נושא הלימודים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

Re: נושא הלימודים הרשמי

הודעהעל ידי Death_119 » 13 יוני 2016, 12:45

swym כתב:אני עובד בפלאריום. אבל מי זה המנכ"ל? ארז או מישהו אחר? בכל מקרה, כשבוחנים חוג ספציפי אז אני חושב שהאדם הכי מתאים לדבר איתו זה בדרך כלל ראש החוג כי הוא זה שבאמת מתווה את התוכנית האקדמית - נדמה לי שבתלתן זו יעל מריץ ואולי איתה שווה לדבר.
(אגב, למכללות שהן עסק תמיד מאד אכפת לקבל את הכסף שלך. מצד שני, אם עד כדי כך אכפת להם רק מהכסף אז הם לא היו טורחים בכלל לבחון אותך - אלא אם כן הם במצב של רישום יתר).

לשאלה אחרת: מישהו מכיר את הסילבוס או את הרמה הכללית של לימודי מדעי המחשב במכללה למנהל ביחס לשאר המכללות? או שמע דברים טובים/רעים באופן כללי?

בפורום עבודה בהייטק יש להם שם רע.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2016, 16:05

אני יודע שהפקולטה למשפטים שלהם היא קצת Meh אבל תחומים אחרים אני מכיר פחות.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 13 יוני 2016, 17:59

הפורום בתפוז? עשיתי שם חיפוש זריז ומצאתי לפחות בתוצאות הראשונות רק דברים טובים על מדעי המחשב שם, בטח שבהשוואה לרוב שאר המכללות. גם הסילבוס נראה רציני (רק לא ברור לי למה מבוא למדמ"ח הם עוד עושים בC).
מצד שני, זה פורום בתפוז...

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 13 יוני 2016, 19:32

swym כתב:הפורום בתפוז? עשיתי שם חיפוש זריז ומצאתי לפחות בתוצאות הראשונות רק דברים טובים על מדעי המחשב שם, בטח שבהשוואה לרוב שאר המכללות. גם הסילבוס נראה רציני (רק לא ברור לי למה מבוא למדמ"ח הם עוד עושים בC).

אני קורא שם בהדיקות, אין להם שם טוב שם, המכללה היחידה שמתייחסים אליה בחיוב שם היא "האקדמאית" וגם אותה הם מסייגים. בסופו של יום הם טוענים רק מארבעת הגדולות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2016, 21:20

ארבע הגדולות? אז אפילו את בר אילן הם לא אוהבים? בכל מקרה, I call bullshit. לפחות חמש האונ' הגודולת (מינוס חיפה כי אני לא מכיר שם אף אחד שלמד מדעי המחשב למרות שאני משער שגם חיפה) ולפחות הבינתחומי והאקדמית ת"א יפו מהמכללות עם בוגרים שנחטפים מהר.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 יוני 2016, 22:52

אפשר להיחטף מהר גם אחרי קורס מקצועי של 8 חודשים במכללת הייטק כלשהי. במצב השוק הנוכחי כולם נחטפים די מהר.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יוני 2016, 23:07

מדו"ח מקצועי שקראתי (ממוסד נאמן בטכניון) דירוג האוניברסיטאות בארץ טוב מאוד (אבל מדרדר...) האוניברסיטאות כולן טובות, אבל בין החמש, הטכניון, תל אביב והעברית מובילות, ואז פער ובר אילן ובן גוריון.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 14 יוני 2016, 14:20

DrKeo כתב:ארבע הגדולות? אז אפילו את בר אילן הם לא אוהבים? בכל מקרה, I call bullshit. לפחות חמש האונ' הגודולת (מינוס חיפה כי אני לא מכיר שם אף אחד שלמד מדעי המחשב למרות שאני משער שגם חיפה) ולפחות הבינתחומי והאקדמית ת"א יפו מהמכללות עם בוגרים שנחטפים מהר.

לא, בר אילן נחשבת בדרג השני, חלק כוללים שם גם את האקדמאית, חלק לא. מניסיון שלי במקום הנוכחי מסתכלים על בר אילן עקום, הם יודעים שיש שם אינפלציה של ציונים והיא בהחלט לא נחשבת שקולה לארבע הגדולות (בינהן אין אפליה).

בן גוריון טובה משמעותית מבר אילן, גם בעיני המעסיקים בצורה דרסטית, בסקר המעסיקים של המל"ג לדוגמא ב-2007 היא יצאה מקום ראשון בארץ אפילו על פני הטכניון בהפרש של מעסיק אחד, בר אילן יצאה רביעית בהפרש עצום על פני השלושה (זה היה הנדסת חשמל לכן העיברית לא נכללה) וגם בפועל בצורה מאוד ברורה, במקום הנוכחי כולם פה כמעט מבן גוריון ואני רואה הבדל משמעותי מהמחזור שלי בבר אילן.

דרך אגב, לימדו אותי בלי קשר כלל אצבע, אחרי חמש שנים לא מתייחסים כבר למקום הלימודים אלא רק לניסיון אז לרוב האנשים זה כבר לא משנה מנקודה מסויימת, רק בשנים הראשונות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2016, 17:25

אני בחיים לא ראיתי מעסיק מתיחס למוסד לימודים אלה אם מדובר במקום באמת פח. ביחוד בסטארטאפים ולא בחברות גדולות שחיות בסרט. במיקרוסופט למשל צריך ממוצע 85, לא משנה אם למדת בטכניון או במכללת דימונה לגידול ירקות.

אולי מה שאתה מדבר עליו היה רלוונטי לפני 15 שנים בפיצוץ של הבועה אבל כמו שאינטר אמר, היום גם אם אתה יודע לדפוק את המצח במקלדת כנראה שיקחו אותך. יש היום יותר משרות מעובדים.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 14 יוני 2016, 18:45

שמע, לא עשיתי סקר שוק (למרות שהמלג עשה), אבל אותי כן שאלו בראיון למה הלכתי לבר אילן ולא לאוניברסיטה אחרת, אין אצלנו בוגרי מכללות בתוכנה, מי שמראיין ליידי אמר לי לא פעם שבר אילן שמגיעים איליו מתבררים כפחות טובים משמעותית ולראייה יש ממש מעט משם מבין האוניברסיטאות. מסתכלים עליה עקום ובצדק (וזאת אני אומר כבוגר המוסד), אנחנו לא חברת תוכנה, אבל יש פה מאות בודדות של מתכנתים וזה הגישה, רוצה להגיד שהם היוצא מן הכלל בתעשיה, אוקיי, לטעמי לא. אני גם זוכר שביריד תעסוקה באוניברסיטת תל אביב, רציתי להגיש קורות חיים לסאן דיסק והם אמרו לי במופגן שאם הם היו רוצים קורות חיים של בר אילן, הם היו מגיעים לשם. יש חברות שמקפידות יותר, יש פחות, אבל לא נראה לי שזה בשוליים. אני רואה גם את השיח בתפוז.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2016, 19:11

כלומר תפוז, נחמד וזה. עדין לא שמעתי על בוגר של המכללות החזקות או אוניברסיטה שלא מצא עבודה ממש מהר אחרי שהוא סיים (כלומר אלה אם מדובר בדגנרט גמור). גם יש מובילים טכנים בישראל כמו ראש הפיתוח של פייסבוק ישראל למשל שהוא ממכללה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 יוני 2016, 19:33

דודי, תקרא את הדו"ח שהפנתי אליו. הוא אומנם לא על הרמה הסטודנטיאלית ישירות, אבל מראה את הדירוג הכי אובייקטיבי שניתן לפי המדדים השונים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 14 יוני 2016, 19:45

זה ממש לא רק תפוז, אף פעם לא נתקלת בפירוט משרה שדרש "אוניברסיטאות מובילות" או לחילופין פרט את הארבעה בצורה ברורה? תראה אפילו את הראיון עם אהרון אהרון שאני מביא מידי פעם שמתייחס לסוגיה ואומר במפורש שהוא מחפש רק מארבעת הגדולות ומקסימום בודדים מבר אילן. אני לא יודע למה אתה מתעקש שזה לא קיים, זה בערך העובדה הכי ידועה של שוק ההייטק. לא אני ולא אתה החלטנו על התופעה, אבל בהחלט זה קיים בלא מעט מקומות בגלוי או במוסתר.

חנן, לא יודע מה הצגת, גם לא הבנתי מה הקשר בין רמה אקדמאית (מה שזה לעזאזל לא אומר, אבל זה בדיחה להגיד שהרמה בבר אילן זהה לתל אביב או טכניון או בן גוריון במחקר), הסקר היחיד שנערך בארץ לגבי נטיות מעסיקים בדבר יחס לאוניברסיטאות (וזה מה שמעניין בוגרים בתכלס, כי כולם רוצים עבודה) הראה אפליה סופר ברורה לטובת שלושת המובילות על פני כל השאר בהפרשים עצומים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 14 יוני 2016, 20:59

דודי - אתה אפילו לא קראת מה כתבתי, אז אין לי מה להגיב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 יוני 2016, 21:05

לא אמרתי שזה לא קיים, רק שזה כמעט לא קיים ולכן כמעט ולא רלוונטי, לפחות בסביבת הייטק של 2016.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 14 יוני 2016, 23:55

DrKeo כתב:לא אמרתי שזה לא קיים, רק שזה כמעט לא קיים ולכן כמעט ולא רלוונטי, לפחות בסביבת הייטק של 2016.

אני שמח לשמוע.
חנן, מתנצל, אקרא בהמשך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 15 יוני 2016, 08:04

Death_119 כתב:
swym כתב:הפורום בתפוז? עשיתי שם חיפוש זריז ומצאתי לפחות בתוצאות הראשונות רק דברים טובים על מדעי המחשב שם, בטח שבהשוואה לרוב שאר המכללות. גם הסילבוס נראה רציני (רק לא ברור לי למה מבוא למדמ"ח הם עוד עושים בC).

אני קורא שם בהדיקות, אין להם שם טוב שם, המכללה היחידה שמתייחסים אליה בחיוב שם היא "האקדמאית" וגם אותה הם מסייגים. בסופו של יום הם טוענים רק מארבעת הגדולות.

אויש, עכשיו אני מבין את הטעות שלי... לא ברור לי למה שאלתי על המכללה למנהל כשהתכוונתי בכלל לשאול על הרמה באקדמית תל אביב יפו. עם מה שאתה כותב פה אני די מסכים: ראיתי שם בעיקר דברים טובים (ומסוייגים) על האקדמית, אבל המכללה למנהל באמת מקבלת פידבק של מקום שהוא יותר בייביסיטר.

בכל מקרה, המסקנה שלי בסופו של דבר היתה להסתכל על המדד "האמיתי" של Linkedin. מסתבר שאפשר לסנן שם בוגרים של אוניברסיטאות ומכללות לפי תחום עיסוק, שנתון וכדומה:
https://www.linkedin.com/edu/alumni?id= ... enu-alumni
אז מראש לא הייתי מצפה למצוא אנשים מהאקדמית כמהנדסים באפל (לפחות בארץ הפוקוס של אפל הוא חומרה ולא תוכנה ככה שסביר יותר שיקחו בוגרי הנדסה ולא מדעי המחשב), אבל נראה שבהחלט יש להם יצוג הולם בשאר התעשייה, כולל כל האינטלים והHPים והאמדוקסים.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 15 יוני 2016, 10:28

swym כתב:
Death_119 כתב:

אויש, עכשיו אני מבין את הטעות שלי... לא ברור לי למה שאלתי על המכללה למנהל כשהתכוונתי בכלל לשאול על הרמה באקדמית תל אביב יפו. עם מה שאתה כותב פה אני די מסכים: ראיתי שם בעיקר דברים טובים (ומסוייגים) על האקדמית, אבל המכללה למנהל באמת מקבלת פידבק של מקום שהוא יותר בייביסיטר.

בכל מקרה, המסקנה שלי בסופו של דבר היתה להסתכל על המדד "האמיתי" של Linkedin. מסתבר שאפשר לסנן שם בוגרים של אוניברסיטאות ומכללות לפי תחום עיסוק, שנתון וכדומה:
https://www.linkedin.com/edu/alumni?id= ... enu-alumni
אז מראש לא הייתי מצפה למצוא אנשים מהאקדמית כמהנדסים באפל (לפחות בארץ הפוקוס של אפל הוא חומרה ולא תוכנה ככה שסביר יותר שיקחו בוגרי הנדסה ולא מדעי המחשב), אבל נראה שבהחלט יש להם יצוג הולם בשאר התעשייה, כולל כל האינטלים והHPים והאמדוקסים.

הבעיה שאתה לא יכל להבין משם מה עושה הבן אדם בארגון, QA זה לא פיתוח, לכתוב סקריפט בשפה פנימית בAmdocs זה לא כמו לכתוב את המנוע הC++ מתחת. יש גם תפקידים תומכים כמובן, משהו שלא התקבל להייטק והגיע למכירות או IT. בקיצור, קשה מאוד להבין משהו ממדד כזה. כל אחד הוא מהנדס בימינו כפי שכולנו יודעים :D.

דרך אגב, לראיה, אתה רואה שלא מעט מקומות שם יש חברות כמו בנק פועלים, צה"ל, בנק לאומי, אל על וכו... אפשר להבין את הכיוון מכאן.

בטכניון אתה תראה בעיקר גוגל, מייקרוסופט, מלנוקס, IBM וכו... לא הצלחתי למצוא מוזרים לא משנה כמה גללתי למטה :). באוניברסיטאות הגדולות האחרות אתה תראה מוזרים כי המון בוגרים שהם לא מדעים, אז זה הגיוני, אבל עדיין בתל אביב, בן גוריון והעברית אתה תראה נוכחות חזקה בGoogle, Apple, מלנוקס וכו... מה שלא תראה בבר אילן והאקדמאית לצורך המשחק, שכל אחד יבין מזה מה שירצה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יוני 2016, 13:13

הטכניון יושב בחיפה ורוב הבוגרים שלו הולכים ל-20 חברות הייטק הגדולות באזור מת"מ שליד הים. כלומר אתה תראה אותם ברפאל, אינטל, מיקרוסופט, גוגל, יאהו, אפל, IBM, אלביט וכו'. בפייסבוק בת"א למשל יש לא מעט בוגרים של הבינתחומי ואמדוקס בכפ"ס פשוט מפוצצת בהם (תשאל את חנן, אני מכיר אישית איזה 7 רק מהמחזור שלי). גם צריך לקחת בחשבון, כמו שגיא ציין, שברוב המכללות אין הנדסת חשמל אלה רק מדעי המחשב או הנדסת תוכנה כך שחברות שנוטות להנדסת צ'יפים או בכלליות חומרה (למשל הסניף הישראלי של אפל או אינטל) פשוט לא רלוונטיות להם.

בכל מקרה אני חושב שמי שיש לו ממוצע טוב ולא למד במכללת פיצוח גרעינים בעפולה הוא כנראה אדם ברמה וגם לא ראיתי בוגרים של האקדמית או של הבינתחומי מסוננים על פי מקום הלימוד שלהם. עדיף לקחת בוגר אקדמית עם ממוצע 90 מאשר בוגר טכניון עם ממוצע 65.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 16 יוני 2016, 16:07

Death_119 כתב:הבעיה שאתה לא יכל להבין משם מה עושה הבן אדם בארגון, QA זה לא פיתוח, לכתוב סקריפט בשפה פנימית בAmdocs זה לא כמו לכתוב את המנוע הC++ מתחת. יש גם תפקידים תומכים כמובן, משהו שלא התקבל להייטק והגיע למכירות או IT. בקיצור, קשה מאוד להבין משהו ממדד כזה. כל אחד הוא מהנדס בימינו כפי שכולנו יודעים :D.

דרך אגב, לראיה, אתה רואה שלא מעט מקומות שם יש חברות כמו בנק פועלים, צה"ל, בנק לאומי, אל על וכו... אפשר להבין את הכיוון מכאן.

בטכניון אתה תראה בעיקר גוגל, מייקרוסופט, מלנוקס, IBM וכו... לא הצלחתי למצוא מוזרים לא משנה כמה גללתי למטה :). באוניברסיטאות הגדולות האחרות אתה תראה מוזרים כי המון בוגרים שהם לא מדעים, אז זה הגיוני, אבל עדיין בתל אביב, בן גוריון והעברית אתה תראה נוכחות חזקה בGoogle, Apple, מלנוקס וכו... מה שלא תראה בבר אילן והאקדמאית לצורך המשחק, שכל אחד יבין מזה מה שירצה.

נכון, אבל אתה כן יכול לסנן לפחות ראשונית לפי הגדרת תפקיד (למשל רק engineering, ולא QA או IT). ברור לי שזה לא הטכניון אבל מצד שני רציתי לוודא שכן מגיעים לחברות נורמליות מזה, ותמונת המצב הזו די ענתה לי על השאלה. זו היתה בדיקה בשביל אח שלי שגם ככה לא מתעניין בעולם החומרה וחברות כמו מלנוקס אלא בתחום התוכנה (אחרת הוא היה הולך להנדסת חשמל במסלול אלקטרואופטיקה באוניברסיטה העברית כי לשם הוא התקבל - למרות שלא ברור לי איך הרף לזה נמוך יותר מהמסלול הרגיל של מדעי המחשב).
באינטל וIBM אגב יש לא מעט תוכנה, ולכן גם רואים שם בוגרים שמגיעים מהאקדמית ומקומות אחרים.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 16 יוני 2016, 20:31

swym כתב:
Death_119 כתב:הבעיה שאתה לא יכל להבין משם מה עושה הבן אדם בארגון, QA זה לא פיתוח, לכתוב סקריפט בשפה פנימית בAmdocs זה לא כמו לכתוב את המנוע הC++ מתחת. יש גם תפקידים תומכים כמובן, משהו שלא התקבל להייטק והגיע למכירות או IT. בקיצור, קשה מאוד להבין משהו ממדד כזה. כל אחד הוא מהנדס בימינו כפי שכולנו יודעים :D.

נכון, אבל אתה כן יכול לסנן לפחות ראשונית לפי הגדרת תפקיד (למשל רק engineering, ולא QA או IT). ברור לי שזה לא הטכניון אבל מצד שני רציתי לוודא שכן מגיעים לחברות נורמליות מזה, ותמונת המצב הזו די ענתה לי על השאלה. זו היתה בדיקה בשביל אח שלי שגם ככה לא מתעניין בעולם החומרה וחברות כמו מלנוקס אלא בתחום התוכנה (אחרת הוא היה הולך להנדסת חשמל במסלול אלקטרואופטיקה באוניברסיטה העברית כי לשם הוא התקבל - למרות שלא ברור לי איך הרף לזה נמוך יותר מהמסלול הרגיל של מדעי המחשב).
באינטל וIBM אגב יש לא מעט תוכנה, ולכן גם רואים שם בוגרים שמגיעים מהאקדמית ומקומות אחרים.

אם הוא מתקבל לחשמל הוא בטח מתקבל שם להנדסת מחשבים. אני לא מבין את השיקול, הנדסת מחשבים באחת האוניברסיטאות הטובות בישראל, לשבת בתפר בין תוכנה לחומרה ולהיות מסוגל להתמודד על כל תפקיד בשוק ההייטק, או מכללה סוג ב'.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 יוני 2016, 15:42

מה לא ברור במה שכתבתי? הרף שם השנה למסלול של הנדסת חשמל במסלול אופטואלקטרוניקה *נמוך יותר* מהרף למדעי המחשב או למסלול הנדסת חשמל ומחשבים "רגיל". אחרת לא היתה פה בכלל שאלה.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 12 יולי 2016, 16:13

אוקיי, אז אני מתחיל להבין לאן הגעתי... התחלתי להירשם לקורסים השונים בטכניון וזה מפחיד ממבט ראשון.
מניח שגם במבט שני זה יהיה מפחיד.

בכל מקרה, רציתי לברר שוב ולהיות בטוח:
כבר הבהרנו שאין הבדל מהותי בין הנדסת תוכנה לבין מדעי המחשב, אבל מסתבר שבטכניון יש תואר תלת-שנתי במדעי המחשב ויש גם תואר ארבע-שנתי.
גם זו המצאה של האוניברסיטה? כי מרפרוף על הקורסים השונים לא נראה שיש פה איזשהו יתרון משמעותי...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 12 יולי 2016, 16:22

זה הבדל בין הנדסה - הכוללת גם אלקטרוניקה ופיזקה מעשית לתואר אוניברסיטאי "רגיל".
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 יולי 2016, 16:32

Shlomix כתב:אוקיי, אז אני מתחיל להבין לאן הגעתי... התחלתי להירשם לקורסים השונים בטכניון וזה מפחיד ממבט ראשון.
מניח שגם במבט שני זה יהיה מפחיד.

בכל מקרה, רציתי לברר שוב ולהיות בטוח:
כבר הבהרנו שאין הבדל מהותי בין הנדסת תוכנה לבין מדעי המחשב, אבל מסתבר שבטכניון יש תואר תלת-שנתי במדעי המחשב ויש גם תואר ארבע-שנתי.
גם זו המצאה של האוניברסיטה? כי מרפרוף על הקורסים השונים לא נראה שיש פה איזשהו יתרון משמעותי...

זה רק כמה פרוס התואר, זה אותו הדבר. מדעי המחשב אמורים לסיים בשלוש שנים בצורה רגילה, אבל 4 זה גם מאוד מקובל מאחר ומדובר בתואר מאוד קשה (גם ככה יהיו לך קורסים שתכשל בהם סביר להניח ותחזור עליהם לאורך השנים שיאריכו לך גם ככה את הלימודים).
תמונה

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 102 אורחים