נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 17 יוני 2014, 20:58

זה דווקא נראה לי די פשוט... אתה קורא טעות הקלדה...
אם הסימונים היו כאלה אז המקדם החופשי היה צריך להיות a_-1...

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 יוני 2014, 21:12

omerkot כתב:זה דווקא נראה לי די פשוט... אתה קורא טעות הקלדה...
אם הסימונים היו כאלה אז המקדם החופשי היה צריך להיות a_-1...

אני מתברבר עם השאלה הזאת מיום שישי וזו טעות הקלדה...?
כלומר, זה הגיוני. באמת הכל מסתדר ברגע שאני מחליף את ה2 הזה ב1.

כנראה שזה היה כל כך ברור מאליו לכל שאשר האנשים שעושים את הקורס, שאפילו לא העלו את זה בפורום כשאלה.
קללות!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 יוני 2014, 22:13

Nucleus_Dawn כתב:
אני מתברבר עם השאלה הזאת מיום שישי וזו טעות הקלדה...?
כלומר, זה הגיוני. באמת הכל מסתדר ברגע שאני מחליף את ה2 הזה ב1.

כנראה שזה היה כל כך ברור מאליו לכל שאשר האנשים שעושים את הקורס, שאפילו לא העלו את זה בפורום כשאלה.
קללות!

אל תתבאס כי זו בדיוק הדרך שבה לומדים הכי טוב (AKA מטעויות, גם טעויות של אחרים תופס).

סמל אישי של המשתמש
Trouble
Minion

הודעהעל ידי Trouble » 17 יוני 2014, 22:22

מתוך עניין - איך בדיוק קורסרה עובד? אני מבין שזה אתר בסגנון KHAN ACADEMY רק שפה אתה באמת לומד ונבחן (ולא כמו שם שאתה בוחר מה שאתה רוצה ללמוד ואין חובה להבחן). האם לקורסים האלו יש ערך חוץ מהלמידה (אותה ניתן להשיג בKA)? האם ניתן להמיר את הקורס למקומות אחרים (למשל, אני יודע שבITUNES U יש תכנית של מספר אוניברסיטאות בארה"ב שמאפשרת ללמוד דרך האתר והתוכנה והלמידה מומרת לחלקים מהתואר)?

בכל מקרה, לכל למידה של מתמטיקה לשם הבנה, אני חושב שKA הוא המקום הכי טוב. יש שם הסברים אינטואיטיביים ראשית ופורמליים אח"כ, ואפשר לחזור על מה שרוצים מתי שרוצים וללא שום בעיות. חבל רק שאין מספיק חומר ברמה מתקדמת ממש (יש בעיקר רמת תיכון + תחילת תואר), אבל למרות זאת הוא אתר נהדר.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 יוני 2014, 22:26

Trouble כתב:אני חושב שKA הוא המקום הכי טוב. יש שם הסברים אינטואיטיביים ראשית ופורמליים אח"כ

גם בקורסים שלי יש הסברים אינטואיטיביים ראשית ופורמליים אח"כ... :ugeek:

סמל אישי של המשתמש
Trouble
Minion

הודעהעל ידי Trouble » 17 יוני 2014, 22:45

עם כל הכבוד, מהנסיון (המוגבל) שיש לי עם מרצים, הסברים אינטואיטיביים דורשים רמת הסבר גבוהה ולעתים, אם לא עושים אותם כמו שצריך, יכולים לבלבל יותר מלעזור. זו מיומנות שראיתי אנשים שיש לה אותה ואנשים שאין (מהם ניתן לשמוע הסברים של "תסתכל על התמונה של הכדור ותבין מיד שהמשיקים מאותה נקודה שווים"). ככה או ככה, אני עדיין מעריך מרצים שמשקיעים זמן בהסברים כאלה, כי זה עוזר לי רוב הזמנים, לעתים יותר מההסבר הפורמלי. כל עוד אתה לא משתמש במונח "קל לראות", חזק ואמץ. אף פעם אין מספיק אנשים שמוכנים לשבת איתך עד שתבין ;)

היופי בKA זה שההסברים מלווים ב"לוח" ממוחשב שעליו הוא מצייר, ובניגוד לרוב המורים שעברתי בחיי הוא משתמש בלוח בשביל להמחיש דברים כמו שצריך (עוזר כמובן שהוא יכול להוסיף דברים ממוחשבים וציורים מדויקים).
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 יוני 2014, 23:48

Trouble כתב:מתוך עניין - איך בדיוק קורסרה עובד? אני מבין שזה אתר בסגנון KHAN ACADEMY רק שפה אתה באמת לומד ונבחן (ולא כמו שם שאתה בוחר מה שאתה רוצה ללמוד ואין חובה להבחן). האם לקורסים האלו יש ערך חוץ מהלמידה (אותה ניתן להשיג בKA)? האם ניתן להמיר את הקורס למקומות אחרים (למשל, אני יודע שבITUNES U יש תכנית של מספר אוניברסיטאות בארה"ב שמאפשרת ללמוד דרך האתר והתוכנה והלמידה מומרת לחלקים מהתואר)?

בכל מקרה, לכל למידה של מתמטיקה לשם הבנה, אני חושב שKA הוא המקום הכי טוב. יש שם הסברים אינטואיטיביים ראשית ופורמליים אח"כ, ואפשר לחזור על מה שרוצים מתי שרוצים וללא שום בעיות. חבל רק שאין מספיק חומר ברמה מתקדמת ממש (יש בעיקר רמת תיכון + תחילת תואר), אבל למרות זאת הוא אתר נהדר.

אתה יכול לקחת שם איזה קורס שאתה רוצה, במגוון ממש גדול של נושאים.
הקורסים נבנים ע"י מי שיוצר אותם ויכולים להיות בהם רק הרצאות, או שאפשרל הוסיף דפי תרגילים ומבחני הגשה. גם התדירות נקבעת על ידי מי שיוצר את הקורס. גם המשמעות בעולם האמיתי של אותם קורסים היא החלטה של מי שבונה אותו, או מי שמחליט לתת לו משמעות.
כלומר, אם חברה מסוימת בונה שם קורס לעובדים פוטנציאלים, אז היא יכולה להכיר בו כחלק מההכשרה של העובד, או לתת לעובד שמצטיין בקורס בונוסים, אבל כל חברה אחרת בתחום יכולה לעשות את אותו הדבר.

במקרה של הקורס שאני לוקח, מדובר על קורס שמרצים מהאוניברסיטה העברית הקליטו ובנו. כל שבוע יש בין שעה וחצי ושעתיים של הרצאות עם הסברים, דף תרגילים ומבחן בנושא. הקורס בן 12 שבועות. כל מבחן יכול לזכות ב10 נק' לכל היותר, כאשר מי שמסיים את הקורס עם 100, מקבל מצטיין. כל מי שמקבל יותר מ60 עובר את הקורס ויכול ללכת בשבוע הראשון של הלימודים למבחן בנושאים שנלמדו בקורס. מעבר המבחן הזה מזכה אותך בנקודת זכות באוניברסיטה, בהנחה שאתה לומד מקצוע הנדסה, מדעי המחשב או עוד כמה מקצועות שאני לא זוכר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 יוני 2014, 01:23

Trouble כתב:עם כל הכבוד, מהנסיון (המוגבל) שיש לי עם מרצים, הסברים אינטואיטיביים דורשים רמת הסבר גבוהה ולעתים, אם לא עושים אותם כמו שצריך, יכולים לבלבל יותר מלעזור. זו מיומנות שראיתי אנשים שיש לה אותה ואנשים שאין (מהם ניתן לשמוע הסברים של "תסתכל על התמונה של הכדור ותבין מיד שהמשיקים מאותה נקודה שווים"). ככה או ככה, אני עדיין מעריך מרצים שמשקיעים זמן בהסברים כאלה, כי זה עוזר לי רוב הזמנים, לעתים יותר מההסבר הפורמלי. כל עוד אתה לא משתמש במונח "קל לראות", חזק ואמץ. אף פעם אין מספיק אנשים שמוכנים לשבת איתך עד שתבין ;)

היופי בKA זה שההסברים מלווים ב"לוח" ממוחשב שעליו הוא מצייר, ובניגוד לרוב המורים שעברתי בחיי הוא משתמש בלוח בשביל להמחיש דברים כמו שצריך (עוזר כמובן שהוא יכול להוסיף דברים ממוחשבים וציורים מדויקים).

אני מוכן לשבת עם סטודנטים כמה שידרש עד שיבינו... אני מוכן לשבת עם סטודנטים מתי שנוח להם ולא בשעות קבלה נוקשות שמתאימות לי. אני גם מעודד אותם לבוא במידה והם לא מבינים כל דבר שהוא. ועדיין, בקורס שבו 95% מהסטודנטים לא מבינים את החומר, רק כ10% יגיעו לשעות הקבלה וכמחצית מתוכם יגיעו רק פעם/פעמיים, לרוב ממש לפני המבחן.
ב6 השנים שבהן אני מתרגל היה לי מקרה בודד של סטודנט שהצליח להתיש אותי בשאלות (ודווקא בשנה הראשונה שלי כמתרגל). הוא היה מקרה מאוד מיוחד ומוכר היטב בפקולטה שיכל גם לשבת אצל מתרגלים ומרצים במשך 5 שעות ויותר ועוד אח"כ להתקשר אליהם בטלפון... בכל שאר המקרים הריכוז שלהם נגמר אחרי שעה/שעתיים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 יוני 2014, 01:37

omerkot כתב:אני מוכן לשבת עם סטודנטים כמה שידרש עד שיבינו... אני מוכן לשבת עם סטודנטים מתי שנוח להם ולא בשעות קבלה נוקשות שמתאימות לי. אני גם מעודד אותם לבוא במידה והם לא מבינים כל דבר שהוא. ועדיין, בקורס שבו 95% מהסטודנטים לא מבינים את החומר, רק כ10% יגיעו לשעות הקבלה וכמחצית מתוכם יגיעו רק פעם/פעמיים, לרוב ממש לפני המבחן.
ב6 השנים שבהן אני מתרגל היה לי מקרה בודד של סטודנט שהצליח להתיש אותי בשאלות (ודווקא בשנה הראשונה שלי כמתרגל). הוא היה מקרה מאוד מיוחד ומוכר היטב בפקולטה שיכל גם לשבת אצל מתרגלים ומרצים במשך 5 שעות ויותר ועוד אח"כ להתקשר אליהם בטלפון... בכל שאר המקרים הריכוז שלהם נגמר אחרי שעה/שעתיים.

סתם לידע כללי - אתה מוכן לשבת גם עם סטודנטים מהאוניברסיטה העברית? :D
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 יוני 2014, 01:53

Nucleus_Dawn כתב:
סתם לידע כללי - אתה מוכן לשבת גם עם סטודנטים מהאוניברסיטה העברית? :D

כן, אבל רק כשהראוטרים שלהם נדפקים (ורצוי בכאילו) ;)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 יוני 2014, 01:59

omerkot כתב:כן, אבל רק כשהראוטרים שלהם נדפקים (ורצוי בכאילו) ;)

מצוין... אני כבר יודע איך לדאוג לזה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Trouble
Minion

הודעהעל ידי Trouble » 19 יוני 2014, 21:41

אני יכול עוד איכשהוא להסתדר עם זה ששמו את המונדיאל ואת E3 בתקופת מבחנים, אבל STEAM SUMMER SALE?
HAVE SOME MERCY!

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 יוני 2014, 06:39

omerkot כתב:אני מוכן לשבת עם סטודנטים כמה שידרש עד שיבינו... אני מוכן לשבת עם סטודנטים מתי שנוח להם ולא בשעות קבלה נוקשות שמתאימות לי. אני גם מעודד אותם לבוא במידה והם לא מבינים כל דבר שהוא. ועדיין, בקורס שבו 95% מהסטודנטים לא מבינים את החומר, רק כ10% יגיעו לשעות הקבלה וכמחצית מתוכם יגיעו רק פעם/פעמיים, לרוב ממש לפני המבחן.

אני יודע שהרבה מתרגלים אמרו את זה כשלמדתי בעברית, אבל השיעורים של רובם היו כאלה גרועים, שלא הבנתי איזה אינטרס יש לי לשבת איתם לאחר מכן. אני חלילה לא אומר שזה המקרה אצלך, אבל לפעמים אם ממש לא מבינים את השיעור, לא מרגישים צורך מיוחד לבוא לשמוע מאותו המרצה הסברים פרטניים ומעדיפים להסתמך על חברים/אנשים אחרים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 יוני 2014, 10:06

Klayman כתב:
אני יודע שהרבה מתרגלים אמרו את זה כשלמדתי בעברית, אבל השיעורים של רובם היו כאלה גרועים, שלא הבנתי איזה אינטרס יש לי לשבת איתם לאחר מכן. אני חלילה לא אומר שזה המקרה אצלך, אבל לפעמים אם ממש לא מבינים את השיעור, לא מרגישים צורך מיוחד לבוא לשמוע מאותו המרצה הסברים פרטניים ומעדיפים להסתמך על חברים/אנשים אחרים.

:evil:
אני גם במקרה נמצא ברשימת המתרגלים המצטיינים של כלל האוניברסיטה והציונים שלי בפרמטר ההסברים הברורים משיקים למקסימום...
לרוב, מתרגלים שלא מסבירים את החומר כמו שצריך בכיתה פשוט לא יודעים את החומר ברמה מספקת.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 יוני 2014, 10:50

לכן סייגתי מראש!! הייתה לי תחושה שאתה מהחבר'ה הטובים. סתם רציתי להביא את הצד השני. :)
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 אוקטובר 2014, 09:09

ועוד שנת לימודים אקדמית נפתחת לה.
שתהיה שנה מוצלחת וקלה למתחילים, לממשיכים, ללומדים ולמלמדים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 אוקטובר 2014, 09:42

אכן, בהצלחה לכולם!

ולחדשים שמתחילים: אל תהססו לחלוק פה קשיים וחוויות - אנחנו פה כדי לייעץ ולעזור אם אפשר.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אוקטובר 2014, 14:03

וגם כדי להרגיש יותר טוב עם עצמנו, שכן אנחנו לא בסיוט הזה איתכם ;)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 אוקטובר 2014, 18:18

Laskin כתב:וגם כדי להרגיש יותר טוב עם עצמנו, שכן אנחנו לא בסיוט הזה איתכם ;)

פורמלית, חנן ואני עדיין סטודנטים... אני אפילו צריך לקחת עוד קורסים... :cry:

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 אוקטובר 2014, 19:19

גם אני, אבל בלי חובות של הקורס מלבד להגיע - ככה שאפשר באמת להינות :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 אוקטובר 2014, 21:20

bozeman כתב:גם אני, אבל בלי חובות של הקורס מלבד להגיע - ככה שאפשר באמת להינות :)

אני מחפש בנרות קורס בלי מבחן... כבר אין לי כח למבחנים ואני גם צריך להיות בכנס בסאן פרנסיסקו באמצע תקופת המבחנים...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 אוקטובר 2014, 21:37

אצלכם אין קורס שמיועד לדוקטורנטים?
לנו לקורסים לתארים מתקדמים יש 2 קודים, לתואר שני עם חובות הקורס, ולשלישי בלי. (מצד שני בד"כ זה בלי מבחנים גם ככה, בעיקר עבודות, שאנחנו רק צריכים להגיש משהו קטן כדי להראות שהיינו בקורס (התואר השני צריכים עבודות בהיקף סימינריון)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 אוקטובר 2014, 21:40

bozeman כתב:אצלכם אין קורס שמיועד לדוקטורנטים?
לנו לקורסים לתארים מתקדמים יש 2 קודים, לתואר שני עם חובות הקורס, ולשלישי בלי. (מצד שני בד"כ זה בלי מבחנים גם ככה, בעיקר עבודות, שאנחנו רק צריכים להגיש משהו קטן כדי להראות שהיינו בקורס (התואר השני צריכים עבודות בהיקף סימינריון)

לא. אין אצלינו דבר כזה. אנחנו נדרשים לעשות קורסים של תואר שני אבל בכמות נמוכה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 26 אוקטובר 2014, 21:43

בעסה.
אני יכול להבין למה לחייב לקחת קורסים, אבל למה כל החובות...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 אוקטובר 2014, 22:06

bozeman כתב:בעסה.
אני יכול להבין למה לחייב לקחת קורסים, אבל למה כל החובות...

נקודה קטנה היא שאצלינו אין חובת נוכחות... זה נכון שזה לא במיוחד חכם להבריז למרצה בקורסים של 3-4 סטודנטים אבל בד"כ זה לא המקרה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים