נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 29 נובמבר 2021, 23:44

Uncle Pey'j כתב:טום הולנד בן 25,טובי מגוויר היה בן 26 כשהוא לוהק לתפקיד,מדהים כמה ילדון הולנד נראה לידו,אני מניח שלא תהיה לו בעיה לסחוב עד גיל 30 בתור פיטר פארקר צעיר עוד 3 סרטים.

זה בהחלט נכון וגם הולנד התחיל את התפקיד כשספיידרמן נער תיכון בזמן שבספיידרמן 1 של מקגוואייר ספיידרמן הוא כבר באוניברסיטה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 נובמבר 2021, 10:11

swiss-the-engine כתב:נדב אהבתי שרשמת שיש 200+ ביקורות בrt ואין את מה שלא קין מדבר עליו בהם. בדוק חקרת את הביקורות המדוברות :)

אני ניסיתי את leftovers והיה נורא משעמם השלושה פרקים שראיתי. זה נהיה טוב יותר או אם לא נתפס לי אז לא ייתפס?

לגבי הנותרים - לדעתי אם לא תפס זה לא יתפוס...

לגבי הביקורות - לדעתי זה יותר עניין של כמה שהוא יחפש... למשל באחת הביקורות הראשונות בRT - של מגזין TIME - לא נכתב שום דבר על עניין הסרט של הנשים, בציטוט הנבחר... אבל זה רק הציטוט הנבחר. אם תכנס לביקורת אתה תמצא את הכיתוב הבא:
"In early 2019, as filmmaker Jason Reitman was preparing Ghostbusters: Afterlife, he took heat for asserting during an interview that his film would “hand the movie back to the fans,” a quip everybody, understandably, read as a dig at Paul Feig’s ill-fated 2016 remake, featuring women actors in the lead roles."
על פניו - שום דבר מאוד יוצא דופן, אבל יש בתוך הטקסט הזה גם קישור שמוביל לכתבה של אותה מבקרת, לגבי סרט הנשים. זו הכתבה:
https://time.com/4358061/ghostbusters-paul-feig/
"Why Ghostbusters Is the Must-See Movie of the Summer Season"
בכתבה קשה שלא לשים לב כמה מפריע לה שמעריצים שנאו את הסרט של 2016, ומהביקורת של הסרט החדש ניתן בעיניי בהחלט להבין מקריאה בין השורות שזה ממש מציק לה עד היום...

שוב, זה נמצא בין השורות של *המון* ביקורות שם, יש על זה אלפי פוסטים בטוויטר אני לא אביא את כל השיט אני חושב שכבר הבאתי מספיק ציטוטים... מן הסתם מעטים כתבו את זה במפורש כי אז יפסלו את האמינות שלהם.
הטענה שלי עדיין עומדת - לדעתי אחת הסיבות העיקריות שהסרט נכשל קשות בביקורות היא שהרבה מה"מעוררים" בהוליווד החליטו שהסיבה שהסרט החדש קיים היא למחוק את סרט הנשים מהתודעה, ומדובר בכניעה לטרולים מהאלט-רייט, ודברים בסגנון. חלק מהמבקרים בRT כתבו כתבות שליליות לגבי הקיום של הסרט החדש, עוד לפני שהוא יצא, תוך כדי שהם משבחים את הקודם.
יתכן שהסרט עדיין לא היה סופר מוצלח בביקורות גם בלי זה, אבל הוא לא היה נכשל עד כדי כך קשה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 נובמבר 2021, 10:15

ובנושא אחר - התחלתי את ARCANE ו-2 הפרקים הראשונים "סבבה פלוס", לא הרבה מעבר... זאת אומרת - אנימציה ברמה סופר גבוהה, יפה כל כך שרק בשביל זה שווה לצפות, אבל העלילה צפויה והדמויות נדושות... ואז - הפרק השלישי - היה ממש ממש ממש מעולה, ונראה לי שהסדרה עכשיו רק מתחילה.
רוצו לצפות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 נובמבר 2021, 11:02

ראיתי את הפרק הראשון והוא נתן לי וויב דיסני שכזה, כאילו סדרה לילדים גג בני 15.
עודדת אותי להמשיך לאסקין :)

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 30 נובמבר 2021, 12:05

Laskin כתב: התחלתי את ARCANE ו-2 הפרקים הראשונים "סבבה פלוס", לא הרבה מעבר... זאת אומרת - אנימציה ברמה סופר גבוהה, יפה כל כך שרק בשביל זה שווה לצפות, אבל העלילה צפויה והדמויות נדושות... ואז - הפרק השלישי - היה ממש ממש ממש מעולה, ונראה לי שהסדרה עכשיו רק מתחילה.
רוצו לצפות.

הסדרה ממש מוצלחת לדעתי, אין ספק שהיא נופלת לקלישאות, אבל היא ממש הצליחה לתפוס אותי.

ובנושא אחר- מי שמתכנן לראות את ונום 2, אפשר לוותר. סרט אכזבה, במיוחד אחרי שהראשון היה כל כך מוצלח.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 30 נובמבר 2021, 12:16

ראיתי את בית גוצ'י. האחרון של רידלי סקוט (בתקווה שלא יהיה סרטו האחרון. אולי בעברית צריך להגיד "המעודכן"? "האחרון עד כה"? איך בעברית מפרידים בין last ו latest??)
בשבילי הסרט היה אכזבה.
בצד החיובי: הסרט הצליח להראות את היחסים העכורים בתוך משפחת גוצ'י. ליידי גאגא משחקת מצוין. גם ג'רמי איירונס ואל פאצ'ינו.
מצד שני, הסרט ארוך מידי (ומייגע לעיתים). אדם דרייבר שיחק בצורה שהשאירה אותי מבולבל - גם נעבעך ביישן וגם איש עסקים ממולח?? מנעד הרגשות שיצא ממנו היה מאד מצומצם. יכול להיות שכך היתה הדמות בחיים, אבל זה בפירוש קלקל את הרושם מהתצוגת משחק. ג'ארד לטו משחק "מוזר" (מי שיראה בטח יבין)
סה"כ סרט לא רע. זה שהוא מציג אירועים שקרו באמת בטח מוסיף לדרמה. אבל נראה לי שהבמאי נתן חופש גדול מידי לשחקנים, מה שיצר תחושה של פיזור וחוסר אחידות ברמה. וחסירה עריכה יותר אגריסיבית.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 נובמבר 2021, 15:28

מה רע פשוט ב"החדש" ? :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 נובמבר 2021, 15:41

רידלי יעשה סרטים עד היום שהוא ימות. כבר עכשיו הוא מפיק סדרה של הנוסע השמיני וסדרה של בלייד ראנר, הוא מצלם כרגע את kitbag ועבד במקביל על גלדיאטור 2 (אמיתי!), המשך לנוסע השמיני קבננט ויש שמועות שהוא גם עובד על queen & country. אל תדאג לרידלי, הוא יעבוד על 10 פרוייקטים במקביל עד היום שהוא ימות :)

בנוגע לוונום, סרט מעפן, אבל חפשו באינטרנט את הקטע אחרי הקרדיטס שהוא בהחלט דבר גדול. למי שמתעצל אני אכתוב את זה בספויילר:
ספויילר: הצג
יש סוג של rift בחדר מלון שונום נמצא בו, נראה שהוא עובר יקום ואז רואים בטלביזיה את ג׳ון ג׳יינה ג׳יימסון חושף את טום הולנד כספיידרמן. יעני וונום עכשיו חלק מה-MCU וה-rift הזה הוא כנראה קסם של ד״ר סטריינג׳ מספיידרמן 3 שמביא את כל הנבלים של ספיידרמן ל-MCU.

לאסקין, יכול להיות שאג׳נדה מסתורית גרמה למבקרים להיות שליליים כלפיו. מה שאני כן יכול להגיד הוא שמדובר בסרט קיץ נהדר, מסוג הסרטים ששפילברג לא עושה יותר. הכמות של הנוסטלגיה שזורקים עליך באקט 3 היא קצת מוגזמת, אבל בתמונה הכוללת באמת מדובר בסרט מאוד מומלץ.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 30 נובמבר 2021, 16:52

glass man כתב:מה רע פשוט ב"החדש" ? :)

נכון. כנראה סבלתי מבלאקאאוט... :oops:

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 30 נובמבר 2021, 17:33

בנוגע לארקיין - ראיתי את כולה בשלושת הימים האחרונים. סדרה לא רעה, בהחלט זמן טוב יחסית ונהנתי ממנה, אבל ממש לא מאסטרפיס כמעט מושלמת כמו שהמון מקומות בצדדים הגיקיים של הרשת גורמים לזה להראות.
מצד שני אין לי אפילו קמצוץ של הכרות עם LOL או העולם הזה, אז אולי זה השפיע. אבל כסדרה שעומדת בפני עצמה? אחלה סדרה להעביר איתה את הזמן - לא יותר ולא פחות מזה.

החדשות הרעות לאסקין הן שהפרק השלישי הוא לגמרי השיא של הסדרה :).
זה בעיקר כי זה פרק שכמעט כולו אקשן, ואין ספק שבגזרת האנימציה והנראות של הכל הסדרה הזו כן נמצאת בטופ של הטופ. יש עוד קטעים כאלו במהלך הסדרה כמובן ואין ספק שכל פעם שמגיעים לאקשן הסדרה בשיאה, ורק בגלל זה אני לחלוטין ממליץ לראות את כולה גם עם המגרעות שלה.
מצד שני... בכל פעם שהסדרה עוברת להתמקד בפוליטיקה של העולם, של הקסם, או סתם ביחסים האישיים בין הדמויות... זה צולע, מאוד, במקרה הטוב. לפעמים זה כבר ממש מטופש ומוציא מהחוויה.

אין ספק שהסדרה לוקחת את עצמה ברצינות ויש השלכות למעשים של הדמויות, אז אפשר אולי איכשהו לאכול את הצד העלילתי שלה, אבל צריך לכבות את המוח בצורה מאוד קיצונית בשביל זה. ואני, עם כל ההשתפכויות ששמעתי על הסדרה לפני כן, לא עשיתי את זה.
ובכל זאת היא נראת פשוט מדהים, והאקשן עוצר נשימה ותופס חלק מספיק מרכזי בזמן המסך בשביל להצדיק אותה.
בסך הכל אני ממליץ לראות את כולה, אבל זו ממש לא יצירת מופת..

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 01 דצמבר 2021, 08:53

DrKeo כתב:
בנוגע לוונום, סרט מעפן, אבל חפשו באינטרנט את הקטע אחרי הקרדיטס שהוא בהחלט דבר גדול. למי שמתעצל אני אכתוב את זה בספויילר:
יש סוג של rift בחדר מלון שונום נמצא בו, נראה שהוא עובר יקום ואז רואים בטלביזיה את ג׳ון ג׳יינה ג׳יימסון חושף את טום הולנד כספיידרמן. יעני וונום עכשיו חלק מה-MCU וה-rift הזה הוא כנראה קסם של ד״ר סטריינג׳ מספיידרמן 3 שמביא את כל הנבלים של ספיידרמן ל-MCU.

כן אבל
ונום של טום הארדי הוא לא באמת נבל, אז מה יעשו איתו שם בדיוק? יצרפו אותו לנוקמים?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2021, 14:29

:twisted:
Baba Yaga כתב:
DrKeo כתב:

כן אבל
ונום של טום הארדי הוא לא באמת נבל, אז מה יעשו איתו שם בדיוק? יצרפו אותו לנוקמים?

אני משער שאפשר לעשות ממנו חצי טוב חצי רע שכזה, כמו לוקי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 דצמבר 2021, 19:03

רכבת ההייפ שלי נוסעת ב-400 קמ״ש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 דצמבר 2021, 18:06

סניידר פרסם את זה עם הכיתוב ״thankful״:
תמונה

שימו לב בצד שמאל למעלה, יש שם עותק של final crysis. במקביל הבמאי יחידה שניה של סניידר צייץ את זה כמה ימים לפני:

אז עכשיו האינטרנט גועש במחשבות ש-WB נותנים לסניידר לעשות את JLA 2.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 02 דצמבר 2021, 23:07

נופ,לא מרשה לעצמי אפילו לשקול את האפשרות :(

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2021, 08:41

ההמשך ל-into the spidervers מקבל טריילר ראשון ומסתבר שהוא רק חלק אחד משניים (החלק השני יוצא ב2023):

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 דצמבר 2021, 11:11

בקלות הסרט שאני הכי מחכה לו שנה הבאה :)
אבל מוכרח להודות שהעניין של 2 החלקים קצת מעפן...
חבל שלא עושים את זה כמו עם המטריקס 2 ו-3 שיש רק כמה שבועות/חודשים הפרש בין 2 ההמשכים, זה היה ממש אדיר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 דצמבר 2021, 21:06

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 דצמבר 2021, 09:28

ראיתי אתמול את חולית. חייב להגיד שהסרט לא כ"כ הרשים אותי.
לא הבנתי איפה ה"ספקטקל" שדיברו פה. הרי הכל CGI וראינו את נפלאות הCGI בעשרות סרטים מקודם.
אז מה? עוד חלליות מגניבות נוחתות עם הרבה אורות? עוד מפלצות ענק? עוד פיצוצים? מה החידוש?
המוסיקה היתה נוראית, אולי זה היה הסאונד באולם, אבל היו סצינות שהווליום אשכרה גרם לי לכסות את האוזניים
עכשיו, יום אחרי, האפקטים היחידים שאהבתי היו ההליקופטרים והמגינים האישיים (שנראה שכל חרב יכולה לחדור...)
וד"א לא הבנתי
למה בעתיד הם נלחמים עם חרבות וסכינים? הרי יש להם תותחי נ"מ למשל ואת האקדח הזה שיורה את החיצים. אז לאן נעלמו הרובים? כי זה עושה כוריאוגרפיה יפה של קרבות?

הבעיה הגדולה בסרט שאין בו הרבה סיפור. את ה"עלילה" אפשר לסכם ב3-4 משפטים.
סה"כ סיפור שגרתי למדי של בני האור נגד בני החושך. כל הדמויות היו שטוחות לחלוטין. הטובים באים לשחרר את המדוכאים מעול העבדות של הרעים שהם רוע מוחלט (אפילו נימוסי שולחן אין להם... :roll: )

וכאילו להדגיש את זה, למרות העלילה הפשטנית, הסרט מצליח להרגיש עמוס ומבלבל עם הרבה חורים ומושגים לא מוסברים
בתחילת הסרט כשהמנהיגה של הבנות גישרית עושה את המבחן לפול, נראה שהמכשפות בצד של בית ארטריידיס, אז למה הן עשן ברית עם הרעים? מה יוצא להן מזה? הקיסר - כולם מדברים עליו ולא רואים אותו פעם אחת. כנראה שמרו לחלק 2? אבל זה יצר הרגשה של חור גדול בעלילה וWTF זה הקפיצת דרך? למה להזכיר את כל המושגים האלה בלי להסביר כלום? יש יותר מידי רמזים לחלק שני וזה יוצר עומס ובלבול מיותרים.

להשוואה, שר הטבעות מלפני 20 שנה היו אפקטים יותר מרשימים, עלילה יותר מעניינת ודמויות עם יותר נפח.

אני מסכים עם אינטר, סרט שכולו אפקטים, לא מחזיק שעתיים וחצי ולפרקים משעמם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2021, 14:45

sharonbn כתב:ראיתי אתמול את חולית. חייב להגיד שהסרט לא כ"כ הרשים אותי.
לא הבנתי איפה ה"ספקטקל" שדיברו פה. הרי הכל CGI וראינו את נפלאות הCGI בעשרות סרטים מקודם.
אז מה? עוד חלליות מגניבות נוחתות עם הרבה אורות? עוד מפלצות ענק? עוד פיצוצים? מה החידוש?
המוסיקה היתה נוראית, אולי זה היה הסאונד באולם, אבל היו סצינות שהווליום אשכרה גרם לי לכסות את האוזניים
עכשיו, יום אחרי, האפקטים היחידים שאהבתי היו ההליקופטרים והמגינים האישיים (שנראה שכל חרב יכולה לחדור...)

אני לא בטוח מה הכוונה, כל הסרטים בקולנוע הם אפקטים של CGI, פיצוצים וכו׳. זה ספציפית עושה דברים מדהים, העיצוב של הדברים מדהימים, הסינימטוגרפיה מדהימה וגם המוסיקה מעולה. אני לא יודע מה הלך ברמקולים של האולם שלך, אבל המוסיקה בסרט הזה ממש מדהימה. אבל אני משער שכל הדברים האלה הם עניין של טעם, אז אני משער שפשוט לא התחבר לך וזה בסדר.

sharonbn כתב:וד"א לא הבנתי
למה בעתיד הם נלחמים עם חרבות וסכינים? הרי יש להם תותחי נ"מ למשל ואת האקדח הזה שיורה את החיצים. אז לאן נעלמו הרובים? כי זה עושה כוריאוגרפיה יפה של קרבות?

זה נרמז בסרט, אין כבר שימוש לכדורים כי לכל האנשים החשובים (אצילים, חיילים וכו׳) יש מגנים אישיים. כדי לחדור מגן צריך לפגוע בו לאט, עצמים מהירים כמו כדורים של רובים לא אפקטיבים יותר אז רובים פשוט נעלמו (פחות או יותר) מהעולם של דיון. ועוד משהו, שלא מדברים עליו בכלל בסרט, הוא שפגיעה של כדור במגן יכולה לגרום לפיצוץ אטומי, עוד סיבה שלא משתמשים ברובים בעולם של דיון.

sharonbn כתב:הבעיה הגדולה בסרט שאין בו הרבה סיפור. את ה"עלילה" אפשר לסכם ב3-4 משפטים.
סה"כ סיפור שגרתי למדי של בני האור נגד בני החושך. כל הדמויות היו שטוחות לחלוטין. הטובים באים לשחרר את המדוכאים מעול העבדות של הרעים שהם רוע מוחלט (אפילו נימוסי שולחן אין להם... :roll: )

מצד אחד אתה מדבר פה על דברים שלא קרו בסרט עדין ויהיו רק בעתיד (שחרור המדוכאים), אז אולי כדאי שתחכה ותראה לאיפה העלילה של פול והדרדרים מתקדמת לפני שתקרא לעלילה של דיון ״סתם טובים נגד רעים״ :)
היו לך לא מעט רמזים לזה בסרט אגב, שפול הוא לא בדיוק ה-white savoir, פול לא בא בכדי להציל את הדרדרים

sharonbn כתב:וכאילו להדגיש את זה, למרות העלילה הפשטנית, הסרט מצליח להרגיש עמוס ומבלבל עם הרבה חורים ומושגים לא מוסברים
בתחילת הסרט כשהמנהיגה של הבנות גישרית עושה את המבחן לפול, נראה שהמכשפות בצד של בית ארטריידיס, אז למה הן עשן ברית עם הרעים? מה יוצא להן מזה? הקיסר - כולם מדברים עליו ולא רואים אותו פעם אחת. כנראה שמרו לחלק 2? אבל זה יצר הרגשה של חור גדול בעלילה וWTF זה הקפיצת דרך? למה להזכיר את כל המושגים האלה בלי להסביר כלום? יש יותר מידי רמזים לחלק שני וזה יוצר עומס ובלבול מיותרים.

בנות הגשרית הן ממש לא בצד של בית אטרדיס, בשום שלב. הן צד עצמאי שלא נאמן לאף אחד (אפילו אם הן קושרות קשרי קנוניה עם צדדים מסויימים פה ושם, אבל זה בכדי לקדם את המטרות של עצמן) ואני חושב שמבהירים את זה יפה בסצנה בין פול לג׳סיקה כשהחללית עם ה-reverent mother עוזבת את קלדן. באותה סצנה ג׳סיקה גם מסבירה מה זאת קפיצת הדרך - שבנות הגשרית במשך אלפי שנים מחתנות בנות גשרית עם שושלות דם אצילות, מרביעות עוד ועוד דורות של בנות גשרית עד שלבוסוף יוולד גבר שיהיה קפיצת הדרך.

להשוואה, שר הטבעות מלפני 20 שנה היו אפקטים יותר מרשימים, עלילה יותר מעניינת ודמויות עם יותר נפח.

אני מסכים עם אינטר, סרט שכולו אפקטים, לא מחזיק שעתיים וחצי ולפרקים משעמם[/quote]
די נו, בשר הטבעות יש אפקטים יותר מרשימים? מתי ראית את שר הטבעות לאחרונה?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 07 דצמבר 2021, 16:19

שר הטבעות אולי היה יותר מהפכני לזמנו, אבל היום? :) יש בו סצנות שיחסית מחזיקות עם הסלחנות המתבקשת, ויש כאלו שממש ממש לא.
אבל בכל מקרה אני לא חושב שזו באמת השוואה במקום, כלומר לפחות ברמת האפקטים. שר הטבעות היה מהפכני ממש, הומצאו לא מעט טכניקות בשבילו.
חולית לא מהפכני ולא באמת מנסה שום דבר חדש בפועל, אבל הוא פשוט עוצר נשימה ומגיע לשיא של השיא של מה שקיים היום בקולנוע.

זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע, זה לא 'סתם' CGI כמו שיש בכל סרט CGI, אני באמת חושב שאובייקטיבית הסרט נראה טוב יותר מכל סרט מארוול או סרט קיץ גדול שיוצא בכל שנה.
יש לזה מספר סיבות, ההתעקשות על בניית סטים וצילום אמיתי ובחוץ של כל מה שרק אפשר, על פני הסתמכות מוחלטת על גרין סקרין. וגם כשמשתמשים בשוטים דיגיטליים לגמרי, ילנוב בעצמו הוא סוג של גאון בתחום, יש לו עין מאוד טובה והוא יודע טוב יותר מהבמאי הממוצע איך לגרום לאותה סצנה עם אותו CGI, להראות טוב יותר (משחקי פרספקטיבה, נקודות ייחוס, ועוד המון טריקים קטנים שהוא עושה פשוט כל הזמן).

סך הכל הצד הויזואלי של הסרט הוא משהו מיוחד. כלומר, אין פה משהו שאי אפשר היה לדמיין לפני הסרט, אבל תקח תקציב עצום, במאי עם רצון לצלם כמה שיותר דברים אמיתיים (אגב זה לא בהכרח יותר יקר, פשוט הרבה יותר עבודה למעורבים במלאכה), ובמאי עם עין טובה מהממוצע לשימוש באותם אפקטים 'רגילים' - זה בערך הכי טוב שאפשר לקבל :).

בקשר לסרט עצמו, גם אני לא קראתי את הספר וגם אני לא הבנתי הכל הכל, אבל פשוט נשאבתי לחלוטין לעולם הזה. לגמרי חוויה קולנועית ייחודית במינה ובאיכותה מבחנתי.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 דצמבר 2021, 17:54

אני מודה שמזמן לא ראיתי שר הטבעות ואולי ההשוואה לא במקום. (אבל אני מתכנן לנצל את ההזדמנות ראות אותו שוב, שיצא לאקרנים לכבוד 20 שנה)
כנראה שהתבלבלתי קצת. אני חושב שבאמת התכוונתי להשוות בין הרושם שעשה עלי הסרט כאשר ראיתי אותו פעם ראשונה.
זה כנראה קשור לזמן שהוא יצא. אני חשבתי שזה היה הסרט הכי מרשים עד אז. הוא הרשים אותי יותר ממטריקס וטיטאניק למשל.
מאז כמובן יצאו המון סרטים שהראו הרבה חלליות ופיצוצים ומפלצות וכנראה שהחידוש כבר נגמר וקשה להתרגש כל פעם ממה שנראה more of the same
וגם יכול להיות שהטעם שלי השתנה במהלך השנים ואני פחות מסתכל על הצד הויזואלי.

יכול להיות, כמו שקיאו אומר, שהעלילה עוד תתפתח בסרט(י) המשך, אבל זו בדיוק הבעיה עם הסרט - הוא נראה כמו אקספוזיציה אחת גדולה. יש בו מצד אחד מעט מידי סיפור והתקדמות ומצד שני עומס של דמויות וצדדים מעורבים ורמזים לדבריםפ שיקרו בהמשך. הצליח גם לשעמם וגם לבלבל אותי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2021, 20:07

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 דצמבר 2021, 00:48

sharonbn כתב:אני מודה שמזמן לא ראיתי שר הטבעות ואולי ההשוואה לא במקום. (אבל אני מתכנן לנצל את ההזדמנות ראות אותו שוב, שיצא לאקרנים לכבוד 20 שנה)
כנראה שהתבלבלתי קצת. אני חושב שבאמת התכוונתי להשוות בין הרושם שעשה עלי הסרט כאשר ראיתי אותו פעם ראשונה.
זה כנראה קשור לזמן שהוא יצא. אני חשבתי שזה היה הסרט הכי מרשים עד אז. הוא הרשים אותי יותר ממטריקס וטיטאניק למשל.
מאז כמובן יצאו המון סרטים שהראו הרבה חלליות ופיצוצים ומפלצות וכנראה שהחידוש כבר נגמר וקשה להתרגש כל פעם ממה שנראה more of the same
וגם יכול להיות שהטעם שלי השתנה במהלך השנים ואני פחות מסתכל על הצד הויזואלי.

יכול להיות, כמו שקיאו אומר, שהעלילה עוד תתפתח בסרט(י) המשך, אבל זו בדיוק הבעיה עם הסרט - הוא נראה כמו אקספוזיציה אחת גדולה. יש בו מצד אחד מעט מידי סיפור והתקדמות ומצד שני עומס של דמויות וצדדים מעורבים ורמזים לדבריםפ שיקרו בהמשך. הצליח גם לשעמם וגם לבלבל אותי.

אני חושב שמי שמכיר את הספר, קשה לו להבין איך חולית מרגיש למישהו שלא מכיר את הספרים. מבחינתי ראיתי הפקת ענק שהביאה X% מסדרת דיון שאני מכיר לחיים ועכשיו אני מחכה להמשך. אני משער שלמישהו שלא יודע לאיפה זה הולך (או ראה רק את הסרט של לינץ׳ שלא מיצג את הספר משהו, אפילו שהוא נוגע ב-90% מהנקודות החשובות בספר, אבל מפספס את הנקודה ברובן), הוא כנראה מרגיש כמו סרט שנקטע באמצע ולא כל המונחים והבבל״ת שיש בו היו ברורים. יש לא מעט דברים שהייתי רוצה שיתעקבו עליהם קצת - נניח הסדוקר (החיילים של הקיסר).

דיון מתעקב על הקונספט שתנאים קשים יוצרים לוחמים טובים. הסדוקאר הם אסירים שנמצאים בכוכב לכת שהוא בית כלא בתנאים מאוד קשים. הראו אותו בסרט, זה המקום שבו היו אסירים צלובים הפוכים וסדוקר שמתכוננים לקרב. הסיבה שהסדוקר הם לוחמים כל כך מסוכנים היא שהם חיים במקום כל כך קשה. הקונספט הזה מגדיר גם את הפרמנים בדיון, מה שלטו אטרידיס מגדיר ככוח מדבר. הפרמנים הם לוחמים מעולים כי הם חיים בתנאים קשים באראקס. זה נושא מרכזי, העובדה שהפרמנים הם לא אנשים מסכנים שצריך לשחרר אלה משאב עבור בית אטריידיס שיכול לאיים על הסדוקאר הקיסרי. אני משער שאם וילנוב היה מבהיר קצת יותר את הנושא הזה בסרט (למרות שהוא כן מדבר עליו, אבל אני חושב שזה עובר לרוב האנשים מעל הראש), לא היינו שומעים ביקורות כמו של שרון או הביקורות של ה״white savior״. ואם כבר הקיסר, ממש חבל שלא התעקבו קצת על מבנה הכוח ביקום של דיון, מה שנקרא הטרי-פוד של גילדת החלל, הקיסרות ואיגוד הבתים. אני חושב שוילנוב די נכשל בלעביר את המבנה הזה שמגדיר לא מעט מהעולם של דיון.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 08 דצמבר 2021, 09:19

הממ מזכיר לי איך הרגשתי כשראיתי את משחקי הרעב הראשון. בשבילי, שקראתי את הספרים, הסרט היה פספוס גדול. כ"כ הרבה פרטים ודמויות הושמטו או שהוזכרו בקיצור, שזה אשכרה קילקל לי את הסרט. (לא המשכתי לראות את הסרטים הבאים)
ד"א אני ניסיתי לקרוא את חולית. התחלתי כמה פעמים והתעייפתי והפסקתי. העלילה פשוט מתקדמת כ"כ כ"כ לאט. מה שהספר מעביר ב50 עמודים זה עלילה של 5. אני גם בכלל לא אוהב שמערבבים פנטסיה בספר מד"ב. כל המיסטיקה עם הבנות גישרית רק עצבנה אותי. אני כנראה אוהב מד"ב קשה.

אני מבין מקיאו שסדרת הספרים חולית מקיפה עלילה מאד רחבה עם הרבה פיתולי עלילה וכו. יכול להיות שהיה מתאים יותר סדרה?
ומענין לענין - מישהו ראה את המוסד ויכול לספר האם זו סדרה מעניינת? עד כמה היא קרובה למקור? אני מודה שקראתי את הספרים לפני 40 שנה ולא זוכר כלום, רק זוכר שמאד אהבתי אותם. בכלל אסימוב הוא גדול סופרי המד"ב אצלי - מד"ב קשה. העלילה נמצאת במקום הראשון, בלי קישוטים ותיאורי נוף ומחשבות פנימיות...

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים