נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 מרץ 2015, 15:50

omerkot כתב:אם כבר העלתם את הנושא... אני הייתי צריך לקבל בשבוע שעבר תעודה על הצטיינות בהוראה (בזכות סקרים שמילאו עליי) אבל החרמתי את הטקס כי נעשו מסביב לזה כל כך הרבה פוילע שטיקים שהעדפתי לא להגיע בשביל לא להתנפח מעצבים.

יופי... אתה כבר נפוח מספיק (אני רומז שאתה בנוי כמו אל יווני, לא שאתה שמן).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 מרץ 2015, 18:41

Nucleus_Dawn כתב:
יופי... אתה כבר נפוח מספיק (אני רומז שאתה בנוי כמו אל יווני, לא שאתה שמן).

העיקר שלא נסחפת... :oops:

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 30 מרץ 2015, 18:47

omerkot כתב:אם כבר העלתם את הנושא... אני הייתי צריך לקבל בשבוע שעבר תעודה על הצטיינות בהוראה (בזכות סקרים שמילאו עליי) אבל החרמתי את הטקס כי נעשו מסביב לזה כל כך הרבה פוילע שטיקים שהעדפתי לא להגיע בשביל לא להתנפח מעצבים.

ספר , ספר רכילות!
(וכל הכבוד!)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 מרץ 2015, 22:09

bozeman כתב:ספר , ספר רכילות!
(וכל הכבוד!)

פולניה אחת שכמותך!
זה מסוג הדברים הרגילים שאתה מוצא במערכות בירוקרטיות מסואבות. הרקטור של האוניברסיטה מוציא רשימת מצטיינים נקיה מפוליטיקה אבל הפקולטה מייצרת רשימה אחרת עם חפיפה חלקית לזו הנקיה כשבזו הפוליטית חולקו תעודות למקורבים על חשבון כאלה שמופיעים ברשימה הנקיה ולא מופיעים בזו הפוליטית.
בשנה שעברה הופעתי רק בזו הנקיה ועשיתי קצת רעש אז השנה הופעתי בשתיהן. יש לי חברים שמופיעים השנה ברשימה הנקיה ולא בזו הפוליטית. יש לי גם חברים שמופיעים ברשימה הפוליטית ולא בזו הנקיה... יש לנו גם מצטיינת רקטור שאמנם מופיעה בשתיהן אבל היא סטודנטית שנה שלישית שתרגלה את החברים שלה בשנה שניה במשך שלושה שבועות בלבד (מתוך סמסטר של 14 שבועות) בקורס קליל ועל זה מצאו לנכון לתת לה תואר של מצטיינת רקטור (הדרגה הגבוהה ביותר).
בקיצור, זה לא רציני וזה מסריח אז ויתרתי על התענוג.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 31 מרץ 2015, 08:07

אני מדציע לך על העקרונות הללו, מקווה שזה אכן משנה משהו... (אולי יש דרך אחרת לשפר את המצב? למשל מכתב עלום שם עם הנתונים למבקר המדינה? הוא מבקר גם את האוניברסיטות...)
ומקווה שזה לא אומר שוויתרת על הפרס לגמרי (זה בכל זאת משהו חשוב לעתיד האקדמי במידה ואתה מעוניין בו...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 31 מרץ 2015, 12:21

bozeman כתב:אני מדציע לך על העקרונות הללו, מקווה שזה אכן משנה משהו... (אולי יש דרך אחרת לשפר את המצב? למשל מכתב עלום שם עם הנתונים למבקר המדינה? הוא מבקר גם את האוניברסיטות...)
ומקווה שזה לא אומר שוויתרת על הפרס לגמרי (זה בכל זאת משהו חשוב לעתיד האקדמי במידה ואתה מעוניין בו...)

זה לא משנה כלום לאף אחד. גם אין פרס אלא רק תעודה שכמוה כבר יש לי (כשבמקביל יש לי את המכתבים והפרסומים הפומביים שמצהירים על זכאותי ברבים, הן מטעם הרקטור והן מטעם הפקולטה). הגישה שלי בדברים האלה היא שהם self consuming כי הנזק שהם גורמים בטווח הבינוני/ארוך יחייב את המוסד להתנהל בצורה נורמטיבית ואין לי עניין לעשות רעש/לפגוע בפקולטה.
אמנם לא הצהרתי הצהרות בומבסטיות על חרם ויאללה בלאגן אבל כן היתה פגישה של מתרגלים עם הדיקאן וסגניתו ובסופה ניגשתי אל שניהם אישית, אחרי שהצגתי את עצמי (בין היתר כחבר בועד של ארגון הסגל הזוטר AKA "מנהיג הפועלים הרלוונטי"), ציינתי בפניהם את הדברים האלה עם פירוט ספציפי מאוד ורציתי לראות מה יהיו התגובות (שנעו בין "לא יכול להיות, אנחנו לא מאמינים שפרופ' 'פלוני אלמוני' יעשה דברים כאלה" ל"אנחנו לא יכולים לקחת להם את הזכאות אחרי שפירסמנו אותה מטעמים של הלבנת פנים") כך שמבחינתי לפחות, לא ניתן יהיה לטעון שזה לא היה ידוע.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 31 מרץ 2015, 12:42

נו באמת, אני זכיתי בשובר לסניף של ארומה שיש לנו בעבודה כי הייתי חבר בקבוצה (לא עזרתי, נשארתי על הכורסא כשאחרים ציירו) שציירה את הפוסטר שזכה מקום שני בטיול של החברה בספארי :D. הרעיון שלנו היה להכין שמיכה מקקי של פיל ומכוסה בריר היפופוטם למען שמירה על בידוד מושלם והרחקת מזיקים. עומר, קצת פרופורציה בבקשה :mrgreen:.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 31 מרץ 2015, 13:33

omerkot כתב:זה לא משנה כלום לאף אחד. גם אין פרס אלא רק תעודה שכמוה כבר יש לי (כשבמקביל יש לי את המכתבים והפרסומים הפומביים שמצהירים על זכאותי ברבים, הן מטעם הרקטור והן מטעם הפקולטה). הגישה שלי בדברים האלה היא שהם self consuming כי הנזק שהם גורמים בטווח הבינוני/ארוך יחייב את המוסד להתנהל בצורה נורמטיבית ואין לי עניין לעשות רעש/לפגוע בפקולטה.
אמנם לא הצהרתי הצהרות בומבסטיות על חרם ויאללה בלאגן אבל כן היתה פגישה של מתרגלים עם הדיקאן וסגניתו ובסופה ניגשתי אל שניהם אישית, אחרי שהצגתי את עצמי (בין היתר כחבר בועד של ארגון הסגל הזוטר AKA "מנהיג הפועלים הרלוונטי"), ציינתי בפניהם את הדברים האלה עם פירוט ספציפי מאוד ורציתי לראות מה יהיו התגובות (שנעו בין "לא יכול להיות, אנחנו לא מאמינים שפרופ' 'פלוני אלמוני' יעשה דברים כאלה" ל"אנחנו לא יכולים לקחת להם את הזכאות אחרי שפירסמנו אותה מטעמים של הלבנת פנים") כך שמבחינתי לפחות, לא ניתן יהיה לטעון שזה לא היה ידוע.

זה משנה - ביום שבו תרצה להתקבל על תקן (אלא אם כבר אתה על תקן במסלול לקביעות) אחד מהדברים שיכולים בהחלט לעזור זה שאתה יודע ללמד טוב ולא רק חוקר (לא במקום - אבל כשובר שוויון)
בכל מקרה, התנהלות כזאת באוניברסיטה מעציבה אותי. (לפחות במדעי החברה כולם יודעים שהאנושות נגזר דינה...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 31 מרץ 2015, 14:16

חנן, ב"לא משנה" התכוונתי לזה שהמחאה הפרטית שלי לא משנה כלום לאף אחד...
דודי, כמו שחנן רשם מידיעה, הדברים האלה לחלוטין אינם חסרי משמעות. מעבר לסוגיה (הנכונה לחלוטין ומוכרת לי) שהוא מעלה בנוגע לתקנים וקביעות באוניברסיטה, יש גם את עניין המכללות.
אחד מהאנשים שקיבל בשנה שעברה תעודת הצטיינות בהוראה אחרי ש"סידרו לו" אותה, מצא לאחרונה פוזיציה באחת המכללות (מהיחסית נחשבות יותר) ובמכללות הסוגיה הזו של איכות ההוראה היא קרדינלית. זה ממש לא שקול לכרטיסים לסינמה סיטי על מיצי מרה של כלבים.
אגב, בעודי רושם את הפוסט הזה, מישהי אצלנו רשמה לי בוואטסאפ שבמזכירות נתנו לה מעטפה להעביר אליי עם אזהרה שלא לקפל. אני מניח שזו התעודה האמורה...

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 יוני 2015, 16:21

יש לי חבר שחושב ללמוד אצל הבחור הזה---->http://www.svcollege.co.il/#!prepareyourselfforinterview/c1esd

מישהו מכיר?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 יוני 2015, 16:28

מה הוא רוצה ללמוד? חרטטנות?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 יוני 2015, 16:33

הבנתי זה qa.

יש לו כבר תואר ראשון בניגוב תחת... עכשיו צריך משהו מעשי והוא לא ממש מוצא את עצמו כבר זמן מה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 יוני 2015, 17:37

תשמע, האיש נראה יותר חרטטן בענייני קאוצינג, זה לא מתאים ללמידה טכנית ממש.
אז כיול להיות שהוא גם מבין בזה, אבל אישית הייתי מעדיף מישהו שהוא טכני שילמד אותי דברים טכנים, מאשר פלספן שילמד אותי דברים טכניים. אם הוא היה יודע את הטכני וצריך פלספן, אולי הייתי שוקל...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 יוני 2015, 20:05

למה אתה חושב שהוא "פלספן"... מה בקישור אומר לך את זה?
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 יוני 2015, 23:12

בעיקר זה שבהכנה לראיון עבודה טכני, הוא מספר על כיצד ללמוד על החברה "לדבג" לה את המוצרים או האתר (האתר????) וכביכול להראות למראיין שאתה שולט ומוכן לקדם את החברה.
עכשיו בגדול יש 2 בעיות עם מה שכתוב שם לגבי הייטק. אם אתה מנהל בכיר - אלו עצות לילדים (וגם אף אחד לא ינסה למצוא בעיות באתר של חברה כשאתה מנהל.) מנהל בכיר הוא בעל נסיון ולכן בכלל לא במעמד הזה.
עובד זוטר (טכני) בכלל המראיין רוצה לבדוק אותו טכנית, לכתוב בהוראות "הראיון שכבר מתחיל להידמות יותר לשיחה" זה לא רציני. הייתי בכתה ראיונות (גם כמראיין) ובדרג הזה , אני לא הולך לספר על החברה, מקסימום טיפה על הפרוייקט הספציפי שאנחנו בו (ובטח בחברה גדולה המרואיין לא יכול לדעת מה הוא לפני זה). ואני הולך לשאול הרבה שאלות טכניות. ככה שללמוד על האתר או מה החברה עושה - מאוד נחמד, אבל אחרי 2 דקות נראה מה הוא באמת יודע.
אז שוב - נכון שצריך להתכונן וכו וכו, אבל בפועל החבר שלך צריך ללמוד את הדברים הטכניים. ומורה שמוכר חירטוטים כאלו על הייטק - חשוד בעיני.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 יוני 2015, 00:32

תודה רבה חנן... אני ישלח לו את מה שכתבת.

עריכה:
אז יש למישהו המלצה בנושא של ללמוד qa (או איך שלא תקראו למה שהוא רוצה ללמוד) ?
Benjamin Franklin

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 18 יוני 2015, 20:50

swiss-the-engine כתב:תודה רבה חנן... אני ישלח לו את מה שכתבת.

עריכה:
אז יש למישהו המלצה בנושא של ללמוד qa (או איך שלא תקראו למה שהוא רוצה ללמוד) ?

ממעט הידע שיש לי בנושא - המקום הכי טוב ללמוד בו דברים כאלו הוא John Bryce. הוא המקום הנחשב ביותר, עד כמה שאפשר ל-IT ולדברים כאלו. הבעיה היא אחרת, לרוב במקצועות מסוג זה, ובנישה הזאת כמעט תמיד מחפשים את הנסיון ופחות את הלימודים.
http://www.johnbryce.co.il/%D7%A7%D7%95 ... 0%D7%94-qa

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 יוני 2015, 23:56

חנן, האם מההיכרות שלך יש בכלל שוק לבוגרים של קורסים כאלה? ממה שאני ראיתי בזמנו, אנשי QA היו הנדסאים או בוגרי תארים רלוונטיים במכללות.
אם אנשים נשלחים מטעם מקום העבודה לקורסים כאלה אז זה בהחלט סביר בעיני אבל ללכת ללמוד את זה בלי שיש לך עבודה מתאימה או רקע משמעותי בתחום זה נראה לי קצת מופרך.
אני לא פעם הורדתי לקרקע אנשים שהיו בטוחים שהם צריכים רק לעשות קורס XYZ במכללת שקר כלשהו בשביל למצוא עבודה וקשישים גריאטריים כמוני עוד זוכרים היטב את פרסומות הטרום בועה המופרכות להכאיב של "תעשה קורס חרטא אצלנו ותצא לפנסיה לפני ההורים שלך" (אם אני לא טועה אלה היו פרסומות של ג'ון ברייס). בפועל, כמו שחנן אמר בצדק רב, אנשים מתקבלים לעבודה על בסיס הרושם האישי והמקצועי שהם משאירים על הבוחנים ולא על בסיס הבקיאות שלהם באתר של החברה ואם אני צריך לבחון את המכללה הזו ע"פ האתר שלה אז אני לגמרי עם חנן, זה מריח כמו נוכלות/שרלטנות...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 יוני 2015, 00:00

גון ברייס הם יחסית בסדר, הקישור הקודם הם שרלטנים.
העניין גם גון ברייס לקורס מקצועי כל שהוא, שקשה להתקבל עם קורס אחד כזה בלבד. צריך רקע של לימודים באופן כללי. קשה לי להגיד שאני זוכר מקרה אחד שקיבלנו מישהו שהיה רק עם קורס כזה, אולם אני יודע שלתפקיד QA הכי זוטר, כשהיה לחץ לא זרקו את הקו"ח לפח לגמרי, ונתנו ראיון טלפוני לבדוק אם יש טעם להזמין בכלל לראיון פנים מול פנים (לא היה ובזה זה נגמר).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 19 יוני 2015, 00:50

ברור. ג'ון ברייס היא חברה לגיטימית, אני כמובן התייחסתי למכללה בקישור שאריק הביא.
אבל אם אני מחדד את השאלה, אם יופיעו אצלכם שני אנשים לתפקיד QA ולשניהם יש רקע כללי דומה (נגיד ששניהם עשו תואר בהנדסת מחשבים במכללה כלשהי ושניהם חסרי נסיון). הראשון עושה רושם יותר טוב אבל בלי קורס QA והשני עושה רושם פחות טוב אבל עם קורס QA. את מי תקחו?
ממה שאני מכיר זה יהיה את זה עם הרושם היותר טוב ולא את זה שעשה קורס. הקורס הזה יכול להיות משמעותי רק במקרה הלגמרי לא סביר שיופיעו לראיונות אנשים נטולי כל עדיפות אחרת...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 יוני 2015, 09:15

אתה בגדול צודק, השאלה היא רק מה הרושם. לשניהם יעשו מבחנים, ויתנו להם לענות על שאלות (למשל נותנים להם תיאור של פונקציונאליות, או מסך במערכת ומבקשים שיכתבו תוכנית טסטים בשבילם.) מי שיענה נכון יותר, רחב יותר וכדומה, הוא זה שכנראה יתקבל.
השאלה אם קורס יגרום לזה שעבר אותו להיות זה שיענה נכון יותר...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 יוני 2015, 12:12

omerkot כתב:חנן, האם מההיכרות שלך יש בכלל שוק לבוגרים של קורסים כאלה? ממה שאני ראיתי בזמנו, אנשי QA היו הנדסאים או בוגרי תארים רלוונטיים במכללות.

יש בהחלט שוק, פחות בחברות הייטק "אמיתי" ויותר בחברות IT למיניהן אבל לא רק, ואני מכיר לפחות כמה בוגרי "קורס הסבה" שאפילו לא מחזיקים בתעודת הנדסאי והתמקמו בכל זאת בתעשיה. יש כמובן פערי שכר בהתאמה, וזה תלוי כמובן בעונה ומצב השוק - כשהוא יורד לקרשים הראשונים ללכת הם בדרך כלל אנשי הQA ללא השכלה אקדמית.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 24 יוני 2015, 13:02

לכל הסטודנטים והסטודנטים לעתיד, איך החלטתם מה ללמוד, ואז איפה ללמוד ?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 24 יוני 2015, 13:11

MGS FREAK כתב:לכל הסטודנטים והסטודנטים לעתיד, איך החלטתם מה ללמוד, ואז איפה ללמוד ?

חשבתי על זה המון (ושיניתי את דעתי אינספור פעמים). היה לי כיוון כללי ומטרות מסוימות. העקרונות המנחים היו ללמוד מקצוע שיאפשר לי לעבוד וגם יהיה לי מעניין ויקרב אותי לחלום שלי (לפתח משחקים בקנדה).
התייעצתי פה לא מעט. יש לנו כאן אקדמאים ולא מעט שעובדים בהיי טק, אז הם מכסים יפה את שוק העבודה הפוטנציאלי במקצועות מסוימים.

לגבי איפה, היתה לי העדפה ללמוד בטכניון, אבל תנאי הקבלה שלהם לתארים פופולאריים מאוד גבוהים. התקבלתי לתל אביב ולעברית. בחרתי בעברית, בסופו של דבר. גם כי אני לא מת על תל אביב וגם כי בדקתי מגוון דירוגי אוניברסיטאות בין לאומיים והעברית (וספציפית הפקולטה למדעי המחשב) היתה במקומות גבוהים יותר באופן עקבי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 יוני 2015, 20:44

אהבתי מחשבים מילדות אז היה לי די ברור שאני אלך על מדעי המחשב. מבחינת המקום, שמעתי דברים ממש טובים על הבינתחומי וגם הם היו המקום המכובד היחיד שהיה לו תוכנית משחקי וידאו. התוכנית משחקי וידאו חרא אגב, אבל מבחינת לימודי מדעי המחשב פשוט מצויין.
We're just normal men. We're just innocent men

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 42 אורחים