נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי bling » 14 מאי 2019, 16:32

מסכים עם סטיק מילה במילה, הסדרה הזו מבחינתי קפצה את הכריש, היא לא טורחת לבנות שום דבר, להביא צידוק לדברים שקורים, אין היגיון פנימי , הכל מרגיש זול יחסית וחסר משמעות כי צריך לרוץ לאירוע הגדול הבא, היא כבר נהפכה לספקטקל (מטורף) בלבד.

לדעתי שורש הרע של העונה הזו במיוחד (למרות שבהחלט המגמה התחילה כבר בעונה 7 לפחות) זה הפורמט של ה 6 פרקים, זה מה שחירב את העונה ואיתה ביחד את הסוף והסגירה של אחת מהסדרות הטובות אי פעם, וזה מה שיפגע בצורה לא קטנה במורשת של הסדרה האדירה הזו.

כמו שמרטין אמר כששאלו אותו מה הוא חושב על העונה עד עכשיו ״חבל שלא עשו עוד כמה עונות״, זה באמת הסיכום הבסיסי למה שהשתבש פה.

לא סתם העונה הזו זוכה לציוני IMDB קוטלים מצד המשתמשים, ציונים שירדו הכי נמוך בהסטוריה שלה, אלו לא היפסטרים שיורדים על הסדרה בגלל שלא מבוססת עוד על הספרים, אלו מעריצים אדוקים שנתנו לכל העונות הקודמות תשיעיות ועשיריות גם אם הכירו בזה שיש בעיות ועכשיו קוטלים אותה עד דק בגלל שהעונה הזו באמת חצתה כל גבול.

ואני אבהיר ואחזור שוב על מה שסטיק אמר, אין שום בעיה עקרונית כמעט עם אף רעיון וכיוון שהעלילה לקחה, הכל לגיטימי כולל המהפך של, זה רק *איך* שעשו את זה ובנו את זה ואת שלל המאורעות, הם כשלו פה בענק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 16:45

הממוצע IMDB של עונה קודמת הוא 92, יש שם פרק של 98 ורק הפרק הראשון יורד מ-90 (והוא באמת היה פרק איטי). זאת עונה שכולה לא קשורה לספרים, עוד עונה קצרה ועוד עונה שהתלוננו שהיא רצה מהר מדי (למשל הקרב מעבר לחומה שבה גנרי רץ את כל הצפון ב-4 דקות של פרק). אנשים כועסים כי הרסו להם את דני, לא כי הקשת שלה הייתה מהירה מדי (כן, 8 עונות של בניה זה בהחלט מהיר מדי :)).

אגב, על פרק 3 אני מסכים, הוא היה מאוד under-whalming. אבל פרק 5? אחד הפרקים היותר טובים של הסדרה לדעתי והוא היה רצוף payoff אחרי payoff וסגירה נהדרת של המון קשתות עלילה שנפרשו על גבי עונות. וכן, גם אני הייתי שמח לראות 10 פרקים במקום 6, אני לא יודע מה הייתה המגבלה שלהם שגרמה להם לעשות רק 6.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 16:48

ספויילר: הצג
לא מסכים בעליל... זה לא מהלך הגיוני כי היא לא מחזקת את עצמה היא רק יוצרת לעצמה עוד אוייבים מבפנים, בעלי כח משמעותי, כמו ג׳ון, ואיך היא תצליח לייצר לעצמה אפילו שומרי ראש שהיא יכולה לסמוך עליהם? כן, אולי יש את גנדרי והתולע שלא בטוח שיישאר נאמן, וזהו בערך. אני חושב שמספיק פחד היה מושרש בכל הממלכה אחרי נצחון מוחץ שלה לבד מול כל הצבאות ביחד, וגם מספיק אנשים טובים היו מבינים שסרסיי חשפה את עצמה עוד יותר כששמה את האזרחים מלפנים, זה מהלך שאמור לקבור אותה תדמיתית, ובהחלט יתנו קרדיט לכל מי שהתיל אותם מידיה. סרסיי גם אמא של ג׳ופרי ששלט ביד קשה, וכל הממלכה יודעת שהוא היה ילד של אמא (:

ואני מבין את מה שאתה טוען לגבי זה שאונס ועבדות לא שוברים אותה והמצב הנכחי כן, אלו הרי עובדות לפי הסדרה, אני פשוט לא חושב שזה אמין או נבנה בצורה אמינה, וזו הבעייה העיקרית

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 מאי 2019, 16:55

לא נכון קיאו, אנשים נתנו ציונים נמוכים מאוד גם לפרק 4 ולפרק 3, בעוד שבעונות הקודמות הפרקים הגדולים (במיוחד פרקי 8,9,10) היו מקבלים מאיות וממוצעים הזויים של 9.9 וכו׳

יש פה ירידה מאסיבית בממוצעים של הפרקים עוד לפני הפרק ה 5.

אני יודע שאתה אוהב את מה שאתה רואה עד עכשיו ואני לא בקטע של להרוס לך את הכיף אבל מה לעשות שרבים מאיתנו פשוט מאוכזבים ממה שהולך פה, במיוחד שברור לנו שכן יש שם צוות של אנשים מוכשרים וכסף כדי לבנות לנו את הסיומת שמגיעה לסדרה הזו, אבל כנראה שהעניין נופל ברובו על מגבלות טכניות וזה מה שהכי מאכזב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 17:14

Laskin כתב:
לא מסכים בעליל... זה לא מהלך הגיוני כי היא לא מחזקת את עצמה היא רק יוצרת לעצמה עוד אוייבים מבפנים, בעלי כח משמעותי, כמו ג׳ון, ואיך היא תצליח לייצר לעצמה אפילו שומרי ראש שהיא יכולה לסמוך עליהם? כן, אולי יש את גנדרי והתולע שלא בטוח שיישאר נאמן, וזהו בערך. אני חושב שמספיק פחד היה מושרש בכל הממלכה אחרי נצחון מוחץ שלה לבד מול כל הצבאות ביחד, וגם מספיק אנשים טובים היו מבינים שסרסיי חשפה את עצמה עוד יותר כששמה את האזרחים מלפנים, זה מהלך שאמור לקבור אותה תדמיתית, ובהחלט יתנו קרדיט לכל מי שהתיל אותם מידיה. סרסיי גם אמא של ג׳ופרי ששלט ביד קשה, וכל הממלכה יודעת שהוא היה ילד של אמא (:

איזה אוייבים מבפנים היא יוצרת? הרי רוברט אנס ושדד ובזז בזמן המרד, הוציא להורג וחיסל את כל מי שהוא רצה כולל הוצאה להורג של תינוקות. אייגון הכובש? אפילו יותר גרוע, הוא שרף ערים כדי שערים אחרות יכנעו לפני שהוא מגיע בכלל, זה מה שגרם לצפון להתקפל בלי שנשפכה טיפת דם אחת. העולם שלהם מבסס שאם לא תהיה סופר אלים או לחילופין אהוב ובעל birth right, ימך כמלך לא יאריכו. זה בדיוק הקטע, לעלות לשלטון בלי אוייבים פנימיים (וזה כולל גם עשרות משפחות עשירות כמו המרטלים) עושים בעזרת אהבת העם ו-birth right. אם אין לך את זה, ולדני אין, אז רק פחד והרג מביא אותך לשלטון. דברו על זה כל כך הרבה לאורך הסדרה, ההבדל בין שליטי פחד ושליטי אהבה.

Laskin כתב:
ואני מבין את מה שאתה טוען לגבי זה שאונס ועבדות לא שוברים אותה והמצב הנכחי כן, אלו הרי עובדות לפי הסדרה, אני פשוט לא חושב שזה אמין או נבנה בצורה אמינה, וזו הבעייה העיקרית

אז לא האמנת בעונה 1 אחרי שדרוגו אנס אותה שוב ושוב שהיא התאהבה בו ובכתה עליו? כי עובדתית אונס לא שבר אותה על פי עונה 1, היא דווקא מאוהבת עד עונה 8 באותו אנס. הסדרה מתחילתה מבססת שני דברים:
1) שום דבר פיזי שתעשה לה לא ישבור אותה. תכה אותה, תאנוס אותה, תשפיל אותה, תשעבד אותה, היא תמשיך לדחוף למטרה האמיתית שלה.
2) המטרה האמיתית שלה היא אחת, כס הברזל. זה כל מה שמשנה לה.

אז כן, לגמרי ברור לי שאם יש משהו אחד שישבור את הדמות הזאת זה איבוד כס הברזל. תוסיף לזה את כל המסביב ותקבל דמות שבורה לגמרי.

bling כתב:לא נכון קיאו, אנשים נתנו ציונים נמוכים מאוד גם לפרק 4 ולפרק 3, בעוד שבעונות הקודמות הפרקים הגדולים (במיוחד פרקי 8,9,10) היו מקבלים מאיות וממוצעים הזויים של 9.9 וכו׳

יש פה ירידה מאסיבית בממוצעים של הפרקים עוד לפני הפרק ה 5.

אני יודע שאתה אוהב את מה שאתה רואה עד עכשיו ואני לא בקטע של להרוס לך את הכיף אבל מה לעשות שרבים מאיתנו פשוט מאוכזבים ממה שהולך פה, במיוחד שברור לנו שכן יש שם צוות של אנשים מוכשרים וכסף כדי לבנות לנו את הסיומת שמגיעה לסדרה הזו, אבל כנראה שהעניין נופל ברובו על מגבלות טכניות וזה מה שהכי מאכזב.

אתם לא מבאסים אותי, מה שמבאס אותי היא כל הביקורת על הסדרה שמרגישה כאילו אנשים לא שמו לב למה שקרה עד עכשיו. להגיד שמה שדני עשתה בקינגס לנדינג בפרק היה משום מקום זה פשוט לא לשים לב למה שהולך בסדרה.

אני יכול להבין את הבאסה מפרק 3, אבל מפרק 5? לא ממש, הוא היה לדעתי אחד הפרקים המספקים למרות שכמובן היו בו את הרגעים הנמוכים שלו (יורון ומול ג'יימי או כל הקטע עם העקרבים).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 17:18

כאמור, הייתה חסרה לי סצינה אחת נוספת...

בכל אופן עזבו את זה - גנדי טרטקובסקי בסדרה חדשה!!!!!
https://youtu.be/0KFyVu514DY

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 17:22

Laskin כתב:כאמור, הייתה חסרה לי סצינה אחת נוספת...

שזה מעניין כי לסטיק למשל חסרות עונות על גבי עונות של בניה וכל מה שאתה הרגשת שחסר זה אקסטרה 90 שניות :)
אולי אני הרגשתי שזה לא חסר כלל כי בדיוק ראיתי את כל הסדרה מההתחלה וכשצופים בה מההתחלה זה מאוד ברור שדני הולכת למסלול התנגשות מול ג'ון ושהיא תהיה הרעה בסיפור מבין השניים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 17:24

אגב בלינג, אנקדוטה שמצאתי כשחפשתי אם כתבתי גם כאן בעבר שלדעתי הסדרה תגמר במלחמה בין דני לג'ון והיא תהיה הרעה. מסתבר שמצאת את עונה 2 משעממת ואיטית :)
bling כתב:
DrKeo כתב:לא ידעתי שיש תלונות לעונה השלישית, היא מדהימה ואפילו לא הגעת עדין לקטעים הבאמת טובים.

קראתי כמה רשמים לא טובים וגם חבר שלי שסיים אותה אמר שלא קורה שם כלום ומתי שכבר קורה זה לא מפצה על כל השעמום,מוזר לי שהוא אמר את זה כי הוא אהב את העונה ה -2 ושם אין ספק שעד ל 2 הפרקים האחרונים לא קורה שם כלום,בניגוד לעונה 2 פה אני מוצא את כל קווי העלילה מרתקים,המסע של ג'ימי לאניסטר עם בריאנה,המועצה ומעלה המלך עם הדמות החדשה של אמא של מרג'ורי שמוסיפה הרבה דיאלוגים מבריקים,גרג'ורי,גם המסע של דיינאריס למצוא צבא והפיכתה למנהיגה מאוד מעניין בניגוד לייבוש המשמים שלה עונה שעברה עם המושבה במדבר,כל קווי העלילה מעולים מלבד בראן עם החזיונות הטרחניים שלו (אבל הוא לא תופס פוקוס אז לא נורא),הכתיבה ללא ספק מככבת במיוחד העונה,עד עכשיו מעולה ואני נהנה ממנה כמו מהראשונה.

viewtopic.php?f=5&t=72&p=12464&hilit=%D7%97%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99#p12464
אני חייב לציין שאחרי צפיה מחדש בכל הסדרה, אני חושב שבלי אפילו תחרות עונות 5 ו-2 הן הכי חלשות by far. שתיהן אגב מבוססות על הספרים של מרטין.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 17:30

יותר כמ סצינה שלו 5 דקות... אבל משהו.
ואגב,
בהמשך להצעה שלי לגבי סצינה שהצעתי שבה בראן יגלה לדני איך לשלוט טוב יותר בדרקון שלה, חשבתי שיהיה ממש מגניב אם הוא יגלה לה מילת ״קסם״ חדשה כמו ״דראקאריס״ שתגרום לדרקון לירוק כדור אש מרחוק או משהו וזה יהיה ההסבר לאיך היא לבד מחסלת בקלות כזו קרב קשה פי כמה ממה שהפסידה עד כה. סתם, פנטזיה... אבל היה גורם לזה להיות הרבה יותר ״הגיוני״ לכל מי שמחפש ״פאקים״

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 17:36

Laskin כתב:יותר כמ סצינה שלו 5 דקות... אבל משהו.
ואגב,
בהמשך להצעה שלי לגבי סצינה שהצעתי שבה בראן יגלה לדני איך לשלוט טוב יותר בדרקון שלה, חשבתי שיהיה ממש מגניב אם הוא יגלה לה מילת ״קסם״ חדשה כמו ״דראקאריס״ שתגרום לדרקון לירוק כדור אש מרחוק או משהו וזה יהיה ההסבר לאיך היא לבד מחסלת בקלות כזו קרב קשה פי כמה ממה שהפסידה עד כה. סתם, פנטזיה... אבל היה גורם לזה להיות הרבה יותר ״הגיוני״ לכל מי שמחפש ״פאקים״

אני לגמרי מסכים, לא יודע אם זה הכיוון לקחת אבל גם זה כיוון סבבה. הייתי רוצה לראות את דני והצבא שלה משמידים את העקרבים במהלך טאקטי ארוך ומחושב שיתפוס בסדרה כמה דקות טובות כך שגם זה ירגיש הגיוני יותר וגם יתן לקהל את רגע ה-fuck yeah שניה לפני שדני מתהפכת והלסת של הקהל נשמטת.

אגב, אני יודע שזה לא חוכמה להגיד משהו כזה רק לפני חודש (אחרי פרק 2, לפני ששודר פרק 3) אבל אני רק רוצה להדגיש שגם לפני שנכנסו לויכוח על הפרק הזה חשבתי שדני פסיכית על פי הצפיה שלי מחדש בעונות הקודמות (הסרתי את התגובות של חבר שלי כך שזה נראה כאילו אני מדבר עם עצמי במשך דקות :)):
got dani.jpg
got dani.jpg (45.45 KiB) נצפה 6460 פעמים

אני לא טוען שחזיתי משהו, רק שמצפיה מהתחלה בסדרה זה היה די ברור שדני פסיכית ושבשניה שיקחו לה את הכס היא תאבד את זה כי מדובר בדבר שהכי חשוב לה. ידעתי שהולך לקרות שיט ברגע שהיא וג'ון יגיעו למלפפון החמוץ הזה, כל מה שהיא רוצה בחיים זה את הכס והוא פתאום הזכאי האמיתי. פשוט לא ידעתי איך יפתרו את זה ונראה שהפיתרון הוא שהפכו אותה לנבל וזה לגמרי מתישב לי עם כל מה שראיתי במשך 8 עונות. היא אולי נבל עם מטרה אצילה אבל גם אזמנדיאס בווצ'מן או ביין באביר האפל או ת'נוס בנמלחמת האינסוף. הנבל שמוכן שימותו אנשים בכדי שיהיה טוב יותר לאנשים ששורדים הוא הנרטיב הכי קלאסי שיכול להיות בעולם סיפור הסיפורים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 17:46

כן, זה לא שזה הגיע משום מקום, אבל הם כן עלו מהילוך שני (או שלישי מבחינתך) להילוך שישי בסצינה אחת, וזה לא עבר טוב לדעתי, ולדעת רוב מוחלט של הצופים אני מניח.

ולגבי הסצינה שאתה הצעת - בסיטואציה כזו ברור שג׳ון יצא משם ערום וללא שום פגע, והוא יהרוג את דני... מי יודע, אולי בראן יגלה את מילת הקסם שהצעתי או אחת כזו שתגרום לדרקון להיות קשור אליו - לג׳ון (:
הם גם חייבים לעשות מן טיזר לסדרה הבאה שיעשו, אז זו סיבה נהדרת עבור (היוצרים לגרום ל-) בראן לחזור לתקופה מגניבה עם דרקונים ולעשות לכולנו חשק לראות בדיוק מה הלך שם ^_^

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 17:58

Laskin כתב:
כן, זה לא שזה הגיע משום מקום, אבל הם כן עלו מהילוך שני (או שלישי מבחינתך) להילוך שישי בסצינה אחת, וזה לא עבר טוב לדעתי, ולדעת רוב מוחלט של הצופים אני מניח.

ולגבי הסצינה שאתה הצעת - בסיטואציה כזו ברור שג׳ון יצא משם ערום וללא שום פגע, והוא יהרוג את דני... מי יודע, אולי בראן יגלה את מילת הקסם שהצעתי או אחת כזו שתגרום לדרקון להיות קשור אליו - לג׳ון (:
הם גם חייבים לעשות מן טיזר לסדרה הבאה שיעשו, אז זו סיבה נהדרת עבור (היוצרים לגרום ל-) בראן לחזור לתקופה מגניבה עם דרקונים ולעשות לכולנו חשק לראות בדיוק מה הלך שם ^_^

הסדרה אמורה להיות על הלילה הארוך והלילה הארוך הוא בערך 7000-8000 שנים לפני שדרקונים באו לווסטרוז :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 מאי 2019, 18:15

עונה 2 אכן היתה משעממת, בעיקר הסיפור של דני והנדודים שלה וכל הסיפור של העיר קארת׳, בקיצור הדמות שלה היתה פילר ושיעמום באותה עונה, זה היה ברור שהיא לא היתה אמורה להיות פעילה בו מעבר לפרק שמסביר שהיא מליאנית וזהו אבל בגלל שיש חוזים ובגלל שהיא דמות ראשית אי אפשר להעלים אותה לעונה אז בנו לה סיפור מאולץ, מזכרוני גם אז התמקדתי בעיקר בעניין הזה.

בעונה הזו, לא משנה עד כמה הרציונאל של הכל נכון, כן חסרה בנייה, כן יש פה מעבר קיצוני בין דמות א׳ לדמות ב׳,
דני היא כן דמות שרצתה וניסתה לעשות טוב במשך השנים, ולא היה רמז מצידה להענשה כזו קולקטיבית וקשה כמו שהפגינה בפרק הזה, זה משהו שהיה צריך לבנות במשך עוד כמה פרקים, אולי זה אפילו היה צריך להיות אירוע של עונה הבאה אבל הם היו חייבים לעשות rush הזוי, המהפך הזה הוא פשוט קיצוני ובשלב הזה ואני חושב שרוב האנשים הרגישו שמשהו חסר ושטוח שם.

חוץ מזה טיריון לא בגד בה כביכול, הוא הרי בעצמו הלשין על ואריז והיא לא יודעת על השחרור של אח שלו. גם איך אפשר לאמר שוואריז בגד כשבעצם הוא הבין לפני הבגידה כביכול שזה מה שהיא הולכת לעשות? זה רק מראה שה״בגידה״ של טיריון וואריז לא היוו שיקול בהחלטה שלה לשרוף הכל, שהיא היתה במוד הזה כבר כמה פרקים וואריז זיהה את זה

אגב
מה עם הרגעים האלה שהיו תמיד במשחקי הכס בעבר, כל הבנייה של הקרב הזה, כמה דיאלוגים ונאומים סביב זה, איפה ג׳ון סנואו שינאם בפני החיילים שלו? מה עם סרסיי איך היא היתה כזו פאסיבית ונעלמת לאורך כל העונה הזו. איך אין לה תוכנית או טקטיקה או X פקטור כמו שתמיד שולפת, היא אשכרה לא עשתה כלום העונה. אפילו בדברים קטנים כמו המסע של ההאונד ואריה בעונות קודמות היינו מקבלים איזה חצי שעה של סצינות ודיאלוגים ביניהם ששזורים בין הפרקים שמובילים לקרב עם אחיו שקצת בונים את הרגע הזה ומה המטרות והרצונות של כל אחד ואולי קצת בונדינג נוסף, עכשיו הם פשוט מגיעים אומרים ״באנו להרוג את המלכה״ ונכנסים. אין פה בכלל בילד אפ, אין התרגשות, הכל עף מאירוע גדול לאירוע, וזה מרגיש זול ולא מספק, כאילו הסדרה עברה ״הוליוודיזציה״ חזקה במסרים ובבנייה, העיקר שיש פיצוצים יפים

אגב 2 לאסקין
דווקא המהפך של ג׳יימי לא היה כזה רע מבחינה רעיונית, אפשר לצפות שלא ינטוש את אחותו ברגע האמת כשהוא מבין שהיא באמת הולכת למות, היחסים ביניהם מורכבים וקרובים מאוד, אם היה מפקיר אותה זה היה קצת לא מתאים לו. לא שזה מצדיק את כל הקטע עם בריאן, כאילו למה לעזאזל? לא היה צריך להיות שם שום קטע מיני או יחסים, זה היה צריך להשמר עם יחסים של כבוד והערכה הדדית. זה שהוא גם הגיע לסארסי בלי בנייה של כלום זה משהו אחר

גם למה לדעתך ג׳ון וטיריון מתנהלים בצורה טיפשית? מה לדעתך הם היו צריכים לעשות? או יותר נכון, מה היו צריכים לא לעשות?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 18:45

בקצרה ממש:
ג׳ון צריך לזיין את דודה שלו וטיריון צריך היה לשבת עם ואריז ביחד עם ג׳ון ולהסביר לו עד כמה זה נחוץ שהוא יזיין את דודה שלו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 18:56

bling כתב:עונה 2 אכן היתה משעממת, בעיקר הסיפור של דני והנדודים שלה וכל הסיפור של העיר קארת׳, בקיצור הדמות שלה היתה פילר ושיעמום באותה עונה, זה היה ברור שהיא לא היתה אמורה להיות פעילה בו מעבר לפרק שמסביר שהיא מליאנית וזהו אבל בגלל שיש חוזים ובגלל שהיא דמות ראשית אי אפשר להעלים אותה לעונה אז בנו לה סיפור מאולץ, מזכרוני גם אז התמקדתי בעיקר בעניין הזה.

בעונה הזו, לא משנה עד כמה הרציונאל של הכל נכון, כן חסרה בנייה, כן יש פה מעבר קיצוני בין דמות א׳ לדמות ב׳,
דני היא כן דמות שרצתה וניסתה לעשות טוב במשך השנים, ולא היה רמז מצידה להענשה כזו קולקטיבית וקשה כמו שהפגינה בפרק הזה, זה משהו שהיה צריך לבנות במשך עוד כמה פרקים, אולי זה אפילו היה צריך להיות אירוע של עונה הבאה אבל הם היו חייבים לעשות rush הזוי, המהפך הזה הוא פשוט קיצוני ובשלב הזה ואני חושב שרוב האנשים הרגישו שמשהו חסר ושטוח שם.

חוץ מזה טיריון לא בגד בה כביכול, הוא הרי בעצמו הלשין על ואריז והיא לא יודעת על השחרור של אח שלו. גם איך אפשר לאמר שוואריז בגד כשבעצם הוא הבין לפני הבגידה כביכול שזה מה שהיא הולכת לעשות? זה רק מראה שה״בגידה״ של טיריון וואריז לא היוו שיקול בהחלטה שלה לשרוף הכל, שהיא היתה במוד הזה כבר כמה פרקים וואריז זיהה את זה

אגב
מה עם הרגעים האלה שהיו תמיד במשחקי הכס בעבר, כל הבנייה של הקרב הזה, כמה דיאלוגים ונאומים סביב זה, איפה ג׳ון סנואו שינאם בפני החיילים שלו? מה עם סרסיי איך היא היתה כזו פאסיבית ונעלמת לאורך כל העונה הזו. איך אין לה תוכנית או טקטיקה או X פקטור כמו שתמיד שולפת, היא אשכרה לא עשתה כלום העונה. אפילו בדברים קטנים כמו המסע של ההאונד ואריה בעונות קודמות היינו מקבלים איזה חצי שעה של סצינות ודיאלוגים ביניהם ששזורים בין הפרקים שמובילים לקרב עם אחיו שקצת בונים את הרגע הזה ומה המטרות והרצונות של כל אחד ואולי קצת בונדינג נוסף, עכשיו הם פשוט מגיעים אומרים ״באנו להרוג את המלכה״ ונכנסים. אין פה בכלל בילד אפ, אין התרגשות, הכל עף מאירוע גדול לאירוע, וזה מרגיש זול ולא מספק, כאילו הסדרה עברה ״הוליוודיזציה״ חזקה במסרים ובבנייה, העיקר שיש פיצוצים יפים

אגב 2 לאסקין
דווקא המהפך של ג׳יימי לא היה כזה רע מבחינה רעיונית, אפשר לצפות שלא ינטוש את אחותו ברגע האמת כשהוא מבין שהיא באמת הולכת למות, היחסים ביניהם מורכבים וקרובים מאוד, אם היה מפקיר אותה זה היה קצת לא מתאים לו. לא שזה מצדיק את כל הקטע עם בריאן, כאילו למה לעזאזל? לא היה צריך להיות שם שום קטע מיני או יחסים, זה היה צריך להשמר עם יחסים של כבוד והערכה הדדית. זה שהוא גם הגיע לסארסי בלי בנייה של כלום זה משהו אחר

גם למה לדעתך ג׳ון וטיריון מתנהלים בצורה טיפשית? מה לדעתך הם היו צריכים לעשות? או יותר נכון, מה היו צריכים לא לעשות?

א
אני לא מתווכח עם זה, יש להם חומר העונה ל20 פרקים, לא ל6. גם אני הייתי שמח לקבל 20 פרקים ולא 6 ואני לגמרי מסכים שאם היו עוד פרקים היינו רואים את המסע של אריה ומבלים יותר זמן עם דני. אבל, המהפך של דני לא היה מהיר. הוא הוא קבל טריגר סופי בשני פרקים אבל דני תמיד הייתה כזאת והליך הדרדור שלה נמשך כבר שתי עונות. כשאני אומר שהיא הייתה כזאת אני לא מדבר על רוצחת חפים מפשע, כשאני אומר כזאת אני מתכוון ל:
1) אדם שהמטרה שלו מקדשת את האמצעים.
2) אדם שמנסה לפתור כל דבר באלימות.
3) אדם שבלי היועצים שלו היה במסלול אפל בהרבה.
4) דני תמיד הייתה כובשת, לא שליטה.

בשלוש עונות האחרונות דני מוצגת כאדם לא יציב ואובססיבי לכתר. למשל הפרקים שבהם היא דורשת מג׳ון לכרוע ברך, היא אשכרה יוצאת הנבל בפרקים האלה עד שטיריאן משכנע אותה לתת לג׳ון את הזכוכית דרקון. אני לא חושב שזרזו את הסיפור של דני, היא תמיד רצתה טוב לאנשים ובמקביל היא תמיד הייתה אובססיבית לכתר והייתה מוכנה להרוג בכדי להשיג את מה שהיא רוצה.

בסופו של דבר האלמנט הכי חשוב הוא שג׳ון גנב לה את המלכות מתחת לאף. זה הדבר הכי גרוע שיכל לקרות לה ודני היא לא מסוג האנשים שיתקפלו ויחזרו לאיסוס עם הזנב בין הרגליים. היא נכנסה לפינה, מצב אין ברירה. ומעבר לזה צריך לזכור שזה סיפור וזה שדני הפכה לאוייב אמור לתפקד כטוויסט. זה לא נכון שדני פתאום התהפכה, היא תמיד הייתה על הסף ובעונות האחרונות התחילו להראות לנו את המהפך שלה. הבעיה העיקרית של אנשים היא שבמשך כמה עונות ראו אותה עושה 30% התהפכות ובפרק הזה היא עברה את ה70% הנותרים. אם דני הייתה מדרדרת 90% על גבי שתי עונות ובפרק הזה היו רק ה10% הסופיים אז לא הייתם מתלוננים על הסוויטצ׳ בדמות אבל בהחלט הייתם מתלוננים שזה היה לגמרי ברור מאליו ושמשחקי הכס כבר לא מפתיעה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 מאי 2019, 19:01

ושוב, התשובה לרוב השאלות שלכם היא המסקנה שכבר הגענו אליה לפני שבועיים וזה שליוצרים פשוט נמאס וכל המטרה של העונה הזו היא לסיים את קווי העלילה במינימום זמן ומקסימום אפקטים ויזואליים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 19:06

אז HBO היו צריכים להגיד להם שאם הם לא יעשו עוד 4 עונות הם לא יעבדו בעיירה הזאת שוב לעולם

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 19:07

וגם יש עדין את הפרק האחרון, אולי הוא לא יספק את המסע של אריה עם דוג או איך דני הצליחה להשמיד את כל העקרבים אבל הוא כן הולך להתרכז בג׳ון מול דני מה שאומר שנקבל הרבה התמודדויות עם המצב החדש שנוצר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 19:14

אגב, לא זוכר כבר... אבל מה עם דורן?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 מאי 2019, 19:20

תשמע קיאו, באמת שאני לא יודע איזו סדרה ראית. אם קיבלת מדאני וייב שהיא הולכת לרצוח את *כולם*, *סתם*, ו*אחרי שהם נכנעו* (ועזוב אותי בבקשה מהבולשיט של "לשלוט מפחד". כלומר, סבבה, אבל עד כמה שאני הבנתי הם נכנעו מתוך פחד ולא מתוך מחשבה אסטרטגית על כך שיוכלו לעשות לה הפיכה בעתיד כי סוף סוף תהיה מלכה לא מפחידה), אז ראינו שתי סדרות שונות. ואני גם סיימתי מרתון של כל הסדרה ממש לפני שהעונה הזאת יצאה, כמו שכבר אמרתי..

אני גם לא משונאי הסדרה או משהו כזה. למה בכלל שאצפה בה, ועוד פעמיים, אם הייתי כזה? אתה מוזמן לחזור אחורה לתגובות שלי על הסדרה, תמיד אמרתי שהסדרה לא מדהימה כמו שעשו ממנה (בעונות הראשונות. זכור לי ויכוח מלפני כמה שנים ועוד כשהיא הייתה עם הספרים שנטען כאן שהיא הדבר הכי טוב בהיסטוריה של הטלוויזיה, ואני לא ממש הסכמתי) ומצד שני שהיא לא כזאת נוראית בעונות האחרונות (אם כי בבירור פחות חכמה, אבל עדיין, פשוט צריך לקבל שהפכו באמצע מהגיון פוליטי להגיון פנטזיה). אבל כל העונה הזאת, והפרק הזה במיוחד פשוט הבהירו לי שמאיזה שהיא סיבה היוצרים כבר פשוט לא משקיעים את אותה רמת מחשבה ועבודה בפיתוח ובביסוס של כל המהלכים שלה. ממהלכים קטנים ( איך x הגיע לy, איך מישהו עבר את המצור וכו'), דרך מהלכים גדולים (למה סאנסה לא מספרת לג'ון על הצבא שמגיע, למה ששבעה אנשים יצאו.. להביא זומבי.. כן זה קרה) ועכשיו גם למהלך המפתח, ה-אירוע שמסיים את הסדרה.

שוב, אבל באמת שזו פעם אחרונה שאני אחזור על זה כי אנחנו טוחנים מים - דאני, לעיתים, הראתה רצון לפתור את הבעיות שלה בעזרת כוח. היא עדיין *תמיד* שמה קודם כל את טובת האדם הקטן, קודם כל את העזרה לאחר (שלא מנסה להרוג אותה) והתירוץ ללמה היא לא פשוט טסה לווסטרוז היה כדי לא להיות רוצחת, וכדי לסיים את שחרור כל העבדים ולעזור להם.
עכשיו, אין בעיה עם לעשות אותה הרעה בסוף. באמת שלא. אבל לפי מה שראינו לאורך הסדרה מה שיכל לקרות זה שהיא עדיין שורפת את כל החיילים כשהם נכנעים, שהיא מסתערת על המבצר האדום ומפרקת אותו לגמרי, או אפילו, וזה ברמה הקיצונית ביותר שהייתה עוד עוברת - סרסיי ממגנת את עצמה באזרחים (כפי שעשתה) וחושבת שדאני במבוי סתום, אבל אז דאני מקריבה את חייהם של אלפי האנשים האלו *כדי להגיע אליה*, כדי לתפוס את סרסיי.
מה שקיבלנו זה את דאני פשוט רוצחת בצורה יסודית ברמה הזויה את כל תושבי מעלה מלך. וואלה, לא, זו לא הדמות שראינו כל הסדרה, לא נרמז אפילו לשנייה שהיא יכולה להשתגע לרמה של פשוט לרצוח את כל האנשים בסבבה.
במקום להמשיך את הקו של דאני צולבת את המעבידים (שזה נניח הורגת את כל הלאניסטרים והחיילים שלהם עד האחרון כדי להגיע לסרסיי. מהלך קיצוני, מהלך שמעורר פחד, מהלך שנועד להשיג מטרה ברורה, סבבה) קיבלנו מהלך שיותר דומה לדאני צולבת באותו רגע 500 מעבידים ו500 עבדים. למה? כי זה ~מפחידדד~... וואי... האימה... אבל מה הקשר? למה שהיא תעשה את זה?

בסופו של דבר גם אם הקו העלילתי השלם שלה לפי הסדרה הוא הפיכתה לנבלית, אז יש שתי אופציות:
או שהיא פונה לאלימות ואכזריות כדי להשיג את המטרות שלה, או שהיא פונה לאכזריות גם כשזה פוגע במטרות שלה (לדוגמה, לרצוח אזרחים במקום את סרסיי. אגב, בוא נגיד שתחושה מאוד חזקה היא שג'ון או אריה יהרגו אותה בפרק האחרון בעקבות מה שהיא עשתה. אז כן, יופי, מהלך מבריק ומלא משמעות.. לגרום לאדם עם הזכות לכתר שכולם אוהבים ולא רוצה להיות מלך לשנוא אותך, במקום להגיד לכולם שתהיי מלכה).
לאורך כל הסדרה היה אפשר לראות אותה חושבת לפעמים להשתמש בכוח המופרז שלה כדי להגיע לקיצורי דרך, כדי להתקדם אל המטרה. בפרק אתמול היא השיגה את המטרה ואז רצחה אצ כולם. איפה לעזאזל ראית סימנים ובנייה טובה, חכמה ויציבה לכך שזה מה שעתיד לקרות?
שוב, אין לי בעיה עם מה שקרה, אבל הביצוע הוא פשוט חסר כל עקביות או הגיון.

אגב, אתה מדבר על הטוויסט וכל זה. זאת אחת הבעיות, היוצרים רוצים לעשות את הסדרה כמה שיותר מפתיעה ולעזאזל העקביות והבנייה האיטית. זה לא עובד ככה, כמו שמרטין בעצמו כבר אמר - הם גם יכלו להביא חייזרים מהשמיים כדי להלחם בסרסיי וזה היה מפתיע, אבל זה לא היה טוב. צריך למצוא איזון, וההפתעות צריכות לא לבוא נגד ההתפתחות של הדמויות, ברגע שנכנס ליוצרים הג'וק לראש שרק חייב להפתיע בלי הגיון אז כנראה שהם התחילו לאבד את זה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 מאי 2019, 20:46

Laskin כתב:בקצרה ממש:
ג׳ון צריך לזיין את דודה שלו וטיריון צריך היה לשבת עם ואריז ביחד עם ג׳ון ולהסביר לו עד כמה זה נחוץ שהוא יזיין את דודה שלו

לאסקין
אתה חושב שג׳ון וטיריון היו צריכים להסיק שזה יכול להיות אחד מהטריגרים שיגרמו לה להתהפך ככה? על סמך מה בדיוק. חוץ מזה למה בתכל׳ס ג׳ון דחה את דאני? אולי פספסתי איזה פרט אבל אני לא רואה סיבה לכך שלא ירצה בה רומנטית פתאום אלא אם כן תגידו לי שכל העניין של הדודה ככה מזיז לו בעולם כזה מעורער מוסרית

חוץ מזה גם אם היה עושה את מה שאתה מבקש ממנו זה לא מבטיח כלום, כמו גם זה לא מסביר למה ג׳ון טיפש הרי זה לא התפקיד שלו לנתח ככה אותה, האחריות נופלת על צמד היועצים.

DrKeo כתב:
bling כתב:עונה 2 אכן היתה משעממת, בעיקר הסיפור של דני והנדודים שלה וכל הסיפור של העיר קארת׳, בקיצור הדמות שלה היתה פילר ושיעמום באותה עונה, זה היה ברור שהיא לא היתה אמורה להיות פעילה בו מעבר לפרק שמסביר שהיא מליאנית וזהו אבל בגלל שיש חוזים ובגלל שהיא דמות ראשית אי אפשר להעלים אותה לעונה אז בנו לה סיפור מאולץ, מזכרוני גם אז התמקדתי בעיקר בעניין הזה.

אגב

אגב 2 לאסקין

א
אני לא מתווכח עם זה, יש להם חומר העונה ל20 פרקים, לא ל6. גם אני הייתי שמח לקבל 20 פרקים ולא 6 ואני לגמרי מסכים שאם היו עוד פרקים היינו רואים את המסע של אריה ומבלים יותר זמן עם דני. אבל, המהפך של דני לא היה מהיר. הוא הוא קבל טריגר סופי בשני פרקים אבל דני תמיד הייתה כזאת והליך הדרדור שלה נמשך כבר שתי עונות. כשאני אומר שהיא הייתה כזאת אני לא מדבר על רוצחת חפים מפשע, כשאני אומר כזאת אני מתכוון ל:
1) אדם שהמטרה שלו מקדשת את האמצעים.
2) אדם שמנסה לפתור כל דבר באלימות.
3) אדם שבלי היועצים שלו היה במסלול אפל בהרבה.
4) דני תמיד הייתה כובשת, לא שליטה.

בשלוש עונות האחרונות דני מוצגת כאדם לא יציב ואובססיבי לכתר. למשל הפרקים שבהם היא דורשת מג׳ון לכרוע ברך, היא אשכרה יוצאת הנבל בפרקים האלה עד שטיריאן משכנע אותה לתת לג׳ון את הזכוכית דרקון. אני לא חושב שזרזו את הסיפור של דני, היא תמיד רצתה טוב לאנשים ובמקביל היא תמיד הייתה אובססיבית לכתר והייתה מוכנה להרוג בכדי להשיג את מה שהיא רוצה.

בסופו של דבר האלמנט הכי חשוב הוא שג׳ון גנב לה את המלכות מתחת לאף. זה הדבר הכי גרוע שיכל לקרות לה ודני היא לא מסוג האנשים שיתקפלו ויחזרו לאיסוס עם הזנב בין הרגליים. היא נכנסה לפינה, מצב אין ברירה. ומעבר לזה צריך לזכור שזה סיפור וזה שדני הפכה לאוייב אמור לתפקד כטוויסט. זה לא נכון שדני פתאום התהפכה, היא תמיד הייתה על הסף ובעונות האחרונות התחילו להראות לנו את המהפך שלה. הבעיה העיקרית של אנשים היא שבמשך כמה עונות ראו אותה עושה 30% התהפכות ובפרק הזה היא עברה את ה70% הנותרים. אם דני הייתה מדרדרת 90% על גבי שתי עונות ובפרק הזה היו רק ה10% הסופיים אז לא הייתם מתלוננים על הסוויטצ׳ בדמות אבל בהחלט הייתם מתלוננים שזה היה לגמרי ברור מאליו ושמשחקי הכס כבר לא מפתיעה.

הכל טוב ויפה אבל
גם כשדאני הלכה לפתרונות של אלימות זה לא עירב חפים מפשע בצורה כזו בוטה, סטיק עבר על ההקרבות שהיא עשתה עבור מה שנחשב טוב בעינייה, זה לא נראה הגיוני שככה תזרוק את כל המאמצים שעשתה לפח, את זה שקשרה את הדרקונים שלה בכאב רב שבגלל שטרפו ילד, זה לא מסתדר לי עם הבנייה שהם עשו, הם פספסו משהו בעניין הזה. הקיצוניות שבמעבר שלה פשוט לא מסתדר עם הדמות.

הדוגמא עם ג׳ון סנואו וזכוכית הדרקון הוא לא בנייה, אז היא ביקשה שישתחווה ויקבל אותה כמלכתו והוא סירב, אם היתה כמו שהיא עכשיו היא היתה שורפת אותו באותו הרגע על המוקד.

חוץ מזה איך בדיוק זה עדיף להעלות הכל בלהבות, ג׳ון סנואו הוכיח את עצמו שוב ושוב כאיש עם מילה שיכול לסחוף אחריו המונים ואת הקצוות הכי מנוגדים שיש, אם הבנאדם הנאמן הזה מכיר בה כמלכה ונותן לה את הגב שלו, זה הימור הרבה יותר טוב לשלוט איתו לצידו כימין שלה מאשר לצאת למסע רצח המוני שיסתיים בפרק הבא במפלה שלה אחרי שהשניאה עליה את כל העולם. אריה הרגה את מלך הלילה, באמת עדיף לה לאסוף כזו אויבת נגדה? אפילו אסטרטגית כל הדבר הזה הוא הזוי ולא רציונלי בתנאים הנוכחיים.

אני חושב שגם אם היו רוצים לבנות טוויסט אז היו צריכים נגיד לתת 55 אחוז בנייה ואז לתת את ה 45 ברגע מסויים ומפתיע, מה שהם עשו זה בנו 20 והפילו עלינו 80, בגלל זה העסק לא הרגיש טוב.

זה מבלי להכנס לשאר הטענות שגם אתה מסכים איתם שנובעים מכך שהעונה הזו קצרה מדי.

נראה ליגם אלו שאוהבים את מה שקורה פה העונה יסכימו שיש אכזבה לא קטנה שפגעה בצורה משמעותית בסיומת מכך שלא היו להם 20 פרקים לספר את כל הסיפור שלהם

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 21:57

בלינג,
ג׳ון אדיוט מוחלט בגלל כל הקטע הזה של ״היא דודה שלו״... בגלל זה הוא לא רוצה להיות איתה עכשיו. הוא יודע שהיא גם ככה לבד ומפוחדת והוא אמור לתמוך בה אבל זה כל מה שמונע ממנו. אז הוא מטומטם. בעולם של הסדרה זה ממש לא כזה נורא, והוא לא יכול לכל הפחות להסתיר את זה שזה מפריע לו? היא אומרת לו מה ההשלכות של זה, ועדיין... אהבל

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 מאי 2019, 21:59

Laskin כתב:בלינג,
ג׳ון אדיוט מוחלט בגלל כל הקטע הזה של ״היא דודה שלו״... בגלל זה הוא לא רוצה להיות איתה עכשיו. הוא יודע שהיא גם ככה לבד ומפוחדת והוא אמור לתמוך בה אבל זה כל מה שמונע ממנו. אז הוא מטומטם. בעולם של הסדרה זה ממש לא כזה נורא, והוא לא יכול לכל הפחות להסתיר את זה שזה מפריע לו? היא אומרת לו מה ההשלכות של זה, ועדיין... אהבל

גם בעולם הסדרה זה מפגר לגמרי. בעולם אין בעיה עם גילויי עריות כאלו, עושים המון דברים למען הפוליטיקה (מחתונות כפויות ועוד) הם צעירים, הם מאוהבים אין לו שום סיבה אמיתית לא להיות איתה. פשוט כלום.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 22:25

כן, לזה התכוונתי כשאמרתי ש״זה ממש לא כזה נורא״
וכן, זה אינפנטילי וחסר הגיון, ולכן היוצרים הרסו את הדמות שלו לדעתי עם כל הקטע הזה...

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 מאי 2019, 22:29

Laskin כתב:בלינג,

לאסקין
אני לא חושב שהיה שלב שהיא אמרה לו את ההשלכות של הדחייה שלו, בטח שאף אחד לא יכל היה לשער בדעתו שאלו יהיו ההשלכות אבל אני מסכים איתך ועם בוזמן שבעולם של הסדרה (ואפילו בעולמות/ זמנים הרבה פחות מופרכים והרבה יותר מודרנים מווסטרוז) אין שום סיבה שג׳ון או כל אחד אחר ידחה מישהי שהיה עד לפני רגע מאוהב בה רק בגלל שהיא דודה שלו, זה טמטום מוחלט ומשולל היגיון שאני באמת לא מצליח להבין. מה בדיוק הבושה בזה בעולם הזה עם היסטוריה שמלאה בנישואי אחים ודברים הזויים אחרים במיוחד שהם אפילו לא גדלו יחד וגילו על העניין הזה בשלב מאוחר רק אחרי שנפגשו והתאהבו. טמטום נוסף שמצטרף לדברים מטופשים אחרים בעונה הזו לצערי.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים