נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ספטמבר 2019, 14:13

Laskin כתב:לא יודע לגבי לדג'ר, אבל אתם יודעים איזה ג'וקר נוסף לא היה זוכה ואפילו לא היה מועמד היום על תפקיד מצויין שגילם - ג'ראד לטו. :P והוא גם לא היה מקבל את התפקיד מלכתחילה.

לטו היה מצויין? או שלא הבנתי אותך נכון. כלומר אין לי שום דבר נגדו, הוא שחקן מצויין, אבל הג'וקר שלו קבל כל כך מעט זמן מסך והוא היה בסרט כל כך גרוע שקשה לי להעריך את הרמה של הג'וקר של לטו. כמובן שיחידת המתאבדים הראשון הוא הסרט עם הטעות הכי קריטית שאפשר לעשות. הרי כל הקטע של יחידת המתאבדים הוא להתעסק במשימות BLACK OPS, כאלה מתחת לרדאר שהרשויות מעדיפות שלא ידעו שהן התעסקו איתן, ולא עם כל מני יצורים על טבעיים משמידי עולם. בנוסף אין שום הגיון לשים את הארלי קווין ביחידת המתאבדים, אלה אם מתעסקים עם הג'וקר. כלומר רק נבל אחד יכל להיות ביחידת המתאבדים, הג'וקר. אבל משום מה הם החליטו ללכת על... מכשפה ופורטל יום האבדון שמסתובב מעל העיר? באמת לא ברור, החלטה פשוט הזויה. אולי אם לטו היה הנבל של הסרט והמשימה של יחידת המתאבדים אז היה יכול לצאת סרט סבבה ואפילו לטו היה מקבל יותר זמן מסך והיה סוג של הגיון לעקוב אחרי המערכת יחסים שלו ושל הארלי לאורך הסרט.

InterAl כתב:לא בהכרח טוב שפלצנים אוהבים אותו כל כך, סיכוי גבוה לסרט שמאלני.

אתה חושב שלאירופאים הפלצנים בפסטיבל וונציה אכפת מכל השטויות SJW של האמריקאים? דווקא מקומות JSW כמו ה-TIME קטלו אותו חזק, הוא קבל כוכב מתוך 5. מצד שני יש מקומות SJW שמאוד שבחו אותו אז אולי הוא לא כזה ימני או שמאלני. חוץ מזה למי אכפת, סרטי מארוול הם מאוד שמאלנים (חוץ מחייל החורף), טרילוגית האביר האפל שמאלנית, בייסיקלי כל סרט אי פעם הוא שמאלני בגלל הקהל שעושה אותו. כל עוד לא עושים לי סצנות של קפטן מארוול מרסקת ספינות כשברקע I'm just a girl, אני לא בטוח מה זה כל כך משנה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 ספטמבר 2019, 14:38

נדב, התכוונתי לתפקיד הטרנסג'נדר שלו ב"דאלאס" :D

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ספטמבר 2019, 14:41

Laskin כתב:נדב, התכוונתי לתפקיד הטרנסג'נדר שלו ב"דאלאס" :D

אז עד עכשיו לא הבנתי למה התכוונת בהודעה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 ספטמבר 2019, 16:16

דיברתם על ג׳וקר אחד שקיבל אוסקר שלאו דווקא הגיע לו, ואני מביא ״ג׳וקר״ אחר שקיבל אוסקר שהגיע לו, אבל כולה 5 שנים מאוחר יותר אין שום סיכוי שהיה אפילו מקבל את התפקיד הזה. סתם אירוניה של החיים שלנו בשנה הנכחית :/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 ספטמבר 2019, 21:48

Laskin כתב:דיברתם על ג׳וקר אחד שקיבל אוסקר שלאו דווקא הגיע לו, ואני מביא ״ג׳וקר״ אחר שקיבל אוסקר שהגיע לו, אבל כולה 5 שנים מאוחר יותר אין שום סיכוי שהיה אפילו מקבל את התפקיד הזה. סתם אירוניה של החיים שלנו בשנה הנכחית :/

אה אוקיי, עכשיו הבנתי :)
ואני לא חושב שהית׳ לדג׳ר קבל אוסקר שלא הגיע לו, זה פשוט אוסקר שהוא בחיים לא היה מקבל אם הוא לא היה מת. התפקיד שלו היה נהדר בלי קשר למוות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ספטמבר 2019, 10:08

כן, ברור שלדעתי הגיע לו, אבל הזקנים של האוסקר לא היו מביאים לו בחיים... תרתי משמע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 ספטמבר 2019, 14:27

אה, ראיתי אקס-מן אתמול, דארק פיניקס.

סרט באמת מהפחות טובים שלהם אי פעם... באסה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 ספטמבר 2019, 19:25

טריילר ראשון Bad boys 3:

ומסתבר שיוצא סרט שנראה ממש משעשע לbetween two ferns:

וזה משהו שקצת עבר מתחת לרדאר שלי, ד"ר סליפ, ההמשך לניצוץ. ב-2013 קינג כתב המשך לניצוץ שכתב ב-77' על הגרסה המבוגרת של דני. הבעיה העיקרית בלעשות סרט מבוסס על ד"ר סליפ היא שסרט לא רק צריך לעשות צדק עם קינג, הוא צריך לעשות צדק עם קובריק שעיבד את הניצוץ ב-80'. הטריילר לא מתבייש להשתמש בניצוץ של קובריק ולהכריז על עצמו כהמשך ישיר, שזה משהו אמיץ ברמות בלייד ראנר 2049. מה שעוד יותר מעניין הוא שהסרט נעשה בתמיכה של קינג למרות שזה מאוד ידוע שקינג תמיד שנא את העיבוד של קובריק.

זה מאוד מעניין שהם לא עשו את המתבקש ופשוט הפכו את ההמשך לסוג של ריבוט שמתעלם מהסרט של קובריק ובונה יקום מחדש על בסיס הספר. זה גם פוטר את קינג מהניצוץ של קובריק שהוא לא אוהב וגם את הסרט מהשוואות לניצוץ של קובריק. בקיצור, עבודה סופר מסובכת לבמאי מייק פלאנאגן שרוב העבודה שלו ממוצעת למדי, למרות שמאוד אהבתי את הסדרת נטפליקס שלו the hunting of hill house אבל להמשיך את קובריק זה לא לעשות סדרת נטפליקס לא רעה. מצד שני רוב העבודה של טוד פיליפס לפני הג'וקר הייתה טרילוגיית ההאנגאובר ועכשיו יש דיבורי אוסקר ורוב העבודה של פיטר פארלי הייתה קומדיות מבוססות בדיחות זרע ושנה שעברה הוא סחף את האוסקר עם הגרינבוק כך שמי יודע.

בכל מקרה, מה שתפס אותי לא מוכן הוא שהטריילר לסרט פשוט עף מתחת לרדאר שלי ויצא לפני חודשיים:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ספטמבר 2019, 15:41

מסתבר שוורנר הצמידו לIt 2 טיזר קצרצר לציפורי הטרף שהיה אמור להיות בקולנוע בלבד אבל איכשהו עלה אונליין:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2019, 02:19

ג'וקר לקח את פרס אריה הזהב בפסטיבל וונציה, כלומר נבחר לסרט הטוב בפסטיבל מה שסרטי אולפנים גדולים בערך אף פעם לא עושים, שלא נדבר על סרט קומיקס. הפרס למקום השני הלך ל-An Officer and a Spy של רומן פולנסקי. זה אומר שבטריילר הבא של ג'וקר הם יוכלו לשים כל מני שמות של פרסים עם עלי זית בצד שאומרים "זכיתי בפסטיבלים פלצניים" :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 ספטמבר 2019, 10:04

במקרה הזה הם יכולים גם לשים שם של פרס עם עלי בולבולים קטנים בצד שאומר:
"ניצחנו פדופיל מטונף שמשום מה עדיין מקבל מחיאות כפיים ותקציבים"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 ספטמבר 2019, 23:02

קטע, מדברים על החמור, הטריילר המלא יצא היום:

בעיקר מטריד אותי שזה נראה כמו סרט אימה גנרי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2019, 09:32

אותי יותר מטריד השחקן, שלא שיחק בסרט טוב כבר יותר מדי זמן (לא ראיתי עדיין טריינספוטינג 2, לצערי)... סדרות כן, נגיד פארגו.
אבל אם להודות על האמת, אני אפילו לא זוכר את הניצוץ כל כך טוב... זה מהסרטים שהייתי רואה כילד קטן ומקבל סיוטים, אבל כמבוגר לא צפיתי בהם אף פעם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 ספטמבר 2019, 10:19

בקשר לדוקטור סליפ, הם עשו את המובן מאליו וזה כן להתבסס על קובריק, לרוב האנושות כשאומרים הניצוץ עולה בתודעה הסרט ההוא ושלל memes של ג׳ק ניקולאס עם פרצוף פסיכי :)

בקיצור, כלכלית הכי חכם היה להמשיך את זה וזה מה שהם עושים.

הזכייה של הג׳וקר בפסטיבל זה הזייה אגב, זה ממש לא מעיד על איכות בהכרח אבל הכרה כזו מצד הממסד בסרט פאקינג קומיקס? הזוי ברמות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2019, 12:17

Laskin כתב:אותי יותר מטריד השחקן, שלא שיחק בסרט טוב כבר יותר מדי זמן (לא ראיתי עדיין טריינספוטינג 2, לצערי)... סדרות כן, נגיד פארגו.
אבל אם להודות על האמת, אני אפילו לא זוכר את הניצוץ כל כך טוב... זה מהסרטים שהייתי רואה כילד קטן ומקבל סיוטים, אבל כמבוגר לא צפיתי בהם אף פעם.

טריינספוטינג 2 פשוט מצויין וגם פארגו עונה 3. אני לא יודע מה אתה רוצה ממנו, מקרגור שחקן מצויין.

bling כתב:בקשר לדוקטור סליפ, הם עשו את המובן מאליו וזה כן להתבסס על קובריק, לרוב האנושות כשאומרים הניצוץ עולה בתודעה הסרט ההוא ושלל memes של ג׳ק ניקולאס עם פרצוף פסיכי :)

בקיצור, כלכלית הכי חכם היה להמשיך את זה וזה מה שהם עושים.

הזכייה של הג׳וקר בפסטיבל זה הזייה אגב, זה ממש לא מעיד על איכות בהכרח אבל הכרה כזו מצד הממסד בסרט פאקינג קומיקס? הזוי ברמות.

ברור שהמובן מאליו זה להמשיך את קובריק, אבל זה גם יוצר לחץ בלתי יאומן, כמו בלייד ראנר 2049, ועם כל הכבוד הוא לא בדיוק דני ווילנוב. הטריילר לפחות נראה כמו סרט אימה מאוד גנרי אבל כשאתה ממשיך את קובריק, יש סטנדרטים מסויימים שאתה צריך לעמוד בהם, במינימום שהצד הויזואלי יעמוד בהם. אפילו קונטרול מצליח לעמוד בסטנדרטים של קובריק בסצנות מסויימות :)

בנוגע לג׳וקר, כן, הזוי לגמרי. אני עדין מנסה לבוא עם ציפיות נמוכות אבל עם כל מה שקורה איתו בשבועות האחרונים ואחרי הטריילרים המצויינים קשה שלא לפתח הייפ. כאילו אריה הזהב? שנה שעברה רומא זכה בו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 ספטמבר 2019, 13:10

לגבי הג'וקר, כמובן שזכיה בפסטיבל שכזה היא הפתעה (לא רק לסרט קומיקס, בכלל לסרט אולפנים גדול שמיועד בראש ובראשונה להיות בלוקבאסטר שישפט על פי ההצלחה הכלכלית שלו), אבל בהתחשב במה שאנחנו יודעים על הסרט, לא כל כך מפתיע שהמבקרים בדיוק מ'הסוג הזה' עפו עליו. כלומר, בהנחה שהביצוע שלו טוב מלכתחילה אבל אני מניח שזו כבר לא שאלה כרגע.
הרי מבקרים מהסוג הזה מדברים על שנות ה70-80 כתקופה שבה הוליווד הייתה גם המנוע האומנותי של הקולנוע, ולא רק המנוע הכלכלי. תקופה בה ממספר גורמים (החלשות רגעית של האולפנים, דור שלם של במאים אמריקאיים צעירים שלמדו קולנוע אירופאי כמו סקורסזה וחבריו) הסרטים ההוליוודיים אכן זכו בפרסים כאלו על בבסיס קבוע.
אני לא יודע עד כמה הג'וקר הוא איזה מפגן אומנותי חסר תקדים, אבל אני כן יודע שהוא לכל הפחות משווק כסרט שהוא רפרנס מושלם, כמעט משחק נוסטלגי חסר בושה לצורה שבה הסרטים ההם נראו. בעיקר כל הcharacter study של סקורסזה כדוגמת נהג מונית או שור זועם (ויזואלית בעיקר הראשון, אבל תמתית גם הרבה מהשני).
למעשה, גם מהטריילרים וגם מדברים ישירים שנאמרו ע"י הבמאי זה נשמע שהסרט הכי השפיע על הג'וקר הוא 'מלך הקומדיה' של אותו סקורסזה ומאותה תקופה. והאמת, אם אכן הסרטים מזכירים אחד את השני, אז אני בכלל לא בטוח שהג'וקר כאן הוא באמת נבל על עם תכנית על שאנו רואים את עלייתו. בכלל לא יפתיע אותי לגלות דמות שבורה ומרוסקת שאין לה חצי קשר אמיתי למה שקורה בעיר ושכל הצלחותיה נמצאות בראשה בלבד.
כלומר, כן, זה סרט קומיקס כי הוא נושא את השם של נבל העל הגדול במדיום הזה, אבל אני לא אופתע לגלות סרט שכל כך רחוק מז'אנר גיבורי העל עד שהאביר האפל יראה לצידו כמו כל סרט של מארוול בו יש רע וטוב, גיבר על ונבל על, ובעיקר מאסטר מינדס שמניעים את הסיפורים.
לא ראיתי את הסרט כמובן, אבל גם השיווק ועכשיו גם הביקורות המשתפכות שמגיעות מכיוון לכאורה לא צפוי, גורמות לי להאמין שזה לא באמת הג'וקר שאנחנו חושבים שנראה בסרט הזה.

עדיין מפתיע שסרט אולפנים גדול זכה בפרס כזה, אבל אני לא יודע עד כמה זה באמת סרט קומיקס או סרט גיבורי (נבלי) על שזכה בו. כמובן שהכל תאורתי עד שנזכה לראות את הסרט.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2019, 13:22

Stick כתב:לגבי הג'וקר, כמובן שזכיה בפסטיבל שכזה היא הפתעה (לא רק לסרט קומיקס, בכלל לסרט אולפנים גדול שמיועד בראש ובראשונה להיות בלוקבאסטר שישפט על פי ההצלחה הכלכלית שלו), אבל בהתחשב במה שאנחנו יודעים על הסרט, לא כל כך מפתיע שהמבקרים בדיוק מ'הסוג הזה' עפו עליו. כלומר, בהנחה שהביצוע שלו טוב מלכתחילה אבל אני מניח שזו כבר לא שאלה כרגע.
הרי מבקרים מהסוג הזה מדברים על שנות ה70-80 כתקופה שבה הוליווד הייתה גם המנוע האומנותי של הקולנוע, ולא רק המנוע הכלכלי. תקופה בה ממספר גורמים (החלשות רגעית של האולפנים, דור שלם של במאים אמריקאיים צעירים שלמדו קולנוע אירופאי כמו סקורסזה וחבריו) הסרטים ההוליוודיים אכן זכו בפרסים כאלו על בבסיס קבוע.
אני לא יודע עד כמה הג'וקר הוא איזה מפגן אומנותי חסר תקדים, אבל אני כן יודע שהוא לכל הפחות משווק כסרט שהוא רפרנס מושלם, כמעט משחק נוסטלגי חסר בושה לצורה שבה הסרטים ההם נראו. בעיקר כל הcharacter study של סקורסזה כדוגמת נהג מונית או שור זועם (ויזואלית בעיקר הראשון, אבל תמתית גם הרבה מהשני).
למעשה, גם מהטריילרים וגם מדברים ישירים שנאמרו ע"י הבמאי זה נשמע שהסרט הכי השפיע על הג'וקר הוא 'מלך הקומדיה' של אותו סקורסזה ומאותה תקופה. והאמת, אם אכן הסרטים מזכירים אחד את השני, אז אני בכלל לא בטוח שהג'וקר כאן הוא באמת נבל על עם תכנית על שאנו רואים את עלייתו. בכלל לא יפתיע אותי לגלות דמות שבורה ומרוסקת שאין לה חצי קשר אמיתי למה שקורה בעיר ושכל הצלחותיה נמצאות בראשה בלבד.
כלומר, כן, זה סרט קומיקס כי הוא נושא את השם של נבל העל הגדול במדיום הזה, אבל אני לא אופתע לגלות סרט שכל כך רחוק מז'אנר גיבורי העל עד שהאביר האפל יראה לצידו כמו כל סרט של מארוול בו יש רע וטוב, גיבר על ונבל על, ובעיקר מאסטר מינדס שמניעים את הסיפורים.
לא ראיתי את הסרט כמובן, אבל גם השיווק ועכשיו גם הביקורות המשתפכות שמגיעות מכיוון לכאורה לא צפוי, גורמות לי להאמין שזה לא באמת הג'וקר שאנחנו חושבים שנראה בסרט הזה.

עדיין מפתיע שסרט אולפנים גדול זכה בפרס כזה, אבל אני לא יודע עד כמה זה באמת סרט קומיקס או סרט גיבורי (נבלי) על שזכה בו. כמובן שהכל תאורתי עד שנזכה לראות את הסרט.

למה לשים סרטי קומיקס או גיבורי על בסוג של קופסה? מארוול עושים את זה, אבל אין ספק שהאביר האפל ולוגן יצאו מהשבלונה והג'וקר לוקח את זה צעד אחד קדימה. זה לא שחסרים סרטי איכות שמבוססים על קומיקס, נניח הסטוריה של אלימות, אבל אני לא רואה סיבה למה סרט קולנוע לא יכול להיות פשוט סרט טוב, בלי קשר לכל השיט המארוולי. כלומר זה שג'וקר הולך להיות סרט על איש שמאבד את זה לאט לאט ולא ממש ברור מה בראש שלו ומה המציאות במקום להיות סרט על ליצן מצחקק שרוצה לעטוף את גות'ם בגז צחוק בזמן שאדם בחללית בצורת עטלף מנסה לעצור אותו לא הופך אותו לפחות סרט קומיקס. גם בקומיקס של בטמן יש מספיק ספרים שהם מאוד "יומיומיים" ולאו דווקא כל סיפור הוא על איש תנין שחיי בביוב. יש מגוון ענקי וזה ממש מעניין אם סרטי סופר גיבורים יתחילו לשחק למגוון הזה. כלומר איפה הסרט סופר גיבורים אימה שמדורג R? יש כל כך הרבה ספרים שיכולים להיות מתורגמים לזה ועדין אף אחד לא מרים את הכפפה.

בתקווה WB יראו תמורה יפה להימור הזה, ואני בטוח שהם יראו כי כנראה יהיה לסרט הזה את המכפיל רווח הכי טוב בהסטוריה מאז פרוייקט המכשפה מבלייר (הוא עלה 50 מליון דולר ואני לא חושב שזה גס מדי לחשוב על 800+ מליון דולר הכנסות). כלומר בתאוריה זה יהיה סרט הקומיקס המצליח בהסטוריה, אולי הנוקמים ENDGAME עשה איזה 2.7 מליארד אבל גם עלה 350 מליון להפיק אותו ואולפנים אוהבים לדבר במכפיל רווח. ובתקווה זה יוביל לעוד ניסויים שכאלה כי בקצב שדיסני קונה את כל העולם, בנוסף נשאר רק עם MCU אחד גדול.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 ספטמבר 2019, 13:55

הכוונה היא בעיקר שזה לא סרט גיבורי על. כמובן שעובדתית זה סרט קומיקס, גם אם אפילו פחות מסרטים כמו היסטוריה של אלימות כי (לפחות ממה שנאחנו יודעים) הג'וקר לא מבוסס על שום קומיקס, אלא מספר סיפור מקורי לחלוטין שמבוסס על דמות ומקום שמקורם בקומיקס. בכל מקרה יש הבדל בין קומיקס, שזה מדיום סיפורי, לבין גיבורי על שזה ז'אנר (ובפרט ז'אנר קולנועי בהסתכלות על הקולנוע).
כלומר כששר הטבעות שבר את האוסקרים אז כולם דיברו על איזה יופי שסרט פנטזיה עשה את זה, ולא שסרט ספר עשה את זה :).
אבל גיבורי על זה זאנר. וזאנר זו קופסה. ואמנם לוגאן והאביר האל טיפה עמדו בקצוות של הזאנר, אבל הם לחלוטין היו בתוך הזאנר. זה לא רק מארוול, שכל סרטיהם נמצאים שם ללא יוצא מן הכלל, אלו גם האקס מן, ספיידרמן של סוני, הבאטמנים של פעם וכו'.
מה יש בזאנר? קודם כל גיבורי על. כלומר גיבורים עם כוחות על שמטפלים בבעיות על. אמנם באטמן גם ככה טיפה מעוות את זה, אבל עדיין הוא גיבור על עם יכולות שמציל את המצב מסיטואציה נוראית ורק הוא יכל לעשות את זה. יש תוכנית על או מזימת על, וכו'. אתה יודע למה אני מתכוון.
שנית זה אקשן, כמובן ברמות שונות אבל סרטי גיבורי על הם סרטים שיש בהם אקשן. כמובן שסרט יכול לקחת חלקים מהזאנר ולפרק אותם, אפילו להפוך אותם, ועדיין לעבוד בתוך גבולות הזאנר. זה בדיוק מה שהאביר האפל עושה כשהוא בוחן את השחור והלבן, הטוב והרע, שנמצאים בבסיס הזאנר. ובכל זאת זה סרט גיבורי על. גם הווצ'מאן עושים את זה בדיוק.

אבל מה שאני אומר הרבה יותר פשוט ואין צורך לסבך את זה - אם הג'וקר הוא סרט על אדם בלי שום תוכנית, לא ברמה של הג'וקר של לדג'ר שכביכול אין לו תוכנית כי הוא משוגע, אבל הוא כן גאון ששולט בכנופיית ענק ומאסטרמיינד שמחבר מלא צעדים ביחד. אלא אדם שאף אחד בעיר לא באמת ידע מי הוא גם בסוף הסרט, שאם תהיה איזו מהפכת פועלים או משהו בעיר אז אין לה חצי קשר אליו, וכל קשר שכן קיים יהיה לו בראש בלבד. אם לא יהיה שום כוח התנגדות בדמות אנושית שיעמוד מולו (גם אם האידולוגיות הן לא תמיד חשור ולבן, תמיד הן מפגש בין שני אנשים הפוכים שמייצגים אותן בזאנר), אם לא יהיה אקשן בכלל, או בקיצור אם זה יהיה סרט שכולו רפרנס אחד גדול לזאנר הcharacter study של סקורסזה - על אנשים שבורים בשולי החברה האמריקאית החולה... אז זה פשוט לא סרט גיבורי על.
זה לא עניין של קופסה או לא קופסה, הרי מלכתחילה זאנרים זו הגדרה מדומיינת ואנושית. אבל להגדרות האלו יש חוקים מסוימים וסרט, סיפור וכו' יכול לעמוד בהם, ברובם לפחות, או לא. אז זה יהיה סרט קומיקס כי זו עובדה, אבל כמו שאמרת סרט קומיקס יכול להיות הכל וזה לא באמת מעיד על כלום.
סרט גיבורי על לא יכול להיות הכל, הוא גם לא חייב להיות מארוול אבל הוא לחלוטין חייב להיות משהו. אז אולי מתבקש לחשוב על הג'וקר כסרט גיבורי על שזוכה לכזו אהדה מהכיוון הלא צפוי הזה, אבל בפועל (ושוב, עד שנראה אותו הכל יכול להיות) אני חושב שזה פשוט לא סרט גיבורי על כמו שמתבקש לחשוב.

גם אין מה לתת לזה יותר מדי משמעות, בסך הכל אני רוצה לומר שזה כנראה סרט מאוד שונה ממה שאפשר לחשוב. לא רק סרט גיבורי על שונה שבזכות כך זוכה לאהדת המבקרים (כמו נניח האביר האפל), אלא סרט על דמות קומיקס שנמצא בזאנר אחר. האם זה באמת אומר משהו? לא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2019, 14:30

DrKeo כתב:
Laskin כתב:אותי יותר מטריד השחקן, שלא שיחק בסרט טוב כבר יותר מדי זמן (לא ראיתי עדיין טריינספוטינג 2, לצערי)... סדרות כן, נגיד פארגו.

טריינספוטינג 2 פשוט מצויין וגם פארגו עונה 3. אני לא יודע מה אתה רוצה ממנו, מקרגור שחקן מצויין.

כן, הוא שחקן מעולה, אבל בחירת הסרטים שלו לאחרונה די גרועה (או יותר נכון - יצאו גרוע). על פארגו כבר אמרתי שיוצא דופן :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ספטמבר 2019, 14:52

Stick כתב:הכוונה היא בעיקר שזה לא סרט גיבורי על. כמובן שעובדתית זה סרט קומיקס, גם אם אפילו פחות מסרטים כמו היסטוריה של אלימות כי (לפחות ממה שנאחנו יודעים) הג'וקר לא מבוסס על שום קומיקס, אלא מספר סיפור מקורי לחלוטין שמבוסס על דמות ומקום שמקורם בקומיקס. בכל מקרה יש הבדל בין קומיקס, שזה מדיום סיפורי, לבין גיבורי על שזה ז'אנר (ובפרט ז'אנר קולנועי בהסתכלות על הקולנוע).
כלומר כששר הטבעות שבר את האוסקרים אז כולם דיברו על איזה יופי שסרט פנטזיה עשה את זה, ולא שסרט ספר עשה את זה :).
אבל גיבורי על זה זאנר. וזאנר זו קופסה. ואמנם לוגאן והאביר האל טיפה עמדו בקצוות של הזאנר, אבל הם לחלוטין היו בתוך הזאנר. זה לא רק מארוול, שכל סרטיהם נמצאים שם ללא יוצא מן הכלל, אלו גם האקס מן, ספיידרמן של סוני, הבאטמנים של פעם וכו'.
מה יש בזאנר? קודם כל גיבורי על. כלומר גיבורים עם כוחות על שמטפלים בבעיות על. אמנם באטמן גם ככה טיפה מעוות את זה, אבל עדיין הוא גיבור על עם יכולות שמציל את המצב מסיטואציה נוראית ורק הוא יכל לעשות את זה. יש תוכנית על או מזימת על, וכו'. אתה יודע למה אני מתכוון.
שנית זה אקשן, כמובן ברמות שונות אבל סרטי גיבורי על הם סרטים שיש בהם אקשן. כמובן שסרט יכול לקחת חלקים מהזאנר ולפרק אותם, אפילו להפוך אותם, ועדיין לעבוד בתוך גבולות הזאנר. זה בדיוק מה שהאביר האפל עושה כשהוא בוחן את השחור והלבן, הטוב והרע, שנמצאים בבסיס הזאנר. ובכל זאת זה סרט גיבורי על. גם הווצ'מאן עושים את זה בדיוק.

אז אני רוצה לחלוק על זה שגיבורי על זה ז'אנר. הפכו אותו לז'אנר כי כמעט כולם עושים בו אותו דבר, אבל מדובר יותר ב-trope מאשר ז'אנר. אפשר לעשות סרט גיבורי על שהוא אימה HARD R, אפשר לעשות אחד שהוא סופר ראליסטי שחוקר דמות כמו הג'וקר ואפשר לעשות אחד שהוא קומדיה לילדים. אני לא אוהב ששמים את זה בקופסה, כי כשזה בקופסה אתה מקבל סרטי מארוול מפה ועד הנצח.

ברור שלכל עניין גיבורי העל יש איזה בסיס מסויים שמתקיים, אבל זה יותר כמו נניח "סרטי משטרה". אתה יכול לעשות בערך כל ז'אנר שרק תרצה על שוטרים, אז זה לא אמור להיות מוזר שסרט שוטרים עושה X או Y. יש סרטי שוטרים שהם וויל פארל ומארק וולברג שמקבלים מכות בביצים מכלב, ויש סרטים שבהם אית'ן הוק ודנזל וושינגטון נוסעים כל היום באוטו ומתעסקים באפור של המשטרה. זה למה אני אומר שזה מבאס כששמים אותם בקופסה, כי המגוון יכול להיות כל כך רחב.
Stick כתב:אבל מה שאני אומר הרבה יותר פשוט ואין צורך לסבך את זה - אם הג'וקר הוא סרט על אדם בלי שום תוכנית, לא ברמה של הג'וקר של לדג'ר שכביכול אין לו תוכנית כי הוא משוגע, אבל הוא כן גאון ששולט בכנופיית ענק ומאסטרמיינד שמחבר מלא צעדים ביחד. אלא אדם שאף אחד בעיר לא באמת ידע מי הוא גם בסוף הסרט, שאם תהיה איזו מהפכת פועלים או משהו בעיר אז אין לה חצי קשר אליו, וכל קשר שכן קיים יהיה לו בראש בלבד. אם לא יהיה שום כוח התנגדות בדמות אנושית שיעמוד מולו (גם אם האידולוגיות הן לא תמיד חשור ולבן, תמיד הן מפגש בין שני אנשים הפוכים שמייצגים אותן בזאנר), אם לא יהיה אקשן בכלל, או בקיצור אם זה יהיה סרט שכולו רפרנס אחד גדול לזאנר הcharacter study של סקורסזה - על אנשים שבורים בשולי החברה האמריקאית החולה... אז זה פשוט לא סרט גיבורי על.
זה לא עניין של קופסה או לא קופסה, הרי מלכתחילה זאנרים זו הגדרה מדומיינת ואנושית. אבל להגדרות האלו יש חוקים מסוימים וסרט, סיפור וכו' יכול לעמוד בהם, ברובם לפחות, או לא. אז זה יהיה סרט קומיקס כי זו עובדה, אבל כמו שאמרת סרט קומיקס יכול להיות הכל וזה לא באמת מעיד על כלום.
סרט גיבורי על לא יכול להיות הכל, הוא גם לא חייב להיות מארוול אבל הוא לחלוטין חייב להיות משהו. אז אולי מתבקש לחשוב על הג'וקר כסרט גיבורי על שזוכה לכזו אהדה מהכיוון הלא צפוי הזה, אבל בפועל (ושוב, עד שנראה אותו הכל יכול להיות) אני חושב שזה פשוט לא סרט גיבורי על כמו שמתבקש לחשוב.

גם אין מה לתת לזה יותר מדי משמעות, בסך הכל אני רוצה לומר שזה כנראה סרט מאוד שונה ממה שאפשר לחשוב. לא רק סרט גיבורי על שונה שבזכות כך זוכה לאהדת המבקרים (כמו נניח האביר האפל), אלא סרט על דמות קומיקס שנמצא בזאנר אחר. האם זה באמת אומר משהו? לא.

אבל הג'וקר הוא לא גיבור על, הוא נבל על :)
זה אמור להיות סיפור על עליתו לגדולה, בטמן בכלל בן 12 בסרט הזה כך שלא אמור להיות שם ממש כוח "קומיקסי" שנלחם בו, אבל אני לא חושב שזה עושה אותו פחות סרט קומיקס. זה סרט בעולם של בטמן עם הדמויות של בטמן וזה הוא החליט לספר סיפור שהוא פשוט יותר, לא אמור לקחת את העובדה שזה בעצם סרט "בטמן". אולי מאוד שונה מאחרים כי הפוקוס הוא לא איזה יצור על המחלל אלה בחור פשוט שמאבד את זה, אבל בסופו של דבר זה עדין סרט ספינאוף בטמן. כלומר אם כל סרט גיבורי על יהיה סופר גיבור וסופר נבל נלחמים אחד בשני, אתה לגמרי תקוע בקופסה קטנה לנצח.

כלומר אני מרגיש כאילו אתה גונב את הכבוד לגיבורי העל כי ברגע שיש סרט שמנסה לצאת מהקופסה, אתה אומר שהוא לא סרט גיבורי על ולכן משאיר אותם לעולם תקועים בתוך קופסת ז'אנר, הרי ברגע שהם יוצאים ממנה אז אומרים "טוב נו, אבל זה לא באמת סרט גיבורי על".

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ספטמבר 2019, 14:59

ממה שאני רואה מהג'וקר, זה סרט קומיקס פחות ממה שGHOST WORLD או A HISTORY OF VIOLENCE הם "סרטי קומיקס"...
וזה בטוח שלא סרט על גיבורי או נבלי על.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 ספטמבר 2019, 15:30

אבל קיאו, זה בדיוק מה שאני אומר. שזה לא סרט ספין אוף של באטמן, שזה לא באמת הג'וקר. כלומר, ביקום הזה גם אם נניח ברוס ווין הילד שיופיע יהפוך לבאטמן, הוא לא יכיר בכלל את הג'וקר הזה.
כל הכניסה לז'אנרים לא מעניינת, מה שמעניין זה מה אנשים *מצפים*. אתה מצפה לסרט גיבורי על, אתה מצפה למשהו מאוד ספציפי (גם אם רחב), אתה מצפה שהג'וקר יהיה נבל שיטיל אימה על גות'האם וזה סיפור העלייה שלו. אתה מצפה שברוס ווין הילד שיופיע כאן יגדל בתוך עולם שאיימתו של הג'וקר מרחפת עליו. אז זהו, שאני חושב שלא :). זה כל מה שאני אומר. אני חושב שהג'וקר כאן לא יגדל להיות שום נבל על ושום דבר. אני חושב שלא יהיה כוח קומיקסי שילחם בו לא כי באטמן ילד, אלא כי פשוט לא יהיה.

אני חושב שזה ממש לא הסרט שאתה מצפה לו. לא ברמה של האביר האפל שנכנס לעומק המרכיבים של הזאנר, אלא בדיוק כמו שאתה מצפה מזה להיות ספין אוף ישיר של באטמן. כמובן שטכנית זה יהיה, אבל נו, אתה מבין :). או כמו שאמרתי מההתחלה, אני מתכוון שזה אשכרה לא יהיה סרט גיבורי על.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 00:19

Stick כתב:אבל קיאו, זה בדיוק מה שאני אומר. שזה לא סרט ספין אוף של באטמן, שזה לא באמת הג'וקר. כלומר, ביקום הזה גם אם נניח ברוס ווין הילד שיופיע יהפוך לבאטמן, הוא לא יכיר בכלל את הג'וקר הזה.
כל הכניסה לז'אנרים לא מעניינת, מה שמעניין זה מה אנשים *מצפים*. אתה מצפה לסרט גיבורי על, אתה מצפה למשהו מאוד ספציפי (גם אם רחב), אתה מצפה שהג'וקר יהיה נבל שיטיל אימה על גות'האם וזה סיפור העלייה שלו. אתה מצפה שברוס ווין הילד שיופיע כאן יגדל בתוך עולם שאיימתו של הג'וקר מרחפת עליו. אז זהו, שאני חושב שלא :). זה כל מה שאני אומר. אני חושב שהג'וקר כאן לא יגדל להיות שום נבל על ושום דבר. אני חושב שלא יהיה כוח קומיקסי שילחם בו לא כי באטמן ילד, אלא כי פשוט לא יהיה.

אני חושב שזה ממש לא הסרט שאתה מצפה לו. לא ברמה של האביר האפל שנכנס לעומק המרכיבים של הזאנר, אלא בדיוק כמו שאתה מצפה מזה להיות ספין אוף ישיר של באטמן. כמובן שטכנית זה יהיה, אבל נו, אתה מבין :). או כמו שאמרתי מההתחלה, אני מתכוון שזה אשכרה לא יהיה סרט גיבורי על.

אני מאוד מקווה שאתה לא מפזר פה ספויילרים או משהו כזה, אבל מה שאני מצפה מהסרט הזה הוא שבסופו, או לפחות אחרי כמה סרטים שכאלה אם הם יחליטו לעשות יותר מאחד, תהיה גרסה של הג'וקר שחיה בגות'ם שבתאוריה יכול להופיע בה בטמן. לא שאני מחפש שזה יהיה דומה לג'וקר שאנחנו מכירים ולא שאני מחפש שגות'ם ובטמן יהיו הגות'ם והבטמן שאנחנו מכירים. אני גם כמובן לא מצפה מהם להמשיך משם לסרטי בטמן ואיזה יקום ג'וקר חוואקין פיניקס, אבל אני כן מצפה שזה יהיה סרט ג'וקר על הג'וקר ועל איך הוא הפך לג'וקר ולא סרט רנדומאלי על בחור רנדומאלי שקוראים לו ג'וקר רק כדי למכור עוד כרטיסים. כלומר אם הארת'ור הזה לא הופך להיות הג'וקר, אז מה המטרה של זה? הם יכולים להשאיר את זה בסוף כמו שזה ולתת לנו לדמיין את ההמשך, אבל אם מדובר על איזה בחור עם שגעון גדלות שהכל קורה בראש שלו והוא לא נהפך ליצור שהוא הג'וקר, אז למה זה סרט ג'וקר בכלל?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 ספטמבר 2019, 03:56

טוב, קודם כל כמובן שאני לא מפזר ספוילרים או משהו כזה.. לא הייתי בונציה לאחרונה (או בכלל) ככה שטרם יצא לי לראות את הסרט :).
אני רק אומר את מה שנראה לי על פי הטריילרים, האמירות של כל המעורבים בפרויקט, והעובדה שהסרט זכה להצלחה כה גדולה מכיוון כביכול לא צפוי.
זה שאתה מצפה שבסוף הסרט (או התהליך) זה יהיה הג'וקר שבתאוריה באטמן יכול להופיע בסיפור הבא שלו זה יופי, אני באמת חושב שזה מה שסביר להניח כ.. בוא נגיד כברירת מחדל. זה המובן מאליו. אבל לא נראה לי שזה יהיה המצב.
שוב, נטו מהטריילרים, ומהעובדה שהסרט נקשר בפי כל המעורבים בדבר לאותם סרטי סקורסזה הקלאסיים, ובפרט ל'נהג מונית' ול'מלך הקומדיה' (אגב, למה בכלל שיתרחש בתקופה הזו? זה יכל להיות בכל זמן, אבל לפחות כרגע ובתאוריה מבלי לראות את הסרט, זה נראה לי נטו כדי להיות רפרנס והומאז' מאסיבי מדי לאותם סרטים וסגנון), נראה לי שהכיוון שונה.
הזמן ישפוט אם התאוריה שלי נכונה או לא, יש לנו בסך הכל חודש לחכות עד שנדע. אבל למה שהם יעשו את זה? מה הכוונה? בדיוק בשביל זה. זה סרט קומיקס שזכה בפסטיבל קולנוע.. מה עוד צריך כדי לייצר באזז לפני הסרט? מי בכלל היה בא לראות סרט מהבמאי של האנגאובר על אדם רנדומלי שמשתגע? עוד אגב, לפחות לפי דבריו של אותו במאי, כל הרעיון של הסרט - מהסיפור עצמו ועד בכלל לרעיון הקונספטואלי לעשות סרט character study על הג'וקר, הוא שלו אישית. כלומר זה לא שDC רצו לעשות סרט נבל על שיעמוד בפני עצמו וקנו את הבמאי, אלא מדובר בראשית באיזה פרויקט אישי מיוחד של אדם שניגש אל האולפנים עם חזון.

בכל מקרה אמרתי את מה שיש לי להגיד. כרגע זו רק תאוריה (שוב, אין לי מושג מה באמת יש בסרט...), אבל זו דעתי. בוא נשאיר את הדיונים על מהות הזאנר ועל האיכויות הקאנוניות של הסרט לחודש הבא. אני פשוט חושב שהוא יפתיע מאוד עד כדי כך שלא נופתע שזה הסרט שזכה בפסטיבל ונציה :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 ספטמבר 2019, 09:12

יש הרבה ספויילרים אונליין כי ראו את הסרט כבר כמה אלפי אנשים (הוא גם רץ בעוד פסטיבלים כמו טורונטו למשל) אז אני רק אומר שאני מקווה שאתה מדבר מניחושים ולא מידע :)

ואם זה סרט שאמור לבחון את הפן האנושי והפסיכולוגי של הג׳וקר ומה גורם לבן אדם כזה להיות כזה, מהן הסתם אני מצפה מהסרט הזה להכיר לי את הג׳וקר ושבסוף הסרט (או השני סרטים או טרילוגיה, לא באמת משנה) הדמות שעקבתי אחריה כל הזמן הזה היא הג׳וקר. מן הסתם ג׳וקר שאני מכיר ממש טוב בפן האישי ואולי אחד ששונה מכל ג׳וקר שהכרנו עד היום שגר בגות׳ם שונה ממה שהכרנו עד היום, אבל עדין הג׳וקר.

כן, הטריילרים מרמזים שהוא חולה נפש עם בעיות להבחין מה אמיתי ומה לא וכן, הרפרנסים של פיליפס הם בדיוק לסוג הסרטים של סקורסזי שצוללים לא מעט למחוזות הללו אבל אני לא רואה מצב שאותו ארת׳ור לא מוביל או לפחות לוקח חלק גדול באותה ״מהפכת ליצנים״ ושהוא לא באמת הג׳וקר. אני חושב שהפן של ״הכל בראש שלו״ בא יותר לטשטש את הסיפור מקור של הג׳וקר כי כמו שאתה יודע, למעריצי קומיקס יש בעיה קשה עם זה שיש לג׳וקר מקור. אני חושב שאקטים שהוא יעשה ירגישו לו אקטים הירואים אבל כשיראו אותם מזיוות של דמות אחרת הם יראו כמו זוועות ואני חושב שחלק מהדמויות שהוא באנטרקציה איתן יהיו רק בראש שלו וכנ״ל על אנטרקציות מסויימות עם דמויות אמיתיות - דברים כאלה, זאת תהיה הפנטזיה של ארתור.

אם זה בסוף לא סרט ג׳וקר, אם זה סרט על סתם ג׳ו-שמו שגר בגות׳ם ורע לו, אז אנשים יצאו מהסרט הזה בהרגשה שהם רומו, לא משנה כמה טוב הוא יהיה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים