נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 20 מאי 2019, 16:39

DrKeo כתב:אה, ואם כבר סופים הוליוודים ושיט כזה, אולי כל אחד יכתוב פה מה הסוף שהוא רוצה לסדרה? להתחשב בזה שעד הערב כולם כבר יראו את הפרק זאת תהיה ההזדמנות האחרונה :)

אני לא יודע מה אני רוצה כבר כי עשו דברים בעונה הזו שכבר קצת מבטלים את זה... אבל אם אנחנו כבר כאן - אני רוצה לראות משהו טוב עם בראן. לא יודע מה, אולי שישתלט על הדרקון ברגע האחרון, אחרי שהיא מנסה לשרוף את ג׳ון והוא יוצא ללא פגע ואז יאכל אותה או משהו שלא ראינו דרקון עושה הרבה זמן (:
אבל אני באמת רוצה שיהיה לבראן תפקיד מעבר ל״אני עץ זכרונות מדבר״, כי זה הכי מעניין... זו דמות שיכולה לשנות לכאורה דברים בעבר, שישתמש בזה! וכן, גם אם זה אומר שיהיה איזה קטע שהוא חוזר ומשום מה גורם לקול של דני להשפיע על אבא שלה בעבר ולהסביר ככה את השגעון שלו ולגרום ללופ לא הגיוני בזמן - אני גם זורם.
לגבי מי יישב על הכס, אני לא יודע מה אני רוצה, אני פשוט רוצה שזה יסתדר טוב עם אירועי הפרק (:
אם זו תהיה סנסה, ג׳ון או טיריון, דני... או אפילו גנדרי או אפילו אפילו ברון שכיר החרב או כל הפתעה אחרת - רק שיסתדר טוב :P
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 20 מאי 2019, 16:41, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מאי 2019, 16:40

אני רואה שלא מעט כורכים את העונה הזו ביחד עם עונה 7 מבחינת איכות, גם סטיק עשה את זה עכשיו כשאמר סוף ראוי (ממקום לא מפרגן במיוחד מן הסתם) לעונה הזאת והקודמת.

אז אני רק רוצה לאמר שלמרות שהיתה ירידה ברורה ברמה בעונה הקודמת זה עדיין לא קרוב למה שהולך בעונה הזו. אם היינו מקבלים עונה ברמה של 7 כעונה האחרונה אז אולי היתה אכזבה מסויימת אבל המצב עדיין היה טוב בהרבה.

כן היו שם כמה רגעים מטופשים (במיוחד כל העלילה סביב משימת הזומבי) ופתרונות קלים מדי אבל בסכ״ה היא היתה עשויה הרבה יותר טוב לטעמי מהנוכחית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 16:52

Stick כתב:אולי אתן ניתוח עם ספוילרים מאוחר יותר כשכולם יראו, אבל בינתיים בלי ספוילרים:
לא בזיון או "אסון אפילו יחסית לעונה" כמו ששמעתי הרבה לפני הפרק, אבל גם לחלוטין לא הפתעה טובה או משהו :).
סך הכל די צולע, סתמי לפרקים ומטופש לגמרי לפעמים, עם נגיעות מ-א-ו-ד עדינות של מעט רגעים טובים. לא יצאתי מרוצה, אבל גם לא באתי עם שום צפיות אחרי העונה הזאת ככה שמצד שני גם לא התאכזבתי. סך הכל סוף ראוי לעונה הזאת והקודמת.

אגב, קיאו -
ספויילר: הצג
איך בדיוק ההסבר של דאני על שליטה בפחד או באהבה מתיישב עם בראן המלך? החצי הראשון של הפרק דווקא היה לא רע (כלומר אם נתעלם מהעובדה שההגעה לשם הייתה מאוד בעייתית כמו שכבר אמרתי), התמודדו עם זה די יפה. אבל החצי השני? זה שבאמת סוגר את כל הסדרה והופך פתאום את בראן למלך כי.. כי.. כולם מפחדים ממנו? אוהבים אותו? מתפשרים עליו? מה קרה שם בדיוק?

לא אהבתי את הבחירה בבראן, מתאים לו להיות יועץ, לא המלך. אבל:
1) עכשיו ג׳ון מוגלה למשמר הלילה, אין לו יותר birth right וטכנית אין יורש חוקי לכס.
2) הלורדים של הממלכה בחרו בו, אז כל הנתינים שלהם מן הסתם גם יתמכו.
3) הוא היורש של ווינטרפל, כלומר המלך החוקי של אחת משבע הממלכות.

ובנוסף הוא לא זר פולש ושנוא :)

וכן, אני מסכים, חצי ראשון טוב שהוא לגמרי ברמה של משחקי הכס וחצי שני קצת meh והוליוודי עם רגעי הומור מביכים.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 20 מאי 2019, 16:59

בלינג, עונה 7 התחילה את כל הקו הזה. כלומר במבט מסוים (בלי שום קשר לספרים, רק עלילתית) אפשר לקשור את כל הסדרה עד עונה 6 - המון דמויות, המון מקומות, פרקים שנותנים חיים גם לרחובות של מעלה מלך ודברים כאלו, דאני בכלל לא בווסטרוז אפילו, הסטארקים מפוזרים. ואז בסוף סרסיי הורגת חצי מהקאסט (בסצנה נהדרת), נהיית מלכה, דאני מפליגה בשעה טובה לווסטרוז והסטארקים הנותרים מתאחדים סופית.
ואז עונות 7-8 יש מעט דמויות, עלילה הרבה יותר ישירה עם פחות בניית עולם (שכבר בוסס, אבל עדיין, את השינויים לא מרגישים דרך העולם), ובגדול מהלך מוביל למהלך מוביל למהלך. לכן גם אין יותר נסיעות ודברים כאלו.. אפילו מעונה 7 הסדרה כבר לא 10 פרקים לעונה.

בקיצור עונות 7-8 נקשרות בקלות אחת לשנייה, גם אם לא איכותית אז מבחינת המבנה והקשת העלילתית הן לגמרי קשורות. בכל מקרה גם בקשר לאיכות אני לא לחלוטין מסכים, מצד אחד פרק 3 של העונה הזאת הוא האהוב עלי בשתי העונות (פרק מצוין בפני עצמו, סוף מעצבן ונוראי שהורס אותו רק בדיעבד), ומצד שני גם עונה 7 הייתה מאוד טפשית ועם הרבה קיצורי דרך תסריטאיים ופיתוחי דמויות מקוצצים (לדוגמה דאני וג'ון מתאהבים אחרי 3 סצנות משותפות). ההבדל הוא שעונה 8 עושה את כל ה-אירועים וסוגרת את כל ה-סיפורים. אבל זה לא שאם עונה 7 הייתה מנסה לעשות את זה פתאום זה היה טוב.

קיאו, נדבר על זה אולי אחרי זה שאסדר את כל המחשבות שלי על הפרק, אבל בגדול זה בעיניי חור (נוסף) די רציני ומציק :).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 17:16

Stick כתב:בלינג, עונה 7 התחילה את כל הקו הזה. כלומר במבט מסוים (בלי שום קשר לספרים, רק עלילתית) אפשר לקשור את כל הסדרה עד עונה 6 - המון דמויות, המון מקומות, פרקים שנותנים חיים גם לרחובות של מעלה מלך ודברים כאלו, דאני בכלל לא בווסטרוז אפילו, הסטארקים מפוזרים. ואז בסוף סרסיי הורגת חצי מהקאסט (בסצנה נהדרת), נהיית מלכה, דאני מפליגה בשעה טובה לווסטרוז והסטארקים הנותרים מתאחדים סופית.
ואז עונות 7-8 יש מעט דמויות, עלילה הרבה יותר ישירה עם פחות בניית עולם (שכבר בוסס, אבל עדיין, את השינויים לא מרגישים דרך העולם), ובגדול מהלך מוביל למהלך מוביל למהלך. לכן גם אין יותר נסיעות ודברים כאלו.. אפילו מעונה 7 הסדרה כבר לא 10 פרקים לעונה.

בקיצור עונות 7-8 נקשרות בקלות אחת לשנייה, גם אם לא איכותית אז מבחינת המבנה והקשת העלילתית הן לגמרי קשורות. בכל מקרה גם בקשר לאיכות אני לא לחלוטין מסכים, מצד אחד פרק 3 של העונה הזאת הוא האהוב עלי בשתי העונות (פרק מצוין בפני עצמו, סוף מעצבן ונוראי שהורס אותו רק בדיעבד), ומצד שני גם עונה 7 הייתה מאוד טפשית ועם הרבה קיצורי דרך תסריטאיים ופיתוחי דמויות מקוצצים (לדוגמה דאני וג'ון מתאהבים אחרי 3 סצנות משותפות). ההבדל הוא שעונה 8 עושה את כל ה-אירועים וסוגרת את כל ה-סיפורים. אבל זה לא שאם עונה 7 הייתה מנסה לעשות את זה פתאום זה היה טוב.

קיאו, נדבר על זה אולי אחרי זה שאסדר את כל המחשבות שלי על הפרק, אבל בגדול זה בעיניי חור (נוסף) די רציני ומציק :).

אין בכלל ספק שעונה 7 ו-8 דומות כי שתיהן ממש ממהרות להגיע לפואנטה. מצד שני תקפוץ ל-2013 בנושא הזה ותראה את כולנו בוכים על עונה 2 שלא זזה ובסוף העונה כל הדמויות היו בדיוק באותו מצב כמו בסיום עונה 1. כלומר הסדרה סבלה מבעיות שונות בתקופות שונות, היו רגעי שיממון בעבר ותזוזה איטית מדי (עונה 2 איטית מוות, עונה 5 נמרחת ואלוהים ישמור שדני תגיע כבר לווסטרוס, פאקינג 6 עונות לקח לה להגיע לשם למרות שבתאוריה היא יכלה לצאת לשם אחרי עונה 2 כשהיו לה הבלתי תמאים והכסף של... הבחור השחור שיש לו המון X בשם) ומצד שני בעונות 7-8 רצו בקצב רצחני. אני משער שזה נובע מזה שבעונות 1-5 הם פשוט השתמשו בספרים וניסו למצוץ כל קמצוץ תוכן שהם יכלו מהם כי הם פחדו להגיע ליום שאחרי הספרים וברגע שהם הגיעו ליום שאחרי הספרים, הם כבר היו בעונה 6 ופתאום אין זמן לכלום (ע"ע סיום עונה 6 שקרה בו יותר מבערך כל החמש עונות שקדמו לו). כלומר אני חושב שהבעיה היא פחות העובדה שזה כבר לא החומר של מארטין כי עונה 6 פשוט מצויינת והיא לא מבוססת על מרטין לעומת עונה 5 שהיא משמימה למדי והיא כן מבוססת על מרטין, אלה שהסדרה רצה 5 עונות על בסיס החזון של מרטין בלי שהיוצרים ידעו אותו ואז ה-3 האחרונות היו על החזון שלהם והרצון שלהם לסיים עם זה כבר ולהמשיך הלאה. האמת זה די מובן, הם התחילו הפקה על משחקי הכס ב-2007 ואנחנו ב-2019, אני חושב ש-12 שנים שכאלה ישרפו כל בן אדם. בסופו של דבר חבל שהם לא הגבירו מהירות ב-20% בעונה 2-5 ואז הורידו מהירות ב-20% בעונות 7-8, אז אולי היינו מקבלים סדרה מאוזנת יותר.

בכל מקרה הפרק האחרון הוא פרק מאוד עונה 7-8, אנשים הסטרים לגביו כי הוא סוגר את העונות האלה ואת הסדרה כולה והם די זועמים על הפרקים האחרונים אבל הוא פרק בסדר לגמרי. החצי הראשון מצויין לדעתי, החצי השני פחות, סך הכל פרק טוב ואני חושב שמי ששנא את פרק 5 - עדיף שיעשה RESET במוח ויקבל את זה שדני היא מה שפרק 5 הגדיר שהיא וכך הוא יהנה הרבה יותר מפרק 6.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מאי 2019, 17:19

Stick כתב:בלינג, עונה 7 התחילה את כל הקו הזה. כלומר במבט מסוים (בלי שום קשר לספרים, רק עלילתית) אפשר לקשור את כל הסדרה עד עונה 6 - המון דמויות, המון מקומות, פרקים שנותנים חיים גם לרחובות של מעלה מלך ודברים כאלו, דאני בכלל לא בווסטרוז אפילו, הסטארקים מפוזרים. ואז בסוף סרסיי הורגת חצי מהקאסט (בסצנה נהדרת), נהיית מלכה, דאני מפליגה בשעה טובה לווסטרוז והסטארקים הנותרים מתאחדים סופית.

קודם כל עונה 7 היתה עושה את זה יותר טוב כי היא 7 פרקים אז עובדתית יכלו לתת בנייה קצת יותר טובה מ 8 :P

אני מסכים שגם בעונה 7 היו לא מעט דברים שהם rushed ואולי אני לא זוכר טוב אבל בעונה 7 בחיים לא היתה הרגשה של כזו בנייה רשלנית ושל כאלו אירועים משוללי היגיון שסותרים אופי של דמויות כמו שרואים בעונה 8.

אם תעיף מבט על ציוני הפרקים של עונה 7 לעומת 8 ב IMDB אז כנראה שלא רק אני זוכר ככה, עונה 8 היתה מתה לציונים דומים זה בטוח. כנראה שגם דרך הוליוודית אפשר לעשות טוב יותר ופחות, עונה 7 לעומת 8 היא הוכחה לזה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 מאי 2019, 17:19

הפרק הקודם נגמר עם אריה וסוס. איפה הסוס?
כל הפרק חורים ושוב אותה עייפות מתגברת של היוצרים.

הניחו יסודות לסדרת המשך ולא רק לפריקוול המדובר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 17:23

bling כתב:

קודם כל עונה 7 היתה עושה את זה יותר טוב כי היא 7 פרקים אז עובדתית יכלו לתת בנייה קצת יותר טובה מ 8 :P

אני מסכים שגם בעונה 7 היו לא מעט דברים שהם rushed ואולי אני לא זוכר טוב אבל בעונה 7 בחיים לא היתה הרגשה של כזו בנייה רשלנית ושל כאלו אירועים משוללי היגיון שסותרים אופי של דמויות כמו שרואים בעונה 8.

אם תעיף מבט על ציוני הפרקים של עונה 7 לעומת 8 ב IMDB אז כנראה שלא רק אני זוכר ככה, עונה 8 היתה מתה לציונים דומים זה בטוח. כנראה שגם דרך הוליוודית אפשר לעשות טוב יותר ופחות, עונה 7 לעומת 8 היא הוכחה לזה.

מה הציונים האלה אומרים בכלל אם הכל אנשים הזויים שנכנסים ל-IMDB ונותנים ציון 1/10? אני לא מרגיש הבדל גדול בין 7 ל-8 חוץ מאשר התגברות הבכי האינטרנטי :)

omerkot כתב:
הפרק הקודם נגמר עם אריה וסוס. איפה הסוס?
כל הפרק חורים ושוב אותה עייפות מתגברת של היוצרים.

הניחו יסודות לסדרת המשך ולא רק לפריקוול המדובר.

היא רכבה עליו מה-red keep לכניסה של העיר איפה שג'ון. אני חושב שהסוס היה יותר עניין סימבולי מאשר פונקציונאלי. אני גם לא חושב שהם בונים המשך, בסוף כל עוד מישהו חיי והעולם קיים תמיד אפשר לעשות המשך כך שהם לא ממש עשו SETUP להמשך. כל דמות הגיעה למקום שהיא הייתה צריכה פחות או יותר, או לפחות רובן.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מאי 2019, 17:27

עובדה שהאנשים האלו לא היו קיימים בעונה 7, הם לא באו מהאוויר, אלו אותם אנשים שעדיין חיבבו את העונה הקודמת אבל שמרגישים שבעונה הזו הם מגרדים את התחתית אם לא כבר משתכשכים להם שם בכיף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 17:30

bling כתב:עובדה שהאנשים האלו לא היו קיימים בעונה 7, הם לא באו מהאוויר, אלו אותם אנשים שעדיין חיבבו את העונה הקודמת אבל שמרגישים שבעונה הזו הם מגרדים את התחתית אם לא כבר משתכשכים להם שם בכיף.

היית באינטרנט בזמן עונה 7? הפרק שהם הולכים להביא זומבי אחרי החומה והדרקון מת? אוי, כמה קטלו את הפרק הזה, האינטרנט צלב אותו. אנשים עשו חישובים של זמן מעוף עורב מהחומה לדרגונסטון, אנשים דברו על זה שגנרי רץ מראש החץ לחומה בבערך 9 דקות ושנאו את הקטע של ה-stalemate באגם הקרח ואיך 90% מהמתים היו "חולצות אדומות". כמה בכי היה על הפרק הזה והוא היה הפרק "הגדול" של עונה 7.

אגב, זה נכון שהפרק הראשון של העונה הזאת קבל 8.0 ב-IMDB, אבל זה עדין הציון הכי נמוך בהסטוריה של הסדרה לפרק. כלומר הפרק הראשון של העונה הזאת כבר הכין אותנו לזה שאם המעריצים לא ירוצו, העונה תקבל בראש. ההבדל העיקרי בין העונה הזאת לקודמת הוא שהעונה הזאת סוגרת עלילתית את כל הסדרה. למשל פרק 3 סוגר את הסיפור של מלך הלילה וביום שהוא יצא הוא קבל את הציון הכי נמוך בהסטוריה של הסדרה (7.9). אז אתה חושב שפרק 3 של העונה הזאת הוא הפרק הכי גרוע של הסדרה עד אותה נקודה? לא ממש. אבל אנשים אבדו את זה, ביחוד בפרק אחרי שהיה פרק לגמרי סבבה גם אם למישהו ויכוח על הזוית שבה דני הייתה אמורה להתמודד עם צי הברזל ועדין הוא קבל 5.9. כלומר באמת? שוב פעם הפרק הכי גרוע של הסדרה ברמה של ציונים של סרטים של היו בול? די נו.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מאי 2019, 17:36

מסכים כל הקטע ההוא היה די פארסה, אפילו מבחינה רעיונית הוא היה כזה בלי קשר לביצוע עצמו. הבעיה היא שבעונה הזו זה מרגיש שפרקים שלמים הם כאלה ובעונה של 6 פרקים שאמורה לסגור הכל הכל ההרגשה של הפארסה מתעצמת פי כמה.

אני חושב שעונה 7 בגדול היתה עם ירידה באיכות אבל עדיין הכילה ברובה פרקים טובים שסבלו בחלקם מרגעים רעים, בעונה הזו אני מרגיש שאנחנו חווים פרקים רעים עם רגעים טובים לפרקים, ההרגשה הזו בסוף גם משתקפת בקטילות ובציונים שהפרקים האלה מקבלים, ציונים שהסדרה הזו מעולם לא חוותה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 17:41

bling כתב:מסכים כל הקטע ההוא היה די פארסה, אפילו מבחינה רעיונית הוא היה כזה בלי קשר לביצוע עצמו. הבעיה היא שבעונה הזו זה מרגיש שפרקים שלמים הם כאלה ובעונה של 6 פרקים שאמורה לסגור הכל הכל ההרגשה של הפארסה מתעצמת פי כמה.

אני חושב שעונה 7 בגדול היתה עם ירידה באיכות אבל עדיין הכילה ברובה פרקים טובים שסבלו בחלקם מרגעים רעים, בעונה הזו אני מרגיש שאנחנו חווים פרקים רעים עם רגעים טובים לפרקים, ההרגשה הזו בסוף גם משתקפת בקטילות ובציונים שהפרקים האלה מקבלים, ציונים שהסדרה הזו מעולם לא חוותה.

איכות הטקסטים, המשחק, הבימוי, המוסיקה וכל מה שמסביב הם עדין הכי גבוהים בתעשיה וכך מתוך הגדרה הפרקים של העונה הזאת לא רעים. להפך, הם מהטובים בסדרה, הבעיה העיקרית היא שזאת העונה האחרונה והכל מרגיש מזורז. עם כל הכבוד אני יכול לכוון אותך לבערך שלושה פרקים בכל אחת מעונות 1-5 שכנראה תשתעמם לראות אותם. אפילו פרקים שאתה לא אוהב כמו פרק 5 למשל, אם תזקק ממנו את החלקים הממש טובים כנראה שעדין תשאר עם 60 דק' מתוך 80. עם כל הכבוד, ציונים של 4 ו-5 הם סתם בדיחה, זה משהו ששמור לפרקים של סברי מרינן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 20 מאי 2019, 18:18

אני חייב להתייחס למה שעומר כתב
אני לא יודע עד כמה זה ממש בנייה של סדרות המשך, אבל כן קיבלתי וייב מאוד רציני בסוף הפרק של, אז למה בעצם זה נגמר? זאת אומרת, לא באמת קרה משהו מיוחד ברמה קיצונית כדי שאני ארגיש שהסדרה נגמרה, ולמען האמת הפרק הזה נגמר די כמו שנגמרה כל עונה - קו עלילה מסוים נגמר, חלק מקווי העלילה ממשיכים ונוצרו עוד איזה שני קווי עלילה חדשים.
כלומר בסופו של דבר יש מלך חדש (גם בסוף עונה 6 יש מלכה חדשה), ארייה יוצאת למערב זה אשכרה וייב של סוף עונה לקראת מה יהיה בעונה הבאה, והשיא זה שקריאות "המלך (מלכה) בצפון!" כבר באמת סיימו שתי עונות :). עכשיו כן, הקו של דאני נסגר סופית, לכאורה, כי הדרקון עדיין חי ותאורתית אם הייתה עוד עונה הייתי מצפה שיתייחסו לזה, אבל הקו של 'דאני הרעה' לא באמת מספק כי הוא התחיל באמת רק באמצע הפרק שעבר, וכל הקו השלם של דאני הוא בערך הדבר היחיד שנסגר שהיה איתנו מההתחלה, וזה לא שלא היו קווים מרכזיים שנסגרו בסוף עונה מסוימת. זה בעצם גורם לי להבין שהדבר היחיד שבאמת פתרו בעונה הזו זה את המהלכים הלבנים, אבל זה קרה באמצע העונה וגם אז הסדרה התייחסה לזה כאילו זה לא באמת היה הסיפור החשוב של הסדרה והכל היה די סתמי.
יצאה לי הודעה קצת מבולגנת אבל הנקודה שלי היא בגדול שגם מעבר לאיכות, מהלכים וכו... הסדרה הסתיימה באותו וייב שבו הסתיימה כל עונה, כלומר בהרגשה קצת מלאכותית וכאילו כן יש המשך לצפות לו. אני לא יודע אם זה באמת סדרות המשך כמו שעומר מרגיש או שזה סתם סוף לא מספק כמו שאפשר כבר להניח, אבל זה הרגיש די מוזר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 18:29

Stick כתב:אני חייב להתייחס למה שעומר כתב
אני לא יודע עד כמה זה ממש בנייה של סדרות המשך, אבל כן קיבלתי וייב מאוד רציני בסוף הפרק של, אז למה בעצם זה נגמר? זאת אומרת, לא באמת קרה משהו מיוחד ברמה קיצונית כדי שאני ארגיש שהסדרה נגמרה, ולמען האמת הפרק הזה נגמר די כמו שנגמרה כל עונה - קו עלילה מסוים נגמר, חלק מקווי העלילה ממשיכים ונוצרו עוד איזה שני קווי עלילה חדשים.
כלומר בסופו של דבר יש מלך חדש (גם בסוף עונה 6 יש מלכה חדשה), ארייה יוצאת למערב זה אשכרה וייב של סוף עונה לקראת מה יהיה בעונה הבאה, והשיא זה שקריאות "המלך (מלכה) בצפון!" כבר באמת סיימו שתי עונות :). עכשיו כן, הקו של דאני נסגר סופית, לכאורה, כי הדרקון עדיין חי ותאורתית אם הייתה עוד עונה הייתי מצפה שיתייחסו לזה, אבל הקו של 'דאני הרעה' לא באמת מספק כי הוא התחיל באמת רק באמצע הפרק שעבר, וכל הקו השלם של דאני הוא בערך הדבר היחיד שנסגר שהיה איתנו מההתחלה, וזה לא שלא היו קווים מרכזיים שנסגרו בסוף עונה מסוימת. זה בעצם גורם לי להבין שהדבר היחיד שבאמת פתרו בעונה הזו זה את המהלכים הלבנים, אבל זה קרה באמצע העונה וגם אז הסדרה התייחסה לזה כאילו זה לא באמת היה הסיפור החשוב של הסדרה והכל היה די סתמי.
יצאה לי הודעה קצת מבולגנת אבל הנקודה שלי היא בגדול שגם מעבר לאיכות, מהלכים וכו... הסדרה הסתיימה באותו וייב שבו הסתיימה כל עונה, כלומר בהרגשה קצת מלאכותית וכאילו כן יש המשך לצפות לו. אני לא יודע אם זה באמת סדרות המשך כמו שעומר מרגיש או שזה סתם סוף לא מספק כמו שאפשר כבר להניח, אבל זה הרגיש די מוזר.

אבל הכל נסגר, מה נשאר לסגור? אין לאף אחד אוייבים, אין לאף אחד במי לנקום, אין אף אחד שחושק בכס ואין אוייב מיסטי משום כיוון בממלכה. תמיד אפשר להמשיך, כל עוד שרדו דמויות והממלכה קיימת אז אפשר לעשות המשך אבל בייסיקלי כל אחד שם סיים את הקשת העלילתית שלו. כלומר כן, אפשר לעשות סדרה חדשה על הדמויות שנשארו והממלכה אבל באותה מידה אפשר לעשות גם סדרה או סרט שממשיכים כל סדרה או סרט שאי פעם נגמרו.

בסופו של יום הסדרה נגמרה במצב של רוגע, מצב שלא היינו בו מאז סוף המרד של רוברט. אז נכון, אחרי המרד של רוברט מגיעה משחקי הכס אבל בינהם יש 20 שנים של שקט. ושם משחקי הכס נגמרת, בתקופה של שקט. אין אוייבים מבפנים, אין אוייבים מבחוץ ואין איום מיסטי. כלומר באמת הייתה מעניינת אתכם עונה 9 אם זה היה הSETUP שלה? אריה בים, סנסה מלכה בצפון, בראן מלך וג'ון מחזיר את הפראיים לצפון? נשמע לכם מעניין לראות משחק הכס בלי קרבות, נקמה, בגידות, פנטזיה ואנשים שחושקים בכס? :)

לי יותר מפריע ה-MEH של הסיום והנטישה הטוטאלית של הפנטזיה וה-LORE אחרי המוות של מלך הלילה כאילו כל זה לא שינה בכלל. הסיום היה מספיק סיומי, הוא פשוט לא מרגש במיוחד. אבל השאלה היא איך מסתכלים על סיום, כי דני משתגעת וג'ון סנו רוצח אותה זה חתיכת סיום, פשוט אחרי שזה קרה נשארו עוד 35 דקות ורובכם לא אהבתם איך שכל הקטע של דני יצא לפועל :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מאי 2019, 20:09

DrKeo כתב:
bling כתב:מסכים כל הקטע ההוא היה די פארסה, אפילו מבחינה רעיונית הוא היה כזה בלי קשר לביצוע עצמו. הבעיה היא שבעונה הזו זה מרגיש שפרקים שלמים הם כאלה ובעונה של 6 פרקים שאמורה לסגור הכל הכל ההרגשה של הפארסה מתעצמת פי כמה.

איכות הטקסטים, המשחק, הבימוי, המוסיקה וכל מה שמסביב הם עדין הכי גבוהים בתעשיה וכך מתוך הגדרה הפרקים של העונה הזאת לא רעים. להפך, הם מהטובים בסדרה, הבעיה העיקרית היא שזאת העונה האחרונה והכל מרגיש מזורז. עם כל הכבוד אני יכול לכוון אותך לבערך שלושה פרקים בכל אחת מעונות 1-5 שכנראה תשתעמם לראות אותם. אפילו פרקים שאתה לא אוהב כמו פרק 5 למשל, אם תזקק ממנו את החלקים הממש טובים כנראה שעדין תשאר עם 60 דק' מתוך 80. עם כל הכבוד, ציונים של 4 ו-5 הם סתם בדיחה, זה משהו ששמור לפרקים של סברי מרינן.

שמע כל אחד ודעתו אבל אי אפשר לנתק את ההקשר של ה 20 דקות האלו שאתה מדבר עליהם מהפרק ושאר המאות דקות שנעדרו ממנו, אני בהחלט יכול להבין למה למרות 60 דקות שלספקטקל מהמרשימים שנראו הפרק עדיין יכול לקבל ציונים חלשים מאוד בגלל שאר ה 20 דקות.

הפרק המדובר קיבל מעל 6 ובהקשר של הסדרה והציפיות שהיו ממנה אני יכול להבין את האכזבה שהובילה לציון הזה, אני מסכים שבפני עצמו וביחס לדברים אחרים שיש על המסך מגיע לעונה הזו ציונים גבוהים יותר אבל מה לעשות ש GOT ביססה את עצמה כאחת מהסדרות הגדולות בכל הזמנים, זה ברור שהביקורות כלפיה יהיו קשות יותר כשהיא מפשלת.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 מאי 2019, 20:45

נסגרו הרבה קווי עלילה והעולם חזר למתכונת של שלום אבל הם השאירו הרבה קצוות פתוחים ופתחו לא מעט חדשים.

כמו שסטיק רשם, אפילו הסיפור של דני נשאר פתוח. דרוגון לקח אותה והם אומרים שהוא נצפה טס מזרחה (כשהמיקום המדויק נקטע במכוון). מזרחה זו הטריטוריה של אל האור - האל הזה שמחזיר אנשים מתים לחיים; היה לנו את מליסנדרה עם ג'ון אבל עוד לפני כן את תורוס עם בריק - זה משהו שיודעים לעשות שם ואלה גם מחוזות הילדות של דרוגון.

ג'ון סנואו מאוד לא מרוצה מהמצב שלו וההחלטה שהתקבלה לגביו. הפגישה שלו עם טיירון נגמרת בזה שג'ון אומר לו שהם לא יתראו יותר וטיירון עונה לו שהוא לא היה חותם על זה. הוא בכלל לא בטוח שהוא עשה את הדבר הנכון (גם טיירון לא), הוא אכול רגשות אשם ולמרות שהוא קיבל פקודה לחזור למשמר הלילה הוא לא עושה את זה אלא מצטרף לפראיים וחוצה את החומה. השער נסגר מאחוריו וזה לא שהוא ממשיך קדימה ברעל בלי להסתכל לאחור. הוא נעצר ומסתכל לאחור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מאי 2019, 21:25

bling כתב:
DrKeo כתב:

שמע כל אחד ודעתו אבל אי אפשר לנתק את ההקשר של ה 20 דקות האלו שאתה מדבר עליהם מהפרק ושאר המאות דקות שנעדרו ממנו, אני בהחלט יכול להבין למה למרות 60 דקות שלספקטקל מהמרשימים שנראו הפרק עדיין יכול לקבל ציונים חלשים מאוד בגלל שאר ה 20 דקות.

הפרק המדובר קיבל מעל 6 ובהקשר של הסדרה והציפיות שהיו ממנה אני יכול להבין את האכזבה שהובילה לציון הזה, אני מסכים שבפני עצמו וביחס לדברים אחרים שיש על המסך מגיע לעונה הזו ציונים גבוהים יותר אבל מה לעשות ש GOT ביססה את עצמה כאחת מהסדרות הגדולות בכל הזמנים, זה ברור שהביקורות כלפיה יהיו קשות יותר כשהיא מפשלת.

כל מה שאני אומר הוא שהציונים הם יחסיים, הם מבוססים על הסטריה של מעריצים שמשולהבת בזה שמדובר בעונה האחרונה והפיתרון לכל הקוי עלילה, לכן הם כל כך קיצוניים. אני בטוח שאם הייתה מוכרזת גם עונה 9, הדיבור היה אחר לגמרי.

omerkot כתב:
נסגרו הרבה קווי עלילה והעולם חזר למתכונת של שלום אבל הם השאירו הרבה קצוות פתוחים ופתחו לא מעט חדשים.

כמו שסטיק רשם, אפילו הסיפור של דני נשאר פתוח. דרוגון לקח אותה והם אומרים שהוא נצפה טס מזרחה (כשהמיקום המדויק נקטע במכוון). מזרחה זו הטריטוריה של אל האור - האל הזה שמחזיר אנשים מתים לחיים; היה לנו את מליסנדרה עם ג'ון אבל עוד לפני כן את תורוס עם בריק - זה משהו שיודעים לעשות שם ואלה גם מחוזות הילדות של דרוגון.

ג'ון סנואו מאוד לא מרוצה מהמצב שלו וההחלטה שהתקבלה לגביו. הפגישה שלו עם טיירון נגמרת בזה שג'ון אומר לו שהם לא יתראו יותר וטיירון עונה לו שהוא לא היה חותם על זה. הוא בכלל לא בטוח שהוא עשה את הדבר הנכון (גם טיירון לא), הוא אכול רגשות אשם ולמרות שהוא קיבל פקודה לחזור למשמר הלילה הוא לא עושה את זה אלא מצטרף לפראיים וחוצה את החומה. השער נסגר מאחוריו וזה לא שהוא ממשיך קדימה ברעל בלי להסתכל לאחור. הוא נעצר ומסתכל לאחור.

אלה באמת קצוות די זניחים. למשל אפשר גם להגיד שג'ון יכול להביא ילד וכנראה שיש בעולם עוד ביצי דרקונים מאובנות אז בתאוריה יכול עוד 15 שנים להיות טרגאריאן חדש עם דרקונים. באמת שהכל יכול להיות אבל המטרה של הסיומות האלה הייתה לסגור את הקשת של הדמות גם בלי להרוג אותן. ג'ון למשל מעולם לא רצה להיות מלך והעולם עכשיו במצב טוב, אז מה נשאר לג'ון לעשות? מה התפקיד שלו? הוא יצא לצפון עם הפראיים, האנשים שהוא שחרר כך שבסופו של דבר הוא עם אנשי משמר הלילה והפראיים, בדיוק שתי הקבוצות שהכי היה לו נוח בהן. הדרקון? הוא כנראה הולך לוולריה, זה ניחוש שלי (להתחשב בזה שהרי הגעש של ולריה הם הטרטוריה הטבעית של הדרקונים) אבל גם אם הדרקון היה עם האנטלגנציה להביא את דני לכוהנת אדומה, אל האור לא אמור להקים אותה, הוא מחזיר אנשים לחיים רק מסיבה ונראה שעד עכשיו הסיבה הייתה להרוג את מלך הלילה.

בכל מקרה אני לא יצאתי בהרגשה הזאת, הסופרנוס נגמרו בחיתוך לשחור ושובר שורות נגמר בזה שג'סי בורח. וכן, עושים סרט שובר שורות כרגע ואולי עוד 5 שנים יעשו סרט משחקי הכס אבל לי לפחות זה לא הרגיש כמו SETUP לסרט או סדרה כי אם כן, הם הולכים להיות מזעזעים להתחשב ב-SETUP הכל כך משמים הזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מאי 2019, 22:59

טוב, לא ממש שנאתי אבל גם לא אהבתי בכלל... מבאס קצת.
אשן על זה ואז אכתוב ואקרא את מה שאתם כתבתם.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מאי 2019, 23:09

טוב זה היה מטומטם, כאילו בואו.

כל הקטע של להמליך מלך והבחירה בבראן אחרי נאום ״מרגש״ של הגמד מפגרת ברמות (והוא מדבר איתם על העורב בעל 3 העיניים כאילו הם ישבו איתנו וצפו בכל הפרקים. איזה מין פיגור זה?) וזו ללא ספק הסצינה הגרועה בתולדות הסדרה מבחינתי. זה שלא שחטו את ג׳ון סנואו ברגע שתפסו אותו מטופש ברמות, מה זה פה מדינה דמוקרטית שעכשיו הוא מחכה למאסר ולמשפט צדק או אספסוף נאמן ועיוור שהרגו לו את המלכה? במיוחד שחלק מהם היו דות׳ראקים אבל בלי קשר, תולעת אפורה אמור לשחוט אותו בעצמו במקום. כל המשא ומתן על הגורל שלו היה גרוע ברמות. בקיצור הסצינה כולה היא פשוט נוראית.

ודווקא הפרק באמת התחיל ממש טוב בהתחשב בנסיבות, כל האווירה והאסתטיקה והטירוף של דאני שפתאום מפגני הכח שלה מקבלים משמעות אחרת ומצמררת לגמרי, זה היה קטע חזק, הייתי מת לעוד כמה עונות של דאני כשליטת מאד קווין ולראות לאן זה יכל ללכת עד למפלה שלה, זה יכל להיות אדיר. בכל אופן הרצח שלה בידי ג׳ון היה גם קטע חזק מאוד, אבל מהרגע שהגענו לאסיפה של הלורדים כביכול האיכות צנחה לתחתית.

ועדיין היו כמה סצנות יפות, בעיקר בגלל שאני אוהב כל כך את הדמויות, אבל וואלה זו באמת עונה מבאסת במיוחד והפרק האחרון למרות החלק הראשון הטוב הוא די בדיחה לצערי

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 00:05

bling כתב:טוב זה היה מטומטם, כאילו בואו.

כל הקטע של להמליך מלך והבחירה בבראן אחרי נאום ״מרגש״ של הגמד מפגרת ברמות (והוא מדבר איתם על העורב בעל 3 העיניים כאילו הם ישבו איתנו וצפו בכל הפרקים. איזה מין פיגור זה?) וזו ללא ספק הסצינה הגרועה בתולדות הסדרה מבחינתי.

אני גם לגמרי לא מסכים עם הבחירה בבראן. כלומר הבן אדם הפך לגמרי לאוטיסט, סנסה הייתה בחירה הרבה יותר הגיונית. אבל הקטע עם העורב עם ה-3 עיניים? דווקא זה בסדר, אתה לא זוכר את הסצנה שטיריאן ישב עם ברנדון בווינטרפל ובקש ממנו לספר לו את כל הסיפור שקרה לו מעבר לחומה? ברנדון אמר שזה סיפור ארוך וטיריאן אמר לו שיש להם את כל הלילה. אז מן הסתם הוא יודע ממש טוב מה זה עורב בעל 3 העיניים וגם רוב המשתתפים מכירים אותו כבר כעורב. הרי הוא היה האסטרטגיה העיקרית שלהם בקרב ווינטרפל, מלך הלילה רוצה את העורב בעל שלושת העיניים. כלומר כל מי שהיה בקרב ווינטרפל יודע וכמעט כל המועצה הייתה אולי חוץ מאשר כמה אצילים בודדים.
bling כתב:זה שלא שחטו את ג׳ון סנואו ברגע שתפסו אותו מטופש ברמות, מה זה פה מדינה דמוקרטית שעכשיו הוא מחכה למאסר ולמשפט צדק או אספסוף נאמן ועיוור שהרגו לו את המלכה? במיוחד שחלק מהם היו דות׳ראקים אבל בלי קשר, תולעת אפורה אמור לשחוט אותו בעצמו במקום. כל המשא ומתן על הגורל שלו היה גרוע ברמות. בקיצור הסצינה כולה היא פשוט נוראית.

הייתי מפריד את זה לשניים:
1) איך הוא באמת נתפס והגיע לבור הדרקונים? אני אפילו לא בטוח איך הם בכלל גילו שהוא הרג אותה, הרי היא והדרקון נעלמו והוא פשוט יכל להגיד שהיא עפה משם (טוב נו, ג'ון סנו, אף פעם לא משקר וזה).
2) ברגע שהוא כבר קשור בבור הדרקונים? אז זה כבר הגיוני. מה שלא הגיוני הוא איך לעזאזל ג'ון הגיע לשם בלי להשחט.
bling כתב:ודווקא הפרק באמת התחיל ממש טוב בהתחשב בנסיבות, כל האווירה והאסתטיקה והטירוף של דאני שפתאום מפגני הכח שלה מקבלים משמעות אחרת ומצמררת לגמרי, זה היה קטע חזק, הייתי מת לעוד כמה עונות של דאני כשליטת מאד קווין ולראות לאן זה יכל ללכת עד למפלה שלה, זה יכל להיות אדיר. בכל אופן הרצח שלה בידי ג׳ון היה גם קטע חזק מאוד, אבל מהרגע שהגענו לאסיפה של הלורדים כביכול האיכות צנחה לתחתית.

אני מסכים, החצי הראשון ועד המוות שלה היה פשוט פרק מעולה. החצי השני? קצת meh. בקטע שסאם התחיל לדבר על דמוקרטיה הלב שלי נפל לתחתונים, אם הם היו פותרים את זה ככה זה היה הזוי ברמות אחרות. כשהלורדים התחילו לצחוק זה שחרר ממני כמויות אדירות של לחץ :)

bling כתב:ועדיין היו כמה סצנות יפות, בעיקר בגלל שאני אוהב כל כך את הדמויות, אבל וואלה זו באמת עונה מבאסת במיוחד והפרק האחרון למרות החלק הראשון הטוב הוא די בדיחה לצערי

נו? אז מה אומר על הציון תת 5 שלו ב-IMDB ששמור בדרך כלל לסדרות מביכות?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 00:27

קיאו מצטער אני חושב שאתה מאוד מקל עם הפרק, הוא לדעתי הגרוע ביותר בתולדות הסדרה ואני רציני, לכן כן מגיע לו ציונים של 5, אני פשוט לא מאמין שהסצינה עם בראן אשכרה קיימת כמו שהיא זה משהו שצריך לשפשף את העיניים כדי לראות ולהאמין.

ולא, זה שטיריון יודע על העורב שלושת העיניים לא מצדיק את כל הקשקוש הזה כלפי שאר המשתתפים שיושבים שם, אין פה שום רציונאל לכלום זו פארסה הזוייה, אני לא יכול לדון על כל הקטע הזה ברצינות בכלל.

ואני עומד על כך שג׳ון סנואו אמור היה להשחט מיידית שם (הבנאדם אשכרה רצח בדם קר את הבנאדם שהיה הכי חשוב עבור האנשים האלו במשך יותר מעשור, בנאדם שהיה רק טוב אליהם ושהעריצו את האדמה שהיא דורכת עליו) ויותר מזה, גם טיריון אמור למות מיידית בידי דאני אחרי הבגידה מבלי לשבת בצינוק אבל את זה אני עוד מחליק כי במצב של הפרק הנוכחי עם השטויות שרצו שם זה עוד ניטפיקינג הזוי.

היו כמה סצנות יפות כמו ההתחלה החדשה של ג׳ון כפראי והאיחוד עם גוסט וטורמונד (ואהבתי את הקטע רק בגלל שאני אוהב את הדמויות ואת הרעיון שהוא מתאחד עם הזאב שלו והחבר הטוב שלו ולא שאשכרה מבלה את המשך חייו במשמר הלילה המבאס הזה, אבל בקונטקסט של הסדרה ואת מה שבנו את ג׳ון להיות כבן טארגריאנס וסטארק זה חתיכת אנטי קליימקס רציני מה שקרה איתו בסוף, מה בכלל המשמעות של השם והשורשים שלו אם הוא בסוף חי כפראי מחוץ לחומה? בשביל מה כל הקשת העלילתית סביב זה? זה היה לגיטימי אם זו היתה סיומת של עוד עונה והיה שלב ביניים שהוא מלך הפראיים אבל כפאקינג סיומת של הקשת העלילתית שלו?!) וגם אהבתי את הכיוון של אריה כי זה נשמע כמו משהו שמתאים לה לעשות לדעתי, כמובן גם ההתחלה עם הגופות של ג׳ימי וסרסי ואיך שטיריון בוכה על אחיו וכל החורבות והאסתטיקה הנאצית - אין ספק זה חזק. אבל וואלה, הפרק לא נהפך רק ל meh אלא לפארסה וזה לא איזה פרק ביניים ששוכחים אלא זה אשכרה הסוף של הסדרה, כולם יודעים עכשיו שהתשובה למי יושב על הכס בסוף היא בין הבדיחות הגדולות בתולדות הטלוויזיה.

זו דעתי וזה לא ישתנה מאף הסבר ש D&D או אחרים ימציאו לי.

סורי אבל פשוט הייתי בהלם מהפרק הזה, אני כנראה לא במצב לדון בו אתכם מרוב שהעסק היה רע לטעמי, זה לא כמו בפרקים הקודמים שעוד נהניתי לדון על הכיוונים שהלכו עליהם גם אם נעשו באופן רשלני, פה זה כבר סיפור אחר לגמרי ואני מתפלא שאפילו סטיק היה נראה לי די שווה נפש מול מה שראינו פה.

בכל מקרה, תמשיכו את שלי אמרתי.

מחכה לפריקוול בתקווה שיעשה על ידי יוצרים שמכבדים את הקהל (ולחשוב ש HBO רצתה 10 עונות של 10 פרקים והיא נכנעה לגחמות של צמד הליצנים הזה, איזה כאב לב)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 21 מאי 2019, 01:47

דיי מצחיק הקטע עם בראן שחושבים על זה.. טיריון מציע לו להיות מלך והוא עונה: למה נראה לך שבאתי לכאן? יעני לא לגמרי ברור כמה הוא יכול לראות בעתיד אבל זה בהחלט נרמז כאן, ובהתחשב בזה שהוא החליט לספר לג'ון את האמת על השושלת שלו וקלקל הכל עבורו ועבור דאני, אבל מעבר לזה נתן לשאר האירועים להתגלגל עד לנקודה שבה, במקרה, מציעים לו להיות מלך בלי שום התערבות.. זה די חשוד תכלס. יש מצב שהכל היה מזימה של בראן, הוא שיחק משחקי הכס ואף אחד לא שם לב:)

אם כי ברור שזאת לא הכוונה של היוצרים, סתם תוצר לוואי של כתיבה בעייתית. אבל תכלס זה היה יכול להיות די משעשע אם בסצינה האחרונה שלו בזמן שהוא מתגלגל החוצה מהחדר הוא היה נותן איזה חיוך זדוני, או יותר טוב - העיניים שלו היו הופכות לכחולות :lol:

ואם כמה שהם הפכו את בראן לדמות סתמית בקטע שפשוט לא אכפת לך שממליכים אותו, לכאן או לכאן, כי הוא סוג של עץ.. זה עדיין עדיף על אם הם היו בוחרים בפתרון הבנאלי של דמוקרטיה. אבל אהבתי שהם צחקו על זה.

אגב היה אפשר לראות היום בתחילת הפרק את הפוטנציאל שהיה יכול להיות למהפך של דאני אם היו בונים אותו נכון. מעבר לכל הקטע הצ'ה גווארי שלה כאמא של המדוכאים והחיבה להוצאות להורג של אסירים לאורך כל הסדרה, היא מדברת בפרק הזה על להחריב את העולם הישן, כמו השאיפה הקומוניסטית להחריב את העולם הישן שעלתה לאנושות בסדרה מדממת של דיקטטורות רצחניות שחיסלו מאות מליונים של בני אדם, אבל איכשהו בתפיסה הרווחת, גם היום, הם לא נתפסים כרוע מוחלט כמו הנאצים למשל, כי הכוונות שלהם לכאורה טובות - הם רוצים שיווין וכו'. אותו דבר דאני - ראינו אותה בתור דמות טובה, היא רצתה לשחרר אנשים, לשבור את הגלגל, אבל זה לא אומר שהתוצאות של זה לא יכולות להיות טרגיות, שמהפכה לא תוביל לעריצות גרועה אפילו יותר. לא היתה לי בעיה עם הבחירה שלהם להפוך את דאני לבת של אבא שלה, כי זה היה נראה לי גם הגיוני מכמה בחינות וגם טוב בתור קו עלילתי, רק הצורה שבה הם הוציאו את זה לפועל הייתה לא מוצלחת. לא סתם המון צופים - עושה רושם לפחות - ממש שנאו את זה. אבל הרעיון עצמו, הוא טוב ונכון בעיני וגם ונרמז לאורך הסדרה והיה יכול לעבוד מעולה אם הם היו לוקחים את הזמן לבנות אותו בצורה אלגנטית יותר.

אבל כמו שכבר אמרו, HBO רצו לתת להם שתי עונות מלאות, גם ג'ורג' ר. ר. מרטין אמר שהוא היה שמח אם היו עושים עוד כמה עונות אבל היוצרים של הסדרה כנראה נשרפו מהפרוייקט ורצו להמשיך עם החיים שלהם אז קיבלנו את מה שקיבלנו... שהיה בעיני מאוד לא מספק, או לא מספק כמו שזה היה אמור להיות לכל הפחות. לאורך כל העונה זה הרגיש שהם התעייפו מהסדרה וניסו לקפל הכל הכי מהר שאפשר למרות שהם יכלו לעשות את אותם מהלכים עלילתיים פחות או יותר רק לפרוש אותם לאורך כמות יותר גדולה של פרקים ולבנות אותם כמו שצריך ואז נראה לי שלאנשים היה הרבה פחות בעיה עם הבחירות שהם לקחו. אמנם היו כמה קטעים ספציפיים בפרקים האחרונים שבפני עצמם היו פשוט מביכים ברמתם בכל הקשר לדעתי (אהמ אהמ גרייג'וי) ואין להם שום תירוץ מלבד כתיבה רעה, אבל כל השאר אפילו לא בקטע מכעיס - פשוט הרגיש בעונה הזאת שדברים גדולים עוברים ליד כזה, נגמרים אחד אחרי השני אבל בלי העוצמה והמשמעות שהיו אמורים או יכולים להיות להם וחבל.. כי הסדרה הזאת הייתה ראויה לסוף טוב יותר.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 21 מאי 2019, 02:34, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 מאי 2019, 02:25

bling כתב:קיאו מצטער אני חושב שאתה מאוד מקל עם הפרק, הוא לדעתי הגרוע ביותר בתולדות הסדרה ואני רציני, לכן כן מגיע לו ציונים של 5, אני פשוט לא מאמין שהסצינה עם בראן אשכרה קיימת כמו שהיא זה משהו שצריך לשפשף את העיניים כדי לראות ולהאמין.

ולא, זה שטיריון יודע על העורב שלושת העיניים לא מצדיק את כל הקשקוש הזה כלפי שאר המשתתפים שיושבים שם, אין פה שום רציונאל לכלום זו פארסה הזוייה, אני לא יכול לדון על כל הקטע הזה ברצינות בכלל.

ואני עומד על כך שג׳ון סנואו אמור היה להשחט מיידית שם (הבנאדם אשכרה רצח בדם קר את הבנאדם שהיה הכי חשוב עבור האנשים האלו במשך יותר מעשור, בנאדם שהיה רק טוב אליהם ושהעריצו את האדמה שהיא דורכת עליו) ויותר מזה, גם טיריון אמור למות מיידית בידי דאני אחרי הבגידה מבלי לשבת בצינוק אבל את זה אני עוד מחליק כי במצב של הפרק הנוכחי עם השטויות שרצו שם זה עוד ניטפיקינג הזוי.

היו כמה סצנות יפות כמו ההתחלה החדשה של ג׳ון כפראי והאיחוד עם גוסט וטורמונד (ואהבתי את הקטע רק בגלל שאני אוהב את הדמויות ואת הרעיון שהוא מתאחד עם הזאב שלו והחבר הטוב שלו ולא שאשכרה מבלה את המשך חייו במשמר הלילה המבאס הזה, אבל בקונטקסט של הסדרה ואת מה שבנו את ג׳ון להיות כבן טארגריאנס וסטארק זה חתיכת אנטי קליימקס רציני מה שקרה איתו בסוף, מה בכלל המשמעות של השם והשורשים שלו אם הוא בסוף חי כפראי מחוץ לחומה? בשביל מה כל הקשת העלילתית סביב זה? זה היה לגיטימי אם זו היתה סיומת של עוד עונה והיה שלב ביניים שהוא מלך הפראיים אבל כפאקינג סיומת של הקשת העלילתית שלו?!) וגם אהבתי את הכיוון של אריה כי זה נשמע כמו משהו שמתאים לה לעשות לדעתי, כמובן גם ההתחלה עם הגופות של ג׳ימי וסרסי ואיך שטיריון בוכה על אחיו וכל החורבות והאסתטיקה הנאצית - אין ספק זה חזק. אבל וואלה, הפרק לא נהפך רק ל meh אלא לפארסה וזה לא איזה פרק ביניים ששוכחים אלא זה אשכרה הסוף של הסדרה, כולם יודעים עכשיו שהתשובה למי יושב על הכס בסוף היא בין הבדיחות הגדולות בתולדות הטלוויזיה.

סורי אבל פשוט הייתי בהלם מהפרק הזה, אני כנראה לא במצב לדון בו אתכם מרוב שהעסק היה רע לטעמי, זה לא כמו בפרקים הקודמים שעוד נהניתי לדון על הכיוונים שהלכו עליהם גם אם נעשו באופן רשלני, פה זה כבר סיפור אחר לגמרי ואני מתפלא שאפילו סטיק היה נראה לי די שווה נפש מול מה שראינו פה.

מחכה לפריקוול בתקווה שיעשה על ידי יוצרים שמכבדים את הקהל (ולחשוב ש HBO רצתה 10 עונות של 10 פרקים והיא נכנעה לגחמות של צמד הליצנים הזה, איזה כאב לב)

אני מקבל את זה יחסית בקלות פשוט כי באמת שכבר הגעתי עם צפיות ברצפה :).
אם היית אומר לי לפני חודשיים שככה אני אגש לפרק האחרון של הסדרה, באדישות יחסית ובאמת בלי לצפות אפילו להתרגש, הייתי אומר לך שאתה הזוי. גם כשהסדרה כבר לא הייתה זה בעונה 7, לא חשבתי לרגע שככה יחלוף לי מעל הראש הפרק האחרון. אבל העונה הזאת כולה כבר באמת שברה אותי לאט לאט, כבר מהפרק הראשון (שבגדול היה בסדר, פשוט מאוד סטנדרטי) שבו לא קרה כלום התחיל להתנפץ החלום, הבדיעבד הזוי, שהעונה הזאת תהיה שיא מדהים ומוגמר מבחינת החוויה הבידורית, אחרי שנתיים של עבודה/המתנה וכל זה. אבל באמת פשוט מהדקות האחרונות של פרק 3 (שבאמת היה מדהים עד לשם. אבל מה לעשות, הדקות האלו היו חשובות בטירוף ולקחו איתן קו עלילה שהיה 50% מהסדרה), היא רק התרסקה בדרך אל קו הסיום.
הגעתי לפרק האחרון כשמולי כבר מצאתי סדרה מחוררת לגמרי, עם אפס יכולת להגיע אל הרגעים הגדולים שלה בצורה אמיתית. העובדה שאני כל כך אפטי אל הפרק האחרון היא בעיניי העלבון הכי גדול שאני יכול לתת לעונה הזאת.

וכן, בגדול אני מסכים איתך לגמרי, אם הייתי מרגיש שהסדרה דורשת שיהיה לי אכפת :).
דווקא עד סוף החצי הראשון הייתי די מרוצה מהפרק, בהתחשב בחוסר ההתרגשות המסוימת שבה כבר ככה ניגשתי אל הפרק. כלומר לא אהבתי בכלל את הדרך לשם, כמו שכבר אמרתי, אבל גם ידעתי שזה פרק אחרון וכבר אין מה לצפות. אבל משם באמת זה התדרדר לגמרי לתהומות ההזיה התסריטאית. קודם כל הם שוב עושים חצי עבודה ומדלגים על בעיות שכולם יכולים לראות ישר. 'לוקחים' לנו סצנות חשובות כמו שגריי וורם והחיילים שלו מוצאים את הגופה של דאני, תופסים את ג'ון, איך הם מגיבים? למה הם לא הורגים אותו? מה קורה פה? פשוט מדלגים על זה ונותנים לנו את הכליאה המתמשכת שלו בצינוק כמובן מאליו.
אפילו דברים כמו הדרקון, שהיה אמור להיות ה-מכשול הגדול בדרך לדאני נפתר בקלות מעצבנת. תחילה ע"י קבלה של ג'ון (עוד נגיד בסדר, זה יחסית כן הוכן מראש), אבל אז פתאום פשוט עף על דעת עצמו כי למה שבאמת ננסה לפתור את המכשולים הגדולים האלה? לפחות הוא לקח את הפרס 'לקטע הסימבולי והסתמי ע"ש סוס לבן חסר חשיבות' של הפרק, כשהוא לא שכח לשרוף את הכס לפני כן.
ואז בראן... כן... פתאום אף אחד לא רוצה להיות מלך? אוקיי, ואז הם בוחרים בבראן? הדמות הכי לא קשורה בסדרה שהכותבים פשוט לא מצאו מה לעשות איתה? וגם אין לו קשר לכס, לא מפחדים ממנו, לא אוהבים אותו זה בטוח, ואז טיריון אומר את הבליל שטויות האלה? מה? אבל, מה? באמת שאין לי מה להמשיך בכלל לדבר על הקטע הזה, על ההגיון העלילתי שלו או בכלל על איך שהוא היה בנוי. כשיורקים לך לפרצוף עדיף לסגור את הפה.
וזהו, ואז פשוט נגמר. ההוא הלך לשם, זאתי קולומבוס, הצפון עשה ברקזיט רשמית.. בשלב הזה זה כבר באמת לא היה לי אכפת כל כך. אני חושב שאפילו בדקתי הודעות בטלפון באיזה שלב של הסצנות האחרונות של הסדרה, מה עוד אפשר להגיד יותר מזה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2019, 02:59

ג'ון וויק 4 אושר ל-2021.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 21 מאי 2019, 03:03

Stick כתב:
bling כתב:קיאו מצטער אני חושב שאתה מאוד מקל עם הפרק, הוא לדעתי הגרוע ביותר בתולדות הסדרה ואני רציני, לכן כן מגיע לו ציונים של 5, אני פשוט לא מאמין שהסצינה עם בראן אשכרה קיימת כמו שהיא זה משהו שצריך לשפשף את העיניים כדי לראות ולהאמין.

אני מקבל את זה יחסית בקלות פשוט כי באמת שכבר הגעתי עם צפיות ברצפה :).
אם היית אומר לי לפני חודשיים שככה אני אגש לפרק האחרון של הסדרה, באדישות יחסית ובאמת בלי לצפות אפילו להתרגש, הייתי אומר לך שאתה הזוי. גם כשהסדרה כבר לא הייתה זה בעונה 7, לא חשבתי לרגע שככה יחלוף לי מעל הראש הפרק האחרון. אבל העונה הזאת כולה כבר באמת שברה אותי לאט לאט, כבר מהפרק הראשון (שבגדול היה בסדר, פשוט מאוד סטנדרטי) שבו לא קרה כלום התחיל להתנפץ החלום, הבדיעבד הזוי, שהעונה הזאת תהיה שיא מדהים ומוגמר מבחינת החוויה הבידורית, אחרי שנתיים של עבודה/המתנה וכל זה. אבל באמת פשוט מהדקות האחרונות של פרק 3 (שבאמת היה מדהים עד לשם. אבל מה לעשות, הדקות האלו היו חשובות בטירוף ולקחו איתן קו עלילה שהיה 50% מהסדרה), היא רק התרסקה בדרך אל קו הסיום.
הגעתי לפרק האחרון כשמולי כבר מצאתי סדרה מחוררת לגמרי, עם אפס יכולת להגיע אל הרגעים הגדולים שלה בצורה אמיתית. העובדה שאני כל כך אפטי אל הפרק האחרון היא בעיניי העלבון הכי גדול שאני יכול לתת לעונה הזאת.

וכן, בגדול אני מסכים איתך לגמרי, אם הייתי מרגיש שהסדרה דורשת שיהיה לי אכפת :).
דווקא עד סוף החצי הראשון הייתי די מרוצה מהפרק, בהתחשב בחוסר ההתרגשות המסוימת שבה כבר ככה ניגשתי אל הפרק. כלומר לא אהבתי בכלל את הדרך לשם, כמו שכבר אמרתי, אבל גם ידעתי שזה פרק אחרון וכבר אין מה לצפות. אבל משם באמת זה התדרדר לגמרי לתהומות ההזיה התסריטאית. קודם כל הם שוב עושים חצי עבודה ומדלגים על בעיות שכולם יכולים לראות ישר. 'לוקחים' לנו סצנות חשובות כמו שגריי וורם והחיילים שלו מוצאים את הגופה של דאני, תופסים את ג'ון, איך הם מגיבים? למה הם לא הורגים אותו? מה קורה פה? פשוט מדלגים על זה ונותנים לנו את הכליאה המתמשכת שלו בצינוק כמובן מאליו.
אפילו דברים כמו הדרקון, שהיה אמור להיות ה-מכשול הגדול בדרך לדאני נפתר בקלות מעצבנת. תחילה ע"י קבלה של ג'ון (עוד נגיד בסדר, זה יחסית כן הוכן מראש), אבל אז פתאום פשוט עף על דעת עצמו כי למה שבאמת ננסה לפתור את המכשולים הגדולים האלה? לפחות הוא לקח את הפרס 'לקטע הסימבולי והסתמי ע"ש סוס לבן חסר חשיבות' של הפרק, כשהוא לא שכח לשרוף את הכס לפני כן.
ואז בראן... כן... פתאום אף אחד לא רוצה להיות מלך? אוקיי, ואז הם בוחרים בבראן? הדמות הכי לא קשורה בסדרה שהכותבים פשוט לא מצאו מה לעשות איתה? וגם אין לו קשר לכס, לא מפחדים ממנו, לא אוהבים אותו זה בטוח, ואז טיריון אומר את הבליל שטויות האלה? מה? אבל, מה? באמת שאין לי מה להמשיך בכלל לדבר על הקטע הזה, על ההגיון העלילתי שלו או בכלל על איך שהוא היה בנוי. כשיורקים לך לפרצוף עדיף לסגור את הפה.
וזהו, ואז פשוט נגמר. ההוא הלך לשם, זאתי קולומבוס, הצפון עשה ברקזיט רשמית.. בשלב הזה זה כבר באמת לא היה לי אכפת כל כך. אני חושב שאפילו בדקתי הודעות בטלפון באיזה שלב של הסצנות האחרונות של הסדרה, מה עוד אפשר להגיד יותר מזה?

לתגובה הזאת חיכיתי סטיק :)

היית קצת אדיש ופירשתי את זה כאילו אתה שווה נפש ובסכ״ה סבבה עם מה שקרה פה בגלל שהפרק התחיל טוב יחסית לציפיות, כאילו לא קרתה כל הבדיחה הזו בהמשך שלו.

עכשיו אני מבין מאיפה אתה בא ושאתה במוד כבר של אדישות מופגנת ולא באמת שווה נפש במובן החיובי ששלם כביכול עם מה שקרה פה.

וכן, מסכים גם עם מה שאמרת, זה מהפרקים שאפילו לא צריך לראות את כל הקטילות והניתוחים באינטרנט כדי להבין מה הבעיה כי זה לא שיוצאים ממנו בהרגשה חמקמקה שמשהו חסר אבל רוצים שמישהו יתן לתחושה הזו כמה הסברים וניתוחים, במקרה של הפרק הזה כל ״אהבל״ יכול להסביר מה הבעיה בו.

יש לי ידידה שהיא לא מהסוג הביקורתי, היא אוהבת דברים הוליוודיים וישירים לרוב והיא לא מאלו ששמים לב אם משהו לא מתיישר (למשל
היא לא שאלה איך ג׳ון סנואו לא נשחט על המקום בידי צבא נטול רסן ברגע שהבינו מה שעשה אלא סתם עברנו לסצינה שהוא במרתף כאילו זה מובן מאליו שישימו אותו במאסר עד שיחשבו מה לעשות איתו ולא יפעלו נטו מתוך אמוציות בסיטואציה כזו
, מבחינתה זה ככה וזהו, היא הקהל הכי אהוב על היוצרים כי היא אוכלת הכל בכפית) אבל אפילו היא בסיום הפרק הרימה לי צלצול ושאלה מה זה החרא הזה שהלך בקטע של האסיפה. הם באמת ירדו פה לשפל חדש שאפילו אנשים עם ראש קל שלא חופרים בדברים ומנתקים את המח קלטו שיש פה סצנה שנראה כאילו נכתבה ע״י בוגרי החוג לקולנוע בחטיבת הביניים אור עקיבא.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 9 אורחים