נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Stick
Veteran

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 21 אוגוסט 2019, 14:13

בגלל שעוד לא ידוע כלום על הסרט (לפחות לא ידוע לי שידוע משהו על הסרט), אז ההימור שלי הוא שזה יהיה המשך לראשון שיתעלם מ2 ו3 המקוריים.
יותר מזה, זה יהיה המשך של 20 שנה אחרי הראשון במקום ישר אחרי הראשון כמו השני המקורי. ניאו יהיה מבוגר ומתוסכל על שלא באמת הצליח להגשים את הנבואה... אבל במהלך הסרט, בעזרת דמויות מהעבר, יצליח למצוא מחדש את האור והתקווה!
אה, סליחה על הספוילרים העתידיים..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוגוסט 2019, 14:52

אני חושב שהמטריקס השני היה דווקא סבבה, פשוט השלישי קצת חירבן על הכל... אבל ההימור שלי הוא שהם יתמודדו ולא יתעלמו מההמשכים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2019, 19:03

חבל להיות שלילי, זה פרנצ׳ייז שיהיה ביציאה של הסרט הזה רדום כבר 20 שנים (2023 זה 20 שנים לסרט השלישי). אפשר לקחת את זה להמון כיוונים ובתאוריה אין ממש משהו שדומה לזה היום בקולנוע. האם האחים/אחיות ווחובסקי עדין יכולים לעשות סרט מטריקס טוב? מי יודע, נצטרך לחכות ולראות אבל הרעיון של מטריקס חדש עם קיאנו מאוד מושך.

אגב, לדעתי הסרט השני הרס את המטריקס, לא השלישי. לא הייתי מעריץ גדול של מה שהלך בציון (גם בסרט השני) אבל כל מה שהולך בתוך המטריקס בסרט השלישי היה טוב משמעותית מכל הסרט השני. מצד שני היה בסרט השני את אחד ממרדפי המכוניות היותר טובים בהסטוריה הקולנועית ואני עדין, 16 שנים מאוחר יותר, לא יכול להוציא את המונה ליסה אוברדרייב מהראש :)

הסרט השני סבל מתסמונת הטרילוגית פריקוולים של מלחמת הכוכבים, יותר מדי cgi, מראה קליני מדי ובעיית סופרמן שהפכה את כל הקו עלילה של ניאו לחסרת כל עניין. אבל הסרט השלישי דווקא פתר לא מעט מזה, הוא פשוט סבל מהמון שיממון בציון וסיום מטומטם במיוחד עם ״שלום״ בין המכונות לבני האדם.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 אוגוסט 2019, 19:23

כן, אני טיפוס של מרדפים טובים וזה היה ועדיין אחד הטובים ביותר.
אני מקווה שגם יעשו אנימטריקס 2.0, למרות שהיה לנו את love sex and robots או איך שלא קוראים לו, ושה חוזר לעונה שנייה :)
קיצר אני לגמרי מצפה לזה, אבל האחיות לא עשו שום דבר טוב מאז שהם אחיות, אז הציפיות שלי הן רק לאקשן טוב, לא תיקון של העלילה שהלכה לאיבוד אחרי הטירוף הרעיוני של הראשון, בזמנו.
זה גם עולם שאשמח מאוד אם יחזור לגיימינג, איזה משחקים אדירים אפשר לעשות איתו היום, אני נותן לרמדי את הזכיון עכשיו. פעמיים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 אוגוסט 2019, 21:29

תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אוגוסט 2019, 23:41

Laskin כתב:כן, אני טיפוס של מרדפים טובים וזה היה ועדיין אחד הטובים ביותר.
אני מקווה שגם יעשו אנימטריקס 2.0, למרות שהיה לנו את love sex and robots או איך שלא קוראים לו, ושה חוזר לעונה שנייה :)
קיצר אני לגמרי מצפה לזה, אבל האחיות לא עשו שום דבר טוב מאז שהם אחיות, אז הציפיות שלי הן רק לאקשן טוב, לא תיקון של העלילה שהלכה לאיבוד אחרי הטירוף הרעיוני של הראשון, בזמנו.
זה גם עולם שאשמח מאוד אם יחזור לגיימינג, איזה משחקים אדירים אפשר לעשות איתו היום, אני נותן לרמדי את הזכיון עכשיו. פעמיים.

הם/הן לא עשו משהו טוב מאז המטריקס 1, הרבה לפני שאחד מהם הפך ל"אחות" והרבה מאוד זמן לפני ששניהם הפכו לאחיות. האמת הייתי אומר ש"קשורות" והמטריקס הראשון הם שני הסרטים הטובים באמת היחידים שהן אי פעם עשו ואני כבר לא כל כך בטוח לגבי קשורות כי לא ראיתי את הסרט הזה 20 שנים. לאנשים יש שנאה למטריקס 2 ו-3, אני חושב שהם יותר טובים ממה שנותנים להם קרדיט אבל בהשוואה למטריקס 1 שהוא יצירת מופת ששנתה את הקולנוע לעד, הסרטים הללו מן הסתם לא מחזיקים מים. אבל עדין המטריקס 2 ספק לפחות 40 דקות רציפות מדהימות למדי (מהרגע שהם נכנסים למסעדה של המרווינג'יאן ועד סיום המרדף מכוניות) והמטריקס 3 ספק המון טוב לדעתי אבל הקונספט של סמית' האנושי היה קקה ברמה אחרת וכל מה שהתרחש בעולם האמיתי חוץ מהמסע של ניאו וטריניטי לעיר המכונות היה גרוע ברמות אחרות.

אולי עכשיו, כמעט 20 שנים אחרי, הם יצליחו להרים משהו באמת איכותי. אחרי המטריקס הם ישר כתבו את 2 ו-3 יחדיו בתקופה שכנראה הראש שלהם היה יותר מדי בתחת של עצמם. אולי עכשיו, אחרי כל הכשלונות בדרך והביקורות על המטריקס 2 ו-3 הם ידעו לגשת לפרוייקט הזה כמו שצריך. אני משער שנחכה ונראה אבל להתחשב בזה שהמטריקס הוא הסרט שראיתי הכי הרבה פעמים בהפרש אדיר וכמובן אחד הסרטים האהובים עלי, אני ממש מתרגש לקראת הפרוייקט הזה. רק המחשבה ששנה הבאה אני כנראה אצפה בטריילר לסרט מטריקס די מפוצצת לי את המוח ואני ממש שמח שלא מדובר בפרוייקט סוג ג' על מורפיוס הצעיר אלה ממש המשך אמיתי מכל הצוות המקורי. אני מקווה שגם החבר'ה של ג'ון וויק יחזרו :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 אוגוסט 2019, 00:38

יהיה גרוע בסבירות גבוהה. הסרט הטוב היחידי שלהם הוא מטריקס 1 ואולי ונדטה שהם כתבו ולא ביימו. את השני והשלישי הם פשוט חירבו עם תסריט גרוע ועלילה אידיוטית ולא הגיונית.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אוגוסט 2019, 03:24

לא יודע, אני חייב להגיד שבתור אחד שראה את כל טרילוגיית מטריקס רק איזה עשור אחרי שיצאה, גם הראשון היה נראה לי די מגוחך ואני לא מאוד מחזיק ממנו.
לא שם בצד את כל ההשלכות והמהפכות הטכניות-קולנועיות שהסרט הזה קידם בזמן אמת, אבל מעבר לזה, האם הוא באמת באמת סרט טוב? לא יודע, לא חושב.
(ברור לי שאם הייתי צופה בו בזמן אמת אז מאוד סביר שהייתי מדבר אחרת. אבל מה אני יכול לעשות..)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 אוגוסט 2019, 09:53

נדמה לי שאחת מהאחיות היה קשור לV for Vendetta וזה כן סרט שאהבתי... אז אני נותן לו קרדיט על זה.
ושוב, יותר ממה שאני מצפה לסרט הזה - אני מצפה למשחקים בעולם שיצרו, שהוא לכאורה מושלם בשביל משחק...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2019, 10:22

האחיות ווחובסקי כתבו את v יחד והשמועה תמיד הייתה שהם גם ביימו את רובו בחשאי. מצד שני הוא מבוסס על אחד הרומנים הגרפים היותר טובים כל שזה כנראה עבודה קלה יותר מלכתוב תסריט מאפס.

Stick כתב:לא יודע, אני חייב להגיד שבתור אחד שראה את כל טרילוגיית מטריקס רק איזה עשור אחרי שיצאה, גם הראשון היה נראה לי די מגוחך ואני לא מאוד מחזיק ממנו.
לא שם בצד את כל ההשלכות והמהפכות הטכניות-קולנועיות שהסרט הזה קידם בזמן אמת, אבל מעבר לזה, האם הוא באמת באמת סרט טוב? לא יודע, לא חושב.
(ברור לי שאם הייתי צופה בו בזמן אמת אז מאוד סביר שהייתי מדבר אחרת. אבל מה אני יכול לעשות..)

אני חושב שמה שעשית זה קצת כמו לשחק באנצ׳רטד 2 או hl2 היום. הם היו מהפכה בזמנם אבל היום כל מה שהם עשו הפך לסטנדרט כי העתיקו אותם כל כך הרבה שהמקור גם התישן וגם לא מרגיש מקורי יותר. כשהמטריקה המקורי יצא הוא גם היה משהו שאף אחד לא ראה מעולם וגם הפך לאחר הכוחות הכי משפיעים בקולנוע.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אוגוסט 2019, 12:17

אין בעיה, הישג טכני מרשים ומיוחד ומהפכני והכל.
ובכל זאת, יש סרטים בני הרבה יותר מ10 שאי אפשר להתבלבל באשר לאיכותם. האם המטריקס הוא אחד מהם? מעבר להישג הטכני שלו, האם הוא בסיס סרט טוב?
דווקא ההשוואה לעולם המשחקים טובה - למשחקים מטבע הדברים יש הרבה יותר איכות טכנית מאשר לסרטים היום, כלומר הבדלי דורות וכו' גורמים לפערים מאוד משמעותיים במשחקים. אבל סרט טוב אמור, לדעתי, להיות מעבר לדברים האלו.
שר הטבעות לדוגמה, אלו סרטים מאותה תקופה שהשפיעו המון על התעשייה והיו מדהימים טכנית. ועדיין, גם אם התיישנו, אלו סרטים טובים. ההוביט - לא.
אווטאר זו עוד דוגמה, אמנם המהפכה שלו בדיעבד לא באמת החזיקה יותר מדי, אבל הוא כן רכב על הגל של הפריצת דרך הטכנית, ובכל זאת גם בזמן אמת לא היה קשה לראות שכסרט, בבסיס, היא די בינוני.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 אוגוסט 2019, 12:27

זה לא רק הישג טכני, הרעיון העלילתי במטריקס היה מהפכני וסופר מקורי כשיצא. האקשן היה מעולה, ולדעתי גם היום קרבות הקונג פו שם הם מהטובים שנעשו בקולנוע, כולל ביחס לסרטי קונג פו מהמזרח. המונולוגים של מורפיאוס נשארו מצוינים גם היום.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 אוגוסט 2019, 12:34

כן, הרעיון עצמו ״פוצץ מוחות״ בזמנו.
סטיק - על מה אתה מדבר? אווטאר החייה את הקולנוע עם התלת מימד שלו, אני לא יודע לגבייך אבל אני ורבים שאני מכיר הולכים לקולנוע כמעט אך ורק בשביל סרטים בתלת מימד.
נדב, נו אתה רואה? הם כן הספיקו לעשות עוד סרט טוב אחרי מטריקס הראשון... ונדמה לי שעוד היו אחים בזמן V

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אוגוסט 2019, 12:39

גם הרעיונות הפילוסופיים שלו תמיד נראו לי שטחיים מאוד, כאילו עברו פופולריזציה כבדה מדי ולא באמת הצליחו להשאר עם עומק מסוים מעבר לקונספט עצמו.
לגבי החדשנות שלהם אני מאוד בספק, אולי לא היה סרט שנבנה סביב הרעיון הזה לפני כן, אבל זו לא הייתה 'תאוריה' מהפכנית או חדשנית בשום צורה. יש אפילו ספרים עלילתיים שעסקו ברעיונות הכלליים האלו הרבה לפני המטריקס.

בסופו של דבר זה גם טעם אישי, אני מניח. וכמובן שלפחות במובן מסוים זה נשען על העובדה שהגעתי למסיבה הרבה אחרי שהיא נגמרה. ובכל זאת, בשורה התחתונה, אני לעולם לא אצליח לאהוב את הסרט הזה.

לאסקין, תמיד שאלתי את עצמי מי הם האנשים שהולכים ל3D במקום פשוט לראות את הסרט :).
אם המהפכה של אווטאר עדיין חיה אז יופי, זה רק מדגיש את מה שאמרתי. אבל בכל זאת אני לא חושב שאפשר להתווכח שהמטריקס השפיע יותר בסופו של דבר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2019, 13:04

המטריקס שינה כל כך הרבה בקולנוע, הוא הביא אלמנטים של קובריק, הקולנוע האסייתי, אנימה, קומיקס ועוד לעולם הבלוקבאסטרים. תראה לי בלוקבאסטר אחד לפני המטריקס שמצולם כמוהו, אחרי המטריקס הצורה שבה עשו בלוקבאסטרים השתנתה. אולי fight club היה מצליח לעשות את ההשפעה הזאת, אבל הוא יצא חצי שנה אחרי המטריקס ולא בדיוק הייתי קורא לו בלוקבאסטר. הכי קל לראות בהשפעה של המטריקס את המשקפי שמש וההילוך האיטי, אבל באמת שלא הייתה חיה כזאת לפניו בקולנוע והוא היה סוג של מהפכה שמהדהדת בקולנוע עד היום.

נניח שוטים כאלה, איפה היה דבר כזה בקולנוע פופולרי מערבי לפני המטריקס? וזה לא שיש שוט אחד כזה בסרט, יש בסרט עשרות שוטים עם צילום סימטרי מלמעלה ושימוש בצורות גאומטריות, זאת חיה שפשוט לא הייתה קיימת לפני אלה אם היה מדובר באיזה סרט סטנלי קובריק.
תמונה

מבחינה רעיונית זה לא שלא היו סרטים עם קונספטים שכאלה לפניו, נניח dark city שיצא שנה וקצת לפני המטריקס, אבל מן הסתם גם כאן הוא לקח רעיונות יחסית גדולים והביא אותם למדיה פופולרית. יש סרטים שמצליחים לעשות משהו חדשני אחד, מה שמהפכני במטריקס הוא שהסרט עשה כמה וכמה חידושים קולנועיים ומעבר לזה גם אשכרה היה סרט טוב. כמו הסרטים במזרח השחקנים אומנו ועשו את הקרבות לבד במקום פעלולנים, זה אפשר שוטים ארוכים שאי אפשר היה לעשות בעולם ה"אקשן בחיתוך מהיר" שהיה עד המטריקס. השוטים בסרט מזכירים יותר סרטים של סטנלי קובריק מאשר האקשן טראש שהיה באותה תקופה, האפקטים כמובן היו מהפכניים אבל זה משהו יותר צדדי לדעתי. וכל זה היה עטוף בכל הרעיונות של הפלצנות הפילוסופית ואקשן שבחיים לא ראו במערב בהפקה שבחיים לא ראו במזרח. בשילוב עם אלמנטים של אנימה, גם בצילום וגם בthemes, הסרט היה פשוט חתיכת חד קרן. אני לא חושב שאני מגזים כשאני קורא לו אחד מהסרטים הכי חשובים של שנות ה-90, הוא הגדיר לא מעט מהקולנוע מחדש, ביחוד קולנוע הבלוקבאסטרים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אוגוסט 2019, 13:17

אבל יותר מהכל זו התפתחות התפתחות טכנולוגית שהביאה למצב הזה. באותה מידה אני יכול להביא לך סצנות מפארק היורה או מטרמינייטור 2 ולשאול האם אי פעם ראית כזה דבר בקולנוע הפופולארי.
ואני לא לוקח כלום מאף אחד מהסרטים האלו, שלושתם השפיעו המון על התעשייה בזכות היותם הראשונים לנצל בהצלחה התפתחויות טכנולוגיות. מה זה לנצל בהצלחה? אפילו לקדם ולדחוף התפתחויות טכנולוגיות. והאמת ששניים מתוך השלוש הם לדעתי גם אחלה סרטים מעבר להשפעה ההיסטורית שלהם (כן, השניים שהם לא המטריקס :)).

אבל לא על זה אני מדבר. אתה לא צריך להוכיח לי כמה הוא מהפכני טכנית או איזו השפעה מטורפת יש לו גם היום. אני יודע את זה טוב מאוד. רק עדיין לא ענית לי על השאלה - האם לדעתך בבסיס ומעבר לכל זה, כסרט, האם הוא באמת באמת סרט טוב? לדעתי לא כל כך.

עריכה -
הנה, ערכת את ההודעה וכתבת שלדעתך הוט כן סרט טוב :). בסדר, זה טעם אישי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 אוגוסט 2019, 13:47

Stick כתב:אולי לא היה סרט שנבנה סביב הרעיון הזה לפני כן, אבל זו לא הייתה 'תאוריה' מהפכנית או חדשנית בשום צורה. יש אפילו ספרים עלילתיים שעסקו ברעיונות הכלליים האלו הרבה לפני המטריקס

לא יודע למה אתה מתכוון ב"רעיון כללי", אבל אני מאתגר אותך למצוא ספר עלילתי אחד שמציג עלילה דומה לזאת שבסרט.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אוגוסט 2019, 14:08

היום לא יהיה לי זמן לשבת על שה כמו שצריך ולכתוב תגובה ארוכה (כלומר, כמובן שאתה יכול בעצמך למצוא את כל הרפרנסים הנדרשים בגוגל), אבל אני מבטיח מחר להביא מספר דוגמאות.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 22 אוגוסט 2019, 14:20

bozeman כתב:סיימתי אתמול לראות THE BOYS - ואכן הסדרה מומלצת בכל פה. כתובה טוב, משוחקת היטב, יש טאצ לנושאים עכשיווים אבל לא דוחפת עמוק לגרון... בערך :)

סדרה סבבה כזו ועם עריכה טובה, אבל אחרי עונה שלמה אני מרגיש ש-the umbrella academy היתה הסדרה היותר מוצלחת השנה.
הקאסט עושה את הסדרה לדעתי, בדגש דווקא על הדמויות הלא "סופריות": קארל אורבן עושה אחלה ג'ראלד באטלר, תומר קפון לא נשמע ישראלי, ואליזבת' שו סוף סוף מקבלת את הקאמבק שמגיע לה.
ומסתבר שמי שמשחק את יואי הוא בכלל לא הבן של מייקל שאנון (למרות שהייתי בטוח שכן, כי הוא נראה קצת פסיכי כמוהו) אלא של דניס קוויד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2019, 14:43

Stick כתב:אבל יותר מהכל זו התפתחות התפתחות טכנולוגית שהביאה למצב הזה. באותה מידה אני יכול להביא לך סצנות מפארק היורה או מטרמינייטור 2 ולשאול האם אי פעם ראית כזה דבר בקולנוע הפופולארי.
ואני לא לוקח כלום מאף אחד מהסרטים האלו, שלושתם השפיעו המון על התעשייה בזכות היותם הראשונים לנצל בהצלחה התפתחויות טכנולוגיות. מה זה לנצל בהצלחה? אפילו לקדם ולדחוף התפתחויות טכנולוגיות. והאמת ששניים מתוך השלוש הם לדעתי גם אחלה סרטים מעבר להשפעה ההיסטורית שלהם (כן, השניים שהם לא המטריקס :)).

אבל לא על זה אני מדבר. אתה לא צריך להוכיח לי כמה הוא מהפכני טכנית או איזו השפעה מטורפת יש לו גם היום. אני יודע את זה טוב מאוד. רק עדיין לא ענית לי על השאלה - האם לדעתך בבסיס ומעבר לכל זה, כסרט, האם הוא באמת באמת סרט טוב? לדעתי לא כל כך.

עריכה -
הנה, ערכת את ההודעה וכתבת שלדעתך הוט כן סרט טוב :). בסדר, זה טעם אישי.

אבל הוא לא רק הביא התקדמות טכנית. דווקא בצד הטכני הוא לא היה פורץ דרך אולי חוץ מהמצלמות bullet time שבסוף הפכו יותר לטכנולוגיה לשידורי ספורט מאשר כלי קולנועי. הוא היה כמובן בטופ הטכני אבל למשל fight club היה יותר מרשים. מה שהמטריקס באמת עשה הוא להביא קונספטים של אנימה, יבא מתודות של הקולונוע ההונג קונגי והיפני למערב והראה שאפשר לעשות שוטים אומנותיים גם בסרט פופקורן שהוא לא האודיסאה 2001. על גבי זה תוסיף את זה שכל אלמנט ואלמנט התחבר בו פשוט מצויין, מהעיצוב המ-ד-ה-י-ם ועד סצנות האקשן או המוסיקה. גם תרבותית הוא נשמר נהדר, עד היום אנשים משתמשים על ימין ןעל שמאל בדימוי הגלולה הכחולה והאדומה וכשרוצים לדבר על סימולציה ממוחשבת תמיד המטריקס עולה. הוא פשוט היה שילוב של המון אלמנטים יחד.

אז יכול להיות שלא אהבת אותו כי ראית באיחור של עשור וכל מה שהוא הביא לקולנוע המערבי כבר הספקת להתרגל אליו מחקיינים או שאולי גם ב1999 לא היית אוהב את הסרט, לא כולם אוהבים כל סרט. אני למשל שונא את בלייד ראנר, אנשים שונים, טעם שונה :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אוגוסט 2019, 15:16

וואו, בלייד ראנר זה סרט מדהים :).

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 אוגוסט 2019, 15:53

ודווקא בלייד ראנר הוא גרסה dumbed down שטחית לגמרי של הספר.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אוגוסט 2019, 16:02

כן, הבעיה שלי עם בלייד ראנר היא בעיקר שהרעיונות הפילוסופיים שלו הם יותר פרשנות אקטיבית של הצופה מאשר של היצירה. כלומר הם שם, כנראה בזכות העובדה שהם בספר, אבל בסרט אני מרגיש שלא הצליחו להעביר אותם במלואם ואתה יותר צריך להבין את הרעיון ולמלא את הפערים בעצמך.

אבל, תשכחו כל מה שאמרתי על המטריקס. בלייד ראנר הוא באמת סרט מדהים מבחינה אומנותית, טכנית ואווירתית. וזה לא שהרעיונות הפילוסופיים לא נמצאים שם בסופו של דבר.
אותו ראיתי בערך 25 שנה באיחור, ובכל זאת הוא בעיניי בערך 25 דרגות מעל המטריקס :).
אבל, ככל שאני ממשיך לחשוב על זה אני מבין שאני כנראה פשוט לא מתחבר לסגנון הויזואלי והרעיוני של המטריקס. כלומר זה באמת פשוט עניין של טעם אישי.. רציתי לדעת האם אתם באמת חושבים שזה סרט טוב מעבר למהפכה שהוא הביא, מסתבר שכן. אני מבין שאני בדעת מיעוט כאן, וזה בסדר. זה לא שאני עומד לאהוב אותו יותר רטרואקטיבית עכשיו..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אוגוסט 2019, 17:13

Stick כתב:כן, הבעיה שלי עם בלייד ראנר היא בעיקר שהרעיונות הפילוסופיים שלו הם יותר פרשנות אקטיבית של הצופה מאשר של היצירה. כלומר הם שם, כנראה בזכות העובדה שהם בספר, אבל בסרט אני מרגיש שלא הצליחו להעביר אותם במלואם ואתה יותר צריך להבין את הרעיון ולמלא את הפערים בעצמך.

אבל, תשכחו כל מה שאמרתי על המטריקס. בלייד ראנר הוא באמת סרט מדהים מבחינה אומנותית, טכנית ואווירתית. וזה לא שהרעיונות הפילוסופיים לא נמצאים שם בסופו של דבר.
אותו ראיתי בערך 25 שנה באיחור, ובכל זאת הוא בעיניי בערך 25 דרגות מעל המטריקס :).
אבל, ככל שאני ממשיך לחשוב על זה אני מבין שאני כנראה פשוט לא מתחבר לסגנון הויזואלי והרעיוני של המטריקס. כלומר זה באמת פשוט עניין של טעם אישי.. רציתי לדעת האם אתם באמת חושבים שזה סרט טוב מעבר למהפכה שהוא הביא, מסתבר שכן. אני מבין שאני בדעת מיעוט כאן, וזה בסדר. זה לא שאני עומד לאהוב אותו יותר רטרואקטיבית עכשיו..

הבעיה העיקרית שלי עם בלייד ראנר היא באמת שאנשים זורקים עליו פרשנויות מרחיקות לכת בזמן שרידלי סקוט הוא הוא בייסיקלי חצי מנחם גולן האמריקאי ולא באמת התכוון לכל הרבדים שהיו שם. ממילא הקטע הכי טוב, הדמעות בגשם, הגיע מאלתור של רותגר האוור שהוא כתב בלילה לפני הצילום. מרגיש קצת כאילו במאי שטחי למדי עשה סרט ובטעות יצא לו משהו שאנשים מנתחים למוות למרות שהוא לא התכוון לזה.

הקרדיט שאני כן אתן לו, מעבר לאפקטים המטורפים לגמרי לזמנו ואני ראיתי את הסרט הזה די קרוב לשחרור הקולנועי שלו (שנת 90, הוא היה בן 8 אבל לא היה עדין ממש cgi בקולנוע אז זה היה כנראה מרשים כמו ב82) מה שגרם לו פחות או יותר לשרוף לי את הקרנית, הוא שהסרט פחות או יותר הפך להשראה מספר אחת לסייברפאנק ויש מאות יצירות ששאבו מהגרסה הקולנועית של בלייר ראנר. כלומר אני לא ממש אוהב את הסרט עצמו, אבל אי אפשר להתעלם מהחשיבות שלו להסטוריה של הקולנוע ובכלליות כל יצירת אומנות סייברפאנקית אחרי 82, מאנימה ועד משחקי וידאו וקומיקס. הוא פשוט פתח ז׳אנר שלם וכמובן גם המטריקס חייב לו את קיומו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 אוגוסט 2019, 19:53

אבל מה זה משנה? כאילו, אני די מסכים איתך שהאיכויות הפילוסופיות או איך שלא תקרא לזה מהסרט הן די מעל הראש של רידלי סקוט, או לכל הפחות שהוא לא עשה עבודה טובה בלהעביר אותן. אבל מה זה משנה? הרעיונות האלו שם, עובדתית. היכולת לתת פרשנות היא כזו שנובעת טבעית מהסרט ולא מאולצת, ואם נניח סצנה אולתרה במקור ולא הייתה אמורה להיות שם.. מה זה משנה? היא שם.

אמי גם לא בטוח בכלל למשל אם כל התמה המאוד מינית-ביולוגית של הנוסע השמיני נמצאת שם בזכות רידלי או בזכות המעצב ההוא שברח לי לרגע שמו. אבל מה זה משנה? זה שם.

בלי קשר, כן. בדיוק כמו המטריקס גם בלייד ראנר הוא סרט ש*מאוד* השפיע על הקולנוע בפרט ועל התרבות בכלל. לדעתי מכל הבחינות של עיצוב אומנותי וכמובן אפקטים לתקופה הוא עוצר נשימה. ועם זאת, לדעתי כמובן, הוא גם סרט טוב בפני עצמו להבדיל מהמטריקס.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים