נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי Fanta » 11 יולי 2021, 22:32

bozeman כתב:בגדול מה שאתה רוצה הוא ניתוח נתונים עפ"י מחשבה וקשרים ביניהם כלומר בעצם סטטיסטיקות ואז על זה ניתוח פסיכולוגי.
אכן פחות צריך תכנות (בד"כ יהיו כאלו שיעשו את זה) אלא שימוש בתכנות סטטיסטיות לניתוח ומתמטיקה. בקיצור אתה תצטרך להיות טוב בזה מתמטית...

פאק מי... דווקא קיוותי שלא עד כדי כך, בן גוריון דווקא נתנו סילבוס יחסית לא כזה רצחני...
אבל אולי אני טועה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 יולי 2021, 22:49

אני כיוונתי לכיוון מסוים לפי מה שאתה קצת דיברת. זה לא הדבר היחיד שיש בנושא.
אבל כן, אם הרעיון הוא לקבל המון נתונים גולמיים של פעולות ופרופילים של משתמשים ואז לנתח ולהבין איך להשאיר אותם באתר ולקבל יותר פעילות מהם, זה ידרוש מתמטיקה גבוהה ויכולות פסיכולוגיות אחרי זה לחיבור הנתונים להתנהגות.

יש גם תחומים קצת שונים, כמו ניתוח התנהגות לפי פיצ'רים, גם פה יש סטטיסטיקה, אבל יותר ברמה קטנה של סקרים וכאלה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 11 יולי 2021, 23:00

bozeman כתב:אני כיוונתי לכיוון מסוים לפי מה שאתה קצת דיברת. זה לא הדבר היחיד שיש בנושא.
אבל כן, אם הרעיון הוא לקבל המון נתונים גולמיים של פעולות ופרופילים של משתמשים ואז לנתח ולהבין איך להשאיר אותם באתר ולקבל יותר פעילות מהם, זה ידרוש מתמטיקה גבוהה ויכולות פסיכולוגיות אחרי זה לחיבור הנתונים להתנהגות.

יש גם תחומים קצת שונים, כמו ניתוח התנהגות לפי פיצ'רים, גם פה יש סטטיסטיקה, אבל יותר ברמה קטנה של סקרים וכאלה.

יש לך רעיון מה העצה בתחום? מה אני צריך לבדוק כדי ללמוד את זה?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 יולי 2021, 23:15

קודם זה צריך להגיע ממך. מה היתרון שלך, במה אתה טוב ובמקביל מה מעניין אותך ויגרום לך סיפוק.
בסופו של דבר, אם תתחבר למה שאתה טוב, תהיה לך עבודה ואם תאהב מה שאתה עושה יהיה לך סיפוק ואושר גם אם לא המשכורת הכי גבוהה (ובלי דכאון מהעבודה)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 יולי 2021, 12:20

וזו שאלת השאלות... אנחנו אוהבים את מה שאנחנו אוהבים כי אנחנו טובים בו, או טובים במה שאנחנו אוהבים ? :)

בכל מקרה אני עם חנן פה, המשוכרת היא לא הפרמטר העיקרי אלא האושר הכללי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 יולי 2021, 12:52

glass man כתב:וזו שאלת השאלות... אנחנו אוהבים את מה שאנחנו אוהבים כי אנחנו טובים בו, או טובים במה שאנחנו אוהבים ? :)

שים לב שאני לא חיברתי את הדברים כמו שאתה עושה...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 12 יולי 2021, 13:05

אני יודע, הדיון הזה פשוט הכניס אותי למצברוח פלספני :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יולי 2021, 07:07

glass man כתב:וזו שאלת השאלות... אנחנו אוהבים את מה שאנחנו אוהבים כי אנחנו טובים בו, או טובים במה שאנחנו אוהבים ? :)

אני יכול לענות לך שהרבה אנשים יכולים להיות טובים במה שהם עושים ועדיין לא לאהוב את זה במיוחד. יש מצב אפילו שרוב המשרות מאויישות על ידי אנשים כאלה בגדול.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 12:28

bling כתב:

אני יכול לענות לך שהרבה אנשים יכולים להיות טובים במה שהם עושים ועדיין לא לאהוב את זה במיוחד. יש מצב אפילו שרוב המשרות מאויישות על ידי אנשים כאלה בגדול.

אבל מי נותן לך את החותמת איכות "שהם טובים במה שהם עושים" ? אלא אם כן מדובר באיזה פרופסור שפרץ דרך בתחום העיסוק שלו ושינה אותו ללא הכר, ועדיין החליט לפרוש מתחומו כי לא אהב אותו איזה מדד אובייקטיבי יש שהאדם X הוא טוב בתחומו ועדיין לא אוהב אותו? על העדות של האדם עצמו על כישוריו אתה לא יכול לסמוך כי אנשים תמיד ידרגו את עצמם כיותר טובים ממה שהם במודע או לא במודע.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 יולי 2021, 13:11

המעסיק שלהם.
גם לי יצא לעבוד בעבר במקום מקסים, עם אנשים טובים ובוס שהיה מאוד מרוצה מהעבודה שלי.
רק שממש לא סבלתי את העבודה עצמה ועזבתי את המקום אחרי שנה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 13:24

omerkot כתב:המעסיק שלהם.
גם לי יצא לעבוד בעבר במקום מקסים, עם אנשים טובים ובוס שהיה מאוד מרוצה מהעבודה שלי.
רק שממש לא סבלתי את העבודה עצמה ועזבתי את המקום אחרי שנה.

אולי הם פשוט לא קידמו כמו שהגיע לך הפסקת להיות מאותגר ולכן השתעממת ? כאילו אדם יכול להיות מוכשר בעבדותו ועדיין מסיבות כאלה ואחרות לא להיות מוקדם כפי שמגיע לו ולהשתעמם ולהגיע להרגשה שהוא לא ממצה את היכולת שלו, אבל זה שונה מאדם ששונא את עבודתו כי הוא פשוט גרוע בה ולא מסוגל להגיע לרמות הגבוהות שלה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 14:15

omerkot כתב:אני לא מדבר על פוליטיקאים.
אני מדבר על כל מני פרופ' (לרפואה, לפיזיקה גרעינית, לחיידקי קישקעס וכו) שמביאים שואו יומי במהדורות החדשות ונשמעים כמו משהו שירד מאיזה עץ לפני שבוע.

זה רפרנס לעמוס רולידר או שיש לי דמיון פורה? :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 יולי 2021, 18:55

לא היה להם מה להציע לי שיהיה מעניין עבורי. הרוב המוחלט של העבודות זה ככה...

רולידר בהחלט עונה על ההגדרה הזו אבל לזכותו יאמר שהוא מתבטא בדברים שהם בתחום המומחיות שלו.
לעומתו, כשמופיע איזה פרופ' דב שוורץ מבן גוריון ומתבטא בבטחון רב בנושאי אפידמיולוגיה ווירולוגיה תוך ביטול בהמי ומוחלט של אחרים, היית מצפה שזה יהיה בתחום המומחיות שלו; לא היית מצפה שמדובר במדען גרעין מטורלל, שכל עיסוקו בחיים הוא ביקוע אטומי פלוטוניום והשמדת מדינות אויב.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 19:08

omerkot כתב:לא היה להם מה להציע לי שיהיה מעניין עבורי. הרוב המוחלט של העבודות זה ככה...

רולידר בהחלט עונה על ההגדרה הזו אבל לזכותו יאמר שהוא מתבטא בדברים שהם בתחום המומחיות שלו.
לעומתו, כשמופיע איזה פרופ' דב שוורץ מבן גוריון ומתבטא בבטחון רב בנושאי אפידמיולוגיה ווירולוגיה תוך ביטול בהמי ומוחלט של אחרים, היית מצפה שזה יהיה בתחום המומחיות שלו; לא היית מצפה שמדובר במדען גרעין מטורלל, שכל עיסוקו בחיים הוא ביקוע אטומי פלוטוניום והשמדת מדינות אויב.

וואלה? עליו לא שמעתי נתת לי חומר קריאה.

יש גם את "פרופסור קרסו" שממה שהבנתי הוא בכלל פרופסור לפסיכולוגיה אבל מתעקש להציג את עצמו בכל תוכנית כ"פרופסור לרפואה" וממה שהבנתי אסור לו לעשות את זה. מה אגיד, אני מקווה שהם מיעוט :(

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 יולי 2021, 22:16

רפי קרסו הוא נוירולוג. הוא בהחלט פרופ' לרפואה אבל גם הוא מרבה להתבטא בנושאים שלא קשורים לתחום ההתמחות שלו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2021, 22:29

omerkot כתב:רפי קרסו הוא נוירולוג. הוא בהחלט פרופ' לרפואה אבל גם הוא מרבה להתבטא בנושאים שלא קשורים לתחום ההתמחות שלו.

בטוח ? כאילו תקן אותי אם אני טועה אבל...

"ב־2008 נטען נגד קרסו שהוא עושה שימוש לא אתי בתואר הפרופסור - משום שהוא מטעה את הציבור לחשוב שהוא פרופסור לרפואה, כשלמעשה הוא פרופסור בתחום הפסיכולוגיה. במסגרת הסכם פשרה ניאות קרסו להצמיד כתובית הבהרה בכל הופעה טלוויזיונית שלו. "כל העניין בא מקנאה ומצרות עין. זה פגע בי, כי ניסו לרמוז שאני כביכול מתחזה. בסופו של דבר זה פעל נגדם כבומרנג, כי רק קיבלתי עוד יותר פרסום".

https://www.israelhayom.co.il/article/122709

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 14 יולי 2021, 14:54

זו התפלפלות קצת מקושקשת. הוא למד רפואה ועבד כרופא.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 יולי 2021, 16:25

מבין מה אתה אומר... אבל הוא עדיין עושה בדיוק את מה שאמרת :) המומחיות שלו היא בפסיכולוגיה והוא נוירולוג טוב, והוא עדיין מנצל את הבמה הזו כדי לדבר על תחומים שהם לא בתחום המומחיות שלו במיוחד בתוכניות היומיות שלו :) ואנשים שלא מבדילים מקשיבים לו בתחומים האלה. :)

לא יודע, לא הייתי רוצה שרופא המשפחה שלי יבדוק לי את הרשתית מעדיף להשאיר את זה לרופא העינים למרות ששניהם למדו רפואה :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 14 יולי 2021, 20:20

אז הוא פסיכולוג או ניורולוג? אני די בטוח שאין קשר בין המקצועות.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 14 יולי 2021, 20:59

swiss-the-engine כתב:אז הוא פסיכולוג או ניורולוג? אני די בטוח שאין קשר בין המקצועות.

הוא נוירולוג עם התמחות נוספת של פרופסור בפסיכולוגיה ...אין לי מושג איך יש פה משהו לא ברור איך הוא השיג את כל התארים האלה, אבל בוא ניתן לו את הספק שהוא גאון בפסיכולוגיה וגם איש אשכולות בנוירולוגיה, למה לא?

הוא עדיין לא מסביר לצופים שלו במה הוא טוב ומה הוא יודע ומה הוא לא יודע ומשתמש ב"פרופסור לרפואה" כדי ליצור את הרושם המוטעה, שאין תחום ברפואה שהוא לא מבין בו :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 17 יולי 2021, 11:02

Fanta כתב:לפתוח אופציות, אני מרגיש שיש גג מסוים של PPC אם מבחינת שכר ואם מבחינת עבודה.
הצעדים הבאים זה דברים כמו לנתח את האתר של הלקוח ולעשות כל מיני תובנות.
זה דברים שכיום רק משרדים גדולים אחדים עושים זאת, למשל אדלר חומסקי עושים זאת... דברים כמו לעבור על האתר של נניח שופרסל ולראות איך לגרום ללקוח להוציא יותר כסף.

משרדי פרסום "מסורתיים" נמצאים בחלקם ממש מאחורה בתחום הזה. בעולם הדיגיטלי, אנליטיקות כולל ניתוחים של האתר זה אלף-בית של העסק, וכל חברה עם נוכחות דיגיטלית רצינית מתחזקת דברים כאלו אצלה בפנים ולא מסתמכת על חברת פרסום חיצונית.
כלומר יש לך פה אופציות להתקדם ולהתפתח - גם בשכר וגם בעניין המקצועי. אבל אני ממש לא בטוח שתואר ראשון בפסיכולוגיה (שכשלעצמו נחשב לתואר די פקקט) הוא הכיוון המומלץ. גם לא צריך לדעת לתכנת עבור תפקידים כאלו, אבל כן כדאי להכיר טוב סטטיסטיקה וכלים נפוצים.
ההמלצה החמה שלי היא לחפש בכל מיני אתרי קריירה/טכנולוגיה ראיונות עם אנשים מהתחום שמסבירים על התפקידים, ובמקביל לחפש בחברות נחשבות תאורי משרה ולהבין איזה רקע שחסר לך הם מחפשים - האם זה באמת תואר מסוים? אולי ניסיון ספציפי או שימוש בכלים כלשהם?

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 יולי 2021, 10:46

משכורת היא פרמטר מאוד חשוב ועיקרי, אנחנו חיים בעולם האמיתי וחיים איכותיים משולים לכסף על פי רוב.

אושר והסתפקות במועט ללא אתגור זה לפעמים המצאה של בן אדם שמספר לעצמו כשהוא מתדרדר לבנוניות והוא כבול בפחד של לבצע את השינוי. זה בדיוק השיחות שיש לי עם המשפחה של אישתי שעובדים בתעשייות בטחוניות וטוענים שכיף להם בעוד שהם מרוויחים שליש ממה שיכלו להרוויח בחברות GAMFA.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 18 יולי 2021, 12:35

שליש בברוטו זה לא שליש בנטו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 יולי 2021, 13:56

Death_119 כתב:

משכורת היא פרמטר מאוד חשוב ועיקרי, אנחנו חיים בעולם האמיתי וחיים איכותיים משולים לכסף על פי רוב.

אושר והסתפקות במועט ללא אתגור זה לפעמים המצאה של בן אדם שמספר לעצמו כשהוא מתדרדר לבנוניות והוא כבול בפחד של לבצע את השינוי. זה בדיוק השיחות שיש לי עם המשפחה של אישתי שעובדים בתעשייות בטחוניות וטוענים שכיף להם בעוד שהם מרוויחים שליש ממה שיכלו להרוויח בחברות GAMFA.

אתה לא יכול לדעת שהמשפחה של אשתך לא מאושרים במצבם.
כל מה שאתה יכול לדעת בוודאות זה שאתה לא היית מאושר אילו היית במצבם. בהחלט יכול להיות שהם כן מסתפקים במה שיש וזה מעל ומעבר בשבילם אני לא מבין את הבעיה :)

הקריטריון האישי שלך לאושר, זה להרוויח כמה שיותר ולחיות ברמת X שאתה לא רוצה לרדת ממנה? אחלה זה לא אומר שזה מה שטוב להם.

אלא אם כן בן אדם כל כך שבור כלכלית שהוא חי כל החיים במינוס, אין לו חסכונות או שהוא כן מכניס אבל כל מה שהוא מכניס הולך על האישה והילדים ולא נשאר לו שום דבר לאושר האישי שלו אני לא רואה למה שהם בהכרח ירגישו שהם חייבים להרוויח יותר. כל עוד מה שהם כן מרוויחים מספיק להם לאושר האישי שלהם.

אני מכיר כל כך הרבה אנשים שאומרים לי "גלאס איך אתה לא קונה את זה ואת זה אם הייתי אתה הייתי מחליף רכב הייתי קונה זה והייתי קונה זה"

זה לא האושר שלי.באופן פרדוקסלי בגלל שאני קונה רק את מה שבאמת עושה אותי מאושר גם גורם לי ליותר שקט כלכלי מרוב מי שאני מכיר :) האנשים האלה בדרך כלל ישר שהם רואים כסף הם ישר חושבים איך לבזבז אותו, זה לא אושר.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 23 יולי 2021, 16:17

swym כתב:
Fanta כתב:לפתוח אופציות, אני מרגיש שיש גג מסוים של PPC אם מבחינת שכר ואם מבחינת עבודה.
הצעדים הבאים זה דברים כמו לנתח את האתר של הלקוח ולעשות כל מיני תובנות.
זה דברים שכיום רק משרדים גדולים אחדים עושים זאת, למשל אדלר חומסקי עושים זאת... דברים כמו לעבור על האתר של נניח שופרסל ולראות איך לגרום ללקוח להוציא יותר כסף.

משרדי פרסום "מסורתיים" נמצאים בחלקם ממש מאחורה בתחום הזה. בעולם הדיגיטלי, אנליטיקות כולל ניתוחים של האתר זה אלף-בית של העסק, וכל חברה עם נוכחות דיגיטלית רצינית מתחזקת דברים כאלו אצלה בפנים ולא מסתמכת על חברת פרסום חיצונית.
כלומר יש לך פה אופציות להתקדם ולהתפתח - גם בשכר וגם בעניין המקצועי. אבל אני ממש לא בטוח שתואר ראשון בפסיכולוגיה (שכשלעצמו נחשב לתואר די פקקט) הוא הכיוון המומלץ. גם לא צריך לדעת לתכנת עבור תפקידים כאלו, אבל כן כדאי להכיר טוב סטטיסטיקה וכלים נפוצים.
ההמלצה החמה שלי היא לחפש בכל מיני אתרי קריירה/טכנולוגיה ראיונות עם אנשים מהתחום שמסבירים על התפקידים, ובמקביל לחפש בחברות נחשבות תאורי משרה ולהבין איזה רקע שחסר לך הם מחפשים - האם זה באמת תואר מסוים? אולי ניסיון ספציפי או שימוש בכלים כלשהם?

כן השורה הראשונה שאתה כותב מאוד נכונה, רק נראה לי פובליסיס, אדלר חומסקי ומקאן מתחזקים מחלקת אנליטיקה.
אני פשוט מחפש תמיד את המידע הגדול, את הדרך לפיצוח והבנה, דברים שצריכים נתונים גדולים כדי לחבר אותם ביחד ולהבין מה הדרך לפתור את זה.
הקטע שבPPC אתה מאוד מאוד נמדד על מה שאתה מביא בתכלס לשולחן, העלתה את הבריף בצורה טובה? סבבה, הכנסתה ROI של 30% יותר? וואלה שיחקת אותה
אבל אם אתה לא? הנה הדלת, מוזמן לצאת, כן כמובן שאני מדבר על מקרי קיצון אבל תחום הPPC מאוד יכול ליבש אותך בשלב כלשהו כי אתה נמדד וזה לא פשוט.
מה גם שבתכלס לעשות את אותו הדבר כל יום מול מחשב זה מאוד רפפטיבי וקשה ולכן אני מחפש יותר בעניין של המחקר.
אני לא דברתי על תואר ראשון בפסיכולוגיה אני דברתי על תואר שני בפסיכולוגיה וביג דאטה תואר שאני קראתי עליו בבן גוריון.
נכון לעכשיו אני באמת עובד במשרד פרסום, במקרה שלי אני גם עובד במשרד פרסום רציני מאוד ואני צובר ידע וכסף שאני עושה בכל חודש ככה שזה מאוד טוב בשבילי.
אבל אני מסתכל קצת על הדבר הבא ואיך אני יוכל להשתפר ולא להישבר בסופו של דבר.
"גם לא צריך לדעת לתכנת עבור תפקידים כאלו, אבל כן כדאי להכיר טוב סטטיסטיקה וכלים נפוצים." - אשמח אם תוכל לרשום שמות תפקידים שאתה מכיר שמתעסקים בזה ספציפית כי זה המטרה שלי, לקרוא על אותם תפקידים כרגע לעתיד.

תודה לעוזרים.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים