נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Stick
Veteran

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 13 יולי 2019, 13:33

חוץ מהעובדה שכל החיות שם מאוד אנושיות בהליכה (עומדות על שתיים), בלבוש וכו', זה בדיוק מה שהייתי רוצה לראות מסרט פוטוריאליסטי של מלך האריות מבחינת אנימציות הפנים, הדיבור וכל זה.
מספיק רק להשוות את הטריילרים כדי לראות שלרנגו ושאר הדמויות בו יש פי אלף יותר אופי מאשר לסימבה וחבריו בטריילרים של מלך האריות (ולפי הביקורות, בכל הסרט).

שוב, יכול להיות שזה לא היה עובד. אני מסכים איתך שרנגו ומלך האריות לא מספיק דומים כדי להשליך אחד על השני, ההבדלים אכן משמעותיים. אולי העובדה שבמלך האריות החיות הן כן חיות טבעיות מבחינת התנועה, אי הלבוש כמובן והכל, היה גורם לכך שבאנימציה פוטוריאליסטית עם חיות טבעיות פשוט אי אפשר לחבר אנימציות פנים כאלו. אבל בהתחשב בביקורות, מעניין מה היה קורה אם דיסני היו משקיעים את כל המשאבים והפיתוחים הטכנולוגיים שלהם דווקא בכיוון ההוא.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יולי 2019, 17:12

אני מבין מה אתם אומרים, אבל מלך האריות המקורי הלך על הכיוון ה״ריאליסטי״ גם כן, בזמנו. לא הייתה האנשה כמו ברנגו, סה״כ מה שעכשיו יוצא בקולנוע זה בסבירות מאוד גבוהה מה שהיו עושים בדיוק, אם הייתה להם את הטכנולוגיה הזו בשנות התשעים.
אני דווקא מעדיף את הדרך הזו, נאמנות מלאה למקור, בסרטים מסויימים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 יולי 2019, 18:51

הדמויות היו סופר מואנשות במקורי. כל פריים כמעט הדגיש את הבעות הפנים. בחדש, המון מבקרים מתלוננים על הדיסוננס שבין ה-voice acting להבעות הפנים שכמעט ולא קיימות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2019, 19:57

InterAl כתב:הדמויות היו סופר מואנשות במקורי. כל פריים כמעט הדגיש את הבעות הפנים. בחדש, המון מבקרים מתלוננים על הדיסוננס שבין ה-voice acting להבעות הפנים שכמעט ולא קיימות.

יצא קליפ עם קטע מאקונה מטטה ובאמת בקטע שסימבה שר זה כמעט נראה כאילו האריה לא שר בכלל. אם רוצים לעשות משהו שכזה באמת צריך לעשות דמויות עם ווייב מצוייר יותר בכדי שיהיה אפשר להאניש את ההבעות פנים שלהן.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2019, 10:50

אני לא חושב שאפשר להגיד שהדמויות היו "סופר מואנשות", במקורי... לעומת האולטרא-ריאליזם של החדש בהחלט יותר, אבל לא לעומת כמעט כל סרט אחר אי פעם :)
כאילו, ברור שלדמויות הראשיות היו יותר הבעות ו"מתחו" את הפנים והעיניים בשביל זה, אבל זה עדיין היה כיוון די ריאליסטי. החיות זזו הרבה כמו החיות שהן, ולא כמו בני אדם.
קשה לי לדמיין מצב הפוך בו התנועות והכל 100% ריאליסטיות והפנים פתאום קרטוניות... לדעתי זה היה יוצר מצב עוד יותר משונה.
יכול להיות שהיה אפשר למתוח את זה עוד מעט יותר לכיוון ההבעות, אבל אני באמת לא בטוח. בלו בספר הג'ונגל היה נראה מעט מוזר בגלל תנועות השפתיים... לפחות בסצינות בהן הוא דיבר. לעומת זאת מלך הקופים היה מדהים כי זה תנועות טבעיות יותר לקוף.
גם שיר-קאן לא היה נראה משהו... זה היה מוזר מדי.

הנה השוואה בין ספר הג'ונגל המקורי, לבין זה של 2016, לבין "מוגלי" של שנה שעברה.
במוגלי ניסו ללכת על כיוון מואנש וברימייק של ספר הג'ונגל הלכו על ריאליזם. אין ספק ש"מוגלי" של 2018 יותר קרוב למקור, מבחינת האנשה.
עכשיו, מן הסתם מוגלי הזה בהפקה הרבה פחות גבוהה, אבל אני מדבר על הסגנון האמנותי בלבד, לא איכות האנימציה.
וזה נראה... מוזר. זה לא אמיתי ולא לא אמיתי... אפשר כמעט ולראות את הבן אדם שעליו ביססו את הפנים... המח שלי לא אוהב את זה!
זה UNCANNY VALLEY מסוג אחר :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 14 יולי 2019, 13:28

לאסקין לא יודע איך אפשר להכחיש את זה שהדמויות במקור כן מואנשות מאוד ומלאות הבעה ורגש בכל מבט. לא יודע איך אפשר לתרגם את זה טוב ל CGI ועוד ריאליסטי שכזה אבל אם זה אפשרי אז זה היה התסריט האידיאלי עבור הסרט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 יולי 2019, 17:47

תראה שוב את המקורי... חלק מהדמויות ממש כמעט ולא מואנשות והטענה שלי היא שברגע שהתנועות והכל מסביב ריאליסטי ורק הפנים לא, ב-CGI זה יוצר את ה”uncanny valley״ שלטעמי מסיח ומטריד

הלוואי והם ניסו לעשות אותם יותר אנושיים (או יותר ״הבעתיים״) בשלב מוקדם של ההפקה וישחררו כמה קטעים מתישהו כדי שנוכל לשפוט בעצמנו... זה יהיה אדיר.

נזכרתי אגב, שכשראיתי איך עשו את הרהיטים וכלי המטבח בחידוש של ״היפה והחיה״ - אז דווקא אני התלוננתי שהם ריאליסטיים מדי ואיבדו את האופי :) לא ראיתי אותו עדיין אבל הבנתי שזה עבר סביר.
פה אני חושב שמהטריילר הראשון הם הבהירו שהם הולכים על ריאליזם מוחלט ואני על הנייר מוכן לזה לגמרי, אחרי שאצפה בו אתן את דעתי בעניין. נראה לי אבל שאם מגיעים עם הציפיות הנכונות, שחוץ מהקטע שסימבה לא אוכל את טימון ופומבה בשלב כלשהו, זה הולך להיות מציאותי להחריד - אז לא מתאכזבים. אני ממש מת לראות אותו כבר באיימקס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יולי 2019, 23:13

ראיתי את צעצוע של סיפור 4, די מאכזב. 3 סגר את הסיפור יפה, הסרט מרגיש קצת מאולץ ואבד לא מעט מהקסם שהייתה לסדרה, ביחוד אחרי שפתחתי ציפיות עם ביקורות טובות. בנוסף סיימתי את צ'רנוביל שהייתה סדרה פשוט מעולה. אשתי גדלה 160 ק"מ משם עד גיל 3 ואיכשהו לבן שלי עדין יש רק שתי עיניים :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2019, 10:21

כן, ראיתי את צעצוע של סיפור שבוע שעבר והוא ממש אכזב אותי. בעיקר בגלל הביקורות שאמרו שהוא מעולה. הוא לא מעולה, הוא סיפור נחמד, שהייתי כנראה מעדיף לראות בבית... אפילו סרט קצר לפני לא היה! זה אחד הדברים שאני הכי מחכה להם בסרטי פיקסאר בקולנוע :/

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2019, 10:55

מזל שלא היה סרט קצר, לבן שלי בקושי הייתה הסבלנות לראות את הסרט עד הסוף :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2019, 12:49

ראית בעברית? או שאתם מאלה שמדברים אנגלית בבית והוא מבין? או שאתה מאלה שהולכים עם הילד לסרט באנגלית למרות שהוא לא מבין, ומדברים במהלך כל הסרט ומפריעים לכולם? :D כי ישבו לידי בקולנוע כמה וכמה כאלה, וזה פשוט נורא. רוצים לראות באנגלית למרות שצריך הסברים? לכו להצגה בבוקר/צהריים, לא 19:00!
הילד שלך בגיל הגבולי בדיוק בשביל קולנוע... אני אקח את הבת שלי פעם ראשונה כנראה רק בחורף, כשיצא פרוזן 2

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 15 יולי 2019, 16:23

ראיתי את הסדרה Love Death and Robots. לא כל הסרטים (סרטונים) טובים באותה מידה, אבל יש כמה שממש טובים ומעניינים
מומלץ ומאד נוח לבינג'

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 15 יולי 2019, 19:51

נטפליקס הודיעו לא מזמן שlove death robots מחודשת לעונה שנייה, אני ממש מחכה לה, היו שם כמה רעיונות ממש טובים.

בשבת סיימתי את דברים מוזרים 3, עדיין סדרה עם עלילה מעניינת וצילום מצויין.
רק דבר אחד הטריד אותי
ספויילר: הצג
זה רק אני או שהם לא הסבירו בכלל איך הרוסים הצליחו לחדור בצורה כזאת מאסיבית לארה"ב ולהקים בה בסיס ענק מתחת לאדמה? חור עצום בעלילה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2019, 20:07

Laskin כתב:ראית בעברית? או שאתם מאלה שמדברים אנגלית בבית והוא מבין? או שאתה מאלה שהולכים עם הילד לסרט באנגלית למרות שהוא לא מבין, ומדברים במהלך כל הסרט ומפריעים לכולם? :D כי ישבו לידי בקולנוע כמה וכמה כאלה, וזה פשוט נורא. רוצים לראות באנגלית למרות שצריך הסברים? לכו להצגה בבוקר/צהריים, לא 19:00!
הילד שלך בגיל הגבולי בדיוק בשביל קולנוע... אני אקח את הבת שלי פעם ראשונה כנראה רק בחורף, כשיצא פרוזן 2

הוא רואה הרוב באנגלית מגיל אפס, הוא מבין רק חלקית אבל זה מספיק זורם לו. ולא, אני לא מהמתורגמנים בזמן אמת :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2019, 21:43

גם אצלי היא רואה 90% מהסרטים באנגלית, אבל את הדיאלוגים היא לא מבינה בכלל. אני פשוט מסרב לשמוע את השירים בעברית, אז היא נאלצת לשלם על זה (:
אם אין שירים אז סבבה, את UP נגיד אין לי בעייה לשמוע בעברית, והיא מתה עליו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2019, 23:17

Laskin כתב:גם אצלי היא רואה 90% מהסרטים באנגלית, אבל את הדיאלוגים היא לא מבינה בכלל. אני פשוט מסרב לשמוע את השירים בעברית, אז היא נאלצת לשלם על זה (:
אם אין שירים אז סבבה, את UP נגיד אין לי בעייה לשמוע בעברית, והיא מתה עליו.

אצלי בבית אין כזה דבר סרט מדובב. אני זורם רק עם סדרות אשפה כמו מטוסי העל וכאלה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2019, 00:45

בדרך כלל באמת אין לי דרך להשיג גם אם ארצה, סרטים מצויירים מלאים בעברית, וגם אין לי בכלל ערוצים בטלוויזיה בבית, רק מחשב, אז זה נמנע ממני וממנה לשמחתנו. אבל נטפליקס האלה שמו לה בלונים מול העיניים, לחצתי וזה התחיל בעברית... פה זה נגמר. לא יכול להגיד ש״אין בעברית״ :/

ויש עכשיו גם חידוש של אוטובוס הקסמים בנטפליקס, אז מן הסתם גם את זה היא רואה בעברית וזה סבבה. גם את שירה היא ראתה שם, 2 עונות, בעברית. אבל זה בערך זהו.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 יולי 2019, 09:06

לפני כמה שנים היו מקורות טובים להורדה של סרטים מדובבים (למשל hinami ועוד כמה) היום ז"ירה סגרה כמעט את כולם (חוץ מmoridim שהוא לא חינמי) יש לי ספרייה נאה של יותר מ100 סרטים מדובבים (כל דיסני, כל פיקסר, כל דריםוורקס, כל לייקה, ועוד). יש גם לא מצוירים (כמו הארי פוטר, פדינגטון, פיטר ראביט ועוד) יש לי גם את הגירסאות בתרגום, אפילו ספרייה גדולה יותר כי יש כאלה שלא מצאתי מדובב (כמו רוב הסרטים של ג'יבלי) אצלנו הבת הקטנה רואה מדובב והגדולה והאמא רואות איתה. הגדולה רואה מתורגם אצלה בדסקטופ בחדר. אני מצטרף אם לפעמים הקטנה לא איתנו ואז רואים מתורגם

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2019, 10:44

אה, אני בחיים לא נכנסתי או אכנס לאתרים כאלה... בקרוב יעלה שירות ההזרמה של סידני, אני משער שיהיו שם כל הסרטים שלהם אי פעם ועוד כמה, בגירסאות מדובבות רשמיות. אבל אני עדיןי אשתדל להמנע מלחשוף אותן לגירסא המדובבת.
יש פה קטע שמסביר את זה סביר... עזבו את התרגום, הקטע על הדיבוב, עם דגש גדול על הקטע של השירים... זה פשוט תת רמה בעברית.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 יולי 2019, 12:32

אני כבר חשבתי שיש איזה שירות אוסטרלי שמזרים גרסאות מדובבות... לקח לי זמן להבין שהתכוונת לשירות ההזרמה של דיסני :D

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2019, 13:30

חחח אני מאשים את אפל

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 יולי 2019, 13:46

האמת שלקראת היציאה של מלך האריות החדש אני באמת שקלתי ללכת אליו בעברית למשך זמן מסוים. ואז שמעתי את הטריילר המדובב וזה עבר לי :) .
אבל כילד שראה את סרטי דיסני של תחילת שנות ה90 רק בעברית, קשה לי לחשוב בכלל על גרסה אחרת.
כן, זה נכון שבעיניים מבוגרות אפשר לראות לא מעט פעמים שהדיבוב פגום, אבל כילד זה עובד לגמרי ובסופו של דבר זה בדיוק מה שזה, מיועד לילדים.
וראיתי את הסרטים האלו כל כך הרבה פעמים כילד שאני אעדיף גם היום (תאורתית, זה לא שזה יוצא לי..) לראות סרטים כמו אלאדין, הגיבן, הרקולס ויותר מכולם את מלך האריות - בעברית. קשה לי לדמיין את סקאר בקול אחר מאשר קולו של אלי גורנשטיין :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 16 יולי 2019, 14:21

שמע, תתבע את ההורים שלך, אין ברירה אחרת :D
ועוד אלאדין... וואו. זה כאילו לרצוח שוב את רובין וויליאמס, אם אתה באמת מעדיף עד היום את הגירסה העברית. לא פחות.
אני מבין שגדלת על זה והכל, זה מה יש... אבל ההבדל ברמת המשחק, האמינות וההתאמה לדמות הוא תהומי בדרך כלל. וגם ברמת השפה, והעובדה שבשירים לפעמים פשוט מוותרים על מילות קישור או משנים את כוונת המשורר תרתי משמע, כדי שזה יתחרז איכשהו...

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 יולי 2019, 14:37

לילדים זה בכלל לא משנה, הם לא מצליחים להבחין בדקויות של רמת משחק, אמינות וחרוזים בשירים. גם אני גדלתי על הסרטים האלה בעברית כמו סטיק. לדעתי זה דבילי לכפות על ילדים לראות סרטים בשפה שהם לא מבינים. הרבה יותר חשוב שיבינו את הסרט מאשר שישימו לב ל״רמת משחק״ שממילא אין להם שום יכולת בגילם להעריך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2019, 15:39

זה לא לכפות בשביל רמת המשחק או החרוזים, הבן שלי יודע כבר לא מעט אנגלית בזכות סרטים כמו מואנה וצעצוע של סיפור והוא אפילו לא בן ארבע. זה לא שהוא סובל, הוא מבקש לראות את הסרטים הללו שוב ושוב למרות שיש לו הרבה תוכן בעברית שהוא רואה. זה נחמד שמדי פעם הוא מתחיל לשיר ״your welcome״ ולא ״בכיף-שך׳״ :)

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים