נושא הסרטים והסדרות הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 27 דצמבר 2023, 19:09

סיימתי את Scavengers Reign
סדרת אנימציה סופר ייחודית ומקורית, אני ממליץ עליה לכל מי שאוהב מד״ב ופנטזיה בחום לוהט

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 28 דצמבר 2023, 07:59

Uncle Pey'j כתב:העונה הראשונה של היילו הייתה מזעזעת עבורי כמעריץ של הסדרה ובעיקר של ה-Lore מסביב, פשוט יריקה בפנים למעריצים מהדברים הכי בסיסיים ועד לכל מיני שטויות woke שהם פשוט היו חייבים לדחוף פנימה. והם הצליחו, איכשהו, לכער את קורטנה אפילו יותר בעונה השנייה.

מה לדוגמא? כאילו, יש רגעים שהם צ'יזיים ברמת סרט סוג ז' כמו הקטע שהמאסטר צ'יף מרסק באנשי כדי להציל חברה שלו ומקפץ מצוקים. אני דווקא מאוד נהנה והם דיי נאמנים לLore של המשחק הראשון. לא שיש שם הרבה, משחקי היילו עד 4 דיי דלים בעלילה. יש כמובן התאמות - Keys שחורה וסופר מדענית, אבא של Keys גם שחור הפעם והוא בעלה של דוקטור האסלי.
הקטע שהם הפכו את האינטרקציה עם Artifacts של Forerunners לGift של בודדים. מנגד הם מאוד נאמנים לייצוג של הקובננט כולל התעקשות לדבר בסנגהילי שנשמעת רע.

רמות ההפקה של הסדרה גם מאוד מרשימות ביחס למותג, יש לא מעט רגעים שזה נראה כמו סדרת AAA ברמת האפקטים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ינואר 2024, 20:35

קפטן מארוול 2 סיים את הריצה הקולנועית שלו בארה״ב וברוב העולם, הטוטאל הוא 205 מליון דולר, ההכנסה הנמוכה ביותר של סרט מארוול. השיא השלילי הקודם היה הענק הירוק שעשה 265 מליון, אפילו הענק הירוק של אנג לי שנחשב לכישלון קומיקס מטורף בתחילת המילניום וכמעט סיים לו את הקריירה עשה כמעט 250. אנטמן האחרון שהיה סמל הכישלון של פייז 4 עשה כמעט 500 מליון, ואפילו האלמנה השחורה, סרט על דמות מתה שיצא בשיא המגיפה, הכניס 380 מליון.

בקיצור, מדובר בכישלון מטורף. כלל האצבע לרווח סרטים הוא x2.5 התקציב, מה שאומר שסרט עם תקיצב 275 מליון כמו קפטן מארוול 2 היה צריך להכניס 700 מליון רק כדי להתאפס. אני משער שהולך להיות ניעור גדול במארוול.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 09 ינואר 2024, 13:29

DrKeo כתב:קפטן מארוול 2 סיים את הריצה הקולנועית שלו בארה״ב וברוב העולם, הטוטאל הוא 205 מליון דולר, ההכנסה הנמוכה ביותר של סרט מארוול. השיא השלילי הקודם היה הענק הירוק שעשה 265 מליון, אפילו הענק הירוק של אנג לי שנחשב לכישלון קומיקס מטורף בתחילת המילניום וכמעט סיים לו את הקריירה עשה כמעט 250. אנטמן האחרון שהיה סמל הכישלון של פייז 4 עשה כמעט 500 מליון, ואפילו האלמנה השחורה, סרט על דמות מתה שיצא בשיא המגיפה, הכניס 380 מליון.

בקיצור, מדובר בכישלון מטורף. כלל האצבע לרווח סרטים הוא x2.5 התקציב, מה שאומר שסרט עם תקיצב 275 מליון כמו קפטן מארוול 2 היה צריך להכניס 700 מליון רק כדי להתאפס. אני משער שהולך להיות ניעור גדול במארוול.

לא ידעתי שהוא יצא אפילו. ראיתי את ווקאנדה השבוע, פשוט חרפה, אפילו ברמת הCGI הוא היה נראה רע.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ינואר 2024, 14:15

חלק מהבלגן במארוול בשנתיים האחרונות נבע והשפיע ישירות על ה-CGI. הם עשו הרבה ערבובי לו"ז, צילומים מחדש וכו' וזה השפיע בצורה מאוד קיצונית על הצוותי CGI. זאת הסיבה שבשנתיים האחרונות ה-CGI שלהם נראה רע, ביחוד בשיהולק וקוואנטומניה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 ינואר 2024, 14:56

ראיתי את שר הטבעות השבוע אחרי המון זמן, ואומנם יש שם חלקים שהתיישנו כצפוי, אבל מדהים שסרט בן 22 נראה רוב הזמן טוב יותר מפרוייקטי מאות מיליוני דולרים אחרים שיצאו בשנים האחרונות.

לא שאי אפשר לעשות CGI טוב שנראה כמו קפיצה מודרנית, אבל כמו שקיאו אמר, אין תחליף לארגון נכון של הסרט כבר מהשלב הראשוני ביותר.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 09 ינואר 2024, 15:47

Stick כתב:ראיתי את שר הטבעות השבוע אחרי המון זמן, ואומנם יש שם חלקים שהתיישנו כצפוי, אבל מדהים שסרט בן 22 נראה רוב הזמן טוב יותר מפרוייקטי מאות מיליוני דולרים אחרים שיצאו בשנים האחרונות.

לא שאי אפשר לעשות CGI טוב שנראה כמו קפיצה מודרנית, אבל כמו שקיאו אמר, אין תחליף לארגון נכון של הסרט כבר מהשלב הראשוני ביותר.

הוא עדיין נראה מצויין כי השתמשו שם בהרבה תחפושות וסטים בנויים ופחות בcgi, זה למה ההוביט שיצא כמה שנים אחריו נראה הרבה פחות טוב. (חוץ מסמאוג שעיקר התקציב של הסרט כנראה הלך בשבילו).
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 ינואר 2024, 16:44

נכון, אבל זה חלק מהעניין. זה לא שאנשים שכחו איך לבנות דברים, זה פשוט מצריך תוכנית הרבה יותר ברורה והתחייבות מראש למה בדיוק אתה הולך לצלם, מה אתה צריך לסרט, וכו'. מארוול (לדוגמה, המון אולפנים הוליוודים בסירה הזאת) מצלמים, עושים הקרנות מבחן, משנים את הלו"ז, דוחפים דברים ומוציאים דברים כל הזמן, ולכן הרבה יותר נוח להם לצלם הכל על מסך ירוק ורק אחר כך להחליט מה בדיוק יש ברקע בסצנה המדוברת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 ינואר 2024, 16:59

זה לגמרי נכון, אבל מה שהלך במארוול בשנתיים האחרונות זו כבר דרגה אחרת לגמרי של חוסר תכנון ובלגן. למשל ב2022, כשעל פי הלו"ז של מאוורל קפטן מארוול 2 היה אמור לצאת בפברואר 23 ואנטמן בקיץ 23, מארוול הבינו שמארוול 2 לא קרוב ללהיות מוכן ובכדי לא לוותר על התאריך שהם תפסו בפברואר מארוול החליטו להקדים את אנטמן 3 לתאריך של מארוול 2.

כתוצאה מזה הלו"ז של אנטמן התקצר בכמעט חצי שנה מה שהפך את זמן ה-post production מכמעט שנה לחצי שנה. ואת התוצאה הזאת ראו ב-CGI של הסרט שחלקו היה בזיוני ברמות לא סבירות. בנוסף הם לא קבלו את הזמן הקבוע שמארוול מקדישים בסוף פרויירט ל-reshoots ותיקונים. בגלל לוגיסטיקה רעה ונסיון פיצוי של סרט אחר ביקום אנטמן 3 אכל קש.

ומה שהלך עם שיהולק היה אפילו יותר גרוע. סיימו לצלם את כל הסדרה כאשר ברנדציה המקורית שלה רק בפרק אחד לפני אחרון שיהולק מופיעה לראשונה. מארוול עשו קצת TESTING וגילו שאנשים שונאים את זה, אז כמה חודשים לפני שהסדרה יצאה הם החליטו לכפות על הצוות שהיא תופיע מהפרק הראשון. התוצאה הייתה שהצוות נאלץ לקחת את העונה שכבר צולמה, לכתוב סביב החומר המצולם עונה חדשה שכוללת את שיהולק לכל אורכה, ואז ללכת לצלם חלקים החדשים ולבנות פרנקנשטיין מהם ומהחומרים המקוריים. אני משער שאתם יכולים לדמיין כמה זמן קבל הצוות CGI בכדי להוציא את שיהולק לפועל. כתוצאה מכל הבלגן פרק של שיהולק עלה 25 מליון דולר, 225 מליון לכל העונה. להשוואה עונה 6 של משחקי הכס שכללה את קרב הממזרים עלתה 100 מליון דולר. ממוצע עלות של פרק של משחקי הכס ב-2 העונות סיום שהיה להן את התקציב הגבוה ביותר פר פרק היה 15 מליון דולר. ההפקה של שיהולק עלתה יותר משתי העונות האחרונות של משחקי הכס יחדיו.

בדומה למה שהיה ב-DC, מארוול נכנסו לפאניקה והתערבות אולפנים חרבנה להם לא מעט מהסרטים והסדרות. כמובן שזאת לא הסיבה היחידה לנפילה של PHASE 4 (וגם PHASE 5, כי אם מישהו שכח מסתבר שאנחנו כבר עמוק בתוך PHASE 5), אבל זאת אחת מהן.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 09 ינואר 2024, 17:43

כן, בגלל זה גם אפשר לפעמים לראות הבדלים בין סרט לסרט למרות שהם בגדול נעשים באותה מסגרת תקציבית ועם אותם צוותים טכניים. כלומר אני לא בא בטענות לאנשי האפקטים או לטכנולוגיה שהלכה אחורה, היא לא, אלא לתכנון עצמו של הסרטים והעבודה עליהם בשלבים הראשונים.
ההוביט שעלה כאן זו עוד דוגמה טובה, סדרת סרטים שההפקה שלהם ידועה לשמצה גם כן.
בגדול, אחרי שגיירמרו דל טורו היה אמור לעשות את הסרטים וכבר עשה את כל הפרה פרודקשן, הפרויקט נפל. בגלל אילוצים טכניים (עניינים של זכויות וכאלה לפי מה שאני זוכר) לא ממש היה להם זמן להתחיל הכל מהתחלה, ובכל זאת ג'קסון שלקח פיקוד מחדש כבמאי על הפרוייקט החליט שאם הוא עושה את הסרט אז הוא עושה את הסרט שלו, ולא את הסרט שדל טורו כבר עבד עליו.
התוצאה? כמעט ולא היה זמן לפרה פרודקשן, התחילו לצלם כשהמכונה עוד רק התחילה להתניע, החליטו רק באמצע שאלו בעצם יהיו שלושה סרטים ולא שניים כמו שכבר התחילו לצלם, והסרט נראה הרבה, הרבה פחות טוב משר הטבעות.
אז אפשר להגיד שזה רק כי לא בנו את רוב הסטים, או כי השתמשו פחות באיפור ותחפושות (יש דמויות שדווקא כן היו בתחפושת ורק אחרי זה הוחלט לשנות את העיצוב, כמו האורק הלבן שנמצא בשלושת הסרטים), אבל הכל זה חלק מכדור השלג שמתחיל כשהפרויקט מזורז.
בשורה התחתונה זה אותו עולם, אותו עיצוב, אותו צוות כמעט בדיוק מאחורי הקלעים, אותם לוקיישנים (איפה שיצאו מהאולפן), עשר שנים נוספות של התפתחות טכנולוגית, וסרט שנראה הרבה פחות טוב.
בהתחשב בעובדה שמגה בלוקבאסטרים לא נעשו זולים יותר להפקה, ושהטכנולוגיה לא הלכה אחורה בעשרים שנה האלה אלא להיפך, הסיבה היא רק ניהול פרויקטים נוראי של חלק מהאולפנים.

ויש סרטים שעושים שימוש רחב בCGI ונראים מצוין, ומראים את ההתפתחות הטכנולוגית.
מאוואטר ועד לסרטי המד"ב של וילנב או הסרטים של נולאן לדוגמה. כולם נראים מצוין בדיוק כי הם יודעים מראש מה הם עושים, יודעים בדיוק איפה משתמשים בCGI ואיפה בונים דברים כי יש לזה את הזמן ואת התכנון - שיכול לתת התחייבות מראש על מה יצולם ומה יהיה בסרט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 09 ינואר 2024, 19:04

ובנושא אחר - הוכרז סרט של המנדלוריאן + בייבי יודה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 10 ינואר 2024, 10:59

Stick כתב:ראיתי את שר הטבעות השבוע אחרי המון זמן, ואומנם יש שם חלקים שהתיישנו כצפוי, אבל מדהים שסרט בן 22 נראה רוב הזמן טוב יותר מפרוייקטי מאות מיליוני דולרים אחרים שיצאו בשנים האחרונות.

ראיתי גם עם הילדים את שני הראשונים גרסאת הבמאי הסופר דופר שיש לי בבלוריי (4 שעות לסרט השני בערך), עבר לי צמרמורות חצי מהסרט, הוא פשוט על זמני ולא התיישן בכלל. הדבר היחיד שצרם לי בסוף הראשון כשהם רודפים את בורימור, יש שם כמה אורוק היי שמנמנים שלא מסוגלים לרוץ, קצת פגע בהילה שלהם כתת גזע אכזר :). ראיתי גם את ההוביט בפריים, שוב, אחרי שנים, הראשון עוד אחלה, השני סביר הFive armies פשוט מזעזע, שזה דיי הגיוני מאחר והם השקיעו 3 שעות של סרט ב-5 העמודים האחרונים של ההוביט, פשוט סרט על שום כלום.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 ינואר 2024, 23:58

ראיתי את שלושת חלקי העונה האחרונים של attack on titan וסיימתי אותה. הסדרה הזו היא כל מה שטוב כל מה שרע באנימה :)

סה״כ מאוד נהנתי ממנה, יש לי חיבה למבנה שסדרות אנימה כל כך אוהבות - טוויסט עצום כל כמה פרקים. החלק הראשון של עונה 4 היה איטי עד מוות, בשילוב עם כל הדמויות החדשות זה היה כמעט בלתי צפי. אבל ברגע שארן וחבורתו נכנסו שוב לתמונה הקצב עלה והחלק השני של העונה כבר היה נהדר. והחלק השלישי, הוא הרגיש מוזר ברמת MGS4, אבל סה״כ נהנתי ממנה. העיצוב של הטיטנים לבד שווה צפיה. ויש ריח חזר של מטפורה ליהודים :)

גם סיימתי את העונה השניה של הדב, איזה פאקינג מאסטר-פיס. ועכשיו אני מתחיל את העונה הרביעית של סדרת המד״ב הכי טובה היום בהפרש - for all mankind.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 ינואר 2024, 07:11

תראה כבר את שלושת סרטי Berserk במקום השטות הזאת :)

ואני חייב להתחיל את הדב… תמיד רוצה ובסוף מתחיל משהו אחר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ינואר 2024, 10:08

Laskin כתב:תראה כבר את שלושת סרטי Berserk במקום השטות הזאת :)

ואני חייב להתחיל את הדב… תמיד רוצה ובסוף מתחיל משהו אחר

הדב לא פשוטה בהתחלה, היא מעבירה סיטואציה של לחץ בצורה מאוד אפקטיבית ויש משהו מאוד קלסטרופובי בפרקים הראשונים. אבל לאט לאט היא נפתחת, והעונה השניה היא פשוט תענוג.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 ינואר 2024, 11:40

אני רואה את הדוב. היא סבבה והכל.

אבל... קומדיה? כאילו יש איזה רגעי חיוך פה ושם - אבל "קומדיה"?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ינואר 2024, 12:18

למה, סרטן והתאבדות הם לא נושאים קומים קלאסים? אני משער ש-FX פשוט שמים אותה בקטגוריה שיתנו לה את הסיכוי הכי גדול לזכות בפרסים :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 ינואר 2024, 12:48

אני מניח שהם היו רוצים לשים אותה - אבל לא אמורה להיות איזו ביקורת קטנה?
זה נכון שכל הסיווג היום נהיה הזוי, וסדרות רוקדות על כל המוטיבים האפשריים - אבל קומדיה זה קצת רחוק מדי. טוב שלא הלכו על תוכנית אירוח... (זה לא פחות רחוק)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 21 ינואר 2024, 16:10

הפרק בדנמרק בעונה השנייה הוא מאסטר פיס, סופר מעניין. גם נתן לי הצצה (שאין לי מושג אם היא אוטנטית) למורכבות של עולם הFine dining.
אבל טעמי יש המון פרקים פשוט לא מעניינים, לדוגמא זה של הארוחת חג. כן - קומדיה זה לא, אחלה סדרה, אבל אני לא מצליח להבין את הגאונות שכל כך רבים מייחסים לה.
Succession זה לא.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ינואר 2024, 17:15

bozeman כתב:אני מניח שהם היו רוצים לשים אותה - אבל לא אמורה להיות איזו ביקורת קטנה?
זה נכון שכל הסיווג היום נהיה הזוי, וסדרות רוקדות על כל המוטיבים האפשריים - אבל קומדיה זה קצת רחוק מדי. טוב שלא הלכו על תוכנית אירוח... (זה לא פחות רחוק)

בזמנו האולפן קטלג את The Martian כקומדיה כדי לזכות בגלובוס הזהב, אז היי, הכל הולך :!:

Death_119 כתב:הפרק בדנמרק בעונה השנייה הוא מאסטר פיס, סופר מעניין. גם נתן לי הצצה (שאין לי מושג אם היא אוטנטית) למורכבות של עולם הFine dining.
אבל טעמי יש המון פרקים פשוט לא מעניינים, לדוגמא זה של הארוחת חג. כן - קומדיה זה לא, אחלה סדרה, אבל אני לא מצליח להבין את הגאונות שכל כך רבים מייחסים לה.
Succession זה לא.

הפרק בדנמארק היה באמת מדהים, וכך גם הפרק שריצ'י מתמחה במסעדת משלן ושוטף שם כל היום מזלגות. שני פרקים פשוט מדהימים שגורמים לך להסתכל על מסעדות יקרות אחרת לגמרי. הפרק חג מולד מעולה, אבל הוא בסגנון אחר לגמרי וגם אני אהבתי הרבה יותר את הפרקים של ה-fine dining מאשר הפרקים של המשפחה שקורסת תחת עצמה. וכן, הדב היא לא succession, אבל איזו סדרה היא כן?

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 21 ינואר 2024, 19:37

DrKeo כתב:
bozeman כתב:אני מניח שהם היו רוצים לשים אותה - אבל לא אמורה להיות איזו ביקורת קטנה?

בזמנו האולפן קטלג את The Martian כקומדיה כדי לזכות בגלובוס הזהב, אז היי, הכל הולך :!:

Death_119 כתב:הפרק בדנמרק בעונה השנייה הוא מאסטר פיס, סופר מעניין. גם נתן לי הצצה (שאין לי מושג אם היא אוטנטית) למורכבות של עולם הFine dining.
Succession זה לא.

הפרק בדנמארק היה באמת מדהים, וכך גם הפרק שריצ'י מתמחה במסעדת משלן ושוטף שם כל היום מזלגות. שני פרקים פשוט מדהימים שגורמים לך להסתכל על מסעדות יקרות אחרת לגמרי. הפרק חג מולד מעולה, אבל הוא בסגנון אחר לגמרי וגם אני אהבתי הרבה יותר את הפרקים של ה-fine dining מאשר הפרקים של המשפחה שקורסת תחת עצמה. וכן, הדב היא לא succession, אבל איזו סדרה היא כן?

אוי,לחלוטין הפרקים של ריצ'י היו בטופ, היה לי בראש שהמזלגות היה דנמרק ולא האפייה של האופה שלהם. אבל כן - כל הקטעים הללו בעונה השנייה מעולים!
הקטע של המסע אחרי האח ולמה מייקי עשה את מה שעשה ולמה המשפחה שלהם מחורבנת פחות מעניין לטעמי, סתם בנאלי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 ינואר 2024, 20:04

לקחתי את האישה למשיה ביום הולדת, ואחרי הפרק הזה החוויה הייתה מאוד מיוחדת. ביחוד בגלל שיש שם מטבח פתוח ופעם ב-10 דק׳ אתה שומע את החיילים צועקים יחד ״כן שף!״.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 ינואר 2024, 09:30

DrKeo כתב:וכן, הדב היא לא succession, אבל איזו סדרה היא כן?

טוב זה מדאיג אותי כי succession היה די בזבוז זמן מוחלט בעיניי במבט לאחור… דמויות עם אפס התפתחות בערך, שום רגע לא היה מותח, חלק מהשחקנים לא אמינים בשיט. אין לי מושג איך מקולי קלקין 2 זכה באמי, לא שזה באמת מעיד על איכות היום אבל הוא בעיניי היה קומיק רליף סוג ד׳ וגם האחים האחרים שם לא שכנעו אותי בשום קטע דרמה רציני. וכן, אני יודע שאני כאן החריג אבל באמת שבעיניי רק הג׳ינג׳ית והאבא הביאו משחק באמת ראוי. המלך הוא עירום! סדרה של 6.5/10 במקרה הטוב אצלי בספר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ינואר 2024, 10:38

זה באמת מדאיג לאסקין!

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 ינואר 2024, 18:09

קודם כל, אני מסכים עם לאסקין, היורשים היתה אובררייטד בצורה קיצונית. העונה הרביעית ה"מהוללת" היתה ממש עינוי בשבילי. מה שכן, מוזיקת הפתיחה הכי טובה אוור.
חוץ מזה הלכתי לראות את מסכנים שכאלה. סרט הזוי, מוזר וגם מגעיל ודוחה. זה הפער הכי גדול שאני זוכר בין מה שקראתי ברשת למה שהרגשתי כשראיתי.
כאילו, יש קטעים טובים, הויזואליות של הסרט מרשימה (קצת כמו ווס אנדרסון אבל לא עם צבעי פסטל) המשחק של אמה סטון באמת מרשים, אבל המוזרות של הסרט הרגה אותי.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 41 אורחים