נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי bozeman » 20 אוקטובר 2015, 03:11

עוד פעם, השאלה מה רוצים להשיג מהלימודים. אם זה רק תעודה, זה משהו אחד. אבל לימודים אקדמיים, מרחיבים אופקים, לומדים דברים לעומק. (כן, יותר מאשר לבד) אפילו אם אח"כ לא משתמשים בהם, ההשקעה, החקירה לכשעצמה מהווה כישורים לעבודה, בטח אם לוקחים את הלימודים ברצינות.
וכדאי גם להתחשב בנקודות האלו. לא קל ללמוד בהמשך עם משפחה ועבודה מלאה (זה תמיד יבוא על חשבון משהו אחר חשוב, כמו אצלי בFO4...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 25 אוקטובר 2015, 09:23

Shlomix כתב:אין זמן יותר טוב לשאלות על העתיד האקדמי מאשר היום הראשון ללימודים!
אז ככה:
אני משתחרר בינואר, ויש לי כבר כיוון לעבודה בהיי טק (SAP BI) בזכות הניסיון שצברתי בצבא, זה כבר די סגור, אם כי יכול להיות שאצא לטיול לפני שאתחיל לעבוד.
אומנם יש עוד לא מעט זמן עד אז, אך ההתלבטות הגדולה שלי היא לגבי הלימודים האקדמיים בשנה הבאה.
בעיקרון, הכיוון שלי כרגע הוא מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, הנטייה שלי כרגע היא לכיוון מדעי המחשב. אשמח להמלצות גם בנושא הזה.
יש לי כמה אופציות:
1. להמשיך לעבוד במשרה כמעט מלאה וללמוד במקביל באוניברסיטה הפתוחה או במכללה. האופציה הזו פחות מועדפת עליי, אבל היא מאפשרת לי להרוויח סכום כסף מכובד ולא פחות חשוב, לצבור עוד ניסיון קריטי. לא מעט אנשים המליצו לי על האפשרות הזו, למרות שהיא מאוד קשה ולא מתאימה לכל אחד, אין ספק שהרווח פה הוא מאוד גדול.
2. ללמוד באוניברסיטה במרכז (כנראה ת"א) ובמקביל לעבוד במשרת סטודנט מצומצמת במיוחד כדי להמשיך לשמור על הניסיון שלי בתחום שמתפתח יחסית מהר בתקופה הזו.
3. רק ללמוד, לפחות בשנתיים הראשונות שנחשבות יותר קשות.

אם אתה הולך על אוניברסיטה ותואר במדעי המחשב / מדמ"ח - קח בחשבון שלפחות בשנה הראשונה (וברוב המקרים בשנתיים הראשונות) מדובר בללמוד נטו - כל הרקע הטכני שלך כנראה לא יקל עליך כל כך בלימודים התאורטיים בתחילת הדרך. מצטרף גם להמלצה של עומר לגבי אפשרויות הקידום: אם אתה יכול להרשות לעצמך תואר מבחינת רף ציונים והידיעה שאתה חי ברמת חיים נמוכה יותר עכשיו - לך על זה.

אגב, אני לא יודע כמה אנשים מתעניינים בזה, אבל יש עכשיו בתעשיית המשחקים המקומית ביקוש מאד גדול למפתחים בדגש על יוניטי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2015, 18:29

מעניין מה שאתה אומר כי בזמנו (לפני שלוש שנים נדמה לי) חפשתי מקום נומאלי לעבוד בו בתעשית המשחקים בארץ וכל מה שמצאתי היה בררה רצינית. לפחות אז לא היה סטודיו אחד רציני, רק אוסף של משחקי פייסבוק או IOS או F2P. דווקא יוניטי זה בC#, הפורטה שלי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 25 אוקטובר 2015, 19:32

DrKeo כתב:מעניין מה שאתה אומר כי בזמנו (לפני שלוש שנים נדמה לי) חפשתי מקום נומאלי לעבוד בו בתעשית המשחקים בארץ וכל מה שמצאתי היה בררה רצינית. לפחות אז לא היה סטודיו אחד רציני, רק אוסף של משחקי פייסבוק או IOS או F2P. דווקא יוניטי זה בC#, הפורטה שלי.

אין באמת תעשיית משחקים בארץ, הטופ זה פלריום שזה משחקי דפדפן בפייסבוק לשוק הרוסי. מספיק לראות מה מתחרה בכנס השנתי של האיגוד הישראלי ששכחתי את שמו (זה שגיא חבר בו) כדי להבין שהתעשייה פה היא דיי לא קיימת בכל הקשור לסוג המשחקים שכולנו משחקים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2015, 19:52

עכשיו יש משחק ישראלי טוב סופסוף, מאשרום 11, אבל זה משחק משפחתי שפותח על ידי כמה אחים/אחיות (או נשים, לא בטוח כי כולם עם אותו שם משפחה) ולא ממש חברה.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 25 אוקטובר 2015, 21:29

חנן, האמת היא שכרגע אני דווקא מצפה מתואר במדמ"ח להרחיב מעט את האופקים שלי ולתת לי אופציות נוספות לעבודה בשוק ההיי-טק. אני לא סגור אם אני אמשיך בתחום ה-BI/SAP, אפילו שהמשכורות שם די הדהימו אותי.
אני מודה שהמתמטיקה והקורסים התיאורטיים בשנתיים הראשונות מורידים מהחשק ללמוד את התואר הזה, אבל לדעתי זה חשוב שיהיה לי עוד מקצוע בכיס, בטח כשאני תלוי רק ב-SAP כמוצר היחיד שאני יכול לעבוד עליו. כמובן שבשנים הקרובות תהיה עבודה לכל אחד בתחום כי הביקוש עצום, אבל האם אפשר להבטיח שהמוצר של SAP יהיה המוביל בשוק גם בעוד עשור או שניים?

גיא, מבחינת הציונים בבגרות/פסיכו' אני אני מתקבל לכל תואר זניח בכלכלה, כזה או אחר, וגם למדמ"ח חד חוגי בת"א, אז מאמין שזה תקף גם לשאר האוניברסיטאות.
השאלה היא האם יש משמעות להבדל בתואר - תואר במדמ"ח יקדם אותי יותר מתואר בכלכלה בתחום הזה?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 אוקטובר 2015, 19:16

DrKeo כתב:מעניין מה שאתה אומר כי בזמנו (לפני שלוש שנים נדמה לי) חפשתי מקום נומאלי לעבוד בו בתעשית המשחקים בארץ וכל מה שמצאתי היה בררה רצינית. לפחות אז לא היה סטודיו אחד רציני, רק אוסף של משחקי פייסבוק או IOS או F2P. דווקא יוניטי זה בC#, הפורטה שלי.

או, לא לא לא. לצערך הרב אני לא מדבר על מה אתה נאלץ לפתח בפועל: נכון להיום זה באופן מצער משחקי סושיאל קזינו בהרבה מאד מקרים, או חצי משחקים חצי אפליקציות לכל מיני מטרות אחרות, או תשתיות טכנולוגיות, או משחקי ילדים. אין מה לעשות כי בסופו של דבר אלו הנישות שהתעשייה הישראלית זיהתה מוקדם ומייצרים עבורה (הרבה מאד) כסף.
אבל אני כו מדבר על זה שכמעט את כל הדברים האלו ועוד מפחתים היום על יוניטי, והחברות האלו מתפתחות ואיתן דרישה למפתחים רק הולכת וגדלה. כנס קזואל קונקט האזורי שהתרחש בשבוע שעבר בתל אביב (במקום קייב בשנים קודמות) עם קרוב ל-2000 מוזמנים (כמעט חצי מהם מחו"ל) די מיצב את התעשייה המקומית.

החדשות הטובות הן שמלבד הכמות הגדולה של מפתחים שמחפשים כאן, בסופו של דבר חלק גדול מהעובדים הם כן גיימרים בנשמה. זה אומר שלצד המשחקים הפשוטים והרווחיים שהם הלחם והחמאה של החברות האלו יש גם דחיפה מבפנים להוציא משחקים קצת יותר מתקדמים ומורכבים, ואני מאמין שבקרוב אנחנו נתחיל לראות את הפירות של זה. יש כאן בארץ כמה חברות גדולות וממוסדות בנישות ספציפיות (סיידקיק, פלאריום, פלייטיקה, טאבטייל) אבל לצידן סטודיואים יותר קטנים שקמו כמו Tacticsoft, 7 Elements, moon active, planet of the apps, Jelly Button ואחרים - ובערך בכולם מחפשים עובדים. בנוסף יש כמה יוזמות מקומיות או חצי מקומיות (די בתחילת דרכן) של מפתחים שעובדים בזמן הפנוי שלהם ולא מכוונים לשוק המובייל/סושיאל אלא למשחקי PC להפצה בסטים, שכבר הולידו פה ושם קמפיין קיקסטארטר (Civcraft), משחקים שעברו גרינלייט (Judgement) ואפילו פרוייקט חצי ישראלי שכבר הוכיח את עצמו בדמות Ori and the Blind forest אחד. דווקא מאשרום 11 פותח ע"י איתי קרן שהספיק כבר להגר לניו יורק, אז להחשיב את זה כישראלי זה קצת נטלי פורטמני מצידנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אוקטובר 2015, 00:00

לצערי הרב כל החברות שציינת הן עדין חברות מובייל וזה קצת מבאס. חשבתי שיש איזו חברה מבטיחה שלא שמעתי עליה שיכולה להיות הגביע הקדוש שלנו. כל הקונספט הזה של החברות שנמצאות "ליד" גיימינג אמיתי אבל לא באמת הולכות לשם מתסכל אותי. יש בישראל בעיה ממש קשה של יצירתיות, יש המון אנשי TECH ואני בטוח שבשניה שמישהו יפתח סוג של נוטי דוג ישראלית יאיישו את תפקידי הTECH תוך שלוש שניות אבל יש בעיה מאוד קשה של חבר'ה יצירתיים בארץ. הישראלים פשוט לא ידועים בזה כמו הפולנים למשל. בישראל לא דוחפים לזה ולדעתי זאת הסיבה שהתעשיה מתה לגמרי בארץ חוץ מאשר חברות "כסף כסף כסף האקזיט מעבר לפינה".

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 27 אוקטובר 2015, 12:11

DrKeo כתב:לצערי הרב כל החברות שציינת הן עדין חברות מובייל וזה קצת מבאס. חשבתי שיש איזו חברה מבטיחה שלא שמעתי עליה שיכולה להיות הגביע הקדוש שלנו. כל הקונספט הזה של החברות שנמצאות "ליד" גיימינג אמיתי אבל לא באמת הולכות לשם מתסכל אותי. יש בישראל בעיה ממש קשה של יצירתיות, יש המון אנשי TECH ואני בטוח שבשניה שמישהו יפתח סוג של נוטי דוג ישראלית יאיישו את תפקידי הTECH תוך שלוש שניות אבל יש בעיה מאוד קשה של חבר'ה יצירתיים בארץ. הישראלים פשוט לא ידועים בזה כמו הפולנים למשל. בישראל לא דוחפים לזה ולדעתי זאת הסיבה שהתעשיה מתה לגמרי בארץ חוץ מאשר חברות "כסף כסף כסף האקזיט מעבר לפינה".

קח בחשבון שדווקא חלק מהדברים שציינתי הם במפורש לא למובייל: אורי והיער, Civcraft, Suncrash, Fort Triumph ועוד כמה משחקים בשלבים מוקדמים של אפייה שבכלל לא מסתכלים על המובייל אלא מטרגטים את סטים בתור הפלטפורמה העיקרית (או היחידה) - משהו שלפני שנתיים-שלוש פשוט לא היה קיים. אבל אלו משחקי אינדי ש(מלבד אורי) עוד צריכים להוכיח את עצמם ומן הסתם לא מכוונים להיות נוטי דוג או חברות מסחריות גדולות - מי שרוצה להשתלב בהם צריך לעשות את זה בזמן הפנוי שלו אחרי העבודה ה"רגילה" (או על חשבון ההורים / בת הזוג).
למעשה, אם אתה מחפש משחק להשתלב בו כמפתח בזמן הפנוי שלך אני יכול להמליץ לך על יותר מפרוייקט אחד כזה (למשל הייפרספייס אדמירלס: משחק שהתחיל מקבוצת מודרים בינלאומית של FTL).

לפולין היה שוק מקומי גדול של 50 מליון איש, יחסית נטול קונסולות וגם לא יודע אנגלית ככה שצריך בשבילו תרגום ולוקליזציה. ככה קמה CDP ומזה היא הביאה את הכסף שלה בשביל להרים מותג גדול, אבל בישראל פשוט אין לך את הלוקסוס הזה של שוק מקומי רלוונטי. הכסף צריך להגיע ממקום אחר, והמקום שממנו הוא הגיע זה מודלים עסקיים שנראה שעובדים טוב במובייל.
מצד שני, מה רע בדיוק במובייל? לא כל מובייל זה קזינו ופארמוויל, ויש ז'אנרים שיכולים לעבוד במובייל מצויין - במיוחד עם מסכי הטאבלטים הגדולים יותר ובתקווה ה3d touch בעתיד הקרוב שעוד יותר ישפר את הממשק. תסתכל על משחקים מסחריים גדולים שבכל זאת הגיעו כמו Xcom או הארתסטון למשל, או מותגים אחרים שבנו חוויה מותאמת מצד אחד אבל לא מתפשרת ומרדדת מצד שני (לארה קרופט גו והיטמן גו למשל). לאייש תפקידים טכנולוגיים בחברות כאלו זה קשה פשוט כי אנשים טכנולוגיים לא מודעים לזה שיש כאן תעשייה כזו בכלל, וגם אלו שיודעים לא בהכרח מגיעים עם הרקע המתאים (כמה מפתחי C++ עם ניסיון מעשי של 3 שנים בOpenGL אתה מכיר?)

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 21 נובמבר 2015, 11:39

אם אני מבין, יש פה אנשים שלומדים/סיימו תואר שני או דוקטורט, נכון?

סיימתי לא מזמן תואר במדעי הצמח ברחובות וכרגע אני עובד במעבדה ליד הבית שלי, אני עם הזמן נוטה לרצות להמשיך לתואר שני.
החלטתי שאחפש תואר שני קודם לפי המנחה, לפי התחום שאני מתעניין בו. יש לי כבר כמה שמות של מנחים פוטנציאלים שחלקם כבר פגשתי אותם בלי קשר לתואר שני. אמרו לי שצריך כמה שיותר מוקדם לחפש מנחים לפני שכל המעבדות מתמלאות, מתי כדאי להתחיל ליצור איתם קשר? כי ראיתי שהשנה אקדמית הבאה מתחילה רק ב-30 באוקטובר 2016 וזה קצת מוקדם מדי לא?
בנוסף, כמו שאמרתי, אני נוטה לבחור תואר לפי המנחה קודם, אם המנחה נניח במידה מסוימת עובד במכון מחקר שנמצא למשל בערבה או בגולן ואין לו ממש קשר לאוניברסיטה/מכללה אז אין מניעה שהוא יהיה מנחה שלי ואלמד באוניברסיטה/מכללה הקרובה (בהנחה שיש להם תוכנית לימודים מתאימה לתואר שני).

תודה רבה !

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 נובמבר 2015, 16:49

זה שונה ממקום למקום וממנחה למנחה אבל בגדול אין לזה קשר ישיר למועד תחילת הלימודים. אתה יכול לסגור מראש ולהתחיל רק עם תחילת הלימודים ולפחות מההיכרות שלי עם תל אביב, אין מניעה להתחיל ללמוד במרץ ואין גם מניעה להתחיל לעשות מחקר לפני (במידה וזה מסתדר כלכלית) ולכן לא הייתי מחכה.
נקודה חשובה אחת, המנחה חייב להיות בן אדם שאתה מסוגל לתקשר איתו ולעבוד איתו בצורה טובה. זה יותר חשוב מאשר מישהו שחוקר משהו שנראה לך טיפונת יותר מעניין.
ראיון אצל מנחה פוטנציאלי זה סוג של ראיון עבודה דו כיווני... שניכם מראיינים אחד את השני. הוא ישאל אותך שאלות אבל חשוב גם לשאול אותו שאלות ענייניות הן לגבי המחקר והן לגבי התנאים. כמו כן, במידה והמנחה נראה לך אז זה לגיטימי, מקובל וחשוב לבקש לדבר עם סטודנטים של אותו מנחה ולשאול אותם שאלות רלוונטיות כמו הנגישות שלו לסטודנטים, צורת ההנחיה, המשאבים שיש לו, גובה המלגות, הנכונות שלו לשלוח לכנסים בחו"ל, אופי העבודה היומיומית וכו. זה משתנה דרמטית ממנחה למנחה גם באותם מוסדות וחשוב שתהיה לך תמונה ברורה לפני שאתה מתחיל.

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 21 נובמבר 2015, 20:49

תודה,
אני אולי טס במאי - יוני אז לא בטוח שיסתדר לי מבחינת הלימודים לכן אני נוטה לאוקטובר הקרוב.
בגלל שהזכרת את החשיבות של המנחה אז אני כבר בקרוב אתחיל ליצור קשרים עם כל מיני מנחים שמעניינים אותי.
יש מנחים שיכולים לקבל הצעות מחקר של סטודנטים?

בנוסף עוד דבר אחד לשאול... יש לי קרובת משפחה שהיא חוקרת די ידועה בקרב חוקרי התחום שלה (אני מעוניין ללמוד תחום קרוב לשלה) והיא אפילו הייתה דיקנית באחת מהאוניברסיטאות, רצוי לקחת ממנה מכתב המלצה או שלא?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 נובמבר 2015, 21:37

חשבתי שאתה רוצה להתחיל עכשיו אבל חושב שאי אפשר עד אוקטובר... אם אתה בכל מקרה לא מתכוון להתחיל לפני שנה הבאה אז אני הייתי שולח מיילים לשניים שלושה פרופסורים כאלה ושואל ישירות אם כדאי לטפל בזה כרגע או שעדיף לחכות (סטודנטים מסיימים מתי שהם מסיימים וסטודנטים גם עוזבים באמצע ככה שלא תמיד הם יודעים שנה מראש מה יהיה המצב בקבוצות שלהם).
לעניין הצעות מחקר של סטודנטים אז התשובה החד משמעית היא שכן - יש כאלה שאפילו מעריכים רעיונות שמגיעים מהסטודנטים אבל אלה חייבים להיות נושאים שגם מעניינים אותם (מעבר לזה שבאינסוף מקרים אתה מתחיל מחקר בכיוון מסוים והוא מסתיים במקום אחר למדי... זה חלק מהעסק).
לגבי המכתב, אני לא יכול לתת לך תשובה חד משמעית. אני מאמין שאצל חלק מהאנשים הדבר הזה יכול להיות חיובי ואצל חלק אחר זה יכול להיות שלילי (למשל אם יש להם היסטוריה לא טובה איתה או שהם חולקים עליה בנושאים אקדמיים מסוימים). ממה שאני מכיר, אין ציפיה שסטודנט לתואר שני יביא המלצות מעבר לגליון ציונים.
בכל מקרה, כל מה שאני רושם לך כאן מבוסס על ההיכרות הפרטית והנסיון הפרטי שלי כדוקטורנט להנדסה בתל אביב ואני חייב לסייג שיתכן ובמקומות אחרים/תחומים אחרים הדברים מעט שונים.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 22 נובמבר 2015, 04:33

אני בגדול מסכים עם עומר. מחזק גם את הנקודה שהתקשורת עם המנחה היא חשובה ביותר. וכמו עבודה, לעתים לא בטוח שניתן לדעת אם זה מתאים. תשאל דברים שאתה יודע שטובים לצורת העבודה שמתאימה לך (צמוד או לעתים רחוקות, נגישות וכדומה) כמו כן קח בחשבון שנושא זז לעתים מאיפה שחושבים וכן שגם מנחה יכול לזוז...
תמונה

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 22 נובמבר 2015, 16:46

אם הייתי רוצה להתחיל ללמוד עכשיו אני גם לא יודע עד כמה זה אפשרי כי חבר שלי אמר שמבחינת המלגות כל הדלתות סגורות בפניי, אני גם צריך לחסוך קצת כסף.
בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל אביב מבקשים מכתבי המלצה, אני חושב שאביא כבר מהמרצים שלמדתי אצלם ועבדתי אצלם... אני רק מקווה שאאזור אומץ ואפנה אליהם שוב.
יש לי כבר רעיון למחקר עצמו, אני מודע לכך שהרעיון למחקר יכול להסתיים במקום אחר לגמרי, זה כבר קרה לי בתואר ראשון בעבודת מחקר והוא יצא יותר טוב ממה שחשבתי אבל אני תמיד פתוח גם למחקרים מהמנחים במידה והם יהיו מעניינים ממה שחשבתי עליו בעצמי. בגדול החוקרים שחשבתי עליהם הם פחות או יותר מאותו תחום שאני מתעניין בו ואני רוצה להתחיל להתמקד יותר בתחום הזה ואולי אפילו לעבוד אחרי תואר שני.
בקשר למנחה, מניסיוני אני אוהב יותר שנותנים לי חופש פעולה ומחשבה, אני לא ממש זקוק למנחה צמוד אלא אם יש משהו שאני לא באמת מבין במהלך העבודה. אה וכמובן שהמנחה תמיד יוכל לזרוק חוות דעת מדי פעם.
אני אוכל לברר דרך דודה שלי על סמך ההיכרות שלה עם האחרים...

תודה, אני אעדכן במהלך הזמן. :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 נובמבר 2015, 21:10

אם היית איתם בקשרים טובים אז אין שום בעיה לפנות אליהם ולבקש מכתבי המלצה - הם ממלאים מכתבי המלצה כאלה על ימין ועל שמאל.
לעניין המלגות, זה תחום שיש בו הרבה חופש פעולה... יש מלגות מוסדרות של המוסד/מדינה והן בד"כ סמסטריאליות אבל אם יש למנחה כסף, הוא יכול לתת לך מלגות חד פעמיות או חודשיות משלו.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

Tamir
Padawan

הודעהעל ידי Tamir » 16 פברואר 2016, 17:56

היי חבר'ה!
מלא זמן לא הייתי כאן...
בכל מקרה, נכנסתי עכשיו לקבע (חתמתי מראש, ניצלו אותי כשהייתי צעיר :() ואני רוצה להתחיל ללמוד באוקטובר תוך כדי. אני מתכנת בצבא ואני רוצה להמשיך להתעסק בזה באזרחות. יש לי כרגע כמה כיוונים אפשריים:
- להתחיל ללמוד במכללה מדעי המחשב, במחשבה על לעשות אחר כך תואר שני במשהו קצת שונה - חשבתי על מנהל עסקים או מדעי המוח. הם קצת שונים אבל כל אחד ירחיב לי את האופקים בצורה כלשהי (כנראה מדעי המוח יהיה יותר מאתגר כי אצטרך להשלים דברים...)
- ללמוד במכללה משהו קצת שונה כמו ניהול/כלכלה - נראה לי המקצועות האלה יותר יתאימו לתואר שני, כי גם אם ארצה להתקדם לניהול, הבסיס למקצוע שלי הוא מדעי המחשב.
- לחכות לשחרור וללמוד באוניברסיטה מדמ"ח - שזה אומר לדחות את הקריירה כשאני כבר יכול ישר להשיג משרה טובה אחרי השחרור. אם כבר אעשה את זה אני אעדיף לנצל את ההזדמנות שאני לומד במשרה מלאה כדי להרחיב אופקים וללכת על מסלול טיפה אחר כמו זה: https://go.tau.ac.il/ba-brain-computers

אני צפוי להשתחרר באוגוסט 2017

אשמח לעצות :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 פברואר 2016, 18:50

ברוך השב!
אישית הייתי שוקל תואר במדעי המחשב בפתץוחה אם אתה חושב שתוכל לעמוד בזה - זה גם יהיה שקול כמו כל תואר אוניברסיטאי וגם במקביל. בגדול תואר ממכללה נחשב פחות.
בנוסף במידה ואתה לומד מסלול שהוא "לא למטרות עבודה ישירות" (למשל מנהל עסקים כשאתה רוצה לעסוק בתכנות) צריך מחשבה טובה מאוד כי מעבר לזמן זה גם כסף. אני בעד השכלה גם לא למטרות עבודה - אבל רק כזה נעשה כבחירה מושכלת ומודעת. לא תואר לשם תואר.
בנוסף אתה עדיין נחשב צעיר ולכן לא מדובר במשהו שהוא להשאר מאחור.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 פברואר 2016, 07:27

אתה רוצה לעסוק בפיתוח באופן כללי בעתיד, או ספציפית בניורוביולוגיה (ואז לשקול ברצינות תואר שני או דוקטורט בהמשך)?
אם אתה לא מעוניין להיכנס לנישה הזו אז עדיף לך להישאר עם לימודי מדעי המחשב טהורים ולשמור על האפשרויות פתוחות. מדעי המח כהרחבת אופקים זה משהו מאד מאד ספציפי, אבל אם אתה שוקל ללמוד בעברית יש להם מסלולים דו חוגגים מעניינים כמו מדעי המחשב-קוגניציה ולצאת עם תואר כפול (יש מצב שגם בן גוריון ותל אביב מציעים משהו דומה, כדאי לבדוק). אם אתה שוקל להמשיך ישירות לתואר שני בניהול, גם פה אני יכול להמליץ על המסלול המשולב של האוניברסיטה העברית עם תואר ראשון במדעי המחשב והמשך ישיר לMBA, שבתאוריה אפשר לסיים בארבע שנים (ועם פטור מGMAT) אבל בפרקטיקה יכול להיות שתרצה לפרוס אותן על חמשב שנים רגילות כדי לעבוד במהלך התואר.

מעבר לזה, מצטרף להמלצה של חנן: אם יש לך קצת זמן פנוי נסה לצבור נקודות בפתוחה שאחר כך אולי תוכל להזדכות עליהן בתואר אוניברסיטאי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 פברואר 2016, 12:26

אם אתה באמת בקטע של מנהל עסקים אז יש בבינתחומי אחלה תוכנית של מדעי המחשב משולב במנהל עסקים ואז אתה פותח חתיכת דלת אם אתה מתקבל שם לתוכנית zell. אני יודע שיש שם תוכנית טובה למי שעדין בצבא כי למדו איתי שם המון חבר'ה מ8200 וכמה טייסים שכולם עדין היו בשירות.

Tamir
Padawan

הודעהעל ידי Tamir » 17 פברואר 2016, 21:37

bozeman כתב:ברוך השב!
אישית הייתי שוקל תואר במדעי המחשב בפתץוחה אם אתה חושב שתוכל לעמוד בזה - זה גם יהיה שקול כמו כל תואר אוניברסיטאי וגם במקביל. בגדול תואר ממכללה נחשב פחות.
בנוסף במידה ואתה לומד מסלול שהוא "לא למטרות עבודה ישירות" (למשל מנהל עסקים כשאתה רוצה לעסוק בתכנות) צריך מחשבה טובה מאוד כי מעבר לזמן זה גם כסף. אני בעד השכלה גם לא למטרות עבודה - אבל רק כזה נעשה כבחירה מושכלת ומודעת. לא תואר לשם תואר.
בנוסף אתה עדיין נחשב צעיר ולכן לא מדובר במשהו שהוא להשאר מאחור.

תודה :)
אני חושש שלא אוכל לעמוד בתואר מהפתוחה כי ראיתי אחרים ודי קל לאבד את עצמך שם... תואר ממכללה נחשב פחות אבל כשיש ניסיון קודם בתחום פחות מסתכלים על איפה עשית את התואר (וגם בתוך המכללות יש כאלה יותר נחשבות ופחות נחשבות).

DrKeo כתב:אם אתה באמת בקטע של מנהל עסקים אז יש בבינתחומי אחלה תוכנית של מדעי המחשב משולב במנהל עסקים ואז אתה פותח חתיכת דלת אם אתה מתקבל שם לתוכנית zell. אני יודע שיש שם תוכנית טובה למי שעדין בצבא כי למדו איתי שם המון חבר'ה מ8200 וכמה טייסים שכולם עדין היו בשירות.

דיברתי בטלפון עם נציג מהבינתחומי לגבי לימודי ערב ולא ממש הבנתי: מצד אחד הוא אמר שהמערכת שעות היא קבועה ושאין לימודי ערב ומצד שני הוא אמר שיש מצב לסדר משהו אבל שקודם צריך להירשם ורק אז לראות אם יש אופציה כזאת. עדיף שאנסה לברר אם יש חבר'ה שאני מכיר ביחידה שעשו את זה. במכללה למנהל יש אחלה מסלול תוך כדי שירות במחיר טוב (שכ"ל קרוב מאוד לאוניברסיטאי). עד כמה היא נופלת מהבינתחומי? הבנתי שלא בהרבה.

swym כתב:אתה רוצה לעסוק בפיתוח באופן כללי בעתיד, או ספציפית בניורוביולוגיה (ואז לשקול ברצינות תואר שני או דוקטורט בהמשך)?
אם אתה לא מעוניין להיכנס לנישה הזו אז עדיף לך להישאר עם לימודי מדעי המחשב טהורים ולשמור על האפשרויות פתוחות. מדעי המח כהרחבת אופקים זה משהו מאד מאד ספציפי, אבל אם אתה שוקל ללמוד בעברית יש להם מסלולים דו חוגגים מעניינים כמו מדעי המחשב-קוגניציה ולצאת עם תואר כפול (יש מצב שגם בן גוריון ותל אביב מציעים משהו דומה, כדאי לבדוק). אם אתה שוקל להמשיך ישירות לתואר שני בניהול, גם פה אני יכול להמליץ על המסלול המשולב של האוניברסיטה העברית עם תואר ראשון במדעי המחשב והמשך ישיר לMBA, שבתאוריה אפשר לסיים בארבע שנים (ועם פטור מGMAT) אבל בפרקטיקה יכול להיות שתרצה לפרוס אותן על חמשב שנים רגילות כדי לעבוד במהלך התואר.

מעבר לזה, מצטרף להמלצה של חנן: אם יש לך קצת זמן פנוי נסה לצבור נקודות בפתוחה שאחר כך אולי תוכל להזדכות עליהן בתואר אוניברסיטאי.

בעיקר בפיתוח. השאלה אם להשקיע 3 שנים בתואר 'טהור' של מדעי המחשב ישפר אותי בפיתוח יותר מאשר עוד 3 שנות ניסיון (קשה לי להאמין).

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 פברואר 2016, 07:12

תראה, כמו שכתבתי , תואר זה לא רק בשביל שתוכל לעבוד (בחלק הזה ברור שנסיון הרבה יותר "שווה") התואר נותן לך הרבה כלים ותחומים שסתם ככה אתה לא עוסק בהם. בנוסף, כשהתכוונתי שהתואר ממכללה פחות נחשב, זה הכוונה גם בכלים שאתה מקבל (מבחינת הרמה) וגם כשתחפש עבודה, הרי גם מוך יהיו אנשים עם נסיון, ותואר "שווה" יותר ייתן להם קדימות.

אישית, אני חושב שאתה צעיר, ודווקא בגלל שיש לך כבר ניסיון, לחכות, ללמוד תואר כמו שצריך (וגם ליהנות מחווית לימודים שלמה) יוסיף לך הרבה יותר בטווח הארוך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 18 פברואר 2016, 17:26

אני עם חנן.
תסיים את השירות ותלך ללמוד את מה שאתה רוצה, איפה שאתה רוצה ובצורה מסודרת. שום דבר לא בוער.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 18 פברואר 2016, 20:33

דווקא בשירות הצבאי ראיתי המון תוכניתנים שהולכים ללמוד מדעי המחשב בשילוב כלכלה/מנהל עסקים בפתוחה.
אם ביחידה שלך פתוחים וגמישים לוויתור על שעות כמו שהיו ביחידה שלי, אני לא רואה בכך רע, בטח כשאתה מקבל פטורים מקורסים מסויימים בגלל קורס התכנות.

התואר לא יעזור לך למצוא עבודה אחרי השחרור, אני מאמין שתסתדר בקלות.
יחד עם זאת, הוא כן פותח דלתות נוספות וייאפשר לך קידום יותר מהיר בעתיד. הלמידה תוך כדי השירות אמורה לחסוך לך זמן...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 פברואר 2016, 00:29

הבעיה בבינתחומי היא שקורסים חריגים (מועברים באנגלית או בשעות חריגות כמו שיעורי ערב) נפתחים על פי דרישה. כלומר אם לא ירשמו מספיק אז לא יפתחו. במחזור שלי למשל היו כמה קורסים שרציתי לקחת בגרסה האנגלית שלהם (בגלל המרצה) אבל לא היו מספיק סטודנטי חו״ל באותה שנה אז לא פתחו קורסים באנגלית במדעי המחשב. כנראה שאמריקאיות בלונדיניות גדולות חזה לא מתעניינות באלגוריתמים.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים