נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 16:12

We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ינואר 2021, 21:09

זה נראה לי הכי קרוב ל״קוברה קאי של דיסני פלוס״ שהם יכלו לחשוב עליו. לא ידעתי שהדבר הזה קיים. מצחיק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2021, 02:42

על פי השמועות קוראים למטריקס הבא Matrix Resurrections.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 פברואר 2021, 14:23

קשה לי לדמיין למה הם יבחרו בטייטל הזה :)
האמת שדי ציפיתי כבר לדעת משהו על הסרט הבא,הוא משוחרר השנה ואין לנו כמעט כלום,הם די הצליחו לשמור עליו leak proof למעט איזה שתי סצינות בצילומי חוץ שלא אומרות לנו כלום.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2021, 14:26

"...למה הן תבחרנה", יא חתיכת טרנספוב

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2021, 14:45

יש ללילי במאי נוסף, ג׳יימס מקטיי (שמופיע בimdb כמפיק בלבד אבל הבנתי שלנה והוא ממש מביימים יחד) שביים את V for Vendetta, כך שטכנית פייג׳ צודק כשהוא אומר ״הם״ :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 פברואר 2021, 14:47

אני לא מבין איך למישהו בעולם יש בכלל טיפה קטנה של אמונה שהסרט הזה יצא טוב, אבל בסדר... :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2021, 14:49

Stick כתב:אני לא מבין איך למישהו בעולם יש בכלל טיפה קטנה של אמונה שהסרט הזה יצא טוב, אבל בסדר... :)

יש לי רמות של אמונה בסרט שיש רק לחרדי שבטוח שלימוד תורה משאיר את העולם על הציר שלו.

כלומר, אני יודע שזה לא סביר, אבל אני מפעיל פה רמות אמונה של אדם דתי. אני חושב שאני מכיר את המטריקס יותר טוב מהאחיות ווחובסקי. בעצם אני די בטוח שאני מכיר אותו טוב יותר מהן, ראיתי את הסרט יותר מ-100 פעמים. אני מקווה שהסרט יהיה לפחות לא רע, ברור לי שמהפכה קולנועית בכל רובד של ההפקה הוא לא יהיה, גם לא היה כזה מאז המטריקס המקורי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 פברואר 2021, 14:59

אפשר להיות ההוא המעצבן שעומד ופינה ואומר שגם המטריקס הראשון הוא... סבבה? מגניב לתקופה, התיישן *מאוד* (הרבה יותר מסרטים אחרים מהתקופה), וחידושים טכניים בצד, גם ברגעיו הטובים לא בדיוק מתגבר על אווירה מעט מגוכחת שעוטפת אותו.
את ההמשכים ראיתי רק פעם אחת ואני לא זוכר מהם כלום חוץ מסאונדראק אפי, כנראה זה אומר הכל.

חוץ מזה האחיות עושות כמעט אך ורק סרטים גרועים (וזה שחלקם שאפתניים לא נותן כלום), 2/3 סרטי מטריקס גרועים גם לפי דעתם של מי שמאוד אהבו את הראשון... כאילו, הכל יכול להיות, אבל זה ממש יפתיע אותי אם הסרט לא יכשל טוטאלית.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 פברואר 2021, 15:05

Laskin כתב:"...למה הן תבחרנה", יא חתיכת טרנספוב

אני רק יוצא מנקודת הנחה שהן לא היחידות שקובעות את השם ויש גם מעורבות של הסטודיו :)
אם אני לא טועה,רק לאנה ואשובסקי מעורבת בסרט הזה לא?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 01 פברואר 2021, 15:30

Stick כתב:אפשר להיות ההוא המעצבן שעומד ופינה ואומר שגם המטריקס הראשון הוא... סבבה? מגניב לתקופה, התיישן *מאוד* (הרבה יותר מסרטים אחרים מהתקופה), וחידושים טכניים בצד, גם ברגעיו הטובים לא בדיוק מתגבר על אווירה מעט מגוכחת שעוטפת אותו.
את ההמשכים ראיתי רק פעם אחת ואני לא זוכר מהם כלום חוץ מסאונדראק אפי, כנראה זה אומר הכל.

חוץ מזה האחיות עושות כמעט אך ורק סרטים גרועים (וזה שחלקם שאפתניים לא נותן כלום), 2/3 סרטי מטריקס גרועים גם לפי דעתם של מי שמאוד אהבו את הראשון... כאילו, הכל יכול להיות, אבל זה ממש יפתיע אותי אם הסרט לא יכשל טוטאלית.

אני כ"כ שמח על הפוסט הזה. אז אני לא היחיד בעולם!
הסרט שהכי אהבתי של האחיות היה זה שעשו לפני המטריקס - קשורות

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2021, 15:39

שרון וסטיק, זה בסדר לטעות אובייקטיבית :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2021, 18:02

אני מאוד אהבתי את הטרילוגיה סה״כ בזמנו, לא צפיתי בהם מלא מלא שנים, לפחות עשור, אז אני לא ממש זוכר את השני והשלישי כמו הראשון שצפיתי בו הרבה פעמים וכל סצינה היא סוג של מים, אבל היו בשני סצינות מטורפות שעד היום מחזיקות יפה בטח, ובשלישי הכל היה מוגזם בטירוף אז זה היה קצת משונה ומנותק מהסרטים האחרים אבל כמה סרטים כאלה קיבלנו מאז? ממש מעט. אולי בוליווד עשתה דברים דומים, אבל בהוליווד לא ראיתי סצינות ״סופר סאיאן״ כמעט בכלל.
בקיצור אני מאוד מצפה לזה וגם אם אתאכזב וסתם יהיה מדובר בסרט אקשן מוגזם - לא נורא. זה לא מרגיש לי כמו נגיד כשהרסו את סטאר וורס :)

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 01 פברואר 2021, 18:55

המטריקס הראשון היה כל מה שחובב סרטי מד"ב היה יכול לחלום עליו: עילה טובה וסיפור שגורם לך לחשוב הרבה אחרי שיצאת מבית הקולנוע, קטעי אקשן מטורפים ובניית עולם אמינה (לדעתי).
הסרט השני הצליח לעמוד בציפיות של הראשון רק מבחינת האקשן, ראו מאמצע הסרט השני את האסון שלקראתו הולכים לחתום את הטרילוגיה.
הסרט השלישי הצליח להמאיס את עצמו בכל הקטגוריות, גם מבחינת האקשן הוא הרגיש ממוחזר.

לי ממש אין ציפיות לסרט החדש ומבחינתי הוא יכול רק להפתיע לטובה, לדעתי צריך לקחת בחשבון בסופו של יום רק את הסרט הראשון, לאחר הסוף שלו לא היה צורך בסרטי המשך מלבד הרצון לעשות כסף.

Laskin כתב:בהוליווד לא ראיתי סצינות ״סופר סאיאן״ כמעט בכלל.

היחיד שניסה (והצליח לדעתי) להציג סצינות אקשן בסגנון כזה היה סניידר באיש הפלדה ובאטמן נגד סופרמן.
נערך לאחרונה על ידי Baba Yaga ב 01 פברואר 2021, 21:23, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2021, 19:06

מסכים, הם ניסו וכמעט הצליחו, אבל אתה היית חושב שאחרי 20 שנה זה יהיה הרבה הרבה יותר טוב, וזה לא היה :/
תחשוב על זה, 20 שנה זה בערך הזמן שהיה מהטרילוגיה המקורית של סטאר וורס ועד הפריקוולס...

גם בגיימינג אגב, אין מלא מלא דוגמאות מאוד מוצלחות לסצינות SS מלבד משחקי פלטינום, אולי קצת קאפקום... וכמובן משחקי מכות כמו נארוטו או דראגון בול אבל זה לא נחשב בעיניי.
יש גם את משחקי גאד אוף וור אבל זה שונה שם, אפילו במשחק השלישי ששם זה הכי ״אל נגד אל״ - זה לא מתקרב למה שיש נגיד בAsura’s Wrath ואני ממש רוצה עוד כאלה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2021, 21:19

במטריקס היה רק קרב אחד כזה, הקרב הסופי בסוף הסרט השלישי. באיש הפלדה יש יותר מזה וזה גם איכותי יותר אבל זה לא הוגן, יש עשור בין שני הסרטי כך שלסניידר היה הרבה יותר קל.

הסרט הראשון בטרילוגיה הוא מסטרפיס של סרט קיץ. עלילתית הוא מנסה יותר מכל סרט אקשן שהגיע לפניו, כל אלמנט בהפקה היה פורץ גבולות בקולנוע ובכלליות כל דבר שם נעשה כמעט מושלם. אני לא חושב שיש סרט שהשפיע יותר על הקולנוע המודרני ב-20 שנים האחרונות, בעיקר כי המטריקס היה הסרט שהצליח להביא את הקולנוע ההונג-קונגי והאנימה היפנית (ששניהם היו נישה במערב באותה תקופה) ולמזג אותם לקולנוע המערבי. באמת שקשה לספור דברים שהמטריקס עשה שלא היו קיימים כמעט בקולנוע המערבי ובטח ובטח בקולנוע המיינסטרים אקשן מד"ב. אפילו חוקי ברזל בעריכה כמו שלעולם לא עושים רברס קאט נשברו במטריקס ופתאום הפכו למשהו שסביר לעשות בבלוקבאסטר הוליוודי, משהו שאני חושב שהמיינסטרים לא ראה מאז קובריק. כל זה בשילוב עם אפקטים מדהימים לאותה תקופה (וגם הסרט הקולנוע הראשון בהסטוריה לדעתי שבו המסך הירוק לא מורגש), עלילה שדורשת מהצופה הרבה יותר מאשר הסרט קיץ הממוצע, אקשן שהמערב מעולם לא ראה, סינמטוגרפיה שלא הייתה בקולנוע האמריקאי חוץ מאשר קובריק, העיצוב של כל דבר ודבר בסרט, העובדה שהשחקנים עצמם עשו את רוב האקשן במקום כפילים (שוב, הונג קונג) וכו' יצרו באמת מאסטרפיס קולנועי. האם ב-2021 הוא מחזיק כמו ב-99? אני בספק, אבל זה בעיקר כי ה-20 שנים האחרונות שאבו ממנו כל כך הרבה שהיחוד של המטריקס כבר נעלם מזמן. ב-99 הוא היה פתית שלג מיוחד, ב-2021 פחות.

הסרטי המשך, הם בסדר גמור. יש בשני כמה סצנות אקשן מצויינות, המוסיקה מצויינת, האפקטים מרשימים לזמנם והעלילה מנסה לצלול לרעיונות מעניינים אבל בסופו של דבר היא כושלת. הרעיונות מסביב ל-2 ו-3 טובים, אבל יש שם כשל מאוד בסיסי במרכז התסריט והוא שניאו סופרמן, סופרמן שאין לו קריפטונייט, וזה שולל כל מתח או עניין מהסרט. בשילוב עם כמה סצנות הטפה פילוסופית שעושות יותר מדי "tell" ומעט מדי "show" ו-production design ששכח שהמטריקס הוא מקום בריקבון ולא CGI כירורגי (קצת כמו מה שקרה למלחמת הכוכבים בפרק 1-3) והסרטים אבדו את מה שהיה למטריקס המקורי. וכמובן זה לא עזר שהסרט סבל מריבוי דמויות (שציפו מאיתנו לאהוב אותן על בסיס מדיה חיצונית כמו האנימטריקס או המשחק וידאו) ורוב הדמויות האנושיות החדשות היו זוועה (המכונות החדשות דווקא היו לא רעות, ביחוד המרווינג'ייאן).

מה אני מצפה מהסרט החדש? אני מקווה לפחות את הרמה של 2 ו-3 רק שהפעם יצליחו לפתור את בעיית הסופרמן ושהעולם לא יהיה כירורגי כמו בסרט השני. כל דבר יותר מזה יהיה זכיה בלוטו מבחינתי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 02 פברואר 2021, 01:30

הגדולה האמיתית של המטריקס היתה הקונספט העלילתי. את זה שום המשך לא יכול לשחזר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2021, 01:41

InterAl כתב:הגדולה האמיתית של המטריקס היתה הקונספט העלילתי. את זה שום המשך לא יכול לשחזר.

אני משער שזה לבד היה גורם לו להיות סרט זכור משנות ה-90, אבל יש בערך עוד 10 נקודות נוספותש שיש בו שיכלו לשים אותו בסטטוס הזה כך שזה באמת סרט של פעם בדור לדעתי. זה לא באמת משנה כמה מעילי הגשם והמשקפי שמש מחזיקים ב-2021, יכול להיות שהסרט לא מחזיק בכלל (כלומר ראיתי אותו לפני שנה, אבל הפרספקטיבה של מעוותת כי אני מכיר כל שורה בתסריט בעל פה), גם האזרח קיין סרט סטודנטים סוג ב' ב-2021 ואף סרט מלחמת הכוכבים לא מחזיק מים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 02 פברואר 2021, 10:54

לדעתי הוא הרבה יותר מפעם בדור, ובעיקר בגלל העלילה. האקשן, האפקטים, הסטייל ושאר הדברים המטורפים הם חלק בלתי נפרד מהעניין אבל לדעתי אין ספק שזאת העלילה שהפכה אותו לסרט גדול באמת. גם היום אין סרט שמשתווה אליו מבחינת הקונספט, ובטח ב-99.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2021, 11:50

InterAl כתב:לדעתי הוא הרבה יותר מפעם בדור, ובעיקר בגלל העלילה. האקשן, האפקטים, הסטייל ושאר הדברים המטורפים הם חלק בלתי נפרד מהעניין אבל לדעתי אין ספק שזאת העלילה שהפכה אותו לסרט גדול באמת. גם היום אין סרט שמשתווה אליו מבחינת הקונספט, ובטח ב-99.

אני מסכים, אבל יש בו אלמנטים שעשו פיוז׳ן בין קולנוע הונג-קונגי ואנימה והקולנוע המערבי ומאותו יום הקולנוע המערבי השתנה. כלומר מעבר לעלילה, יש לסרט חשיבות והשפעה קולנועית לאיך שהוא צולם, נערך והצורה שבה האקשן נעשה. כל זה מעבר לעלילה והעובדה שכל סצנה שניה נעשתה meme פוליטי. אני חושב שאחד הדברים שמצביעים על ההבדל בינו לבין אייקוני תרבות אחרים כמו למשל מלחמת הכוכבים היא העבודה שmeme של מלחמת הכוכבים (may the force be with you או No, I am your father) הם לרוב בדיחות ורפרנסים תרבותיים בזמן ששל המטריקס נוגעים לתנועות פוליטיות וביטויים במדע (לחיות במטריקס, גלולה כחולה / אדומה).

אגב, בסרט השני יש לא מעט שכבות של פילוסופיה ועומק דומה לזה של המטריקס הראשון, ההבדל העיקרי הוא שזה סרט שלא מתקרב לקצה הברך של המטריקס. יש שם צלילה מאוד יפה לקונספט של נסבתיות, דטרמיניזם ובחירה. הוא לא עובד כמו הסרט המקורי, אפילו לא מתקרב, אבל עדין מנסה לעשות פי כמה מכל בלוקבאסטר אחר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 פברואר 2021, 12:06

אין ספק שמטריקס זה הפפ7 של הקולנוע זה או שאתה ממש אוהב אותו או שאתה אדיש אליו אבל אי אפשר בכל מקרה להכחיש את ההשפעה העצומה שלו.

אישית התלהבתי ממנו מאוד כשראיתי אותו לראשונה ב2001 היום כשהבנתי מאיפה מגיעים הרעיונות שלו אני יותר ביקורתי אליו אבל עדיין רוצה סרט חדש.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 02 פברואר 2021, 12:27

DrKeo כתב:
InterAl כתב:לדעתי הוא הרבה יותר מפעם בדור, ובעיקר בגלל העלילה. האקשן, האפקטים, הסטייל ושאר הדברים המטורפים הם חלק בלתי נפרד מהעניין אבל לדעתי אין ספק שזאת העלילה שהפכה אותו לסרט גדול באמת. גם היום אין סרט שמשתווה אליו מבחינת הקונספט, ובטח ב-99.

אני מסכים, אבל יש בו אלמנטים שעשו פיוז׳ן בין קולנוע הונג-קונגי ואנימה והקולנוע המערבי ומאותו יום הקולנוע המערבי השתנה. כלומר מעבר לעלילה, יש לסרט חשיבות והשפעה קולנועית לאיך שהוא צולם, נערך והצורה שבה האקשן נעשה. כל זה מעבר לעלילה והעובדה שכל סצנה שניה נעשתה meme פוליטי. אני חושב שאחד הדברים שמצביעים על ההבדל בינו לבין אייקוני תרבות אחרים כמו למשל מלחמת הכוכבים היא העבודה שmeme של מלחמת הכוכבים (may the force be with you או No, I am your father) הם לרוב בדיחות ורפרנסים תרבותיים בזמן ששל המטריקס נוגעים לתנועות פוליטיות וביטויים במדע (לחיות במטריקס, גלולה כחולה / אדומה).

אגב, בסרט השני יש לא מעט שכבות של פילוסופיה ועומק דומה לזה של המטריקס הראשון, ההבדל העיקרי הוא שזה סרט שלא מתקרב לקצה הברך של המטריקס. יש שם צלילה מאוד יפה לקונספט של נסבתיות, דטרמיניזם ובחירה. הוא לא עובד כמו הסרט המקורי, אפילו לא מתקרב, אבל עדין מנסה לעשות פי כמה מכל בלוקבאסטר אחר.

אבל זה לא שהפיוז׳ן האסייתי הוא מה שהפך אותו לסרט גדול. כלומר אולי זה מעניין מבחינה היסטורית/תרבותית, אבל מבחינה אמנותית, אני לא רואה בזה הרבה ערך. בלי העלילה כל פקטור המגניבות של המטריקס לא היה שווה הרבה. הבעיה העיקרית בעלילה של הראשון היא שהיא לא סיפור שלם, הסיפור נבנה להמשך, וכשההמשך גרוע זה מוריד מהערך של העלילה כולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2021, 12:38

אני דווקא חושב שהסרט בנוי מושלם להיות מוכל בתוך עצמו. נכון שאין resolve מלא, אבל זה סיום פתוח מצויין.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 02 פברואר 2021, 12:48

אין resolve בכלל. הסיפור האמיתי הוא שעבוד האנושות ע״י המכונות, זה נשאר לגמרי תלוי באוויר בסוף של הראשון.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 פברואר 2021, 13:19

אתם אהבתם ואני לא אז לא אכנס לויכוח עקר כי זה פשוט עניין של טעם, אבל רק אגיד שאתם מערבבים בין העלילה לקונספט.
הקונספט מגניב- כאילו הוא לפחות מעניין וייחודי ומד"בי והכל, אישית לא נפלתי גם ממנו בצורה מיוחדת אבל אין ספק שמה שאתם אהבתם ומה שמי שאהב את הסרט התלהב ממנו זה הקנספט המיוחד והמרשים.
העלילה עצמה? עלילת chosen one מאוד גנרית ודי מגוחכת, עם *כל* השטיקים הלעוסים ועם כל השלבים הנוסחאתיים ממש לפי הספר. אין בה שום דבר מיוחד ובטח שהיא לא מה שהפכה את הסרט למה שהוא - אם כבר להפך, היא אחד הדברים שמאוד בעייתים בסרט לדעתי. הקונספט עצמו כן, אין ספק שזו נקודת מכירה ענקית של הסרט.
האם הוא באמת עד כדי כך חכם כמו שהוא חושב? האם באמת יש לו מה להגיד מעבר לפרמיס עצמו של הקונספט בכלל? לא יודע, לא ראיתי את הסרט כבר שנים ואני לא אכנס לדיון הזה גם אחרי שתגיבו להגיד שאין לי מושג וזה לא נכון, אז רק אציין שבזמנו הרגשתי שהתשובות הן לא.
זה לא סרט נוראי בעיניי, אבל אני מחזיק ממנו כאחד האוברייטדים הגדולים של הוליווד (השפעה פנים הוליוודית בצד, על זה אני לא מתווכח).

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 43 אורחים