בחירת טלווזיה חדשה

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: בחירת טלווזיה חדשה

הודעהעל ידי omerkot » 12 אוגוסט 2020, 18:56

הם מוכרים את זה בתור QLED א-לה סמסונג...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 ספטמבר 2020, 14:56

טוב, אני בערך כחודש לפני רכישת הטלוויזיה שלי... אני מנסה להבין - לLG יש ב-77 אינץ' את ה-GX וה-CX, ולא הבנתי למה הG עולה 400 ש"ח יותר... מהמפרט אני רק יכול לראות שהיא דקה יותר. מישהו פה יודע אם יש עוד הבדלים?
כרגע לא שוקל טלוויזיות אחרות, בגודל הזה עם OLED יש רק את סדרה 10 של LG, אם אני רוצה גם G-SYNC והכל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 06 ספטמבר 2020, 16:15

Laskin כתב:טוב, אני בערך כחודש לפני רכישת הטלוויזיה שלי... אני מנסה להבין - לLG יש ב-77 אינץ' את ה-GX וה-CX, ולא הבנתי למה הG עולה 400 ש"ח יותר... מהמפרט אני רק יכול לראות שהיא דקה יותר. מישהו פה יודע אם יש עוד הבדלים?
כרגע לא שוקל טלוויזיות אחרות, בגודל הזה עם OLED יש רק את סדרה 10 של LG, אם אני רוצה גם G-SYNC והכל.

סדרה G ו-C הן למעשה זהות כמעט לגמרי למעט רמקולים טובים יותר בG ומנגנון תלייה מתקדם יותר שמאפשר לטלוויזיה להיראות ממש כמו תמונה על הקיר,אני חושב שיש גם גימור זכוכית מסביב לפאנל או משהו..וזהו. אותו פאנל,עיבוד תמונה זהה,פיצ׳רים זהים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 ספטמבר 2020, 16:51

אההה אוקיי... איך שהיא תלויה על הקיר פחות מעניין אותי, למרות שלראשונה אני כן מתכנן לתלות טלוויזיה ולפנות לי מדף :)
סאונד גם לא מעניין אותי בטלוויזיה עצמה, אני תמיד משתיק אותה ומשתמש ברמקולים ייעודיים.
אגב, אני מתכנן להעיף את המגבר והרמקולים הריצפתיים הגבוהים שלי ולהחליף אותם בסאונד באר איכותי יחסית.
ראיתי משהו ממש מגניב של JBL שאני אלך לשמוע לפני שאקנה, מגיע עם סאב די גדול ו-2 רמקולים אלחוטיים בשביל להניח מאחורה, והם מתנתקים מהסאונד באר עצמו.
תומכים בhdmi 2.1 וגם בדולבי אטמוס.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2020, 14:30

אוקיי, אני ממש רגע לפני הרכישה ואני צריך עזרה...
אני רוצה את הLG CX 77, אבל אני רואה שהם הסירו תמיכה למשל בDTS ופורמטים נוספים (שנתמכו בסדרה 9) - ביציאת הeARC שלהם.
התכנון שלי הוא להעיף את המגבר ולרכוש סאונד בר.
השאלה היא האם אוכל לשמוע DTS ושאר הפורמטים האלה שכבר לא קיימים בטלוויזיה, אם אני מעביר את הסאונד בצורה כזו:
מחשב->HDMI לטלויזיה->eARC לסאונד בר
בעצם השאלה היא אם המחשב כבר מבצע את הפיענוח הזה, כך שהוא יגיע לסאונד בר למרות שהוא מגיע מהטלויזיה, שלא תומכת בפורמט הזה... או בקיצור - מה הכי טוב לעשות במקרה כזה??
הסאונד בר הוא:
https://www.netoneto.co.il/product/%D7% ... %9D-bar-91

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 ספטמבר 2020, 18:36

אני לא רוצה לענות לך משהו לא נכון,אני מאוד ממליץ שתשאל את זה ב-AV Forums כי יש שם את החבר'ה הכי כבדים בעולם בתחום.
אם בכל זאת בא לך את התשובה הלא מבוססת שלי,אני חושב שכל זמן שהמחשב יכול לבצע את הפענוח של DTS בעצמו בעצמו (צריך רישיון לזה דרך MS Store או משהו לא?) ולא הטלוויזיה,לא אמורה להיות בעיה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2020, 20:07

אבדוק שם, תודה!

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 21 ספטמבר 2020, 20:49

זה לא משנה שהמחשב יכול לפענח DTS אם הוא לא מחובר ישירות לסאונד בר והטלוויזיה לא יכולה לעשות passthrough של dts. זה לא יעבוד.

אבל לאיזה מטרה אתה רוצה לחבר אותו למחשב? אם זה בשביל גיימינג אז זה לא ממש משנה עבורך ׁ(כל משחק שתומך ב dts:x יתמוך גם באטמוס), אם זה בשביל לראות סרטים שיש לך על המחשב עם DTS/DTS-HD MA אז אתה לא תקבל סאונד, אבל יש דרכים להתגבר על זה עם נגנים שעושים Transcoding.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ספטמבר 2020, 21:57

בשביל סרטים דרך המחשב, בעיקר
אפילו נטפליקס, נגיד.
אבל גם מה יהיה עם הפס5... אני יכול לחבר אותו לטלויזיה ועם עוד כבל נגיד לסאונד בר (לא יודע איך, כי אין לפס5 , אבל לא אוכל לעשות זאת ב״אלגנטיות״ שהכל יעבור דרך הטלויזיה, כי גם הפס5 לא נראה לי תומך באטמוס.
אוף, דבר כזה מטומטם יכול ליצור בעיות... מקווה שיהיה עדכון תוכנה או משהו. לא להוריד את התמיכה שהייתה בדור הקודם וללכת ״אל אין״ על אטמוס בלבד.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 21 ספטמבר 2020, 23:12

בשביל נטפליקס אתה לא צריך dts. בכלל רוב שירותי ההזרמה שאני מכיר תומכים או ב DD או ב DD+ (atmos) אז אין לך מה לדאוג בעניין הזה.
אם בסרטים דרך המחשב אתה מתכוון לכל מיני קבצי mkv שהורדת באינטרנט ותומכים רק ב DTS אז כמו שאמרתי אתה תצרך להשתמש בנגן שיכול לעשות Transcoding או אפילו סטרימר כמו plex בשביל לצפות בהם ולקבל סאונד, תלוי מה הסידור שלך. אבל בגדול, סרטים חדשים על בלוריי תמיד מגיעים גם ב truehd אז פשוט תוריד אותם. זו אותה איכות, אתה לא מפסיד כלום.
אבל אם זה בשביל סרטים אז הכי טוב זה פשוט לחבר את המחשב לסאונד-בר ואז אין לך שום בעיה... הסיבה שאתה רוצה לחבר את המחשב ישירות לטלוויזיה זה רק בשביל גיימינג ודברים כמו 4k/120 , vrr או G-SYNC וכאלה שהסאונד-בר שלך לא תומך והטלוויזיה כן, אבל בשביל סרטים או אפילו גיימינג עד 4k/60fps אין בעיה עם חיבור ישירות לסאונד-בר.

בקשר לפס5, בהנחה שהוא לא יתמוך באטמוס במשחקים (בסרטים הוא סביר מאוד להניח כן יתמוך באטמוס, אם אתה מתכנן להשתמש בכונן בלוריי לפחות) אז זה לא ממש משנה אם תחבר אותו ישר לסאונדבר, אתה לא תרוויח מזה כלום. מה שכן, אם אתה מחפש סראונד במשחקים, אז ממה שאני רואה הסאונד-בר שלך תומך ב Passthrough ל 5.1 PCM , אני חושב שגם הטלוויזיה שאתה רוצה לקנות תומכת בזה (צריך לבדוק) אז על הנייר לפחות אין לך בעיה גדולה, לכל הפחות אתה אמור לקבל סראונד (אם ה 3d audio/תחליף אטמוס שלהם נחכה ונראה, זה בגדר תעלומה כרגע), שזה הרבה יותר טוב ממה שאני יקבל אם הם לא תומכים בפורמטים דחוסים.. :cry: אבל LPCM רב ערוצי יותר טוב מ dts/dd אז זה בכלל לא צריך להטריד אותך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 ספטמבר 2020, 13:37

טוב, אני לא מבין בזה כאמור, אז מה זה אומר "Passthrough ל 5.1 PCM" ?
וכתבת ש:
"אם זה בשביל סרטים אז הכי טוב זה פשוט לחבר את המחשב לסאונד-בר ואז אין לך שום בעיה..."
אבל אני רוצה להנות מהATMOS במשחקים, ואת זה ניתן לקבל בסאונד בר הזה רק דרך הEARC, אפשר לחבר את המחשב ישירות לEARC?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 22 ספטמבר 2020, 16:30

זה אומר שאם ה LG CX תומכת והכל עובד כמו שצריך, אתה יכול לקבל במשחקים של הפס5 צליל היקפי (5.1) באודיו לא דחוס (PCM לינארי), גם בלי להתחבר ישירות לסאונד-בר. כלומר הטלוויזיה תעביר את האות מהפלייסטיישן לסאונד-בר בלי שהם בכלל מחוברים אחד לשני, וזה בעצם ה Passthrough , ה"עובר דרך". אם נגיד יש לך טלוויזיה שלא תומכת ב Passthrough כזה, היא פשוט תעשה downmix ואתה תקבל סטיראו במקום צליל היקפי.

שים לב שהסאונד בר שלך הוא 5.1.4, כלומר יש לך כאן חמישה ערוצים של צליל היקפי, שלושה מקדימה ועוד שניים עם הרמקולים האלחוטיים מאחורה + הסאבוופר = 5.1
הארבע ב 5.1.4 מייצג את ה up-firing speakers בסאונד-בר, רמקולים שמכוונים לתקרה ובעצם אמורים "לירות" עליה צליל ומשם זה אמור לקפוץ או להשתקף בחזרה אליך (שניים מקדימה, שניים מאחורה). בקיצור, זה האלמנט של האטמוס, צליל תלת מימדי שמשלים את הסראונד הקונבנציונאלי בשביל לקבל כביכול סאונד היקפי מלא ב 360. מאחר ואנחנו מניחים שסוני לא תתמוך באטמוס במשחקים, ובשלב הזה לא יודעים איך התחליף 3d audio שלהם אמור לעבוד עם סאונדברים או רסיברים, אז 5.1 (או 7.1 למי שיש) זה ריאלית הכי הרבה שאפשר לצפות לו בשלב הזה.

ואתה לחלוטין יכול לקבל אטמוס עם המחשב בחיבור ישיר לסאונד-בר, הוא די מיועד לשם כך... eARC פשוט אמור לאפשר לך (בדגש על אמור, זו טכנולוגיה חדשה עם לא מעט בעיות) להשיג את אותה תוצאה גם מבלי להיות מחובר ישירות לסאונד-בר.
וזה יכול להיות רלוונטי מבחינתך כי למשל יש לך רק חיבור למכשיר אחד בסאונד-בר אבל אולי יש לך כמה מכשירים שאתה רוצה לקבל מהם אטמוס, או לחילופין כי אתה רוצה להינות מפיצ'רים בטלוויזיה שלך כמו 4k/120 ו vrr שהסאונדבר שלך לא תומך בהם ולא יכול לעשות להם Passthrough לטלוויזיה.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 22 ספטמבר 2020, 17:52

מה שקורה בגדול זה שהמקור (מחשב, סטרימר, קונסולה וכו'. אפילו שירותים כמו PLEX על הטלוויזיה תומכים בזה) ממיר את הסאונד מDTS (פורמט 5.1 מכווץ) לPCM (פורמט 5.1 לא מכווץ) ואז שולח אותו על חיבור הHDMI לטלוויזיה שמצידה מעבירה אותו הלאה.
בגלל שזה תהליך שקורה ללא אובדן איכות (קידוד loseless), לא צפויה להיות שום בעיה ואתה תקבל סאונד איכותי כמו במקור.

הבעיה היחידה היא בפורמטים כמו DTS:X, שהבנתי שגם הוא לא נתמך בCX. זה פורמט שאי אפשר להעביר באופן פשוט לPCM כי הוא פורמט מתקדם יותר ועם יותר ערוצים. אבל מצד שני, נראה לי שאלא אם כן תתעקש לחפש טורנטים שמקודדים בפורמט הזה, הסיכוי שתיתקל בו במציאות ובלי שיש לך אלטרנטיבה כמו דולבי וכדומה הוא קלוש ביותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 ספטמבר 2020, 19:20

idan כתב:ואתה לחלוטין יכול לקבל אטמוס עם המחשב בחיבור ישיר לסאונד-בר, הוא די מיועד לשם כך... eARC פשוט אמור לאפשר לך (בדגש על אמור, זו טכנולוגיה חדשה עם לא מעט בעיות) להשיג את אותה תוצאה גם מבלי להיות מחובר ישירות לסאונד-בר.
וזה יכול להיות רלוונטי מבחינתך כי למשל יש לך רק חיבור למכשיר אחד בסאונד-בר אבל אולי יש לך כמה מכשירים שאתה רוצה לקבל מהם אטמוס, או לחילופין כי אתה רוצה להינות מפיצ'רים בטלוויזיה שלך כמו 4k/120 ו vrr שהסאונדבר שלך לא תומך בהם ולא יכול לעשות להם Passthrough לטלוויזיה.

לפי מה שכתוב בכל מקום - אפשר לקבל אטמוס בסאונד בר הזה רק אם מתחברים דרך הeARC... אז השאלה היא אם יש דבר כזה eARC שמגיע מהמחשב ישר לסאונד בר או שזה חייב לעבור מהטלוויזיה...

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 22 ספטמבר 2020, 21:34

אין שום קשר בין eARC למקור של האודיו שלך - מחשב/פלייסטיישן/וואטאבר. ערוץ אודיו חוזר (ARCׁ) אומר שאתה יכול "להחזיר" את האודיו שלך מהטלוויזיה לסאונד-בר/רסיבר דרך הכבל HDMI שמחבר בינהם. רק הטלוויזיה והסאונדבר/רסיבר צריכים לתמוך, זה הכל. יעני eARC/ARC פשוט לא חלק מהמשוואה כאשר מחברים את המקור ישר לסאונד-בר.

ולא יודע מה כתוב בכל מקום אבל אני מנחש שלא הבנת נכון ואולי דובר על היכולות של eARC ביחס ל ARC רגיל שלא יכול להעביר אודיו לא מקובץ (Lossless) שעל גבו הרבה פעמים מגיע אטמוס (לא תמיד,אטמוס של נטפליקס למשל על גבי dd+ אפשר לקבל גם ב ARC רגיל), אבל זה לא רלוונטי לסיטואציה שלך כי יש לך טלוויזיה שתומכת ב eARC.
בכל מקרה, אתה מן הסתם אמור לקבל מהסאונד-בר שלך אטמוס בחיבור ישיר בגלל שהוא, ובכן, תומך באטמוס.. זה שאפשר לקבל אטמוס גם דרך eARC הוא נגזרת של היכולת הבסיסית של הסאונד-בר שלך להוציא אטמוס, זה לא שהחיבור לטלוויזיה פתאום מעניק לסאונד-בר יכולות שלא היו לו קודם לכן.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 23 ספטמבר 2020, 07:02, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ספטמבר 2020, 22:40

ככל שעובר הזמן אני מבין שאני פשוט צריך רסיבר 4K/120/HDR.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2020, 08:31

עידן, ממה שקראתי, וזה בכל מקום - אי אפשר לקבל אטמוס דרך חיבור אופטי, למשל. בשום רסיבר/סאונד-בר. רק דרך ARC או eARC, או כשעוברים דרך הרסיבר/סאונד-בר עם HDMI.
והבעייה אצלי היא שאני רוצה לשחק ב-4k/120 עם G-Sync ו-HDR והכל, וזה אומר שלא אוכל לעשות זאת אם אני עובר דרך הסאונד-בר. לדעתי אין שום סאונד בר בשוק שמאפשר את זה :(

וכמו שנדב אמר - באמת הפתרון הכי טוב זה רסיבר כזה, אבל זה יקר בטירוף ולא משתלם בכלל, מה גם שאני רוצה להתקדם הלאה מהקופסא הענקית והמיותרת הזו, לכן אני בחרתי בסאונד-בר מתקדם, פשוט עדיין האפשרויות יחסית מוגבלות אפילו שם, ואפילו בדגמים היקרים יותר (שעדיין עולים פחות מרסיבר ממש טוב).

בקיצור ממה שאני מבין - אני מחבר כל מכשיר שיהיה לי ישירות לטלויזיה עם HDMI, ואז מוציא מהטלויזיה כבל לסאונד-בר לכניסת הeARC והוא ייתן לי את מה שמופיע בטלוויזיה כרגע באיכות הכי טובה שאני יכול לקבל? ומה לגבי דיליי של הסאונד? יש סיכוי שזה יהיה מורגש?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 23 ספטמבר 2020, 09:56

אבל מי דיבר על חיבור אופטי? לאסקין, תתרכז :)
אנחנו מדברים על לחבר את המחשב ב hdmi ישירות לסאונד-בר ו VS לחבר את המחשב ב hdmi לטלוויזיה תומכת eARCׂׂ. בשני המקרים אתה גם תחבר את הסאונד-בר לטלוויזיה עם כבל hdmi מן הסתם, ובשניהם אתה אמור לקבל אטמוס, אין פה שום שאלה.

HDR דווקא יפעל לך דרך הסאונד-בר, אבל כמו שכבר אמרתי חיבור ישיר לא יספיק לך בשביל דברים כמו 4k/120 ו vrr. אבל אם החיבור לא מיועד רק לסרטים והפיצ'רים האלה חשובים לך ואתה חושב שתעשה בהם שימוש, אז ענית לעצמך על השאלה.. מקסימום אם נגמרים לך כל החיבורים בטלוויזיה, תוכל להשתמש בחיבור בסאונד-בר למשהו כמו הסוויץ' או ממיר או איזה מכשיר אחר שלא מנצל את הדברים האלה.

בקשר לדיליי ו eARC ואיך דברים אשכרה יעבדו בפועל, אני לא יכול לענות על זה כי אין לי את הקומבו של הטלוויזיה והסאונד-בר הזה.. אבל בתאוריה הכל אמור לעבוד, גם הטלוויזיה וגם הסאונד-בר תומכים במה שצריך לתמוך בשביל שזה יקרה. מקסימום, אם אתה קונה בארץ, אתה יכול להחזיר לחנות אני מניח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2020, 10:37

אחלה, אז נראה לי שלא יהיו לי בעיות כל כך... מאוד חששתי מהקטע של הDTS ופורמטים אחרים, שלא אשמע כלום בגלל שהטלויזיה תגביל אותי.
לא נראה לי שיגמרו לי החיבורים בטלויזיה , אני מתכנן לחבר רק מחשב וPS5 (או PS4 עד שאקנה 5)... אין לי ממיר או משהו נוסף.

אוקיי, עכשיו שאלה אחרונה לגבי הCX - אני רואה בהרבה מקומות שהיא "מוגבלת" ל:
"4K@120Hz 4:4:4 RGB 10 bit w/HDR"
הם ירדו מ-48Gbps שהיה בסדרה 9, ל-40Gbps משום מה (WTF?!)
ואנשים אומרים שזו בעייה כי כרטיסים של NVIDIA יכולים להציג ב-8 או 12 ביט, אבל לא 10.
מה שלכאורה לא יאפשר לי לשחק ב-4K/120 עם G-SYNC ו-HDR, ואאלץ לשנות מRGB לYCRG או משהו כזה...
אז:
א. מה זה אומר לעזאזל? בפועל ובתאוריה :)
ב. האם לסדרה 3000 שאני ארכוש בקרוב כן תהיה תמיכה כזו?

הנה עוד כתבה, שטוענת שלכאורה אין לו 2.1 "מלא" בגלל זה:
https://www.forbes.com/sites/johnarcher ... l-hdmi-21/

עריכה:
ראיתי עכשיו גם את הכתבה הזו
https://www.world-today-news.com/users- ... uter-news/
אוף, למה לעזאזל בן אדם שחיכה שנים לטכנולוגיות האלה, ומוכן להוציא הון בתקופה קשה מאוד - לא יכול לקבל את הכל כולל הכל? :(
זאת אומרת, על הנייר הכל נמצא שם, בכל מכשיר בפני עצמו, אבל איכשהו זה לא עובד ביחד.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 23 ספטמבר 2020, 11:27

הכל טוב לאסקין,משחקים לא תומכים ב-12 ביט וספק אם יתמכו,אתה לא מפסיד כלום כאן.
מבחינת הדור הבא,אתה יכול לעשות על המסך הזה כל מה שהוא מאפשר.
לגבי הסיפור עם נוידיה,אני שמעתי שיש בעייתיות לשחק ב-120HZ עם G-SYNC אבל וינסנט מ-HDTVTEST אמר שנוידיה עובדת על פיתרון לבעיה שיגיע בעדכון גרסא.
זה נכון שעל הנייר זה לא HDMI 2.1 עם מלוא רוחב הפס,אבל לשימושים אמיתיים זה פשוט לא משנה כלום,בשום צורה,אלא אם כן אתה בסטרס שיהיו סרטי בלו-ריי ב-120fps שתרצה לצפות בהם :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2020, 12:33

לא דואג בכלל לגבי סרטים, חששתי שזה כאילו לא יציג לי HDR "מלא" ב-120/4K
יופי, אני מתחיל להיות שלם עם הבחירות שלי :D
עכשיו רק שיגיע כבר 3080 לארץ ואוכל להרכיב את המחשב... לפני זה אין לי מה לרכוש את השאר

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 23 ספטמבר 2020, 16:51

קודם כל, אם אתה ממש מודאג אז נסה לחפש C9 מהדור הקודם שאולי עדיין יש בשוק: אין לה את המגבלה של ה40Gbps, ואין לה בעיה עם תמיכה בDTS, והפאנל שלה הוא בדיוק כמו של הCX.
דבר שני, קח בחשבון שLG הם יחסית נדיבים עם תמיכה קדימה בעדכוני Firmware (ה-C9 קיבלה לא מזמן תמיכה בeARC למשל) ולכן כנראה תקבל עדכונים לCX (או לחומרה שעובדת איתה) גם שנה ושנתיים קדימה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2020, 17:45

ניסיתי לחפש, כמעט לא ניתן למצוא וזה באותו מחיר... :/
וכן, בונה על העדכונים האלה לפיצ׳רים החסרים :)

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 23 ספטמבר 2020, 20:07

עזוב לאסקין, תחכה לסדרה של שנה הבאה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2020, 21:44

חחח אפילו לי יש גבול

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר