בחירת טלווזיה חדשה

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: בחירת טלווזיה חדשה

הודעהעל ידי bling » 27 אפריל 2020, 19:23

תתחדש ארז איזה כיף!

אני גם מחכה להחלפת הטלוויזיה הפרטית שלי שעליה אני משחק היום (1080P) לאחרי שהפס5 תצא, יהיה כיף להנות מדור חדש פלוס טלוויזיה חדשה במקביל.

את הטלוויזיה של ההורים החלפנו ל QLED מסדרה בינונית והיא ממש אחלה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 28 אפריל 2020, 07:41

אני מבין שאף אחד כאן לא מפחד מצריבות ובני בית סוררים שידפקו לו לוגו של ערוץ 2/ספורט/ילדים על המסך?

נראה לי שבסוף אכנע וארכוש Oled, אחר כך רק צריך למצוא טיפול לחרדות :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 אפריל 2020, 07:54

במסכים מגרסא 9 יש גם הגנת צריבה מלוגואים - שמבחינה באלמנטים סטטיים על המסך ומזיזה אותם בצורה שלא מובחנת לעין האנושית בצפייה רגילה. כל עוד אתה לא משאיר את הטלוויזיה דלוקה על ערוץ ספציפי עם אלמנטים סטטיים חזקים מאוד במשך 12-13 שעות ביום, המצב אמור להיות סבבה לגמרי. אני כבר ממש קרוב לשנתיים עם הB7 ואין שום צריבה ושום דבר (בגלל שכל פעם אני שומע דיבורים על זה, אני בודק עם סרטוני 'אפור באחוזים מסויימים' ביוטיוב, ועוד רקעים אחידים מתחלפים). כרגע אפס צריבה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 28 אפריל 2020, 08:03

מבחינת צריבה, זה משנה רק אם אתה רואה ברצף הרבה שעות או נגיד גם רואה שעתיים ביום ערוץ עם אובייקט סטטי אבל כל יום במשך כמה שנים? יעני זה גם משהו שיכול להצטבר?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 אפריל 2020, 08:38

לפי מה שאני הצלחתי להבין וחקרתי בנושא, זה רק רצפים ארוכים שיוצרים את הצריבה. הטלוויזיה מריצה תהליך שנקרא 'רענון פיקסלים' כשהיא במצב Stand By אחרי כל X שעות גם.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 28 אפריל 2020, 11:04

יש לי דווקא בת סוררות שיכולה ליפול לבינג'ים של כמה שעות רצוף על תכני ילדים עם לוגואים מפלצתיים. על פניו, סדרת C כוללת כמה טכנולוגיות מקבילות שאמורות למנוע צריבות, ולא מצאתי עדויות ברשת על מקרים גורפים של מסכים שנצרבו. מצד שני - זה מסך שיצא רק לפני שנה, ובכל מקרה צריבות מגיעות בדרך כלל רק אחרי כמה שנים של שימוש, אז זה לא בהכרח מעיד על כלום. מאידך, קראתי על כמה "מבחני צריבות", וקיבלתי את הרושם שבשימוש מגוון הסיכוי לכך מאוד מאוד קטן.

בקיצור: כנראה יש סיכון מסויים, לא מאוד גדול, שמצטמצם אם שומרים על העניין הזה, על אחת כמה וכמה במסכים מהשנה האחרונה.

כמו כן, וזו כנראה הסיבה שזה לא באמת מדאיג אותי: צריבות נמצאות תחת אחריות בארץ (בניגוד לכמעט כל מקום אחר בעולם, אגב). המסך מגיע עם אחריות ל-3 שנים, וכמו שאני מכיר את ח.י יציעו לי להרחיב ל-6 גם במעמד ההתקנה וגם לקראת סוף ה-3 שנים הראשונות. אם תהיה בעיה של צריבה במורד הדרך - פשוט יחליפו למסך אחר.

matangt6
Minion

הודעהעל ידי matangt6 » 18 מאי 2020, 19:13

קניתי לפני יומיים את הSamsung Q70R את הדגם של ה55 אינץ מאחר וה49 לא תומך ב120 הרץ. אני ממש מרוצה ממנה למרות שגם אני רציתי ללכת על הLG B9 אבל אני חושב שהפרש של כמעט 2000 שקל לטלוויזיה שהיא בעיקר לגיימינג לא כל כך מצדיק את המחיר לדעתי במיוחד שלרוב זה הולך להיות על קונסולות מה שכן רק עכשיו אני מבין שאני בהחלט חייב לשדרג את ה1080 שלי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 יוני 2020, 14:17

לא לגמרי טלוויזיה חדשה, אבל למישהו יש נסיון עם סלקום tv ויודע לתת המלצה? הם מציעים מחיר נמוך בהרבה מהוט והטלוויזיה של LG עובדת איתם באופן מובנה, כלומר אפילו בלי סטרימר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 יוני 2020, 14:20

סלקום TV עובד ממש אחלה על טלביזית LG, ככה אני רואה אותם. הייתי לפני בפארטנר, קטסטרופה איומה מלאה בתקיעות, התרסקויות אפליקציה (מינימום פעמיים ביום) ולא הוספה לזה העובדה שאין להם כמעט בכלל תוכן. סלקום לעומת זאת עובד ממש אחלה, אני לא זוכר מתי היא התרסקה לי לאחרונה אם בכלל ואין תקיעות אלה אם האינטרנט נופל.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 יוני 2020, 20:49

קצת באיחור אבל אצלי בדירה יש סלקום TV על טלוויזיית LG. מאוד מומלץ ונוח ואחלה של דבר. ברור שזה לא יס אבל זו הטלוויזיה עם ה VFM הכי טוב בשוק כנראה אם לוקחים בחשבון גם רמת ממשק ונוחות תפעול והכל יחד עם התוכן (סטינג TV למשל גם עם תוכן טוב אבל נופלים חזק ברמת הממשק ובנוחות התפעול לעומת סלקום, לפחות כל עוד חייבים ממיר ואין להם אפליקצייה ל LG, מה שהם הבטיחו שיגיע ועברו כבר שנים מאז אותה ההבטחה)

פרטנר על הפנים, אמרתי את זה בזמנו לקיאו והנה הוא מיישר קו, גם על זה שפרטנר זה דרעק רציני מכל בחינה (ממשק ותוכן) וגם זה שסלקום מביאים טלוויזיה אינטרנטית ברמה טובה מאוד על טלוויזיות LG לפחות :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 05 יוני 2020, 21:42

תודה :).
האמת שהתגובה של קיאו הייתה רק החותמת לכמה ימים של התלבטויות, חקירות והמלצות. כולם אגב היו מאוד בעד סלקום, ולכן, אני איתם כבר בערך 24 שעות. המעט שיצא לי להתעסק אני מאוד מרוצה, המחיר זול משמעותית מהוט, האיכות טובה (גם אם לוקח לערוצי 4k שתי שניות להגיע לאיכות שלהם, האיכות מצוינת), והאמת שגם הפונקציה שלהם של ה"שודר השבוע" מסתמנת כהברקה.
והכל עובד מצוין בLG שלי ללא ממיר או משהו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 יוני 2020, 01:50

Stick כתב:תודה :).
האמת שהתגובה של קיאו הייתה רק החותמת לכמה ימים של התלבטויות, חקירות והמלצות. כולם אגב היו מאוד בעד סלקום, ולכן, אני איתם כבר בערך 24 שעות. המעט שיצא לי להתעסק אני מאוד מרוצה, המחיר זול משמעותית מהוט, האיכות טובה (גם אם לוקח לערוצי 4k שתי שניות להגיע לאיכות שלהם, האיכות מצוינת), והאמת שגם הפונקציה שלהם של ה"שודר השבוע" מסתמנת כהברקה.
והכל עובד מצוין בLG שלי ללא ממיר או משהו.

שודר השבוע שלהם אחלה, לפרטנר יש את הפיצ'ר הזה אבל לשבועיים שזה בתאוריה יתרון אבל כשהאפליקציה מתרסקת לך פעמיים ביום זה לא שווה את זה. שלא נדבר על זה שאשתי או הילד רואים, אז בכלל התרסקות הייתה קטסטרופה. מהאישה הייתי מקבל עצבים ולילד כל פעם הייתי צריך לרדת למטה לסדר לו את מפרץ ההרפתקאות. סיוט!

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 יוני 2020, 19:23

קשור קצת לדיון, אבל מכיוון אחר: לרוב כשמחפשים פיתרון לקונסולה הבחירה הקונבציונאלית תהיה מסך טלוויזיה חדש, אבל למה בעצם לא מסך מחשב? הישיבה קרובה יותר, כך שהסיכוי להנות מרזולוציה גבוהה ללא מגבלות של העין הן גבוהות, המחירים נמוכים עד כדי שליש למסך סופר איכותי מאשר טלוויזיה מקבילה. אז למה באמת? אני מתחיל לחשוב שאולי שווה להשקיע בטלוויזיה בינונית לסלון לצד מסך גיימינג לפינת מחשב עבור הקונסולה.

גם העובדה שזה חוסך את הצורך להיות בחיכוח אל מול שאר דרי הבית (בסוף הסלון הוא משאב מוגבל ופופולארי) מעלה את האטרקטיביות אף מעבר.
תמונה

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 12 יוני 2020, 19:36

אני לא יודע כמה hdr טוב על מסכי מחשב (אם כי לא בדקתי את הנושא לעומק) אבל מעבר לזה אין באמת סיבה שלא אם אתה אוהב לשחק בפורמט הסטנדרטי של pc גיימינג עם כסא ועיניים קרובות למסך. פעם זאת הייתה הצורה מועדפת עלי לשחק אבל עם השנים אני נוטה לחלוטין לגיימינג על טלוויזיה גדולה והנוחות של ספה/כורסא, רק משחקים שמכריחים אותי לשחק עם עכבר ומקלדת או כאלה שעדיפים משמעותית איתם (דום למשל) אני ישחק על המסך הקטן כי מעבר לנוחות של ספה/כורסא vs כסא מחשב, 27 אינץ' פשוט לא נותן אותה חוויה מבחינתי כמו טלוויזיה גדולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2020, 01:20

אני עשיתי הלוך חזור. הייתה תקופה שלא נגעתי במסך מחשב ואפילו כששחקתי על המחשב, הוא היה מחובר לטלביזיה. אבל היום אני עושה 90% מהגיימינג שלי על המסך מחשב, 1440P ב-144FPS בגודל 27" וזה נראה פשוט מעולה. הדבר היחיד שחסר לי הוא HDR שזה ממש מבאס אבל אני משער שזה יהיה במסך הבא שלי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יוני 2020, 12:28

חבר'ה תמליצו לי על איזה מסך טוב לדור הבא. אני תקוע גם מסך 1080p אין לי הרבה דרישות רק שייראה טוב ושיהיה כמה שפחות לאג.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2020, 12:44

מסך מחשב?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יוני 2020, 12:52

DrKeo כתב:מסך מחשב?

אכן :) . אי אפשר לשחק סטריט פייטר נורמלי על טלוויזיה היא עושה יותר מדי עיבודי תמונה שעושים לאג.

לא מבין בזה הרבה אני רק רוצה מסך מחשב יפה שיכול בו זמנית להיות סביר לדור הבא אבל בעיקר לעמוד בדרישות ללאג.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2020, 13:08

תתפלא כמה נמוך הלאג במצב גיימינג בoled של lg והן גם נותנות לך לשחק ב120fps ויש להן hdr מעולה כך שאם אתה מעדיף טלביזיה, אולי זה הכיוון. יש אופציות גם למסכי מחשב, אבל בתחום הhdr המצב די דליל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 יוני 2020, 13:10

הכל שאלה של תקציב :). אני גם יכול להמליץ בטירוף על הoled, אבל על הרמה הבאמת גבוהה שלה צריך לשלם. בוא תגיד לנו מה התקציב וננסה לעזור לך.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יוני 2020, 13:39

אין עליכם. התקציב לא באמת מוגבל אבל דווקא בגלל זה אני אשמח
שאתם תעזרו לי להימנע מבזבוז לא נחוץ.

אני מעדיף שזה יהיה מסך מחשב כי אני הולך לשבת קרוב מצאתי
שזה עוזר לי לביצועים מעל הכל.

אולי בהמשך נביא טלוויזיה גם בשביל המשחקים הסינמטים אבל אין לי בעיה להישאב לעלילה גם על מסך של מחשב.

עכשיו על הoled יש מצב שאם אני הולך על מסך כזה הlife bar של הלוחמים במשחק פשוט ייצרב עליו וזה באסה?

סשן אימון יכול לקחת שעה וחצי ויותר.

תתפרעו אבל תנסו לרחם על הארנק

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2020, 18:06

מה רמת החשיבות לHDR? ואם מסך מחשב, 1440p או 4k? גם תזכור את נושא הביצועים, לא קל להגיע ל144fps ב4k. או שאתה בכלל מחבר קונסולה?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יוני 2020, 18:20

DrKeo כתב:מה רמת החשיבות לHDR? ואם מסך מחשב, 1440p או 4k? גם תזכור את נושא הביצועים, לא קל להגיע ל144fps ב4k. או שאתה בכלל מחבר קונסולה?

קונסולה ברור :) פס5. זה טוב שהעלת את הpc אבל כי בתאכלס גרסת הpc של סטריט פייטר 6 כנראה תהיה הגרסה הדפינטיבית.
אני אוכל הרבה קש בדור הזה בגלל זה.
אם זה היה תלוי בי הייתי משחק את זה רק על הפיסי אבל אז אתה מאבד שחקנים ויוזר בייס.

אז אם יש לך המלצה למסך pc שכבר יכין אותי לעתיד אם אפזול לגרסת הpc פלוס אחד שיזרום טוב על הפס5 בכלל סידרת אותי אחי :)
Hdr זה חשוב אבל נוכל לוותר על זה אם זה מביא הוזלה קטלנית במחיר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 יוני 2020, 12:09

לי אישית קצת קשה להמליץ על מסך תחת הגדרות מחיר וצרכים מופשטות אלו, אז אני יכול רק לשלוח אותך לכתבה כמו זו
https://www.rtings.com/monitor/reviews/ ... age/gaming
או זו
https://www.pcgamer.com/best-gaming-monitor/
שאולי יעזרו לך להבין איזה מסך אתה מחפש, ולאחר מכן לבדוק את הזמינות והמחיר בארץ של הדגמים ולהחליט.

לי אגב יש Gigabyte AD27QD שקניתי לפני כמעט שנה וחצי כבר, והוא מסך מעלה שאני מרוצה ממנו ויכול להמליץ עליו לצרכים שלך אבל אני מניח שבשנה וחצי האלו נוצרו אלטרנטיבות עדיפות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 יוני 2020, 18:03

ההבדלים בין מסכי טלוויזיה ומחשב גם ככה מצטמצמים, ככה שתמיד אפשר להתלבט בין השניים כתלות בגודל החדר והעמדה:
מצד הטלוויזיות LG סוף סוף מציעה את הOLED שלה בגודל "קומפקטי" של 48 אינץ, ועם תמיכה בכל מה שצריך. מצד מסכי המחשב לפיליפס יש את ה-Momentum בגודל 43" עם HDR1000 וכל הווג'ראס, ולסמסונג גם יש מסך מחשב Ultrawide של 49".

הדבר היחיד שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים מסך מחשב עבור קונסולה, זה שהוא יתמוך בכל הפיצ'רים שלו גם תחת חיבור HDMI מודרני ולא רק ב-Displayport שלקונסולות פשוט אין.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 4 אורחים