נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

MGS FREAK
Veteran

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי MGS FREAK » 09 דצמבר 2019, 20:27

אז כל סרט שלא שמתרחש ב-CURRENT YEAR משחק לנו על הנוסטלגיה? שוב, אקסמן DOTFP התהדר בויזואליה של שנות ה-60 כי זאת הייתה התקופה שלו, אני מרגיש שזה מקרה דומה כאן.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 09 דצמבר 2019, 20:44

לא כל סרט, אבל סרט שפאקינג נקרא wonder woman 1984 וכל הטריילר שלו מפוצץ בטרופים זולים של שנות השמונים? כן, ברור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 דצמבר 2019, 21:24

אבל כל סרט קומיקס שני הוא בתקופת זמן ישנה כיום. ג׳וקר, ארבעת סרטי אקסמן האחרונים, שני סרטי וונדר וומן, קפטן מארוול, קפטן אמריקה... זה קטע כבר כמה שנים. והעניין של לרכוב על נוסטלגית שנות ה80? זה קטע חזק כבר חצי עשור, אשכרה כל סדרה או סרט עושים את זה לאחרונה. לא הייתי שם את וונדר וומן בקטגוריה של קפטן מארוול בגלל זה, כלומר גם וונדר וומן הראשון שיצא לפני שנתיים וחצי עשה את זה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 דצמבר 2019, 10:21

...ואל תשכח את ווצ'מן :P

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 10 דצמבר 2019, 10:43

https://www.metacritic.com/feature/best ... cade-2010s

Metacritic פרסמו את רשימת הסרטים עם ציונים הגבוהים ביותר מהעשור האחרון. (יש גם רשימות דומות לסדרות, אלבומים ומשחקי מחשב).
הרשימה מציגה יפה את ההבדל בין הטעם של מבקרי קולנוע "מקצועיים" והקהל הרחב.
הפתיע אותי לטובה הסרט פרזיטים שיצא השנה והצליח להתמקם בעשירייה הפותחת. אני מאד אהבתי אותו. אני חושב שעיקר ההצלחה שלו זה שהוא מעביר "מסר" חברתי (שזה מה שמבקרי קולנוע אוהבים למצוא) ועושה את זה בלי המניירות של סרט אמנותי (אתם יודעים, שוטים ארוכים, שתיקות ארוכות... עלילה בלתי מובנת או חסרה לגמרי). בפרזיטים יש עלילה ברורה ומתקדמת בלי קפיצות ובלי חורים, יש טוויסטים מפתיעים אבל לא מופרכים, יש דמויות מענייינות, יש שילוב מנצח של הומור ואימה.

זה בניגוד לסרטים אחרים שנמצאים שם, כמו אור ירח שאני מצאתי אותו דוחה, מנצ'סטר על הים שהיה משעמם, רומא (לא ראיתי) ששמעתי שהיה מלא בפילרים או כוח משיכה שאני מצאתי אותו קלישאתי וצפוי

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 דצמבר 2019, 13:30

אני ממש רוצה לראות את הפרזיטים... לא יצא לי השנה כמעט לצפות בסרטים בגלל הסדרות וחוסר הזמן שלנו בלילה, אבל הוא בראש הרשימה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 דצמבר 2019, 14:04

Laskin כתב:...ואל תשכח את ווצ'מן :P

וואטצ'מן מתרחש פשוט בתקופה של הקומיקס שבתקופה שהוא יצא היה התקופה המודרנית :)
sharonbn כתב:https://www.metacritic.com/feature/best-movies-of-the-decade-2010s

Metacritic פרסמו את רשימת הסרטים עם ציונים הגבוהים ביותר מהעשור האחרון. (יש גם רשימות דומות לסדרות, אלבומים ומשחקי מחשב).
הרשימה מציגה יפה את ההבדל בין הטעם של מבקרי קולנוע "מקצועיים" והקהל הרחב.
הפתיע אותי לטובה הסרט פרזיטים שיצא השנה והצליח להתמקם בעשירייה הפותחת. אני מאד אהבתי אותו. אני חושב שעיקר ההצלחה שלו זה שהוא מעביר "מסר" חברתי (שזה מה שמבקרי קולנוע אוהבים למצוא) ועושה את זה בלי המניירות של סרט אמנותי (אתם יודעים, שוטים ארוכים, שתיקות ארוכות... עלילה בלתי מובנת או חסרה לגמרי). בפרזיטים יש עלילה ברורה ומתקדמת בלי קפיצות ובלי חורים, יש טוויסטים מפתיעים אבל לא מופרכים, יש דמויות מענייינות, יש שילוב מנצח של הומור ואימה.

זה בניגוד לסרטים אחרים שנמצאים שם, כמו אור ירח שאני מצאתי אותו דוחה, מנצ'סטר על הים שהיה משעמם, רומא (לא ראיתי) ששמעתי שהיה מלא בפילרים או כוח משיכה שאני מצאתי אותו קלישאתי וצפוי

כן, הרשימה הזאת לא בדיוק הלהיבה אותי יותר מדי. פרזיטים באמת סרט מצויין ולגמרי מגיע לו להיות שם. רומא? וואללה, שני שליש שגרמו לי לרצות לירות לעצמי בראש ושליש אחרון טוב (וכן, חלק מהסיבה שהחלק השלישי כל כך טוב היא שהחלק הראשון והשני בונים אותו, אבל אין סיבה למה הם היו כאלה משעממים).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 דצמבר 2019, 14:38

כן וואצ'מן היה בצחוק :/
ואני אפילו לא ניסיתי לצפות ברומא. גם לא באירי. הזמן שלי יקר מדי כדי לבזבז על שעמום. למרות שיש כמה שאמרו שהאירי סבבה, אבל הרוב אומרים לי להתרחק, אז כשמדובר בשלוש וחצי שעות - אני מקשיב :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 10 דצמבר 2019, 16:32

האירי סרט מצוין. לא מושלם, כן נגרר לשיעמום מסוים בעיקר בשליש האמצעי, ואישית ההומור של סקורסזה ממש לא עובד עלי אף פעם (לכן *ממש* לא אהבתי את הזאב מוול סטריט), אז בסצנות שבהן הוא מנסה לשבור את הפייסינג עם רגעים קומיים אני בעיקר גלגלתי עיניים.
ובכל זאת, כאיזשהו אפוס שמספר סיפור גדול מאוד ועם משקל משמעותי, הוא פשוט מצוין. מסוג הסרטים שכשהם הסתיימו המשכתי לשבת והרגשתי שראיתי משהו אמיתי ומיוחד. מאוד מזכיר את טרילוגיית הסנדק מבחינת פייסינג וטון ופחות את שאר סרטי הגנגסטרים של סקורסזה. ואגב, זה בבירור לא 'סתם' סרט מבחינתו, אפשר להרגיש בעיקר בסוף הפנטסטי שהוא מתעסק בנושאים שמאוד קרובים לליבו בשלב הזה של חייו.
סרט מומלץ מאוד. מה זה 3 וחצי שעות? תוותר על איזה משחק אינדי סוג ג' ותצפה בסרט הזה במקום :).

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 10 דצמבר 2019, 17:12

שווה היה לראות את האירי ולא רק בשביל ג'ו פשי הנהדר שחזר מפרישה של יותר מידי שנים. גם טוב לראות את דה נירו ופצ'ינו לא מבזים את עצמם בכל מיני סרטים סוג ז'.
אני אוהב את סקורסזה, החברה הטובים אחד הסרטים הכי אהובים עלי, אבל לאירי יש במופגן וייב אחר, הפשע המאורגן הרבה פחות זוהר כאן ומי שמצפה לחוויה דומה עלול להתאכזב. אגב, כל הטכנולוגיה של הצערת השחקנים לא ממש עבדה לטעמי, באיזשהו שלב אתה מתרגל לפרצופים למרות שזה אף פעם לא נראה ממש טוב אבל אז מגיעות כל מיני סצינות שמתרכזות בכל הגוף - למשל שדה נירו מכה בבעיטות מישהו על הרצפה - וזה פשוט נראה כמו מה שזה, בן אדם בן 76 שמגלה עליונות פיזית מזוייפת. אבל כל זה בקטנה, לא קריטי מספיק בשביל להצליח לפגום בסרט טוב.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 דצמבר 2019, 19:16

אז סיליקון ואלי הסתיימה. מה אתם מסכמים?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 10 דצמבר 2019, 20:12

לא ראינו עדיין.... אז לא לספיילר!
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 דצמבר 2019, 07:03

ראיתי אתמול... סבבה, לא הרבה מעבר.
היה פרק סיום יחסית מוצלח, אבל הסדרה כבר לא ממש הצחיקה אותי כמו בעונות הראשונות ואני שמח שהם פרשו בזמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 דצמבר 2019, 09:36

צמד חדשות די הזוי. המטריקס 4 קבל תאריך, 21 למאי 2021, שזה בדיוק היום שבו יוצא ג'ון וויק 4. WTF? למה לעשות את זה לקיאנו? זה גובל ברשע. אני משער שאחד מהם יזוז, אין מצב ששני הסרטים האלה יצאו באותו יום. החדשות המוזרות השניות הן ש-WB החליטו להכריז על תאריך יציאה לפלאש, הסרט שנגרר לאלף כיוונים שונים על ידי אלף במאים שונים. הפלאש יוצא ב-1 ביולי 2022 ומצטרף לאקוואמן 2 שיוצא באותה שנה. נראה שהוא עדין מבויים על ידי הבמאי של IT ועזרה מילר עדין משחק את הפלאש. אם האנרי קאביל יקבל עוד סרט סופרמן (ויש שמועות על זה ש-JJ אברמס הולך לעשות את איש הפלדה 2) אז בעצם בן אפלק הוא הקורבן היחיד שלא שרד את BVS וליגת הצדק. כלומר יש גם את סייבורג, אבל למישהו אכפת מסייבורג?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 דצמבר 2019, 14:10

הנה פיסת הסטוריה שלא ידעתי שהיא קיימת:
https://docs.google.com/file/d/0B4tilNm ... dsaWc/edit

מסתבר שיש באינטרנט את התסריט של Justice league mortal, הסרט שהיה אמור לביים ג'ורג' מילר. קריאה מעניינת על מה יכל להיות אם JLA היה יוצא לדרך ב-2007 :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 דצמבר 2019, 20:29

לא מבין למה ג׳ון וויק 4 ומטריקס 4 לא יכולים לצאת באותו יום... לא חשבת על זה שאולי... זה אותו סרט?!?!?!?!
There is no dog

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2019, 18:20

יצאה העונה הרביעית של The Expanse
הפעם בהפקה של אמאזון, אז הכל הגיע בבת אחת (עשרה פרקים), ואני מקווה ששפכו שם כסף כמו שמגיע לסדרה הזו... הם גם מצלמים את העונה החמישית אז אין הרבה סיבות לחשוב שלא. מקווה שאספיק לצפות בה לפני הוויצ׳ר :)

אם מישהו פה אוהב מד״ב ובטעות לא צפה בה - תעשו את זה עכשיו. אמנם העונה הראשונה מעט חלשה יחסית למה שמגיע אחר כך, ויש כמה פרקים פחות טובים, אבל באמת שזה שווה את זה. סדרה חכמה ויחסית למד״ב - מאוד ״מדעית״.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 14 דצמבר 2019, 07:11

Laskin כתב:יצאה העונה הרביעית של The Expanse
הפעם בהפקה של אמאזון, אז הכל הגיע בבת אחת (עשרה פרקים), ואני מקווה ששפכו שם כסף כמו שמגיע לסדרה הזו... הם גם מצלמים את העונה החמישית אז אין הרבה סיבות לחשוב שלא. מקווה שאספיק לצפות בה לפני הוויצ׳ר :)

אם מישהו פה אוהב מד״ב ובטעות לא צפה בה - תעשו את זה עכשיו. אמנם העונה הראשונה מעט חלשה יחסית למה שמגיע אחר כך, ויש כמה פרקים פחות טובים, אבל באמת שזה שווה את זה. סדרה חכמה ויחסית למד״ב - מאוד ״מדעית״.

גם העונה הראשונה מדהימה, זה בערך הדבר הכי טוב בז׳אנר מאז battle star galactica.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 דצמבר 2019, 07:58

אני בזמנו לא התחברתי לBSG. גם לא לסטאר טראק.
אז זו סדרת המד״ב-בחלל הראשונה שאני ממש מתחבר אליה (אם כי כן נהנתי מסטאר טראק החדש בנטפליקס ואני מצפה לחידוש עם פטריק סטוארט למרות שבטח לא אבין המון המון רפרנסים)... אבל סטאר טראק יותר נוטה לפנטזיה מאשר מד״ב נראה לי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 דצמבר 2019, 02:55

אני צופה מחדש בסרטי מלחמת הכוכבים לקראת יום שישי שבו אני רואה את פרק 9. סיימתי את הטרילוגיה של פרק 1-3. ואו, הדיאלוגים שם מביכים ברמות קשות. מכירים את הקטע הזה של show, don't tell? אז אם היה סדרת סרטים שהיא ההפך המוחלט של זה, מדובר בטרילוגיה הזאת. אנקין כל הזמן אומר איך הוא מרגיש עם משפטים כתובים הייטב כמו "אוי, אני כל כך כועס עכשיו!" או "אני מאוכזב ומתוסכל!!!" וכמובן שאי אפשר להתחרות בדברים גאוניים כמו נאום ה"אני שונא חול" או הקלאסטר-פאק ההזוי שהוא ג'אר ג'אר. מה שכן אני אגיד שהוא חיובי בטרילוגיה הזאת, העלילה הכוללת והגדולה די נחמדה. כלומר הרעיון של פוליטיקאי שמנצל את המערכת מבפנים בכדי לבנות דיקטטורה היא מעניינת מאוד, פשוט רמת הכתיבה והבימוי כל כך נמוכות שזה מזעזע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 דצמבר 2019, 12:27

המוזיקה גם מעולה...
אגב, בפרק האחרון של המנדלוריאן
ספויילר: הצג
הופיע בתפקיד אורח - ביל בר, שזה כמובן ממש הפתיע אותי, והוא הריץ בדיחה קטנה וגזענית על ג׳אר ג׳אר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 דצמבר 2019, 13:08

Laskin כתב:המוזיקה גם מעולה...
אגב, בפרק האחרון של המנדלוריאן
ספויילר: הצג
הופיע בתפקיד אורח - ביל בר, שזה כמובן ממש הפתיע אותי, והוא הריץ בדיחה קטנה וגזענית על ג׳אר ג׳אר.

תודה על הספויילר לאסקין :geek:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 דצמבר 2019, 13:13

מה... ממתי הופעת אורח זה ספוילר?! :/
סורי. באמת לא חשבתי שזה משנה כל כך. זה לא קשור בשום צורה לעלילה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran