נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 23:01

בפרק הזה ממש,
ספויילר: הצג
לא זוכר אחד לאחד, אבל היא אמרה לו שהיא יכולה לשלוט עם אהבה או לא יודע מה, או באמצעות פחד, ואז הוא שוב הפסיק אותה כשנישאה אותו או משהו כזה, אז היא אמרה לו ״סבבה, פחד איט איז״... הוא יכול היה באותו הרגע לתקוע אותה שתרגע, לפחות בינתיים... האם יכול היה לצפות שהיא תהיה היטלר עוד חמש דקות? לא. אבל כן היו יכולות להיות לזה מלא השלכות אחרות, היא המלכה, והיא ממש פגיעה, מה נסגר...

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 14 מאי 2019, 23:14

Laskin כתב:בפרק הזה ממש,
לא זוכר אחד לאחד, אבל היא אמרה לו שהיא יכולה לשלוט עם אהבה או לא יודע מה, או באמצעות פחד, ואז הוא שוב הפסיק אותה כשנישאה אותו או משהו כזה, אז היא אמרה לו ״סבבה, פחד איט איז״... הוא יכול היה באותו הרגע לתקוע אותה שתרגע, לפחות בינתיים... האם יכול היה לצפות שהיא תהיה היטלר עוד חמש דקות? לא. אבל כן היו יכולות להיות לזה מלא השלכות אחרות, היא המלכה, והיא ממש פגיעה, מה נסגר...

אהבתי את דרך הפתרון שלך, סקס יסתום אותה לכמה זמן ויגרום לה להבין שהיא דפוקה

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 מאי 2019, 00:38

בשיחה בין טיריון לואריז - בפרק הרביעי לדעתי - נאמר בפירוש שגילוי עריות זה משהו שלא מתקבל יפה בצפון. אגב גם בעולם האמיתי יחסים בין בני דודים זה משהו שאסור על פי חוק במדינות מסוימות ומותר באחרות (אפילו מדינות בתוך אותה רפובליקה כמו ארה"ב שיש להם כביכול אותה תרבות), או כמו נגיד שהומוסקסואליות הרבה יותר לגיטימית בתל אביב מאשר בבני ברק. אם אין משהו מובהק שסותר את המידע הזה על הצפון מעונות קודמות שאני לא זוכר אז אין לי בעיה עם ההסבר הזה ללמה הוא לא רוצה לזיין את דודה שלו, אני דווקא די קונה את זה וחושב שזה הגיוני לדמות שלו להיות נאמן לערכים שלו. סה"כ כמו האבא שלו (או בעצם הדוד שלו) ג'ון הוא איש של כבוד ועקרונות גם אם יש מחיר לשלם עליהם (ואין ספק שג'ון לא יכל בכלל לדמיין את המחיר)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 08:13

העולם האמיתי הוא העולם האמיתי וגם בו - במשפחות המלוכה זה מקובל, יחסית. אבל בא נגיד והצפון לא מקבל את זה הכי יפה - זו בעייה של הצפון בלבד, ואתה יודע מה הם עוד לא אוהבים? טרגריאנס (: סו וואט?! ואם ג׳ון כל כך מודאג מזה - הוא סה״כ היה צריך לסתום את הפה שלו לגבי הסוד הזה ולקוות לטוב... אפילו להרוג את סאם שיודע את הסוד - זה משהו שהיה מתאים לנד סטארק לעשות, במקום לספר את זה לאנשים נוספים סתם כי זה יושב לו כבד על הלב. סורי, אין פה שום סביר

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 מאי 2019, 09:43

מה שניסיתי להסביר עם הדוגמאות של העולם האמיתי זה שבניגוד לטענה הגורפת שזה מקובל בעולם של משחקי הכס, אם אומרים בסדרה שבאיזור מסוים של היבשת זה לא מקובל אז זה בהחלט יכול להיות הגיוני גם אם במקומות אחרים ראיתם בני משפחה חוגגים אחד עם השני חופשי. אולי זאת בעיה רק של הצפון אבל ג'ון, ובכן, גדל והתחנך בצפון.. אם חינכו אותו שלזיין את הדודה זה פויה, ולאורך כל הסדרה הוא תמיד מחוייב לעשות את הדבר הנכון מוסרית, אז מה כל כך לא סביר בזה שהוא יירתע מכך? אבל עזוב נו, להרוג את סאם זה כן סביר? ברצינות? אין שמץ של קשר בין הדמות של ג'ון בסדרה לרעיון התסריטאי שזרקת כאן. ג'ון הוא הכי נד סטארק, לא יודע על מה אתה מדבר. יש כל כך הרבה קווים מקבילים בינהם שזה מגוחך לטעון אחרת

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 10:04

בנוגע לג'ון, הסדרה בססה את זה כל כך טוב שאני לא מבין מה הבעיה. ווסטרוז לא רואה בצורה יפה גילוי עריות, זאת הסיבה שיש קו עלילה עצום בכל הסדרה הזאת על הסודיות של ג'יימי וסרסי. יותר מווסטרוז, הצפון בכלל לא מסוגל לבלוע את זה. האנדלים עוד הגיעו עם תרבות "חתונת בני דודים" מסויימת מאיסוס אבל ראשוני האדם? אין מצב. ג'ון הוא האדם עם הכי הרבה כבוד בכל הסדרה הזאת, ביחוד אחרי שנד מת. הוא אשכרה אמר את האמת לסרסי בסוף עונה קודמת מה שפחות או יותר דפק להם את כל התוכנית שבשבילה סכנו הכל, דני אבדה דרקון ומלך הלילה הרוויח דרקון. ואחרי כל זה ג'ון עדין אומר את האמת לסרסי רק כי זה "הדבר הנכון לעשות". אז ג'ון, זה שגדל בצפון ששם זה חטא ענק ועכשיו עומד בראשו? דווקא ג'ון המוסרי והצודק והדובר אמת, הוא זה שישקר לעם שלו וישכב עם דודה שלו? לא הרסו את הדמות שלו, להפך, להיות עם דני סותר כל אלמנט שבססו עליו.

Stick כתב:
תשמע קיאו, באמת שאני לא יודע איזו סדרה ראית. אם קיבלת מדאני וייב שהיא הולכת לרצוח את *כולם*, *סתם*, ו*אחרי שהם נכנעו* (ועזוב אותי בבקשה מהבולשיט של "לשלוט מפחד". כלומר, סבבה, אבל עד כמה שאני הבנתי הם נכנעו מתוך פחד ולא מתוך מחשבה אסטרטגית על כך שיוכלו לעשות לה הפיכה בעתיד כי סוף סוף תהיה מלכה לא מפחידה), אז ראינו שתי סדרות שונות. ואני גם סיימתי מרתון של כל הסדרה ממש לפני שהעונה הזאת יצאה, כמו שכבר אמרתי..

אני גם לא משונאי הסדרה או משהו כזה. למה בכלל שאצפה בה, ועוד פעמיים, אם הייתי כזה? אתה מוזמן לחזור אחורה לתגובות שלי על הסדרה, תמיד אמרתי שהסדרה לא מדהימה כמו שעשו ממנה (בעונות הראשונות. זכור לי ויכוח מלפני כמה שנים ועוד כשהיא הייתה עם הספרים שנטען כאן שהיא הדבר הכי טוב בהיסטוריה של הטלוויזיה, ואני לא ממש הסכמתי) ומצד שני שהיא לא כזאת נוראית בעונות האחרונות (אם כי בבירור פחות חכמה, אבל עדיין, פשוט צריך לקבל שהפכו באמצע מהגיון פוליטי להגיון פנטזיה). אבל כל העונה הזאת, והפרק הזה במיוחד פשוט הבהירו לי שמאיזה שהיא סיבה היוצרים כבר פשוט לא משקיעים את אותה רמת מחשבה ועבודה בפיתוח ובביסוס של כל המהלכים שלה. ממהלכים קטנים ( איך x הגיע לy, איך מישהו עבר את המצור וכו'), דרך מהלכים גדולים (למה סאנסה לא מספרת לג'ון על הצבא שמגיע, למה ששבעה אנשים יצאו.. להביא זומבי.. כן זה קרה) ועכשיו גם למהלך המפתח, ה-אירוע שמסיים את הסדרה.

שוב, אבל באמת שזו פעם אחרונה שאני אחזור על זה כי אנחנו טוחנים מים - דאני, לעיתים, הראתה רצון לפתור את הבעיות שלה בעזרת כוח. היא עדיין *תמיד* שמה קודם כל את טובת האדם הקטן, קודם כל את העזרה לאחר (שלא מנסה להרוג אותה) והתירוץ ללמה היא לא פשוט טסה לווסטרוז היה כדי לא להיות רוצחת, וכדי לסיים את שחרור כל העבדים ולעזור להם.
עכשיו, אין בעיה עם לעשות אותה הרעה בסוף. באמת שלא. אבל לפי מה שראינו לאורך הסדרה מה שיכל לקרות זה שהיא עדיין שורפת את כל החיילים כשהם נכנעים, שהיא מסתערת על המבצר האדום ומפרקת אותו לגמרי, או אפילו, וזה ברמה הקיצונית ביותר שהייתה עוד עוברת - סרסיי ממגנת את עצמה באזרחים (כפי שעשתה) וחושבת שדאני במבוי סתום, אבל אז דאני מקריבה את חייהם של אלפי האנשים האלו *כדי להגיע אליה*, כדי לתפוס את סרסיי.
מה שקיבלנו זה את דאני פשוט רוצחת בצורה יסודית ברמה הזויה את כל תושבי מעלה מלך. וואלה, לא, זו לא הדמות שראינו כל הסדרה, לא נרמז אפילו לשנייה שהיא יכולה להשתגע לרמה של פשוט לרצוח את כל האנשים בסבבה.
במקום להמשיך את הקו של דאני צולבת את המעבידים (שזה נניח הורגת את כל הלאניסטרים והחיילים שלהם עד האחרון כדי להגיע לסרסיי. מהלך קיצוני, מהלך שמעורר פחד, מהלך שנועד להשיג מטרה ברורה, סבבה) קיבלנו מהלך שיותר דומה לדאני צולבת באותו רגע 500 מעבידים ו500 עבדים. למה? כי זה ~מפחידדד~... וואי... האימה... אבל מה הקשר? למה שהיא תעשה את זה?

בסופו של דבר גם אם הקו העלילתי השלם שלה לפי הסדרה הוא הפיכתה לנבלית, אז יש שתי אופציות:
או שהיא פונה לאלימות ואכזריות כדי להשיג את המטרות שלה, או שהיא פונה לאכזריות גם כשזה פוגע במטרות שלה (לדוגמה, לרצוח אזרחים במקום את סרסיי. אגב, בוא נגיד שתחושה מאוד חזקה היא שג'ון או אריה יהרגו אותה בפרק האחרון בעקבות מה שהיא עשתה. אז כן, יופי, מהלך מבריק ומלא משמעות.. לגרום לאדם עם הזכות לכתר שכולם אוהבים ולא רוצה להיות מלך לשנוא אותך, במקום להגיד לכולם שתהיי מלכה).
לאורך כל הסדרה היה אפשר לראות אותה חושבת לפעמים להשתמש בכוח המופרז שלה כדי להגיע לקיצורי דרך, כדי להתקדם אל המטרה. בפרק אתמול היא השיגה את המטרה ואז רצחה אצ כולם. איפה לעזאזל ראית סימנים ובנייה טובה, חכמה ויציבה לכך שזה מה שעתיד לקרות?
שוב, אין לי בעיה עם מה שקרה, אבל הביצוע הוא פשוט חסר כל עקביות או הגיון.

אגב, אתה מדבר על הטוויסט וכל זה. זאת אחת הבעיות, היוצרים רוצים לעשות את הסדרה כמה שיותר מפתיעה ולעזאזל העקביות והבנייה האיטית. זה לא עובד ככה, כמו שמרטין בעצמו כבר אמר - הם גם יכלו להביא חייזרים מהשמיים כדי להלחם בסרסיי וזה היה מפתיע, אבל זה לא היה טוב. צריך למצוא איזון, וההפתעות צריכות לא לבוא נגד ההתפתחות של הדמויות, ברגע שנכנס ליוצרים הג'וק לראש שרק חייב להפתיע בלי הגיון אז כנראה שהם התחילו לאבד את זה.

עכשיו אני מבין, לדעתי פספסת את כל הבניה של השלוש עונות האחרונות אם כך. אתה חושב שהעובדה שדני השמידה את העקרבים, היא נצחה ובעצם מה שקורה בחצי השני של פרק 5 הוא סוג של איבוד צפון שלא באמת משרת שום מטרה, אבל זה ממש לא נכון. בעונות האחרונות רץ theme די גדול - להרוג את סרסי ולקחת את הכס דני יכולה בכל רגע בקלות, זאת לא הבעיה, הבעיה היא להפוך למלכה, לא לרצוח את האוייבים ולהשתלט על הכס כי יש לה שלושה דרקונים וצבא ענקי (או לפחות היו לה).

אחרי שדני משמידה את העקרבים ויושבת על החומה עם הדרקון, היא לא נצחה, אפילו לא קרוב. סרסי הפסידה, אבל דני לא נצחה ואפילו לא הייתה חצי קרובה למטרה שלה. בעולם של משחקי הכס הדבר הכי חשוב הוא דם, ודני? היא לא היורשת של הכס, ג'ון הוא היורש. סרסי היא לא האוייב של דני כי דני יכולה לשרוף אותה בכל רגע ויש לה בהחלט זכות לכס. ג'ון לעומת זאת? הוא גם אהוב וגם הקיום שלו מבטל את הזכות של דני לכס. לא היה צריך להיות גאון גדול כדי להבין שהסדרה הולכת למסלול התנגשות בין דני לג'ון, השאלה היחידה שהייתה לאיזה כיוון הסדרה תקח את הקונפליקט הזה. זה יכל להלקח בכיוון האוהבים שמנסים לפתור את הדברים בינהם או לחילופין זה יכל ללכת בכיוון של אש ודם. אני חשבתי שזה יהיה בכיוון של אש ודם, פשוט לא בסדר גודל הזה. חשבתי שדני תרצח את ג'ון בלב כבד, הרי הסדרה הראתה פעם אחר פעם שהכס חשוב לה יותר מכל דבר אחר. אבל הסדרה לקחה את זה כקו עלילה כבד הרבה יותר ואני לגמרי חושב שזה מהלך נהדר.

מה דני אמורה לעשות? מה אדם שאובססיבי עם הכס אמור לעשות? בו נניח שהיא הייתה שורפת את הRED KEEP, הורגת את סרסי והצבא שלה; מה אז? אז היא הייתה מתישבת על הכס כשכל הלורדים של ווסטרוס בזים לה? שהצפון מורד לה? כשהעם שונא אותה? איך היא הייתה יכולה לתפקד בכלל? הרי צפית בסדרה, אתה יודע איך הפוליטיקה של ווסטרוז עובדת. מלך הוא לא איזה אדם שיושב בטירה שלו כמו בסיפורים של סינדרלה, הוא צריך לשלוט ולהחזיק 7 ממלכות קצר. אם העם בז לה כלוקחת הכס הזרה ללא זכות דם והבתים הגדולים לא איתה אז היא לא יכולה לשלוט, אולי היא תוכל לשבת על כס הברזל אבל היא לעולם לא תוכל להיות המלכה. כלומר למען השם, זה היה הקו עלילה שלה בעונה הקודמת, שאם היא לא תשחק בחוקים של ווסטרוז היא לא תהיה מלכת ווסטרוז אלה מלכת האפר.

הידיעה שג'ון הוא אייגון טרגריאן כבר התחילה להתפשט, וואריז יודע וסנסה יודעת אז בייסיקלי כולם יודעים ודני מכירה בזה בתחילת הפרק. כולם יודעים (או ידעו בקרוב) שג'ון הוא המלך האמיתי של ווסטרוז והדרך היחידה של דני להפוך למלכה היא בדם.

אז מה היא עשתה? השמידה את צבא האוייב בלי להתיחס ל-collateral damage מסביב. להשמיד צבא אוייב עם דרקונים? היא כבר עשתה את זה בעבר. להרוג אוייבים שנכנעו לה? היא עשתה את זה בעבר. העלית מדרגה היחידה שהיא עשתה בפרק הזה הוא שכשצבא האוייב מעורבב באוכלוסיה אזרחית, היא לא שמה זין ותוקפת אותו בכל מקרה מה שזורע הרס ברוב העיר. מבחינתה היא צודקת לגמרי ואני מסכים איתה, אם ג'ון לא ימות ואם שבע הממלכות לא ישקשקו ממנה היא לא תהיה מלכה והסדרה בססה מאוד חזק שלהיות מלכה זה הדבר היחיד שבאמת מעניין אותה. לעלות מדרגה ברגע האמת, בקרב האחרון, רגע אחרי שהיועצים שלך בגדו בך, הדרקון שלך מת (שאתה חיי בסרט שהוא הבן שלך כי... קוקו) והחברה הכי טובה שלך נרצחה? וואללה, יושב לי יופי.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 10:09

עידן,

לדעתי נד היה רוצח את מי שצריך לרצוח כדי להגן על סוד שחשוב לו להגן עליו, סוד שיכול לשנות גורלות... נד אפילו לא סיפר לאשתו מי זה ג'ון, הוא פשוט סיפר לה שהוא בעצמו בגד בה כדי להגן על הסוד... ואיך ג'ון מתנהג כשיש לו סוד ממש ממש חשוב שיכול לשנות הכל? מספר את זה לאנשים שאין שום חשיבות או סיבה מיוחדת שידעו על כך, כשהוא יודע שאחת מהן עלולה לעשות עם זה משהו רע, כי היא שונאת את המלכה. נד היה מצליח לראות את התמונה הגדולה (אבל מה לעשות, טייווין לאניסטר הצליח לראות אותה קודם וטוב יותר), ג'ון תמיד עסוק ברגשות של עצמו. נד היה מעניש (במוות) מי שעובר על חוקים רק כי הם חוקים, ג'ון מוותר להם... בקיצור אני ממש לא חושב שיש הקבלה של ממש בין ג'ון לנד. בטח לא עכשיו.

לגבי המעמד של אנקל-פאקרס בצפון - למי אכפת? אתה יודע מה עוד לא אוהבים בצפון? פראיים מעבר לחומה. אבל ג'ון נלחם כדי להביא אותם, גם אם זה יעלה לו במוות. אבל פתאום הוא כל כך חושש מזה? הוא פאקינג אל בצפון, מבחינת דעת הקהל, ולא מעניין אותו לאכזב אותם ולא להיות מלך ושישנאו אותו על כך, הוא רק רוצה "שלום עולמי", ודני מסבירה לו שכדי להשיג את זה הוא צריך לתקוע אותה, אבל הוא לא מסכים ומוכן שהיא תשלוט ע"י פחד רק כדי שאולי 20 האנשים שנשארו בחיים בצפון לא יקבלו את זה טוב. עזוב נו... זה פשוט לא מסתדר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 10:15

Laskin כתב:עידן,

לדעתי נד היה רוצח את מי שצריך לרצוח כדי להגן על סוד שחשוב לו להגן עליו, סוד שיכול לשנות גורלות... נד אפילו לא סיפר לאשתו מי זה ג'ון, הוא פשוט סיפר לה שהוא בעצמו בגד בה כדי להגן על הסוד... ואיך ג'ון מתנהג כשיש לו סוד ממש ממש חשוב שיכול לשנות הכל? מספר את זה לאנשים שאין שום חשיבות או סיבה מיוחדת שידעו על כך, כשהוא יודע שאחת מהן עלולה לעשות עם זה משהו רע, כי היא שונאת את המלכה. נד היה מצליח לראות את התמונה הגדולה (אבל מה לעשות, טייווין לאניסטר הצליח לראות אותה קודם וטוב יותר), ג'ון תמיד עסוק ברגשות של עצמו. נד היה מעניש (במוות) מי שעובר על חוקים רק כי הם חוקים, ג'ון מוותר להם... בקיצור אני ממש לא חושב שיש הקבלה של ממש בין ג'ון לנד. בטח לא עכשיו.

לגבי המעמד של אנקל-פאקרס בצפון - למי אכפת? אתה יודע מה עוד לא אוהבים בצפון? פראיים מעבר לחומה. אבל ג'ון נלחם כדי להביא אותם, גם אם זה יעלה לו במוות. אבל פתאום הוא כל כך חושש מזה? הוא פאקינג אל בצפון, מבחינת דעת הקהל, ולא מעניין אותו לאכזב אותם ולא להיות מלך ושישנאו אותו על כך, הוא רק רוצה "שלום עולמי", ודני מסבירה לו שכדי להשיג את זה הוא צריך לתקוע אותה, אבל הוא לא מסכים ומוכן שהיא תשלוט ע"י פחד רק כדי שאולי 20 האנשים שנשארו בחיים בצפון לא יקבלו את זה טוב. עזוב נו... זה פשוט לא מסתדר

לאסקין, לא ראית בסוף עונה קודמת שג'ון לא משקר או שומר סודות? דני הפסידה דרקון והם אבדו אנשים טובים למלך הלילה בכדי להביא לסרסי את הזומבי והוא דפק הכל כי הוא הרגיש מחוייב להגיד לסרסי, פאקינג סרסי, את האמת. זה האדם שאתה רוצה שישמור סוד אפל מכל ווסטרוז? ג'ון הוא איש של כבוד, גם נד. נד שמר סוד כי הוא הבטיח לאחותו - כבוד. ג'ון לא ישמור סוד כדי להגן על התחת של עצמו, זה האנטיתזה של כבוד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 10:20

נדב, קודם כל שים בספוילר ודבר שני:

שוב - לא הרבה אנשים ידעו מהסוד הזה עד שהחליט לפתוח את הפה בלי שום סיבה הגיונית. היה את בראן שלא מספר את הסוד לאף אחד והיה את סאם - שכן, לדעתי הדבר החכם לעשות היה לדאוג שיישאר קרוב או שימות, אחד מהם... סתם ככה לשלוח את האדם היחיד שיודע על הסוד ועלול לדבר על זה (למרות ששוב - הוא מאוד מאוד נאמן)? הזוי. הוא הכניס את עצמו לזה כשססיפר לסנסה, ואי אפשר להגיד שהוא לא יכול היה לצפות לזה, ולהשביע אותה זה מגוחך. אגב, להפר שבועה ממש ליד העץ... היא תקבל על זה עונש :)
אני פשוט לא רואה איך זה מתאים לו, להעדיף שהמלכה תשלוט על מליונים בפחד במה שנשאר מהעם במקום לשקר לעם ולהשאיר אותו חי, חופשי ומאושר.
הרי הוא התחיל עם ה"לא מסוגל לנשק אותך" עוד לפני שהוא סיפר לעוד אנשים... כל מה שהיה צריך זה להשתיק את סאם ולשרוף את הספר שבו זה כתוב.

וכן, הכל שאלה של מחיר... וזה לא כזה סוד "אפל"... סה"כ משהו שלא ידע עד לפני חמש דקות, ואפילו דקה הוא לא יכול לסחוב את זה, ועוד בזמן מלחמה... כן - מאוד נראה לי הגיוני שבהתחשב במחיר הפעם - הוא ישמור את זה בשקט וישים את טובת הממלכה ולא את טובת הרגשות הפנימיים שלו. הרבה יותר מתאים לו להקריב את עצמו מאשר את הממלכה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 10:23

Laskin כתב:נדב, קודם כל שים בספוילר ודבר שני:

שוב - לא הרבה אנשים ידעו מהסוד הזה עד שהחליט לפתוח את הפה בלי שום סיבה הגיונית. היה את בראן שלא מספר את הסוד לאף אחד והיה את סאם - שכן, לדעתי הדבר החכם לעשות היה לדאוג שיישאר קרוב או שימות, אחד מהם... סתם ככה לשלוח את האדם היחיד שיודע על הסוד ועלול לדבר על זה (למרות ששוב - הוא מאוד מאוד נאמן)? הזוי. הוא הכניס את עצמו לזה כשססיפר לסנסה, ואי אפשר להגיד שהוא לא יכול היה לצפות לזה, ולהשביע אותה זה מגוחך. אגב, להפר שבועה ממש ליד העץ... היא תקבל על זה עונש :)
אני פשוט לא רואה איך זה מתאים לו, להעדיף שהמלכה תשלוט על מליונים בפחד במה שנשאר מהעם במקום לשקר לעם ולהשאיר אותו חי, חופשי ומאושר.
הרי הוא התחיל עם ה"לא מסוגל לנשק אותך" עוד לפני שהוא סיפר לעוד אנשים... כל מה שהיה צריך זה להשתיק את סאם ולשרוף את הספר שבו זה כתוב.

וכן, הכל שאלה של מחיר... וזה לא כזה סוד "אפל"... סה"כ משהו שלא ידע עד לפני חמש דקות, ואפילו דקה הוא לא יכול לסחוב את זה, ועוד בזמן מלחמה... כן - מאוד נראה לי הגיוני שבהתחשב במחיר הפעם - הוא ישמור את זה בשקט וישים את טובת הממלכה ולא את טובת הרגשות הפנימיים שלו. הרבה יותר מתאים לו להקריב את עצמו מאשר את הממלכה.

אבל כבר הראו לך שג'ון יגיד את האמת, לא משנה מה המחיר. הם יצאו למסע לצפון, אבדו חברים ודרקון למלך הלילה רק כדי להביא לסרסי הוכחה וברגע האמת הוא סרב לשקר לסרסי וסכן הכל כי יש לו כבוד. אם זה לא מבסס לך שהדמות הזאת לעולם לא תשקר, מה כן?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 10:40

תזכיר לי שוב,
מה היה הסוד שהוא סיפר לה, ומה היו ההשלכות החיוביות הפוטנציאליות לעומת הנזק?
פה הוא רק היה צריך לשמור לעצמו בגלל המחיר הכבד שזה יכול לגרום בלי שום תועלת, אז כן, אחרי שכבר עושים את המהלך הכי מפגר ועושים שהוא יגלה לאחותו ששונאת את המלכה - אז "הגיוני" שהוא גם יעשה עוד דברים מפגרים אבל כל הטענה שהעליתי מלכתחילה היא שבעונה הזו וגם בקודמת היוצרים די הרסו את הדמות שלו, ושל טיריון, עם החלטות הזויות וטעויות של טירונים במקרה הטוב, ופגועים מוחית במקרה הרע

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 11:05

ובנושא אחר - הוכרז סרט "מורטל קומבט" חדש... ג'יימס וואן המפיק

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 מאי 2019, 11:07

אתם עכשיו סתם מגינים על הסדרה בכל מחיר
כשאתם אומרים שלגיטימי שג׳ון ידחה אותה בגלל שבצפון זה לא מקובל, הבנאדם שובר מוסכמות ועושה את מה שתמיד תופס כנכון גם אם זה נגד התפיסות של הכלל, כמו שעשה כשהביא פראיים ואיחד את כולם למרות הטאבו שבזה, אז מה פתאום שמוסכמות על יחסי דודים בצפון יעצרו אותו כשהוא חושב ומאמין שזה הדבר הנכון? גם מבחינת האהבה שחש אליה וגם פוליטית שהרי הוא חושב שהיא המלכה והוא חושב שלה מגיע הכס והוא שומר לה אמונים ומאמין בה. אני אפילו הייתי אומר שבמעמד שהיה להם אחרי המפלה של סרסיי והצלת העולם מג׳נוסייד של מתים מהלכים שהם ישימו זין ואפילו לא ינסו להסתיר את הסוד הזה אם זה מה שהם רוצים. ובמעמד כזה של גיבורים גם זה היה עובר. אפילו סרסיי בשלב מסויים שמה קצוץ והמון אנשים ידעו שהיא הולכת עם אחיה כולל שמועות חזקות שכבר הגיעו אל העם אז פתאום הדודה זה כזה טאבו?

בקיצור, כל הקלפים מתיישרים מבחינת הדמות שהוא ילך איתה עד הסוף כי זה מה שנכון בעיניו אבל עכשיו הוא נהפך לצדקן בגלל שזה שובר מוסכמה של הצפון? יאללה יאללה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 11:13

הוא כן היה "צדקן" גם לפני כן, אבל כמו שאמרת בהחלט אחד שגם שובר מוסכמות... בין אם זה לשכב עם נשים בעודו בנייט ווטש, או להביא פראיים מהצפון ולקבל אותם או להרוג מהר מי שנידון למוות אכזרי ועוד הרבה דברים שעשה לאורך הדרך, שהוא פשוט עשה מה שהוא רוצה כי זה הדבר ה*צודק*, הנכון לעשות על מנת להציל חיי אדם, ובמיוחד של חפים מפשע, והוא אף פעם לא שם זין על מה אחרים יגידו בטח כשמדובר באהבות שלו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 11:47

להביא את הפראיים היה לטובת הכלל. זה היה אקט כפול שבו גם הוא הציל את חיי הפראיים וגם הביא צבא להלחם במלך הלילה. זה לא משהו שהוא עשה לעצמו, זה משהו שהוא עשה בשביל הממלכה ולכן זה לגמרי באישיות שלו. לשקר בכדי שהוא יוכל להיות עם אישה שהוא אוהב? זה לא באישיות שלו.אתם באמת מסוגלים להסתכל על הקטע הזה ולהגיד שהסדרה לא בססה שג'ון סנו לא ישקר לא משנה מה? אתה יכולים להגיד שזאת תכונה מוגזמת, שזה לא הגיוני כתכונה לדמות אבל הסדרה בהחלט מבססת את זה שג'ון לא ישקר ויסתיר כוונות. מעבר לזה, הוא לא משקר פה למרות שזה לטובת הצלת הממלכה. כלומר אפילו לטובת הצלת ממלכת האדם הוא עדין לא שיקר, אז בשביל קצת מין מדני?

הסדרה מבססת את זה שהוא ישר כמו סרגל, לא מסוגל לשקר. הוא יותר סרגל מדוד שלו נד. נד עשה דברים נוראיים בחייו, הוא דמות הרבה יותר אפורה מג'ון למרות שאין ספק שהוא היה הדמות הכי "לבנה" בסדרה כשהיא התחילה. נד לא רק שקר על המקור של ג'ון, בעצם כל המרד של רוברט היה מבוסס על שקר ונד סתם את הפה. ג'ון הוא הגרסה הטובה יותר של נד, יש בו גם את טוב הלב של לאנה וגם טוב הלב של ראייגאר וגדל אותו נד סטארק, הוא אמור להיות הטוב ביותר מאיתנו. אפשר להגיד שהוא לא ממש מתאים בעולם של משחקי הכס אבל אם יש בעולם הזה דמויות שהן רשע גמור (רמזי או ג'ופרי למשל) אז אפשרי שתהיה שם דמות שהיא טוב מוחלט, כל כך טוב שהוא אפילו לא יודע לשקר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 12:25

אבל זה לא ממש המצב...
הוא לא צריך לשקר כי אף אחד לא יודע. אבל אז הוא מחליט לספר את זה, כי סיבות, ואז כבר אנשים יודעים... וגם אז - טובת הממלכה אמורה לבוא לפני המטען הרגשי שלו, וזה כן נוגד את הדמות או לפחות את הדמות הטובה והצודקת שעושה הכל למען טובת הכלל והחפים מפשע. הוא מתעלם מאזהרה ישירה של דני בשביל לרצות את התחושות של אנשי הצפון המעטים שנותרו בחיים?
כנראה שלא נגיע להסכמה אבל כמו בלינג גם אני חושב שאתם עושים ליוצרים "חיים קלים" בכל מה שקשור לביסוס תכונות אופי

ופעם האלף - זה לא סתם "בשביל לזיין את דני" אלא בשביל המשמעות של זה = שהיא לא תפנה לכיוון של שליטה באמצעות פחד (וג'ון יודע טוב מאוד מה זה אומר או שהוא פי אלף יותר מפגר ממה שהאשמתי אותו כבר)... זה נראה לי קצת יותר קריטי מהפעם הזו שלא שיקר לסרסיי, שאני לא יכול לשמוע כי אין לי אזניות אז עדיין לא זוכר מה הייתה ההשלכה של זה, אבל די בטוח שזה לא היה גרוע כמו כאן - שרק צריך לסתום לאנשים את הפה או לא לספר להם פרטים שהם לא חייבים לדעת.
אז יופי שעשו עלאק חיים קלים עם זה שסיפר כבר לסנסה אבל עוד לפני זה הוא דחה את דני כי היא דודה שלו וזאת למרות שאף אחד לא היה מגלה את זה... רק צריך להשמיד ספר ולהשביע את סאם, מה הסיפור?! מה מנע ממנו כבר אז לזרום איתה ולא לשבור לה את הלב אחרי שהם כבר התניעו את היחסים הרומנטיים, ועוד בתקופה כל כך רגישה ועוד אחרי שהיא מסבירה לו שאסור לו לגלות... בכלל, לספר לה היה הכי הזוי, לפחות כרגע

טוב, די... זה חוזר על עצמו :)
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 15 מאי 2019, 12:45, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 מאי 2019, 12:45

אני חושב שבעונה הזו היוצרים הולכים על קווי עלילה שהכי נראים להם מפתיעים/ מעניינים regardless למה שהם ביססו בעונות הקודמות ואיך שהדמויות אמורות להתנהג ובלי ביסוס ובנייה אמיתיים וחלק פה זורמים עם זה ומנסים למצוא ביסוסים ורמזים בכח שהכל בעצם מתיישר הרי
אם היתה סצנה שבה סאם אומר לג׳ון סנואו, ״אבל ג׳ון, היא דודה שלך! זה לא נחשב לבעייתי בצפון?״ וג׳ון סנואו היה מסתכל עליו במבט נחוש ועונה ״לא אכפת לי סאם, אני אוהב אותה, היא מלכה טובה, היא האדם הנכון לשלוט, אני יודע את זה״ אז אףףףףף אחד פה לא היה אומר שזה כל כך לא מתאים לדמות ומה לעזאזל קורה פה, אם אתם אומרים שזה היה מעלה לכם גבה אז אני צנצנת וכנ״ל גם לסיטואציה שהיא נהפכת להיטלר, אם היתה מסתפקת בלשרוף את סרסיי ללא רצח עם מאסיבי והיא היתה מעבירה את מסר הפחד והיראה בדרכים פחות ברוטליות ושוברות דמות אז אף אחד לא היה אומר ״מה?? ככה יוצרים פחד ויראה? לא אמין! היא היתה חייבת לשרוף את העיר על כל יושביו נשים וילדים אחרת אני לא קונה את זה שהיא תשב על כס המלכות! אנשים לא מפחדים!!״ שלא לדבר על אם היו מוצאים כן פיתרון של ״אהבה״ בשיתוף עם ג׳ון סנואו, לא הייתם גם אומרים שזה לא יתכן והיא היתה חייבת לשרוף את העיר כדי לשלוט כי אין שום מצב שהעם יקבל את אחת המושיעות הכי גדולות בהסטוריה של הממלכות עם הגב של ג׳ון סנואו מאחוריה שבחיים לא יחתור תחתיה ויתנער מכל ניסיון להמליך אותו בכח וכולנו יודעים את זה.

לא סתם העונה הזו זוכה לציונים סופר נמוכים וחסרי תקדים בהסטוריה של הסדרה, אנשים לא מפגרים והם מרגישים שיש פה משהו שהוא off בצורה חזקה, שהיוצרים פשוט עושים מה שבא להם בלי בנייה מספקת לעבר התהליכים שהם ירצו שיקרו ולאנשים זה מרגיש שהם שוברים דמויות על ימין ועל שמאל. לא סתם הגענו למצב של ציוני 6 לפרקים של GOT ב IMDB.

ואני שוב אחזור ואומר שאין בעיה כמעט עם אף כיוון עלילתי שירצו, זה רק הבנייה הלא מספקת שבסבירות רבה קרתה בגלל שמישהו החליט לחרב את העסק ולהגביל אותם לשישה פרקים במקום לפחות לעוד 2 עונות מלאות כמו שגם מרטין רצה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 12:48

ושוב מסכים עם בלינג... ההגיון של חלק מההחלטות הפתאומיות של הדמויות שם לעשות מהלכים מטומטמים מאוד מזכיר את ההגיון של HBO בטיפול שלהם בסוף של הסדרה הכי נצפית בהיסטוריה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 12:54

Laskin כתב:אבל זה לא ממש המצב...
הוא לא צריך לשקר כי אף אחד לא יודע. אבל אז הוא מחליט לספר את זה, כי סיבות, ואז כבר אנשים יודעים... וגם אז - טובת הממלכה אמורה לבוא לפני המטען הרגשי שלו, וזה כן נוגד את הדמות או לפחות את הדמות הטובה והצודקת שעושה הכל למען טובת הכלל והחפים מפשע. הוא מתעלם מאזהרה ישירה של דני בשביל לרצות את התחושות של אנשי הצפון המעטים שנותרו בחיים?
כנראה שלא נגיע להסכמה אבל כמו בלינג גם אני חושב שאתם עושים ליוצרים "חיים קלים" בכל מה שקשור לביסוס תכונות אופי

ופעם האלף - זה לא סתם "בשביל לזיין את דני" אלא בשביל המשמעות של זה = שהיא לא תפנה לכיוון של שליטה באמצעות פחד (וג'ון יודע טוב מאוד מה זה אומר או שהוא פי אלף יותר מפגר ממה שהאשמתי אותו כבר)... זה נראה לי קצת יותר קריטי מהפעם הזו שלא שיקר לסרסיי, שאני לא יכול לשמוע כי אין לי אזניות אז עדיין לא זוכר מה הייתה ההשלכה של זה, אבל די בטוח שזה לא היה גרוע כמו כאן - שרק צריך לסתום לאנשים את הפה או לא לספר להם פרטים שהם לא חייבים לדעת

סאם יודע, גילי יודעת, ברנדון יודע, ג'ון יודע ודני יודעת. זה כבר חמישה אנשים, זה לא "אף אחד". ההשלכה של לא לשקר לסרסי הייתה להפסיד למלך הלילה, זה סיכון "קצת" יותר גדול מאשר לעצבן את דני. עם כמה שהמהפך של דני זעזע אותנו כצופים, בווסטרוז דברים כאלה קרו אלף פעם וכבר השמידו ערים וטירות בעבר (אפילו ספציפית על ידי דרקונים, ע"ע הרנהול). מלך הלילה היה איום שהיה מוחק את האנושות, דני מתפרעת אומר כמה אלפי אנשים מתים. אם הוא לא שקר בכדי לעצור את מלך הלילה, הוא לא ישקר כדי למנוע מדני להשתגע ואם לדעתכם חלק מהאישיות של ג'ון סנו זה להיות מסוגל לשקר בכדי להשיג את המטרה שלו, אפילו אם זאת טובת הממלכה, אז התלונות שלכם היו צריכות לבוא בסוף עונה 7. הוא גם לא ממש אמור לדעת מה זה אומר כשדני משתגעת, הוא לא מכיר את ההסטוריה שלה כמונו, הוא לא היה שם כשהיא צלבה את האדונים (גם את התמימים, למשל האדון מהסיפור של המורה במירין. זה שהם "אדונים" לא הופך את כולם לרעים, חלקם היו אנשים טובים שה"עבדים" שלהם היו איתם מבחירה) או שרפה את בני הטארלי אחרי שהם נכנעו כי הם סרבו לכרוע ברך או שמע את אולנה טיירל אומרת לדני להיות דרקון ולשרוף את מעלה המלך.

בסופו של דבר זה עניין סובייקטיבי. סטיק אבד את הצפון על הקו עלילה של דני וחושב שהסדרה אבדה את זה לגמרי, עידן חושב שדווקא עם ג'ון ביססו את זה טוב וזה לגמרי בדמות שלו. אתם חושבים שלא בססו את זה בכלל וזה לא בדמות של ג'ון. לכל אחד יש סף לכמה SETUP הוא צריך למשהו כדי שהוא ירגיש לו טוב וגם מדובר בסדרה מלאה באלפי פרטים ועברו שנים מאז העונות הקודמות. כלומר לאסקין מתבאס מ'גון וחושב שהוא היה צריך לשקר אבל מצד שני בכלל לא זוכר את הסצנה של ג'ון מול סרסי ואיך הוא לא היה מסוגל לשקר לה אפילו במחיר של להפסיד למלך הלילה. הם עשו SETUP להכל ושום דבר לא הגיע משום מקום, ההבדל היחיד בין הדיעה של כל אחד פה היא כמה מה-SETUP הוא זוכר ואפילו אם הוא זוכר הכל האם הוא מוצא את הSETUP הזה מספק בשביל להצדיק את המהלך של הדמות.

אפשר להאשים אותם בהרבה דברים אבל הם לא ממציאים דברים על הדרך, הם ידעו שדני תהיה מה שהיא הפכה להיות בסוף פרק 5 עוד לפני שהם כתבו את עונה 5 לפני 5 שנים. אפשר לבקר את הSETUP שלהם, אבל לא את זה שהם לא ידעו. סטיק ואני חושבים שה-SETUP שלהם לג'ון במשך השנים מצדיק את המהלך שלו, אתם חושבים שלא. אני חושב שה-SETUP של דני במהלך השנים ביחד עם המכות הקשות שהיא קבלה העונה מצדיקים את המהלך שלה, אתם חושבים שלא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 מאי 2019, 13:04

ושוב, לא זוכר...
אבל למה לא לשקר לה = להפסיד למלך הלילה? כאילו שהכוחות שלה היו משנים משהו... זה אמנם משהו שאנחנו יודעים בדיעבד אבל כמו שסתם על סמך תחושה הם הולכים על אסטרטגיה ממש משונה של ״להחביא את בראן ואיכשהו לקוות שנצליח להרוג את מלך הלילה״ ובכל אופן אף אחד כולל ג׳ון לא באמת סומך על סרסיי והמילה שלה, אני לא חושב שזה היה אותו דבר אבל כאמור אני לא זוכר בדיוק מה היה שם... מה שאני ן זוכר זה שאת המילה של סרסיי בכל מקרה לוקחים בערבון מוגבל מאוד

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 13:13

Laskin כתב:ושוב, לא זוכר...
אבל למה לא לשקר לה = להפסיד למלך הלילה? כאילו שהכוחות שלה היו משנים משהו... זה אמנם משהו שאנחנו יודעים בדיעבד אבל כמו שסתם על סמך תחושה הם הולכים על אסטרטגיה ממש משונה של ״להחביא את בראן ואיכשהו לקוות שנצליח להרוג את מלך הלילה״ ובכל אופן אף אחד כולל ג׳ון לא באמת סומך על סרסיי והמילה שלה, אני לא חושב שזה היה אותו דבר אבל כאמור אני לא זוכר בדיוק מה היה שם... מה שאני ן זוכר זה שאת המילה של סרסיי בכל מקרה לוקחים בערבון מוגבל מאוד

חבל שאתה מדבר באויר במקום לראות את הסצנה. כל עונה 7 התבססה על לשכנע את סרסי לשביתת אש + להביא את החיילים שלה להלחם במלך הלילה. זאת הסיבה שהם הלכו מעבר לחומה להביא זומבי, זאת הסיבה שכמה וכמה אנשים מתו בדרך וזאת הסיבה שדני אבדה דרקון ומלך הלילה הרוויח דרקון. הייתי אומר סכנו בערך הכל בשביל המהלך הזה, אז איך שאתה מנפנף אותו כאילו הוא כלום זה מאוד מוזר לי. סרסי אולי לא קיימה את החלק השני אבל היא בהחלט קיימה את החלק הראשון. ג'ון לא מוכן לשקר לסרסי ולהגיד שהוא לא יקח צד בקרב בינה לבין דני ולכן סרסי אומרת להם לעוף לה מהעיניים. עזוב את זה שאחרי זה שכנעו אותה כן לעשות עסקה, הרי כל המטרה של מה שהלך שם נועד בכדי להראות את האצילות של ג'ון ואיך הוא לא מוכן לשקר אפילו אם זה אומר שהאנושות תפסיד למלך הלילה ותמחק.

כלומר איזה עוד SETUP אתה צריך כדי להכיר בזה שג'ון לא ישקר לא משנה מה? מה יותר קיצוני מלא לשקר אפילו אם התוצאה של זה היא השמדת האנושות?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 13:35

אם כבר משחקי הכס, מנכ"ל דיסני מאשר שהסרט מלחמת הכוכבים של 2022 (הסרט הבא אחרי פרק 9) יהיה של דיוויד בניהוף ודי בי ווייס. הסרטים של 2024 ו-2026 עדין לא אושרו כשל אף יוצר כך שלא ידוע אם הם המשך הטרילוגיה שלהם או סרטים שלא קשורים אליהם.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 מאי 2019, 13:37

Laskin כתב:עידן,

ו.

מה זה למי אכפת? לו אכפת ... ככה לפחות ניסו לצייר את זה, שיש לו קונפליקט אמיתי כאשר היא מנסה ליצור איתו אינטימיות. זה לא עניין של מעמד בצפון וזה לא עניין של מה יחשבו עליו (לפעול על פי זה באמת לא היה מתאים לדמות שלו) זאת הבחירה הערכית שלו או הקול הפנימי או סתם בריפלקס זה מוזר לו בגלל שהוא גדל/חונך בצפון ושם זה פחות מקובל מסתבר. במשפחה של כסופת השיער זה יותר סבבה אז לה יש פחות בעיה עם זה מן הסתם.

והטענה שהדמות שלו הייתה צריכה לעשות את זה לטובת הכלל היא נכונה אבל רק בהנחה שהדמות שלו יודעת מה שהצופים (או חלק מהצופים במקרה הזה) יודעים ועד כמה שזכור לי זה לא בדיוק המצב.. אתה קצת מערבב מחדש את השיחה בינהם שבה היא בעיקר בוכה לו שאוהבים אותו יותר מאותה ושלה אין בווסטרוז אהבה רק פחד, אני לא חושב שהוא יכל להבין מהתשובה שלה בסוף השיחה מה עומד על הפרק, ת'ה יודע אנשים נסערים לפעמים זה לא אומר בהכרח שאתה הולך לעשות אחד ועוד אחד ולהגיע למסקנה שהם יהפכו לרוצחי המונים. הרי גם שהאחיות שלו מדברות איתו עליה ואומרות לו שהן לא סומכות עליה וכו' הוא עונה שהן לא מכירות אותה כמו שהוא מכיר. כלומר הוא לא הכיר את הצד הפחות יפה שלה, הם כולה מכירים עונה אחת ובזמן הזה היא בעיקר עשתה דברים הירואים מעבר כמובן לעבודה שהוא גם היה מאוהב בה. בפרק-שניים האחרונים אולי היו סימנים לשינוי שהוא התחיל לראות, אבל אני לא חושב שבנקודה הזו התעורר אצלו מספיק ספק בשביל להגיע למסקנה שנראית לך כל כך ברורה.

ובלינג, אין שום קשר ללהגן על הסדרה בכל מחיר, אתה לא בכיוון.. ירדתי עליה המון והבעיות שלי איתה התחילו הרבה לפני העונה הזאת. אבל מכל הכשלים התסריטאים בעונה האחרונה - ויש לא מעט כאלה - דווקא זה נראה לי סביר. מה אני יגיד לכם, אני באמת לא חושב שזה קונספט לא הגיוני שג'ון לא ירצה לשכב עם הדודה שלו

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 מאי 2019, 13:48

קיאו,
אתה גורם לזה להשמע כאילו דברים שקורים בסדרה הם דברים שקורים. כאילו אלו סיטואציות מנותקות הקשר שדמויות נקלעות אליהן ופועלות בצורה טבעית. לא, זו הסדרה כותבת אותן לתוך הפינות האלה שמהן היציאה היחידה היא שטות מוחלטת שנועדה רק להפתיע אותנו ולעורר הלם.
בסופו של דבר העובדה שדאני היא אדם שיכול ביום טוב להשאר שנים תקוע רק כדי לעזור לאדם הקטן ואז ביום רע לרצוח את כל האזרחים חפי הפשע של מעלה מלך ביסודיות מעוררת בחילה, אומרת שזו דמות שפשוט לא עשויה טוב. אני מצטער. עם כל הכבוד, העובדה שהיא דמות כזאת היא פאק תסריטאי, ולכן המהפך שלה בין שני קיצונים כל כך משמעותיים הוא לא אמין. כדי לעשות אותו אמין, הוא צריך להיות בנוי טוב. לא נמשיך לטחון מים, אבל זה לא בנוי טוב. אתה יכול להמשיך לטעון ש'לא שמתי לב' או משהו, ואני אטען ששמתי לב להכל וזה לחלוטין לא נבנה לכאן (שוב - זה כאילו היא צולבת את המעבידים ואת העבדים, ולא רק המעבידים. למה שתעשה את זה? זה בדמות שלה?), אבל זה לא מתפתח לשום מקום.

בנוסף, גם אם אני מקבל את ההסבר שלך על כך שהיא רצתה לעורר פחד (ושוב, זו עוד החלטה גרועה של הסדרה. ללכת עם ג'ון שהוא הבנאדם הכי ישר בעולם על גבול הפיגור השכלי, שאומר שהוא יעשה הכל כדי שתהיי מלכה, גם ללא חתונה, זו הבחירה הנכונה בכל מצב ואיך שלא תהפוך את זה), עדיין זו הסדרה שהחליטה שהיא צריכה להשליט פחד על ידי רצח שואתי ובלי הבחנה. הרי אם הסדרה הייתה שמה אותה בסיטואציה בה סרסיי עומדת בראש המבצר האדום מוקפת באלפי מגנים אנושיים שבטוחים שהיא מגנה עליהם, מרגישה בטוחה וחזקה, ודאני מבינה שכדי לשלוט היא לא תוכל רק להרוג את סרסיי אלה חייבת להראות שכל מי שעומד לצידה ימות, אז זו הייתה אותה התוצאה. שליטה בעזרת פחד.

אבל לא, הסדרה החליטה שלשלוט בפחד = לרצוח את *כולם*, אחרי שהם נכנעו (מתוך פחד!), אז כן, דאני עשתה מהלך מטופש וזה שהסדרה שמה אותה בסיטואציה הזו זה קיצור דרך גרוע מאוד שנועד לעורר שוק והלם והפתעה.
זה הצליח, אבל זה מרגיש מופלץ משום מקום. גם כי אין לזה הצדקה (מלכתחילה), אפילו אם יש לזה הצדקה אז לקיצוניות שהסדרה החליטה באופן מאולץ שהיא הדרך היחידה אין הצדקה, ואם הסדרה פשוט רוצה לקחת את דאני למקום שבו מדמות שקולה ומתוכננת (עם רצון להשתמש בכוח למען מטרה) שתמיד מקשיבה ליועצים שלה, היא הופכת לדמות לא יציבה ש*לא מבינה* שזה לא המהלך החכם, ו*לא מבינה* שזו לא הדרך היחידה, אז הבנייה שהסתכמה בעיניי בדיכי של חצי פרק ואי אכילת ארוחת בוקר זו לא בנייה טובה בשום צורה שהיא. גם אם היוצרים ידעו עוד מהעונה הראשונה, מה זה משנה? אני לא תוקף אותם אישית כאנשים רעים שרוצים לפגוע, אני תוקף את הביצוע שלהם. הבנייה של דאני לאורך הסדרה הייתה של דמות שרוצה להשתמש בכוח שלה כדי להגיע למטרה מתוכננת, בפרק הזה דאני היא דמות לא יציבה לחלוטין שמשתגעת ומשתמשת בכוח שלה או:
* כדי להגיע למטרה הלא נכונה, שהרי ג'ון בכל מקרה שפוט שלה ולא יודע לבגוד בזבוב, ולמטרה הזו היא מגיעה בדרך קיצונית והזויה שרק תפגע בה והיא לא נכונה לחלוטין, שהרי אפשר לשלוט בפחד בלי שואה וזה ברור, והיא מעולם לא הראתה ניצוצות של רצח לשם הרצח. שזה = כתיבה לא טובה של קו הדמות שלה שהוא פשוט טעות של הסדרה במקרה הטוב ונסיון להפתיע בכח על חשבון פייאוף אמיתי במקרה הרע. (ודמות 'פשוט השתגעה' זה אולי באמת יכול לקרות במציאות, אבל בסדרה כתובה זה פתרון עצלני ומטופש שתמיד מרגיש רע) או,
* כי זו המטרה הנכונה שלה, וזו הדרך היחידה להשיג אותה. מה שאומר שהסדרה מתעלמת לחלוטין מהיגיון ומחליטה שזה הדבר הנכון. כלומר הסדרה היא ששמה אותה בסיטואציה הזו בכח, וזו לחלוטין לא סיטואציה טבעית שנוצרת תוך כדי התנהלות הסדרה וזה לא משנה איך תהפוך את זה.

בסופו של דבר הסדרה פשוט בחרה לסיים בפיצוץ, תרתי משמע, אבל בכוח ובצורה מאולצת. היא רצתה לשמור לנו טוויסט אחד גדול לסוף והוא שדאני הופכת לרעה. אבל אין לכך לא סיבה הגיונית (הן לרעיון והן לביצוע) במידה והיא עדיין אותה דמות עם תכנון מהעונות הקודמות, ואין לזה לחלוטין את הבנייה המספקת במידה והיא כבר לא אותה הדמות מהעונות האלו והיא עכשיו דמות לא שקולה ולא יציבה שלא יכולה באמת לתכנן את המהלך הנכון.
אז זה מפתיע, אבל זה מאכזב ועשוי לא טוב. גם כי אני לא יודע איזו מבין שתי האופציות האלו היא הנכונה, ואני צריך לדעת, וגם כי בכל מקרה כל אחת מהן היא הפתעה זולה למול פייאוף אמיתי למהלכים טבעיים.
גם כשנד נערף בעונה הראשונה זה היה מפתיע, אבל לתוך הסצנה אתה הגעת בידיעה שג'ופרי יכול להתהפך, שהוא יכול לקבל את ההחלטה הלא נכונה ונגד מה שאמא שלו אומרת לו.
החתונה האדומה זה בכלל דבר אחר, כי כאן יש מהלך אסטרטגי חכם שלא צפית, אבל אין שום שינוי מפתיע בשום אופי של שום דמות.
הטוויסט השלישי הגדול של הסדרה הוא זה, ובמידה מסוימת גם אולי העובדה שלא הייתה משמעות אמיתית בסוף למהלכים הלבנים. שני הדברים האלה הפתיעו, אבל לא היו עשויים טוב.
אם בפרק הבא מגיעים חייזרים, זה הכי יפתיע אותי, אבל כל עוד לא יהיה פרק קסום מבחינת היכולת שלו להעביר את זה, זה ירגיש לא טוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 מאי 2019, 13:55

אם דני הייתה תוקפת רק את המבצר האדום, על כל יושביו כולל הנשים והילדים, זה היה בסדר מבחינתך?

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 13 אורחים