נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי Death_119 » 25 אפריל 2017, 00:18

DrKeo כתב:
Death_119 כתב:
DrKeo כתב:אני לא בחיפה כבר 10 שנים אבל אני תמיד בעד. אגב, כשתמיד אומרים "חיפה מזוהמת" מתכוונים ל"הקריות מזוהמות" ומתוך עצלות קוראים להן חיפה. נקודה לחשוב עליה חנן.

טכנית קריית חיים זה חיפה (היא שכונה בחיפה) והיא בהפרש עצום הקריה הכי מזוהמת. בלי קשר, הנמל זה וואחד זיהום וחיפה כעיר היא בהחלט עיר מזוהמת, לא משנה בגין מי.

ובאווירה חיובית, חנן, על איזה תקן? חוקרת במדעי המחשב בפקולטה של חשמל ומדעי המחשב?

מאיפה הבאת את הנתון שקרית חיים זאת הקריה הכי מזוהמת? בכל מקרה כל הקריות, העיר התחתית וקרית חיים הן גוש אחד. אם רוצים אויר באמת נקי, צריך לגור במערב ההר. שם תמצא שכונות עם איכות אויר שלא קיימת בעיר גדולה, אולי חוץ מירושלים. או במילים אחרות, אם אתה גר בגובה הים המצב שלך לא טוב (אלה אם אתה במערב ההר בגובה המים אבל אז הבעיות שלך אחרות, נניח להדקר) ואם אתה על ההר אז במזרח אתה עדין קצת מזוהם ובמערב אתה במצב מצויין.

כל מחסני הדלק מאוחסנים בחוף קרית חיים, הצינור ביוב שמוזרם לים עובר בחוף קרית חיים, כל המפעלים הפטרו כימיים גובלים בקרית חיים מזרח. מהרגע שאתה מגיע לטכני מתחיל להיות ריח מוזר באוויר.

אני בטוח שמאותה סיבה קרית אתא גם מזוהמת רצח (גובלת במפעלים מהצד השני). ובלי קשר לכל אילו - קרית ים זוכה בקריה הגרועה מכל, אבל לפחות יצא לי לראות גופה שם ברחוב!

אחחח... אני מת על הקריות, חייב להזכיר לאישתי ללכת לבקר :D.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 מאי 2017, 18:07

טוב, הפור נפל, אנחנו עוברים לקריות (שמואל). אבל לפחות יצאה לי עבודה חדשה - אני הולך להעביר 3 קורסים במכללה... (ועוד עבודה בחברת סטארט אפ)
מקווה שיהיו משחקים טובים גם בצפון...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 17 מאי 2017, 19:34

bozeman כתב:טוב, הפור נפל, אנחנו עוברים לקריות (שמואל). אבל לפחות יצאה לי עבודה חדשה - אני הולך להעביר 3 קורסים במכללה... (ועוד עבודה בחברת סטארט אפ)
מקווה שיהיו משחקים טובים גם בצפון...

זהו, אין יותר אמדוקס :o.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 מאי 2017, 19:44

all good things must come to an end...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 17 מאי 2017, 22:34

לא נמאס מהשמואלים האלה? שיהיה בהצלחה רבה (והרבה סבלנות... הרבה הרבה סבלנות...)!
אם כבר הקפצת את הנושא הזה אז החל מיום ראשון האחרון אני באופן רשמי ד"ר מה שאומר שעכשיו DrKeo לא לבד...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 מאי 2017, 23:27

תתחדש ד"רקוט...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 מאי 2017, 19:57

תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 מאי 2017, 11:58

קונה לי?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 מאי 2017, 11:59

אתה הד''ר והוא הסטודנט.. אין גבול תאמין לי.. :P
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 20 מאי 2017, 12:27

הוא הציע והוא נמצא בשוונג של הזמנות מחו"ל :ugeek:

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 מאי 2017, 15:20

omerkot כתב:הוא הציע והוא נמצא בשוונג של הזמנות מחו"ל :ugeek:

אני ממש לא נמצא בשוונג של הזמנות מחו"ל. אבא שלי, לעומת זאת...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 יולי 2017, 14:41

בהצלחה לכל הלומדים למבחנים!
(ובהצלחה לכל המרצים שעובדים קשה להכין את הקורסים לשנה הבאה...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 24 יולי 2017, 15:26

התלבטתי איפה בדיוק לשים את זה... מקווה שכאן תהיה מספיק חשיפה.

הנה סיפור על מישהו שגרם לשלושה מגזינים אקדמיים לפרסם מאמר על מידיכלורינים מסטאר וורס

http://blogs.discovermagazine.com/neuro ... XXmYoFBxnH
תמונה

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 24 מרץ 2018, 21:47

זקוק להתייעצות:
כרגע אני לומד בטכניון לתואר במדעי המחשב, ובגלל סיבות אישיות אני נאלץ לעבור ללמוד ליד הבית.
כרגע אני שוקל ללמוד בHIT (מכון טכנולוגי חולון). ברור לי שזו ירידה ברמה, אבל עד כמה הנושא יפגע בי בעתיד?
חשוב לציין שכרגע הממוצע שלי בטכניון לא להיט, ואני משער שבHIT הוא יעלה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 מרץ 2018, 22:05

אם זה דומה למה שאני מכיר מהנדסה (וכנראה שכן) אז יש לא מעט מקומות שבכלל לא יסתכלו על קורות החיים שלך, מקומות אחרים שידרשו ממוצע גבוה הרבה יותר ומקומות שאולי יקבלו אותך אבל למשרות פחות טובות והרבה פחות מכניסות.
המכללה בחולון היא מוסד בינוני מאוד, בעיקר להנדסה. יש לי חבר שסיים שם הנדסת חשמל בממוצע סביר אבל לא היה מסוגל למצוא שום עבודה בתחום.
אין לך אפשרות לעבור ללמוד בתל אביב או בבינתחומי?

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 24 מרץ 2018, 23:24

עדיף אוניברסיטה, בלי ספק. אבל מאחר ומדובר במדמ"ח, במצב השוק של היום לא תהיה לך בעיה למצוא עבודה גם כבוגר HIT. לגבי הציונים, הם די חסרי חשיבות. אני בוגר את"א במדמ"ח ומעולם לא שאלו אותי לגבי הממוצע. הממוצע חשוב רק לתארים מתקדמים, ואולי לעבודה הראשונה, לא מעבר. איכות המוסד חשובה בהרבה, אבל גם היא לרוב לא מהווה חסם - במיוחד אחרי שצברת 2-3 שנות ניסיון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 מרץ 2018, 00:58

אם במרכז והתחלת בטכניון, למה לא אוניברסיטת ת"א? ואם אתה לא רוצה אונ' תל אביב אלה מכללה, אני חושב שהאופציה הכי טובה שלך באזור המרכז למדעי המחשב זה תל אביב יפו או הבינתחומי. לפחות בבינתחומי אין דבר כזה שיסננו אותך בגלל המקום, מבחינת ממוצעים רק ראיתי במיקרוסופט דרישה ל85 מהבינתחומי בזמנו אבל היום הם כבר לא מסננים מתחת ל85, כנראה בגלל שהשוק רותח.
We're just normal men. We're just innocent men

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 26 מרץ 2018, 01:57

אבדוק את ת"א והאקדמית, אבל חייב לציין שכרגע האופציה הזו בעייתית ולו רק בגלל המרחק. ההורים גרים בראשון, לאחרונה זמן הנסיעה בבקרים מראשון לת"א שלא ברכבת כבר נע לכיוון השעה וחצי. (תודה לרכבת הקלה!) . שכירת דירה בת"א לא באה בחשבון, אולי מעונות, אבל צריך לבדוק. חוץ מהמרחק יש קשיים נוספים שאצטרך לברר.
ובכנות, גם קצת נמאס לי מהקושי והלחימה המתמשכת בקשיים של האוניברסיטה. החל מהרמה המתמטית הגבוהה שלא לצורך, ועד המרצים והמתרגלים האטומים (לא כולם, אבל זה מחרפן לעתים). יותר חשוב מזה - אני לא רוצה להתחיל מחדש, כי בקורסי המתמטיקה הראשונים כנראה שאין לי ציון גבוה מספיק כדי לקבל פטור אוטומטי.
לא פוסל את האופציות הללו, אבדוק אותן. אבל כרגע פחות נראה לי שזה הכיוון.

שואל שוב בפירוט - עד כמה מעבר ל-HIT יפגע בי? מובן לי שבשנים הראשונות ההצעות שאקבל יהיו מצומצמות וירודות, כמו שעומר אמר, אבל לשמחתי יש לי ניסיון מסויים מהצבא ופרוייקטים צדדיים שאני עושה בזמן החופשי, ואני יודע שבשוק הניסיון הרבה יותר חשוב מתארים.
עד כמה הנושא יהיה משמעותי שנתיים-שלוש אחרי סיום התואר?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מרץ 2018, 10:46

אחרי נסיון עבודה זה לא באמת משנה אבל בשביל תפקיד ראשון, יהיה לך קצת יותר קשה עם HIT. אני משער שבראיונות עצמם לא יהיה לך יותר קשה, מה שיהיה לך יותר קשה זה להגיע אליהם. אבל היום השוק כל כך רותח שאני לא בטוח שזה כל כך משנה, חוטפים בוגרי ברייס וכדומה, לפחות אם מעניין אותך תחום ה-WEB. זה הכל תלוי בתחום, אני בספק אם מג'יק ליפ יקחו אותך כמומחה בראיה מומחשבת מHIT, אבל מפתח FRONT END? לא יהיה לאף אחד אכפת איפה למדת. מה יהיה עוד 3-4 שנים? אני לא באמת יודע, אתה רק צריך להבין שאם תלך ל-HIT אז יהיה לך קצת יותר קשה לבצע דריסת רגל ראשונית, ביחוד אם תרצה חברות כמו גוגל או מיקרוסופט.

אם המרחק הוא כל כך בעיה אז אני לא חושב שת"א יפו כל כך רחוקה מHIT, היא נמצאת ביפו. היא גם במימון המדינה כך שהשכר לימוד הוא אוניברסיטאי. לבינתחומי לא קל להגיע עם תחבורה ציבורית, לפחות לפני 6 שנים זה לא היה פשוט. יש איזה 20 דק' הליכה מהתחנת רכבת של הרצליה אם אתה מגיע מרחוק. השכר לימוד בבינתחומי הוא אסטרונומי (בערך 40,000 היום) אבל אם יש לך ממוצע 100 בבגרויות או 700 בפסיכומטרי אז תקבל 50% הנחה ואם יש לך בשניהם אז 75% הנחה. יכול להיות שגם העובדה שאתה באמצע תואר בטכניון תעזור כי למשל לבוגרי 8200 גם יש הנחות שכאלה, אתה צריך לדבר איתם. כמובן שתצטרך לשמור על ממוצע מסויים בשביל המלגה הזאת, אם אני לא טועה זה 85 ל-50% הנחה ו-90 ל-75%.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 27 מרץ 2018, 12:13

מציע לך לראות בLinkedIn את פוטנציאל ההעסקה של בוגרים:
https://www.linkedin.com/school/hit---h ... gy/alumni/

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 21 אפריל 2018, 19:00

DrKeo כתב:אחרי נסיון עבודה זה לא באמת משנה אבל בשביל תפקיד ראשון, יהיה לך קצת יותר קשה עם HIT. אני משער שבראיונות עצמם לא יהיה לך יותר קשה, מה שיהיה לך יותר קשה זה להגיע אליהם. אבל היום השוק כל כך רותח שאני לא בטוח שזה כל כך משנה, חוטפים בוגרי ברייס וכדומה, לפחות אם מעניין אותך תחום ה-WEB. זה הכל תלוי בתחום, אני בספק אם מג'יק ליפ יקחו אותך כמומחה בראיה מומחשבת מHIT, אבל מפתח FRONT END? לא יהיה לאף אחד אכפת איפה למדת. מה יהיה עוד 3-4 שנים? אני לא באמת יודע, אתה רק צריך להבין שאם תלך ל-HIT אז יהיה לך קצת יותר קשה לבצע דריסת רגל ראשונית, ביחוד אם תרצה חברות כמו גוגל או מיקרוסופט.

אם המרחק הוא כל כך בעיה אז אני לא חושב שת"א יפו כל כך רחוקה מHIT, היא נמצאת ביפו. היא גם במימון המדינה כך שהשכר לימוד הוא אוניברסיטאי. לבינתחומי לא קל להגיע עם תחבורה ציבורית, לפחות לפני 6 שנים זה לא היה פשוט. יש איזה 20 דק' הליכה מהתחנת רכבת של הרצליה אם אתה מגיע מרחוק. השכר לימוד בבינתחומי הוא אסטרונומי (בערך 40,000 היום) אבל אם יש לך ממוצע 100 בבגרויות או 700 בפסיכומטרי אז תקבל 50% הנחה ואם יש לך בשניהם אז 75% הנחה. יכול להיות שגם העובדה שאתה באמצע תואר בטכניון תעזור כי למשל לבוגרי 8200 גם יש הנחות שכאלה, אתה צריך לדבר איתם. כמובן שתצטרך לשמור על ממוצע מסויים בשביל המלגה הזאת, אם אני לא טועה זה 85 ל-50% הנחה ו-90 ל-75%.

אומנם הדיון כבר הפליג לפני הרבה זמן, אבל אני חייב לציין ממה שאני מכיר מניסיוני יש משמעות למקום הלימודים אף הרבה מעבר לעבודה הראשונה.

במקום העבודה הקודם זרקו את מספר הקסם של חמש שנים, בעבודה הנוכחית שלי אני רואה שזה מלווה אותך אף מעבר. בחברות אמריקאיות מתייחסים מאוד למקום הלימודים. הדבר מועצם במיוחד אם הרקורד שלך כולל חברות לא הכי ידועות. מצד שני אם תתחיל עבודת סטודנט באמאזון ותמשיך למשרה באינטל או מייקרוסופט לאיש לא יהיה אכפת איפה למדת, באמת יתייחסו רק לניסיון. אז הכל יחסי. כמובן שיש חברות שמתייחסות יותר ויש פחות. ככל שהארגון יותר גדול ואמריקאי הוא יותר יתייחס, סביר להניח (כי הוא יכל לברור יותר את מי הוא מגייס).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 21 אפריל 2018, 22:50

קצת רחוק ממני, שנתיים לפחות, עד שאתחיל ללמוד, אבל אני מסתכל לאופק ומתחיל לחשוב על קבלה ללימודים (חייב להודות שיש לי קצת פרפרים בבטן).
הכיוון שלי הוא (איך לא :) ) מדעי המחשב.
אני מסתכל קצת באתרים של אוניברסיטאות ואני רואה תארים משולבים כמו מדעי המחשב-פיזיקה או מדעי המחשב-מתמטיקה לצד תואר רגיל במדעי המחשב.
מה ההבדל ביניהם בפן המעשי, זאת אומרת מבחינת מקומות תעסוקה? לאיזה תפקידים תואר משולב כזה ייכול לתת לי boost?
אני מניח שבפורום הזה יש כמה וכמה אנשים שכבר אחרי זה ומשולבים בתעשייה שיכולים לתת לי קצת כיוון מחשבה. תודה
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אפריל 2018, 22:58

להגיד את האמת, אני לא בטוח אם תואר כזה נותן לך בוסט אלה אם הכוונה שלך להתקבל למשהו מאוד ספציפי בתעשיה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 21 אפריל 2018, 23:50

אני לא תומך בתארים משולבים. זו דרך של האוניברסיטאות למשוך אנשים שאין להם באמת מושג על מה מדובר.
אם אתה מעוניין ללמוד מדעי מחשב אז לך ללמוד מדעי מחשב. זה תואר שמבוסס על מתמטיקה ולכן שילוב שלו עם מתמטיקה זה קצת כמו לחם בפיתה.
לעניין המדעי מחשב/פיזיקה, אני מכיר אנשים שלמדו תואר כזה. לרוב עתודאים. לרוב המשיכו בחיים עם מה שהצבא עשה איתם. אם אתה לא עתודאי, זה תואר לא הגיוני. גם מדעי המחשב וגם פיזיקה הם תארים קשים ושונים והשילוב שלהם מוציא אותך כמעט בודאות עם ציונים נמוכים שרק יפריעו לך במידה ותנסה אחרי התואר להתקבל לעבודה במחשבים. השילוב ביניהם לא נותן שום יתרון מהותי ועבודה בפיזיקה לבוגרי תואר ראשון זה משהו שלא קיים (לפחות לא עבודה מכובדת...).
יש אפשרות ללמוד תואר בהנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים או משהו דומה סטייל מה שדודי למד. אלה תארים לגיטימיים שנותנים לך גם רקע פיזיקלי/הנדסי על חשבון חלק מהרקע המתמטי/תכנותי הכמעט טהור שאתה מקבל במדעי המחשב. חשוב לשים לב שתארים בהנדסה הם תארים של 4 שנים ולא 3 ולעבודות תכנות הם לא מספקים שום יתרון.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 אפריל 2018, 10:45

לך ללמוד תואר מעורב אם ממש מעניין אותך החוג הנוסף (מתמטיקה, כלכלה וכו׳). אם לא, עדיף מדמ״ח מורחב. גם ככה התואר הראשון במדמ״ח הוא די רדוד, אז לדלל אותו עוד יותר עם חוג נוסף, זה לדעתי די חוטא למטרה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים