נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי InterAl » 11 ספטמבר 2020, 02:52

למה היא נעלמה מזמן? כי לא הסכמת עם התוצאות?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 ספטמבר 2020, 05:19

תשמע, עקרונית כן. ועקרונית בסופו של דבר כאומנות זה מדיום שאי אפשר לשפוט באובייקטיביות מוחלטת, כמובן שיש 'טעם אישי' כביכול שמעורב. ואגב אני בטוח שטקס האוסקר קולע בדיוק לאותו 'טעם אישי' של אנשים רבים, בנוסף את העובדה שהוא הטקס הכי נרחב בתפוצה שלו ובהילה שלו אי אפשר לקחת.
אך בכל זאת, אנחנו מסתכלים על סגנון די זהה של זוכים לאורך השנים - לא בהכרח בז'אנרים, אבל כן במסר והרבה פעמים בסגנון האומנותי, עד לרמה שאני באמת מאמין שכולנו יכולים לזהות 'סרט אוסקר' מקילומטרים גם בלי לראות אותו במלואו. העובדה הזו מורידה בעיניי את הרלוונטיות של הטקס כבר זמן רב.
בנוסף בדרך כלל זוכי האוסקר פחות יבלטו בקטגוריות של 'עומק אומנותי' כביכול או איך שתבחר לקרוא לזה. יש לטקס הזה כמה זוכים שיוצאים מן הכלל הזה, אבל זו בדרך כלל הנורמה. העובדה הזו כנראה בהחלט משחקת על הטעם האישי שלי, אבל לדעתי לפחות זו לא איזו דעת מיעוט. קהילות גדולות מאוד של קולנוענים מכל העולם לא מייחסות לטקס הזה חשיבות רבה בהסתכלות היעני אובייקטיבית שלהם על 'הטוב ביותר'.

אבל אגב אני כן חושב שזה טקס מאוד גדול בפני עצמו, אני פשוט לא חושב שבבחינה הזו הוא יפגע מהליכה יותר ויותר שמאלה (שכביכול תפגע באובייקטיביות שלו). את ההילה שלו יש לו, והוא אולי לא בוחר את "הסרט הטוב ביותר", אבל הוא כן בוחר את "זוכה האוסקר לסרט הטוב ביותר", זוה פרס משמעותי בפני עצמו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 ספטמבר 2020, 13:56

לא יודע למה אתה מתכוון בזמן רב, יש כאלה שיגידו שהטקס לא רלוונטי מאז שאפוקליפסה עכשיו הפסיד לקרמר נגד קרמר. או מאז שהאזרח קיין הפסיד לסרט של ג'ון פורד שאף אחד כבר לא זוכר. או מאז שהיצ'קוק וצ'פלין לא זכו באף פרס... השאלה היא אם אלה יוצאי הדופן או הכלל. לא יודע ולא בטוח בזה. גם בעשור האחרון זכו כמה וכמה סרטים אמנותיים (בירדמן והארטיסט למשל) אבל בגדול, אני חושב שהאוסקר מעולם לא היה מדד לאיכות אמנותית. בסופו של דבר הוא ניתן על ידי אנשי התעשייה לאנשי התעשייה, והתעשייה הזאת היא תעשיית בידור ולא אמנות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 11 ספטמבר 2020, 14:07

תשמע אני לא הולך לציין עכשיו שנה ספציפית ולהגיד: " מהרגע הזה לאוסקר אין רלוונטיות", זה לא שעשיתי מחקר מקיף על הנושא ויש לי פה דרך להצביע על תהליכים חובקי שנים ואיזו נקודת שיא שלהם :).
אבל זו דעתי האישית ותחושתי בכל אופן, ואני לפחות מרגיש מתוך הבועה הקטנה שאני חי בה שאני לא בדעת מיעוט בעניין הזה. הסברתי למה אני חושב כך, והרבה מתוך זה הוא הסגנון האוסקרי המוכר ולא ספציפית איזה סרט X שהיה פחות מוצלח מסרט Y בעיניי.

אבל בסופו של דבר ההגדרה שלך דווקא נכונה בעיניי ומדגימה את מה שאני אומר. כמו שאני אמרתי שהסרט לא מעניק את פרס הסרט הטוב ביותר, אלא את זוכה האוסקר, אתה בהחלט צודק שזה למעשה "פרס תעשיית הבידור לסרט הטוב ביותר".
אני לא חושב שזה נכון להסתכל על הקולנוע כמדיום בידורי ולא כמדיום אומנותי ככלל, אבל זה אכן בדיוק מה שהטקס הזה לרוב עושה. גם בהסתכלות כזו אני לא מנקה אותו מחוסר אובייקטיביות (תאורתית, כי לך תשפוט), הכוללת מסרים מאותו הסגנון הפוליטי, סגנון אומנותי זהה ב80% מהמקרים, וכו'.
הידיעה שלאסקין הביא בעיניי לא תפגע ברלוונטיות של הטקס, פשוט אותה חוסר רלוונטיות אובייקטיבית שהוא דיבר עליה כבר קיימת שם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 ספטמבר 2020, 10:25

התחלתי את RAISED BY WOLVES, הסדרה של רידלי סקוט (נגיד)...
וואלה, פרק ראשון מעולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 ספטמבר 2020, 19:48

לא יודע איך פספסתי את זה, יצא טריילר חדש לבונד:
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 ספטמבר 2020, 12:17

אחרי 3 פרקים אני רוצה שוב להמליץ על RAISED BY WOLVES. אחלה מד"ב.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 ספטמבר 2020, 20:39

תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2020, 18:32

שתי חדשות ״כנראה״. האחת, כנראה שהאנרי קאבל חתם על 3 סרטי סופרמן שהוא עשה להם פיטצ׳ אמל WB ובנוסף החוזה שלו כולל כמה הופעות קמאו. כלומר 5-6 סרטים סה״כ. החדשה השניה, טום הארדי כנראה חתם לשחק את בונד אחרי קרייג ועל גבי זה יש שמועה שנואלן יביים את הסרט הראשון בסדרה החדשה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2020, 18:50

נולאן - מגניב.
טום הארדי? פחות...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2020, 19:10

בונד מושלם לדעתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 ספטמבר 2020, 02:56

יותר מתאים לו להיות נבל בסרט של בונד, לדעתי.
לא יודע מי עוד העלו כאופציה אבל אני חושב שמייקל פאסבנדר מתאים. אפילו קאוויל. שניהם עדיפים על הארדי בעיניי. וזאת למרות שהארדי שחקן טוב יותר לדעתי. פשוט פחות בונד.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 ספטמבר 2020, 11:20

הארדי בחירה מעניינת,אומנם מבחינת פיזיות הוא די נמוך לתפקיד אבל אם נולאן הבמאי והצליח לגרום לביין שלו להיראות מאיים וגבוה יותר משאר השחקנים ב-TDKR בעזרת כל מיני טריקים של צילום אז אני מניח שאנחנו מכוסים בעניין.
אבל בכל מקרה,גם אני הייתי מעדיף לראות את קאוויל כבונד,בייחוד אחרי ההופעה המוצלחת שלו ב-MI האחרון ופאסבנדר גם בחירה מעניינת,אבל כמו הארדי,גם הוא מבוגר יחסית לתפקיד לדעתי ואני מניח שהם בונים על לפחות 2 המשכים עבור הבונד הבא.
סרט בונד בבימויו של נולאן הוא בהחלט משהו שחייב לקרות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 ספטמבר 2020, 11:28

כן, הגיע הזמן שבונד יתחיל לרוץ למעלה על קירות... :)
ושוב, אוהב את הארדי וחושב שהוא שחקן מעולה, אבל זה לא רק הגובה... הוא פשוט לא משדר לי בונד ווייבס

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 20 ספטמבר 2020, 11:37

נראה שבנוסף לשמועה על חוזה חדש של קאוויל ל-3 סרטי סופרמן,יש דיבורים שאפלק הולך לחזור לתפקיד של באטמן גם בסדרה של HBO Max,בנוסף להופעה שלו בסרט של פלאש.
אנחנו חיים ב-timeline מאוד מוזר :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2020, 15:42

התחלנו את קוברה קאי והיא ממש כיפית וזורמת... תענוג.

אגב, עוד שבוע בדיוק מתחילה העונה הרביעית של SOUTH PARK
https://southpark.cc.com/full-episodes/ ... rk-ep-2401
פאק אני לא יכול לחכות... יש להם יותר מדי חומר לעבוד איתו, הם צריכים להפסיק את ההפסקות הארוכות האלה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 ספטמבר 2020, 18:34

סיכום כמה סדרות שצפיתי/התחלתי

1) how to become a god in central florida
סדרה נחמדה ולא יותר. יש הרבה פילר לאורך העונה וזה נהיה מעייף. גם לא היה ברור לי המכניקה של חברות multi-level marketing ואיך הפירמידה לא נופלת מיד אם כל המטרה זה למכור למי שמתחתיך. הסוף מאכזב כי הוא תפור בצורה גסה.
בין לבין היו סצינות מצחיקות וקירסטן דאנסט נותנת שמה תצוגת משחק מרשימה. רק בשביל הדמות שלה שווה לראות.

2) undone
סדרת אנימציה למבוגרים בשיטת רוטוסקופיה. פעם פעם בשנות ה90 עשו משחק מחשב בשיטה הזו. האנימציה יפה והעלילה מעניינת. הדמות הראשית היא סרקסטית כמו שאני אוהב אבל הקליף האנגר בסוף היה מה-זה מעצבן

3) the marvelous mrs. maisel
בינתיים ראינו עונה ראשונה. מצחיק בטירוף. מזמן לא צחקתי צחוק מתגלגל ממשהו בטלוויזיה.
מה שקצת מעצבן זה שמדובר במשפחה מהמאיון העליון. והם, כמו המאיון העליון, בטוחים שהצרות שלהם זה סוף העולם.
אבל הצחוקים שווים את זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 ספטמבר 2020, 22:43

אשתי ראתה את מיס מייזל ואני ראיתי איתה בהתחלה, אבל עם הזמן זה נהיה פחות ופחות מצחיק ופחות ופחות מעניין. הפרק הראשון היה ממש מעולה, אם היו מצליחים לשמור על הרמה הייתי יכול להמליץ בקלות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ספטמבר 2020, 01:22

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 ספטמבר 2020, 21:13

סאות' פארק חוזרים הלילה! לא ידוע מתי העונה ממש תתחיל, אבל היום יהיה פרק מיוחד - ספיישל פנדמיק! והוא יהיה באורך של שעה שלמה!!!
אני לא יכול לחכות... יש להם כל כך הרבה חומר לעבוד איתו... חבל שהעונה לא חוזרת :/
גם יש להם ספיישל מאחורי הקלעים של איך עשו אותו, היוצרים נאלצו לשדרג משמעותית את הבתים שלהם. נראה מגניב.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 אוקטובר 2020, 22:18

קצת באיחור אבל עכשיו רק הגיע ליס, ראיתי את הטרמינטור האחרון, כזה זבל כבר מזמן לא ראיתי, באמת הם בעטו את הסדרה כבר לרצפה, כבר לא ניתנת לשיקום מפה. מה לעזאזל הם חשבו עם הדבר הזה?!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2020, 22:21

אני דווקא אהבתי את ההתחלה של הסרט (ואז הוא דרדר לתחת) :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 אוקטובר 2020, 22:30

זו השנה עם הכרזות הקומיקס הכי הזויות שראיתי:
יש דיבור שגיימי פוקס ששיחק את אלקטרו ב-The Amazing Spider-man 2,אחד מסרטי קומיקס הכי אסון שהיו אי פעם,נמצא בדיבורים לסרט השלישי בסדרה של מארוול עם טום הולנד,לאותו תפקיד! הזוי לגמרי,כנראה התוצאה של הניהול הכפול של סוני ומארוול,אני בטוח שקווין פייגי לא מרוצה מזה.
https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/spider-man-3-jolt-jamie-foxx-returning-as-electro-exclusive?utm_source=twitter&utm_medium=social

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 אוקטובר 2020, 07:40

DrKeo כתב:אני דווקא אהבתי את ההתחלה של הסרט (ואז הוא דרדר לתחת) :)

מה היה בהתחלה שג׳ון קונור מת כמו כלום בעודו ילד?

גם פספסתי משהו בהיגיון של הלור, איך זה שדני שולחת את הרובוט אישה להגן עליה בעבר והיא באותו הגיל בדיוק ואפילו נראית צעירה יותר בעתיד המדובר?

גם לא ידעתי שרובוטים מתבגרים ומזדקנים וגם מקימים משפחה על הדרך בלי שאף אחד יגלה שהוא מכונה ששוקלת 300 קילו, איזה טמטום מביך.

גם כל ההרגשה הזאת של ה SJW שמלווה את כל הסרט... כל הקאסט עושה עבודה נוראית, הטרמינטור הזה הוא כל כך גרוע גם מבחינה תסריטאית וגם מבחינת משחק, שחקן חסר נוכחות וכריזמה. זה פשוט סרט רע שמראה עד כמה התעשייה התדרדרה ביחס לקלאסיקות שניפקה בעבר.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 אוקטובר 2020, 10:34

השלמתי כמה סדרות שפספתי בעבר.

השלמתי את קומיונטי - לא יודע למה לא עשיתי את זה עד עכשיו (בטח עוד אחרי שראיתי ריק ומורטי) - כמובן מאוד אהבתי.
רואה עכשיו את "האקספנס" - בינתיים גם מאוד מעניין.

אני גם רואה את הסדרה המצויירת של סטארטרק "סיפונים תחתונים" - ופרק לפני הסוף - הסדרה ממש סבבה. היא לא מטופשת, יש צחוקים לא רעים וכאלו שממש צחקתי, היא לא הורסת את העולם עצמו ומאוד מלאה ברפרנסים לשאר הסדרות בצורה שנותנת כבוד - בקיצור - ממליץ לחובבים.

אני רואה גם את הסדרה "טד לאסו" - גם היא סדרה עשויה היטב, לא מעט צחוקים - וסוג של אי אופטימי במצב גם מבלי להיות סוכרנית.
תמונה

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים