נושא הקומיקס הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

נושא הקומיקס הרשמי

הודעהעל ידי Mandellla » 08 אוגוסט 2014, 01:06

כאן נדבר על קומיקסים כמו דיסי ומארוול (אשמח לשמוע קומיקסים של עוד חברות שאתם מכירים חוץ מאלו) ודברים שקשורים אליהם כמו: סרטים, משחקים, דמויות אהובות ועוד.

למשל נתקלתי בסרטון שמראה כמה דמויות שמארוול העתיקו מדיסי, אבל בסגנון יותר ייחודי (כמו למשל דדפול שהוא סוג של גרסה הומוריסטית של דת'סטרוק) :

עוד משהו, מישהו ראה את זה?
תמונה
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

Re: נושא הקומיקס הרשמי

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 07 אוגוסט 2014, 17:34

מכירים חנויות בארץ שיש בהן קומיקסים בעלות נמוכה?
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 אוגוסט 2014, 18:52

יש גם סיפורים מצחיקים בסגנון של שאזם של DC. במקור קראו לו קפטן מארוול וכשהוא אומר "שזאם" הוא הופך למשהו מאוד דומה לסופרמן. עם השנים מארוול התחזקו ו-DC התבאסו שקוראים לאחד הגיבורים הכי גדולים שלהם "קפטן מארוול" אז בקומיקסים מאוחרים יותר הם התחילול לאמץ את השם שזאם. בסרט הקרוב סופרמן נגד בטמן הולך לשחק את שזאם The rock:
תמונה
We're just normal men. We're just innocent men

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 08 אוגוסט 2014, 04:25

ShiTDemoN כתב:מכירים חנויות בארץ שיש בהן קומיקסים בעלות נמוכה?

החנויות היחידות שאני מכיר הן קומיקס וירקות וקומיקאזה, אני לא יודע מה המחירים, מעולם לא דרכתי בהן. אבל יש אתר.
בכל מקרה אני מזמין דרך book depository. מכירים הוגנים בסך הכל, אבל זמני משלוח זוועתיים.

ד"א צריכה להגיע אליי (אני נתון לחסדי דואר ישראל) הזמנה מהם של:

Global Frequency
Batman: Year 100
Superman: Red Son
ואוגדן של 12 הפרקים הראשונים של The Authority (הריצה המקורית של וורן אליס)

וספר עלוב וחסר תמונות, אדון האור (של זילאזני, באנגלית)

נדב, שום דבר עדיין לא רשמי ויש שמועות שהוא ישחק את בלאק אדם. לפחות מבחינת אופי הוא יותר מתאים למרוואל, בתור ילד בגוף של מבוגר.

נ.ב., המון זמן התלבטתי אם לפתוח נושא כזה, בעיקר בגלל שלא ידעתי אם הוא מוצדק בהתחשב בקיום נושא ספרים. בכל מקרה, טוב שמישהו הרים את הכפפה :lol:

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 אוגוסט 2014, 08:50

MGS FREAK כתב:
החנויות היחידות שאני מכיר הן קומיקס וירקות וקומיקאזה, אני לא יודע מה המחירים, מעולם לא דרכתי בהן. אבל יש אתר.
בכל מקרה אני מזמין דרך book depository. מכירים הוגנים בסך הכל, אבל זמני משלוח זוועתיים.

ד"א צריכה להגיע אליי (אני נתון לחסדי דואר ישראל) הזמנה מהם של:

Global Frequency
Superman: Red Son
ואוגדן של 12 הפרקים הראשונים של The Authority (הריצה המקורית של וורן אליס)

וספר עלוב וחסר תמונות, אדון האור (של זילאזני, באנגלית)

נדב, שום דבר עדיין לא רשמי ויש שמועות שהוא ישחק את בלאק אדם. לפחות מבחינת אופי הוא יותר מתאים למרוואל, בתור ילד בגוף של מבוגר.

נ.ב., המון זמן התלבטתי אם לפתוח נושא כזה, בעיקר בגלל שלא ידעתי אם הוא מוצדק בהתחשב בקיום נושא ספרים. בכל מקרה, טוב שמישהו הרים את הכפפה :lol:

לעיתים קרובות למדי, אני מקבל מbook depository ספרים תוך שבוע-שבוע וחצי. אם זמני המשלוח אליך זוועתיים, אני מנחש שזה יותר בגלל הדואר ופחות בגללם.
אחלה אתר, בכל מקרה. אין דמי משלוח והמחירים ממש אחלה.
הזמנתי משם את הספר הראשון של Sandman (שעדין לא סיימתי, כי הוא די שעמם אותי).
אם מישהו לא קרא את Watchmen, הוא צריך לעשות את זה אתמול. קומיקס מדהים.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 08 אוגוסט 2014, 11:52

Nucleus_Dawn כתב:
לעיתים קרובות למדי, אני מקבל מbook depository ספרים תוך שבוע-שבוע וחצי. אם זמני המשלוח אליך זוועתיים, אני מנחש שזה יותר בגלל הדואר ופחות בגללם.
אחלה אתר, בכל מקרה. אין דמי משלוח והמחירים ממש אחלה.
הזמנתי משם את הספר הראשון של Sandman (שעדין לא סיימתי, כי הוא די שעמם אותי).
אם מישהו לא קרא את Watchmen, הוא צריך לעשות את זה אתמול. קומיקס מדהים.

הזמנתי מהם כבר 5 פעמים, 4 פעמים הגיע אחרי במעט חודש, ורק פעם אחת באותו שבוע.
אתה מדבר על האבסולוט סאנדמן, או על האוגדן של פרקים 1-9 ?
וואצ'מן הוא בהחלט קומיקס מדהים שעולה על ספרים "רגילים" רבים. ניצול מושלם של המדיום שמאפשר לעשות דברים שאי אפשר לעשות בשום צורת מדיה חוץ מקומיקס. מפוצץ בהתייחסויות צבאיות, היסטוריות, פוליטיות, דיונים פילוסופים גאוניים על גיבורי על ובני אדם בכלל. פשוט מושלם.

הוא הקומיקס הראשון שקראתי, אבל אני ממליץ למתחילים לקרוא אותו דווקא אחרי כמה קריאות אחרות.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 08 אוגוסט 2014, 15:22

מישהו כאן שיחק ב-Injustice? אני נהנתי מהמשחק הזה במיוחד מהגרסה של סטים שיש בה את כל הדמויות מה-DLC שיצא עד עכשיו כולל את לובו, הצייד ממאדים, זטאנה, באטגירל, זוד ואפילו סקורפיון ממורטל קומבט.

מאז שהוציאו קרוסאוברים של מארוול ודיסי (למשל קומיקס Marvel Vs DC), מעריצים רוצים שיהיו משחקים/ סרטים ועוד דברים בנושא, למשל מעריץ אחד שאל את היוצרים של לגו מארוול האם הם חושבים על משחק לגו דיסי ומארוול ביחד, הם אמרו שהם חושבים על זה, אבל הם לא יודעים.

מה אתם חושבים על כל עניין הקרוסאובר באופן כללי?
תמונה
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 08 אוגוסט 2014, 19:56

Mandellla כתב:מישהו כאן שיחק ב-Injustice? אני נהנתי מהמשחק הזה במיוחד מהגרסה של סטים שיש בה את כל הדמויות מה-DLC שיצא עד עכשיו כולל את לובו, הצייד ממאדים, זטאנה, באטגירל, זוד ואפילו סקורפיון ממורטל קומבט.

מאז שהוציאו קרוסאוברים של מארוול ודיסי (למשל קומיקס Marvel Vs DC), מעריצים רוצים שיהיו משחקים/ סרטים ועוד דברים בנושא, למשל מעריץ אחד שאל את היוצרים של לגו מארוול האם הם חושבים על משחק לגו דיסי ומארוול ביחד, הם אמרו שהם חושבים על זה, אבל הם לא יודעים.

מה אתם חושבים על כל עניין הקרוסאובר באופן כללי?

לא שיחקתי אבל נשמע שיש לו עלילה טובה. משהו בסגנון של מה היה קורה אם ב-Kingdome Come סופרמן היה אכזרי כמו הגיבורים החדשים, לא ?

לא יצא לי לקרוא שום קרוסאובר, ובכללי משהו שהוא פאן-סרוויס לא נשמע לי משהו.
הם גם בדרך כלל סתם "משחק ידידות", השניים היחידים שאני יודע שהם חלק מההמשכיות הם ליגת הצדק\הנוקמים, וסטורמוואץ'\הנוסע השמיני (מגוחך לגמרי, אבל ככה וורן אליס מצא הזדמנות לנקות את השטח ולפתוח דף חדש ל- The Authority )

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 08 אוגוסט 2014, 21:19

קניתי לא מזמן את injustice, מקווה לשחק בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 10 אוגוסט 2014, 09:04

אחד הדברים ששמתי לב לאורך השנים שמארבל וDC הן פשוט חבורה של ילדים קטנים כשמדובר בתוכן, אם לאחד יש משהו, האחר חייב גם, תמיד אני מסתכל על ליגת הצדק שהביאה DC לעולם ואת הניסיון של מארבל להחזיר לה באותה צורה עם Shiar imperial guard. להם יש סופרמן? גם לנו יש, נקרא לו גלדיאטור ונעשה לו תספורת של פאנקיסט, זה יתפוס :D. שלא תבינו אותי, אני מת על גלדיאטור, הוא דמות מעולה, אבל זה תמיד משעשע אותי הCopy paste שיש בתעשייה הזאת:
תמונה
תמונה
וסתם כי הוא דמות מגניבה:
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוגוסט 2014, 09:50

אתה לא מבין, יש לו משולש על החזה, זה שונה לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 10 אוגוסט 2014, 12:39

אפרופו הנושא הזה, בדיוק הזמנתי לי כמה חוברות.

הזמנתי מפה - הם שולחים בינ"ל, המחיר לא זול - 25$. אבל הם שולחים עם מספר מעקב, ובמעטפה אחת ניתן להכניס עד כ- 10 חוברות. ככה ניתן לחסוך על משפלוח פר חוברת. 0והמחרים של ארה"ב + הנחות + קופונים אם מוצאים...)

http://www.midtowncomics.com/?pname=&ln ... mics_image
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 10 אוגוסט 2014, 12:48

אחד הגיבורים שאני הכי אוהב בדיסי הוא הפקח הירוק (האל ג'ורדן) עם כל הסיפור המרתק שהוא מוצא חייזר שנותן לו טבעת כוח שמעניקה לו יכולת ליצור כמעט כל דבר עם הדמיון שלו, אפילו הוא מדורג מקום 7 מתוך ה-100 הגיבורי קומיקס הכי טובים של IGN, בלי קשר אליו יש את הרשימת הנבלים של IGN שגם היא מעניינת
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 10 אוגוסט 2014, 14:07

Mandellla כתב:אחד הגיבורים שאני הכי אוהב בדיסי הוא הפקח הירוק (האל ג'ורדן) עם כל הסיפור המרתק שהוא מוצא חייזר שנותן לו טבעת כוח שמעניקה לו יכולת ליצור כמעט כל דבר עם הדמיון שלו, אפילו הוא מדורג מקום 7 מתוך ה-100 הגיבורי קומיקס הכי טובים של IGN, בלי קשר אליו יש את הרשימת הנבלים של IGN שגם היא מעניינת

אז עם כל הדיבורים פה על copy paste, הגרין לנטרן הוא בעצם חיקוי של זיגי מהאח הגדול?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 15 אוגוסט 2014, 21:28

המשלוח הגיע. קראתי את Batman : Year 100 שהוא נחמד מאוד אבל די מפוזר, לא ברור לעיתים, ויש בו המון מקום להרחיב את הקונספט שלא נוצל כהלכה.

בדיוק סיימתי גם את Superman :Red Son. ג'יזס, איזה ספור מצויין. ספר דקיק אבל עמוס בתוכן. פשוט סיפור "מה אם ?" מהטובים ביותר, והסוף גאוני. חובה לקרוא.

עכשיו נשאר לקרוא את The Authority ו- Global Frequnecy.

למה הייתי חייב לשים לעצמי סטנדרט גבוה...

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 אוגוסט 2014, 19:01

הגיע!
החוברות שסוגרות את האוסף.

מכיוון שזה הנושא הראשי אספר שהזמנתי ממיד טאון קומיקס כמו שכתבתי למעלה, הגיע מאוד מהר, עם מעקב והכל. עד 10 חוברות אפשר במעטפה אחת ועלות משלוח אחד. (ככה שהמחיר פר חוברת זול יותר) ככה שכמה אנשים יכולים להתחלק ביחד אם זה נוח להם.

2014-08-18 18.56.13.jpg
2014-08-18 18.56.13.jpg (2.57 MiB) נצפה 13621 פעמים
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 19 אוגוסט 2014, 15:02

bozeman כתב:הגיע!

מכיוון שזה הנושא הראשי אספר שהזמנתי ממיד טאון קומיקס כמו שכתבתי למעלה, הגיע מאוד מהר, עם מעקב והכל. עד 10 חוברות אפשר במעטפה אחת ועלות משלוח אחד. (ככה שהמחיר פר חוברת זול יותר) ככה שכמה אנשים יכולים להתחלק ביחד אם זה נוח להם.

2014-08-18 18.56.13.jpg

אתה גם קורא אותם או רק מחזיק אותם במצב Mint ומחכה שעוד איזה עשור או שניים הם יהיו קלאסיקה ותוכל למכור אותם ב-5 דולר?
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 20 אוגוסט 2014, 12:46

bozeman כתב:הגיע!

2014-08-18 18.56.13.jpg

אין אוגדן של הנ"ל שקנית אותן בחוברות ?

דרך אגב, מישהו כאן קרא את סדרת The Invisibles (של גראנט מוריסון) ? אני חושב לקנות את האומניבוס העצום של הסדרה. נשמע לי מיינדפאק מטורף. כמו שאני אוהב.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 21 אוגוסט 2014, 09:21

אין אוגדן, הם יצאו במשך שנה אחד אחרי השני וקניתי אותן כשהן יצאו פחות או יתר (כ-4 כל פעם) ברוב הקומיקסים של ME קניתי רק כחוברות... לא יכול להתאפק ... (רק הומוורלדס, קניתי אוגדן בכריכה קשה גירסת אספנים כמובן...)
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 26 אוגוסט 2014, 13:21

אני אשמח להמלצות על ספרים, לפי הקומיקסים שיש לי:
Absolute Sandman 1 ו-2
Watchmen
Kingdome Come
The Dark Knight Returns
Justice
Ronin
Superman : Red Son
The Authority vol1
Global Frequency

אני לא פוסל, אבל בעדיפות גבוהה סיפורים שעומדים בפני עצמם או סדרות שלמות במספר כרכים מועט (אני לא הולך להתחיל להזמין חוברת בודדת של סדרה רצה כל שבוע)

אני מתכנן לקנות בעתיד את: Marvel 1602, All Star Superman, Arkham Asylum, שני האבסולוטים הנותרים של הסאנדמן, האומניבוס של Planetary, הריצה של מארק מילאר ב-Authority, והאומניבוס של The Invisibles

מקווה שנתתי כאן איזשהו כיוון כללי של מה עושה לי את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אוגוסט 2014, 00:12

אני אשאר בעולם של בטמן כי אני קורא כמעט ואך ורק סיפורים שלו:
Knight Fall - ספר מצויין על ביין שהוא דמות חדשה שגות'ם לא הכירה קודם בסיפור הזה. חלקים מאוד גדולים של הסרט השלישי של נאולן נגנבו משם, סיפור שאני מאוד ממליץ עליו.
The Long Halloween - אוקיי, הנבל כאן הוא Calendar man ואני מסכים שהוא דמות צד חסרת ערך שמעולם לא היה לה סיפור טוב, אבל זה באמת יוצא דופן, סיפור מצויין והטוב היחיד של Calendar man :)
Year One - אני חייב להגיד שאישית לא מתתי על הסיפור הזה אבל כל מי שתשאל אותו על ספרי בטמן הכי טובים ישר יגיד Year One. אישית לא נהנתי ממנו יותר מדי אבל מדובר בסיפור חביב שרוב קהילת הקומיקס מחשיבה כקלאסית על השנה הראשונה של בטמן כבטמן.
Hush - סיפור מצויין על דמות בשם Hush שכל הזמן מנסה לחבל לבטמן במהלך חיי הלילה שלו, באמת אחלה סיפור ואחלה של אומנות של ג'ים לי. מאוד ממליץ.
Death In The Family - יכול להרגיש טיפה כאילו הפילו אותך באמצע הסיפור, אבל זה אחלה סיפור של אובדן והחלפה של השרביט בין הרובינים. אבל כן, אתה תרגיש קצת כאילו זרקו אותך באמצע הסיפור, יזרקו שמות שאולי לא תכיר וכדומה.
Killer Joke - סיפור מצויין של הג'וקר שמנסה לדרדר אדם טוב לרמה שלו, קו סיפור שנאולן גנב עבור האביר האפל ושינה את הדמות מגורדון בקומיקס להארווי דנט בסרט. יש בספר הזה ציור שער סופר אייקוני, סיפור המקור של הג'וקר (אם שחקת בארקם אוריג'נס ולא הבנת מי הבחור בחליפה האדומה, אחרי הסיפור הזה תבין) ואפילו ההתחלה של המקור של פרופט.
תמונה

ואם אתה מכיר את שני הפריימים הסופר מפורסמים הבאים, שניהם מהKiller Joke שאגב נכתב על ידי אלן מור שכתב את Watchmen:
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 אוגוסט 2014, 00:42

Mandellla כתב:יש משהו בקשר לזהות של הג'וקר שאף אחד לא יודע מה שמו האמיתי וגם את הסיפור המקורי המדויק וזה כנראה בגלל השיגעון הנפשי שלו שגורם לו להמציא אותו כל פעם מחדש, אחד הסיפורים שלו זה שהוא במקור קומיקאי כושל שהופך להיות פושע בזהות "הברדס האדום" (התמונה שנדב פרסם מעליי), בשביל לעזור לאישתו ההרה וגם הקטע הפופולארי שהוא נופל למיכל של כימיקאלים שגורם לו לשינוי החיצוני הנוכחי.

כן, זה חלק מהסיפור של The killer joke, לא רציתי פשוט לבוא ולספר את זה כי דוגרי זה ספויילר לקומיקס שהוא מחפש לקרא :/

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 27 אוגוסט 2014, 13:21

תודה על ההמלצות, אני יודע שהנ"ל אכן נחשבים סיפורים מצויינים אבל אני מתלבט מכמה סיבות: את YEAR ONE לדוגמא כבר ראיתי בבאטמן מתחיל, קילינג ג'וק כבר כל כך ישן ואייקוני שאני מכיר פחות או יותר את מה שהולך בו ואת ההשלכות שלו, כנ"ל לגביי נייטפאל (וזה שראיתי את עלייתו של האביר האפל), המיסתורין של האש די נגלה לי אחרי ארקהם סיטי (פלוס, אחרי שקראתי את כל חומר הרקע על הדמויות השונות שנמצא במשחקי הסדרה אני מרגיש כאילו אי אפשר להפתיע אותי בדמות חדשה או במשהו חדש עליה)

לעומת זאת, ארקהם אסיילום (הקומיקס) הוא ללא ספק שונה מהמשחק, לכן אני כנראה אקרא אותו.

ד"א סיפור שנחשב מצויין ובין הטובים אי פעם הוא דווקא סיפור מה- NEW 52, קשת הסיפור של ה-Court Of Owls. קרא עליו, בהחלט נשמע מעניין וייחודי, רק שמשום מה חילקו אותו לשני אוגדנים של 160 ומשהו עמודים במקום לאחד של 300 וקצת, פלוס אוגדן שלישי שכולל את סיפורי ה-tie in. קצת טרן אוף בשבילי, מקווה שיפרסמו את הכל באוגדן אחד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אוגוסט 2014, 20:55

MGS FREAK כתב:תודה על ההמלצות, אני יודע שהנ"ל אכן נחשבים סיפורים מצויינים אבל אני מתלבט מכמה סיבות: את YEAR ONE לדוגמא כבר ראיתי בבאטמן מתחיל, קילינג ג'וק כבר כל כך ישן ואייקוני שאני מכיר פחות או יותר את מה שהולך בו ואת ההשלכות שלו, כנ"ל לגביי נייטפאל (וזה שראיתי את עלייתו של האביר האפל), המיסתורין של האש די נגלה לי אחרי ארקהם סיטי (פלוס, אחרי שקראתי את כל חומר הרקע על הדמויות השונות שנמצא במשחקי הסדרה אני מרגיש כאילו אי אפשר להפתיע אותי בדמות חדשה או במשהו חדש עליה)

לעומת זאת, ארקהם אסיילום (הקומיקס) הוא ללא ספק שונה מהמשחק, לכן אני כנראה אקרא אותו.

ד"א סיפור שנחשב מצויין ובין הטובים אי פעם הוא דווקא סיפור מה- NEW 52, קשת הסיפור של ה-Court Of Owls. קרא עליו, בהחלט נשמע מעניין וייחודי, רק שמשום מה חילקו אותו לשני אוגדנים של 160 ומשהו עמודים במקום לאחד של 300 וקצת, פלוס אוגדן שלישי שכולל את סיפורי ה-tie in. קצת טרן אוף בשבילי, מקווה שיפרסמו את הכל באוגדן אחד.

זה שראית את את שלושת הבטמנים לא אומר שאין לך מה לקרא את YEAR ONE, KILLING JOKE ואת KNIGHT FALL. כן, נאולן גנב מהם הרבה אבל הסיפור מאוד שונה. נאולן גנב בעיקר רעיונות וסצנות מסויימות. לדוגמה הסצנה עם השוטרים שנתקעים בביוב כשמפוצצים את הכניסה והם נתקעים בפנים נעשה בצורה שונה לגמרי ובמטרה שונה לגמרי בKNIGHT FALL ששם ביין מושך את הSWAT של המשטרה לבניין נטוש ומפוצץ אותו עם הSWAT בפנים בשביל להפטר מהיחידת SWAT של המשטרה. כן, קונספט דומה והכל אבל זה רק פיפס קטן בסיפור.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 29 אוגוסט 2014, 15:54

אני יודע שזה יותר לנושא מוסיקה אבל הקליפ הזה במיוחד מוקדש למארוול:

תמונה
תמונה

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 17 אורחים