נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

MagmaJet
Trainee

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי MagmaJet » 30 ספטמבר 2016, 10:46

כן, היה לי מימון כמעט כל התואר (למעט שכ"ד והכל).

ועומר, אני חושב שזה אינדיווידואלי אצל כל סטודנט. הייתי בקורס בסמסטר אחרון בתואר שהמרצה דיבר רק עם אלה שהקשיבו לו... אני דווקא אוהב ללמוד רק החלק הנלווה של כל המטלות והישיבה על הלימודים זה קצת הופך למתסכל עם הזמן. כבר בשנה אחרונה ראיתי את עצמי ממשיך בשמחה לתואר שני אבל חשבתי לקחת שנה הפסקה כדי לטייל ולעבוד אז בדיעבד כבר קצת אחרי שהתחילו הלימודים זה הרגיש לי די חסר.

אני גם בחרתי במנחה לפי תחושת בטן אבל גם לפי השיקולים בראש שלי, אני יכול להגיד לך שהייתה לי נטייה לבחור פרופסורית מסוימת כי היה לה שם די גדול בתחום שאותו אני לומד וכבר שמעתי על מספר מקרים שדוקטורנטים ומאסטרנטים קיבלו עבודות די טובות בסיום לימודים. בסופו של דבר החלטתי לבחור במנחה אחר כי ראיתי שאני כן יכול לסמוך עליו ואם הוא מאוד שאפתן אז זה יעזור לי.
בעניין של היעדרויות, לא ידעתי אם זה משהו שצריך להגיד כל כך למנחים כי אז בעצמי לא ידעתי ממש איך המנחה אמור לתפקד אם זה בתור בוס או כעמית לעבודה וכו'. הוא הציע לי בכל מקרה עזרה כדי שיהיה יותר לי קל.

בקבוצת מחקר יש כמה סטודנטים שעובדים על מחקרים שמרכיבים מחקר אחד גדול, אני קיבלתי על עצמי נושא די חדש שאולי בשנה הבאה יציעו מחקרים דומים. אני כבר מכיר סטודנטית אחת שאותה הזכרתי מספר פעמים ועוד סטודנט שלומד אצלו והשאר רק שמעתי שמות. בגדול זו קבוצה די קטנה כמו שהקמפוס עצמו די קטן ונתנו לי את הנאום כמה שהקבוצה קטנה ככה יותר מלוכדת וכו'... אני די מאמין שיכולות לצאת מזה שנתיים טובות. שוב, מניסיון שלי אני קצת חסר בטחון כל פעם שאני מתחיל תקופה חדשה עם אנשים חדשים ושבסוף לא אסתדר עם אף אחד שמה במיוחד במקום מאוד רחוק, אני רק מקווה שהחוסר בטחון הזה יעבור כבר מהר מאוד.

בקשר לכסף, אני לא עושה תואר בהייטק אז אני די בטוח אני לא אפספס כמיליון שקלים ב-6 שנים (כולל דוקטורט).

ומקווה שאוכל לייעץ בעוד שנתיים!

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 ספטמבר 2016, 13:28

omerkot כתב:כל השנים האלה המדינה מימנה לי את התואר שלא עלה לי כלום, בנוסף ישבתי על מלגות קיום ותרגלתי כך שהיתה לי הכנסה נטו שבממוצע עמדה על כ60-70% מההכנסה נטו שהיתה לי בזמן העבודה בהייטק אחרי התואר הראשון כך שאני חושב שבשקט אנחנו יכולים למחוק כחצי מליון+ מהחישוב המשונה הזה.
אחוז לא מבוטל מהדוקטורנטים באוניברסיטה עובדים במהלך התואר וככאלה, המשכורות שלהם יפות מאוד גם על חצי משרה או פחות.
זה אולי קצת יפתיע אבל הביקוש לדוקטורים בתחום שלי הוא גבוה מאוד והמשכורות בגדול כפולות מהמשכורות של בוגרי תואר ראשון (מדובר על משכורות ברוטו של 35-40 לעומת 17-20 בתום התואר הראשון והוא לא עולה כל כך מהר). גם אופציות הקידום הרבה יותר בטוחות ומשמעותיות.
מכאן שגם אם אנחנו בסטיונרים והמניע היחיד בחיים שלנו הוא כסף אז מדובר בעסקה די אטרקטיבית.

מי שעובד במהלך התואר ברוב המקרים ימשוך אותו יותר, כך שאני לא בטוח שזה משפיע על החישוב יותר מדי. ולא ברור לי איך ההכנסה שלך כדוקטורנט עמדה על 70% מההכנסה שלך בהייטק - זה נשמע לי מנופח קצת. והשכר בתום התואר הראשון עולה ממש מהר, במיוחד היום. לגבי משכורות של דוקטורים - צריך להשוות אותם מול משכורות של בוגרי תואר ראשון עם ניסיון של 5-6 שנים או יותר. אין מצב שההפרש הוא כפול, אני חושב שיקח לך לא מעט שנים כדי להדביק את הפער של ה-5-6 שנים שהיית מחוץ למעגל העבודה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 ספטמבר 2016, 13:52

יש לי חברים גם עם 10 שנים נסיון... ברוב המקרים, המשכורות עלו באחוזים בודדים. חלקם אפילו הסכים לרדת במשכורת תמורת תנאים אנושיים יותר במקומות בטוחים ומסודרים יותר.
לדוקטורנטים שהיו סביבי ניתנה הכנסה נטו שנעה בין 7500 למלגה בלבד עם אפשרות גם להגיע לאיזור ה10 במידה ומתרגלים באחוזים נורמטיביים כך שהפער הוא מלכתחילה קטן יחסית וההפרש בסוף התואר הוא קרדינלי. משום שאנחנו לא צפויים לצאת לפנסיה בגיל 40 אלא בגיל 70 פלוס אז אחרי הדבקת הפער ישארו לנו רק משהו כמו 35 שנים זניחות בשביל לפתוח פער נגדי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 ספטמבר 2016, 16:25

omerkot כתב:יש לי חברים גם עם 10 שנים נסיון... ברוב המקרים, המשכורות עלו באחוזים בודדים. חלקם אפילו הסכים לרדת במשכורת תמורת תנאים אנושיים יותר במקומות בטוחים ומסודרים יותר.
לדוקטורנטים שהיו סביבי ניתנה הכנסה נטו שנעה בין 7500 למלגה בלבד עם אפשרות גם להגיע לאיזור ה10 במידה ומתרגלים באחוזים נורמטיביים כך שהפער הוא מלכתחילה קטן יחסית וההפרש בסוף התואר הוא קרדינלי. משום שאנחנו לא צפויים לצאת לפנסיה בגיל 40 אלא בגיל 70 פלוס אז אחרי הדבקת הפער ישארו לנו רק משהו כמו 35 שנים זניחות בשביל לפתוח פער נגדי.

המשכורות עלו באחוזים בודדים מסיום התואר ועד צבירת ניסיון של 10 שנים? זה לא הגיוני בעליל, כמעט לשום מקצוע בארץ, בטח שלא בהייטק. כמעט לכל החברים שלי שלמדו הנדסה/מדמ"ח המשכורות עלו בעשרות אחוזים בשנים הראשונות שלהם. לאחר מכן זה מתייצב בערך בטווח המשכורות שציינת לבעלי דוקטורט - ואין לאף אחד שאני מכיר דוקטורט וגם לא תואר שני. לגבי פנסיה - זה תלוי בשיעור החיסכון והמשכורת שלך. אם אתה מתנהל נכון כלכלית ויודע לחסוך ולהשקיע, אפשר בכיף לפרוש בגיל 40, אפילו לפני. בזמן שהדוקטורנט מדביק את הפער, ההייטקיסט המנוסה, אם הוא חסך מספיק והשקיע בתבונה, כבר יכול לפרוש מהמירוץ.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 ספטמבר 2016, 16:57

אתה מכיר מציאות אחת ואני מכיר אחרת. הפתרון לזה פשוט מאוד, אל תלמד תואר מתקדם. וואלה, יש לי חבר אמרגן חתונות שמרוויח יותר מכולנו. בזבוז לעבוד בהייטק... חבל גם על התואר הראשון...

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 ספטמבר 2016, 20:56

omerkot כתב:אתה מכיר מציאות אחת ואני מכיר אחרת. הפתרון לזה פשוט מאוד, אל תלמד תואר מתקדם. וואלה, יש לי חבר אמרגן חתונות שמרוויח יותר מכולנו. בזבוז לעבוד בהייטק... חבל גם על התואר הראשון...

גם תואר ראשון הוא סוג של בזבוז, אבל הוא עוד הקרבה סבירה, בתנאי שלומדים מקצוע שימושי. הבעיה היא שבישראל יש אינפלציה של השכלה גבוהה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 אוקטובר 2016, 20:02

זה בסדר, אני מניח שהוא גם מעוניין לחיות לבדו. אז באמת היום אם עבדת טוב 15 שנים בהייטק, אתה יכול לשכור דירה בגרושים באחד החורים בארץ, לקנות VR ואינטרנט טוב ויותר לא לצאת החוצה מהבית...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 02 אוקטובר 2016, 08:51

Inter צודק, במיוחד בשנים הראשונות ובטח אם אתה עובר עבודות אתה קופץ ובענק. אני אישית עליתי ב80% בשכר בחמש שנים. אין ערך לתארים מתקדמים בהייטק אלא אם אתה מכוון לקבוצות אלגוריתמים, בטח לא לתוכנה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוקטובר 2016, 12:02

Death_119 כתב:Inter צודק, במיוחד בשנים הראשונות ובטח אם אתה עובר עבודות אתה קופץ ובענק. אני אישית עליתי ב80% בשכר בחמש שנים. אין ערך לתארים מתקדמים בהייטק אלא אם אתה מכוון לקבוצות אלגוריתמים, בטח לא לתוכנה.

מצד שני התחלת עם שכר של אלביט :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 אוקטובר 2016, 12:49

קשה לי להאמין שקפצת ב80٪ משכר התחלתי של 20 בחודש וקשה לי להאמין שיש סביבך אנשים עם נסיון של חמש שנים שמקבלים שכר שמתקרב ל35-40 בחודש...

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 02 אוקטובר 2016, 12:57

DrKeo כתב:
Death_119 כתב:Inter צודק, במיוחד בשנים הראשונות ובטח אם אתה עובר עבודות אתה קופץ ובענק. אני אישית עליתי ב80% בשכר בחמש שנים. אין ערך לתארים מתקדמים בהייטק אלא אם אתה מכוון לקבוצות אלגוריתמים, בטח לא לתוכנה.

מצד שני התחלת עם שכר של אלביט :)

ממש לא, התחלתי בראש טבלת השכר, יש הבדל בין משהו שהיה סטודנט ומכיר את כל המערכת לבין מי שבא מבחוץ.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 02 אוקטובר 2016, 12:58

omerkot כתב:קשה לי להאמין שקפצת ב80٪ משכר התחלתי של 20 בחודש וקשה לי להאמין שיש סביבך אנשים עם נסיון של חמש שנים שמקבלים שכר שמתקרב ל35-40 בחודש...

השאלה איך אתה מסתכל על השכר, יש לי ברוטו+מניות+בונוסים, אם הכל נחשב אז כן, מגיעים לאזורים הללו, ברוטו לבדו, לא. דרך אגב, ברוטו לבדו עליתי ב-68%, לא כולל כל השאר שהעלו עוד יותר. ואני עוד עברתי מקום עבודה אחד, יש אנשים שעוברים כל שנה/שנתיים. אין לי מושג איך מקבלים אנשים סביבי עם אותו ניסיון, זה עניין פרטי וכל אחד מקודם אחרת. ביחס לחברים שלי הם יושבים לא רחוק ממני בהפרשים זניחים.

בדרך כלל אנשים עולים מאוד מהר בשכר בשנים הראשונות ומגיעים לאיזה נקודת עצירה, לא יודע לגבי הטענה של ההפסד הכלכלי, אבל אין לי ספק שתארים מתקדמים הם רלוונטים לחלק מאוד קטן מהמשרות שקיימות ברוב החברות בחוץ, לראייה - הם מאוד נדירים בנוף, רוב האנשים עם תואר ראשון ומעוטם עם כלום. אף איש תוכנה לא יושב ועושה קונבולוציית כדי לכתוב תוכנה טובה יותר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 אוקטובר 2016, 14:23

ברוטו בלבד... אופציות, בונוסים וכל הקצ'קריי הזה היו, ישנם ולא משנים שום דבר מהתמונה הכללית אלא אולי רק מדגישים אותה.
האם התחלת בשכר התחלתי של 20 ברוטו וקפצת ל34 או שהתחלת בשכר נמוך משמעותית וכרגע אתה באיזור של ה20+? מההיכרות שלי קשה לי להאמין שהאופציה הראשונה מתארת את המציאות. מהטענות שלך, אני די בטוח שאתה לא נמצא במקומות שמעסיקים דוקטורים ולכן אין לך ממש מושג להשוואה אבל יש חברות כאלה ויש צוותים כאלה ולרוב, גם השכר שלהם וגם התנאים שלהם לא דומים לאלה של תוכניתנים עם תואר ראשון...

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 02 אוקטובר 2016, 17:57

omerkot כתב:ברוטו בלבד... אופציות, בונוסים וכל הקצ'קריי הזה היו, ישנם ולא משנים שום דבר מהתמונה הכללית אלא אולי רק מדגישים אותה.
האם התחלת בשכר התחלתי של 20 ברוטו וקפצת ל34 או שהתחלת בשכר נמוך משמעותית וכרגע אתה באיזור של ה20+? מההיכרות שלי קשה לי להאמין שהאופציה הראשונה מתארת את המציאות. מהטענות שלך, אני די בטוח שאתה לא נמצא במקומות שמעסיקים דוקטורים ולכן אין לך ממש מושג להשוואה אבל יש חברות כאלה ויש צוותים כאלה ולרוב, גם השכר שלהם וגם התנאים שלהם לא דומים לאלה של תוכניתנים עם תואר ראשון...

אני עובד בחברה בה יש כמה עשרות רבות של דוקטורים ובעלי תארים מתקדמים בהנדסה בארץ ועוד כמה מאות טובים בעולם, הם יושבים בצוותים אורגניים של חוקרים. התנאים שלהם זהים לאילו של "תוכניתנים" מה שזה לא יהיה, עם תואר ראשון, הם יושבים אפילו מסדרון ליידי באותם משרדים, עם אותה מנורה ואותו לוח מחיק. מבחינת תנאי שכר, אני לא יודע כי אני לא שואל, אבל ספק אם בהפרשים גדולים, נהנים מאותן תוכניות בונוסים וכו...

אני לא הולך לחשוף את השכר שלי, קבל רק כעובדה שאתה תואה במספרים שאתה מדמיין.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 02 אוקטובר 2016, 21:45

דודי, אולי אני "תואה" אבל קבל כעובדה שאני לא מקבל את הדברים שלך כעובדה. תנאים זה לא מנורה ולא שולחן אלא הפרשות שונות, ימי חופש ושאר קצ'קריי... אני בקשר עם עשרות סטודנטים שלי לשעבר ועשרות קולגות שלי והמציאות שאני מכיר קונסיסטנטית ומובהקת עבור מהנדסי חשמל כמוני. תכניתנים עושים מה שתוכניתנים עושים ומקבלים מה שהם מקבלים ואני מזכיר שהדיון בכלל התחיל על לימודי מדבר...

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 05 אוקטובר 2016, 14:28

קחו בחשבון שההבדל בין עבודה בהייטק למלגת לימודים היא שמלגת לימודים היא תמיד נטו בעוד בהייטק חונקים אותך עם המיסוי (ועם עלויות הליסינג שאתה לא רוצה לוותר עליהם), ובנוסף על כל זה עם מנגנון התשלומים של האוניברסיטה לפעמים 1000 ש"ח תוספת שמקבלים מתרגול הופכים איכשהו ל1500 ש"ח בנטו בגלל כל מיני תוספות שקר כלשהו.
זה אמנם קצת זיוף להסתכל על זה ככה, כי מהכסף של ההייטק אתה גם צובר זכויות פנסיוניות גדולות יותר ולפעמים גם בונוסים ומניות, אבל בגדול תארים מתקדמים ובדגש על דוקטורט זה משהו שאפשר להתקיים ממנו לא רע בישראל - לא הייטק אבל גם לא שכר רעב.

MagmaJet כתב:התקבלתי לאוניברסיטת בן גוריון, לבית הספר ללימודי המדבר במסלול על צומח וחקלאות באזורים צחיחים.
הלימודים עצמם באנגלית, רק הדבר היחיד שמלחיץ אותי קצת זה כתיבת תזה באנגלית.

הייתי מציע ככיוון לתזה לנסות לאקלם קנאביס לתנאי המדבר של הערבה. או שאתה והמנחה שלך תצאו מזה עשירים, או שלכל הפחות יצא לך מאמר עם נושא פיקטני שמחלקות היח"צ של האוניברסיטה מאד אוהבות.

omerkot כתב:נהיית עייף מהלימודים בסוף התואר הראשון? איפה... אני נהייתי עייף מהלימודים בהתחלה של התואר הראשון והיו לי תקופות מבחנים שבהן הימים עברו ולא הייתי מסוגל אפילו לפתוח מחברת עד יומיים/שלושה לפני הבחינה כשמפלס הלחץ עלה לרמות שחורות. זו גם היתה התקופה שבה חזרתי לשחק במשחקים אחרי ששנים לא נגעתי בהם ולמרות זאת, בכל התואר שלי, לא ניגשתי למועד ב'.

אצלי Civilization IV יצא בדיטק בסוף סמסטר א', ככה שהיו כמה וכמה מועדי ב' שנאלצתי לעשות. החדשות הטובות זה שעם המשחק השישי אני לא אצטרך להזניח שום לימודים, מקסימום קצת ילדים שגם ככה מתחילים להיות עצמאיים בשטח.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 אוקטובר 2016, 15:30

bozeman כתב:זה בסדר, אני מניח שהוא גם מעוניין לחיות לבדו. אז באמת היום אם עבדת טוב 15 שנים בהייטק, אתה יכול לשכור דירה בגרושים באחד החורים בארץ, לקנות VR ואינטרנט טוב ויותר לא לצאת החוצה מהבית...

אם עבדת טוב 15 שנים בהייטק, שיעור החיסכון שלך היה גבוה וידעת להשקיע את הכסף בתבונה, שווי הנכסים שלך אמור להיות בכיף למעלה מ-2 מיליון שקל, סכום שיכול לספק פרנסה מכובדת למשפחה עם ילדים ומגורים במרכז הארץ (בהנחה שגם האישה עובדת / נמצאת במצב דומה מבחינה כלכלית).

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 אפריל 2017, 17:46

מחיה את הנושא רק כדי לספר שאשתי התקבלה כחברת סגל לטכניון, אז יאי לנו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 אפריל 2017, 18:58

ברכות:)
עוברים לחיפה? נדב יהיה מרוצה...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 20 אפריל 2017, 19:45

זה אכן בבירור פנימי כעת... יכול להיות (זה יהיה קריות אם כן, אחזור לכור מחצבתי...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אפריל 2017, 00:26

אני לא בחיפה כבר 10 שנים אבל אני תמיד בעד. אגב, כשתמיד אומרים "חיפה מזוהמת" מתכוונים ל"הקריות מזוהמות" ומתוך עצלות קוראים להן חיפה. נקודה לחשוב עליה חנן.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 24 אפריל 2017, 00:43

bozeman כתב:זה אכן בבירור פנימי כעת... יכול להיות (זה יהיה קריות אם כן, אחזור לכור מחצבתי...)

תאכל במעיין הבירה. ככה תמות מאוכל ממש טעים וממש שומני הרבה לפני שתמות מהזיהום.

וברכות, כמובן. כל הכבוד לה :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 אפריל 2017, 10:11

DrKeo כתב:אני לא בחיפה כבר 10 שנים אבל אני תמיד בעד. אגב, כשתמיד אומרים "חיפה מזוהמת" מתכוונים ל"הקריות מזוהמות" ומתוך עצלות קוראים להן חיפה. נקודה לחשוב עליה חנן.

טכנית קריית חיים זה חיפה (היא שכונה בחיפה) והיא בהפרש עצום הקריה הכי מזוהמת. בלי קשר, הנמל זה וואחד זיהום וחיפה כעיר היא בהחלט עיר מזוהמת, לא משנה בגין מי.

ובאווירה חיובית, חנן, על איזה תקן? חוקרת במדעי המחשב בפקולטה של חשמל ומדעי המחשב?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 24 אפריל 2017, 15:43

חוקרת ומרצה בפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אפריל 2017, 21:22

Death_119 כתב:
DrKeo כתב:אני לא בחיפה כבר 10 שנים אבל אני תמיד בעד. אגב, כשתמיד אומרים "חיפה מזוהמת" מתכוונים ל"הקריות מזוהמות" ומתוך עצלות קוראים להן חיפה. נקודה לחשוב עליה חנן.

טכנית קריית חיים זה חיפה (היא שכונה בחיפה) והיא בהפרש עצום הקריה הכי מזוהמת. בלי קשר, הנמל זה וואחד זיהום וחיפה כעיר היא בהחלט עיר מזוהמת, לא משנה בגין מי.

ובאווירה חיובית, חנן, על איזה תקן? חוקרת במדעי המחשב בפקולטה של חשמל ומדעי המחשב?

מאיפה הבאת את הנתון שקרית חיים זאת הקריה הכי מזוהמת? בכל מקרה כל הקריות, העיר התחתית וקרית חיים הן גוש אחד. אם רוצים אויר באמת נקי, צריך לגור במערב ההר. שם תמצא שכונות עם איכות אויר שלא קיימת בעיר גדולה, אולי חוץ מירושלים. או במילים אחרות, אם אתה גר בגובה הים המצב שלך לא טוב (אלה אם אתה במערב ההר בגובה המים אבל אז הבעיות שלך אחרות, נניח להדקר) ואם אתה על ההר אז במזרח אתה עדין קצת מזוהם ובמערב אתה במצב מצויין.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 14 אורחים