OT - כל מה שלא קשור לכלום

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: OT - כל מה שלא קשור לכלום

הודעהעל ידי DrKeo » 11 אוגוסט 2019, 22:29

omerkot כתב:הפורום עבר למוד תשעה באב? ;)

אנשים מתאבלים :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 אוגוסט 2019, 07:46

עדיף על שטויות של בחירות בנושא PP.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 12 אוגוסט 2019, 08:18

אבל שטויות כאלה לא היו בפורום PP משהו כמו חודש וחצי.
הבחירות הקרובות לא נורא מעניינות...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אוגוסט 2019, 10:44

כן, אפשר פשוט לעשות העתק+הדבק של הדיונים הקודמים, עם שינויים מינוריים מאוד

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 אוגוסט 2019, 10:18

השטויות על gun control מעייפות באותה מידה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוגוסט 2019, 11:19

לא כל כך מסכים... יש הרבה מיתוסים בנושא זכויות נשק שנחמד לפוצץ מדי פעם :)
בנושא הפוליטיקה המקומית - יש פחות מה לחדש ולהוסיף... מה שהיה הוא שיהיה, פלוס מינוס

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 14 אוגוסט 2019, 10:35

אחרי דפים על גבי דפים של טענות מנומקות, קישורים לכתבות מלומדות, הצגת גרפים ועובדות, לא ראיתי מישהו שזז מילימטר מהדיעה שהתחיל איתה (בעצם, זה נכון בכל נושא)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 אוגוסט 2019, 12:09

sharonbn כתב:אחרי דפים על גבי דפים של טענות מנומקות, קישורים לכתבות מלומדות, הצגת גרפים ועובדות, לא ראיתי מישהו שזז מילימטר מהדיעה שהתחיל איתה (בעצם, זה נכון בכל נושא)

זה כי לא כיוונו לך אקדח לראש...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 14 אוגוסט 2019, 17:29

sharonbn כתב:אחרי דפים על גבי דפים של טענות מנומקות, קישורים לכתבות מלומדות, הצגת גרפים ועובדות, לא ראיתי מישהו שזז מילימטר מהדיעה שהתחיל איתה (בעצם, זה נכון בכל נושא)

להשתכנע ולזוז מהדעה שלך זה לא קול. זה מעיד על אופי חלש. אם אתה מודה שטעית בנוגע למשהו, עדיף שפשוט תפרוש מהפורום אח"כ.

גם ככה הפורום (כמו רוב צורות התקשורת בימינו) היא לא כדי להקשיב לאחר, אלא בעיקר כדי לקבל את התור שלך לדבר.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 ספטמבר 2019, 15:34

ניסיתי לבדוק משהו בפורומים של ויגיימס והגעתי להודעה הבאה:
"מערכת הקהילות נסגרה לאלתר
המגזין ימשיך לעבוד כהרגלו"

בדיקת היסטוריה בinternet archive מראה שבתחילת החודש שעבר הם היו למעלה מה שאומר שזה כנראה די טרי.

אז ציינתי שניית דומיה לזכר הפורומים ההם ותודה לנדב שבזכותו אנחנו עדיין כאן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 ספטמבר 2019, 17:42

כבוד לVGAMES שהצליחו לזרוק את הקהילה לכלבים פעמיים :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 ספטמבר 2019, 18:37

אני לא חושב שנשאר שם יותר מדי. הארכיב הראה חוסר פעילות די קטטוני, למעט (אהם) פורום CS.
באופן כללי, הפלטפורמה הזו של פורומים הולכת ומתפוגגת עם השנים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 ספטמבר 2019, 19:26

מזל שעברנו!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 ספטמבר 2019, 17:00

RIP VGAMES.

ותודה למצילנו ומושיענו דוקטור קיאו הראשון לשמו :)

(סתם אני יודע שהרעיון לעבור היה של כמה חבר׳ה מפה למרות שהביצוע בפועל היה של קיאו, לא מוריד קרדיט מאף אחד ;))

והערה לעומר, אני חושב שאין ולא יהיה תחליף למערכת פורומים כשמדובר בדיונים מתמשכים על תחביבים, הפייסבוק אולי מכיל קבוצות גיימינג הרבה יותר גדולות מווקסלים במספר מונים אבל הרמת תוכן היא פח אשפה וב 3 דקות אתה יכול למצות תוכן של שבועיים שם, הפורמט של הפייסבוק הוא פשוט גרוע למשהו שדורש עומק ואשכרה דיון מתמשך למשהו ולא סתם reaction או בקשת עזרה (ובאמת, 90 אחוז מהתוכן בקבוצות האלה זה עזרה מסוג מסויים)

בקיצור, כל עוד יהיו אנשים שרוצים להתעמק במשהו, מערכת הפורומים תמשיך למלא את הפונקציה הזו.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 03 ספטמבר 2019, 17:50

אבל אז אין בה לייק, או אפשרות לתייג מישהו @קיאו...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 ספטמבר 2019, 19:15

בלינג, אני לא מצדיק את העניין אלא רק מתאר את הסיטואציה. הפורומים גוועים לאיטם.
ויגיימס הוא סימפטום אבל גם המצב בfxp על הפנים.
רוטר מתפקד אבל בעיקר בתור סיכום חדשות ולא בתור פלטפורמת דיונים של ממש - הדיונים שם אשפה.
גם קארספורום מתפקד אבל בעיקר בתור גורם מבלבל ללקוחות מזדמנים וחסרי אונים שעם השנים הופך מאוד מוטה וחסר ערך. גם שם, הרמה של הדיונים היא פח והניהול איכותי בערך כמו בויגיימס ז"ל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 03 ספטמבר 2019, 20:57

מסכים עם האבחנה הכללית, לפחות כשזה נוגע למה שקורה בארץ, המגמה היא ברורה ויש נהירה לפייסבוק ולאינסטגרם למרות שהן פלטפורמות פח אשפה כשזה נוגע לדיונים רציניים.

מה שכן אני חושב שלפורומים ימשיך להיות תפקיד גם אם נישתי יחסית כי תמיד יהיה קהל כמונו או כמו האנשים בקארספורום שרוצה לדבר על התחביב שלו בצורה נורמלית.

ואם נדבר על חו"ל אז תראה עד כמה פורומים כמו ווקסלים או רדיט רצים חזק וזה רק מה שאני מכיר מהנושאים שמעניינים אותי, בטוח שיש עוד המון קהילות חזקות שם מחוץ לפייסבוק.

בלי קשר FXP תמיד היה פח גם כשהיה בשיא שלו, אני עוד זוכר בזמנו שהיו משתמשים בשם הזה כדי לתאר רמה נמוכה בפורומים נורמלים (גם בויגיימס כשהיו תגובות תת רמה היו אומרים למי שכתב את התגובה "שיחזור ל FXP")

ומה רע ברמה של הדיונים בקארספורום? נכון שהם מקושרים ליבואנים ולפעמים מגינים עליהם יותר מדי אבל אני לא רואה את הפורום כגורם מבלבל ללקוחות אלא אם כן אני מפספס משהו. חוץ מזה הוא גם מאוד פעיל ברמה שגם ויגיימס בימיו היפים לא היה פעיל ככה אז לפחות אפשר לאמר שהוא שריד ששמר על כוחו בצורה מרשימה במהלך השנים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 ספטמבר 2019, 23:14

לגבי FXP, התלבטתי אם להצמיד שם תואר מתאים לאתר אבל עזבתי כי זה ברור מאליו :)

לגבי קארספורום, היו לי כמה חברים שניסו את מזלם שם וזה היה משעשע לראות את זה מהצד כי כולם יצאו משם מבולבלים לגמרי.
הרוב המוחלט של מי שנכנס לפורום עושה את זה על בסיס מזדמן במטרה לקבל סיוע. אנשים שלא מבינים בתחום ומוצאים את עצמם מול הוצאות גדולות לצד מבחר גדול ומבלבל של אופציות והמון דקויות (גם בקניה ובמכירה וגם בתחזוקה). מהצד השני הם נתקלים בסמטוכה שלמה שמורכבת בעיקר מ"פאנבויז" של מותגים ספציפיים, אינטרסנטים, אנשים מזדמנים אחרים בעלי נסיון אנקדוטלי וניהול כאוטי שמורכב מאנשים לא איכותיים (ברובם גם נטולי נסיון או הבנה בתחום) והמון בלאגן של עריכות ומחיקות שכנראה נובע מהתערבות ברמות משתנות של ספונסרים כלכליים (יבואנים, מוסכים וכו).
בסופו של דבר, התשובות שכל אורח מזדמן מקבל הן ספוראדיות לחלוטין ומבוססות פחות עד ידע והתאמה לצרכים ויותר על הרכב הפאנבויז ותשומת הלב של המנהלים ברגע נתון.

למעט עניין הניהול הכאוטי, אני לא חושב שאפשר להשוות את זה לתקופה "היפה" בויגיימס.
בויגיימס היה לך בסיס של משתתפים שנהנו מהשיח ההדדי ביניהם והם היו עמוד השדרה שעליו בנויה ה"קהילה". הרוב המוחלט של הדיונים היה סביב התחביב המשותף ולא סביב קשיים פרסונליים וזה גם ניכר מאוד אצלינו כאן.
בקארספורום אין ממש "קהילה". עמוד השדרה הוא עדר המזדמנים ששואלים כמה שאלות פרסונליות ואז נעלמים. אפילו בפורום הכללי שלהם, שהוא הכי פחות "אישי/תועלתני", מבין 30 השרשורים שנמצאים שם כרגע בעמוד הראשון, חצי מהם הם שאלות מזדמנות (איפה אני קונה שטיח, איך אני מעביר טסט, ביטול ביטוח וכו), 5 נוספים ניתן לקטלג כתוכן שיווקי ורק 10 שרשורים קשורים בצורה כזו או אחרת לאנשים שמהגגים על התחביב שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 ספטמבר 2019, 00:51

אני מסכים שברוב המקומות הפורומים גוועים, אבל אי אפשר להכחיש את ההצלחה של דברים כמו רדיט. יש עדין אנשים עם תאווה למשהו שהוא יותר "הארד קור" מפייסבוק והאנשים האלה נמצאים ברדיט/ERA/ווקסלים וכו'. אז אולי עכשיו זאת נישה כשלפני 10 שנים זה היה מיינסטרים, אבל זה עדין קיים וכנראה ימשיך להתקיים כי כמו שבלינג אמר, בקבוצת פייסבוק אי אפשר באמת לנהל דיון ארוך כמו שצריך. מדיות חברתיות נועדו שדברים יחיו בהם ל-24 שעות ויעלמות בתהום הנשיה וכל זה כמובן מלווה בעובדה שפייסבוק עושה לך קיוריישן כך שרק התוכן שבא להם שתראה, אתה תראה. והמשתמשים? כל מה שהם צריכים זה ללחוץ על כפתור הלייק והם חלק מהקבוצה, זה אומר שהרמה כמעט תמיד פח והתגובות מלאות בהמון זבל. בפורום, נניח כאן, לא רק שאני וסווים יכולים להתווכח על המהות של המושג קולקטאת'ון כשסווים קופץ לפה פעם בשבועיים להגיב ונעלם שוב, זה נעשה בתוך ת'רד נינטנדו שארז פתח ב-2013 (לפני 6 שנים!). הת'רד הזה לינארי וקל לקרא אותו, קל לקפוץ אליו כשרוצים חדשות של נינטנדו וקל לנהל בו דיון (אפילו אם האנשים פה קשים, כולל אותי כמובן :)).

בקיצור, כן, פורום זה כבר לא המיינסטרים, אבל זה בהחלט נישה חזקה.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 05 ספטמבר 2019, 17:05

שני הסנט שלי לגבי קארספורום, מי שנכנס לשם בפעם הראשונה בשביל התייעצות באמת מוצף במידע ולא שלפעמים מלא באינטרסים ואינטריגות של המשתמשים השונים אבל אפשר לראות את "הקהילה" בעיקר בפורום הטכני, ששם גם שאנשי מקצוע בעלי אינטרס כלכלי עונים זה כנעט תמיד תשובה עניינית ואובייקטיבית או האוף טופיק, שפשוט מלא בנושאים מכל הסוגים (וכנראה בגלל זה הוא התת פורום הכי נצפה שם, למרות שזה פורום רכבים.
וכן, פיסבוק וקבוצות כמו WORKING GAMERS פשוט לא מספקים כמו הדיונים בפורומים הישנים, למרות שלפעמים אתם נכנסים למונחים טכניים שאני הולך לאיבוד בהם :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 ספטמבר 2019, 18:13

avive כתב:שני הסנט שלי לגבי קארספורום, מי שנכנס לשם בפעם הראשונה בשביל התייעצות באמת מוצף במידע ולא שלפעמים מלא באינטרסים ואינטריגות של המשתמשים השונים אבל אפשר לראות את "הקהילה" בעיקר בפורום הטכני, ששם גם שאנשי מקצוע בעלי אינטרס כלכלי עונים זה כנעט תמיד תשובה עניינית ואובייקטיבית או האוף טופיק, שפשוט מלא בנושאים מכל הסוגים (וכנראה בגלל זה הוא התת פורום הכי נצפה שם, למרות שזה פורום רכבים.
וכן, פיסבוק וקבוצות כמו WORKING GAMERS פשוט לא מספקים כמו הדיונים בפורומים הישנים, למרות שלפעמים אתם נכנסים למונחים טכניים שאני הולך לאיבוד בהם :)

נולדתי חפרן, אם מישהו לא מבין משהו תמיד אפשר לשאול ולקבל הסבר ארוך וטרחני :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 ספטמבר 2019, 09:05

omerkot כתב:לגבי FXP, התלבטתי אם להצמיד שם תואר מתאים לאתר אבל עזבתי כי זה ברור מאליו :)

לגבי קארספורום, היו לי כמה חברים שניסו את מזלם שם וזה היה משעשע לראות את זה מהצד כי כולם יצאו משם מבולבלים לגמרי.
הרוב המוחלט של מי שנכנס לפורום עושה את זה על בסיס מזדמן במטרה לקבל סיוע. אנשים שלא מבינים בתחום ומוצאים את עצמם מול הוצאות גדולות לצד מבחר גדול ומבלבל של אופציות והמון דקויות (גם בקניה ובמכירה וגם בתחזוקה). מהצד השני הם נתקלים בסמטוכה שלמה שמורכבת בעיקר מ"פאנבויז" של מותגים ספציפיים, אינטרסנטים, אנשים מזדמנים אחרים בעלי נסיון אנקדוטלי וניהול כאוטי שמורכב מאנשים לא איכותיים (ברובם גם נטולי נסיון או הבנה בתחום) והמון בלאגן של עריכות ומחיקות שכנראה נובע מהתערבות ברמות משתנות של ספונסרים כלכליים (יבואנים, מוסכים וכו).
בסופו של דבר, התשובות שכל אורח מזדמן מקבל הן ספוראדיות לחלוטין ומבוססות פחות עד ידע והתאמה לצרכים ויותר על הרכב הפאנבויז ותשומת הלב של המנהלים ברגע נתון.

למעט עניין הניהול הכאוטי, אני לא חושב שאפשר להשוות את זה לתקופה "היפה" בויגיימס.
בויגיימס היה לך בסיס של משתתפים שנהנו מהשיח ההדדי ביניהם והם היו עמוד השדרה שעליו בנויה ה"קהילה". הרוב המוחלט של הדיונים היה סביב התחביב המשותף ולא סביב קשיים פרסונליים וזה גם ניכר מאוד אצלינו כאן.
בקארספורום אין ממש "קהילה". עמוד השדרה הוא עדר המזדמנים ששואלים כמה שאלות פרסונליות ואז נעלמים. אפילו בפורום הכללי שלהם, שהוא הכי פחות "אישי/תועלתני", מבין 30 השרשורים שנמצאים שם כרגע בעמוד הראשון, חצי מהם הם שאלות מזדמנות (איפה אני קונה שטיח, איך אני מעביר טסט, ביטול ביטוח וכו), 5 נוספים ניתן לקטלג כתוכן שיווקי ורק 10 שרשורים קשורים בצורה כזו או אחרת לאנשים שמהגגים על התחביב שלהם.

כשאתה מדבר על פאנבואים אתה מתכוון לזה שהרבה מהפורום נוטה להיות חובב צרפתיות? זה אולי נכון אבל לי זה פחות מפריע כי כמו שאני אוהב סוני ולא היה מפריע לי להשתתף בפורום שנוטה לצד הזה אז ככה אני גם עם צרפתיות :P

חוץ מזה טוב שיש מקום שמחזיר קצת את האיזון בנוגע לרכבים האלה, הרי רוב הישראלים מתעבים אותם אז טוב שיש פורום שיוצא נגד הנורמה.

אני חושב שיש שם נטייה לפעמים להגן על היבואנים כי נראה שהפורום ומפעיליו קשורים אליו חזק (והרי גם היבואנים בעצמם מגיבים שם כשזה נדרש בסוגיות בעייתיות מבחינתם) אבל כשזה מגיע לייעוץ על רכבים אני לא רואה את האינטרס, לכל אחד יש את הטעם שלו ואם מישהו חושב ש 3008 למשל זה הרכב הכי מומלץ לצרכים של הבנאדם אז הוא אומר את זה, אני לא רואה פה אינטרסים בעניין הזה.

אני אשמח שתפרט בשביל הקטע על הניסיון של החברים שלך משם, מה הם ביקשו ומה בפועל ייעצו להם כדי שאני אבין יותר טוב את הכוונה שלך.

מבחינת תפקוד הפורום, כן יש נושאים של עזרה, זה חתיכת עולם מורכב ברמות לכן גם אנשים שהם לא נובים מוחלטים יכולים ללמוד מידע חדש כל יום ומעטים באמת יודעים ומבינים בהכל, בין אם זה על הרכבים עצמם או על סיטואציות בכביש ותקנות תעבורה וכו׳, נראה לי זה טבעי ורבים מהנושאי עזרה כמו שאתה אומר הם מעניינים ומחכימים, זה לא עזרה חופרת שחוזרת על עצמה מיליון פעם כמו בקבוצות הפייסבוק של הגיימרים כמו ״איך לפתוח משתמש אמריקאי בפס4״ וכאלה, שם באמת אני לא לומד כלום כי אתה קולט מהר מאוד שבגלל אופי הפורמט שדברים נעלמים בפחות מיום וכי אין מודרציה שאתה נידון להמון חומר משמים שחוזר על עצמו על בסיס שבועי.

וגם מחוץ לנושאי העזרה הפורום מספיק פעיל ומעניין כדי שיהיה הרבה תוכן גם על התחביב עצמו. לפחות לרוב כשאני נכנס יש לרוב משהו מעניין שם.

לא מסכים איתך שאין תחושת קהילה, יש הרבה משתמשים קבועים והם עושים גם מפגשים על בסיס כמעט קבוע, הרבה מכירים שם על בסיס אישי זה נראה, פורום האוף טופיק שוקק חיים (מה שמראה עניין שיש להם גם אחד בדיעות/ חוויות של השני בלי קשר לרכבים), בפורום פונקציונאלי שהוא נטו ״עזרה״ לא היית רואה את זה אז באמת שאני לא מבין איך אפשר לטעון שזה לא מקום קהילתי.

ואני מסכים איתך קיאו, פורומים זו נישה אבל היא תשאר תמיד בפורמט כזה או אחר אלא אם כן האנושות תאבד כל יכולת לערוך דיון ברמה נורמלית וממושכת ברמה גלובלית סטייל הסרט idiocracy, כל עוד יהיו אנשים שמחפשים להעמיק אז הפורמט תמיד יהיה קיים גם אם ישתנה למערכת שונה במקצת. פייסבוק ואינסטגרם זה טראש בקטע הזה גם אם רוב האנושות שם.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 06 ספטמבר 2019, 10:46, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 06 ספטמבר 2019, 10:25

פאנבואיזם כללי ולא קשור בהכרח לתוצרת - חובבי מותגים או אנשים שקנו מכונית ועכשיו יוצאים להגן על הבחירה שלהם בזה שהם ישכנעו אחרים לבחור כמוהם.

לגבי ההתערבות בייעוץ, אתה פשוט לא רואה מה קורה. הם עורכים ומוחקים כמה שעות אחרי שההודעה נכתבת על מנת שלא ישימו לב (או כאשר הגיעה פקודת עריכה מהספונסרים). דיון טרום עריכה נראה תקין ושלם וגם הדיון לאחר העריכה נראה תקין ושלם, רק שהסירו ממנו נתחים.

אני לא מגיב שם יותר מדי אבל העסק הזה חזר לי שלוש פעמים בכמה שנים האחרונות:
בפעם הראשונה, היה לי דיון די מנומס, בנושא שבכלל קשור בשוליים, עוד עם אחד המנהלים (סתימת כבישים על ידי מפגינים) ומשהו כמו שבוע אח"כ מנהל אחר החליט למחוק את כל הדיון בתואנה שהוא בניגוד לנהלים תוך שליחת איום.
בפעם השניה, דיון סביב אמינות של תיבות רובוטיות, אחד המשתתפים טען שהתיבות הרובוטיות של רנו לא עושות שום בעיות למרות שבתקופה שלפני כן אפילו בפורום התחילו להופיע הודעות של אנשים עם בעיות בתיבות האלה. רשמתי שהתחילו לצוץ בעיות ושאם הבן אדם מחפש שקט שיקנה מכונית עם תיבה פלנטרית. כעבור כמה שעות, מחיקה של כל החלק הזה בדיון ואיום.
בפעם השלישית, מישהו התלבט לגבי העמידות של מנוע טורבו קטן והערתי הערה כללית שאם הוא מתכוון להחזיק מכונית לשנים בודדות אז אין בעיה עם מנועי טורבו קטנים אבל אם הקילומטראז' שלו גבוה או שהוא מחליף מכוניות בתדירות נמוכה אז עדיף שהוא יסתכל על מנועים גדולים יותר. בשיחה היה מעורב אחד המנהלים (מהמובטלים שנמצאים שם 24/7), נתנו לדיון להרגע וכמה שעות אח"כ, שוב מחיקת כל החלק הזה בדיון ואיום.
מיותר לציין שההודעות שלי היו קורטיות ומנומסות והם גם לא טענו אחרת. ראיתי את זה קורה גם עם אנשים אחרים, האופן היה מגמתי וברור לי שמדובר שגרה ניהולית.

ולגבי העזרה שלא חוזרת על עצמה... היא כן. אינסוף פעמים. אותן שאלות שוב ושוב ושוב.

לגבי הקהילתיות, המפגשים שלהם הם חדשים יחסית ובד"כ מגיעים עם ספונסרשיפ. הם קובעים אותם המון זמן מראש, לא פעם הם מסתיימים ב"נזיפה" על מיעוט משתתפים וגם כשהם מרוצים מהנוכחות, התמונות שלהם מראות משהו כמו 20-30 אנשים במגרש חניה. כמה מהם שייכים לצוות האתר. כמה מהם הם אנשים של הספונסר. זו לא בדיוק קהילה ובטח שאין לזה שום פרופורציה לכמות ההודעות/משתמשים (לטיולים שמוסך האופנועים שלי מארגן אחת לשבועיים בקבוצת הוואטסאפ שלו מגיע מספר דומה של משתתפים וזה בהתראה ממוצעת של יום-יומיים).
קארספורום הוא עסק כלכלי שמבוסס על אינסוף מזדמנים ולא על נוכחות של קהילה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 ספטמבר 2019, 10:57

נשמע לי טבעי שבנאדם שהוציא סכום שנע בין 100 ל 180 אלף על רכב (בערך הסכום על סופר מיני אוטומטית עד ג׳יפון גדול) יחשוב שהקנייה שלו טובה וימליץ על זה. זה לא הגיוני לדעתך?

כל הדוגמאות שהבאת על התערבות בניהול הן חמורות ללא יוצא מהכלל, לא חשבתי שיש שם כזו התערבות ברמה כזו כי אני בטוח שבנאדם כמוך לא אמור לקבל מחיקות בכלל. אני לא כל כך מבין למה זה קורה בהקשר לדוגמאות שנתת, הם הגנו על היבואן של רנו ועל רכבים עם טורבו קטן?

כאילו איך בדיוק הם מתפרנסים מהאנשים האלה שבשמם הם מחקו את ההודעות שלך, בטח כשזה נוגע לדיון על חסימת כבישים שבכלל לא קשור לאף גורם עסקי חזק, לאיודע מה בדיוק יכלת לאמר שם שגרר איום שכזה.

אם זה קורה לעיתים קרובות להרבה משתמשים אז זו פאלטה חמורה, אני מתפלא שלא שומעים על זה שם, ישראלים זה לא בדיוק עם מופנם שיקבל דיקטטורה כזאת.

לגבי הנושאי עזרה, יש אולי קצת חזרתיות (כמו הדיון הבלתי נגמר על הסטארט וסטופ) אבל אני עוקב אחרי הפורום תקופה והרוב כן מעניין וחדש לרוב, כמו עכשיו הדיון שרץ על האם כדאי לקנות רכב לא חשמלי, אתה יכול לקרוא לזה ״דיון עזרה״ כי הוא מתייעץ איזה רכב לקנות אבל זה כן מעניין.

בעניין הקהילתיות, 30 איש זה ממש סבבה למפגש שמתקיים לעיתים קרובות, ברור שהקור של הפורום שיגיע לדברים כאלו הוא קטן יותר, זה עדיין מספיק כדי לקרוא לזה קהילה לדעתי, אל תשכח שלאנשים תמידיש סידורים או סתם כאלו שהם מופנמים יותר או אחרים שמעוניינים להשאר רק בגבולות הפורום ולא מעבר, עדיין לא הייתי שולל אותם כקהילה רק בגלל שלא כולם מגיעים למפגש שכזה.

כל עוד יש לא מעט קבועים זאת כבר קהילה, גם אם לא מאוד קרובה ומעורבת עם המוני משתתפים בכל מפגש.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 06 ספטמבר 2019, 12:56

אני לא טוען שההתנהלות של הפאנבואים היא לא טבעית ולא אנושית אלא רק שהיא נמצאת שם במינון שגורם לזה שאנשים ללא רקע, שבאים לקבל עזרה, כמעט ולא מסוגלים לקבל אותה.

במקרה של חסימת הכבישים, אותו מנהל פשוט לא אהב את התוכן, למרות שלא היתה איתו בעיה מהותית (ולא רק הודעות שלי, הוא מחק שורה של הודעות שלא מצאו חן בעיניו).
במקרה של רנו, הנציג של היבואן הגיב באותו דיון (לפני שאני נכנסתי אליו) וזה בהחלט מריח כמו התערבות שלו.
במקרה של מנועי הטורבו הקטנים, זה פוגע באינטרסים של אחוז גדול מהיבואנים. יכול להיות שהיתה פה התערבות ישירה ויכול להיות שזו היתה פעילות מונעת, לצורך שימור האינטרסים שלהם מול היבואנים (בסגנון ביטן וקרא שתוקפים אנשים בשביל לשאת חן בעיני ביבי ולא משום שהוא הורה להם אקטיבית לעשות את זה).
בכל אחד מהמקרים האלה היתה להם אפשרות להגיב לעניין ולסתור את הדברים במידה והם חושבים אחרת אבל הם בחרו לחכות כמה שעות ואז להעלים אותם.

ושוב, הטיעון שלי לגבי הקהילה מתייחס לעמוד השדרה של האתר.
יש שם קבוצה קטנה של משתתפים קבועים ואקטיביים שלהערכתי נאמדת בעשרות בודדות (40>) - כרבע פרומיל מכמות המשתמשים באתר. הם גם כנראה מהווים משהו כזה מסך האנשים שקוראים את האתר בכל רגע נתון (יוזרים + אורחים) וחלק לא מבוטל מהם נמצא שם בעיקר בזכות הזרימה של המשתמשים המזדמנים (למשל פאנבואים שמחפשים להשפיע על משתמשים חסרי רקע לבצע בחירות דומות לשלהם או בעלי מקצוע שמחפשים למשוך לקוחות).
הקהילה שם לא מתחזקת את עצמה, המפגשים הם לא מפגשים פנימיים שמאורגנים על ידי קהילה של חברים אלא בחסות של אינטרסנטים מסחריים וכמו שאני מבין את המצב שם, הפורום ההוא לא מסוגל להתקיים ללא מזדמנים.

האיומים שלהם לא היו משפטיים אלא "משמעתיים" שנתלים בכללים של הפורום (למרות שצריך דמיון "יצירתי" מאוד בשביל לטעון את זה). הם מעולם לא חסמו לי את המשתמש/נתנו לי באן אלא רק "יישרו" את מה שלא מצא חן בעיניהם ולגבי הדיקטטורה, למה לא שומעים על זה וכו, זה אתר מסחרי. זכותם המלאה לעשות מה שהם רוצים בו ובכלל זה למחוק הודעות ולהעיף משתמשים.
צריך גם לקחת אותו בפרופורציה - זה אתר של 20 שנה עם 125,000 משתמשים רשומים כשבישראל יש כמעט 4.5 מליון אנשים עם רשיון נהיגה, 3.5 מליון מכוניות על הכבישים ובכל שנה עולים עליהם כרבע מליון רכבים חדשים.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים