נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2019, 23:14

וב-2021, 2023, 2025 ו-2027 - יוצאים אווטאר 2-5
משמע - כל חורף יהיה לדיסני סרט של מליארד וחצי בממוצע (:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 מאי 2019, 23:32

מעניין מאוד. מאוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2019, 11:08

Laskin כתב:

מעניין מאוד. מאוד.

נראה טוב, אבל זה צפוי הרי הוא כבר עשה את השליש הראשון של הנוקמים end game :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 מאי 2019, 23:56

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 מאי 2019, 14:17

אז, מה? היוצרים של משחקי הכס פשוט איבדו את זה? אני פשוט לא מצליח להבין את זה באמת, איך מסבירים את העונה הזאת (והקודמת) בצורה הגיונית? אולי בגלל זה לוקח למרטין כל כך הרב זמן לכתוב את הספרים האחרונים...

בכל מקרה אפשר להמשיך לעבוד קשה בשבילם ולהמשיך להמציא תירוצים עלילתיים קלושים שיסבירו את כל הצירופי מקרים או המהלכים העלילתיים ההזויים, אבל אחרי הפרק של היום באמת שזה כבר מיותר. עם כל הכבוד לספקטקל הויזואלי בואו נשים אותו רגע בצד, הסדרה פשוט איבדה את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מאי 2019, 22:06

אני לא מסכים, היה פרק מדהים לדעתי ומה שקרה בו היה בדיוק מה שחשבתי שיקרה כי זורעים את הקונספט הזה כבר לפחות ארבע עונות. כלומר אלה אם נכנסים לדקדוקי עניות של ״למה x לא תקף מכיוון y״ כי הפעם גם אני מסכים עם הטיעונים הספציפים האלה. אני דווקא ממש אהבתי את הפרק ובניגוד לכמה וכמה החלטות בפרקים אחרים של הסדרה, דווקא כאן קבלנו מימוש של דברים שנזרעו לאורך הסדרה בצורה מאוד כבידה לדעתי.

ספויילר: הצג
בצד של הניטפיקינג, קצת הפריע לי איך פתאום דני יכולה עם הדרקון שלה להשמיד את כל העקרבים בלי שום בעיה כשיורים עליה אולי 3-4 חיצים לאורך כל הקרב. כלומר על כל ספינה בצי היה עקרב, על כל מגדל בחומה היה עקרב וככה היא מסתובבת לה ומשמידה אותם בקלות? לפחות בצד הזה הייתי רוצה שיקדישו קצת יותר זמן בכדי להציג איך הצד של דני עושה את זה בצורה אסטרטגית ושקולה צעד אחרי צעד, ביחוד אחרי שהם בססו בפרק הקודם (ובסיפורים מהספרים על הקרב בין האחים טרגריאן וצי הספינות) כמה העקרבים מסוכנים לדרקונים.

גם הייתי מעדיף לראות טריגר חזק צמוד לאיבוד הצפון של דני, אם למשל המוות של מיסאנדי היה קורה בסוג של faceoff בזמן הקרב ומיד אחריו דני הייתה מאבדת את זה. לא הייתה לי בעיה קשה מדי עם זה, בכל זאת זורעים את העובדה שהיא קצת פסיכופטית, קצת הבת של אבא שלה ורעבה להיות השליט של ווסטרוז יותר מכל דבר אחר. אבל עדין הייתי שמח שהטריגר היה קורה מאוחר יותר, ביחוד שהיה הבילדאפ עם איך שכל היועצים שלה בוגדים בה. זה היה יופי של call back למלך המשוגע אבל הייתי שמח לראות את המוות של מיסאנדי כטריגר הסופי ולא הבגידה של היועצים כטריגר הסופי.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 מאי 2019, 22:55

בפעם הקודמת העקרבים תפסו אותה בהפתעה והפעם היא היתה מוכנה להם ולכן זה לא הפריע לי.

אני גם לא בטוח שהיא התחרפנה כמו אבא שלה וגם לא ממש היה פה טריגר. כן, המוות של מיסנדי ערער אותה אבל עוד לפני כן היא קראה את התהליכים הרבה לפני שהם התרחשו (בגלל זה היא אמרה לג'ון סנואו את מה שהיא אמרה כשהיא ביקשה ממנו לא לספר לאף אחד) והיא גם לא הופתעה מהבגידה הזו של היועצים.
היא לא התנפלה על העיר אלא רק על הצבא וההגנות וכשהפעמונים צלצלו, העיר עמדה שלמה בעוד שהיא נעמדה ושקלה את האופציות.
היא בחרה להשמיד את העיר מתוך ההבנה ה"קרה" שבגלל ג'ון סנואו, היא לא תוכל לשלוט באמצעות אהבת העם אלא רק באמצעות השלטת פחד וזו היתה הדרך המובהקת לעשות את זה תוך שהיא מממשת הלכה למעשה את התכנית/צוואה של אבא שלה לשרוף את העיר (מה שהוביל לרצח שלו על ידי ג'יימי).

בסה"כ היה פרק מרשים הרבה יותר מהקרב עם מלך הלילה.
הדבר שהכי הפריע לי בפרק הזה היה ההופעה האינפנטילית של הסוס של אריה בסוף. ניחא אם אריה היתה נעלמת אבל היא מופיעה בפרומו של הפרק הבא ואפשר כבר לפתוח את ההימורים על זה שאחרי שהיא הופיעה משום מקום והתנקשה במלך הלילה, היא גם תופיע משום מקום ותתנקש בחאליסי. גם לה יש עיניים כחולות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מאי 2019, 23:18

omerkot כתב:
בפעם הקודמת העקרבים תפסו אותה בהפתעה והפעם היא היתה מוכנה להם ולכן זה לא הפריע לי.

אני גם לא בטוח שהיא התחרפנה כמו אבא שלה וגם לא ממש היה פה טריגר. כן, המוות של מיסנדי ערער אותה אבל עוד לפני כן היא קראה את התהליכים הרבה לפני שהם התרחשו (בגלל זה היא אמרה לג'ון סנואו את מה שהיא אמרה כשהיא ביקשה ממנו לא לספר לאף אחד) והיא גם לא הופתעה מהבגידה הזו של היועצים.
היא לא התנפלה על העיר אלא רק על הצבא וההגנות וכשהפעמונים צלצלו, העיר עמדה שלמה בעוד שהיא נעמדה ושקלה את האופציות.
היא בחרה להשמיד את העיר מתוך ההבנה ה"קרה" שבגלל ג'ון סנואו, היא לא תוכל לשלוט באמצעות אהבת העם אלא רק באמצעות השלטת פחד וזו היתה הדרך המובהקת לעשות את זה תוך שהיא מממשת הלכה למעשה את התכנית/צוואה של אבא שלה לשרוף את העיר (מה שהוביל לרצח שלו על ידי ג'יימי).

בסה"כ היה פרק מרשים הרבה יותר מהקרב עם מלך הלילה.
הדבר שהכי הפריע לי בפרק הזה היה ההופעה האינפנטילית של הסוס של אריה בסוף. ניחא אם אריה היתה נעלמת אבל היא מופיעה בפרומו של הפרק הבא ואפשר כבר לפתוח את ההימורים על זה שאחרי שהיא הופיעה משום מקום והתנקשה במלך הלילה, היא גם תופיע משום מקום ותתנקש בחאליסי. גם לה יש עיניים כחולות.

אני חושב שהייתה קומבינציה של המון סיבות שהתרכזו להתמוטטות הזאת (התמוטטות, איבוד שפיות, תוכנית מחושבת וקרה שגובלת בפסיכיות - איך שלא תרצה לקרא לזה):
1) טריגרים ספצים כמו הבגידה של היועצים שלה, המוות של מיסאנדי והריגת הדרקון שלה.
2) כמו שאמרת, ההבנה שג'ון הוא עם דרישה חזקה יותר לכס וממילא העם אוהב אותו הרבה יותר ולכן לה נשאר רק אלמנט הפחד.
3) כל פעם שנולד טרגאריאן מטילים מטבע, אבא שלה משוגע על כל הראש וההורים שלה מילולית אחים. אה, והאיש שהיא הכי אהבה אי פעם קנה אותה ואנס אותה פעם אחר פעם. סך הכל אישה עם סיכוי גבוה להיות שפויה.
4) וזה פשוט הטבע שלה. בכל פעם בסדרה הזאת שהיא חפשה פיתרון, היא כמעט תמיד פנתה לאש ודם. פעם אחר פעם היועצים שלה היו צריכים להחזיק אותה בכדי שלא תשרוף כל מה שבדרכה וכשהיא לא הקשיבה להם, זה תמיד נגמר במוות (הצליבה של האדונים או ההוצאה להורג של אבא ואח של סאם).

כל הסדרה כיוונה אותה להיות המלכה המשוגעת ותמיד ניסו להראות לנו שהיא חיה על הקו הדק בין טוב לב לבין רצון עז לפתור הכל באלימות. האמונה בדמות הנשית משחררת העבדים שרוצה לשבור את הגלגל שמה סוג של מסך על העיניים של הצופים, אבל אם מסתכלים עליה מהזוית הזאת אז רואים את זה לאורך כל הסדרה החל מעונה 2 כשהיא עולה לכוח. הרי אם רואים את הסדרה מההתחלה (כמו שאני עשיתי אגב) אז רואים שוב ושוב איך היא מאבדת את זה ותמיד פונה לאלימות ואימה בזמן שאנשים כמו ג'ורה, ווסריז וטיריאן מחזיקים אותה שוב ושוב בכדי שלא תעשה שטויות.

ואני מסכים, פרק הרבה יותר טוב מהפרק עם מלך הלילה. בניגוד לפרק עם מלך הלילה שהרגיש כמו אנטי קליימקס, הפרק הזה סחט ממני הרבה יותר רגש והתרגשות ממה שחשבתי שהקרב של קינגס לנדינג אי פעם יוכל.

אגב, העיניים של דני לא ירוקות? לא שזה משנה, מילסנדרה אמרה לה שהיא תסגור עיניים חומות, ירוקות וכחולות כך שהיא כסתה פחות או יותר את כל קשת הצבעים :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 מאי 2019, 23:32

עד כמה שאני זוכר כחולות אבל אם הן ירוקות אז זה רק מחזק את העניין משום שהיא הזכירה חומות, כחולות וירוקות - לפי הסדר הזה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 מאי 2019, 00:14

היוצרים בגדול אמרו בדיוק מה שכתבתם. אני מסכים שהפעם זה הרבה יותר הדוק למעט מה שכבר כתב נדב שמאוד הפריע לי.

ובנושא אחר, האורוויל הצליחה לקבל עונה 3. סטאר טרק כמובן גם ובגדול היא התוכנית הכי מוזרמת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 01:01

omerkot כתב:
עד כמה שאני זוכר כחולות אבל אם הן ירוקות אז זה רק מחזק את העניין משום שהיא הזכירה חומות, כחולות וירוקות - לפי הסדר הזה.

לי דווקא יש הרגשה שדני תנצח, מן סוף עצוב שכזה שבה היא הורגת את המאהב שלה, לוקחת את כס הברזל ומולכת בודדה בעיר שרופה על עם מת במבצר חצי הרוס.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 מאי 2019, 08:49

יכול להיות אבל זו סדרה אמריקקית...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 09:56

אני עדיין מנסה לאסוף מחשבות על הפרק האחרון, אבל בינתיים למי ששאל "מה קרה ליוצרים של הסדרה" - הנה סרטון מעולה שבעיקר מנתח את פרק 3 ונותן עצות איך ניתן היה לשפר אותו פלאים, וגם מנסה להסביר קצת מה נסגר עם היוצרים.... מומלץ בחום למי שכבר ראה את הפרק השלישי (מניח שכולם פה) ונעשה ע"י גיימר אז יש מדי פעם רפרנסים נחמדים מאוד:

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 מאי 2019, 13:27

לא מבין אם ראינו את אותו הפרק :)
כבר הרבה זמן שהסדרה פחות טובה, זאת די עובדה בשלב הזה, אבל עדיין קיבלתי את זה ואהבתי אותה.
הבנתי שהחליפו את הריאליזם הפוליטי בהגיון פנטזיה בו גיבורים הם גיבורים, הבנתי שהחליפו את הספקטקל הנרטיבי בכזה ויזואלי, הבנתי שהחליפו בנייה איטית ושלמה - באירועים מפתיעים שרודפים אירועים מפתיעים.
באמת שהבנתי, ראיתי את הסדרה שוב פעם רק לפני חמישה שבועות ונהנתי. אז היא פחות טובה, אבל אם לא נחשוב על מה שהיה יכול להיות ובמקום זה על מה שיש זו עדיין סדרה מהנה (גם אם הולכת והופכת טפשית) ומעניינת.

אבל הפרק האחרון פשוט גמר אותי, פתאום הבנתי שהכל חרטא ושאין פה כלום. כלומר זה בעיקר בגלל שהנה הסדרה באמת נגמרת, וכל התקוות שהם בכל זאת שומרים לנו איזה מהלך מעניין (או לפחות בנוי כמו שצריך!) הולכות ומתפוגגות. אבל מה זה היה?!

פתאום כולם שכחו איך מכוונים עם עקרבים, אחרי שבדרקון-שאין-עליו-חאליסי מצליחים לפגוע ב100% הצלחה? פתאום אין בכלל קרב והעקרבים לא מאיימים, עד כדי כך? (ותגידו עד מחר "היא התכוננה הפעם", "היא לא הופתעה", ובלה בלה בלה, זה שאפשר לזרוק טיעון סתמי שכאילו ישים את זה בצד לא אומר שזה פחות דפוק).
כל הקטע עם יורון, WTF? הוא השורד האחרון שנשטף בדיוק ליד ג'יימי בשנייה שהוא שם ו, למה הם נלחמים? מה זה היה הקטע המוזר הזה?
אריה והכלב עוברים את החיילים של דאני ("אני הולכת להרוג את המלכה!") נו באמת. ואז אני מניח שנכנסים לתוך העיר עצמה ועוברים דרך החיילים של סרסיי כשהם מבטיחים להרוג את דאני? וג'יימי נכנס לשם... איך? (לתוך המבצר האדום אין בעיה, אבל העיר עצמה במצור... איך עברו את החומות?) ואף אחד לא שם לב מהערב עד לבוקר שהוא שוחרר? טוב בסדר, באמת שהכל מתגמד לעומת המהלך העלילתי האחרון שהסדרה שמרה לנו.
כי כמובן, דאני מסיימת את הקשת העלילתית המלאה שלה והופכת מהאדם היחיד בכל העולם הזה ששם לפניו את החלש ואת האחר, כנראה הדמות הכי 'טובת לב' בכל הסדרה שעושה במשך 5 עונות פעם אחר פעם החלטות מטומטמות לגמרי רק כדי לצאת בסדר עם כולם ולהיות טובה, לשטן בהתגלמותו, היטלר עם דרקון, ורוצחת לשם הרצח.
כן, קשת עלילתית שלמה שהתחילה כשהיא לא אכלה ארוחת צהריים בתחילת הפרק והסתיימה בכך שהיא קיבלה על עצמה את הפתרון הסופי, ודילגה על התהליך בדרך של תאי הגזים.

נו באמת. זה פשוט מרגיש כאילו צוחקים לנו בפנים. אני אדגיש - *אין לי בעיה עם הרעיון הזה עקרונית*. זה בסדר, *עקרונית*. אבא שלה הוא המלך המשוגע, טרגאריין ידועים באהבתם לשריפת דברים, ואפילו לאורך נקודות מסוימות בסדרה היא משתעשעת לעיתים ברעיון הזה.
אה, לא... סליחה. היא משתעשת ברעיון של לשרוף את האויבים שלה ומי שמתנגד לה בלי להסס, רעיון שהיא גם ככה לא מבצעת אף פעם (כן יועצים או לא יועצים, שכמדומני גם הפעם ייעצו לה, מי שנשאר, לא לעשות כך), אבל אני לא חושב שהיא השתעשע בלשרוף את כל הדותרקים (כולל נשים וילדים) כשכמה מנהיגים שבו אותה. לא זוכר שהיא רצתה לשרוף את כל העבדים יחד עם המעבידים רק כדי להעביר נקודה תאורתית לאף אחד שישאר. אבל עכשיו היא מחליטה בלהט הרגע לחתום על שואת מעלה מלך, ואני מצטער, בלי שום שבריר של הצדקה עלילתית מלבד חצי פרק שבו היא קצת בדיכי.
אם היו בונים את זה כמו שצריך, סבבה. שוב, הרעיון עצמו בסדר. אבל חייבים להבין - אי אפשר לשפוט רק את המהלך ולנתק אותו מכל הקשר. ובמקרה הזה, בו אין למהלך הזה באמת הקשר יציב (אפשר לזרוק כמה יסודות קלושים כמו שכבר עשיתם, אבל אם זה ההסבר של הסדרה אז זה פשוט *לא טוב מספיק*, מה לעשות) אז המהלך מרגיש שבור לגמרי. מרגיש כאילו הדמות של דניאריז בפרק 5 של עונה 8, זו שעושה את המהלך העלילתי הגדול ביותר שמסיים את הסדרה, היא לא אותה הדמות שהייתה במשך 7 עונותו. היא אפילו לא אותה הדמות שהייתה בתחילת העונה וסכנה את עצמה ואנשיה כדי להציל את העולם.
אז הפרק הזה פשוט שבר אותי, הבנתי שאין יותר טעם להמשיך ולנסות למצוא הסברים קלושים ורמזים שאולי קיימים למהלכים הזויים וטפשיים. אם הסדרה לא נותנת מינימום, אבל באמת שמינימום, מאמץ כלשהו כדי להביא לרגעים הקטנים והגדולים שלה בצורה הגיונית ומנחיה את הדעת ולא בעוד צירוף מקרים הזוי ועוד מהלך לא מוסבר בכלל שרק נועד להפתיע, אז מספיק כבר להמשיך ולנסות למצוא הסברים קלושים לעוד מהלך משנה משחק ולעוד מהלך משנה משחק.
כשהסדרה קצת השתנת והפכה בעונות האחרונות לטיפה כזאת, זה עוד היה בסדר. סך הכל היא מהנה, עשויה נהדר בפאן הטכני, אז היא לא תהיה פאר הכתיבה וזה בסדר. אז מדי פעם צריך לקבל מהלך במקום לנתח אותו לעומק, בסדר. אבל עכשיו, במהלכים הגדולים והמשמעותיים ביותר שהסדרה עושה בסופה, כשצריך להתחיל ולספק תירוצים קלושים ל15 מהלכים משמעותיים בכל פרק, זה פשוט לא טוב.

אה, ואז הגיע הקטע ההזוי לגמרי הזה עם הסוס. מה? באמת... מה? כאילו רק כדי לזרוק כל שבריר הגיון פנימי שעוד היה בסדרה מהחלון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 13:50

עם תלונות כמו ״איך זה הגיע לשם״ וכדומה אני לא הולך להתווכח, למשל העקרבים גם לי הפריעו. אבל דני? לא זרעו במשך 7 עונות שהיא פסיכית? מה? צפינו באותה סדרה? לדני יש כוונות טובות אבל היא חצי פסיכית ומוכנה לעבור כל גבול כדי להשיג אותן, בדיוק כמו כל נבל טוב בהסטוריה של הקולנוע.

ב3 עונות האחרונות ההיפסטרים של הסדרות עברו מ״הספרים הרבה יותר טובים״ ל-״מאז שהסדרה לא מבוססת על הספרים היא שטחית ונוראית״ :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 14 מאי 2019, 14:09

לא. ממש לא. דאני רוצה לעשות טוב, וגם אם יש לה נטייה עליה הסדרה רמזה לרצות לעיתים *לפתור את הבעיות* בעזרת כוח, זה לא אומר שהייתה לה נטייה לרצות לעשות שואה בעזרת כוח. היא מעולם לא התעוררה בבוקר ואמרה "אולי בעצם אהרוג את כולם ואז אלך לאכול ארוחת צהריים", והסדרה מעולם לא רמזה לכך שזה עתיד לקרות. יש הבדל מאוד גדול בין פרק בו, נניח, 'דאני אחוזת דיבוק מסתערת על המבצר האדום, שורפת את כל החיילים ללא הבחנה כי בעינייה הם אויביה שלקחו ממנה את הכס, תוך כדי שהיא דואגת להרוג את סרסיי ולא לתת לה זמן לברוח בסבבה', לבין פרק שבו 'דאני מחליטה לעצור רגע ולקחת את המן כדי לרצוח את *כולם*, כולל ילדים ונשים, לוודא כי לא נשארה שום סמטה לא בוערת, כי היא טארגריין והם משוגעים'. מצטער, על האופציה הראשונה אפשר להתווכח אם בנו לקראתה בצורה מספקת או לא, לגבי האופציה השנייה אין שום ספק בכלל, זו הפלצה מהתחת.
ובכל מקרה, אם הדמות המרכזית שלך היא כזו שכשהיא קמה בבוקר ביום טוב היא תחכה כל הסיפור כדי לפתור לאנשים אחרים בעיות, תקריב המון בדרך, תעשה מהלכים שהיא יודעת שהם טפשיים רק כדי לעשות טוב ולוודא שהיא בסדר, אבל כשהיא קמה ביום רע היא היטלר עם דרקון (ממש כך) שרוצה לרצוח לשם הרצח, אז וואלה, זו דמות לא טובה.

ומעולם לא קראתי את הספרים, מעולם לא טענתי שהסדרה טובה יותר או פחות ממשהו שאין ולא תהיה לי כוונה לקרוא. אני כן חושב שהסדרה בעבר השקיע הרבה יותר מאמצים כדי להסביר גם את האירועים הכי קטנים, וככל שהתקדמה רק התחילה לעשות פחות עבודה שחורה ולספק פחות ופחות אירועים שיסבירו מהלכים קטנים. עם הזמן היא גם הפסיקה להסביר מהלכים גדולים. אתמול היא לא הסבירה את המהלך הסופי והמרכזי ביותר שלה.

דוגמה לאירוע קטן ומאוד סתמי - בעונה 3 בחתונה האדומה אנחנו רואים איך הכלב ואריה מנסים להכנס פנימה, איך הם גונבים את העגלה, מסתבכים והכל. מאז בערך דמויות פשוט נכנסות לאן שבא להן ומתי שבא להן.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 14 מאי 2019, 14:27

DrKeo כתב:
עם תלונות כמו ״איך זה הגיע לשם״ וכדומה אני לא הולך להתווכח, למשל העקרבים גם לי הפריעו. אבל דני? לא זרעו במשך 7 עונות שהיא פסיכית? מה? צפינו באותה סדרה? לדני יש כוונות טובות אבל היא חצי פסיכית ומוכנה לעבור כל גבול כדי להשיג אותן, בדיוק כמו כל נבל טוב בהסטוריה של הקולנוע.

ב3 עונות האחרונות ההיפסטרים של הסדרות עברו מ״הספרים הרבה יותר טובים״ ל-״מאז שהסדרה לא מבוססת על הספרים היא שטחית ונוראית״ :)

גם אם במהלך הסדרה היו כמה סצנות שנתנו לנו את ההבנה שהמוסריות של דני היא... בעייתית, הסדרה עדיין בנתה אותה כדמות שמגנה תמיד על החלשים וחותרת תמיד תחת מטרה אחת: להשתלט בחזרה על ווסטרוס.

הבעיה שלי עם המהלך של הפרק הזה הוא שההיפוך הגיע בדיוק כשהיא השיגה את מה שהיא תמיד רצתה. הקרב נגמר לפני שהוא התחיל, כל האויבים נכנעו, סרסיי נשארה חסרת כל כח או השפעה. צבא הלינסטרים הגיש לה את העיר על מגש של כסף. ואז היא נחה קצת על הגג והחליטה, משום מה, לשרוף את כולם? כולל אזרחים?! כולל את הצבאות שלה?!!

זה. לא. מתחבר. דני תמיד הצליחה להמנע מג'נוסייד. תמיד הצליחה למצוא את הדרך המפתיעה לפגוע אך ורק באויבים שלה ולשחרר את החפים מפשע מאימת הרודנים והשליטים. המהפך הזה היה מוקצן מדי, מהיר מדי, לא מנומק מספיק. לגמרי מקרה של תפנית עלילתית שנכתבה בלי לחשוב על הדמות ועל ההתפתחות הסבירה שלה.

ההחלטה של הבמאי, לעבור מאותו רגע רק לסצנות "מגובה האדמה" שלא אפשרו לנו בכלל לראות אותה, גם לא תרמה לעניין. מה לעזאזל היא חשבה? האם היא שרפה את העיר עם נקיפות מצפון כלשהן מתוך חישוב קר של "רק ככה אני אוכל להמשיך לשלוט בווסטרוס בלי שהעם ימליך על עצמו את ג'ון", או שעשתה את זה בעודה צוחקת כמשוגעת מתוך שיכרון כח שהקפיץ את הגן המשוגע של המשפחה שלה?

לאף אחד אין מושג, כי לבמאי לא היה מספיק חשוב לנסות להסביר את זה. וכמו שאני אומר לכל סטודנט שלי בשנה א' שכותב תסריט בו אפשר לפרש מניע כל כך משמעותי של דמות בשתי דרכים מנוגדות לגמרי: אם זה לא ברור, כנראה שלא כתבת את הדמות מספיק טוב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 14:45

אוקיי, אני חושב שאני מבין מה הכי הפריע לי פה:

אני חושב שפשוט כל הקטע של דני שהיא "מתהפכת" לא היה עשוי טוב... כן, היא הייתה בעמדה חלשה... כן, ניסו לבנות את זה... אבל בפרק הזה פשוט לא ראינו את זה כמו שצריך. הרי זה לא באמת היא שחושבת בהגיון "אה, אני חייבת לגרום להם לפחד" שזה הגיוני לגמרי, כן? פשוט לא כשרוצחים איזה מליון ילדים ונשים... הייתה יכולה להסתפק רק בצבא שלהם, אפילו אחרי שנכנעו... אז מצד אחד ניסו לעשות את זה כאילו מדובר במהלך "הגיוני", גם אם אכזרי, אבל בפועל ברור שהיא עכשיו מופרעת לגמרי, היא פאקינג היטלר עכשיו... אז חבל לי שלא עשו את המעבר הזה שלה ברור וטוב יותר. סוג של סצינת "גולום", וכדי לא להרוס את ההפתעה, זה היה יכול להיות ברגע שהיא על הדרקון שלה, שיכורה מרוב כח, בזמן שהפעמונים מצלצלים... חסרה לי שם סצינה שתעשה את זה "חזק" ולא סתם ככה: מסתכלת, מבינה שניצחה באופן היסטורי ומחליטה להמשיך בכל זאת, בלי סוף. הם היו חייבים לגרום לנו לשמוע את ה"סנאפ" שלה כמו שצריך כדי שזה יעבוד.

חוץ מזה, כל הקטע שלה מנצחת את כולם בקלות לא הפריע לי... סבבה, היא הגיעה ממש מלמעלה אל הספינות, ומאחר והם לא יכולים לכוון כל כך גבוה ולא יודעים איזו פנייה הדרקון יעשה בגובה מתאים וקשה לתאם ביניהם לכוון לכמה מקומות במקביל... עזבו, בעיות בביצוע אבל על הנייר לא מפריע לי כמו מה שהיה בפרק הקודם כשהפתיעו אותה... הרי כולנו פה אמרנו מה היא הייתה אמורה לעשות בפרק הקודם וכמה שהדרקונ/ים יותר חזק/ים מהצי הזה אם היא רק הייתה קצת חושבת...
גם פה הייתי מוסיף איזו סצינה, אפילו עם בראן - שיספר לה איזה אסטרטגיות היו בעבר, ואז היא תוכל ללמוד ממנו "טריקים" לגבי מעוף דרקונים וכד'... זו הייתה גם יכולה להיות סצינה אדירה, עם או בלי איזה פלאשבאק קצרצר כמה מאות שנים אחורה :/

הקטע הכי מפגר ביי-פאר היה כל הקטע של ג'יימי... זו הייתה התהפכות עוד יותר גרועה מזו של דני, בכל הקשור לבילד-אפ והביצוע... לא אמין, מטופש, והשיא היה ב"קרב" מול גרייג'וי... קרב עלוב, לא מעניין, מתאים יותר לסרט הוליוודי סוג ז', ממש ככה... אכזבה. גם המוות של סרסיי ושלו - אכזבה גדולה.

את הקרב בין ההאונד להר די אהבתי דווקא...

לגבי הסוס - מה הקטע המוזר פה? יש משמעות לסוס הזה? לא זכרתי משהו חריג... מה אני מפספס?

עריכה:
אה, שכחתי את הדבר השני הכי מעצבן פה, ואולי הראשון בסדרה כולה - פאקינג ג'ון סנואו, שהוא האדיוט מס 1 בכל הסיפור פה, אבל לפחות אצלו זה מתיישב טוב, וטיריון לאניסטר - האדיוט מס 2 בכל הסדרה, ירידה חדה מאוד מהאיש הכי חכם בה... וכל זה קרה רק מאז שהם עברו את הספרים... איזה החלטות של טירונים, בחיי. מה נסגר עם הכותבים של הסדרה?! למה לעזאזל שטיריון יבוא ויספר לה את הדברים האלה כל כך מהר? עזבו, יש עוד כל כך הרבה שאלות של "למה לעזאזל הוא-" שאני לא אתחיל, אבל ג'ון וטיריון פשוט זוג מטומטמים, וזה מה שנזכור מהם. חבל.

אז מה... סנסה? זה מה שנשאר לווסטרוס להציע? כאילו, תמיד יש את בראן, והוא גם יהיה הכי טוב כנראה... אבל מי לעזאזל ישקול את זה ברצינות?
כמו כן - הימורים לגבי אריה. את הפנים של מי היא תלבש כדי (לנסות) להתקרב ל- ולרצוח את דני? והאם גנדרי "יבגוד" בה? כי לא נראה לי שהיא יכולה לחיות
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 14 מאי 2019, 15:00, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 14:55

דני מאז ומתמיד הייתה תאבת שלטון, כל מה שהיא רצתה זה להיות המלכה. כולם חייבים לכופף את הברך מולה, כולם צריכים להכיר בה כמלכה, כולם צריכים להיות כפופים מתחתיה. מתחילת חייה היא הייתה רצופת טראומות (פעם אחר פעם ניסו לרצוח אותה כילדה, אחיה התעלל בה, מכרו אותה לעבדות ובעלה הראשון אנס אותה פעם אחר פעם), היא בת לשני אחים כשאבא שלה היה חולה נפש כך שכנראה לא הכל בדיוק בסדר שם בפנים אצלה והיא תמיד הייתה כובשת, לא שליטה כי בקטע של השליטה היא תמיד נכשלה.

דני תמיד הולכת לפיתרון האלים, ככה היא יודעת לפתור דברים. בדרך כלל היועצים של משכנעים אותה לא ללכת בדרך ״בואו פשוט נרצח את כולם״, לפעמים הם נכשלים (הצליבה של האדונים או השריפה של בני טארלי), בדרך כלל הם מצליחים. כשדני עושה מהלכים של פסיכית כמו לצלוב מאות אדונים רנדומאלים, הסדרה תמיד מציגה את זה כהרואיזם אבל אלה עדין מהלכים פסיכים.

גם הסדרה וגם הספרים תמיד מציגים לך את דני מפרספקטיבת הגיבור וכשמציגים לך מהלכים של מישהו כגיבור, זה מעוור אותך למעשים שלו. כל עיר באיסוס שחאליסי הגיעה אליה עברה סערת טורנדו כשהיא הגיעה וננטשה להרקב, היא הגיעה לווסטרוס ככובשת שאף אחד לא רצה שם, לא העשירים ולא העניים. המטרה שלה אצילית, כמו כל נבל טוב, אבל האמצעים שלה הם בדיוק מה שהופך אותה לנבל. היית צריך לשים יותר לב בשתי העונות האחרונות על הנרטיב שדני מביאה איתה (תרדו על הברך או תמותו, לשרוף את קינגס לנדינג בשביל לתפוס את השלטון, להשמיד את הבתים העשירים של ווסטרוס) בזמן שהיועצים שלה מחזיקים אותה כמו ילד ערס במגרש משחקים שצועק ״תחזיקו אותי!״.

דני תמיד הייתה פרנואידית. הייתה לה סיבה, מילדות מנסים לרצוח אותה, איך היא לא תהיה? מגיל אפס היא גדלה להיות חלק בשלטון של ווסטרוס, אחרי שאחיה מת היא חיה במשך שנים באשליה שהיא השליט היחיד של ווסטרוס ואין אף אחד אחר. היא רגילה שאוהבים אותה, היא רגילה לגב של יועצים נאמנים מאחוריה והיא רגילה להיות המיועדת - היא כל כך ״המיועדת״ לאורך עונות.

ואז מה קורה לה ב-3 פרקים האחרונים? העם שונא אותה, היועצים שלה בוגדים בה והיא מגלה שעכשיו מישהו אחר הוא ״המיועד״. זאת חתיכת משיכת שטיח מתחת לרגליים שלה. העובדה שיש לה ״לב טוב״ לא סותרת את זה שכשדני כועסת, וכבר ראינו את זה בעונות קודמות, היא מאבדת את זה.

אתה מציג את דני כאילו היא הייתה נסכית החלומות ואיכשהו הגעת למסקנה שהיא הייתה הדמות ״הטובה״ של הסדרה כשהיא מעולם לא הייתה כזאת. אם כבר הכי קרובים לתיאור שלך בסדרה אלה נד וג׳ון. היא תמיד הייתה ילדה כועסת, טראומטית, פרנואידית ואמפולסיבית שהרגישה שהשלטון מגיע לה מתוך birth right.

במשך עונות מפמפמים לנו ולה ששלטון מגיע מאחד משני אלמנטים - אהבה או פחד. כשהיא מבינה שכולם בגדו בה, שהיא לא המיועדת, שהיא לבד ושהעם שונא אותה אז נשארה לה רק אפשרות אחת לממש את מטרת חייה. ומטרת חייה היא לא ניפוץ שלשלאות, מטרת חייה היא להיות המלכה והמסקנה שלה היא שבכדי להשיג את המטרה היא צריכ להטיל פחד בלבבות של אנשים כי אהבה היא כבר לא תקבל.

דני לא שורפת חצי עיר ואת האנשים בתוכה לכיף, כמו שהיא אומרת מוקדם יותר בפרק היא מקדשת את המטרה וזה האמצעי כי אחרי שהיא תהרוג 2000 אנשים, היא תהיה מלכה טובת לב ל10 מליון הנותרים.

ורק הערה על התקיפה של דני על העיר. כמעט בכל סצנת מעוף תקיפה של דני על הרחובות היו גם חיילים שם. כלומר הפלוגת זהב והחיילים של הלניסטרים היו פזורים גם בעיר ודני שרפה אותם. כן, היא שרפה את צבא אוייב בלי להתחשב בחיי אדם אבל היא לא סתם שרפה אזרחים לכיף. היא השמידה את הצבא אוייב וזרעה הרס בכדי להחדיר פחד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 15:04

אז שוב, נדב:

חסרה פה לפחות סצינה אחת שבה רואים אותה מאבדת את זה... כי היא הייתה בעמדות חלשות בהרבה בעבר, ולא איבדה את זה בכל הקשור לנשים וילדים. אמנם פה הנפילה מהטופ של הטופ מרה יותר אבל עדיין, מבחינה נפשית אני לא ראיתי את הסנאפ והוא חסר מאוד כדי לעשות את הצעד הזה.
כמו כן ערכתי את ההודעה הקודמת עם "הימורים" ותהיות לגבי הפרק הבא, אשמח לשמוע את דעתכם לגבי הדברים האלה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 15:08

Laskin כתב:אז שוב, נדב:

חסרה פה לפחות סצינה אחת שבה רואים אותה מאבדת את זה... כי היא הייתה בעמדות חלשות בהרבה בעבר, ולא איבדה את זה בכל הקשור לנשים וילדים. אמנם פה הנפילה מהטופ של הטופ מרה יותר אבל עדיין, מבחינה נפשית אני לא ראיתי את הסנאפ והוא חסר מאוד כדי לעשות את הצעד הזה.
כמו כן ערכתי את ההודעה הקודמת עם "הימורים" ותהיות לגבי הפרק הבא, אשמח לשמוע את דעתכם לגבי הדברים האלה :)

היא מעולם לא הייתה בעמדה חלשה יותר. היא תמיד הייתה נאהבת, מוערצת ועם גב ענקי מיועצים והעם לא משנה באיזה מצב היא הייתה, אפילו כשבויה של הדות׳ראקי. עכשיו היא שנואה, נבגדת ולבד, היא מעולם לא הייתה אפילו קרובה למצב הזה. גם תוסיף לכדרה את זה שסרסי הרגה לה דרקון ואת מיסאנדי מול הפנים כמה ימים קודם בשביל להדליק לה אקסטרה פיוז.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מאי 2019, 15:15

DrKeo כתב:

היא מעולם לא הייתה בעמדה חלשה יותר. היא תמיד הייתה נאהבת, מוערצת ועם גב ענקי מיועצים והעם לא משנה באיזה מצב היא הייתה, אפילו כשבויה של הדות׳ראקי. עכשיו היא שנואה, נבגדת ולבד, היא מעולם לא הייתה אפילו קרובה למצב הזה.

זכורים לי בתחילת הסדרה בהחלט רגעים קשים יותר שמזכירים את מה שסנסה עברה ברגעים הקשים הארוכים שלה, כמו גם רגעים שיועצים בגדו בה או התוודו על בגידות בה בעבר... אבל נו, נגיד שזה הכי קשה (וקצת קשה להגיד את זה אחרי שהיא לבד ניצחה קרב ענק וברור שאם תשחרר את העם אז כווווולם יאהבו אותה, ולא - לא נראה לי שמדובר רק ב-"2000 איש" אלא יותר כמו חצי ממלכה, כשהחצי השני פשוט שרוף למחצה) - עדיין לא ראיתי מעבר לכמה שניות שלה "בלי איפור" משהו שיהיה מספיק טוב, בשבילי לפחות...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 15:32

Laskin כתב:
DrKeo כתב:

היא מעולם לא הייתה בעמדה חלשה יותר. היא תמיד הייתה נאהבת, מוערצת ועם גב ענקי מיועצים והעם לא משנה באיזה מצב היא הייתה, אפילו כשבויה של הדות׳ראקי. עכשיו היא שנואה, נבגדת ולבד, היא מעולם לא הייתה אפילו קרובה למצב הזה.

זכורים לי בתחילת הסדרה בהחלט רגעים קשים יותר שמזכירים את מה שסנסה עברה ברגעים הקשים הארוכים שלה, כמו גם רגעים שיועצים בגדו בה או התוודו על בגידות בה בעבר... אבל נו, נגיד שזה הכי קשה (וקצת קשה להגיד את זה אחרי שהיא לבד ניצחה קרב ענק וברור שאם תשחרר את העם אז כווווולם יאהבו אותה, ולא - לא נראה לי שמדובר רק ב-"2000 איש" אלא יותר כמו חצי ממלכה, כשהחצי השני פשוט שרוף למחצה) - עדיין לא ראיתי מעבר לכמה שניות שלה "בלי איפור" משהו שיהיה מספיק טוב, בשבילי לפחות...

היא בהחלט הייתה במצבים נמוכים בעבר אבל מעולם לא במצב כל כך נמוך ובטח שלא בזמן שהיא על גב דרקון בזמן מסע נקמה מול האישה שהרגה לה ילד (דרקון) ואת החברה הכי טובה לפני כמה ימים.

את דני אתה יכול לענות, לאנוס, לשעבד או כל פעולה משפילה אחרת אבל יש רק דבר אחד שבאמת חשוב לה - הכתר, כל השאר זה משני. הכתר נגזל ממנה על ידי ג׳ון, וזה הדבר שהכי חשוב לה. אהבת העם לעולם לא תהיה שלה, ביססו כמה וכמה פעמים שלעם לא אכפת מי בשלטון, הם רק רוצים לחיות בשקט. העם יכיר בשליט רק באחת משתי אפשרויות, אם יאהבו אותך או אם יפחדו ממך.

בסדרה מבססים טוב מאוד שלכבוש זה לא אותו דבר כמו לשלוט, אחרי ששרפת ופוצצת אתה צריך שהעם שלך יראה בך כשליט. דני היא אישה, היא מאחורי ג׳ון בשרשרת המלוכה והיא זרה שנואה בזמן שג׳ון הוא מלך ווסטרוזי אהוב והיורש החוקי. באהבה היא לא תצליח לשלוט בווסטרוז, רק בפחד, בדיוק כמו אייגון הכובש.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 מאי 2019, 16:17

כמו שרשמתי בתחילת הדיון הזה, אני לא חושב שהיא איבדה זה. זה נראה כמו מהלך מחושב והיא לא יצאה אליו בששון אלא מתוך מה שהיא תפסה כחוסר ברירה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מאי 2019, 16:24

omerkot כתב:
כמו שרשמתי בתחילת הדיון הזה, אני לא חושב שהיא איבדה זה. זה נראה כמו מהלך מחושב והיא לא יצאה אליו בששון אלא מתוך מה שהיא תפסה כחוסר ברירה.

אני מסכים, אם נתעלם לרגע מכל הקטע של "אלוהים מטיל מטבע", התורשה המשפחתית שלה או העובדה שמחלות נפש נוצרות מטריגרים ברגע אחד, המהלך שלה הוא בסופו של דבר המהלך היחיד שהיא יכולה לעשות.

נניח והיא הייתה תוקפת רק את הRED KEEP, הורגת את כל החיילים שם בזמן שהצבא שלה מנקה את הרחובות מפלוגת הזהב, משמידה את סרסי ו"מנצחת". מה אז?

העם? הוא היה בסדר עם סרסי, כמו שכבר אמרו בעונות קודמות לא ממש אכפת להם מי השליט, אכפת להם מהארוחה הבאה שלהם. הם כמובן צריכים לקבל את השליט, אבל סרסי ראויה לכס על פי דם והיא מפחידה אז בטח שהם מקבלים אותה. האם דני "מצילה" אותם מסרסי? לא ממש. היא פשוט כובשת את הכס.

אז נניח שדני כובשת את הכס, מה קורה אז? דני לא בדיוק אהובה בווסטרוז וג'ון הוא היורש האמיתי. אז מה היא תעשה? הסדרה מבססת שוב ושוב ושוב שלכבוש זה לא לשלוט (זה בערך 90% מהקו עלילה של דני בעונה 3 עד 6), כך שניצחון שכזה היה נצחון בשביל לתת לג'ון את הכס, לא לה. את אהבת העם לא תהיה לה, ה-birth right כבר לא שלה, אז מה נשאר לה? איזה אפשרויות נשארו לה בכדי לקחת את הכס חוץ מאשר להשמיד את כל צבא האוייב, להטיל אימה בעם ולקחת בכוח את כס הברזל?

תוסיפו לזה תבלין של מחלות נפש, זעם על הרג הדרקון ומיסאנדי, הבגידה של כל היועצים שלה בה, העובדה שהיא נשארה לבד, איבוד ה-birth right שלה לכס שהיה הבסיס לכל חייה והעובדה שהיא תמיד הייתה פונה לאלימות כפיתרון וקבלנו את מה שקבלנו.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 43 אורחים