נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 16 דצמבר 2019, 23:03

סיימתי את וואטצ׳מן, בהחלט המשך ראוי לספר, אפילו אם הוא מכה בפנים עם הsjw בצורה קצת יותר מדי בוטא לפעמים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 17 דצמבר 2019, 10:10

ראיתי אתמול, באיחור קל של שנתיים, את ולריאן ועיר אלף הכוכבים.
וואוו, זה מדהים כמה הסרט הזה רע.
מבחינה ויזואלית הוא יפה מאד ויש בו כמה רעיונות יפים של תפאורה וחייזרים אבל הרי הכל CGI ובעידן פוסט משחקי הכס זה כבר לא כזה יוצא דופן.
מכל שאר הבחינות הסרט הוא גרוע. ממש גרוע.
העלילה מזכירה מאד את אווטאר, וכבר שם היא היתה צפויה וקלישאתית. התחנת חלל עם ה"רחובות" האנכיים מזכירה את האלמנט החמישי, השוק במדבר מזכיר את השוק ממלחמת הכוכבים... בנוסף,הסרט מלא בקלישאות שחוקות ומגוחכות של סרטי פעולה - סצינת אקשן של הצלה בשניה האחרונה ממוות בטוח ומיד לאחריה הגיבור קם ללא פגע וזורק הערה שנונה. בכלל הדיאלוגים ה"שנונים" גרמו לי בעיקר לגלגל עיניים. היו כמה סצינות משעממות. בכלל, הסרט בן השעתיים ורבע היה מרוויח מאד אם היה מקוצר בלפחות חצי שעה.
אבל ללא ספק גולת הכותרת של הזוועה היתה המשחק המזעזע של שני הגיבורים. כשברוס וויליס באלמנט החמישי (או מת לחיות) משחרר הערה שנונה עם חצי חיוך - זה נראה שהוא (והסרט בכלל) לא לוקח את עצמו ברצינות - ויוצא מקסים ושנון. פה הנסיונות של הגיבורים להומור עצמי עם קריצה העבירו בעיקר תחושה של smugged . ה"רומן" בינהם נראה לחלוטין לא אמין...
מה שמעצבן זה שהסרט לא גרוע בצורה שהופכת אותו למועמד להפוך לסרט קאלט (כמו נגיד כיבוש הגלקסיה או מהומה במשרד) אלא סתם גרוע מעצבן.
מדהים איך סרט כ"כ מושקע יכול לצאת כזה כשלון. במובן הזה הסרט מזכיר לי את עולם המים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 דצמבר 2019, 10:30

sharonbn כתב:ראיתי אתמול, באיחור קל של שנתיים, את ולריאן ועיר אלף הכוכבים.
וואוו, זה מדהים כמה הסרט הזה רע.
מבחינה ויזואלית הוא יפה מאד ויש בו כמה רעיונות יפים של תפאורה וחייזרים אבל הרי הכל CGI ובעידן פוסט משחקי הכס זה כבר לא כזה יוצא דופן.
מכל שאר הבחינות הסרט הוא גרוע. ממש גרוע.
העלילה מזכירה מאד את אווטאר, וכבר שם היא היתה צפויה וקלישאתית. התחנת חלל עם ה"רחובות" האנכיים מזכירה את האלמנט החמישי, השוק במדבר מזכיר את השוק ממלחמת הכוכבים... בנוסף,הסרט מלא בקלישאות שחוקות ומגוחכות של סרטי פעולה - סצינת אקשן של הצלה בשניה האחרונה ממוות בטוח ומיד לאחריה הגיבור קם ללא פגע וזורק הערה שנונה. בכלל הדיאלוגים ה"שנונים" גרמו לי בעיקר לגלגל עיניים. היו כמה סצינות משעממות. בכלל, הסרט בן השעתיים ורבע היה מרוויח מאד אם היה מקוצר בלפחות חצי שעה.
אבל ללא ספק גולת הכותרת של הזוועה היתה המשחק המזעזע של שני הגיבורים. כשברוס וויליס באלמנט החמישי (או מת לחיות) משחרר הערה שנונה עם חצי חיוך - זה נראה שהוא (והסרט בכלל) לא לוקח את עצמו ברצינות - ויוצא מקסים ושנון. פה הנסיונות של הגיבורים להומור עצמי עם קריצה העבירו בעיקר תחושה של smugged . ה"רומן" בינהם נראה לחלוטין לא אמין...
מה שמעצבן זה שהסרט לא גרוע בצורה שהופכת אותו למועמד להפוך לסרט קאלט (כמו נגיד כיבוש הגלקסיה או מהומה במשרד) אלא סתם גרוע מעצבן.
מדהים איך סרט כ"כ מושקע יכול לצאת כזה כשלון. במובן הזה הסרט מזכיר לי את עולם המים.

מישהו צריך להגיד להם שזה כוכבי לכת, לא כוכבים. משום מה מתרגמים מנסים להיות כל כך קפדניים עם עברית תקנית עד לרמה שיכולה להרוס את המשמעות של דברים בסרט אבל אין להם בעיה לבלבל בין טגריס לנמר (מה שקורה כמעט בכל תרגום, משום מה השתרש אצל כל המתרגמים ש-tiger זה נמר) או כוכב לכוכב לכת :)

בנוגע לסרט עצמו, להגנתו נגיד שהוא המקור, הוא ההשראה למלחמת הכוכבים, אווטאר וכדומה. לא סרט טוב במיוחד, אבל הוא ממש בסדר לדעתי כשמתחשבים בזה שכולם חיקו אותו ולא להפך. אה, והליהוק של דיין ליהאן הוא אחד הדברים הכי לא ברורים. מה יש להוליווד וליהוק של יצורים מוזרים שמאוד ברור שהם לא אמורים להיות ה-leading man, אנשים כמו שיאה לה-בוף או טובי מגווייר?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 דצמבר 2019, 10:58

אני זוכר שראיתי אותו באיימקס בתלת מימד ואמרתי לעצמי שבדיוק כמו אווטאר - זה סרט שרואים אותו ככה, או לא רואים בכלל.
אני בטוח שהיית נהנה הרבה יותר בקולנוע.
זה עדיין סרט לא משהו, אבל אני שמח שצפיתי בו כמו שצריך.

בחדשות אחרות, המשכתי לראות את HIS DARK MATERIALS ואני נהנה מאוד... אחלה פנטזיה ועולמות, הפקה ברמה גבוהה, מתקדמת מהר מאוד (לפעמים אולי מהר מדי, בפרקים מסויימים). מומלץ מאוד למי שמחפש סדרה כזו.
שבוע הבא פרק 8 אחרון לעונה. הבנתי שעונה 2 בדרך גם כן...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 דצמבר 2019, 13:44

מכירים את זה ששבוע לפני שסרט יוצא האולפנים מקרינים אותו לעיתונאים ומשפיעים ואותם אנשים הולכים לטוויטר ומשתפכים על כמה זה הסרט הכי טוב שהם ראו בחיים שלהם (כמובן בלי שום קורלציה להאם הסרט טוב או לא בסוף)? אז עכשיו זה היה עם מלחמת הכוכבים פרק 9 והתגובות מעורבבות לגמרי. נראה שכולם אומרים שהסרט סופר דחוס, יש בו המון, הוא מרגיש כמו "התנצלות" לפרק 8 וסוג של המשך ישיר לפרק 7. האמת? אני לא בטוח אם זה כל כך רע. כלומר פרק 8 נהדר בקטעים עם לוק, ריי וקיילו רן אבל ברגע שהוא הולך לדמויות אחרות הוא מתפרק לגמרי (מרדף ב-5 קמ"ש? פין ורוז יוצאים למעקף של חצי שעה לקזינו לא קשור בעליל?).

תמונה

נראה שהסרט מנסה באמת לסכם 8 סרטים שבאו לפניו (או יותר נכון 5, למי אכפת מהפריקוואלים?) ולכן הוא מאוד דחוס, הוא מנסה "לשכתב" חלקים מהג'דיי האחרון (אני משער שאת הקטע של ההורים של ריי?) והוא מרגיש קצת מבולגן אבל עם גבהים גבוהים ורגעים מוזרים ולא מובנים. טוב נו, יש לי כרטיסים ליום שישי אז בקרוב נראה בעצמי :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 17 דצמבר 2019, 13:57

DrKeo כתב:בנוגע לסרט עצמו, להגנתו נגיד שהוא המקור, הוא ההשראה למלחמת הכוכבים, אווטאר וכדומה. לא סרט טוב במיוחד, אבל הוא ממש בסדר לדעתי כשמתחשבים בזה שכולם חיקו אותו ולא להפך. אה, והליהוק של דיין ליהאן הוא אחד הדברים הכי לא ברורים. מה יש להוליווד וליהוק של יצורים מוזרים שמאוד ברור שהם לא אמורים להיות ה-leading man, אנשים כמו שיאה לה-בוף או טובי מגווייר?

הסרט יצא ב2017. איך הוא יכול להיות המקור לאווטאר (2009) שלא נאמר מלחמת הכוכבים שיצא אי שם בשנות ה70?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 דצמבר 2019, 14:04

שרון, הכוונה לסיפור. זה מבוסס על קומיקס משנות השישים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 דצמבר 2019, 14:09

sharonbn כתב:
DrKeo כתב:בנוגע לסרט עצמו, להגנתו נגיד שהוא המקור, הוא ההשראה למלחמת הכוכבים, אווטאר וכדומה. לא סרט טוב במיוחד, אבל הוא ממש בסדר לדעתי כשמתחשבים בזה שכולם חיקו אותו ולא להפך. אה, והליהוק של דיין ליהאן הוא אחד הדברים הכי לא ברורים. מה יש להוליווד וליהוק של יצורים מוזרים שמאוד ברור שהם לא אמורים להיות ה-leading man, אנשים כמו שיאה לה-בוף או טובי מגווייר?

הסרט יצא ב2017. איך הוא יכול להיות המקור לאווטאר (2009) שלא נאמר מלחמת הכוכבים שיצא אי שם בשנות ה70?

מדובר בקומיקס צרפתי משנות ה-60 שיחד עם ג'ון קארטר ממאדים נחשב לאחד האבות של ז'אנר ההרפתקאה-SCI FI. אז כשרואים משהו בוולריאן וזה נראה בול כמו מלחמת הכוכבים, זה כי מלחמת הכוכבים שדד את הרכיבים האלה מוולריאן :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 דצמבר 2019, 14:33

DrKeo כתב:מכירים את זה ששבוע לפני שסרט יוצא האולפנים מקרינים אותו לעיתונאים ומשפיעים ואותם אנשים הולכים לטוויטר ומשתפכים על כמה זה הסרט הכי טוב שהם ראו בחיים שלהם (כמובן בלי שום קורלציה להאם הסרט טוב או לא בסוף)? אז עכשיו זה היה עם מלחמת הכוכבים פרק 9 והתגובות מעורבבות לגמרי. נראה שכולם אומרים שהסרט סופר דחוס, יש בו המון, הוא מרגיש כמו "התנצלות" לפרק 8 וסוג של המשך ישיר לפרק 7. האמת? אני לא בטוח אם זה כל כך רע. כלומר פרק 8 נהדר בקטעים עם לוק, ריי וקיילו רן אבל ברגע שהוא הולך לדמויות אחרות הוא מתפרק לגמרי (מרדף ב-5 קמ"ש? פין ורוז יוצאים למעקף של חצי שעה לקזינו לא קשור בעליל?).

תמונה

נראה שהסרט מנסה באמת לסכם 8 סרטים שבאו לפניו (או יותר נכון 5, למי אכפת מהפריקוואלים?) ולכן הוא מאוד דחוס, הוא מנסה "לשכתב" חלקים מהג'דיי האחרון (אני משער שאת הקטע של ההורים של ריי?) והוא מרגיש קצת מבולגן אבל עם גבהים גבוהים ורגעים מוזרים ולא מובנים. טוב נו, יש לי כרטיסים ליום שישי אז בקרוב נראה בעצמי :)

לא מעריץ גדול של מלימת הכוכבים, ראיתי את כל שמונת הסרטים הגדולים אבל מעולם לא חפרתי, התעמקתי או בכלל אהבתי יותר מדי את העולם. הפריקוולים נוראים מכל בחינה תסריטאית שהיא ואני בסדר רק עם 'נקמת הסית' שם, בתור הסרט אקשן האפי שהוא בסדר סך הכל ולא יותר.
הטרילוגייה המקורית מעולם לא עשתה לי את זה, כי בתור יליד תחילת שנות ה90 היא כבר הייתה מיושנת מדי לטעם שלי כילד וקלישאתית מדי לטעם שלי כבוגר (גם אם *המון* מהקלישאות היא המציאה, לצערי זה לא משנה לי את הצפייה בדיעבד או משהו).
את פרק 7 אהבתי כמו שאני אוהב סרטי מארוול מסוימים - כיפי, טפשי, אקשן לא רע, ערכי הפקה גבוהים ובעיקר מהנה. אחלה סרט, לא יותר לא פחות.
כשראיתי את פרק 8 בקולנוע (גילוי נאות, רק את 3 ו8 ראיתי בקולנוע) חשבתי שהוא היה 'סרט קיץ' (אם עדיין אפשר להשתמש בביטוי הזה..) יוצא מן הכלל. פשוט מצוין. כן, אחרי זה כשחושבים עליו יש בו חורים לא קטנים וחלקים די משמימים באמצע, אבל הוא היה בפער סרט הSW שהכי נהנתי ממנו. הוא היה כל כך אפי בחלקים מסוימים, כל כך יפה, כל כך מרשים.. פשוט נשאבתי אליו כמו ילד קטן. וכמובן שכל הדברים שסופר עצבנו את מעריצי הסדרה עברו לי לגמרי מעל הראש.

לפני יומיים ראיתי אותו שוב, לראשונה מאז הצפייה בקולנוע. הפעם ידעתי עד כמה הוא היה מפלג וגם יצא לי לשמוע את מה שהשונאים (וזה לחלוטין שונאים) אומרים. ועדיין, לא אכפת לי מי ההורים של ריי, את מי זה מעניין? מה אכפת לי שסנוק מת? זה שירת את הסרט בצורה פנטסטית. וכן יש עדיין חור מאוד מהותי בתוכמית של ההיא עם השיער הסגול, ועדיין הקטעים על כוכב ההימורים משעממים, הסרט לא מושלם. אבל הוא חתיכת סרט קיץ מצוין לדעתי. דעתי לא זזה יותר מדי, עדיין הSW הטוב ביותר ובפער עצום. חבל לי לשמוע שהם לוקחים 180 מהכיוון האומנותי ש(נראה) הם רצו לקחת עם הסרט הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 דצמבר 2019, 14:44

אני אוהב את הג'דיי האחרון ובטח ובטח שאין לי בעיה עם דברים כמו סנוק או ההורים של ריי, אבל אני כן חושב שכל דבר שלא קשור בריי, קיילו רן או לוק פשוט מוריד מהרמה של הסרט ולא קלות, בצורה משמעותית ביותר. כל הקטעים הללו, מעבר לזה שאם מסתכלים על הסרט במבט ציפור רואים שהם אשכרה לא רלוונטים בשום צורה ויכלו להחתך בלי שהיינו מרגישים, פשוט לא עשויים טוב במיוחד. אז אצלי בספר פרק 7 הוא עדין הכי טוב בסדרה. כמוך, גם אני לא נזכר בסרטים ישנים עם משקפיים ורודים, טרילוגית מלחמת הכוכבים הייתה פורצת דרך בשנות ה-70 ותחילת ה80 אבל כיום מדובר בסרטים לא משהו עם טרילוגית פריקוואלים מביכה למדי. אז כן, אני חושב שפרק 7 הכי טוב בסדרה בהפרש אפילו שהחלקים של ריי, קיילו וסנוק בפרק 8 טובים יותר מבפרק 7, אבל כמו שהגבהים של פרק 8 גבוהים משל פרק 7 כך גם הנמוכים שלו נמוכים משמעותית מפרק 7. אז סך הכל לדעתי פרק 7 מספק חוויה אחידה ואיכותית הרבה יותר מפרק 8 שחוץ מכמה ספייקים באיכות, רובו באיכות לא גבוהה במיוחד.

אבל מי יודע, ראיתי את פרק 8 רק פעם אחת ואני צופה עכשיו בכולם מחדש כך שעד יום חמישי כנראה שאני אצפה בו שוב ואחליט מה אני חושב בצפיה שניה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 17 דצמבר 2019, 15:54

DrKeo כתב:
sharonbn כתב:

מדובר בקומיקס צרפתי משנות ה-60 שיחד עם ג'ון קארטר ממאדים נחשב לאחד האבות של ז'אנר ההרפתקאה-SCI FI. אז כשרואים משהו בוולריאן וזה נראה בול כמו מלחמת הכוכבים, זה כי מלחמת הכוכבים שדד את הרכיבים האלה מוולריאן :)

קיאו, כתבת "בנוגע לסרט עצמו, להגנתו נגיד שהוא המקור" - זו טענה מטעה. אז יש את הקומיקס המקורי ויש כמה סרטים שלקחו ממנו רעיונות. בזה נגמר הקשר בין מלחמת הכוכבים, אווטאר וולריאן. אני לא מבין איך אפשר לטעון ש"כולם חיקו אותו ולא להפך" - זה הרי ברור שמלחמת הכוכבים ואווטאר לא חיקו שום דבר מהסרט ולריאן. לעומת זאת, אפילו אם ולריאן הוא אדפטציה ישירה, עדיין אפשרי בהחלט שהבמאי גנב רעיונות מהסרטים האחרים בכל הנוגע לעיצוב ובכלל ויזואליות.

והסרט הזה הוא ממש ממש לא בסדר. כבר פירטתי את כל המגרעות שלו אבל הוא איום ונורא ונמרח עפ"י הרבה יותר מידי זמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 דצמבר 2019, 16:00

sharonbn כתב:
DrKeo כתב:
sharonbn כתב:

קיאו, כתבת "בנוגע לסרט עצמו, להגנתו נגיד שהוא המקור" - זו טענה מטעה. אז יש את הקומיקס המקורי ויש כמה סרטים שלקחו ממנו רעיונות. בזה נגמר הקשר בין מלחמת הכוכבים, אווטאר וולריאן. אני לא מבין איך אפשר לטעון ש"כולם חיקו אותו ולא להפך" - זה הרי ברור שמלחמת הכוכבים ואווטאר לא חיקו שום דבר מהסרט ולריאן. לעומת זאת, אפילו אם ולריאן הוא אדפטציה ישירה, עדיין אפשרי בהחלט שהבמאי גנב רעיונות מהסרטים האחרים בכל הנוגע לעיצוב ובכלל ויזואליות.

והסרט הזה הוא ממש ממש לא בסדר. כבר פירטתי את כל המגרעות שלו אבל הוא איום ונורא ונמרח עפ"י הרבה יותר מידי זמן.

אבל כל הסרטים הללו גנבו את כל זה מג'ון קרטר ממאדים ומוולריאן, אז אני לא חושב שזה הוגן לבקר את וולריאן על זה שהוא דומה למלחמת הכוכבים או האלמנט החמישי כשהם בעצם שאבו את כל האלמנטים הללו מוולריאן עצמו. אז נכון שהסרט רק יצא לא מזמן, אבל מה רצית שהסרט יעשה? יתעלם לגמרי מהקומיקס?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 17 דצמבר 2019, 16:30

אלף כל, זה כן הוגן. אווטאר הצליח להיות מספיק שונה ממלחמת הכוכבים כדי שלא יטען שהוא חיקוי שלו. אפשר להיות מבוסס על יצירה או סופר משותף ועדיין להיות מקורי. לדוגמא, אפוקליפסה עכשיו מבוסס על ספר שמתאר את אפריקה הקולוניאלית, כנס העתידנים של ארי פולמן לוקח רק את הרעיון הבסיסי של הספר ובונה עלילה שונה לגמרי, ספר הג'ונגל של דיסני גם כן שונה באופן מהותי מהספר.

בית, הנקודות דמיון שאני ציינתי למלחמת הכוכבים והאלמנט החמישי היו דווקא בתחומים של עיצוב סצינות ותפאורה.

גימל, נגיד שהקומיקס ולריאן היה השראה לסרט אווטאר (ד"א, הקומיקס דווקא לא מוזכר בתור השראה לסרט, כן מוזכרים הספרים של רייס בורוז) אז ב2017 כשמישהו בוחר לעשות אדפטציה ישירה של הקומיקס הוא צריך לקחת בחשבון שנעשו סרטים בהשראת הקומיקס והסרט שלו יושווה אליהם. הוא צריך להבין שעשו כבר דברים דומים ועכשיו צריך קצת יותר להתאמץ כדי להיחשב מקורי.
לפי מיטב זכרוני, אווטאר היה הסרט הראשון שהראה סיפור של החיזרים הnatives שוחרי השלום שנלחמים בפולש אנושי אכזר. כל סרט שבא אחרי ומספר את אותו סיפור הוא כבר חיקוי, בלי קשר ליומרות שלו לבוא ממקורות ישנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 דצמבר 2019, 16:45

אווטאר לא הצליח להיות מספיק מקורי כדי שלא יטענו שהוא חיקוי של פוקהונטס, עם נגיעות דרדסים ;)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 17 דצמבר 2019, 17:13

אני מודה שלא הכרתי את הקומיקס של ולריאן. הלכתי וקראתי את הערך בויקיפדיה.
הסדרה רצה לאורך הרבה שנים ובטח היו הרבה סיפורים, אולם גם בטקסט הפותח, גם בסעיף Concept and setting וגם בתיאור הדמויות מתוארים נושאים שונים לגמרי ממה שתואר בסרט. למשל, בקומיקס יש התיחסות רבה לנסיעה בזמן. זה ברור לי שאפשר היה לקחת סיפור שונה בתכלית כדי להציג את הקומיקס. למשל, מתואר שלורליין היתה בעצם נערה כפרית מהמאה ה11 שהצילה את ולריאן מהסתבכות באחד ממסעות הזמן שלו וגילתה במקרה שהוא בא מהעתיד ואז הוא היה חייב להביא אותה איתו - הנה סיפור שנשמע מעניין...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 דצמבר 2019, 17:41

זה קומיקס שנמשך עשרות שנים, יש בטח המון סיפורים, אני מתאר לעצמי שהסרט היה אמור להיות, בתקווה, נקודת פתיחה לעוד סרטים שיספרו סיפורים נוספים, אבל פחות הצליח...

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 דצמבר 2019, 20:01

InterAl כתב:לא כל סרט, אבל סרט שפאקינג נקרא wonder woman 1984 וכל הטריילר שלו מפוצץ בטרופים זולים של שנות השמונים? כן, ברור.

אני לא חושב שWW באמת מרפרנס לשנות ה-80, לפחות לא כמו שאקסמן עשו עם שנות ה-70 או קפטן מארוול עם שנות ה-90 (או שומרי הגלקסיה עם הרפרנסים המוזיקליים).
זה מזכיר יותר אייטיז פיקטיבי כזה של טרון או Blood Dragon: סגנון שהוא לגמרי over-the-top ועם מוזיקת Retrowave מודרנית, לא באמת סרט תקופתי. אם כבר סרט של מארוול, זה יותר מזכיר לי בכלל את הטריילר (השני) של ת'ור רגנרוק שהיה לו סגנון ממש דומה - מהקו המוזיקלי, דרך ההקצנה של הנבל, ועד לטקסט ארט.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 דצמבר 2019, 21:10

אגב, לא יודע לגבי מי העתיק ממה. אבל אני חושב שולריאן סרט ממש רע, שאווטאר סרט ממש רע, ושפרק 8 ממש רע (וגם זה בתור מישהו שלא חובב סטאר וורס יותר מידי, וחושב שהדבר הכי טוב בהפרש גדול שיצא מהיקום הזה הוא משחקי Knights of the Old Republic). מה שמשותף לשלושתם, הוא שהם סרטים הרבה פחות טובים מסרטים מוקדמים של אותם הבמאים.

ואם כבר סרטים פחות טובים: מה שעוד משותף לשלושתם, הוא שאף אחד מהם לא מתקרב להיות גרוע כמו 6 Underground החדש של מייקל ביי.
אני פשוט לא מאמין שצפיתי בפח האשפה הזה עד הסוף בתקווה שאולי יהיה לו redeeming quality או שיהיו בו קטעי so bad it's good. אבל אין כאלו, והסרט הזה הוא פשוט תחתית פח האשפה של סרטי מייקל ביי גם בגזרת התסריט (יש שם דיאלוגים שפשוט לא מתחברים. אפילו השומרים בסקיירים מגיבים בצורה יותר רלוונטית למה שקרה רגע לפני), גם בגזרת העריכה (עם מכוניות שמתרסקות בהילוך איתי ושלוש שניות על השעון לאחר מכן ממשיכות כאילו לא קרה כלום) וגם בגזרת הצילום (למרות שיפה שנותנים שוויון תעסוקתי לחולי פרקינסון להפעיל מצלמות ומיקרופון בום).
אני עוד מהאנשים שמוכנים לסנגר על מייקל ביי עד ימי The Island והרובוטריקים הראשון, אבל עכשיו יותר מאי פעם זה נדמה שמתישהו בקריירה שלו הוא חטף מכת קרינה אלקטרומגנטית מאיזה פיצוץ פירוטכניקה, ולאף אחד שעובד איתו לא היה אומץ להגיד לו שהוא צריך לעשות CT ראש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 01:29

sharonbn כתב:אלף כל, זה כן הוגן. אווטאר הצליח להיות מספיק שונה ממלחמת הכוכבים כדי שלא יטען שהוא חיקוי שלו. אפשר להיות מבוסס על יצירה או סופר משותף ועדיין להיות מקורי. לדוגמא, אפוקליפסה עכשיו מבוסס על ספר שמתאר את אפריקה הקולוניאלית, כנס העתידנים של ארי פולמן לוקח רק את הרעיון הבסיסי של הספר ובונה עלילה שונה לגמרי, ספר הג'ונגל של דיסני גם כן שונה באופן מהותי מהספר.

בית, הנקודות דמיון שאני ציינתי למלחמת הכוכבים והאלמנט החמישי היו דווקא בתחומים של עיצוב סצינות ותפאורה.

גימל, נגיד שהקומיקס ולריאן היה השראה לסרט אווטאר (ד"א, הקומיקס דווקא לא מוזכר בתור השראה לסרט, כן מוזכרים הספרים של רייס בורוז) אז ב2017 כשמישהו בוחר לעשות אדפטציה ישירה של הקומיקס הוא צריך לקחת בחשבון שנעשו סרטים בהשראת הקומיקס והסרט שלו יושווה אליהם. הוא צריך להבין שעשו כבר דברים דומים ועכשיו צריך קצת יותר להתאמץ כדי להיחשב מקורי.
לפי מיטב זכרוני, אווטאר היה הסרט הראשון שהראה סיפור של החיזרים הnatives שוחרי השלום שנלחמים בפולש אנושי אכזר. כל סרט שבא אחרי ומספר את אותו סיפור הוא כבר חיקוי, בלי קשר ליומרות שלו לבוא ממקורות ישנים.

אני מסכים איתך שהוא יכל לעשות משהו שונה לגמרי והאמת שאני לא מכיר את וולריאן יותר מדי, אבל לוק בסון הוא פאנבוי וולריאן, קורא אותו מאז שהוא ילד קטן, אז אני מנחש שהוא פשוט עשה את הסיפור הכי אייקוני שהוא אוהב מהילדות או משהו כזה.

swym כתב:אגב, לא יודע לגבי מי העתיק ממה. אבל אני חושב שולריאן סרט ממש רע, שאווטאר סרט ממש רע, ושפרק 8 ממש רע (וגם זה בתור מישהו שלא חובב סטאר וורס יותר מידי, וחושב שהדבר הכי טוב בהפרש גדול שיצא מהיקום הזה הוא משחקי Knights of the Old Republic). מה שמשותף לשלושתם, הוא שהם סרטים הרבה פחות טובים מסרטים מוקדמים של אותם הבמאים.

ואם כבר סרטים פחות טובים: מה שעוד משותף לשלושתם, הוא שאף אחד מהם לא מתקרב להיות גרוע כמו 6 Underground החדש של מייקל ביי.
אני פשוט לא מאמין שצפיתי בפח האשפה הזה עד הסוף בתקווה שאולי יהיה לו redeeming quality או שיהיו בו קטעי so bad it's good. אבל אין כאלו, והסרט הזה הוא פשוט תחתית פח האשפה של סרטי מייקל ביי גם בגזרת התסריט (יש שם דיאלוגים שפשוט לא מתחברים. אפילו השומרים בסקיירים מגיבים בצורה יותר רלוונטית למה שקרה רגע לפני), גם בגזרת העריכה (עם מכוניות שמתרסקות בהילוך איתי ושלוש שניות על השעון לאחר מכן ממשיכות כאילו לא קרה כלום) וגם בגזרת הצילום (למרות שיפה שנותנים שוויון תעסוקתי לחולי פרקינסון להפעיל מצלמות ומיקרופון בום).
אני עוד מהאנשים שמוכנים לסנגר על מייקל ביי עד ימי The Island והרובוטריקים הראשון, אבל עכשיו יותר מאי פעם זה נדמה שמתישהו בקריירה שלו הוא חטף מכת קרינה אלקטרומגנטית מאיזה פיצוץ פירוטכניקה, ולאף אחד שעובד איתו לא היה אומץ להגיד לו שהוא צריך לעשות CT ראש.

דווקא 13 שעות היה לא רע בכלל :)

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 18 דצמבר 2019, 12:01

בקשר לעניין מלחמת הכוכבים- דווקא אהבתי מאוד את פרק 8. אני לא יודע אם אותו שלעצמו או בגלל מה שבא לפניו. פרק 7 פשוט הלך על בטוח ברמה מעוררת צרבת והתמקד יותר מדי בלחץ מכוון על בלוטות הנוסטלגיה (זוכרים את הענבים בסאות פארק? I member!). לא חידש כלום ושום דבר והיה על גבול הרימייק לתקווה חדשה. עוד פעם כוכב מוות? עוד פעם!?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2019, 13:22

אני לגמרי העדפתי את הללכת על בטוח של פרק 7 מאשר האסון שנקרא פרק 8... כן, לא היה כמעט שום דבר מקורי בפרק 7, אבל הוא כן התחיל לבנות פה משהו חדש, ופרק 8 כאילו הסתכל על פרק 7 ואמר לו "אני אמחק את כל מה שבנית"... וזו טרילוגיה, אז אין בזה שום הגיון. זה היה אסון שדיסני חתומים עליו, היו צריכים לקחת תסריטאים ובמאים שיעבדו ביחד, ולא אחד נגד השני, וזה לגמרי הרגיש "נגד". שלא נדבר על הקזינו שפשוט שילשל על הכל. אני לקחתי את פרק 8 מאוד קשה, עד כדי כך שאני לא בטוח שאלך לצפות ב-9 בקולנוע אפילו. פשוט הורידו לי כל טיפת הערצה שנשארה לי, איכשהו, אחרי הפריקוולס. והייתי באמת מעריץ ענק של סטאר וורס.
גם סולו היה ממש ממש נוראי. רוג אחת הוא אולי הדבר היחיד שטיפה עשה טוב, וגם זה רק בדקות האחרונות שלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 14:09

אני כל כך שונא את רוג 1, זה פשוט סרט רע לטעמי וזה משהו שאני לא יכול להגיד על פרק 7, 8 או סולו :)
אפשר להגיד על פרק 7, 8 וסולו הרבה דברים, אבל הם לא נטו סרט רע. פרק 7 משחזר יותר מדי נוסטלגיה מהעבר, פרק 8 מבולגן ועם קוי עלילה מחפירים שהיו צריכים להחתך אבל אז ראיין ג'ונסון היה נשאר עם סרט של 50 דק' וסולו היה אחד הדברים הכי סתמיים שראיתי, אבל אף אחד מהם לא היה רע לדעתי, במקרה הגרוע סרט פופקורן בסדר. רוג 1? הוא רע, ממש, חוץ מה-10 דק' האחרונות שלא הורווחו בשום צורה. דוגרי הסצנה של וויידר על הספינת מורדים זה הדבר הטוב היחיד שיצא מהסרט הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 דצמבר 2019, 15:27

כמו שאמרתי - ״...וגם זה רק בדקות האחרונות שלו״
משמע - זה הדבר היחיד שאהבתי מתוך כל מה שדיסני הביאו.
את כל השאר לא אהבתי, אבל אני יותר חיבבתי את פרק 7 מאשר 8 ובטח יותר מסולו... גם רוג 1 היה גרוע אבל הדקות האחרונות היו מספיק טובות כדי לגרום לי לראשונה בכל התקופה של דיסני - לחייך חיוך ענק בקולנוע.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 דצמבר 2019, 17:32

SW החדש די נקטל בביקורות, 56% ברוטן, 54 ב-mc.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 דצמבר 2019, 17:48

InterAl כתב:SW החדש די נקטל בביקורות, 56% ברוטן, 54 ב-mc.

מצד אחד באסה, מצד שני לג'דיי האחרון יש 91 ברוטן ו-85 ב-MC כך שאני לא יודע מה לחשוב על זה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 52 אורחים