נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי infected aviad » 04 מאי 2013, 23:01

CaptainWoopy כתב:איזה כיף, כמה חודשים לסוף השנה, ומהשתי ריבעונים האחרונים שיפרתי את הציונים שלי ברמות! עד המחצית הראשונה ממש זילזלתי בלימודים, פשוט לא התייחסתי לכל מבחן שמגיע או לעבודת הגשה שצריך לעשות. סתם הייתי משאיר ת'דף הכנה בתיק או זורק אותו לפח.
באסיפת הורים של המחצית הראשונה, הזהירו אותי שאם אני לא אשפר את הנכשלים שלי מ8(!) לפחות מ-4 כנראה שאעזוב לבית ספר מקצועי(אוי ואבוי לי)... :O הרמתי את עצמי ביידים. למדתי לכל מבחן ועשיתי כל עבודת הגשה, פאקינג חמש עבודות הגשה בשבועיים (היסטוריה, אנגלית, מתמטיקה, גיאוגרפיה ויומן קריאה-תקוללי ספרות!) קיבלתי בכולם 90 עד 100 :P ציוני המבחנים שלי היו 30 עד 40.. בעיקר במתמטיקה. :O עכשיו יש לי בערך ממוצע של 75, המבחן האחרון הלך לי בקלות (פיתגורס ומשוואות ריבועיות <3) ונישארתי שעות בחופשת פסח בבית הספר עם סטודנט,חזרנו על החומר שעות על גבי שעות. כמובן בכל שאר מקצועות המלל כמו תנ"ך וספרות גם השתפרתי. :)
אחח..אין מאושרים ממני :P

___

שאלה קטנה, לאלה שלמדו תכ"ם(או תח"ם :O), סתם בקשת יעוץ קטנה.. המורה שלי כרגע למחשבים לא כל כך מבינה בנושא, היא לא יודעת לבטא או לרשום מילים באנגלית ותמיד מתבלבלת כשהיא מלמדת אותנו חומר(אנחנו לומדים HTML). כשיש לנו שיעור ו/או בוחן, אני מחפש את הפקודות של מה שהיא רוצה שנעשה בשיעור(לדוגמא, פקודת תמונה-בכלל לא היה אפשר להבין מה היא לעזעזל רוצה ממני, עשיתי חיפוש קצרצר בגוגל ומצאתי).. עכשיו השאלה היא כזאת, כנראה שהיא גם תהיה המורה שלי שנה הבאה, ואני מקווה שאבחר תכ"ם בתור מגמה. אתם חושבים שזה שהיא המורה שלי, יקשה עליי ללמוד ולהבין את החומר כמו שצריך? אני חושב שפשוט אהיה לקוי חומר אם אסיים תכ"ם..

קודם כל, כל הכבוד :!:
עכשיו, אל תדאג בקשר למורה, תמיד תוכל להתגבר על זה. אל תדאג בקשר ללקות חומר, מקסימום תוכל לבקש מחברים אחרים שיעזרו לך קצת.
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 05 מאי 2013, 13:29

תודה לכולכם, הלך לי ממש טוב אם זה מעניין אותכם :P
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 05 מאי 2013, 13:53

אני שמח, המשך כך!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 06 מאי 2013, 20:21

קיבלתי את הציון - 96 :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 06 מאי 2013, 20:37

יפה מאוד!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 21 מאי 2013, 16:06

עוד מישהו פה עשה היום מתמטיקה? כצפוי, הלך לי רע. אני פשוט חרא מלידה, ולעולם לא אהיה טוב. :cry:

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 21 מאי 2013, 16:20

GolanBerlin כתב:עוד מישהו פה עשה היום מתמטיקה? כצפוי, הלך לי רע. אני פשוט חרא מלידה, ולעולם לא אהיה טוב. :cry:

גולן, אני אומר לך בכל הכנות חלאס עם ההתרפסות הזאת. יש לך המון זמן למועד ב', תיגש ותצליח כמו גדול. הבנתי מחברים שעשו 3 שהבחינה באמת הייתה קשה, אבל זה לא משהוא שמועד ב' לא יפתור.
גם אני עשיתי היום את הבגרות, של 4. אין דבר מפחיד יותר מלגלות שעשית סעיף שלם על סמך נתון לא נכון, מזל שבדקתי את המבחן. נשארה לי דקה והצלחתי איכשהוא לתקן ולענות עליו נכון, לא פתרתי תרגיל כל כך מהר בחיים.
כרגע הצפי הוא ל90+.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 21 מאי 2013, 16:48

הבגרות במתמטיקה לא כזאת קשה, באמת שלא. אני אישית דווקא זוכר אותה לטובה. הכל תלוי בלחץ ובגישה.

אני זוכר שאת בגרות 06 תמיד לא יצאה לי משהו, ניסיתי בכיתה יא' ולא עברת במבחן עצמו את ה-75. בסוף יב', מועד ב', ניגשתי עם ראש נקי לבחינה (הבגרות האחרונה שהייתה לי בכלל) אחרי שסיימתי עם 07 וקיבלתי בבגרות עצמה מאה. למען האמת, לא למדתי בכלל לבגרות אלא נזכרתי בחומר שלא היה ב-07 מתקדם יותר, קראתי את הנוסחאות החשובות והלך לי מצויין, 100 בבגרות עצמה ומגן של 90 (95 סופי). למה? אני חושב שזה יותר תלוי בגישה שאתה ניגש למבחן, אם אתה ניגש בגישה של "אוי, זה קשה אני לא יעבור את זה" אתה לא תעבור את זה בצורה שרצית אבל אם אתה תיגש למבחן חיובי, תלמד לפני זה ותירגע, תראה בסוף שזה לא כל כך גרוע ואתה יכול לעבור את זה.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 21 מאי 2013, 18:05

SgtDonowitz כתב:הבגרות במתמטיקה לא כזאת קשה, באמת שלא. אני אישית דווקא זוכר אותה לטובה. הכל תלוי בלחץ ובגישה.

אני זוכר שאת בגרות 06 תמיד לא יצאה לי משהו, ניסיתי בכיתה יא' ולא עברת במבחן עצמו את ה-75. בסוף יב', מועד ב', ניגשתי עם ראש נקי לבחינה (הבגרות האחרונה שהייתה לי בכלל) אחרי שסיימתי עם 07 וקיבלתי בבגרות עצמה מאה. למען האמת, לא למדתי בכלל לבגרות אלא נזכרתי בחומר שלא היה ב-07 מתקדם יותר, קראתי את הנוסחאות החשובות והלך לי מצויין, 100 בבגרות עצמה ומגן של 90 (95 סופי). למה? אני חושב שזה יותר תלוי בגישה שאתה ניגש למבחן, אם אתה ניגש בגישה של "אוי, זה קשה אני לא יעבור את זה" אתה לא תעבור את זה בצורה שרצית אבל אם אתה תיגש למבחן חיובי, תלמד לפני זה ותירגע, תראה בסוף שזה לא כל כך גרוע ואתה יכול לעבור את זה.

וואו זה לא מאוד מאכזב שהציון מגן לא באמת מגן עליך?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 מאי 2013, 18:50

ShiTDemoN כתב:וואו זה לא מאוד מאכזב שהציון מגן לא באמת מגן עליך?

עוד בגילי אמרו שזה לא נקרא "ציון מגן" אלא ציון שנתי. הוא לא בא להגן אלא לשקף מה אתה יודע לאותו זמן (וזאת בדיוק העניין שלא תזרוק כל השנה ורק תלמד למבחן - לא רק הציון חשוב...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 22 מאי 2013, 00:48

GolanBerlin כתב:עוד מישהו פה עשה היום מתמטיקה? כצפוי, הלך לי רע. אני פשוט חרא מלידה, ולעולם לא אהיה טוב. :cry:

שיפרתי בשתי בגרויות במחשבים וממטיקה משהו כמו 30 נקודות, אז הכל אפשרי. 
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 22 מאי 2013, 10:50

infected aviad כתב:שיפרתי בשתי בגרויות במחשבים וממטיקה משהו כמו 30 נקודות, אז הכל אפשרי. 

וחבל שלא בעברית... :twisted:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 22 מאי 2013, 11:12

SHAPIRA500 כתב:גולן, אני אומר לך בכל הכנות חלאס עם ההתרפסות הזאת. יש לך המון זמן למועד ב', תיגש ותצליח כמו גדול. הבנתי מחברים שעשו 3 שהבחינה באמת הייתה קשה, אבל זה לא משהוא שמועד ב' לא יפתור.
גם אני עשיתי היום את הבגרות, של 4. אין דבר מפחיד יותר מלגלות שעשית סעיף שלם על סמך נתון לא נכון, מזל שבדקתי את המבחן. נשארה לי דקה והצלחתי איכשהוא לתקן ולענות עליו נכון, לא פתרתי תרגיל כל כך מהר בחיים.
כרגע הצפי הוא ל90+.

אבל אתה לא מבין, אני פשוט גרוע בזה. לא משנה כמה אני מתרגל, אני לא מצליח. וודאי שאעשה מועד ב', כי אין לי מה להפסיד, אבל אני לא אבוא לשם עם ציפיות גדולות.

infected aviad כתב:שיפרתי בשתי בגרויות במחשבים וממטיקה משהו כמו 30 נקודות, אז הכל אפשרי. 

סחתיין!

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 22 מאי 2013, 12:57

החומר קל ואני בטוח לגמרי שאין לך שום בעיה לשבת ולהבין אותו אבל אם הגישה שלך היא "לא משנה מה אני עושה, אני לא אצליח" אז חבל על הזמן, אין שום טעם שתעשה מועד ב'.
אני רק מקווה שאחרי צבא תהיה לך מספיק מוטיבציה לתקן את זה.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 22 מאי 2013, 15:13

omerkot כתב:החומר קל ואני בטוח לגמרי שאין לך שום בעיה לשבת ולהבין אותו אבל אם הגישה שלך היא "לא משנה מה אני עושה, אני לא אצליח" אז חבל על הזמן, אין שום טעם שתעשה מועד ב'.
אני רק מקווה שאחרי צבא תהיה לך מספיק מוטיבציה לתקן את זה.

אני כן מבין אותו, אבל עובדה שאני עושה טעויות.

אני אולי צריך להתרענן קצת ואז לחזור לזה מחדש. אבל אני אבוא בגישה קלילה למבחן, כי בגרות כבר יש לי (כי סך הכל ממוצע כל השאלונים שעשיתי, שזה 801, 802 ו-803 הוא 55-70). אין לי מה להפסיד.

אבל יש לי שאלות. הנה קישור לטופס (תלחצו על שאלון 803), והנה השאלות:

1. בשאלה 2, בסעיף האחרון, יצא לי שהשטח הוא 147 נקודה משהו. בתשובות רשום 130. וואט דה פאק? מה שעשיתי זה לחשב דיסטנס של BC, לחשב דיסטנס של AM, ולחשב דיסטנט של BM. ואז עשיתי [(AMֹ+BC) כפול 2 ] / לחלק ל-2. כי ככה עושים שטח טרפז. ויצא לי פאקינג 147 נקודה משהו. אה?

2. בשאלה 3, בסעיף האחרון, מה הכוונה למצוא משוואת תיכון? בתשובות כתוב X=4, אבל לי יצא Y=6. מה עושים בתרגיל הזה?

תודה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 מאי 2013, 15:33

אני לא הכי רענן בנושא אבל אני די בטוח שהמוח המאובק שלי צודק בכך שהוא לא חושב שBM קשור לחיים. אם אני זוכר נכון אז שטח הטרפז יהיה AM+BC*AB/2
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 22 מאי 2013, 17:18

swiss-the-engine כתב:אני לא הכי רענן בנושא אבל אני די בטוח שהמוח המאובק שלי צודק בכך שהוא לא חושב שBM קשור לחיים. אם אני זוכר נכון אז שטח הטרפז יהיה AM+BC*AB/2

רגע, אבל הגובה של הטרפז זה לא BM?

אז פה הטעות שלי, פאק. למה הגובה זה AB?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 מאי 2013, 20:07

כי שתי הקטעים הראשונים שרשמתי הם אלה שמקבילים וab הוא אנכי אליהם (יש לך שם 90 מעלות). עומר בטח יתן לך תשובה מפורטת, פעם אחרונה שלמדתי מתמטיקה היה בכיתה ט. וזה היה פאקינג מזמן)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 23 מאי 2013, 00:03

אין לי כח לקחת נייר וזה נורא קל אז נפתור את זה כאן.
שאלה 2:
נקודה A נמצאת בx=0, y=10
נקודה C בx=0, y=-10
נקודה M בx=-5,y=0
הישר AB מתואר על ידי המשוואה y=-0.5X+10 ולכן נקודה B נמצאת בx=8,y=6.
בשביל לחשב את השטח של הטרפז צריך למצוא את האורכים של AM,AB וBC. האורך של MC לא ממש מעניין (קל לראות את זה גיאומטרית בהשלמה למלבן- צריך רק בסיסים וגובה - הגובה הוא גובה... הוא חייב להיות ניצב לבסיסים ולכן זה AB).
בשביל האורכים צריך פיתגורס... AM=11.18, BC=17.89 וAB=8.94.
מכאן שהשטח הוא 129.94.

שאלה 3:
אתה לא יודע מה זה תיכון לצלע במשולש? אוי ואבוי לך... אתה צריך למצוא את המשוואה של הקו שמחבר בין נקודה M לאמצע הצלע AC.
אפשר להתחיל לחשב פה משוואות ולהגיע לתוצאה הנכונה אבל התשובה נורא פשוטה ואפשר לראות אותה ממש בעין כשמסתכלים על הבעיה:
משולש AMC הוא משולש שווה שוקיים (AM=MC כי הם רדיוסים של המעגל) ולכן התיכון לצלע AC הוא גם ניצב. AC מקביל לOB (אפשר לראות גיאומטרית מהעובדה שמשולש AOB חופף למשולש CBO אבל זה גם ככה מכריחים אותך לחשב את זה בסעיפים הקודמים) ולכן AC מקביל לציר X והמשוואה שלו היא אכן y=6, גם את זה רואים בעין כי הקואורדינטות של נקודה M הן x=4, y=3 (זה צועק מהמשוואה של המעגל ואפילו לא היה צריך לסדר אותה בשביל זה) והיא נמצאת באמצע בין AC לOB. הישר שניצב לציר x ועובר בנקודה M הוא x=4 וזה כאמור גם התיכון הדרוש.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 23 מאי 2013, 13:29

עומר תגיד... קיבלת ממני הודעה פרטית? כי שלחתי לך אתמול הודעה. בכל אופן רציתי לשאול אם יש לך איזה מקור בשבילי שאני יוכל להשיג בוא חומר לימוד של אלגברה בוליאנית.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 23 מאי 2013, 19:15

swiss-the-engine כתב:עומר תגיד... קיבלת ממני הודעה פרטית? כי שלחתי לך אתמול הודעה. בכל אופן רציתי לשאול אם יש לך איזה מקור בשבילי שאני יוכל להשיג בוא חומר לימוד של אלגברה בוליאנית.

מוזר... הוא לא הראה לי שיש לי הודעות חדשות אבל בתיבה דווקא היתה הודעה ממך.
האלגברה הבוליאנית שאני מכיר מאלקטרוניקה היא די מעפנה ואני מניח שזה מכוסה בקלות על ידי מלא מדריכים באינטרנט/ספרים אין לי אבל משהו ספציפי שאני מכיר ויכול להמליץ.

Tamir
Padawan

הודעהעל ידי Tamir » 24 מאי 2013, 21:28

SgtDonowitz כתב:הבגרות במתמטיקה לא כזאת קשה, באמת שלא. אני אישית דווקא זוכר אותה לטובה. הכל תלוי בלחץ ובגישה.

מסכים. אני פעם אחרי פעם לומד מחדש שאני מסוגל ליותר ממה שאני חושב אם אני מאמין שאני יכול להצליח ואני משקיע את כל מה שאני יכול.

בנושא אחר, מה יהיה עם תעודת הבגרות?? כל בתי הספר האחרים כבר קיבלו ורק לנו אין תאריך. כשבאתי לבי"ס בטקס יום הזכרון המחנכת שלי (לשעבר! :D) אמרה שזה צריך להיות מתישהו במאי ואני עדיין מחכה לתאריך...

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 25 מאי 2013, 07:59

Tamir כתב:מסכים. אני פעם אחרי פעם לומד מחדש שאני מסוגל ליותר ממה שאני חושב אם אני מאמין שאני יכול להצליח ואני משקיע את כל מה שאני יכול.

בנושא אחר, מה יהיה עם תעודת הבגרות?? כל בתי הספר האחרים כבר קיבלו ורק לנו אין תאריך. כשבאתי לבי"ס בטקס יום הזכרון המחנכת שלי (לשעבר! :D) אמרה שזה צריך להיות מתישהו במאי ואני עדיין מחכה לתאריך...

רגע מה לא מקבלים את התעודה אחרי שהבוחנים מסיימים לבדוק? איזה מדינה לא יעילה יש לנו...
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 25 מאי 2013, 20:25

את התעודה עצמה מקבלים אחרי כמה זמן.. גם ככה זה לא רלוונטי לרוב האנשים, כי הם בצבא וכו'.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 26 מאי 2013, 04:18

תגידו, הבחינה באמת הייתה כמו שפירסמו בתקשורת?
תמונה

תמונה

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 42 אורחים