נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוקטובר 2019, 13:02

Laskin כתב:ציפורי הטרף נראה... אפילו פחות טוב מSS... מקווה שזה סתם טריילר גרוע, אבל שוב הוייב הוא של קליפ בMTV ופחות סרט.

אני לא חושב שיהיה שם את בעיית ה"קליפ MTV" שהייתה איומה ונוראה בSS. הסרט המקורי עבר תלאות קשות, כולל שעטנז עריכה בין ה-CUT של דיוויד אייר ובין ה-CUT של חברת טריילרים שעשתה את הטריילרים של הסרט, כך שאני בספק אם הסרט החדש יסבול מהעריכה הזאת. אני משער שנצטרך לחכות ולראות, בנתיים זה יותר נראה כמו "הארלי קווין וחברים" מאשר ציפורי הטרף.

ובנושא אחר, ראיתי את the dead don't die וממש נהנתי ממנו, מוזר שיש לסרט הזה איכשהו 5.5 ב-IMDB. הקיצוניות הזאת לא ברורה לי בעליל, כמעט הזוי. הסרט הזה עושה משהו שרציתי מסרטי זומבים מזמן, שיכירו במושג זומבי כי כולם יודעים מה זה זומבי. בכל סרט זומבים אנשים נתקלים בזומבים והם בשוק, לא יודעים מה זה. אבל בעולם שלנו כולם יודעים מה זה זומבי, סבתות יודעות מה זה, אז למה כשרואים אחד בסרט הם תמיד בשוק? אז בסרט הזה מתיחסים אליהם בדיוק ככה וזה נהדר, בכלליות אני אוהב את ההומור של ג'ים ג'רמוש.

עוד סרט שראיתי הוא dark phoenix, הביקורת שלי עליו היא די קצרה, סתמי למדי. לא נוראי כמו אפוקליפס, לא נהדר כמו לוגן, סרט סתמי לגמרי. אם מכבים את המוח וצופים אז אפשר להפיק ממנו הנאה, אבל עכשיו שהאקסמן עברו מהעולם (ומתישהו יחזרו לתחיה ב-MCU) אני לא ממש רואה מטרה בלראות את הסרט הזה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 אוקטובר 2019, 16:28

אני אישית אהבתי את אפוקליפס הרבה הרבה יותר מדארק פיניקס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוקטובר 2019, 16:54

אני חשבתי שאפוקליפס סרט מעפן ממש :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2019, 18:37

סופסוף ראיתי את מידסומר בקולנוע, מצחיק כמה התאמצתי בשביל לראות אותו בקולנוע ובסוף חבורה של בנות ממש מעצבנת באולם הרסה לי את החוויה. סך הכל מאוד נהנתי, ארי אסתר הוא חתיכת במאי מוכשר, לא קל לעשות סרט שלוקחים ברצינות למרות כל התוכן ההזוי שיש בסרט הזה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 06 אוקטובר 2019, 07:08

תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 06 אוקטובר 2019, 11:08

וויל וויטון במתח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 אוקטובר 2019, 17:33

כרגע מתרחש קומיקון ניו יורק וחדשות הסיינדר-קאט פשוט מסרבות להפסיק. הראשונה היא מסניידר עצמו שחשף ש-martian man hunter היה אמור להחשף בסוף הסרט ומשחק אותו הארי לניקס שהיה באיש הפלדה גנרל בצבא האמריקאי. סניידר גם חשף את הסטורי-בורד של החשיפה שבו רואים את מרת'ה (למה אמרת את השם הזה!!!?!) ולואיס מדברות ואחרי שלואיס הולכת, המצלמה מראה שהיא הופכת לMMH ואז חוזר לצורה האנושית שלו, הארי לניקס מאיש הפלדה.

החדשה השניה בנושא היא שיש דיבורים על זה שסנייד מסיים לעשות CUT מחדש לליגת הצדק ו-WB שוקלים לעשות שחרור מחדש של הסרט בגרסה של סניידר עכשיו שהם צפו בה. אני לא יודע אם דבר שכזה יצא לפועל כי למרות שלפי סניידר כל הסרט צולם ונערך, עדין חסרה חלק מהמוסיקה והאפקטים כך שבכדי לעשות את זה וורנר יצטרכו להשקיע כמה מליוני דולרים. מי יודע, אולי שווה להם השקיע איזה 20 מליון דולר בפרוייקט ולקוות שמכירות בלוריי ואיזה שחרור מוגבל לקולנוע יניבו להם רווח. לפחות בגרסה הזאת לא נצטרך להתמודד עם השפה העליונה בCGI של האנרי קאבל :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 07 אוקטובר 2019, 00:09

אוי הלוואי שזה יקרה,ולו בשביל שסניידר יפסיק כבר לזבל את המוח כמה הגרסא שלו הייתה טובה יותר וייתן לה לדבר בעד עצמה. מצטער,אני אומנם מעדיף את DC הקולנועית בכיוון האפל שהוא ניסה לקחת אותה,אבל זה לא אומר שהוא עשה את זה טוב. BvS היה פשוט לא טוב לדעתי ואני לא סומך על האיש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אוקטובר 2019, 00:42

Uncle Pey'j כתב:אוי הלוואי שזה יקרה,ולו בשביל שסניידר יפסיק כבר לזבל את המוח כמה הגרסא שלו הייתה טובה יותר וייתן לה לדבר בעד עצמה. מצטער,אני אומנם מעדיף את DC הקולנועית בכיוון האפל שהוא ניסה לקחת אותה,אבל זה לא אומר שהוא עשה את זה טוב. BvS היה פשוט לא טוב לדעתי ואני לא סומך על האיש.

אם ישחררו את זה, זה יהיה אדיר. לא בקטע שאני באמת מחכה לו כסרט, אולי ב-2017 חיכיתי לו כסרט אבל היום הוא לא מעניין אותי יותר מדי כשהיקום שלהם קרס לתוך עצמו ואפילו לא ברור יותר מה קאנון שם. אבל אני כן מת ראות את הסרט הזה כמעט כמו מסמך תיעודי. לראות גרסה של במאי אחד ואז גרסה של במאי שנכנס בסוף הפרוייקט, הביא חודשים של צילומים מחדש שהחליפו חצי סרט וערך אותו מחדש עם פלטת צבעים חדשה, סגנון חדש ומוסיקה חדשה זה פשוט מסמך קולנועי מרתק. מתי יצא לנו להציץ ככה פנימה בצורה שכזו?

חוץ מזה בכלליות בא לי לראות את הגרסה הזאת, לא שאני חושב שהיא הולכת להיות יצירת מופת אבל לפחות נראה איך סניידר "סיים" (וזה לא בדיוק סיים כי זה האינפיניטי וור שלו בלי שיצא לו לעשות את אנדגיים) את הטרילוגית MOS שלו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 11 אוקטובר 2019, 00:30

ראיתי את ג'וקר. סרט טוב, אבל רחוק מלהיות יצירת מופת. פניקס נהדר כמו שכולם אומרים. לגבי הביקורת החברתית, לא חושב שהוא סרט אנטי קפיטליסטי כמו שטוענים חלק מהמבקרים. יש אולי ביקורת על צמצום שירותי הרווחה בגותאם ועל המצב המוזנח שלה באופן כללי (ולא ברור מי בדיוק אשם בעניין מלבד "העירייה"), אבל לא הרבה מעבר. הביקורת הרצינית יותר היא אולי על היחס לשונה בחברה, אבל אמירה פוליטית ברורה אין שם לטעמי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוקטובר 2019, 02:48

InterAl כתב:ראיתי את ג'וקר. סרט טוב, אבל רחוק מלהיות יצירת מופת. פניקס נהדר כמו שכולם אומרים. לגבי הביקורת החברתית, לא חושב שהוא סרט אנטי קפיטליסטי כמו שטוענים חלק מהמבקרים. יש אולי ביקורת על צמצום שירותי הרווחה בגותאם ועל המצב המוזנח שלה באופן כללי (ולא ברור מי בדיוק אשם בעניין מלבד "העירייה"), אבל לא הרבה מעבר. הביקורת הרצינית יותר היא אולי על היחס לשונה בחברה, אבל אמירה פוליטית ברורה אין שם לטעמי.

דווקא רוב התקיפות על סרט שראיתי אונליין מגיעות מ-SJW שטוענים שהסרט סוג של מציג את הגבר הלבן הזועם בטוויטר. בכל מקרה אני רואה אותו מחר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אוקטובר 2019, 01:55

ראיתי את ג'וקר, סרט מצויין, יש בו לא מעט בעיות אבל זה כבר בקטגורית הספויילרים אבל סרט מצויין. אם זה היה סרט סקורסזי אז הוא היה נכנס איפשהו באמצע הרשימה, אבל בקטגורית הסרטי קומיקס מדובר בקרם של הקרם. לא ממש בר השוואה לסרטי מארוול, אולי ללוגן, אבל עדין מאוד שונה גם ממנו.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 12 אוקטובר 2019, 12:32

עד כמה הוא באמת "סרט קומיקס"? עוד לא ראיתי אותו אבל הוא מרגיש לי כמו סרט לא קשור שהלבישו עליו סקין קומיקס. כאילו יכלו לעשות בדיוק את אותו סרט ולקרוא לג'וקר ולגותהאם בשם אחר.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 12 אוקטובר 2019, 14:09

יש קשר לקומיקס, אבל זה הכל בגדר רטקון. בגדול, הוא כנראה סרט הקומיקס הכי פחות קומיקסי שיצא עד היום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2019, 03:14

MGS FREAK כתב:עד כמה הוא באמת "סרט קומיקס"? עוד לא ראיתי אותו אבל הוא מרגיש לי כמו סרט לא קשור שהלבישו עליו סקין קומיקס. כאילו יכלו לעשות בדיוק את אותו סרט ולקרוא לג'וקר ולגותהאם בשם אחר.

בתאוריה זה נכון אבל בעיקר כי שום דבר מהיקום של בטמן לא קרה עדין בתקופה של הסרט. תומס ומרת'ה וויין עדין חיים, ברוס ילד קטן וכמובן שעדין אין אף אחת מהדמויות המוכרות ביקום של בטמן (חוץ מאשר כמה רפרנסים ממש קטנטנים). יש גות'ם סופר קודרת ומלאה בפשע אבל זה בייסיקלי ניו יורק בתחילת שנות ה-80. סך הכל זה נכון, אפשר היה לקרא לסרט הזה "הפסיכופט" במקום הג'וקר. אבל אם היו קוראים לסרט הזה הפסיכופט, לא היו עושים אותו כי הוליווד לא עושה יותר סרטים בסגנון הזה וזורקת עליהם 50 מליון דולר. אז אם זה אומר שנקבל סרטים שלא אמורים התקיים על דמויות שאנחנו אוהבים, אני לגמרי בעד :)

אגב, אנחנו עדין ללא הנתונים של הסופ"ש השני וכבר הסרט עשה X6 התקציב שלו, וורנר בטח עם זקפה מלאה עכשיו. הנוקמים END GAME להשוואה לא הצליח להגיע ל-X8 בזמן שג'וקר יעשה X10 מאוד בקלות ואולי אפילו יעבור את ה-X15. במקור טוד פיליפס עשה פיץ' לוורנר על אוסף סרטים שיתוייגו כ-dark label שהם יהיו סרטים חד פעמיים בתקציב נמוך יחסית, סרטים שיובלו על ידי במאי עם חזון שיעשה מה שבא לו והם שיצללו לתוך דמויות ידועות. הג'וקר אמור להיות הראשון בהם ואחרי ההצלחה שלו תהיו בטוחים שWB ילכו על זה חזק.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 13 אוקטובר 2019, 13:56

גם אני ראיתי אתמול את הסרט. היה לא רע בכלל, למרות שלא מדובר באיזה מאסטרפיס ולא נפלתי בשום נקודה. הרגשתי שהוא נכנס לא מעט לקלישאות ויש לא מעט קטעים שהיו יכולים להיות הרבה יותר מוצלחים. הטוב - כבר נאמר, חואקין פיניקס מצוין. סך הכל נהניתי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 אוקטובר 2019, 17:37

ראיתי גם כן, ו-וואו. אני לא יודע אם זו "מאסטרפיס", אני גם לא יודע למה אנשים כל כך ציפו לכזה דבר, אמנם השתפכו עליו בתחילת דרכו אבל בסופו של דבר זה סרט עם 68% בלבד בRT.
אני הגעתי עם ראש פתוח ובלי צפיות מסוימות למשהו מטורף, וממש התרשמתי מהסרט.
קודם כל, כל הכבוד בכלל על זה שעשו אותו. זה לא איזה דדפול או אפילו לוגאן, כמו שהיה אפשר לצפות מ"סרט קומיקס מדורג R". זה סרט שהוא בהמון מובנים רימייק מודרני ל'טקסי דרייבר', אבל אחד שאפילו מעלה הילוך מבחינת הקודרות והטון הכללי של הסרט.
אני חושב שבסופו של דבר מי שבאמת התאכזב מהסרט פשוט ציפה למשהו שהסרט הזה הוא לא. אני חושב שהנקדות הגבוהות שלו הן *ממש* גבוהות, אבל שאפשר גם לשפוך טקסט שלם על הבעיות של הסרט (אם זה בעיות חמורות באקספוזיציה, בדרך כמעט חובבנית בה הוא מעביר מידע לפעמים, ובלא מעט דקות די מיותרות או משעממות בסביבות האמצע). אבל אני בסוף כל כך התרשמתי מהדברים הטובים שהסרט הזה קודם כל בכלל ניסה לעשות, ואז מהעובדה שהוא הצליח, שאני לגמרי סולח לו על הבעיות וחושב שזה סרט מצוין.
הוא לא מאסטרפיס, לא, אבל הוא כן סרט מאוד מרשים שמנסה ומצליח לעשות המון דברים קשים במקביל.

ורק אגיד שהצורה העדינה שבה קשרו את הסרט לסיפור של באטמן שאנחנו מכירים, אבל ממש לא השתעבדו לו, היא *בדיוק* מה שרציתי מסרט כזה. וכמובן חואקין פיניקס.. מהפנט כמו תמיד.
ספויילר: הצג
אה, וממש אהבתי את הצורה שבה קשרו את 'מהפכת הליצנים' אל ארתור, גרמו לו להרגיש חשוב, ובאמת "הג'וקר" בסוף, בלי לפגוע בכלל בדמות או בהתפתחות של הסיפור של אדם בזוי משולי החברה.
גם בכלל, כל הקטע הזה שלאורך הסרט כל העיר מרגישה כמו סיר רותח שרק ממשיך לבעבע, ובסוף הפיצוץ כל כך גדול.. זה קצת מרגיש לי כמו משהו שניסו לעשות ב"עלייתו של האביר האפל", רק ששם הבעיה העיקרית שלי עם הסרט היא שזה לא לגמרי עבד. אז שאפו להם על שהם וניסו והצליחו (לדעתי) לעשות את זה כאן בצורה מוצלחת. כן, אהבתי את הסרט.. :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 אוקטובר 2019, 21:42

לא ראיתי את הג'וקר עדיין, מקווה לראות בשבוע הבא.

עושה רושם שאני אהנה ממנו מאוד על סמך הרשמים של כולם פה.

אני רק רוצה לציין כי ראיתי את הדבר הזה כמה פעמים פה שמזכירים את המילה לוגאן, כאילו שהג'וקר זה לא משהו שנעשה בעבר, אולי רק לוגאן היה ברמה הזאת וכו'.

אז אני רוצה לציין שלדעתי זו לא כזאת מחמאה, אני לא מחזיק מלוגאן סרט שגם אם לא היה קומיקס הוא היה נחשב לרמה גבוהה, לטעמי הוא לא היה יותר מנחמד מינוס.

מתאר לעצמי שכרגיל אני בנקודת מיעוט פה, מעניין מה אחשוב על ג'וקר אם ככה. תמשיכו :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 אוקטובר 2019, 22:19

אז שני דברים.
קודם כל דווקא ציינתי במיוחד שזה ממש לא דדפול ואפילו לא לוגאן, ככה שבאמת אני חושב שאלו שני סרטים שאי אפשר ממש להשוות (מלבד ההשוואה ה'טכנית' והשטחית של "סרט קומיקס מדורג R").
לוגאן הוא בעיקר סרט גיבורי על מאוד אלים, בו ה'גיבור' מובס באלימות קשה במהלך הסרט וכו'. זה מקור השוני שלו מול שאר סרטי גיבורי העל הסטנדרטים. הייתי אומר שהוא אולי איפשהו גם יותר בוגר ורציני, אבל באמת שזה רק כי ההשוואה הכללית שלו היא מול סרט מארוול הממוצע. לא הייתי אומר שהוא אפילו קרוב ללהיות יותר בוגר ורציני מהאביר האפל נניח, שמדורג רגיל לזאנר כמובן.
ואם זה לא השתמע עד עכשיו, אני גם חושב שלוגאן הוא סרט סבבה לגמרי בלבד. ממוצע לגמרי. לא רע חלילה, אבל שום דבר מיוחד.
וזו הנקודה השנייה, זה מצחיק אבל שניהם סרטים ש*מאוד* קל להשוות לסרט הוליוודי מצליח אחר.
ג'וקר זה כמובן 'נהג מונית', ולוגאן זה לגמרי גרסאת הסופר הירוז ל'הילדים של מחר'. בלי להכנס עכשיו להשוואה בין שני הסרטים ההם, עדיין הייתי אומר שלוגאן הוא גרסה דלה ורזה של הסרט המקביל לו, בעוד שג'וקר כן מצליח להכניס דם מיוחד מול הסרט שאני משווה אליו.
מעבר לזה גם בעניינים טכניים כמו ההופעה של השחקן בו הסרט מתמקד (מאוד חשוב בסוג כזה של סרטים), או בבימוי, לדעתי 'ג'וקר לוקח.

בקיצור, לדעתי אי אפשר באמת להשוות בין הסרטים והם מאוד שונים. לוגאן הוא עדיין סרט גיבורי על, פשוט אחד מאוד אלים ו'קשה', כביכול. ג'וקר שונה מאוד מזה, גם אם הוא בסופו של דבר לא חף מכמה סטיגמות של סרט מהזאנר. ועדיין, גם מחוץ לעובדה שהם לא דומים, לוגאן בעיניי הוא סרט גיבורי על ממוצע וג'וקר הוא סרט שכמה מהאלמנטים בו מבוצעים בצורה מופתית, והופכים אותו כחבילה שלמה לסרט טוב מאוד. גם אם לא מושלם.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 13 אוקטובר 2019, 23:44

אני מסכים שהוא הרבה יותר טוב מלוגאן, שהיה מבחינתי די נשכח - אם כי צפיתי רק בשניים-שלושה סרטי מארבל בעשור האחרון, כך שאולי חלק מהאימפקט הלך לאיבוד. יש כמובן הרבה קווי דמיון לנהג מונית ובתחושה שלי לא הרגשתי שהוא מביא משהו חדש כמו שסטיק אומר (אתה מוזמן להרחיב סטיק, סתם מתעניין), אבל באמת שלא פייר מבחינתי להשוות ביניהם כי עברו שנים מאז שראיתי נהג מונית. כן אגיד שג'וקר הרגיש לי קצת יותר מדי in your face לפרקים ושאם הוא היה מעודן יותר ופחות קלישאתי הוא היה יותר מוצלח. אבל כמו שאמרתי, פיניקס מחזיק את הסרט בצורה מרשימה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 אוקטובר 2019, 00:23

BiA כתב:אני מסכים שהוא הרבה יותר טוב מלוגאן, שהיה מבחינתי די נשכח - אם כי צפיתי רק בשניים-שלושה סרטי מארבל בעשור האחרון, כך שאולי חלק מהאימפקט הלך לאיבוד. יש כמובן הרבה קווי דמיון לנהג מונית ובתחושה שלי לא הרגשתי שהוא מביא משהו חדש כמו שסטיק אומר (אתה מוזמן להרחיב סטיק, סתם מתעניין), אבל באמת שלא פייר מבחינתי להשוות ביניהם כי עברו שנים מאז שראיתי נהג מונית. כן אגיד שג'וקר הרגיש לי קצת יותר מדי in your face לפרקים ושאם הוא היה מעודן יותר ופחות קלישאתי הוא היה יותר מוצלח. אבל כמו שאמרתי, פיניקס מחזיק את הסרט בצורה מרשימה.

בשמחה אני ארחיב בנושא, אבל תרשה לי לעשות את זה כמו שצריך מחר :).
מה שכן, וזו בדיוק הסיבה שאני בכל זאת כותב את ההודעה הזאת עכשיו, אני חייב להגיד שאני מסכים ב100% לגבי מה שאמרת על כך שהסרט יותר מדי in your face. כאילו, ממש. כמובן שלפרקים, אבל בגדול זה קורה כל פעם שבה יכלו לעשות את זה יותר מעודן ולדעתי גם יותר טוב.
אבל, לפחות לפי התגובות של הקהל בהקרנה שהייתי בה.. כנראה שזה נחוץ. כאילו, בלי להתנשא או משהו חלילה אבל.. דברים שהיו לי כל כך ברורים גררו כאלו תגובות wtf מהיושבים לצידי שבאיזשהו מקום הבנתי למה נכנסו לסרט הרגעים האלו.
ארחיב כאמור מחר עם דוגמאות, אבל אני כן מסכים שנראה כאילו נוצר כאן סרט 'אומנותי', או פשוט שלם כביכול וכמו פעם, אבל אחרי זה עברו על זה "האולפנים" ודאגו שגם הדגים באקווריום שצופים בסרט בטעות יבינו אותו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוקטובר 2019, 01:20

אני בהחלט מסכים שאחד הדברים שהכי הפריעו לי בכל הסרט הם הפלאשים של קטעים קודמים, כאילו כדי להזכיר לקהל הטיפש שלא יודע להבין לבד סרט. אבל אפילו סרטי מארוול לא עושים את זה, הם זורקים רפרנסים ומדברים על דברים שקרו באיזה סרט מארוול לפני שלוש שנים בלי שום פלאשבק או דברים בסגנון שראינו בג'וקר. ממש חבל שהם הרגישו את הצורך לעשות את זה כשאפילו דיסני לא עושים את זה.

אגב, אחד הדברים שממש אהבתי שעשו עם העולם של בטמן,
העובדה שהם פרקו את המיתוס מסביב לתומס ויין היה פשוט נהדר. הפכו אותו מהקדוש של גות'ם בכל איטרציה שאני מכיר של בטמן, כולל של נואלן, לאדם אמיתי עם אלמנטים אפורים (ואפילו קצת שחורים) באישיות, אדם שכנראה באמת נהל רומן עם אמא של ארת'ור, אפילו אם זה לא אומר שהוא הבן שלו, ומכה בפנים אדם חולה נפש שקצת מטריד אותו. אני זוכר שכשלהקו את אלק בולדווין במקור בתפקיד, אמרו שהם רוצים מישהו "טראמפי" וזה ממש לא ישב לי טוב עם הדמות. אני שמח שהם לא לקחו אותו לכיוון הטראמפי אלה הציגו אותו כאדם רגיל עם כוונות טובות וכמו כל אדם טוב גם לו יש צדדים אפלים.

עוד משהו שאני חייב לציין בסרט היא האלימות. זה לא לוגן דדפול, אין כל 20 שניות דם נשפך או ציצים, אבל כשיש רגעים קצרים של אלימות היא די מזעזעת.
אלף פעמים ראיתי בסרטים אדם חוטף כדור בראש, ובאמת שזה לא מזיז כבר יותר מדי, אבל לפעמים מגיע סרט שמצליח שוב לגרום לזה להראות אמיתי ולרגע גורם לך להרתע. כבר בירי ברכבת התחתית זה הרגיש עשוי הייטב אבל בסצנה עם הגמד והבחור השמנמן בדירה שלו? זה כבר הרגיש כמו רגע אלימות שלא רואים בהרבה סרטים, זה היה עשוי מצויין. גם הירי בראש של מורי בזמן התוכנית טלביזיה, וזה היה ברור מ-100 ק"מ, מהשניה שהזמינו אותו לתוכנית וראו אותו מתאמן על איך הוא הולך להתאבד בשידור חיי, עדין הצליח איכשהו לתפוס אותי לא מוכן.

וכן, יש לסרט לא מעט בעיות, למשל כל הקטע של
הריקוד שלדעתי לא קבל SETUP טוב. יכלו להשתמש בזה נהדר בשביל להראות את הבטחון העצמי והטרנספורמציה מארת'ור לג'וקר, איך לפני הוא מתבייש ובקושי יודע לזוז וכשהוא שם את הפרסונה באקט השלישי הוא אדם חופשי. כלומר השתמשו בזה בקונסטלציה מסויימת, בתחילת הסרט הוא רוקד ממש מוזר ומביך ועל המדרגות הוא כבר רקדן מקצועי עם המון בטחון, אבל עדין זה הרגיש לי חסר ולא מפותח. בפעם הראשונה שהוא רקד, בשירותים אחרי הירי ברכבת התחתית (לפחות נדמה לי שזאת הייתה פעם ראשונה?), זה הרגיש לי קצת כמו "WTF, למה הוא רוקד עכשיו?". היו לא מעט דברים שכאלה, נראה שיש דברים שיכלו להרחיב עליהם באקט הראשון ודברים שיכלו לקצץ בהם באקט השני
אבל סך הכל מדובר בסרט שלא רואים כל יום ואם מסתכלים עליו כסרט קומיקס אז זה משהו שמעולם לא ראינו.

אגב, ג'וקר הגיע ל542 מליון דולר שזה X10 התקציב שלו (השמועות דברו על 50-55 מליון דולר) מה שהופך אותו לאחד הסרטים עם המכפילים הכי טובים בהסטוריה. הירידה שלו הייתה די מדהימה, 42%, שזה נתון די מטורף. להשוואה שני הנוקמים האחרונים ירדו ב55% ו-58% בסופ"ש השני. לרוב סופ"ש ראשון טוב אומר קמפיין שיווקי טוב והייפ גבוה, אבל ירידה קטנה שכזו בשבוע השני אומר סרט שאנשים רואים שוב ושוב בקולנוע. אני מקווה שוורנר יקחו מזה את המסר הנכון, לא שאנחנו צריכים את ג'וקר 2 ו-3 ו-7, אלה שלתת לבמאי חופש להתפרע זה חיובי ושלא תמיד צריך שכל סרט יתחבר לפרנצ'ייז (למרות שאני חייב להודות שדי הייתי רוצה שההתחלה של ה-DCU הייתה הסרט הזה).

אגב, עכשיו שראיתי את הסרט, חלק מהביקורות שלו מרגישות כמו בדיחה רעה. נניח ראיתם את הביקורת של ה-TIME? מי שראה את הסרט, תקראו את הקטע הזה למשל:
It’s official. With Joker, Joaquin Phoenix is a certified graduate of the Acme Academy of Dramatic Arts. You want acting? Come and get it.

Skills on display include but are not limited to leering, jeering, airhorn-style blasts of laughter timed for maximum audience discomfort, funky-chicken style dance moves, the occasional blank, dead stare and assorted moony expressions indicating soulful lonerism.

But don’t for a minute think Phoenix isn’t funny, too. They say you never forget Clowning 101, and Phoenix hasn’t: He hops around like an unhinged Emmett Kelly, twisting his physique into weird and unsettling shapes. His body has a rubbery angularity, like a chicken bone soaked in Coca-Cola.

In Joker — playing in competition here at the Venice Film Festival — Phoenix is acting so hard you can feel the desperation throbbing in his veins. He leaves you wanting to start him a GoFundMe, so he won’t have to pour so much sweat into his job again. But the aggressive terribleness of his performance isn’t completely his fault. (He has often been, and generally remains, a superb actor. Just not here.)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 אוקטובר 2019, 09:42

Stick כתב:אז שני דברים.
קודם כל דווקא ציינתי במיוחד שזה ממש לא דדפול ואפילו לא לוגאן, ככה שבאמת אני חושב שאלו שני סרטים שאי אפשר ממש להשוות (מלבד ההשוואה ה'טכנית' והשטחית של "סרט קומיקס מדורג R").
לוגאן הוא בעיקר סרט גיבורי על מאוד אלים, בו ה'גיבור' מובס באלימות קשה במהלך הסרט וכו'. זה מקור השוני שלו מול שאר סרטי גיבורי העל הסטנדרטים. הייתי אומר שהוא אולי איפשהו גם יותר בוגר ורציני, אבל באמת שזה רק כי ההשוואה הכללית שלו היא מול סרט מארוול הממוצע. לא הייתי אומר שהוא אפילו קרוב ללהיות יותר בוגר ורציני מהאביר האפל נניח, שמדורג רגיל לזאנר כמובן.
ואם זה לא השתמע עד עכשיו, אני גם חושב שלוגאן הוא סרט סבבה לגמרי בלבד. ממוצע לגמרי. לא רע חלילה, אבל שום דבר מיוחד.
וזו הנקודה השנייה, זה מצחיק אבל שניהם סרטים ש*מאוד* קל להשוות לסרט הוליוודי מצליח אחר.
ג'וקר זה כמובן 'נהג מונית', ולוגאן זה לגמרי גרסאת הסופר הירוז ל'הילדים של מחר'. בלי להכנס עכשיו להשוואה בין שני הסרטים ההם, עדיין הייתי אומר שלוגאן הוא גרסה דלה ורזה של הסרט המקביל לו, בעוד שג'וקר כן מצליח להכניס דם מיוחד מול הסרט שאני משווה אליו.
מעבר לזה גם בעניינים טכניים כמו ההופעה של השחקן בו הסרט מתמקד (מאוד חשוב בסוג כזה של סרטים), או בבימוי, לדעתי 'ג'וקר לוקח.

בקיצור, לדעתי אי אפשר באמת להשוות בין הסרטים והם מאוד שונים. לוגאן הוא עדיין סרט גיבורי על, פשוט אחד מאוד אלים ו'קשה', כביכול. ג'וקר שונה מאוד מזה, גם אם הוא בסופו של דבר לא חף מכמה סטיגמות של סרט מהזאנר. ועדיין, גם מחוץ לעובדה שהם לא דומים, לוגאן בעיניי הוא סרט גיבורי על ממוצע וג'וקר הוא סרט שכמה מהאלמנטים בו מבוצעים בצורה מופתית, והופכים אותו כחבילה שלמה לסרט טוב מאוד. גם אם לא מושלם.

סבבה אני מבין עכשיו את הכוונה שלך, פשוט ראיתי שמזכירים פה את לוגאן כאילו הוא מדד איכות וגם בזמנו כשיצא אנשים עפו עליו והוא קיבל ביקורות ממש טובות ובאמת שאני לא מבין על מה היה ההייפ.

הסרט נשמע ממש טוב הפעם, גם אם אני לא אעוף עליו זה נראה בבירור שהם הלכו פה על משהו שונה לגמרי שלא נעשה בז׳אנר.

אני שמח שהוא הצלחה כזאת ענקית, אם כבר נידונו לסרטי קומיקס כבשר התרבותי העיקרי שלנו בקולנוע אז לפחות שהם יצאו קצת מהשבלונה הזאת של בידור זול ושיהיו להם גם טיפה יומרות של איכות, מקווה לראות עוד יוצרים עושים דברים מעניינים בז׳אנר הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 אוקטובר 2019, 17:46

זואי קראביץ, הבת של לני קרביץ לוהקה כאשת החתול בבטמן. תתכוננו לרעש אינטרנטי, עכשיו גם גורדון וגם קאט ליידי הם שחורים :)
הבעיה היחידה שלי היא שעל פי big little lies, היא לא שחקנית טובה במיוחד :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 אוקטובר 2019, 22:27

טוב, הבטחתי שארחיב על ג'וקר אז הנה זה מגיע, גם אם באיחור.. :)
אחרי שהאבק קצת ירד אני חושב שאני יכול לראות בצורה יותר ברורה בדיוק מה לדעתי עבד בסרט הזה, ומה לא. והאמת, אני חושב שהבעיה העיקרית של הסרט היא שהוא לא "פסיכופט", או "ארתור", או "ליצן" או אני לא יודע מה, אלא "ג'וקר", הנבל המוכר מהעולם של באטמן.
אבל זו נקודה קצת חמקמקה, כי אני כן מאוד מרוצה מהצורה העדינה שבה קשרו את הסרט הזה לעולם של באטמן, ומהמון בחינות הצורך שלהם להכניס אלמנטים או אירועים מהעולם הזה, או בכלל כל הפרסונה של הג'וקר שהסרט הזה מציג, ממש לא פוגעת בסרט ולעיתים אפילו תורמת לו.
*אבל*...
הסרט הזה לא היה צריך להיות בלוקבאסטר שהצלחתו תמדד באופן ישיר מול הצלחה כלכלית, השפעה על האולפן ועל DC, וכמובן אהבת הקהל.
כי אין מה לעשות, כמה שהסרט הזה רחוק מלהיות סרט מארוול או סרט קומיקס סטנדרטי (והוא רחוק, מאוד רחוק), הוא עדיין סרט שבהרבה יותר מדי מקומות אפשר להרגיש את הצורך שלו לפנות לכל הקהלים. וכן, הוא אולי מדורג R אבל בשום אופן לא שוכח שגם לדדפול יש קהל עצום שנע על גילאי 13.
ומאוד אהבתי את הסרט, כמו שאמרתי אני חושב שהוא מצוין וזה לחלוטין לא השתנה. אבל אני חושב שיכל להיות פה סרט יותר טוב. כלומר, וואו, ההופעה הזו של פיניקס לבדה שמה את הסרט הזה מעל הממוצע גם בלי תסריט בכלל, אז אם האלמנט הזה היה קופץ מדרגה איתו יכל (והיה צריך) להיות פה משהו *באמת* מיוחד.
אז כן, זה לגמרי נכון להגיד שבלי החותמת של סרט קומיקס ודמות כזו מוכרת מעולם לא היינו מקבלים את הסרט הזה. אז מהזווית הזו העובדה שהסרט לקח כיוון כל כך רחוק והצליח היא מבורכת. אבל הבעיה המצחיקה היא שהסרט לקח כיוון כל כך רחוק ומוצלח, עד שכבר אפשר לראות באופק את מה שהוא היה עשוי להיות בעולם מושלם.

אני אכנס קצת לספוילרים.
אני מרגיש שהסרט מנסה לשחק את המשחק של 'מלך הקומדיה' על מה מציאות ומה לא, אבל פשוט לא מסוגל להפסיק להיות סרט עם שורשים בלוקבאסטרים אף פעם.
זה פוגע בו בהרבה בחינות, בצורה בה הוא מעביר אינפורמציה (שחייבת להיות כל כך in your face), למשל, כמובן הדוגמה הכי פשוטה - הצורך לדחוף מונטאז' נוראי של 'ארתור עם החבר- אה! היא לא שם'. במקום לתת לנו סצנה מצוינת שבה היא פשוט שואלת אותו אם קוראים לו ארתור. אבל בצורה יותר משמעותית - לעובדה שיש באמצע הסרט כל כך הרבה סצנות חסרות אנרגיה (השיחה שלו בארקהאם, הפגישה עם ברוס, הפגישה עם תומאס בשירותים).
אני חושב שאלו סצנות ממש בעייתיות, והן יכלו לקבל משקל הרבה יותר חזק של אנרגיה ושל קונסטקסט אם ארתור פשוט לא היה בטוח במה שקורה סביבו. או, אפילו יותר טוב, ויותר כביכול "אומנותי" (בהעדר מילה מתאימה יותר לתיאור סרט לא בלוקבאסטרי) : אם הסרט היה רומז לכך שדברים.. לא ממש נחווים בעולם האובייקטיבי בצורה שבה הסרט חווה אותם דרך העיניים של ארתור. (אני אתן דוגמה לסרט נוסף עם חואקין פיניקס שעלה לי לראש - inherent vice של פת"א, שם פיניקס משחק חוקר פרטי, היפי, מסומם שלא לגמרי ברור עד כמה הוא קשור לאירועים שמתרחשים סביבו במהלך הסרט. האמת, זה דווקא לדעתי סרט די רע שבסוף לא מצליח להיות ברור בכלל, או לכל הפחות לקח את זה רחוק מדי כדי שאני אבין אותו, אבל זה כן בדיוק מה שהייתי רוצה לראות מבוצע בצורה מוצלחת בסרט הזה).
הסיבה שאני אומר את זה לא שלופה משום מקום, זה לא איזה פתרון קסם לכל סרט עם סצנות בעייתיות או משהו :). זה פשוט שאלו דברים שכן נמצאים שם במקום מסוים.
כבר ראיתי לא מעט אנשים אומרים באינטרנט שזה לא הגיוני שהוא עובר את כל השוטרים ומגיע לפגוש בתומאס, או שהוא מגיע ככה עד לשער ונוגע בברוס, ושאדם כזה רזה מנצח פעם אחר פעם אנשים גדולים ממנו כמו השומר או האפסנאי בארקהאם (אגב, מסתבר שלפי הקרדיטים השומר עם ברוס זה אלפרד, לא ידעתי את זה :)). כלומר, זה "כאילו" לא באמת קורה. אבל.. זה ממש לא משכנע אותי, אם הסרט מנסה ללכת לכיוון הזה, הוא פשוט לא עשה את זה מספיק טוב. ואם זה בכלל לא הכיוון, ועדיין יש כאלו סצנות חסרות אנרגיה - בסרט שבו נוטפת כל כך הרבה אנרגיה בכל שנייה בה פיניקס עוטה את הפרסונה של הג'וקר.. זו כבר ממש בעיה.

ובכל זאת, זה עדיין סרט נהדר ומאוד חזק. וכזה שאני הרבה יותר שמח שנעשה מאשר שלא נעשה (גם אם קשה לי שלא לחשוב על איך יכל להיות טוב יותר). ההופעה של פיניקס היא באמת מהדברים המהפנטים שראיתי על המסך, הסרט עושה אלימות בצורה מדהימה שכבר קשה למצוא בקולנוע עם כל כך הרבה גירויים, הפסקול כמעט מושלם (גם בשירים וגם בפסקול המקורי והקריפי).
אגב, להבדיל מקיאו הרגשתי שהקטע של הריקוד כן היה לגמרי במקום. כאילו, גם בכלל כהחלטה קולנועית לתת לדמות ריקוד שמתפתח במהלך הסרט, וגם ספציפית בריקוד המלא הראשון אחרי הירי ברכבת. ברור שבאיזשהו מקום זה היה מוזר, אבל אפשר לראות הרבה ג'סטות קטנות של ארתור כמו איך כשהוא כותב לבד במחברת התנועות שלו מעט ריקודיות ככל שהוא משתחרר, הוא כמובן רוקד עוד קודם כשהוא רק מתחיל להשתגע והוא יורה בטעות בחלון. בסופו של דבר הריקוד המלא הראשון היה אחרי סצינה סופר משמעותית, הרצח הראשון, וכן הרגשתי שזו הצורה שבה מראים לנו שארתור הולך 'ומשתחרר', ואיך במקום לשבת ולבכות הוא פשוט מתחיל לצאת החוצה.

לגבי ההשוואה ל'נהג מונית'
הדבר שהכי אהבתי בסרט, מלבד ההופעה של פיניקס, זו ההרגשה שהעיר כולה מבעבעת. כלומר גם מהבחינה בה זה מוצג בצורה קשורה-לא קשורה לארתור (בדיוק מסוג הדברים שהייתי רוצה לראות יותר), וגם בכך שזה לא סיפור על פסיכופט שמביט בזוהמה של רחובות ניו יורק ועושה מעשה. זה על עיר שלמה שבצרה מנותקת לארתור אבל כזו שמשקפת את מצבו, מתחילה לאכול את עצמה מבפנים. זה בעיניי המקום שבו הסרט עולה מדרגה מ'נהג מונית', ולא בהכרח כי קונספטאולית זה עושה את הסרט יותר טוב שזו עיר שלמה ולא נהג מונית אחד, אלא פשוט הצורה בה זה בוצע. כמעין רעש רקע כזה שתמיד נמצא לצד ארתור, הולך איתו, משפיע ומושפע באותה המידה אך בהמון מובנים לא קשור בכלל. ממש אהבתי את הצורה שבה עשו את זה, נשארו נאמנים לדמות של ארתור פלק שיצרו, לדמות של הג'וקר שאנו מכירים, ויצרו סרט שבסוף כן מגיע לשיא קולנועי גדול ומרשים.

אג, מה חשבתם על הסוף?
אני חושב שדי קל לראות בסרט שלושה סופים שונים.. הראשון הוא אחרי הירי במורי (דה נירו), כשארתור לוקח את המצלמה. השני הוא כשהוא נעמד על מכונית המשטרה ומורח את הדם בצורת חיוך והעיר נשרפת, והשלישי הוא כמובן הסוף שקיבלנו. למרות שבזמן אמת בקולנוע התבאסתי כשהבנתי שהסרט ממשיך אחרי הירייה במורי (באותה שנייה עבר לי בראש שזה פשוט סוף מושלם עם הקאט למסך האפור של 'אין קליטה'), בסופו של דבר כמו שאמרתי כל כך אהבתי את הסיפור הצדדי שהם בנו עם העיר, שזה כן היה נכון לדעתי להשאיר את הסצנה של העיר נשרפת וארתור הופך לסמל - לג'וקר. (אגב.. גם הייתי מוריד את סצנת הירייה בתומאס ו.. כן, מרת'ה(!!), ורק מראה את הליצן נכנס אחריהם לסמטה, אבל זה כבר שטויות)
אבל הסוף השלישי? ממש מיותר לדעתי, הסרט היה צריך להגמר עם העיר השרופה. ו, זו בדיוק הנקודה - כי ראיתי אנשים שאומרים שהסוף השלישי המיותר הוא בדיוק בשביל להראות שהכל היה בראש של ארתור, שכאילו כל הסרט היא הבדיחה שהוא חשב עליה. לדעתי זה סתם מס שפתיים מיותר של הסרט כדי כאילו להשאיר אופצייה 'מגניבה' כזו כביכול, כי אין באמת סיבה לאורך הסרט לחשוב שזה המקרה. אז או שזה סתם סוף מיותר, או שאם הם כאילו באמת רצו ללכת לכיוון הזה שבו הכל אולי לא קרה, אז כמו שאמרתי, זה לצערי ממש לא בוצע ברמה מספיק טובה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים