נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 07 מאי 2023, 15:02

זה מה שאמרתי - המחלוקת המשפטית כבר מתחילה להתעורר. יש כבר תביעות נגד כמה חברות בתחום. אף אחד מאיתנו לא יודע מה יוחלט בסוף.
בכל ספר, כבר היום, יש מעין התראה שאסור להעתיק, לשכפל וכו' בכל אמצעי אלקטרוני אופטי או מכני וכו'.

הרי שוב, הai מאומן מתוך תוכן שנותנים לו. אם ייתנו לו את כל יצירות סטיבן קינג, הוא "יידע" לכתוב כמוהו. יותר טוב, פחות טוב - לא רלוונטי. הוא יידע פשוט. אבל אם יוחלט שהיוצרים, במיוחד אלה עם זכויות יוצרים פעילות על היצירות שלהם, הם אלה שיחליטו אם מאושר לאמן את ה AI על התכנים שלהם, אז הוא לא יידע. בסוף זה גולם.

אני גם לא בטוח מה דעתי על הנושא - אני סתם מנסה לייצג טיפה גם את "הצד השני". לא חושב שזה כזה פשוט כמו להגיד "הם סתם בומרים שמפחדים על העבודה שלהם". יש כאן הרבה טיעונים לכאן ולכאן, וצריך לדעתי לשוחח על כך ביותר ניואנס.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2023, 15:22

אני חושב שמי שמתנגד ל-AI הוא די בומר, כי אם רוצים או לא רוצים המהפכה מגיעה ואם בא להם להיות מוכר קרח אחרי שלכולם כבר יש מקרר אז שיהיה להם לבריאות.

לי יש דיעה די מוצקה בנושא והיא שכל יוצר תוכן אנושי עבר ״אימון״ על יצירות של אחרים. אם אין לנו בעיה עם מלחמת הכוכבים אחרי שג׳ורג׳ לוקס ״אומן״ על ג׳ון קרטר או כל אמן אחר שהוא תוצר של האומנות שבאה לפניו אז לא אמורה להיות לנו בעיה עם AI שאומן על תוכן קיים. ואם AI כותב ״אותך״ יותר טוב ממך? אז וואללה, אולי כדאי שתפרוש.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 מאי 2023, 15:33

כמו שאמרתי.. יהיה מעניין... :). המהפכה מגיעה, הכל טוב. היא גם מגיעה לעבודה שלך, אל תשכח. אני לא כותב או יוצר ולא מנסה "להגן" עליהם מנקודה אישית.

ממש לא חושב שקרח ומקרר זו אנלוגיה רלוונטית, ובטח שלא "אימון" של אדם שקרא אלפי ספרים בx שנים, למול LLM שקורא את כל הטקסט העולמי בשנה של אימון או משהו.. או את כל היצירות של סטיבן קינג( סתם לדוגמא..) ב5 דקות, ואז כותב "כמוהו" לגמרי. אבל זה בסר לא להסכים :).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2023, 16:32

Klayman כתב:כמו שאמרתי.. יהיה מעניין... :). המהפכה מגיעה, הכל טוב. היא גם מגיעה לעבודה שלך, אל תשכח. אני לא כותב או יוצר ולא מנסה "להגן" עליהם מנקודה אישית.

AI לא מגיע לעבודה שלי, הוא עוזר לי לתכנת עכשיו פי 2 יותר מהר ובעתיד פי 10. העבודה שלי תתפתח ותשתנה עם השנים, אבל להלחם ב-AI זה מגוחך. מה אני אעשה? אשבות עד שיאסרו בישראל ש-AI יתכנת? לא, אני אלמד כלים מבוססי AI ואשתמש בהם כדי להפוך למתכנת מהיר ואיכותי יותר. ואם יום אחד AI יחליף את התפקיד שלי לגמרי, אני הולך לדאוג לזה שאני אהיה זה שמומחה בלהפעיל אותו.

Klayman כתב:ממש לא חושב שקרח ומקרר זו אנלוגיה רלוונטית, ובטח שלא "אימון" של אדם שקרא אלפי ספרים בx שנים, למול LLM שקורא את כל הטקסט העולמי בשנה של אימון או משהו.. או את כל היצירות של סטיבן קינג( סתם לדוגמא..) ב5 דקות, ואז כותב "כמוהו" לגמרי. אבל זה בסר לא להסכים :).

AI רק טוב יותר בזה, זה הכל. גם כותב טוב שיקרא את כל הספרים של קינג יוכל ״לכתוב ספר סטייל קינג״, אבל אף אחד ששווה משהו לא ממש יעשה את זה. אין בעיה להתאמן על ספרים של קינג, הבעיה היא אם מנסים ליצור ספרים של קינג. והאמת שאני לגמרי בטוח שיש המון ספרים בשוק היום שמנסים להיות ספרי קינג מכותבים עלומי שם.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 מאי 2023, 17:02

LLM =large language model, כמו שאתה יודע בטח טוב ממני. תכנות זאת לגמרי שפה. אין סיבה אמיתי להגיד ש AI תחליף את אלה שכותבים סיפורים בשפה האנגלית/עברית/ערבית( עם עלילות מקוריות, דמויות מפותחות, רגש, קונטקסט ועוד), אבל לא את אלה שכותבים קוד בשפת פייתון/c#/Java. וסבבה, אני בטוח שתהיה מומחה - לא באתי לזלזל בך. חלילה. אבל אם רוב הכותבים( מחזאים, סופרים, תסריטאים וכו' )יאבדו את העבודה שלהם ל AI כנראה שרוב המתכנתים יהפכו למיותרים גם כן. בסוף זו שפה.

אני משוכנע שתנסה להסביר לי למה אתה חושב שתכנות זו איזו פנינה נפרדת ומדהימה שה AI לא באמת יוכל לגעת בה, אבל שוב, אני חושב שבסוף אלו שפות. מי שיידע להיות מהנדס פרומפטים טוב מספיק, הוא זה שתהיה לו עבודה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2023, 18:43

Klayman כתב:LLM =large language model, כמו שאתה יודע בטח טוב ממני. תכנות זאת לגמרי שפה. אין סיבה אמיתי להגיד ש AI תחליף את אלה שכותבים סיפורים בשפה האנגלית/עברית/ערבית( עם עלילות מקוריות, דמויות מפותחות, רגש, קונטקסט ועוד), אבל לא את אלה שכותבים קוד בשפת פייתון/c#/Java. וסבבה, אני בטוח שתהיה מומחה - לא באתי לזלזל בך. חלילה. אבל אם רוב הכותבים( מחזאים, סופרים, תסריטאים וכו' )יאבדו את העבודה שלהם ל AI כנראה שרוב המתכנתים יהפכו למיותרים גם כן. בסוף זו שפה.

אני משוכנע שתנסה להסביר לי למה אתה חושב שתכנות זו איזו פנינה נפרדת ומדהימה שה AI לא באמת יוכל לגעת בה, אבל שוב, אני חושב שבסוף אלו שפות. מי שיידע להיות מהנדס פרומפטים טוב מספיק, הוא זה שתהיה לו עבודה.

אני לא אומר שמתכנתים ותסריטאים בסירות שונות, להפך, שניהם באותה סירה ו-AI לא יחליף אותם או אותם (לפחות לא בשנים הקרובות). גם מפתחים וגם תסריטאים צריכים ללמוד להשתמש ב-AI ככלי בכדי לשפר את האיכות והמהירות שבה הם יוצרים את התוכן. מוכרי הקרח הם אלה שמוחים נגד AI במקום לאמץ אותו.

כנראה שחצי מהקוד שאני כותב כיום בעצם נכתב על ידי copilot. אבל copilot לא מחליף אותי, הוא עושה אותי פי 2 יותר מהיר. כנ״ל על תסריטאי או סופר או צייר, אם הם ישתמשו ב-AI הם יעבדו הרבה יותר מהר ויעיל. ואם יום אחד AI יהיה טוב בשביל להחליף את כולנו, אז מה בדיוק אנחנו יכולים לעשות לגבי זה? להלחם ב-AI זה יעיל בערך כמו לצעוק על עננים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 מאי 2023, 19:47

זה בסדר גמור אם כך. פשוט לאסקין הציג את זה שהתסריטאים בדרך להיות מוחלפים עוד רגע. שוב, כמו שאמרתי בוודאי שה ai יעזור הרבה, ייתן המון תמרוץ לכתיבה, ישחרר מחסומים מסוימים ועוד המון דברים שאנחנו אפילו לא חושבים עליהם כרגע. אבל אני לא חושב שהוא הולך להחליף כותבים אנושיים ממש בזמן הקרוב( וגם לא מתכנתים, שכמו שהסכמנו, גם הם סה"כ כותבים אנושיים, בשפות מחשב שהן עדיין שפה ).
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מאי 2023, 21:27

Klayman כתב:זה בסדר גמור אם כך. פשוט לאסקין הציג את זה שהתסריטאים בדרך להיות מוחלפים עוד רגע. שוב, כמו שאמרתי בוודאי שה ai יעזור הרבה, ייתן המון תמרוץ לכתיבה, ישחרר מחסומים מסוימים ועוד המון דברים שאנחנו אפילו לא חושבים עליהם כרגע. אבל אני לא חושב שהוא הולך להחליף כותבים אנושיים ממש בזמן הקרוב( וגם לא מתכנתים, שכמו שהסכמנו, גם הם סה"כ כותבים אנושיים, בשפות מחשב שהן עדיין שפה ).

אני לגמרי מסכים. ולכן אני חושב שהשביתה של WGA נגד AI קצת מזכירה איש זקן שצועק על ענן. אבל זה רק אלמנט אחד בשביתה, והאמת שהסיבה העיקרית לשביתה היא מוצדקת כי רוב חברי WGA חיים מתמלוגים של שידורים בטלביזיה. בגלל שההסכמי תמלוגים נוסחו לפני מהפכת הסטרימינג הם לא רואים שקל כשהתוכן שלהם מגיע לסטרימינג. ההסכמים האלה פשוט לא רלוונטים כשלפני עשור כמעט כל ההכנסה של חבר WGA הייתה אינספור שידורים חוזרים של סדרות שהם כתבו בערוצים לינארים והיום הם פשוט לא רואים מזה שקל כשכל התוכן שלהם עבר לסטרימינג.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 08 מאי 2023, 17:53

בזמנו בכו מתרגמים שגוגל טרנסלייט הולך להחליף אותם. זה לא קרה, גוגל טרנסלייט רק חידד כמה תרגום זה מקצוע שדורש כישרון וגם מיכולות התרגום של הAI המתקדם ביותר לא התרשמתי. לדעתי אותו דבר יקרה גם פה עם התסרטאים ותכנות.

התסריטאים/המתכנתים שמפחדים פשוט לא מוכשרים מספיק להסתגל לעולם החדש הזה, והם פשוט מתבכיינים על זה שהאבולוציה עושה את שלה ומנסה לברור את הטובים ביותר.

בשביל לכתוב טוב התסריטאי צריך לדעת לגעת ברגש של מי שקורא את התסריט כדי שירצה להפוך אותו לסרט בכלל :) הAI בכלל לא מבין רגשות.
בתכנות אפשר לטעון שיש יותר "סיכוי" או "סכנה" להחלפה אבל כמו שנדב אמר עדיף למתכנת להתמקד בלהיות זה שיודע להפעיל אותו ולהסתגל :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2023, 13:28

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 מאי 2023, 15:45

טוני גילרוי, המריץ תוכנית של אנדור, החליט להתרחקמההפקה של עונה 2 (והאחרונה). בזמן שביתת הכותבים, האולפנים אמרו למריצי תוכניות שגם כותבים את התוכניות שלהם שהם חייבים להמשיך בהפקה בתפקידים שלא קשורים לכתיבה. העונה השניה של אנדור כבר כתובה, כלומר טוני גילרוי אמור לתפקד כshowrunner וההפקה אמורה להמשיך כרגיל.

ולמרות זאת, גילרוי עדין החליט להפסיק. וזאת לא הפקה זולה, הם לא משתמשים ב-volume כמו המנדלוריאן ושאר התוכניות מלחמת הכוכבים - הם בונים סטים בלוקיישנים חיצוניים (רק צריך להציץ לרגע בהטרילוגית פרקים של השוד כדי לראות את זה על המסך), אם אם תהיה פגיעה בצילומים זה יהיהה יקר.

היו הרבה תקיפות על גילרוי בנושא מצד גילדת הכותבים, אבל הוא טוען שהוא הפסיק לעבוד ב-1 למאי, כשהשביתה התחילה. מעניין אם תהיה מלחמה עם דיסני בנושא, זה חתיכת ראש בראש.

ובנושא אחר, ראיתי את שומרי הגלקסיה אתמול. הוא ממש חמוד, ברמה הולמת לטרילוגיה. הרגיש כמו סרט מארוול מהתקופה של phase 1-3, אבל במצב של מארוול היום זה קצת כמו סדרה עם עונה בלתי ניתנת לצפיה שיש בה פתאום פרק טוב. אני חושב שהוא הכי פחות מצחיק בטרילוגיה, והכי רגשני, אבל הוא קוהרנטי ומרגיש כמו סרט שלם בניגוד לנניח הסרט השני. אה, וגם יש בו סצנת אקשן ״one shot״ מגניבה, שזה די נדיר בMCU. נכון שזה בולשיט ברמות כי כש80% מהדמויות שעל המסך הן CGI, זה ממש שטות לעשות שוט כזה. ועדין, ביצוע טוב ומהנה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מאי 2023, 03:23

מסתבר שאם מחברים את מוסיקה של attack on titan, משחקי From וסדרת Final Fantasy יחד מקבלים את הסאונדטראק של הפלאש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מאי 2023, 18:44

הייתי בטוח שזה מג׳ונרט על ידי AI:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מאי 2023, 09:45

נראה שכבר אין על מה לעשות סרטים היום...

נשמע סה"כ סיפור נחמד מאוד, לא?
יש רק בעייה אחת - זה ככל הנראה מונפץ מהתחת:
https://www.latimes.com/business/story/ ... d-montanez
ולא רק זה, הרבה פרטים נוספים על חייו עברו "הוליוודיזציה" במוחו שלו, והוא משקר לגבי הרבה פרטים שניתן לבדוק עובדתית.
אבל וואלה - כנראה שללכת עד הסוף עם השקרים שלך משתלם. רק תשאלו את סיימון לבייב :P

בכל אופן אני מצפה כבר לסרט על האיש שהמציא את הוופל לימון, או ערגליות תות

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מאי 2023, 14:30

דווקא נראה סרט חמוד.

והנה עוד סרט משחקי וידאו:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מאי 2023, 16:59

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מאי 2023, 19:39

מה part 1, מה… :/

וכן, כתבתי שזה נראה כמו סיפור נחמד, אבל אני פחות אוהב שעושים ״מבוסס על סיפור אמיתי״ כשהרוב שם שקרים מוחלטים :) לא יפריע לי להנות ממנו אם זה יהיה סרט טוב, אבל כל הקטע המגניב בסרטים המבוססים על סיפור אמיתי זה שהם מספרים סיפור שהוא… אמיתי, לפחות בבסיס שלו. אם הוא ממש לא המציא את זה אז זה כמו לצפות בסרט ״טטריס״ שבו מי שכתב את המשחק היה מישהו אחר לגמרי.
כמובן שלהגזים זה בסדר בסרטים האלה, ולהמציא אירועים דרמטיים בשביל האפקט, גם בוטרוס עדו זאת עם מרדפים ואיומים בבית שלו על ידי אנשים מהשגרירות הרוסית בטוקיו, שתכלס לא בדקתי אפילו אבל ברור לי שזה 99% בולשיט. אבל מפה ועד לקחת סיפור שקרי לגמרי זה קצת יותר מדי רחוק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 מאי 2023, 00:34

הסרט החדש של גרת׳ אדואדרס, נראה דווקא לא רע אפילו אם קצת גנרי:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מאי 2023, 21:01

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 מאי 2023, 20:50

Laskin כתב:נראה שכבר אין על מה לעשות סרטים היום...

נשמע סה"כ סיפור נחמד מאוד, לא?
יש רק בעייה אחת - זה ככל הנראה מונפץ מהתחת:
https://www.latimes.com/business/story/ ... d-montanez
ולא רק זה, הרבה פרטים נוספים על חייו עברו "הוליוודיזציה" במוחו שלו, והוא משקר לגבי הרבה פרטים שניתן לבדוק עובדתית.
אבל וואלה - כנראה שללכת עד הסוף עם השקרים שלך משתלם. רק תשאלו את סיימון לבייב :P

בכל אופן אני מצפה כבר לסרט על האיש שהמציא את הוופל לימון, או ערגליות תות

אני בקצב הזה מחכה ל"ביבי הסרט" יהיה אדיר :lol:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2023, 20:51

glass man כתב:
אני בקצב הזה מחכה ל"ביבי הסרט" יהיה אדיר :lol:

יש את
הסדרה הבריטית בדרך..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מאי 2023, 20:54

מי משחק אותו שם, אידריס אלבה?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 20 מאי 2023, 20:58

דאמ, יש סדרה על ביבי? פאק אני רוצה עכשיו אחד גם על עמיר פרץ.ושישחק אותו סשה ברון כהן שמן במיוחד איכשהו.
על ביבי: דאמ, הבן אדם פשוט הצלחה מטאורית איך כבר יש עליו סדרה? בלי קשר לדעה על האיש, הלוואי איכשהו היתה דרך ללמוד ממנו את הווינריות שלו 8-)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2023, 21:33

Laskin כתב:מי משחק אותו שם, אידריס אלבה?

הטרנסג׳נדר האסייתי מ-tlou2.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 מאי 2023, 22:47

ראיתי בדיסני פלוס את אנטמן 3. איזה מזל שלא ראיתי אותו בקולנוע.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים