נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 08 ספטמבר 2020, 09:56

אני לא מתכוון לקפסולות... אני מדבר על הטווח הארוך.
ילד חולה קורונה בכיתה = מינימום 40 ילדים קאפוט + כל מי ששיחק איתם בחצר, כל מי שהלך מאחוריהם ברחוב וכל מי שהשקיף עליהם ממרחק ונשרפו לו העיניים.
השארית מתחלקת על מספר הכיתות הקיים, אנחנו יורדים הרבה מתחת ל22 ואיכות הלימוד משתפרת.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 08 ספטמבר 2020, 12:22

אבל גם המורים נכנסים לבידוד, אז מה עשינו בזה?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 ספטמבר 2020, 15:27

בידודים מסתיימים אחרי כמה ימים. אני מדבר על הטווח הארוך...
בוא נניח שגם כל המורים הולכים קאפוט ומכניסים לכיתות אנשים רנדומליים שהולכים בבוקר ברחוב. איכות הלימוד תרד? ברור שלא!

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 יולי 2021, 22:33

אז עומר, בא לך להקים איתי את ביוור 2?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 08 יולי 2021, 22:41

אני?
מאיפה זה הגיע ואיך זה קשור לנושא הלימודים?
:?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 יולי 2021, 23:10

אני מצפה שתבין...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 יולי 2021, 10:39

צר לי. לא עוקב...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2021, 11:53

אני מניח מהרפרנס של ביוור שעומר סיים את הדוקטורט? מזל טוב!
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 יולי 2021, 13:59

אני סיימתי את הדוקטורט ב2016.
אולי חנן סיים... אז מזל טוב לחנן?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 יולי 2021, 14:37

אה, אוקיי, חנן הביא רפרנס לעצמו! מזל טוב חנן :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 09 יולי 2021, 16:49

אם אתם עושים ביוור משלכם תדלגו על dragon age 2 :)
מזל טוב חנן :)

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 יולי 2021, 18:14

אכן, סיימתי ומעלה מצבת הד"ר בפורום...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 09 יולי 2021, 18:36

אז עכשיו מזל טוב באופן רשמי!
למיטב זכרוני, יש לך כבר ד"ר אחת בבית. אתה לא באמת צריך סרח עודף כמוני :roll:

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 10 יולי 2021, 08:17

מהנדסים ומדעני מחשב שעושים דוקטורט, לך תבין.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 יולי 2021, 08:26

לא עשית, איך תבין?

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 10 יולי 2021, 09:35

omerkot כתב:לא עשית, איך תבין?

אין לי גם את היכולת :), בקושי את הראשון שרדתי מנטלית ועוד בבר איראן. אבל התעשייה ברוב המשרות דיי בנויה לתואר ראשון לעומת תארים אחרים כמו ביולוגיה לדוגמא שבלי מאסטר או דוקטורט אין באמת מה לעשות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 יולי 2021, 17:49

Death_119 כתב:

אין לי גם את היכולת :), בקושי את הראשון שרדתי מנטלית ועוד בבר איראן. אבל התעשייה ברוב המשרות דיי בנויה לתואר ראשון לעומת תארים אחרים כמו ביולוגיה לדוגמא שבלי מאסטר או דוקטורט אין באמת מה לעשות.

אתה לוקה בהערכת חסר עצמית ו/או הערכת יתר למה שנדרש. זה הרבה פחות מסובך מתואר ראשון והרבה יותר קל מנטלית.
ראיתי כאלה שסיימו ולידם אתה איינשטיין. דוגמא? פתח מהדורת חדשות אקראית בימים האלה וזה ממש צועק (או יותר נכון צווח) לך מול העיניים.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 10 יולי 2021, 20:10

משהו כאן עובד בתור דאטא אנליסט?
אני שוקל לעשות הסבה מתפקיד PPC כדי לתת לעצמי יותר חופש תעסוקתי ויותר עבודות מזדמנות.
אני לא בטוח עד כמה כדי לי להתאבד על התפקיד הזה.
נכון לעכשיו אני PPC במשרד פרסום.
שוקל את הצעדי למידה הבאים שלי, אולי תואר בבן גוריון לביג דאטה בפסיכולוגיה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 10 יולי 2021, 20:12

omerkot כתב:
Death_119 כתב:

אתה לוקה בהערכת חסר עצמית ו/או הערכת יתר למה שנדרש. זה הרבה פחות מסובך מתואר ראשון והרבה יותר קל מנטלית.
ראיתי כאלה שסיימו ולידם אתה איינשטיין. דוגמא? פתח מהדורת חדשות אקראית בימים האלה וזה ממש צועק (או יותר נכון צווח) לך מול העיניים.

למי מהפוליטיקאים מלבד איילת שקד יש תואר בהנדסת חשמל, יש להם גם רק תואר ראשון למיטב זכרוני? (היא עשתה הנדסת חשמל + מדעי המחשב בתל אביב).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 10 יולי 2021, 21:07

אני לא מדבר על פוליטיקאים.
אני מדבר על כל מני פרופ' (לרפואה, לפיזיקה גרעינית, לחיידקי קישקעס וכו) שמביאים שואו יומי במהדורות החדשות ונשמעים כמו משהו שירד מאיזה עץ לפני שבוע.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 יולי 2021, 08:40

תודה עמר! (אכן, יש לי ד"ר ותיקה בבית בגללה אני בטכניון... יש לי עוד כשנתיים מאטצינג עד שהיא פרופ'...)

Death_119 כתב:מהנדסים ומדעני מחשב שעושים דוקטורט, לך תבין.

בניגוד לעמר, אני לא חושב שזה כ"כ קל. (נכון שאולי זה פחות מתוסבך בקטע של מבחנים מתואר ראשון, וזה מצחיק כי כל הדוקטורנטים שמסביב אכן מחפשים קורסים בלי מבחנים כי למי יש כח לזה כבר בשלב הזה, אבל בתכלס, ברוב הקורסים - זה אנחנו המתרגלים, אז זה קצת מצחיק שזה מה ש"מפחיד".)
בעיקר בתחומים שלנו במדעים המדוייקים - היום מדובר בהחלט ברמה מאוד מתקדמת של תכנות, מתמטיקה ואלגוריתמיקה (לפחות בנושאים שקרובים אלי, רובוטיקה, IOT, למידת מכונה, ניתוח תמונה/וידאו וכו') ובהחלט זה בא בנוסף לחלק של המחקר שצריך להיות מתקדם.
אבל אני כן יכול להגיד שלא חייבים להיות "הכי טובים" בשביל זה, לעיתים אתה יכול להיות מאוד חד מחקרית למרות שיש לך כישורים טכניים לא הכי טובים, או בעל יכולת מתמטית גבוהה למרות שקצת פחות מחקרי. במקרים האלו אכן יוצא מחקר סביר גם אם לא מזהיר... (אגב, התכונה שאכן הכי חשובה היא להיות עם ראש מחקרי, כי את השאר ניתן די בקלות "לייצא", כי החלק הזה הוא טכני.)

Fanta כתב:משהו כאן עובד בתור דאטא אנליסט?
אני שוקל לעשות הסבה מתפקיד PPC כדי לתת לעצמי יותר חופש תעסוקתי ויותר עבודות מזדמנות.

השאלה איזה דאטה אנליסט...

אם אתה מתכוון, כזה של ביג דאטה, ניתוחים סטטיסטיים מתקדמים ועוד - בגדול זה לא משהו טרייואלי סתם, וכדאי מאוד לדעת מתמטיקה ברמה גבוהה יחד עם כישורי אנליטיקה. לפחות מתואר שני יהיה גם מאוד קשה להגיע לאיזה תפקיד מעניין (אם בכלל).
שילוב של פסיכולוגיה יהיה מבוקש מאוד במידה ואכן תהיה "חד" מאוד לפחות באחת מהצדדים (המתמטי או הפסיכולוגי) והכוונה לא "מכיר מה זה אומר" אלא כזה שייכול לנתח לעומק. וזה אומר או תואר מתקדם בפסיכולוגיה (בד"כ פסיכולוגיה חברתית) או תואר מתקדם בדאטה עם מיינור בפסיכולוגיה.

בנוסף, קשה לי להאמין שתוכל לעשות משהו כזה "על הצד" כ"עבודה מזדמנת". זאת עבודה מלאה בד"כ. תוכ ללהפוך את זה ל"ייעוץ" (כלומר עבודה על הצד...) רק אחרי שיהיה לך הרבה נסיון ותהיה מוביל עם שם בתחום.

אבל קח בחשבון שזה שוק גדל ודינאמי, ויכול להיות שינויים בלתי צפויים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 11 יולי 2021, 21:48

לא עובד בזה אישית, אבל עובד עם הרבה אנשים משני הצדדים.
זה מאד תלוי ברקע הקיים שלך (לימודים כלשהם מלבד הניסיון התעסוקתי?) אבל בגדול רקע מתאים לאנליסט פותח לך המון סוגי משרות אחרות: גם בצד של מרקטינג, וגם בצד של BI/BP.

כמו שאתה יודע, יש הרבה מאד חברות של טכנולוגיות פרסום בישראל, וגם לא מעט חברות אפליקציות ומשחקים דיגיטליים - ובכולן צריך אנליסטים מסוגים שונים, ובניגוד לPPC זה ממש חוצה מחלקות (כולל מחלקות Research בחברות משחקים, שם חצי מהעבודה של האנליסט זה פשוט לשחק).
ממליץ ממש לעבור על אתרי קריירה של כל החברות הגדולות ולהתרשם מה חסר לך ומה צריך לתפקידים שונים. אבל בגדול זו שאלה של האם אתה רוצה לפתוח אופציות להתקדמות רוחבית יותר, או להמשיך בנישה שבה אתה נמצא.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 11 יולי 2021, 22:15

bozeman כתב:תודה עמר! (אכן, יש לי ד"ר ותיקה בבית בגללה אני בטכניון... יש לי עוד כשנתיים מאטצינג עד שהיא פרופ'...)

Death_119 כתב:מהנדסים ומדעני מחשב שעושים דוקטורט, לך תבין.

בניגוד לעמר, אני לא חושב שזה כ"כ קל. (נכון שאולי זה פחות מתוסבך בקטע של מבחנים מתואר ראשון, וזה מצחיק כי כל הדוקטורנטים שמסביב אכן מחפשים קורסים בלי מבחנים כי למי יש כח לזה כבר בשלב הזה, אבל בתכלס, ברוב הקורסים - זה אנחנו המתרגלים, אז זה קצת מצחיק שזה מה ש"מפחיד".)
בעיקר בתחומים שלנו במדעים המדוייקים - היום מדובר בהחלט ברמה מאוד מתקדמת של תכנות, מתמטיקה ואלגוריתמיקה (לפחות בנושאים שקרובים אלי, רובוטיקה, IOT, למידת מכונה, ניתוח תמונה/וידאו וכו') ובהחלט זה בא בנוסף לחלק של המחקר שצריך להיות מתקדם.
אבל אני כן יכול להגיד שלא חייבים להיות "הכי טובים" בשביל זה, לעיתים אתה יכול להיות מאוד חד מחקרית למרות שיש לך כישורים טכניים לא הכי טובים, או בעל יכולת מתמטית גבוהה למרות שקצת פחות מחקרי. במקרים האלו אכן יוצא מחקר סביר גם אם לא מזהיר... (אגב, התכונה שאכן הכי חשובה היא להיות עם ראש מחקרי, כי את השאר ניתן די בקלות "לייצא", כי החלק הזה הוא טכני.)

השאלה איזה דאטה אנליסט...

אם אתה מתכוון, כזה של ביג דאטה, ניתוחים סטטיסטיים מתקדמים ועוד - בגדול זה לא משהו טרייואלי סתם, וכדאי מאוד לדעת מתמטיקה ברמה גבוהה יחד עם כישורי אנליטיקה. לפחות מתואר שני יהיה גם מאוד קשה להגיע לאיזה תפקיד מעניין (אם בכלל).
שילוב של פסיכולוגיה יהיה מבוקש מאוד במידה ואכן תהיה "חד" מאוד לפחות באחת מהצדדים (המתמטי או הפסיכולוגי) והכוונה לא "מכיר מה זה אומר" אלא כזה שייכול לנתח לעומק. וזה אומר או תואר מתקדם בפסיכולוגיה (בד"כ פסיכולוגיה חברתית) או תואר מתקדם בדאטה עם מיינור בפסיכולוגיה.

בנוסף, קשה לי להאמין שתוכל לעשות משהו כזה "על הצד" כ"עבודה מזדמנת". זאת עבודה מלאה בד"כ. תוכ ללהפוך את זה ל"ייעוץ" (כלומר עבודה על הצד...) רק אחרי שיהיה לך הרבה נסיון ותהיה מוביל עם שם בתחום.

אבל קח בחשבון שזה שוק גדל ודינאמי, ויכול להיות שינויים בלתי צפויים.

האמת שאני עוד לא יודע מה אני בדיוק רוצה מביג דאטה.
הרצון שהיא הוא מאוד להתעסק עם גוגל אנילטיקס, פייסבוק, גוגל אדס וכו'
אבל אם ניקח את זה מעבר, אז אני פתוח למחשבה.
ואני חושב לעשות שילוב לפסיכולוגיה כי קודם כל אני מאוד אוהב את התחום, שנית אני יודע משיחות שאמרו לי כמה הפסיכולוגיה הולכת בכיוון הזה.
אני לא בהכרח רוצה לכתוב קוד, אני יותר רוצה לדעת לנתח את הקוד ולהפיק ממנו את המיטב.
ואני לא רוצה שזה יהיה עבודה מזדמנת או משהו על הצד, אני רוצה לעסוק בזה.

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 11 יולי 2021, 22:18

swym כתב:

לא עובד בזה אישית, אבל עובד עם הרבה אנשים משני הצדדים.
זה מאד תלוי ברקע הקיים שלך (לימודים כלשהם מלבד הניסיון התעסוקתי?) אבל בגדול רקע מתאים לאנליסט פותח לך המון סוגי משרות אחרות: גם בצד של מרקטינג, וגם בצד של BI/BP.

כמו שאתה יודע, יש הרבה מאד חברות של טכנולוגיות פרסום בישראל, וגם לא מעט חברות אפליקציות ומשחקים דיגיטליים - ובכולן צריך אנליסטים מסוגים שונים, ובניגוד לPPC זה ממש חוצה מחלקות (כולל מחלקות Research בחברות משחקים, שם חצי מהעבודה של האנליסט זה פשוט לשחק).
ממליץ ממש לעבור על אתרי קריירה של כל החברות הגדולות ולהתרשם מה חסר לך ומה צריך לתפקידים שונים. אבל בגדול זו שאלה של האם אתה רוצה לפתוח אופציות להתקדמות רוחבית יותר, או להמשיך בנישה שבה אתה נמצא.

לפתוח אופציות, אני מרגיש שיש גג מסוים של PPC אם מבחינת שכר ואם מבחינת עבודה.
הצעדים הבאים זה דברים כמו לנתח את האתר של הלקוח ולעשות כל מיני תובנות.
זה דברים שכיום רק משרדים גדולים אחדים עושים זאת, למשל אדלר חומסקי עושים זאת... דברים כמו לעבור על האתר של נניח שופרסל ולראות איך לגרום ללקוח להוציא יותר כסף.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 יולי 2021, 22:24

בגדול מה שאתה רוצה הוא ניתוח נתונים עפ"י מחשבה וקשרים ביניהם כלומר בעצם סטטיסטיקות ואז על זה ניתוח פסיכולוגי.
אכן פחות צריך תכנות (בד"כ יהיו כאלו שיעשו את זה) אלא שימוש בתכנות סטטיסטיות לניתוח ומתמטיקה. בקיצור אתה תצטרך להיות טוב בזה מתמטית...
תמונה

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים