נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 ספטמבר 2016, 17:09

MagmaJet כתב:שאלה לסטודנטים לתואר שני ובוגרי תואר שני ומעלה, אלה שהיו בעיקר במסלול המחקרי:
אני מתחיל בחודש הבא תואר שני, עזבתי עבודה והכל כי מצופה ממני להשקיע במחקר כל רגע פנוי.
רציתי לדעת עד כמה זמן פיניתם לגיימינג? בעונת החגים יוצאים מספר משחקים שאני מצפה להם (כמו FFXV ו-WD2).

אני לא באוכלוסייה שפנית אליה, אבל אני כן עובד בחודשים האחרונים עם כמה חוקרים (שני דוקטורנטים וסטודנט לתואר שני) והמסקנה שלי בנוגע למה ששאלת היא שזה מאוד מאוד גמיש. יש מעבדות מאוד לחוצות, שבהן עובדים שעות ארוכות עם מלא לחץ. במעבדה בה אני עובד יום העבודה מתחיל ב9 ועד 4 המעבדה ריקה. לפעמים מישהו נשאר עד 6. לפעמים יוצאים יותר מוקדם. הסטודנט לתואר שני שאיתו אני עובד כנראה נמצא הכי פחות זמן במעבדה (הוא אפילו יצא לחופשה בשבועיים האחרונים).
זה מרגיש כמו כל עבודה. באים. נותנים 6-7 שעות והולכים הביתה.
בזמן הזה גם מספיקים לקרוא מאמרים שקשורים למחקר (כדי להכיר פרוטוקלים חדשים לכל מיני תהליכים, למשל).

אני מתאר לעצמי שזה גם תלוי בתקופה. אם מגישים מאמר אז לעיתים קרובות יש המון עבודה ויש תקופה לחוצה. אם מגיעים לאיזשהו שלב עם הרבה עבודה (נניח, בעוד שבועיים הולכים להיות כמה ימים ארוכים, כי אנחנו צריכים להכין כמה אלפי צלחות עם דסקיות מעגבניות שהבשילו סוף סוף), אז יש לחץ.

בקיצור, אני חושב שזה סופר גמיש. זה משתנה בתקופות, במחקרים, בשדות מחקר, במעבדות וכן הלאה.
אני מניח שאנשים יותר מנוסים ממני יוכלו להסביר למה אני טועה/צודק בצורה מוצלחת ולא חסרים אנשים כאלה פה.

עריכה:
באמת עומר ענה ונראה שהתשובה שלו נבלעה בגללי בעמוד הקודם.
תמונה

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 27 ספטמבר 2016, 17:20

תודה לשניכם, טוב אני שמח לשמוע שזה יחסית גמיש כי ממה שחברים שלי אמרו לי זה שאני צריך למכור את נשמתי למשך שנתיים הקרובות.
המנחה יחסית בסדר, לפי מספר פגישות אתו. כבר קראתי מאמרים שקשורים למחקר ואספתי פרוטוקלים הנדרשים לכך. המחקר יהיה עבודת שדה בעיקר.
אני אראה איך אני מסתדר עם זה כבר.

התקבלתי לאוניברסיטת בן גוריון, לבית הספר ללימודי המדבר במסלול על צומח וחקלאות באזורים צחיחים.
הלימודים עצמם באנגלית, רק הדבר היחיד שמלחיץ אותי קצת זה כתיבת תזה באנגלית.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 27 ספטמבר 2016, 18:39

עוד לא התחלת וכבר אתה דואג על הכתיבה של התיזה?
בכל מקרה, זה באמת מאוד מאוד רחוק מהתחום שלי... אם החברים שלך מכירים ספציפית את המנחה והתחום אז אולי הם יודעים יותר מאיתנו אבל אם הם מדברים באופן כללי אז הם חד משמעית מדברים שטויות (בעקרון, החיים באקדמיה הם די רגועים וחופשיים, כמו שחנן מתאר). אגב, זה מאוד מאוד מאוד מקובל לבקש מהמנחה הפוטנציאלי לדבר עם כמה סטודנטים שלו בהווה בשביל ללמוד מהם על אופי העבודה ועל היחסים שלהם עם המנחה עוד לפני שאתה מחזיר לו תשובה. מקובל גם לבדוק מנחים שונים ולהשוות בין התנאים שלהם (לפעמים יש כאלה שמסוגלים לתת יותר מלגות יותר גבוהות, כאלה שיש להם ציוד יותר מתקדם, כאלה שמספקים כובעים רחבי שוליים וקרם הגנה באופן חופשי וכו).
לעניין האנגלית, אני מכיר לא מעט אנשים שכתבו תיזות כאלה באנגלית למרות שהאנגלית שלהם היתה מחורבנת עד מזעזעת. בשביל זה יש לך מנחה שעובר על הדברים ומתקן איפה שצריך (ולפעמים גם איפה שלא צריך) ככה שאתה יכול להיות רגוע.
ושוב, שיהיה בהצלחה!

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 ספטמבר 2016, 19:01

omerkot כתב: (בעקרון, החיים באקדמיה הם די רגועים וחופשיים, כמו שחנן מתאר).

בגלל שאני לא רואה שחנן הגיב פה, אניח שהתלבלת בינו לביני והלוואי שאהיה משכיל כמוהו יום אחד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 27 ספטמבר 2016, 22:03

Nucleus_Dawn כתב:

בגלל שאני לא רואה שחנן הגיב פה, אניח שהתלבלת בינו לביני והלוואי שאהיה משכיל כמוהו יום אחד.

אתה צודק, אני מתנצל. בתת מודע שלי רק חנן מגיב כאן איתי לסוג הזה של שאלות.
חוץ מזה, אתה באמת בחברה טובה, בהתחלה בלבלתי בינך לבין נדב ועכשיו אני מבלבל בינך לבין חנן :oops:

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 28 ספטמבר 2016, 11:27

MagmaJet כתב:שאלה לסטודנטים לתואר שני ובוגרי תואר שני ומעלה, אלה שהיו בעיקר במסלול המחקרי:
אני מתחיל בחודש הבא תואר שני, עזבתי עבודה והכל כי מצופה ממני להשקיע במחקר כל רגע פנוי.
רציתי לדעת עד כמה זמן פיניתם לגיימינג? בעונת החגים יוצאים מספר משחקים שאני מצפה להם (כמו FFXV ו-WD2).

אם אתה פנוי לגמרי לעבודה על התזה - יהיה לך מספיק זמן למשחקים. למעשה רצוי שתשחק - ההפוגה עוזרת לחשיבה. (סביר להניח שכשתהיה ב"זון" של כתיבה אתה לא תעצור אותה כדי לשחק, וכשתהיה תקוע (ותהיה) אז בטח תשחק...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 28 ספטמבר 2016, 11:30

Nucleus_Dawn כתב:

מתלבט בין מחמאה, לבין לצטט את האמרה הנדושה שאם תקשור חמור מספיק זמן באוניברסיטה גם הוא יצא עם דוקטורט...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 ספטמבר 2016, 18:57

bozeman כתב:
Nucleus_Dawn כתב:

מתלבט בין מחמאה, לבין לצטט את האמרה הנדושה שאם תקשור חמור מספיק זמן באוניברסיטה גם הוא יצא עם דוקטורט...

אני שואף לPHD, אז אני מקווה שזה נכון.
תמונה

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 29 ספטמבר 2016, 12:15

תודה רבה!

בקשר למנחה,
למעשה הגעתי למנחה דרך הסטודנטית שלו שפגשתי אותה באחד מהאירועים. דיברתי איתה על התזה שלה והיא התפעלה ממנו ממש, היא סיפרה שהוא נותן לה חופש עבודה ומספק לה תמיכה בכל מה שאפשר. היא המליצה לי לפנות אליו כי הוא חיפש בדיוק סטודנטים חדשים. פגשתי אותו אחרי כחודש, זה היה מעט שונה ממה שהיא תיארה, הוא היה נראה אדם קשוח והוא חושב ממש רחוק (חשבתי על איזה טיפוס חם...), הוא תיאר לי איך הוא רוצה שהשנתיים הקרובות יהיו אצלו, הוא רוצה שאפילו אוציא לפחות מאמר כבר השנה... אז חיבבתי אותו כי קיבלתי רושם שהוא מעוניין גם לקדם את הסטודנטים שלו. פגשתי את הסטודנטית שלו שוב והיא אמרה לי שאין לה מה לדאוג ממנו ושהיחסים "יתחממו" עם הזמן.

בקשר לאנגלית, בעקרון אין לי בעיה עם אנגלית, אני יודע אנגלית אבל אני לא יודע פשוט איך אתמודד עם כתיבה אקדמית בשפה אנגלית, אין לי מושג איך לכתוב בשפה מדעית על אף שקראתי מאות מאמרים מאז תחילת התואר.

בקשר למשחקים, אתמול דיברתי עם המנחה, ייתכן שהמחקר יתחיל באיחור כי אי אפשר לדעת מה עם החורף... אבל הוא הזמין אותי לעבוד אצלו בנתיים ובמקביל ללמוד בקורסים.
אני חושב שכן אוכל לשחק בזמן הקרוב, אבל לא יודע מה עם הלימודים כי בתואר ראשון (ברחובות) הייתה ממש תחרות בין הסטודנטים.
אני די מושפע מזה בקלות ואני קצת חושש שזה יפגע בעצמי שוב במיוחד שאולי אגיע שוב לקטע שאני לומד 12 שעות בספריה שוב פעם במקום לתת לעצמי מנוחה...

שוב תודה על המענה שלכם.

Nucleus_Dawn, מה אתה לומד? ויש לך כיוון מסוים בתחום שאתה לומד בו?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 ספטמבר 2016, 13:34

הקידום שלך הוא השם הטוב שלו ושוב, לגבי האנגלית, לא מצפים ממך לדעת ובשביל זה יש לך מנחה שיתקן וינסח מחדש את מה שצריך. עם הזמן אתה תלמד מהנסיון.
עזוב תחרות ועזוב 12 שעות בספריה, זה התואר שלך ואתה לא בשום תחרות עם אף אחד אחר. קח אותו בקצב שלך.

Nucleus_Dawn כתב:אני שואף לPHD, אז אני מקווה שזה נכון.

חנן, אנחנו מדרדרים אותם לתרבות רעה... :|

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 29 ספטמבר 2016, 15:12

MagmaJet כתב:תודה רבה!

בקשר למנחה,
למעשה הגעתי למנחה דרך הסטודנטית שלו שפגשתי אותה באחד מהאירועים. דיברתי איתה על התזה שלה והיא התפעלה ממנו ממש, היא סיפרה שהוא נותן לה חופש עבודה ומספק לה תמיכה בכל מה שאפשר. היא המליצה לי לפנות אליו כי הוא חיפש בדיוק סטודנטים חדשים. פגשתי אותו אחרי כחודש, זה היה מעט שונה ממה שהיא תיארה, הוא היה נראה אדם קשוח והוא חושב ממש רחוק (חשבתי על איזה טיפוס חם...), הוא תיאר לי איך הוא רוצה שהשנתיים הקרובות יהיו אצלו, הוא רוצה שאפילו אוציא לפחות מאמר כבר השנה... אז חיבבתי אותו כי קיבלתי רושם שהוא מעוניין גם לקדם את הסטודנטים שלו. פגשתי את הסטודנטית שלו שוב והיא אמרה לי שאין לה מה לדאוג ממנו ושהיחסים "יתחממו" עם הזמן.

בקשר לאנגלית, בעקרון אין לי בעיה עם אנגלית, אני יודע אנגלית אבל אני לא יודע פשוט איך אתמודד עם כתיבה אקדמית בשפה אנגלית, אין לי מושג איך לכתוב בשפה מדעית על אף שקראתי מאות מאמרים מאז תחילת התואר.

בקשר למשחקים, אתמול דיברתי עם המנחה, ייתכן שהמחקר יתחיל באיחור כי אי אפשר לדעת מה עם החורף... אבל הוא הזמין אותי לעבוד אצלו בנתיים ובמקביל ללמוד בקורסים.
אני חושב שכן אוכל לשחק בזמן הקרוב, אבל לא יודע מה עם הלימודים כי בתואר ראשון (ברחובות) הייתה ממש תחרות בין הסטודנטים.
אני די מושפע מזה בקלות ואני קצת חושש שזה יפגע בעצמי שוב במיוחד שאולי אגיע שוב לקטע שאני לומד 12 שעות בספריה שוב פעם במקום לתת לעצמי מנוחה...

שוב תודה על המענה שלכם.

Nucleus_Dawn, מה אתה לומד? ויש לך כיוון מסוים בתחום שאתה לומד בו?

אני חייב לתת לך תשובה שנוגעת בכמה מהנושאים שהעלת. אני אולי לא ארחיב כמו שאתה רוצה - אבל הנקודות יהיה בה.
ראשית - ההתלבטויות וההתחבטויות שאתה מעלה - הן מנת חלקן של כל מי שעושה תואר מתקדם. בחירת המנחה, זמני עבודה, יחסים עם המנחה, זמן חופשי, בלוק בכתיבה ועוד. אז נכון שצרת רבים נחמת טיפשים. אולם כן יש איזו נחמה שאתה לא הראון שנתקל בבעיה. לכל אחד יש את השיטה שתעבוד בשבילו, אבל אלו כמה מנקודות הקושי ומצופה להתגבר עליהן במחקר.
נמשיך הלאה. בגדול בעיה אחת פתרת - יש לך מנחה. זה לא תמיד פשוט כמו שזה נשמע. לפעמים קשה לסטודנט להבין את הצד של המנחה. זה הרבה פעמים מאוד מקשה על המנחה בעבדתו הרגילה גם לתמוך בחוקר הצעיר. מנסיון של אשתי שעכשיו מתמודדת עם מונחה לתואר שני שלפעמים לא רוצה בטובתו שלו.
עכשיו - מצד שני - כן רצוי שתחשוב טוב על המנחה שיהיה לך הכי טוב. מה הכוונה? איך הכי נוח לך לעבוד - שיש מישהו שאומר לך מה לעשות כל הזמן ושהוא בשליטה? או מישהו שנותן לך לעשות מה שאתה רוצה ומקסימום עונה לשאלה פה ושם ורק בדוק בסוף. בנוסף זה גם תלוי תחום. יש תחומים (נניח ביולוגיה), שכל המחקר מוכתב מלמעלה, ויש תחומים (מדעי החברה והרוח בד"כ) שבהם כל המחקר צומח מהחוקר ולפעמים המנחה אפילו לא מכיר את האיזור של המחקר.

לגבי אנגלית, בגדול נכון, בהחלט קשה לכתוב מחקר. זה קשה גם בשפת אימך (עברית אני מניח...) ובטח בשפה זרה שאפילו סתם ככה קשה לנו לשלוט בה. בחלק הזה אין הרבה מה להגיד לך , יותר מאשר שזאת בעיה שניתן לפתור. כלומר - קראת הרבה מאמרים, ככה שהגע הזמן גם לשים לב לשפה ולצורת הכתיבה ולנסות להתחיל לעבוד כמו שקראת. במקרה הגרוע - זה פשוט יכול להפתר כספית. אתה תכתוב בעברית ותקח עורך לשוני ומתרגם מהתחום שלך (לכל תחום יש ייחודיות, ככה שלא סתם מתרגם), תשלום לו בכליה והנה לך מה שאתה צריך כתוב.

עכשיו לגבי ניהול הזמן - פה אתה צריך להכיר את עצמך. לדעת איך אתה מתנהל מלימודים קודמים. הכוונה האם אתה אתה שמתמכר לגירויים חיצוניים? האם אתה דחיין? האם אתה יודע להקצות זמן בצורה נכונה? לפי זה תבנה תוכנית כמו שצריך. בצורה כזאת מובטח לך שיהיה לך זמן למשחק וגם שהמחקר יתנהל כמו שצריך.

ועכשיו לעצה הכי חשובה - מחקר (כלומר כתיבת תזה ודיסרטציה) הוא עבודה לא קלה שדורשת חשיבה אולם גם לא מעט עבודה שחורה. זהו פרוייקט ארוך (אפילו שנתיים זה כבר לא עבודה סימנריונית) ולכן הבנייה של המחקר מאפילה על מה שעשית עד היום. מה אני מנסה לומר? שיהיה לך מנחה - אל תתבייש להתייעץ איתו. ונחזור לסעיף 1 - בחינה נכונה של מישהו שאכן יכול לעזור גם בקשיים האלו. אבל בעיקר שבחירה במסלול המחקרי צריכה להיות מתוך דחף פנימי ורצון אמיתי לחקור. כי רק הרצון היה יוכל לעזור לך בקטעים האפורים ובעבודה השחורה. כי רק הדחף הזה יוכל לעזור לך כפתאום תגלה שחודשיים עבודה ירדו לטמיון כי לא הצליח/לא מתאים/ לא עבדת נכון.

omerkot כתב:הקידום שלך הוא השם הטוב שלו ושוב, לגבי האנגלית, לא מצפים ממך לדעת ובשביל זה יש לך מנחה שיתקן וינסח מחדש את מה שצריך. עם הזמן אתה תלמד מהנסיון.
עזוב תחרות ועזוב 12 שעות בספריה, זה התואר שלך ואתה לא בשום תחרות עם אף אחד אחר. קח אותו בקצב שלך.

Nucleus_Dawn כתב:אני שואף לPHD, אז אני מקווה שזה נכון.

חנן, אנחנו מדרדרים אותם לתרבות רעה... :|

כפי שאנחנו יודעים - להשאיר אותו באקדמיה זאת הדרך הכי טובה להבטיח שהוא לא יגרום שום נזק לאנושות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 ספטמבר 2016, 16:39

אני לומד ביולוגיה. אני רק בשנה ב' בתואר הראשון, אז יותר מידי כיוון עוד אין לי.

---

חנן, זה שאתה חושב שאני מספיק מוכשר בשביל להשפיע על האנושות בצורה כלשהי זו חתיכת מחמאה. תודה!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 29 ספטמבר 2016, 16:52

Nucleus_Dawn כתב:חנן, זה שאתה חושב שאני מספיק מוכשר בשביל להשפיע על האנושות בצורה כלשהי זו חתיכת מחמאה. תודה!

אתה מכיר את הביטוי "טיפש זורק אבן לבאר שמאה חכמים לא יצליחו להוציא"? להרוס הרבה יותר קל... :twisted: (אבל אני כן אתווכח איתך אם זה אפשרי להרוס יותר ממה שהמין האנושי כבר עכשיו...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 ספטמבר 2016, 17:00

bozeman כתב:
Nucleus_Dawn כתב:חנן, זה שאתה חושב שאני מספיק מוכשר בשביל להשפיע על האנושות בצורה כלשהי זו חתיכת מחמאה. תודה!

אתה מכיר את הביטוי "טיפש זורק אבן לבאר שמאה חכמים לא יצליחו להוציא"? להרוס הרבה יותר קל... :twisted: (אבל אני כן אתווכח איתך אם זה אפשרי להרוס יותר ממה שהמין האנושי כבר עכשיו...)

אין וויכוח. ברור שאפשר. אנחנו נמצאים כנראה בתקופה הכי טובה בהיסטוריה האנושית. יכול להיות שאצלינו בבית השחי של העולם המצב מדרדר עם השנים, אבל בראייה של העולם כולו, יש מגמת שיפור אגרסיבית שנמשכת כבר עשרות רבות של שנים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 29 ספטמבר 2016, 17:07

כמו שכתבתי אני אתווכח איתך על זה. (אבל לא באמת איתך, כי אני מכיר אותך וזה סתם מתיש.)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 ספטמבר 2016, 19:04

עזוב, הוא עדיין ילד. כשהוא יגיע לרקטום של העולם אז הוא יגלה שבית שחי יכול להיות מקום פרוגרסיבי ביותר.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 ספטמבר 2016, 19:14

omerkot כתב:עזוב, הוא עדיין ילד. כשהוא יגיע לרקטום של העולם אז הוא יגלה שבית שחי יכול להיות מקום פרוגרסיבי ביותר.

אני דווקא מכוון למעלה. אבל באמת לך לתדע לאן אתגלגל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 ספטמבר 2016, 19:31

המצב בושט ובסינוסים לא ממש יותר טוב מהמצב בבית השחי...

MagmaJet
Trainee

הודעהעל ידי MagmaJet » 29 ספטמבר 2016, 20:42

אני כבר אודה במשהו... יש לי מחלה כרונית מילדות, היא לא ממש מזיקה לתפקוד יומיומי אבל יש מספר ימים שלא אוכל להגיע לעבודה או לימודים.
אני לא מספר את זה להרבה אנשים אבל בחרתי לספר את זה למנחה בפגישה השנייה והוא שלף בפני נאום שאף אחד לא מושלם וכאלה. הוא הציע לי לבדוק עם גורמים נוספים כדי שיהיה לי בטוח במגורים מבחינה בריאותית ומתן עזרה בלימודים. סיפרתי לעוד מספר מנחים פונטנציאלים והתגובה לרוב הסתכמה ב"אוקיי" או "אני מבין", לא שנעלבתי או משהו... אבל בגלל שהוא קיבל את זה בצורה מאוד ידידותית והציע לי לעזור לו אז זה היה כבר עוד נקודה לזכותו אפילו שלא באתי לחפש מישהו חבר או מישהו שישמור עליי.
הוא בגדול נותן לי חופש עבודה וחופש חשיבה אבל הוא מצפה שאני אעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו, לדעתי זה ההסכם הטוב ביותר שאפשר לקבל בין סטודנט למנחה...
המחקר (מתחום הביולוגיה) שנעבוד באה מהמחקרים הקודמים שלו ובא מהתחום שאני די מתעניין ויצא לי לעבוד במעבדה בתואר ראשון, בגדול אנחנו צריכים לענות על שאלת מחקר שהוא כתב בהצעה ולבדוק אם ההיפותזה שלו נכונה אבל הוא נותן לי במה לשינויים ולחשוב מחדש.

אני מודע לכך שהולכת להיות תקופה מאוד אינטנסיבית, אני לא יודע איך זה ייראה ספציפית ככה אבל הסטודנטית שלו אמרה לי לא להתבייש לבקש ממנו עזרה בכל דבר. קיימת גם קבוצה יחד אתו ושאר הסטודנטים ושאפשר להיעזר בכולם כולל המנחה.
אבל כמו שאני מכיר את עצמי, אני עדיין לא מסוגל לסמוך על אנשים 100 אחוז גם בכמה פגישות, לא אשקר שאני מאוד חושש מהמעבר ושאולי לא יהיה לי טוב עם המנחה... אבל אני די מנסה לשמור על אופטימיות ומבין שזה פשוט מי שאני כל פעם שאני מגיע למקום חדש...

לגבי כתיבת עבודה, אני די דקדקן בעבודה, עבדתי בעבודת גמר בתיכון, עשיתי גם פרויקט מחקר (היינו אמורים להוציא מאמר אבל בסוף לא יצא...) ויש לי סמינריונים די טובים יחסית, כל זה בעברית... לכן אני מאוד רוצה לשמר את הרמת כתיבה באנגלית... לצד חשש יש לי ציפייה שאצא עם יכולת כתיבה אקדמית באנגלית.

בקשר ליכולות למידה שלי, לא הייתי דחיין, את כל המטלות תמיד הגשתי בזמן. אני גם די יחסית ממושמע אבל בסוף התואר ראשון נהייתי עייף מהלימודים והתחלתי פחות להקדיש רצינות ללימודים. לגבי גירויים, זה די תלוי, לפני שנה וקצת בסוף התואר יצא TW3 אז שיחקתי בו המון ואפילו היו ימים שלא למדתי בכלל ורק שיחקתי בו. התחלתי להרגיש מגעיל לקראת תקופת מבחנים וחשבתי שהסמסטר האחרון בתואר כבר אבוד אבל איכשהו הוצאתי ציונים גבוהים על אף שאולי בלי המשחק יכולתי להוציא ציונים גבוהים יותר...
בסוף נובמבר יוצא FFXV ואני די מחכה לו, אני עוד לא יודע איך אהיה עוד חודשיים, יכול להיות שלא אעבוד ממש ויכול להיות שכן אצטרך להשקיע בלימודים, אין לי מושג איך אתנהל בתואר שני אפילו שההיקף לימודים פחות מ30 אחוז בהשוואה לתואר ראשון.

ושוב תודה על התשובות, חייב להודות שזה ממש עוזר לדבר על זה, בהחלט נתתם פרספקטיבה חדשה לתואר שני. (אצלי במעגל החברתי אין הרבה אנשים שעשו תואר שני ומעלה).

וNucleus_Dawn בהצלחה בהמשך התואר ומקווה שתגיע לדוקוטרט במהרה (במסלול ישיר).

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 29 ספטמבר 2016, 20:58

MagmaJet כתב:...).

קצת מאוחר לזה עכשיו, אבל אני מקווה שביטוח לאומי יודע עליך. הם ממנים תואר ראשון כחלק מתוכנית שיקום.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 ספטמבר 2016, 21:34

omerkot כתב:המצב בושט ובסינוסים לא ממש יותר טוב מהמצב בבית השחי...

אני מרגיש שהמטאפורה הזאת הלכה רחוק מידי.

---

MagmaJet, נשמע שמצאת מנחה באמת מתחשב ואכפתי. לפעמים זה חשוב יותר מכמה יש לו שם בתור חוקר.
גם מגניב שהוא חוקר תחום שמעניין אותך. נשמע שמצאת מקום טוב.

המון בהצלחה. אני מקווה שעוד שנתיים אני אדבר על ההתחלה שלי בתואר שני ואתה תתן לי עצות וזה :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 29 ספטמבר 2016, 22:18

נהיית עייף מהלימודים בסוף התואר הראשון? איפה... אני נהייתי עייף מהלימודים בהתחלה של התואר הראשון והיו לי תקופות מבחנים שבהן הימים עברו ולא הייתי מסוגל אפילו לפתוח מחברת עד יומיים/שלושה לפני הבחינה כשמפלס הלחץ עלה לרמות שחורות. זו גם היתה התקופה שבה חזרתי לשחק במשחקים אחרי ששנים לא נגעתי בהם ולמרות זאת, בכל התואר שלי, לא ניגשתי למועד ב'. את הכל עשיתי במועדי א' וגם כשמדי פעם נדפק לי איזה 60 ומשהו או 70 ומשהו, לא היה לי כח ללכת לשפר. עדיין, היתה לי נטיה לתחום והוצאתי מספיק ציונים גבוהים בשביל לסיים את התואר בצורה יפה. במהלך התואר הראשון לא חשבתי בשום אופן שאני אלך לעשות תואר שני, שלא לדבר על דוקטורט... אחד העתודים אצלנו שאל אותי בשנה השלישית אם אני חושב לעבור למסלול ישיר לתואר שני ואני זוכר שהסתכלתי עליו כאילו שהוא איזה הזוי שנפל מהירח (ואגב, הוא סיים את הדוקטורט שלו לפני משהו כמו שנתיים).

את התואר השני הלכתי לעשות שנתיים אחרי סוף התואר הראשון רק משום שנורא שעמם לי בעבודה והרגשתי שאני מתנוון מוחית, נפשית ופיזית (זה גם היה השלב שבו התחלתי להתאמן בחדר כושר מאותן סיבות). לא היה שמץ של מושג למה אני נכנס, בכלל לא היו לי חברים או משפחה קרובה שעשו תואר מתקדם וממש הלכתי על עיוור, עוד הרבה יותר ממה אתה מתאר. נרשמתי לכמה קורסים והנהלים חייבו אותי לבחור במנחה תוך כמה שבועות ורק מהסיבה הזו, כמה שבועות לתוך הסמסטר הראשון, הלכתי לדבר בדחילו ורחימו עם כמה אנשי סגל ובסוף בחרתי בדוקטור צעיר משום שנושא המחקר שלו עניין אותי (למרות שחרג מהדברים שלמדתי בתואר הראשון) אבל בעיקר משום שהיה לי חוש בריא שמדובר בבן אדם שאני יכול לעבוד איתו וזו היתה החלטה שאני ממש לא מצטער עליה.

לעניין המחלה וההעדרויות, אין לך מושג עד כמה שזה לא רלוונטי וזו כנראה הסיבה שאנשי הסגל האחרים הגיבו כמו שהם הגיבו. היו מסביבי כל הזמן מסטרנטיות ודוקטורנטיות שהיו נכנסות להריון ונעלמות לשבועות ולחודשים במהלך המחקר. אינסוף סטודנטים נוסעים כל הזמן לשבועות וחודשים לחו"ל (כנסים, טיולים ארוכים, שת"פים בנושאים לא קשורים ומה לא) וגם אני, חודשיים לפני סיום הדוקטורט, יצאתי לשלושה שבועות לארה"ב (5 ימים כנס והשאר טיול). ישנם מקרים יוצאים מן הכלל ובעיקר מנחים יוצאים מן הכלל אבל מכל מה שאתה מתאר, גם לגבי אותה סטודנטית שלו וגם לגבי השיחה שלך איתו, הוא לא שייך לאותם יוצאים מן הכלל. מאוד סביר שאף אחד אפילו לא ישאל אותך כלום ובטח לא יעיר לך כלום אם מדי פעם אתה תעדר לכמה ימים... לא משלמים לך על שעות וזה לא אופי העבודה. הרוב המוחלט של התובנות והרעיונות המשמעותיים שהיו לי במהלך השנים, הופיעו בבית, בערב או בלילה ולא בימים שבהם ישבתי במעבדה. כמו שחנן רשם, מובן לחלוטין שאתה נדרש לעכל דברים ולחשוב על סיבות ועל פתרונות ואלה דברים שמצריכים זמן ומרווח נשימה.

אתה הולך להצטרף לקבוצת מחקר. יכול להיות שתכנס כחלק ממחקר קיים עם סטודנטים נוספים שכבר עובדים עליו. יתכן שאתה תעסוק במחקר עצמאי בזמן שהסטודנטים האחרים בקבוצה עוסקים בדברים אחרים. ברוב המוחלט של המקרים, אתה תמצא שם חבר'ה נחמדים שישמחו לסייע ולהסתייע. אלה קולגות שלך, אנשים שאתה תאכל איתם ארוחות צהריים, תדבר איתם על משפחה, ספורט, טיולים וכנראה גם על משחקי מחשב. מהר מאוד אתה תגלה מי רציני יותר, מי רציני פחות ומי ישמח לעזור לך, גם אקדמית וגם אדמיניסטרטיבית (וזה כנראה יהיה יותר מבן אדם אחד או שניים). אתה לא "נופל" עליהם, אתה גם לא ממש צריך לסמוך עליהם, הם פשוט יהיו שם ובאופן טבעי אתם גם תדברו אחד עם השני כל הזמן ותשתפו חוויות. בנוסף, ברגע שהמנחה שלך יקלוט שאתה בחור רציני (וזה יקרה מהר מאוד כי אני בטוח שאתה בחור רציני) אז אתה תגלה שגם הוא ממש לא הבוס שלך או המפקד שלך בטירונות אלא יותר מנחה שלך שהוא חבר שלך כשלשניכם יש אינטרסים חופפים. הוא נמצא שם בשביל לעזור לך וכדאי שתשתמש בו כל פעם שאתה צריך משהו. בהנחה שאתה לא מנצל אותו לרעה (מנסה לגרום לו לעשות את העבודה במקומך), אז רוב הסיכויים שהוא ישמח מאוד לעזור לך כי זה חלק משמעותי מהעבודה שלו שהיא עבודה נחשקת משום שיש משהו מאוד מתגמל בהדרכה ובלימוד של דורות של אנשים איכותיים שנכנסים בעזרתך לתחום שהוא קרוב ללבך.

אז אני חושב שאתה יכול לישון בשקט. זה כנראה הולך להיות הרבה הרבה יותר נחמד ממה שאתה חושב שזה יהיה וגם אם זה יהיה נורא ואיום אז זו לא חתונה קתולית ובכל רגע אתה תוכל לעצור ולעזוב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 29 ספטמבר 2016, 22:33

תארים מתקדמים זה בזבוז של זמן וכסף. בזמן שלוקח לך לסיים תואר שני + דוקטורט הפסדת לפחות 5 שנים מהחיים, שזה שקול לכמיליון שקלים של משכורת הייטק נורמלית. לוותר על מיליון שקל בשביל תואר דוקטור זאת עסקה רעה מאוד לטעמי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 30 ספטמבר 2016, 05:58

InterAl כתב:תארים מתקדמים זה בזבוז של זמן וכסף. בזמן שלוקח לך לסיים תואר שני + דוקטורט הפסדת לפחות 5 שנים מהחיים, שזה שקול לכמיליון שקלים של משכורת הייטק נורמלית. לוותר על מיליון שקל בשביל תואר דוקטור זאת עסקה רעה מאוד לטעמי.

לא ככ מהר מגיעים למשכורת שאתה רוצה (הרי הוא בלי נסיון) וכסף זה לא הכל בחיים. לך כנראה שכן - אז תהנה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 ספטמבר 2016, 08:21

כל השנים האלה המדינה מימנה לי את התואר שלא עלה לי כלום, בנוסף ישבתי על מלגות קיום ותרגלתי כך שהיתה לי הכנסה נטו שבממוצע עמדה על כ60-70% מההכנסה נטו שהיתה לי בזמן העבודה בהייטק אחרי התואר הראשון כך שאני חושב שבשקט אנחנו יכולים למחוק כחצי מליון+ מהחישוב המשונה הזה.
אחוז לא מבוטל מהדוקטורנטים באוניברסיטה עובדים במהלך התואר וככאלה, המשכורות שלהם יפות מאוד גם על חצי משרה או פחות.
זה אולי קצת יפתיע אבל הביקוש לדוקטורים בתחום שלי הוא גבוה מאוד והמשכורות בגדול כפולות מהמשכורות של בוגרי תואר ראשון (מדובר על משכורות ברוטו של 35-40 לעומת 17-20 בתום התואר הראשון והוא לא עולה כל כך מהר). גם אופציות הקידום הרבה יותר בטוחות ומשמעותיות.
מכאן שגם אם אנחנו בסטיונרים והמניע היחיד בחיים שלנו הוא כסף אז מדובר בעסקה די אטרקטיבית.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים