהביא את ה9B על פני 8B של השנה שעברה? (כלומר זו - https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1045515).
להבנתי, הן די זהות מלבד התמיכה של ה9B בHDMI 2.1, שזה ההתקן הצפוי של הדור הבא, לא? כלומר VRR צפוי להיות דבר משמעותי בשביל גיימר שלא מתכנן לקנות טלוויזיה נוספת במהלך הדור. נראה לי שזה שווה את ה300 ש"ח, מה אתם חושבים?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 פברואר 2020, 15:46

Klayman כתב:lol לאסקין... "פריצת דרך" גם נדב וגם אני אמרנו שם שאם Nvidia תתחיל לתמוך ב free sync, שזה יותר adaptive sync, זה יהיה יותר הגיוני. וכמו שאתה אמרת, אין שבב של Nvidia, וכצו שנדב כבר הביא בת'רד הpc מזמן - Nvidia התחילו לתמוך ב adaptive sync, כולל בהמון מסכי free sync שכבר קיימים בשוק. זו יותר Nvidia שירדה מהעץ של "חייבים שבב ייעודי במעל 200$" והבינה ש "ואללה adaptive sync זה אחלה, האקסבוקס וה ps5 יתמכו בזה וכל המסכים החדשים של 2019 יתמכו בזה, אז אולי כדאי שלא נדיר את כל המשתמשים שלנו שרוצים טלוויזיה שהיא" g sync compatible ". אז הם הלכו על ה lg oled כסנונית ראשונה, כי זה המסך הכי איכותי שיש כרגע עם lag נמוך מאוד.. שים לב שדיברת על טלוויזיה מעל 80' במקור גם. אז לא, קח אוויר, לא הייתה שום "פריצת דרך טכנולוגית". הייתה ירידה של Nvidia מהעץ, עם הזנב בין הרגליים.
לסיפא של דבריך" עד שתקנה" במקרה שלך, יכול להיות גם עוד 5 שנים, אז יכול להיות.

הנה קליימן הקדים אותי בכמה דק'. גם רצית עוד שלוש שנים (כלומר 2021 מתקופת הדיון) טלביזיות OLED בגודל 80+ במחיר זול וכמו שאמרתי לך ב-2018, תוכל לקנות ב-2021 בערך ב-10K את ה-77" וזה כנראה מה שיהיה. אני משער שכבר השנה נראה 77" מגיעה לסביבות ה-15K ואפילו פחות מזה ושנה הבאה היא בטח תהיה קרובה ל-10K. גם אני חולם על OLED 88", אבל אם רוצים לקנות משהו כזה ב-10K ומטה כנראה שנצטרך לחכות לסביבות 2023 או משהו כזה ועד אז היא גם בטח תהיה 8K.

Stick כתב:שאלה, נניח ואני אשתכנע לאחר צפייה בספר סרטוני יוטיוב שה1,000 ש"ח פחות או יותר שווים שדרוג לOLED, ואז אצליח לשכנע את השותפים להשקיע כמה מאוד שקלים כל אחד למען זה...
האם לא עדיף בצורה די אבסולוטית להשקיע עוד 300 ש"ח ולהביא את ה9B על פני 8B של השנה שעברה? (כלומר זו - https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1045515).
להבנתי, הן די זהות מלבד התמיכה של ה9B בHDMI 2.1, שזה ההתקן הצפוי של הדור הבא, לא? כלומר VRR צפוי להיות דבר משמעותי בשביל גיימר שלא מתכנן לקנות טלוויזיה נוספת במהלך הדור. נראה לי שזה שווה את ה300 ש"ח, מה אתם חושבים?

צריך להזהר כי יש לLG המון תת דגמים ואני לא יודע אם כולם קבלו GSYNC. אני יודע שה-B 2019 קבלה גם GSYNC לאחרונה אבל אני לא יודע אם הדגם הספציפי שמוכרים בארץ, ה-B9Y, קבל. אני כן יודע שה-OLED55B9PUA קבלה תמיכה ב-GSYNC על פי האתר של LG, אבל אני לא יודע אם היא גם עולה 5300 שקלים בארץ או האם יש אותה בכלל בישראל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 פברואר 2020, 15:48

ובלי GSYNC התמיכה בHDMI 2.1 היא חסרת ערך מבחינתי כגיימר לדור הבא?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 פברואר 2020, 15:50

קליימן - אין מצב. אני שנים אומר שביום שתהיה טלוויזיה בתנאים שלי אני רוכש מחשב חדש. כבר עכשיו בעצם יש כזו, אם אני רוכש את הסדרה הקודמת שקיבלה עדכון GSYNC ובשנה שעברה כבר החלטתי שפחות חשוב לי אם זה OLED או טכנולוגיה מספיק קרובה לזה... בקיצור המחסום היחיד כרגע הוא כרטיס המסך, שיהיה פשוט מטופש לרכוש כרגע אחד אם חיכיתי עד כה.
אז בסוף הקיץ הנכחי אני בוודאות מוחלטת (אלא אם יקרה לי אסון כלשהו) אני רוכש מחשב גיימינג היי-אנד + טלוויזיה. אולי בסוף השנה גם אייפון ופלייסטיישן, אבל עם שניהם אולי אעדיף להמתין, תלוי כמה מושכים אם יהיו כבר השנה, עבורי.

לגבי המחיר - כנראה שבאמת אאלץ לחרוג טיפה, אבל בא נראה איזה מבצעים יהיו באולימפיאדה... ואם בכלל תהיה אולימפיאדה, עם הקורונה וירוס הזה. מי יודע מה יהיה ;)

כולה דחיתי רכישה של VR ועוד איזה 2 משחקים שבאמת חשובים לי והפכתם אותי לדחיין סדרתי :)

לגבי הטכנולוגיה שלהם והירידה מהעץ של Nvidia - עכשיו הבנתי את הקטע. תודה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 פברואר 2020, 16:22

Stick כתב:ובלי GSYNC התמיכה בHDMI 2.1 היא חסרת ערך מבחינתי כגיימר לדור הבא?

VRR קיים לדעתי גם ב2.0, החשיבות של 2.1 היא רוחב הפס שמאפשר 4K HDR ב-120fps. אני רק לא יודע אם סדרה B היא עם קצב רענון של עד 120hz. אתה צריך לחקור קצת את הדגם שאתה רוצה לקנות ולראות שהוא 2.1 עם VRR ושהמסך ברענון של 120hz. אה, וכמובן שNV תומכת בו בgsync אם זה מעניין אותך.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 06 פברואר 2020, 16:41

אוקיי הבנתי, תודה.
אעשה מחקר מקיף אבל בינתיים כל חיפוש בגוגל של הדגם שנמכר בארץ מוחיא לי תוצאות מהארץ בלבד, ככה שזה כנראה איזה דגם איזוטרי לשווקים כמונו. בכ מקרה אני מניח שאצליח למצוא מה ההבדלים בינו לבין הדגם המרכזי בסופו של דבר.
לפחות לפי מה שכתוב באותם אתרי מכירה ישראליים, הדגם פה הוא HDMI 2.1, אבל אני עדיין אחקור כמו שצריך כי לא יודע אם אפשר להזתמך על זה או שזה סתם העתק הדבק כלשהו.
לגבי קצת הרענון שלו אבדוק, למרות שקשה לי להאמין שהקונסולות בדור הבא יעברו את ה4k 60fps, בטח במשחקי סינגל סינמטיים שתכלס זו הסיבה שאני מביא ps5. זה יותר מעניין אותי למצב שבו משחקים ירוצו ב30-60 פתוח על native 4k, כמו שמשחקי ps3 רבים רצו או גרסאות פרו מסוימות רצות היום.

אז אם אני מבין נכון, hdmi 2 וhdmi 2.1 יתנו לי את אותה התוצאה ב4k 60hz כן? כלומר VRR לא פונקציה כאן.
בקשר לGSYNC זה פחות מעניין אותי כי מעולם לא נהנתי לחבר את החשב, אם כי מסך OLED זו אחלה הזדמנות אני מניח :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 פברואר 2020, 19:01

אם לא מעניין אותך לעבור את 60fps אז רק תוודא שיש לך בדגם VRR כי זה מאוד חשוב. גם תזכור שבמשחקי 60 כשיש VRR הfps לא נעול כך שהמשחק יוכל לעלות לך ל70+ פריימים בשניה עם VRR. בכל מקרה אני חושב שאם 300₪ סוגר לכם פינה על VRR ו-120fps אז זה שווה את המחיר.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים