נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 03:49

ספויילר: הצג
אני מסכים עם רוב מה שאמרתם אז כדי לתת משהו חיובי, אני חייב לציין שהסצנת נאום של דני הייתה אחת הסצנות היותר טובות. ראינו את הנאום נצחון הזה 400 פעמים, כל פעם שדני כבשה משהו או עשתה שינוי כלשהו באיסוס קבלנו נאום כזה. זה תמיד היה אותו דבר ובזמן שבעונות הראשונות הנאום הקבוע שלה עשה צמרמורת, בעונה 6 זה כבר היה ״יאללה תתקדמי לווסטרוז כבר״.

והפעם הסצנת נאום שלה באמת הייתה משהו מיוחד. האוירה הייתה אפוקליפטית, כמעט לקוחה מסדרה אחרת לגמרי. הראו את הדות׳ראקי והבלתי טמעים בפעם המליון עומדים בשורות ושומעים את דני אבל הפעם במקום צבא משחרר הם כולם נראו מרושעים אפילו כשהמראה שלהם לא ממש השתנה. והנאום עצמו? הוא היה בדיוק כמו כל נאום שלה לפני אבל הקונטקסט הפך אותו לסוג של נאום של הנבל לפני שהוא יוצא למלחמה. ההפיכת תפקידים באמת הייתה מדהימה ובשילוב עם השוט המדהים שבו דני מגיעה והדרקון ממריא מאחוריה ונראה כאילו יש לה כנפי דרקון, שהיא באמת דרקון, זה היה משהו מיוחד.

ואז הגיע החצי השני של הפרק :)
האמת שזה די מדהים שאותם כותבים כתבו את הסצנה המצויינצ בצינוק בין ג׳ון לטיריון ואת הסצנה בבור הדרקונים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 מאי 2019, 08:11

כהיסטוריון וגם כצופה היו כמה סצינות שמאוד הפריעו לי.
הדבר הראשון ולדעתי הכי חמור - כשטריון "מתפטר". במעמד הזה שהיא מדברת אל מול כל ההמון, הוא היה אמור להשחט על המקום. זה לא רק שככה זה אל מול מלך והכל (לבזות אותו ככה?) אבל גם זה חותר מול כל הדמות שלה שליטה "בפחד". רצחת עיר שלמה והוא מול כולם מראה שאת כלום ואת רק שולחת אותו לצינוק?

הדבר השני ההצעה לדמוקרטיה כמובן. ברור היה לי מהרגע הראשון שכולם יתפוצצו מצחוק, אבל עצם ההצעה הזויה. נכון שנתנו כביכול ללורד הכי פחות לורדי להציע את זה, אבל דמוקרטיה מעולם לא צומחת ככה. אפילו פשוטים העם ידעו טוב מאוד - אנחנו לא ראויים להיות אצילים נקודה. וברור שהאצילים לא ראו בתפיסה שהאספסוף הזה יכול להחליט. זה פשוט לא הגיוני שבכלל יעלו הצעה כזאת בלי הרבה הכנת שטח מלמטה (כמו בעולם שלנו שרק ב1848 בכלל התחילו לתת זכות בחירה באירופה, וזה אחרי מהפכות ועוד)

חוץ מזה דווקא למה ג'ון נתפס אני עוד יכול להבין (הוא הסגיר את עצמו, זה לי היה ברור מהדמות) ועדיין בהחלט לא ברור אין לא נשחט במקום, אפשרות אחרת שהוא היה צריך להגיד להם "אני המלך החוקי" ואז זה כביכול היה יכול לעצור אותם מהלרוג אותו במקום ועדיין זאת בעיה.

אני גם עם עמר לגבי למה פתחו קוי עלילה חדשים כאילו להמשך.

בראן ילד חרא ולא ברור איך באמת הוא נהיה מלך. לא ברור מה הכוחות שלו. בקרב הוא היה מנותק לגמרי, בכלל נראה שהוא לא בעולם הזה ופתאום הוא סבבה והכל? (הטוויסט שהוא תכנן הכל מראש חמוד, אבל לא באמת מחזיק)

כן אהבתי את החלק הראשון שבו "הסבירו" את הפרק הקודם וה"שבירה" שלה ושהיא עדיין רואה את עצמה הטובה וכו', זה נעשה טוב כדמות. החלק השני מריחה גדולה מדי בלי הרבה ערך מוסף בין הדמויות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 08:47

bozeman כתב:
כהיסטוריון וגם כצופה היו כמה סצינות שמאוד הפריעו לי.
הדבר הראשון ולדעתי הכי חמור - כשטריון "מתפטר". במעמד הזה שהיא מדברת אל מול כל ההמון, הוא היה אמור להשחט על המקום. זה לא רק שככה זה אל מול מלך והכל (לבזות אותו ככה?) אבל גם זה חותר מול כל הדמות שלה שליטה "בפחד". רצחת עיר שלמה והוא מול כולם מראה שאת כלום ואת רק שולחת אותו לצינוק?

הדבר השני ההצעה לדמוקרטיה כמובן. ברור היה לי מהרגע הראשון שכולם יתפוצצו מצחוק, אבל עצם ההצעה הזויה. נכון שנתנו כביכול ללורד הכי פחות לורדי להציע את זה, אבל דמוקרטיה מעולם לא צומחת ככה. אפילו פשוטים העם ידעו טוב מאוד - אנחנו לא ראויים להיות אצילים נקודה. וברור שהאצילים לא ראו בתפיסה שהאספסוף הזה יכול להחליט. זה פשוט לא הגיוני שבכלל יעלו הצעה כזאת בלי הרבה הכנת שטח מלמטה (כמו בעולם שלנו שרק ב1848 בכלל התחילו לתת זכות בחירה באירופה, וזה אחרי מהפכות ועוד)

חוץ מזה דווקא למה ג'ון נתפס אני עוד יכול להבין (הוא הסגיר את עצמו, זה לי היה ברור מהדמות) ועדיין בהחלט לא ברור אין לא נשחט במקום, אפשרות אחרת שהוא היה צריך להגיד להם "אני המלך החוקי" ואז זה כביכול היה יכול לעצור אותם מהלרוג אותו במקום ועדיין זאת בעיה.

אני גם עם עמר לגבי למה פתחו קוי עלילה חדשים כאילו להמשך.

בראן ילד חרא ולא ברור איך באמת הוא נהיה מלך. לא ברור מה הכוחות שלו. בקרב הוא היה מנותק לגמרי, בכלל נראה שהוא לא בעולם הזה ופתאום הוא סבבה והכל? (הטוויסט שהוא תכנן הכל מראש חמוד, אבל לא באמת מחזיק)

כן אהבתי את החלק הראשון שבו "הסבירו" את הפרק הקודם וה"שבירה" שלה ושהיא עדיין רואה את עצמה הטובה וכו', זה נעשה טוב כדמות. החלק השני מריחה גדולה מדי בלי הרבה ערך מוסף בין הדמויות.

סה"כ אני מסכים אבל אני חייב להדגיש שהתיאור של בראן שהוא "ילד קקה" הוא מדוייק למדי :)

idan כתב:
דיי מצחיק הקטע עם בראן שחושבים על זה.. טיריון מציע לו להיות מלך והוא עונה: למה נראה לך שבאתי לכאן? יעני לא לגמרי ברור כמה הוא יכול לראות בעתיד אבל זה בהחלט נרמז כאן, ובהתחשב בזה שהוא החליט לספר לג'ון את האמת על השושלת שלו וקלקל הכל עבורו ועבור דאני, אבל מעבר לזה נתן לשאר האירועים להתגלגל עד לנקודה שבה, במקרה, מציעים לו להיות מלך בלי שום התערבות.. זה די חשוד תכלס. יש מצב שהכל היה מזימה של בראן, הוא שיחק משחקי הכס ואף אחד לא שם לב:)

אולי זה סטייל הקטע של ד"ר סטריינג' במלחמת האינסוף, אם הוא יתערב האפשרות האחת שבה מנצחים גם את מלך הלילה וגם את דני לא תקרה? למרות שעכשיו אני רואה אותו באור שונה לגמרי, הוא כל הזמן הזה שקט ובקושי מגיב כי הוא פאקינג בוס! הוא יודע שהוא ישב בסוף על הכס בלי שהוא צריך לעשות שום דבר אז הוא פשוט זורק זין ונהנה מהנסיעה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2019, 10:02

נדבבבבבבב אני הולך לראות היום את אנדגיים ואיכשהו הצלחתי לעצור באמצע... אם אתה מביא ספוילר לסרט אחר אז תכתוב קודם שהספוילר הוא של משהו אחר :evil:

עכשיו לגבי הפרק, אחרי שקצת ישנתי על זה:
טוב, ככל שעובר הזמן אני פחות ופחות אוהב את הפרק... כן - החצי הראשון היה מצויין. אולי חוץ מהשיחה של ג'ון וטיריון שנמשכה קצת מעבר אבל זו בערך ההערה היחידה שיש לי עד הרגע שג'ון הורג את דני. לא ממש אהבתי גם איך שהוא עשה את זה, מבחינת המשחק שלו, אבל מילא... נגיד, זורם.
משם - הכל תחת.
הדרקון מגיע ומוותר לו על הרצח של האמא שלו, שזה הזוי אפילו אם טרגריאן, אבל עוד יותר הזוי שהוא שרף את הכסא...
בזמן שהכסא עולה באש אני רק חושב על דבר אחד:
"אולי יש שם ביצי דרקונים שהחביאו בזמן חישול הכסא!"
זה היה יכול להיות ממש מגניב, ג'ון יושב על הכס והדרקון שורף אותו עליו, וג'ון יוצא עם דרקונים חיים שהיו כל השנים האלה מתחת לתחת של כל המלכים

אבל בסדר, הדרקון פתאום מבין משמעויות עמוקות של כסא שבחיים לא ראה, סבבה... אבל אז יש את הקטע שלא שוחטים אותו מיד על המקום. שזה מנוגד לכל הגיון, הוא וטיריון היו צריכים יום אחר כך כבר להיות תלויים הפוך בלי עור, במקרה הכי אופטימי. מי הוא הדות'רקי או האנסאליד שמצא אותו ואמר "בא נהיה מתורבתים פתאום"?
נו, אז גם זה מילא... ואז יש את הכינוס המטופש הזה, ששום דבר שם לא הגיוני. כלום. וכל מילה נוספת מיותרת...
אני *כן* אהבתי את הבחירה בבראן, אבל זה, כמו כל דבר אחר בערך בעונה הזו - לא נבנה טוב במהלך הפרק. היו צריכים למצוא דרך לעשות את זה הגיוני יותר. יש לו כוחות, שיוכיח להם מה הוא יכול לעשות, משהו... רק לא *ככה*. ואיך מוותרםי לסנסה בשנייה על ממלכה משלה... בכיף שלהם. ויארה לא פתאום קופצת ורוצה גם? דורן לא? איפה דורן היו בכלל?
והכי גרוע - ה"עונש" של ג'ון... מה?! כל הצבא שט חזרה, **מי שואל את התולעת הזה**?!!? בשנייה שהוא מפליג סנסה יכולה וצריכה לתת לג'ון חנינה, ולא יהיו לזה השלכות.

נראה שעם אריה פשוט הלכו על הקו של "בא נכין את הקרקע לספינאוף שכל אחד יכול לעשות"... אין לי בעייה עם זה אבל לא חושב שפשוט לשוט מערבה זו תכנית כל כך סבירה, בטח כשאף אחד לא יודע אם בכלל יש עוד משהו שם...

אני קצת הייתי רוצה שעוד 5 שנים יעשו עונה שתתקן את זה, או אפילו סרט:
בראן מסתבר היה רע כל השנים, או לפחות מאז שהפך לעורב, הכל באמת היה תכנית שלו ועכשיו הוא שליט נורא שגם הצליח להשתלט על דרוגון האבוד. סנסה שולחת אנשים להביא את ג'ון מהצפון ולעזור לה להלחם כנגד בראן השבור ולאחד ממלכות כנגדו, ג'ון מתישהו הופך לאב הדרקונים עם ביצים שמצא בצפון ונלחם באחיו על הכס, כולל קרב דרקונים טוב, אריה מגיע משום מקום ומחסלת את בראן בזמן שהוא שולט בדרקון שלו... העולם בלי עורב עכשיו.
כן, זה יהיה מגה-הוליוודי, אבל לפחות יותר מספק בהרבה מהשיט שראיתי אתמול :/

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 10:04

DrKeo כתב:
אני מסכים עם רוב מה שאמרתם אז כדי לתת משהו חיובי, אני חייב לציין שהסצנת נאום של דני הייתה אחת הסצנות היותר טובות. ראינו את הנאום נצחון הזה 400 פעמים, כל פעם שדני כבשה משהו או עשתה שינוי כלשהו באיסוס קבלנו נאום כזה. זה תמיד היה אותו דבר ובזמן שבעונות הראשונות הנאום הקבוע שלה עשה צמרמורת, בעונה 6 זה כבר היה ״יאללה תתקדמי לווסטרוז כבר״.

והפעם הסצנת נאום שלה באמת הייתה משהו מיוחד. האוירה הייתה אפוקליפטית, כמעט לקוחה מסדרה אחרת לגמרי. הראו את הדות׳ראקי והבלתי טמעים בפעם המליון עומדים בשורות ושומעים את דני אבל הפעם במקום צבא משחרר הם כולם נראו מרושעים אפילו כשהמראה שלהם לא ממש השתנה. והנאום עצמו? הוא היה בדיוק כמו כל נאום שלה לפני אבל הקונטקסט הפך אותו לסוג של נאום של הנבל לפני שהוא יוצא למלחמה. ההפיכת תפקידים באמת הייתה מדהימה ובשילוב עם השוט המדהים שבו דני מגיעה והדרקון ממריא מאחוריה ונראה כאילו יש לה כנפי דרקון, שהיא באמת דרקון, זה היה משהו מיוחד.

האמת שזה די מדהים שאותם כותבים כתבו את הסצנה המצויינצ בצינוק בין ג׳ון לטיריון ואת הסצנה בבור הדרקונים.

כן מסכים, זה היה קטע חזק איך פתאום אותה הדני שכולנו מכירים (הרי זה לא שפתאום שינתה משהו מההתנהגות שלה באותו הרגע, אלו הנאומים הקבועים שלה ומפגני הכח הרגילים שלה) מקבלת קונטקסט אחר לגמרי אחרי מה שקרה בפרק הקודם, מציגים את זה שהיא לא באמת ״השתגעה״ בקטע קלאסי אחרת הנאום שלה היה שונה לגמרי והיה תואם דמות של חולת נפש שמדברת רק על לשרוף ולהשמיד הכל או משהו כמו אבא שלה כשהתחיל להתחרפן, לא היא דיברה עדיין כמו המשיח שהיא חושבת שהיא שבאה לעשות טוב ולשבור את הגלגל ולשחרר את העולם וכו׳ רק שאותו נאום פתאום מקבל מאפיינים אחרים ואתה קולט איך מסר כביכול חיובי יכול לקבל מאפיינים פאשיסטיים לגמרי תחת קונטקסט אחר. כבר יהיה קשה למי שמתחיל לראות את הסדרה מההתחלה לצפות במפגני הכח שלה ובנאומים שלה בעונות הקודמות ולהתרגש, עכשיו בצפייה שנייה בנאדם שיודע איך זה נגמר יתחלחל מהדמות הזו. זה טוויסט יפה בפני עצמו ובכלל כל הצילום שם פשוט מדהים, הצוות הטכני והאומנותי חייב להשתלב במקומות הכי גבוהים שיש. אני באמת לא מבין איך חלק ראשון שהצליח טיפונת לפייס אפילו את אלו שירדו על העונה עד כה (למרות הקטע הבעייתי שבוזמן דיבר עליו כמו טיריון שלא ניצלה במקום מה שסותר את ההיגיון של שלטון הפחד שלה, וואריז לא בדיוק זכה לטיפול דומה ברגע שגילתה על הבגידה שלו) הופך מהשנייה שנגמרת הסצינה של הרצח של דאני לכזו בדיחה. אלו אותם אנשים תגידו לי? בחיים לא נראה מעבר כזה חד בין איכות יחסית לכזה ביזיון, כאילו הביאו את המושכות של המשך הפרק לצוות הניקיון.

ושוב ראינו כמה מגבלות הפרקים והזמן חירבו את הפרק וגם את העונה, תהליכים שבעונות קודמות היו לוקחים בפני עצמם חצי עונה נסגרים בחיפזון בפרק אחד, למשל מה שקרה עם ג׳ון סנואו אחרי הרצח ואיך התגלגל לצינוק ולא נשחט - בעונות הקודמות היו בונים איזה סיפור בריחה שלו ואיך הוא נתפס ע״י כוח נייטרלי יחסית (כי בתכלס אני לא רואה כמעט תסריטים לכך שהוא נתפס באותו הרגע ולא נשחט על המקום כשהרוחות סוערות) ומשם מגיע לאן שמגיע אחרי שהרוחות פחות סוערות ואחרי שהמצב הפוליטי לא מאפשר הוצאה מיידית להורג שלו. גם כל המשא ומתן על גורלו מול כוחות שונים היה מקבל הרחבה רצינית, איך למשל הדות׳ראקים הגיבו לבשורה שהרוצח של המלכה יוצא באיזו עסקת שבויים שמאלנית? הרי ברור שהיתה אמורה לפרוץ מלחמת אחים בכוחות של דינאריז כי הם ברברים ברמות (ולא שהבלתי טמאים מתקדמים במיוחד אבל גריי וורם היה מרסן אותם) שלא יקשיבו בחיים לשום היגיון של משא ומתן שעושים על הגב שלהם מה שהיה בוודאות יוצר פרק על המלחמה בין הבלתי טמאים לדות׳ראקים. אבל פה צריך לחתוך פינות אז פשוט אנחנו צריכים לקבל שגריי וורם השליט הבלתי מעורער יכול לקבוע הכל ומאיזו שהיא סיבה הוא מסכים שהרוצח של דינה ישוחרר לחומה (כי הוא הרי כזו דמות פוליטית שפשרת החומה מדברת אליו. מבחינתי דמות כמוהו של אדם פשוט מבין אופציה בינארית של או מוות או לשחרר, לא פתרונות ביניים מפותלים, אם איכשהו היו מצליחים לשכנע דמות כמוהו לחוס על ג׳ון בעונה נורמלית שנותנת זמן והיגיון לתהליך אז הוא היה משחרר אותו לחופשי בלי התניות של חומות ומקסימום מזהיר שלא יתקרב לשטח השליטה שלו אחרת ימות במקום) וזהו, הכל סבבה. שלא לדבר על איך בראן התגלגל לכס שלזה מגיעה עונה שלמה בפני עצמה. בקיצור זה פשוט הזייה איך שהסדרה נסגרה בסוף וכנראה שהשורש של הכל מתחיל ממחסור חמור בפרקים ובעונות (כי בתכלס בשביל הכל הכל צריך עוד כמה עונות מלאות כמו שמרטין ציין ובצדק, הוא ידע על מה הוא מדבר), יכול להיות שגם אצל מרטין כמעט כל הבולט פוינטס יהיו זהים אבל שם הכל ייעשה בצורה הרבה יותר טובה ומספקת וזה בטח יהיה תענוג, לצערי הסדרה לא זכתה לזה כמו שהספרים ככל הנראה יזכו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 10:44

bling כתב:
DrKeo כתב:

כן מסכים, זה היה קטע חזק איך פתאום אותה הדני שכולנו מכירים (הרי זה לא שפתאום שינתה משהו מההתנהגות שלה באותו הרגע, אלו הנאומים הקבועים שלה ומפגני הכח הרגילים שלה) מקבלת קונטקסט אחר לגמרי אחרי מה שקרה בפרק הקודם, מציגים את זה שהיא לא באמת ״השתגעה״ בקטע קלאסי אחרת הנאום שלה היה שונה לגמרי והיה תואם דמות של חולת נפש שמדברת רק על לשרוף ולהשמיד הכל או משהו כמו אבא שלה כשהתחיל להתחרפן, לא היא דיברה עדיין כמו המשיח שהיא חושבת שהיא שבאה לעשות טוב ולשבור את הגלגל ולשחרר את העולם וכו׳ רק שאותו נאום פתאום מקבל מאפיינים אחרים ואתה קולט איך מסר כביכול חיובי יכול לקבל מאפיינים פאשיסטיים לגמרי תחת קונטקסט אחר. כבר יהיה קשה למי שמתחיל לראות את הסדרה מההתחלה לצפות במפגני הכח שלה ובנאומים שלה בעונות הקודמות ולהתרגש, עכשיו בצפייה שנייה בנאדם שיודע איך זה נגמר יתחלחל מהדמות הזו. זה טוויסט יפה בפני עצמו ובכלל כל הצילום שם פשוט מדהים, הצוות הטכני והאומנותי חייב להשתלב במקומות הכי גבוהים שיש. אני באמת לא מבין איך חלק ראשון שהצליח טיפונת לפייס אפילו את אלו שירדו על העונה עד כה (למרות הקטע הבעייתי שבוזמן דיבר עליו כמו טיריון שלא ניצלה במקום מה שסותר את ההיגיון של שלטון הפחד שלה, וואריז לא בדיוק זכה לטיפול דומה ברגע שגילתה על הבגידה שלו) הופך מהשנייה שנגמרת הסצינה של הרצח של דאני לכזו בדיחה. אלו אותם אנשים תגידו לי? בחיים לא נראה מעבר כזה חד בין איכות יחסית לכזה ביזיון, כאילו הביאו את המושכות של המשך הפרק לצוות הניקיון.

ושוב ראינו כמה מגבלות הפרקים והזמן חירבו את הפרק וגם את העונה, תהליכים שבעונות קודמות היו לוקחים בפני עצמם חצי עונה נסגרים בחיפזון בפרק אחד, למשל מה שקרה עם ג׳ון סנואו אחרי הרצח ואיך התגלגל לצינוק ולא נשחט - בעונות הקודמות היו בונים איזה סיפור בריחה שלו ואיך הוא נתפס ע״י כוח נייטרלי יחסית (כי בתכלס אני לא רואה כמעט תסריטים לכך שהוא נתפס באותו הרגע ולא נשחט על המקום כשהרוחות סוערות) ומשם מגיע לאן שמגיע אחרי שהרוחות פחות סוערות ואחרי שהמצב הפוליטי לא מאפשר הוצאה מיידית להורג שלו. גם כל המשא ומתן על גורלו מול כוחות שונים היה מקבל הרחבה רצינית, איך למשל הדות׳ראקים הגיבו לבשורה שהרוצח של המלכה יוצא באיזו עסקת שבויים שמאלנית? הרי ברור שהיתה אמורה לפרוץ מלחמת אחים בכוחות של דינאריז כי הם ברברים ברמות (ולא שהבלתי טמאים מתקדמים במיוחד אבל גריי וורם היה מרסן אותם) שלא יקשיבו בחיים לשום היגיון של משא ומתן שעושים על הגב שלהם מה שהיה בוודאות יוצר פרק על המלחמה בין הבלתי טמאים לדות׳ראקים. אבל פה צריך לחתוך פינות אז פשוט אנחנו צריכים לקבל שגריי וורם השליט הבלתי מעורער יכול לקבוע הכל ומאיזו שהיא סיבה הוא מסכים שהרוצח של דינה ישוחרר לחומה (כי הוא הרי כזו דמות פוליטית שפשרת החומה מדברת אליו. מבחינתי דמות כמוהו של אדם פשוט מבין אופציה בינארית של או מוות או לשחרר, לא פתרונות ביניים מפותלים, אם איכשהו היו מצליחים לשכנע דמות כמוהו לחוס על ג׳ון בעונה נורמלית שנותנת זמן והיגיון לתהליך אז הוא היה משחרר אותו לחופשי בלי התניות של חומות ומקסימום מזהיר שלא יתקרב לשטח השליטה שלו אחרת ימות במקום) וזהו, הכל סבבה. שלא לדבר על איך בראן התגלגל לכס שלזה מגיעה עונה שלמה בפני עצמה. בקיצור זה פשוט הזייה איך שהסדרה נסגרה בסוף וכנראה שהשורש של הכל מתחיל ממחסור חמור בפרקים ובעונות (כי בתכלס בשביל הכל הכל צריך עוד כמה עונות מלאות כמו שמרטין ציין ובצדק, הוא ידע על מה הוא מדבר), יכול להיות שגם אצל מרטין כמעט כל הבולט פוינטס יהיו זהים אבל שם הכל ייעשה בצורה הרבה יותר טובה ומספקת וזה בטח יהיה תענוג, לצערי הסדרה לא זכתה לזה כמו שהספרים ככל הנראה יזכו.

אני לגמרי מסכים. אגב, את הפרק הזה וייס ובניאוף ביימו וכתבו בעצמם כך שצריך לתת להם את כל הקרדיט על החצי הראשון וכל האשמה על החצי השני. זה מאוד ברור שהם גם מאוד כישרוניים וגם ממש לא רצו לעשות יותר עונות של משחקי הכס זרזו הכל בכדי להפטר מהמטלה הזאת. כשמזרזים את משחקי הכס, חותרים תחת המהות של הסדרה.

ולאסקין, מה שכתבי היה מאינפיניטי וור, לא END GAME ואני חושב ש-IW כבר מזמן יצא מקטגורית טאג ספויילרים כאן בפורום להתחשב בזה שספויילרים מהסרט הזה הם כבר חלק מהתרבות הפופ המודרנית.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 21 מאי 2019, 10:45

אתה צודק בלינג - העונש באמת לא הגיוני, אבל גם כי לא ברור למה יש עדיין משמר לילה.. קודם כל , בהתחשב בכל מה שקרה מאז שצבא של זומבים עבר באיזור, מי הספיק (ובאיזה סמכות?) לשקם את המפעל המפואר הזה? וחשוב מכך, למה? אין יותר מתים ועם הפראים כבר השלמנו ואפילו נתנו להם להשכיר חדר בטירה השחורה.. אז ממי משמר הלילה אמור להגן בדיוק על החומה? יש גם את הפרט הקטן ולא משמעותי הזה, נו, שהיא קצת נשברה.. מה שהופך את ההגנה עליה לקצת חסרת תוחלת, אבל בכיף

אני יודע שיחסית לשאר החורים בפרק זה על הצד היותר קטנוני, אבל אם כבר אנחנו מחרבנים על משחקי הכס חשבתי לציין שהפרט הזה הפריע לי בקטע מנג'ס :)
אבל הם כן המתיקו קצת את הטימטומת הזאת מבחינתי עם הסוף של ג'ון שדופק עריקות ומצטרף לפראים בצפון האמיתי, שהיה דווקא סוף יפה ומתאים בעיני (בניגוד לאריה שהפכה לכריסטופר קולומבוס משום מה)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 10:48

idan כתב:
אתה צודק בלינג - העונש באמת לא הגיוני, אבל גם כי לא ברור למה יש עדיין משמר לילה.. קודם כל , בהתחשב בכל מה שקרה מאז שצבא של זומבים עבר באיזור, מי הספיק (ובאיזה סמכות?) לשקם את המפעל המפואר הזה? וחשוב מכך, למה? אין יותר מתים ועם הפראים כבר השלמנו ואפילו נתנו להם להשכיר חדר בטירה השחורה.. אז ממי משמר הלילה אמור להגן בדיוק על החומה? יש גם את הפרט הקטן ולא משמעותי הזה, נו, שהיא קצת נשברה.. מה שהופך את ההגנה עליה לקצת חסרת תוחלת, אבל בכיף
אני יודע שיחסית לשאר החורים בפרק זה על הצד היותר קטנוני, אבל אם כבר אנחנו מחרבנים על משחקי הכס חשבתי לציין שהפרט הזה הפריע לי בקטע מנג'ס:) אבל הם כן המתיקו קצת את הטימטומת הזאת עם הסוף של ג'ון שדופק עריקות ומצטרף לפראים, שהיה דווקא סוף יפה ומתאים בעיני (בניגוד לאריה שהלכה להיות כריסטופר קולומבוס משום מה)

אני חושב שמשמר הלילה עדין שם כמו שבזמן שלום עדין יש גבול ומשמר הגבול, פשוט בכמויות יותר קטנות והמשימה שלהם מרגישה משמימה וחסרת משמעות. בנוסף אומרים בפרק שעדין צריך מקום לממזרים ופושעים כך שהמקום כנראה משמש עכשיו יותר כמו סיביר למשטר הסובייטי מאשר כצבא נגד כוחות האופל מעבר לחומה. ג'ון אגב חוזר לטירת שחור והיא לא נהרסה, רק east watch נהרסה. אני משער שאחרי שלפני 8000 שנים ברנדון הבונה בנה את החומה, עכשיו ברנדון השבור יצטרך רק לתקן חלק קטן ממנה :)

אגב, ראיתי בטוויטר משהו מצחיק על זה שהכינוי ברנדון השבור קצת משפיל ולהתחשב בזה שהוא הפאקינג עורב בעל שלושת העיניים, אולי יש שמות קצת יותר סבבה לקרא להם בו כמו למשל ברנדון היודע או ברנדון החכם. אולי זה אמור להיות משחק על ברנדון הבונה, יענה ההפך מלבנות, לשבור.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מאי 2019, 11:05

אהההה אוקיי, חשבתי שזה היה משהו מENDGAME :)

אני כאמור מרוצה מאוד מבראן, אבל כדי לעשות את זה באמת טוב אז צריך גם להבין לעומק שאם הוא "תכנן את הכל" אז הוא די חרא של בן אדם גם כן, או ממש ממש מחושב, ואולי מה שצריך כרגע זה בווסטרוס זה לא בדיוק מחשב מדבר, ולכן הוא יהיה ה"רע, עכשיו, וג'ון ייאלץ להלחם בו ובחיות שהוא שולט מרחוק... אוווף הם חייבים להמשיך את זה ואני כבר מתחיל להאמין שהם בכוונה עשו את זה חרא כדי שתהיה קריאה לרימייק/המשך ראוי, וכל מני קונספירציות כאלה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 11:25

Laskin כתב:אהההה אוקיי, חשבתי שזה היה משהו מENDGAME :)

אני כאמור מרוצה מאוד מבראן, אבל כדי לעשות את זה באמת טוב אז צריך גם להבין לעומק שאם הוא "תכנן את הכל" אז הוא די חרא של בן אדם גם כן, או ממש ממש מחושב, ואולי מה שצריך כרגע זה בווסטרוס זה לא בדיוק מחשב מדבר, ולכן הוא יהיה ה"רע, עכשיו, וג'ון ייאלץ להלחם בו ובחיות שהוא שולט מרחוק... אוווף הם חייבים להמשיך את זה ואני כבר מתחיל להאמין שהם בכוונה עשו את זה חרא כדי שתהיה קריאה לרימייק/המשך ראוי, וכל מני קונספירציות כאלה :)

והנה ג'ורג' RR מרטין בבלוג שלו:
I suspect that you have not seen the last of Westeros on your television sets either, but I guess that all depends on how some of these successor shows turn out.

במקור השמועה הייתה ש-HBO נתנה לחמישה יוצרים שונים לעשות פיילוט לחמש סדרות ספינאוף שונות, כל אחת בתקופה שונה ועל משהו אחר לגמרי. אני הבנתי מהחדשות בחודשים האחרונים שנבחרה הסדרה על הלילה הארוך אבל לפי מרטין נשמע שיש סדרות בפיתוח. אני משער שכבר אפשר לנחש את הקונספטים הכי ברורים של סדרות:
1) הלילה הארוך
2) המרד של רוברט
3) הכיבוש של אייגון

גם אפשר לחזור עד למלחמת ראשוני האדם בילדי היער או למלחמת ראשוני האדם באנדלים. יש הרבה תקופות מעניינות. אגב, אני דווקא חושב שהמשך לאחרי הסדרה לא יהיה, אם כבר אלה יהיו סדרות שמדברות על העבר.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 מאי 2019, 11:35

https://www.youtube.com/watch?v=naqW9WDDnkQ
רק להזכיר שזה לא ברנדון סטארק.
יש פה סוג של סגירת מעגל שבה האלים הישנים, שנדחקו מווסטרוס (והעונה הראשונה הדגישה את זה), חזרו למעשה לשלוט ביבשת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 13:05

omerkot כתב:
יש פה סוג של סגירת מעגל שבה האלים הישנים, שנדחקו מווסטרוס (והעונה הראשונה הדגישה את זה), חזרו למעשה לשלוט ביבשת.

אני חושב שהאלים הישנים נשארו בצפון עוד מאז ימי המלחמה בין ראשוני האדם לאנדלים וככה זה גם נשאר אחרי שנגמרה הסדרה. כלומר אלה אם ברנדון הוא אשכרה סוג של כלי כיבול לאלים הישנים ומנסים לרמוז לנו שעכשיו האלים הישנים ליטרלי שולטים בווסטרוז. אבל האמונה של השבעה שמגיעה בכלל מאיסוס היא עדין הדת בכל מקום שהוא לא הצפון גם אחרי סוף העונה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 14:19

אני כבר יודע שהפרק האחרון הפך לפארסה וזה סתם בעיטה בגופה אבל בכל זאת אני קצת מנסה
אמממ איך בדיונים ההזויים על המלך הבא ג׳ון סנואו אפילו לא מוזכר כמי שאתם יודעים, הוא אשכרה המלך הבא על פי חוקי העולם הזה ומי שיש לו את ה claim הכי גדול. הוא יכל לסרב כמובן או שגריי וורם (פחחח) יכל לתת ווטו על העניין ולהתרחק לאי נידח בזמן שכולם מכבדים את בקשותיו :| אבל זה היה צריך לפחות להיות מוזכר בצורה כזו או אחרת...אבל אני יודע, אין זמן ואין מספיק שורות אז עדיף לדבר בצורה אגבית ומובנת מאליה על העורב בעל שלושת העיניים שלאף אחד חוץ משני אנשים בקושי אין פאקינג מושג מה זה אומר בכלל ומה המשמעות של העניין ואיך זה רלוונטי לעצם היותו המועמד למלוכה. ברור.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 מאי 2019, 14:27

DrKeo כתב:
omerkot כתב:

אני חושב שהאלים הישנים נשארו בצפון עוד מאז ימי המלחמה בין ראשוני האדם לאנדלים וככה זה גם נשאר אחרי שנגמרה הסדרה. כלומר אלה אם ברנדון הוא אשכרה סוג של כלי כיבול לאלים הישנים ומנסים לרמוז לנו שעכשיו האלים הישנים ליטרלי שולטים בווסטרוז. אבל האמונה של השבעה שמגיעה בכלל מאיסוס היא עדין הדת בכל מקום שהוא לא הצפון גם אחרי סוף העונה.

יאפ. זו הטענה הכללית שלי. בראן הוא כלי קיבול של האלים הישנים והוא כרגע השליט בפועל של היבשת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 14:32

bling כתב:אני כבר יודע שהפרק האחרון הפך לפארסה וזה סתם בעיטה בגופה אבל בכל זאת אני קצת מנסה
אמממ איך בדיונים ההזויים על המלך הבא ג׳ון סנואו אפילו לא מוזכר כמי שאתם יודעים, הוא אשכרה המלך הבא על פי חוקי העולם הזה ומי שיש לו את ה claim הכי גדול. הוא יכל לסרב כמובן או שגריי וורם (פחחח) יכל לתת ווטו על העניין ולהתרחק לאי נידח בזמן שכולם מכבדים את בקשותיו :| אבל זה היה צריך לפחות להיות מוזכר בצורה כזו או אחרת...אבל אני יודע, אין זמן ואין מספיק שורות אז עדיף לדבר בצורה אגבית ומובנת מאליה על העורב בעל שלושת העיניים שלאף אחד חוץ משני אנשים בקושי אין פאקינג מושג מה זה אומר בכלל ומה המשמעות של העניין ואיך זה רלוונטי לעצם היותו המועמד למלוכה. ברור.

אני חושב שהבעיה הכי גדולה בסצנה הזאת הייתה שלא היה בדיוק ברור מה המצב הפוליטי/צבאי באותו רגע, כמעט כאילו דני מתה בפרק 8 ואז קפצנו לפרק 10 ואתה לא מבין איך לא ראית את פרק 9. הצבא של דני מחזיק בעיר, כל אותם מכובדים שיושבים במועצה הם בתאוריה סוג של אוייבי הממלכה כי הם כולם התהפכו על דני וג'ון וטייריאן שבויים. כלומר מה בדיוק הולך שם? הם כולם חצי בני ארובה של גרייוורם? הרי יש שם קפיצת זמן לא קטנה, ג'ון מגדל זקן די גדול וסנסה שהייתה בצפון הספיקה להגיע למעלה המלך אז מה בדיוק הולך שם? מה הסיכונים? למה הם לא יכולים להגיד "FUCK IT" ושג'ון זכאי והכל טוב בדיוק כמו שרוברט אמר FUCK IT אחרי שג'יימי דקר את המלך המשוגע ובמקום למות או להשלח למשמר הוא הפך לראש משמר המלוכה. כלומר כל הסיטואציה לא ברורה, זה מרגיש כמו 10 אנשים במפגש חברים שמריצים צחוקים בזמן שהם מוקפים בצבא שבייסיקלי היה רוצה לשחוט את כולם? לא יודע, זה פשוט היה לא מבוסס בעליל.

omerkot כתב:
DrKeo כתב:
omerkot כתב:

יאפ. זו הטענה הכללית שלי. בראן הוא כלי קיבול של האלים הישנים והוא כרגע השליט בפועל של היבשת.

כן, זאת נקודה טובה. האלים הישנים השתלטו על הממלכה ועכשיו שאתה אומר את זה פתאום כן בא לי לראות את עונה 9 :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 14:39

תיארת את זה יפה קיאו, אין הרבה מה להוסיף. זה מבאס שבתכלס יש את הטאלנט, התקציב והכל אבל בסוף דברים נופלים על ענייניים טכניים כאלו שאין מספיק פרקים ועונות לעשות צדק עם הסיפור שמרטין רוצה לספר. פשוט חבל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 14:45

bling כתב:תיארת את זה יפה קיאו, אין הרבה מה להוסיף. זה מבאס שבתכלס יש את הטאלנט, התקציב והכל אבל בסוף דברים נופלים על ענייניים טכניים כאלו שאין מספיק פרקים ועונות לעשות צדק עם הסיפור שמרטין רוצה לספר. פשוט חבל.

ומה שהכי נורא הוא שתקציב היה. כלומר כל הבניה ומה שכולנו רצינו לא התבסס על צבאות של מאות אלפים ודרקונים נושפי אש אלה על שיחות בחדרי חדרים. רצינו עוד מפרק 1-2, לא עוד מפרק 3 ו-5. רצינו לראות את וואריז מנסה להניע את הלורדים נגד דני, רצינו לראות את דני מתמודדת עם כל הרע שנפל עליה בעונה הזאת, רצינו לראות את ג'ון ודני מדברים בחדר הכס של דראגונסטון ואת סרסי מברברת עוד ועוד על הילד שלה ומתנהגת כמו דושית במבצר האדום. זה בדיוק מה שלא ברור לי, אם פרק מטורף כמו פרק 3 שלוקח להם 50 לילות לצלם כן היה שווה להם את הכסף והזמן אבל עוד 2-3 פרקים שקטה לעונה בכדי לעבות קצת את הסיפור הם לא רצו לעשות. באמת לא ברור וזה ממש מבאס כי בקטעים הטובים אתה רואה כמה החבר'ה האלה מוכשרים. תנו לי קרב מול מלך הלילה שנמשך 30 דק', לא 80 דק', ותביאו במקום עוד שלושה פרקים. יותר מעניין אותי לראות את מלך הלילה דורס לאט לאט את ווסטרוז כשברקע מוסיפים עוד ועוד שכבות של עומק לדמויות ולעלילות שלהן מאשר קרב אחד עצום. זה מרגיש קצת כמו השחים האלה מערב הסעודית שקונים אייפון מצופה ביהלומים וזהב - כן, הוא עלה לכם 4 מליון דולר, נורא מרשים, אבל זה עדין סמאטפון ולמרות שיש סמרטפונים של 500 שקלים ו-6000 שקלים ואף אחד לא רוצה לראות את מלך הלילה בגרפיקה של QUAKE 2, תנו לי את הגרסה של ה-6000 שקלים אבל לקנות אחד ב-4 מליון דולר מרגיש כמו כסף לפח וכנראה שיכלתם לעשות משהו טוב יותר עם הכסף הזה. כלומר זה הרגיש קצת כמו להפציץ בשביל להפציץ, כדי שהם יוכלו להגיד שהם צלמו חודש וחצי בלילה ברצף את הקרב.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 21 מאי 2019, 15:06

בסך הכל אני עם נדב פה, אחלה סיום ואחלה עונה, אבל מרגיש קצת מפוספס בגלל הדחיסות והחורים.
עוד 3-4 פרקים (ואולי אחד לעונה הקודמת), היו עושים נפלאות לעונה הזו.
מה שכן, למרות שאני מסכים שהיו צריכים לעשות הכל כדי להוסיף כמה פרקים, לא בטוח שהיה עוד תקציב, כל שחקן מוביל כבר קיבל שכר של מיליון דולר לפרק פלוס מינוס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 15:11

מרטין בבלוג פרידה מהסדרה:
How will it all end? I hear people asking. The same ending as the show? Different?

Well… yes. And no. And yes. And no. And yes. And no. And yes.

I am working in a very different medium than David and Dan, never forget. They had six hours for this final season. I expect these last two books of mine will fill 3000 manuscript pages between them before I’m done… and if more pages and chapters and scenes are needed, I’ll add them. And of course the butterfly effect will be at work as well; those of you who follow this Not A Blog will know that I’ve been talking about that since season one. There are characters who never made it onto the screen at all, and others who died in the show but still live in the books… so if nothing else, the readers will learn what happened to Jeyne Poole, Lady Stoneheart, Penny and her pig, Skahaz Shavepate, Arianne Martell, Darkstar, Victarion Greyjoy, Ser Garlan the Gallant, Aegon VI, and a myriad of other characters both great and small that viewers of the show never had the chance to meet. And yes, there will be unicorns… of a sort…

Book or show, which will be the “real” ending? It’s a silly question. How many children did Scarlett O’Hara have?

How about this? I’ll write it. You read it. Then everyone can make up their own mind, and argue about it on the internet.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 15:31

עוד משהו שאני חייב לציין על הפרק האחרון, חוץ מהפראיים בסצנת סיום והאיש השרוף בפתיח לא רואים אפילו אזרח אחד כל הפרק. אני לא מדבר על עוקבים אחריהם או שומעים אותם מדברים בסצנות, אני מתכוון שאין שום עדות שהעולם שהם חיים בו הוא לא פוסט אפוקליפטי לגמרי והאנושות לא נעלמה. זה היה ממש מוזר ויצר אוירה נורא מוזרה בשילוב עם כל ההומור בחצי השני.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 15:33

אני לא יודע כבר אם יש לו את המשמעת והזמן לתת 3000 דפים עם כל הפרויקטים והפעילויות שהוא מעורב בהם כל הזמן, אבל בואו לא נהיה נאיביים, במידה והוא יצליח לסיים את העסק אף אחד באינטרנט לא יתווכח לגבי איפה הסיום האמיתי, זה לא שהסדרה עשתה פה עבודה כל כך טובה שכולם רוצים לאמץ את השתלשלות האירועים שם לליבם, מרטין סתם נחמד שהוא מעמיד את הסיום של הסדרה באותו הלבל של אלפי עמודים של תוכן שהוא הולך להוסיף שיצקו משמעות ובנייה לכל העסק.

DrKeo כתב:
bling כתב:תיארת את זה יפה קיאו, אין הרבה מה להוסיף. זה מבאס שבתכלס יש את הטאלנט, התקציב והכל אבל בסוף דברים נופלים על ענייניים טכניים כאלו שאין מספיק פרקים ועונות לעשות צדק עם הסיפור שמרטין רוצה לספר. פשוט חבל.

ומה שהכי נורא הוא שתקציב היה. כלומר כל הבניה ומה שכולנו רצינו לא התבסס על צבאות של מאות אלפים ודרקונים נושפי אש אלה על שיחות בחדרי חדרים. רצינו עוד מפרק 1-2, לא עוד מפרק 3 ו-5. רצינו לראות את וואריז מנסה להניע את הלורדים נגד דני, רצינו לראות את דני מתמודדת עם כל הרע שנפל עליה בעונה הזאת, רצינו לראות את ג'ון ודני מדברים בחדר הכס של דראגונסטון ואת סרסי מברברת עוד ועוד על הילד שלה ומתנהגת כמו דושית במבצר האדום. זה בדיוק מה שלא ברור לי, אם פרק מטורף כמו פרק 3 שלוקח להם 50 לילות לצלם כן היה שווה להם את הכסף והזמן אבל עוד 2-3 פרקים שקטה לעונה בכדי לעבות קצת את הסיפור הם לא רצו לעשות. באמת לא ברור וזה ממש מבאס כי בקטעים הטובים אתה רואה כמה החבר'ה האלה מוכשרים. תנו לי קרב מול מלך הלילה שנמשך 30 דק', לא 80 דק', ותביאו במקום עוד שלושה פרקים. יותר מעניין אותי לראות את מלך הלילה דורס לאט לאט את ווסטרוז כשברקע מוסיפים עוד ועוד שכבות של עומק לדמויות ולעלילות שלהן מאשר קרב אחד עצום. זה מרגיש קצת כמו השחים האלה מערב הסעודית שקונים אייפון מצופה ביהלומים וזהב - כן, הוא עלה לכם 4 מליון דולר, נורא מרשים, אבל זה עדין סמאטפון ולמרות שיש סמרטפונים של 500 שקלים ו-6000 שקלים ואף אחד לא רוצה לראות את מלך הלילה בגרפיקה של QUAKE 2, תנו לי את הגרסה של ה-6000 שקלים אבל לקנות אחד ב-4 מליון דולר מרגיש כמו כסף לפח וכנראה שיכלתם לעשות משהו טוב יותר עם הכסף הזה. כלומר זה הרגיש קצת כמו להפציץ בשביל להפציץ, כדי שהם יוכלו להגיד שהם צלמו חודש וחצי בלילה ברצף את הקרב.

מסכים לגמרי ואני מאמץ בכיף את התסריט שלך. היה באמת חסר המון תוכן גם על סרסי, על איך העיר שלה נראית בתקופה הזו, מה העם במעלה המלך חושב ואיך הוא חי, המון צילומי אווירה ובנייה של התקופה היו חסרים, לינה היידי אשכרה באה לעבודה כדי להוציא אולי 7 שורות של טקסט במשך כל העונה. אני מופתע שב HBO אישרו את זה ולא נכנסו ראש בראש מולם, אולי מבחינתם הם הגיעו למסקנה שיעשו על הסדרה את אותו הכסף גם עם פחות פרקים ועונות? למרות שזה לא נשמע הגיוני, תמיד עדיף אם אפשר עוד פרקים של פצצות רייטינג שיגררו עוד זמני פרסום.

מניסיון עבר עם סדרות שהיו מטאור זה כמעט תמיד צוות השחקנים שמתקדם ומתפרסם ורוצה לפרק את העסק מתוך מיצוי, הרשת תמיד מוכנה שיצלמו עוד ועוד ואם הסדרה מספיק פופולרית היא מוכנה להגיע לסכומים אסטרונומיים מבחינת משכורות לשחקנים והכל ככה שאני לא קונה את הסברה שקיבלנו את מה שקילבנו כי לא יכלו או רצו לעמוד בדרישות התשלום של השחקנים.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 21 מאי 2019, 16:15

DrKeo כתב:
bling כתב:מסכים כל הקטע ההוא היה די פארסה, אפילו מבחינה רעיונית הוא היה כזה בלי קשר לביצוע עצמו. הבעיה היא שבעונה הזו זה מרגיש שפרקים שלמים הם כאלה ובעונה של 6 פרקים שאמורה לסגור הכל הכל ההרגשה של הפארסה מתעצמת פי כמה.

אני חושב שעונה 7 בגדול היתה עם ירידה באיכות אבל עדיין הכילה ברובה פרקים טובים שסבלו בחלקם מרגעים רעים, בעונה הזו אני מרגיש שאנחנו חווים פרקים רעים עם רגעים טובים לפרקים, ההרגשה הזו בסוף גם משתקפת בקטילות ובציונים שהפרקים האלה מקבלים, ציונים שהסדרה הזו מעולם לא חוותה.

איכות הטקסטים, המשחק, הבימוי, המוסיקה וכל מה שמסביב הם עדין הכי גבוהים בתעשיה וכך מתוך הגדרה הפרקים של העונה הזאת לא רעים. להפך, הם מהטובים בסדרה, הבעיה העיקרית היא שזאת העונה האחרונה והכל מרגיש מזורז. עם כל הכבוד אני יכול לכוון אותך לבערך שלושה פרקים בכל אחת מעונות 1-5 שכנראה תשתעמם לראות אותם. אפילו פרקים שאתה לא אוהב כמו פרק 5 למשל, אם תזקק ממנו את החלקים הממש טובים כנראה שעדין תשאר עם 60 דק' מתוך 80. עם כל הכבוד, ציונים של 4 ו-5 הם סתם בדיחה, זה משהו ששמור לפרקים של סברי מרינן.

איזו הגזמה מטורפת.

מסכים איתך לגבי פסקול ובימוי, אבל איכות הטקסטים והמשחק בסדרה הזאת, בשתי עונותיה האחרונות, ירודה בטירוף.

הדיאלוגים מחורבנים (גם בהעברת המסרים וגם באיכות הכללית שלהם), חלק מהסצנות בפרק האחרון נראו כמו פארודיה על הסדרה (בסצנה מסויימת הרגשתי כאילו אני רואה מערכון SNL על הסדרה ואני לא היחיד). מרבית השחקנים בסדרה בינוניים ומטה. למעשה, עשרים דקות בפרק האחרון בוזבזו על סצנות שכאילו נועדו לתת לפיטר דינקלג' אמי על "השחקן הטוב ביותר", אך יצאו סצנות קרות ומנותקות-רגשית כי דינקלג' לא היה שחקן מספיק טוב כדי לדלבר אותן.

אי אפשר להשוות בכלל את האיכות של הסדרה הזאת באספקטים האלה למשהו כמו Better Call Saul, שאפילו בעונתה האחרונה הבינונית יחסית היתה מלאה בדיאלוגים מדוייקים, בהם כל מילה היתה במקום וכל משפט היה מפוצץ בסאבטקסט. בעצם, אפילו כשאני משווה לסדרת פופקורן יעילה כמו The Good Fight למשל, האחרונה מציגה דיאלוגים ומשחק טובים יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 22:35

erezronen כתב:
DrKeo כתב:
bling כתב:מסכים כל הקטע ההוא היה די פארסה, אפילו מבחינה רעיונית הוא היה כזה בלי קשר לביצוע עצמו. הבעיה היא שבעונה הזו זה מרגיש שפרקים שלמים הם כאלה ובעונה של 6 פרקים שאמורה לסגור הכל הכל ההרגשה של הפארסה מתעצמת פי כמה.

אני חושב שעונה 7 בגדול היתה עם ירידה באיכות אבל עדיין הכילה ברובה פרקים טובים שסבלו בחלקם מרגעים רעים, בעונה הזו אני מרגיש שאנחנו חווים פרקים רעים עם רגעים טובים לפרקים, ההרגשה הזו בסוף גם משתקפת בקטילות ובציונים שהפרקים האלה מקבלים, ציונים שהסדרה הזו מעולם לא חוותה.

איכות הטקסטים, המשחק, הבימוי, המוסיקה וכל מה שמסביב הם עדין הכי גבוהים בתעשיה וכך מתוך הגדרה הפרקים של העונה הזאת לא רעים. להפך, הם מהטובים בסדרה, הבעיה העיקרית היא שזאת העונה האחרונה והכל מרגיש מזורז. עם כל הכבוד אני יכול לכוון אותך לבערך שלושה פרקים בכל אחת מעונות 1-5 שכנראה תשתעמם לראות אותם. אפילו פרקים שאתה לא אוהב כמו פרק 5 למשל, אם תזקק ממנו את החלקים הממש טובים כנראה שעדין תשאר עם 60 דק' מתוך 80. עם כל הכבוד, ציונים של 4 ו-5 הם סתם בדיחה, זה משהו ששמור לפרקים של סברי מרינן.

איזו הגזמה מטורפת.

מסכים איתך לגבי פסקול ובימוי, אבל איכות הטקסטים והמשחק בסדרה הזאת, בשתי עונותיה האחרונות, ירודה בטירוף.

הדיאלוגים מחורבנים (גם בהעברת המסרים וגם באיכות הכללית שלהם), חלק מהסצנות בפרק האחרון נראו כמו פארודיה על הסדרה (בסצנה מסויימת הרגשתי כאילו אני רואה מערכון SNL על הסדרה ואני לא היחיד). מרבית השחקנים בסדרה בינוניים ומטה. למעשה, עשרים דקות בפרק האחרון בוזבזו על סצנות שכאילו נועדו לתת לפיטר דינקלג' אמי על "השחקן הטוב ביותר", אך יצאו סצנות קרות ומנותקות-רגשית כי דינקלג' לא היה שחקן מספיק טוב כדי לדלבר אותן.

אי אפשר להשוות בכלל את האיכות של הסדרה הזאת באספקטים האלה למשהו כמו Better Call Saul, שאפילו בעונתה האחרונה הבינונית יחסית היתה מלאה בדיאלוגים מדוייקים, בהם כל מילה היתה במקום וכל משפט היה מפוצץ בסאבטקסט. בעצם, אפילו כשאני משווה לסדרת פופקורן יעילה כמו The Good Fight למשל, האחרונה מציגה דיאלוגים ומשחק טובים יותר.

כנראה שאנחנו עם דיעות אחרות על הרבה דברים כי לדעתי העונה האחרונה של סול הייתה הכי טובה שלה ומתחרה בעונות הכי טובות של שובר שורות :)

והנה משהו בנושא אחר לגמרי:

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 23:35

נראה מבטיח מאוד. אני רוצה להאמין שעם כזה קאסט לא יכול לצאת משהו רע מדי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 מאי 2019, 00:16

הנה, קיאו, על דברים מסוימים אנחנו כן מסכימים :).
העונה האירונה של סמוך על סול הייתה מופתית. ביחד עם העונה הקודמת הם לגמרי ברמה של שובר שורות. כמובן שזה לא בדיוק אותו דבר, שובר שורות בשיאה הרבה יותר מלהיבה ומותחת מסמוך על סול, אבל נטו ברמת האיכות והגימור של כל פרק? שתיהן בטופ של הטופ.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים