נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Stick
Veteran

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 28 ספטמבר 2022, 12:17

הסדרה של סייברפאנק חמודה ממש. אין לי יותר מדי נסיון עם אנימות, אז מהזווית שלי זה הרגיש כמו קלישאת אנימה עשויה ברמה מאוד גבוהה, עם סטינג מגניב ועיצוב מצוין. ופסקול אדיר.
בהחלט עושה רעב גם לשחק במשחק, שכבר יש לי על הPC מלפני כמה חודשים, אבל גם יש לי כל כך הרבה משחקים שאני באמצע שלהם שאני לא חושב שאשב על סייברפאנק לפני שיצא GOW. הסדרה עומדת בפני עצמה גם למי שכמוני אין לו שנייה עם העולם הזה לפני כן, ולהבנתי היא מתקיימת קצת לפני המשחק גם כן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 ספטמבר 2022, 13:03

DrKeo כתב:
בנוגע לסברנס, כל אחד ודעתו, לדעתי זאת הסדרה החדשה הכי טובה שראיתי מזה לא מעט זמן. ולאסקין, הנותרים היא לא כמעט יצירת מופת, היא יצירת מופת ב-י' הידיעה :)

בעיניי כמעט, עם כ' הנגיעה.
אצלי בספר היא רמה מתחת לאוז/הסמויה/ברייקינג בד/שאול/משחקי הכס עד העונה האחרונה...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 ספטמבר 2022, 05:11

אם סברנס תמשיך כמו 'אבודים', אנטוש אותה כמו שנטשתי בזמנו. לא מסובך. כרגע, לפחות, היא ביצוע אדיר לטעמי, ובניגוד ל'אבודים', נראה שפה יש להם משהו יותר קונקרטי ביד (לדעתי לפחות). אם כבר, אגב, הייתי משווה את סברנס למשחק 'קונטרול'. יש וייב מאוד מאוד מאוד דומה בין שתיהן (The Board, כל הרטרו וייב בתוך המתקן עצמו).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2022, 07:06

Klayman כתב:אם סברנס תמשיך כמו 'אבודים', אנטוש אותה כמו שנטשתי בזמנו. לא מסובך. כרגע, לפחות, היא ביצוע אדיר לטעמי, ובניגוד ל'אבודים', נראה שפה יש להם משהו יותר קונקרטי ביד (לדעתי לפחות). אם כבר, אגב, הייתי משווה את סברנס למשחק 'קונטרול'. יש וייב מאוד מאוד מאוד דומה בין שתיהן (The Board, כל הרטרו וייב בתוך המתקן עצמו).

לגמרי מזכירה את קונטרול.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2022, 12:35

התחלתי את העונה השנייה של PRIMAL של גנדי טרטקובסקי (סמוראי ג'ק, המעבדה של דקסטר)... העונה הראשונה הייתה מצוינת, ממליץ בחום.
גם השנייה התחילה מצוין.

שבוע הבא אתחיל את HOUSE OF THE DRAGON כי יש רק עוד שבועיים עד פרק סיום העונה.
אולי גם את RINGS OF POWER, שגם כן תסתיים בעוד שבועיים...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2022, 12:43

לבית הדרקון יש 10 פרקים, לא 8. כלומר היא נגמרת ביום שני עוד 3.5 שבועות, לא עוד שבועיים. נדמה לי שזה ה23 לאוקטובר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2022, 13:22

צודק, גוגל סתם מתקמצן על מידע ומטעה… אז את שתיהן אתחיל אחרי סוכות… או אם לא יהיה מה לעשות בכיפור אז נעשה בכל זאת מרתון, אני פשוט הייתי מעדיף מאוד לצפות ברצף, אשתדל שכך יהיה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 ספטמבר 2022, 17:20

בית הדרקון מאוד יבשה בינתיים לטעמי,אני לא סובל מהצפייה,אבל זה פשוט לא מאוד מעניין. מצד שני,גם למשחקי הכס לקח הרבה זמן להתניע אז אולי זה ישתפר בהמשך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2022, 17:42

אני דווקא מאוד נהנה. אני גם מאוד אוהב שבין פרק לפרק יש במינמום כמה חודשים, ולפעמים שנים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2022, 18:34

מצידי תנו לי רק פוליטיקה, אם זה באמת כתוב טוב… העניין הוא שהבנתי שזה לא בדיוק המצב, ואין איזה טיריון או טאיווין שנותן הופעה סוחפת במיוחד בכל דיא/מונולוג

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 ספטמבר 2022, 18:39

נופ,אין דיאלוגים ארוכים בין הדמויות,והם בטח לא כתובים לרמה של סצינות בלתי נשכחות כמו למשל טיריון ואוברין,או טיריון וטייוין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2022, 20:23

אני חושב שדווקא בפרק האחרון היה (פרק 6), הוא בנתיים הפרק האהוב עלי. ואני לא חושב שהעונה הזאת נופלת מהעונה הראשונה של משחקי הכס. אולי היא לא הגיעה לשיאים של משחקי הכס, אבל כשחושבים על שיאים של משחקי הכס דולים בפינצטה דברים מ-8 עונות, ובית הדרקון רק באמצע של העונה הראשונה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 ספטמבר 2022, 22:28

לא ראיתי עוד את בית הדרקון, אבל שר הטבעות בהחלט מאבדת קצת גובה אחרי הפתיחה המוצלחת. הכל עדיין אותה רמה פלוס מינוס, אבל משהו קצת חסר כיוון בסדרה הזאת אחרי חמישה פרקים.
אבל ערכי ההפקה והנראות שלה הם עדיין רמה אחת מעל כל מה שיש בטלוויזיה, וסך הכל יש כמה רגעים גם בפרקים האחרונים שהיו מאכזבים יותר. אחכה לסוף העונה לפני שאשפוט לגמרי אבל לפי החצי+ עונה הייתי אומר שהיא 7-7.5 סולידי כזה ולא יותר. התחלה מוצלחת, וקצת איבוד כיוון בהמשך. אבל אולי יהיה איזה פרק מטורף בהמשך העונה שישנה את דעתי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2022, 23:11

אמנם עוד לא צפיתי, אבל אני מתקשה להאמין שיצליחו להחזיק הרבה אחרי 2 העונות הראשונות, בטח ברמת הפקה כל כך גבוהה… אולי יעשו שלישית ״לסגור הכל״. אין לי הרבה אמון באמאזון.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 ספטמבר 2022, 23:45

הוכרזו כבר רשמית 5 עונות שיסיימו את הסדרה. אני מניח שהשאלה היא עד כמה הסדרה תצליח כדי שהם יעשו עוד דברים בארץ התיכונה לאחר מכן, אולי אפילו רימייק טלוויזיוני לשר הטבעות.
אבל ה5 עונות האלה של rings of power כבר נבנו מראש כיחידה תסריטאית אחת לפי מה שהם אומרים. וזה הגיוני, כי הם לוקחים סיפורים של אלפי שנים בנספחים של שר הטבעות שטולקין כתב, ומעבירים אותם במסגרת דור אחד ככה שכל הדמויות הרלוונטיות חיות במקביל גם אם הפרידו ביניהם עשרה דורות במקור.
אני מבין למה עשו את זה, אי אפשר באמת להעביר בסדרת דרמה סיפור של אלפי שנים שטולקין מספר בצורה כמעט עיונית ולא עלילתית בכל מקרה. אז זו הדרך שלהם לייצר מזה סיפור אחד שיהיה יותר על האנשים והפעולות מאשר רשימה היסטורית של העולם של טולקין. שזה לא בדיוק, אבל בערך, איך שהסיפור הזה מופיע בנספחים של שר הטבעות.
אבל כמובן שאם הם היו בונים את זה ככה כעונה בודדת בכל פעם הם כנראה באמת היו נתקעים ביותר מדי בעיות בסביבות העונה השלישית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ספטמבר 2022, 09:37

Stick כתב:הוכרזו כבר רשמית 5 עונות שיסיימו את הסדרה. אני מניח שהשאלה היא עד כמה הסדרה תצליח כדי שהם יעשו עוד דברים בארץ התיכונה לאחר מכן, אולי אפילו רימייק טלוויזיוני לשר הטבעות.
אבל ה5 עונות האלה של rings of power כבר נבנו מראש כיחידה תסריטאית אחת לפי מה שהם אומרים. וזה הגיוני, כי הם לוקחים סיפורים של אלפי שנים בנספחים של שר הטבעות שטולקין כתב, ומעבירים אותם במסגרת דור אחד ככה שכל הדמויות הרלוונטיות חיות במקביל גם אם הפרידו ביניהם עשרה דורות במקור.
אני מבין למה עשו את זה, אי אפשר באמת להעביר בסדרת דרמה סיפור של אלפי שנים שטולקין מספר בצורה כמעט עיונית ולא עלילתית בכל מקרה. אז זו הדרך שלהם לייצר מזה סיפור אחד שיהיה יותר על האנשים והפעולות מאשר רשימה היסטורית של העולם של טולקין. שזה לא בדיוק, אבל בערך, איך שהסיפור הזה מופיע בנספחים של שר הטבעות.
אבל כמובן שאם הם היו בונים את זה ככה כעונה בודדת בכל פעם הם כנראה באמת היו נתקעים ביותר מדי בעיות בסביבות העונה השלישית.

ומצד השני בית הדרקון מדלגת בהינף יד שנים בין הפרקים, יש מצב שעד שנסיים את הסדרה הזאת דורות יחלפו. ובנתיים זה עובד.

ובנושא אחר, אנדור - הסדרת מלחמת הכוכבים החדשה. אני די סובל ממלחמת הכוכבים בשנים האחרונות, רק המנדלוריאן מצליחה להחזיק אותי וגם היא לא בדיוק איזו מאסטרפיס. אין לי יותר מדי ציפיה מהסדרות האלה, אני יותר רואה אותן מסןג של חובה. וזאת בדיוק הסיבה שאנדור הכניס אותי לשוק. זאת אשכרה סדרה טובה! שני אנשים יושבים בחדר, מדברים בינהם. הדיאלוג טוב, המשחק מצויין, אין אף חייזר חמוד או ערימות של CGI. רק שני אנשים בחדר, מדברים, כמו בסדרה אמיתית.

ראיתי את ה-4 פרקים הראשונים ובנתיים היא רק משתפרת. יש בה וייבים שונים לגמרי מכל סדרת או סרט מלחמת הכוכבים. היא מאוד ראליסטית וקודרת. כשמראים נמל חלליות הוא מרגיש כאילו הולכים בנמל תעופה מודרני, כשמסתובבים בקורוסנט היא מרגישה כמו ניו יורק בשנת 3500 במקום המקום המצועצע שלוקאס הציג בפריקוולים. כל יריה של בלאסטר היא כוויה מסכנת חיים, הכל מלוכלך ויחסית ראליסטי, הסדרה הזאת ממש מקרקעת את מלחמת הכוכבים. זה ממש מרענן.

ואני חייב להגיד שממש בלט לי לעין העובדה שכמעט כולם לבנים בסדרה הזאת. אני לא יודע איך זה עבר את תאגיד דיסני, מישהו הולך לחטוף על זה :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 30 ספטמבר 2022, 10:35

לפי איך שאני מדמיין את זה מאיך שטולקין כתב את זה, זה או שאתה מוסיף טונות של חומר מקורי שתכתוב היום כדי למלא מספיק סיפור בכל דור כדי להצדיק את הקפיצה אליו, ואז מתחייב לאיזה 24 עונות מלכתחילה. או שיהיו דמויות ודורות שלמים שיגיעו רק לפרק אחד, או לחצי פרק, ולצד זה האלפים הם אותם שחקנים כל הזמן מה שמאוד יבלבל את הקהל הרחב.
ככה שברמה העקרונית אני מבין את הבחירה שלהם להנדס את הסיפור לתוך מסגרת של חיי אדם יחיד מאשר אלפי שנים. השאלה היא כמובן בביצוע ובבחירות שלהם, וזו חתיכת משימה מן הסתם. שאלה נוספת שיכולה להשאל היא למה בעצם לספר את הסיפור הזה ספציפית של העידן השני אם זה סיפור שברמה העקרונית אי אפשר לעבד בלי לייצר מסביב המון תוכן חדש. והתשובה היא כמובן כסף, יש שם טבעות וסאורון ודברים שאנשים מכירים, אנשים אוהבים להכיר דברים, אז אני לא באמת בא בטענות לאמאזון כי זה המצב שאנחנו חיים בו היום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ספטמבר 2022, 11:22

Stick כתב:לפי איך שאני מדמיין את זה מאיך שטולקין כתב את זה, זה או שאתה מוסיף טונות של חומר מקורי שתכתוב היום כדי למלא מספיק סיפור בכל דור כדי להצדיק את הקפיצה אליו, ואז מתחייב לאיזה 24 עונות מלכתחילה. או שיהיו דמויות ודורות שלמים שיגיעו רק לפרק אחד, או לחצי פרק, ולצד זה האלפים הם אותם שחקנים כל הזמן מה שמאוד יבלבל את הקהל הרחב.
ככה שברמה העקרונית אני מבין את הבחירה שלהם להנדס את הסיפור לתוך מסגרת של חיי אדם יחיד מאשר אלפי שנים. השאלה היא כמובן בביצוע ובבחירות שלהם, וזו חתיכת משימה מן הסתם. שאלה נוספת שיכולה להשאל היא למה בעצם לספר את הסיפור הזה ספציפית של העידן השני אם זה סיפור שברמה העקרונית אי אפשר לעבד בלי לייצר מסביב המון תוכן חדש. והתשובה היא כמובן כסף, יש שם טבעות וסאורון ודברים שאנשים מכירים, אנשים אוהבים להכיר דברים, אז אני לא באמת בא בטענות לאמאזון כי זה המצב שאנחנו חיים בו היום.

וכי אין להם את הזכויות לסילמריליון :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 30 ספטמבר 2022, 11:26

אה, ולגבי אנדור, אני בדיוק בנקודה שלך עם SW, רק שלי ממש אין כוח או רצון להכנס לאנדור :).
די, התוכן שהם מייצרים כל כך מהונדס ומשעמם שאחרי אובי וואן אני מרגיש שניתקתי קשרים עם הכוח. בובה פט הייתה נוראית, אובי וואן פאן סרוויס שדורך במקום, עוד סדרה שמספרת על התקופה שבין פרק 3 ל4 ועל האימפריה הרעה דרך הפילטר של דיסני, זה הדבר האחרון שאני רוצה.

אבל.... אני שומע את הביקורות החיוביות (לראשונה מזה המון זמן), והמנדלוריאן כן סדרה מוצלחת שכנראה אחזור אליה בעונה השלישית... כנראה שבסוף אין לי באמת יכולת בחירה בעניין הזה, אני מתישהו בהמשך אצפה גם באנדור :).

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 30 ספטמבר 2022, 11:33

DrKeo כתב:
Stick כתב:לפי איך שאני מדמיין את זה מאיך שטולקין כתב את זה, זה או שאתה מוסיף טונות של חומר מקורי שתכתוב היום כדי למלא מספיק סיפור בכל דור כדי להצדיק את הקפיצה אליו, ואז מתחייב לאיזה 24 עונות מלכתחילה. או שיהיו דמויות ודורות שלמים שיגיעו רק לפרק אחד, או לחצי פרק, ולצד זה האלפים הם אותם שחקנים כל הזמן מה שמאוד יבלבל את הקהל הרחב.

וכי אין להם את הזכויות לסילמריליון :)

זה נכון, אבל גם עם הסילמריליון (שאותו לא קראתי להבדיל משר הטבעות והנספחים, אז אולי אני טועה) זה לא שפתאום היה להם תוכן עלילתי דרמטי שקל יחסית לעבד, כמו שר הטבעות או ההוביט.
טולקין עדיין כותב על התקופה הזו בצורה כמעט עיונית, ואולי הסילמריליון מלא בעלילות צד שהיו עוזרות לבנות סדרה שיכולה להיות מלאה מספיק כדי לקפוץ בין דורות, זה עדיין בעיקר תיאור של התקופה ולא ממש סיפור קלאסי.

בכל מקרה באשר לעניין הזכויות, העובדה שכל האירועים של העידן צסופרים בנספחים, ושיש בשר הטבעות ובהוביט עשרות שירים שמתייחסים לתקופה הזו, למקומות, לאנשים ולאירועים, הם סך הכל מכוסים ב100% מבחינת היכולת שלהם לספר את הסיפור הזה.
אבל הם לא יכולים להתייחס לסיפורים ספציפיים, או הרחבות או אנקדוטות שמוזכרות רק בסילמריליון. אז הם כבר כמה פעמים מרפררים לשם עם איזה סיפור רקע על דמות, בלי להגיד בדיוק את מה שקרה בסילמריליון.
אני מניח שזה עובר מעל הראש לגמרי למי שלא מכיר את החומר יחסית במלואו לפחות, אבל אותי זה כל פעם משעשע מחדש :).

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 30 ספטמבר 2022, 18:30

Stick כתב:לא ראיתי עוד את בית הדרקון, אבל שר הטבעות בהחלט מאבדת קצת גובה אחרי הפתיחה המוצלחת. הכל עדיין אותה רמה פלוס מינוס, אבל משהו קצת חסר כיוון בסדרה הזאת אחרי חמישה פרקים.
אבל ערכי ההפקה והנראות שלה הם עדיין רמה אחת מעל כל מה שיש בטלוויזיה, וסך הכל יש כמה רגעים גם בפרקים האחרונים שהיו מאכזבים יותר. אחכה לסוף העונה לפני שאשפוט לגמרי אבל לפי החצי+ עונה הייתי אומר שהיא 7-7.5 סולידי כזה ולא יותר. התחלה מוצלחת, וקצת איבוד כיוון בהמשך. אבל אולי יהיה איזה פרק מטורף בהמשך העונה שישנה את דעתי.

טוב, ההודעה הזו לא ממש התיישנה באופן מוצלח. או שאולי כן, כי אמרתי שזה עשוי עוד לקרות, אבל פרק 6 של טבעות הכוח הוא פרק אדיר :).

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 02 אוקטובר 2022, 22:25

Stick כתב:
Stick כתב:לא ראיתי עוד את בית הדרקון, אבל שר הטבעות בהחלט מאבדת קצת גובה אחרי הפתיחה המוצלחת. הכל עדיין אותה רמה פלוס מינוס, אבל משהו קצת חסר כיוון בסדרה הזאת אחרי חמישה פרקים.

טוב, ההודעה הזו לא ממש התיישנה באופן מוצלח. או שאולי כן, כי אמרתי שזה עשוי עוד לקרות, אבל פרק 6 של טבעות הכוח הוא פרק אדיר :).

לסדרה של שר הטבעות יש ערכי הפקה מטורפים והסיום של הפרק השישי היה ממש מפתיע אבל משהו בתסריט עדיין לא מסתדר לי, לצערי אני אומר, העלילה זה החלק החלש של הסדרה עד עכשיו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 03 אוקטובר 2022, 23:36

פרק 7 של HOTD בהחלט הכי מוצלח בסדרה עד כה,הקצב המהיר בהרבה שלה ביחס ל-GOT לפעמים משחק לטובתה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 03 אוקטובר 2022, 23:53

Baba Yaga כתב:
Stick כתב:

לסדרה של שר הטבעות יש ערכי הפקה מטורפים והסיום של הפרק השישי היה ממש מפתיע אבל משהו בתסריט עדיין לא מסתדר לי, לצערי אני אומר, העלילה זה החלק החלש של הסדרה עד עכשיו.

כן, זה רק ערכי הפקה. אבל זה שר הטבעות, מבחנתי הטרילוגייה של ג'קסון היא אחת מהשיאים הקולונועיים של כל הזמנים (שילוב של מה שהסרטים היו, הזמן שהם יצאו מבחינה טכנולוגית, והגיל שהייתי בו כשהם יצאו לקולנוע), ואלו סרטים שהמון, המון מהכוח שבהם זה ערכי ההפקה והספקטקל.
בכל הקשור לשאר הם בהחלט טובים, והסדרה בהחלט ממוצעת מינוס באספקטים האלו, ואני אסכים בכל יום שהסדרה (בינתיים) לא מגיעה לקרסוליים של הסרטים, אבל ככה או ככה סדרה של שר הטבעות היא קודם כל ערכי ההפקה והספקטל של בניית העולם הזה, ובזה היא בהחלט מוצלחת.
כלומר, אחרי פרק 5 כתבתי כאן שהיא בסך הכל מאכזבת אותי כרגע, וזה השתנה אחרי פרק 6, שאני מסכים איתך שהיה נטו ערכי הפקה וספקטקל. אז... כן, אני מסכים :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2022, 02:19

Uncle Pey'j כתב:פרק 7 של HOTD בהחלט הכי מוצלח בסדרה עד כה,הקצב המהיר בהרבה שלה ביחס ל-GOT לפעמים משחק לטובתה.

פרק פשוט מעולה, סופסוף הרגשתי פחד אמיתי על דמויות כמו בזמנים הטובים של משחקי הכס. פתאום יש הרגשה שכל דבר יכול לקרות, כל אחד יכול למות וקשה לצפות מה יקרה בהמשך.

פרק מצויין בסטנדרטים של משחקי הכס.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים