נושא הקומיקס הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא הקומיקס הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 20 אפריל 2015, 13:09

וואו, הסנדמן נראה מדהים.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 20 אפריל 2015, 13:31

Laskin כתב:וואו, הסנדמן נראה מדהים.

אכן. הצייר שלו מאוד גמיש ומקורי. קח לדוגמא את באטוומן שלו:

תמונה

תמונה

שים לב למעבר בסגנון הציור ומבנה הפאנלים בתמונה השניה, הוא שונה כשהיא בתפקיד או על אזרחי.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

Re: דברים מגניבים מהאינטרנט שאנחנו מחבבים

הודעהעל ידי Death_119 » 21 אפריל 2015, 14:03

שמעתי אתמול את geek out של הבין תחומי והם השוו את Kingdom come לCivil war, מסתבר שCivil war לטעמם דיי גרוע, מעניין מה חושבים החברה פה, כי שמתי לב שלא מעט קראו את המדוברים.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

Re: דברים מגניבים מהאינטרנט שאנחנו מחבבים

הודעהעל ידי MGS FREAK » 21 אפריל 2015, 18:02

Death_119 כתב:שמעתי אתמול את geek out של הבין תחומי והם השוו את Kingdom come לCivil war, מסתבר שCivil war לטעמם דיי גרוע, מעניין מה חושבים החברה פה, כי שמתי לב שלא מעט קראו את המדוברים.

האמת שלא יצא לי לקרוא את CW אבל מהדיבור באינטרנט נשמע שהביקורות די מעורבות לגביו. בכל מקרה, לא נראה לי שנכון להשוות אותו ל-KC, אין ממש דמיון. מה שנחשב בעיני רבים ל-KC של מרוואל הוא Earth X.

KC הוא סיפור מדהים. בגדול הוא ביקורת נגד הקומיקס האפל, הקשוח וה-EDGY של שנות ה-90 שהפך ליותר ויותר נפוץ אחרי Watchmen ו-TDKR שהראו לכולם שקומיקס יכול להיות פורמט רציני מאוד. הוא קורא להשיב את הסדר הישן ולהחזיר את הקומיקס שמעורר תקווה והשראה באנשים. יש בו המון סמליות, קח לדוגמא את ווסלי דודס (הסאנדמן המקורי מתור הזהב) שמת בעמודים הראשונים של הספר, לפי הפרשנות שלי זאת עקיצה קטנה בכיוון של הסאנדמן המוכר יותר (של ניל גיימן) שבעצם מהווה את הסופרהירו הבולט ביותר שקיבל שדרוג לעת החדשה. המוות שלו מסמל את סוף עידן התמימות ותחילת העידן המודרני. גם שאר הדמויות הן הגרסאות מתור הזהב (ג'יי גאריק- פלאש המקורי, אלן סקוט- גרין לנטרן המקורי ועוד) הכל מדגיש עוד יותר את החדש מול הישן.

CW הוא בעיקר סיפור ברוח ה-"עד כמה הממשלה יכולה להיכנס לנו לחיים בשם הביטחון ?" בגלל כל הקטע של חוק הרישום, ממה שראיתי. לא באמת מבין איך אפשר להשוות אותו ל-KC.
נערך לאחרונה על ידי MGS FREAK ב 21 אפריל 2015, 23:15, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 אפריל 2015, 22:13

מארוול מוציאים את בובי מהארון השבוע, אייסמן מעדיף גברים רשמית. מאיר בצורה אחרת לגמרי את הדמות של בסרטי אקסמן :)
We're just normal men. We're just innocent men

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 21 אפריל 2015, 23:11

DrKeo כתב:מארוול מוציאים את בובי מהארון השבוע, אייסמן מעדיף גברים רשמית. מאיר בצורה אחרת לגמרי את הדמות של בסרטי אקסמן :)

שמעתי על זה, פשוט מגוחך. אין מילים לתאר כמה אני שונא גיוון מאולץ בגזעים דתות נטיה מינית וכו' רק לשם הגיוון.

בדיוק נזכרתי היום ש-JK רולינג הכריזה בזמנו שדמבלדור חובב שרביטים. זה היה פשוט מטומטם ומאולץ, לא זכורה לי פעם אחת בספרים שבכלל דיברו על מי ומה דמבלדור אוהב, זאת הייתה הכרזה פשוט מנותקת וחסרת ביסוס.

היא יכלה להגיד באותה מידה שדמבלדור רוצה לחזור לקווי 67 ומעדיף את אואזיס על בלר. כך או כך אין קשר לכלום.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 22 אפריל 2015, 00:14

MGS FREAK כתב:
שמעתי על זה, פשוט מגוחך. אין מילים לתאר כמה אני שונא גיוון מאולץ בגזעים דתות נטיה מינית וכו' רק לשם הגיוון.

בדיוק נזכרתי היום ש-JK רולינג הכריזה בזמנו שדמבלדור חובב שרביטים. זה היה פשוט מטומטם ומאולץ, לא זכורה לי פעם אחת בספרים שבכלל דיברו על מי ומה דמבלדור אוהב, זאת הייתה הכרזה פשוט מנותקת וחסרת ביסוס.

היא יכלה להגיד באותה מידה שדמבלדור רוצה לחזור לקווי 67 ומעדיף את אואזיס על בלר. כך או כך אין קשר לכלום.

אני ממש אוהב את זה.
ייצוג מגוון במדיה פופולארית כל כך חשוב.

ספציפית, המקרה של דמבלדור ממש חשוב לעלילה. מציג את מערכת היחסים שלו עם גרינדלוולד באור אחר לגמרי ומסביר בצורה הרבה יותר טובה, למה הוא התמסר כל כך מהר לרעיונות שלו ולמה הוא נמנע תקופה ארוכה מלהתמודד מולו.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 22 אפריל 2015, 10:38

Nucleus_Dawn כתב:
אני ממש אוהב את זה.
ייצוג מגוון במדיה פופולארית כל כך חשוב.

ספציפית, המקרה של דמבלדור ממש חשוב לעלילה. מציג את מערכת היחסים שלו עם גרינדלוולד באור אחר לגמרי ומסביר בצורה הרבה יותר טובה, למה הוא התמסר כל כך מהר לרעיונות שלו ולמה הוא נמנע תקופה ארוכה מלהתמודד מולו.

אמרתי שאני שונא גיוון מאולץ.גיוון הוא בהחלט חשוב אבל לא כשמדובר על שינוי של דמות קיימת שבא משום מקום בלי סיבה וגם (אלא אם מרוואל מצאו לו בן זוג) לא הולך לשום מקום.
למרוואל יש הרבה דמויות שאנשים יכולים להזדהות איתן, בחור ממוצע מהתיכון שמקבל כוחות על, עיוור, אלכוהוליסט, אחד עם התקפי זעם ועוד. אבל לקחת דמות מבוססת וסטרייטית באופן מוכח ולשנות לו את הנטייה ? מה הם חשבו לעצמם, שקהל הלהט"ב יגיד "וואו, שמעתם שאייסמן גיי ? אני מממש מזדהה איתו ומת לקרוא מה עובר עליו" ? נו באמת.
אם אני לא טועה יש להם כבר כמה גיבורי על גייז ביניהם אפילו שני מוטנטים שגם התחתנו, אני לא זוכר מי פשוט. הגיבורים הגייז היחידים שאני מכיר שבאמת לא עושים מזה עניין הם אפולו ומידנייטר (מחברת ווילדסטורם ש-DC קנו ב-99 אבל השאירו אותה די עצמאית עד שסיפחו אותו לתוך היקום שלהם כחלק מהניו 52), יש ביניהם דינמיקה זוגית אבל בקושי מדברים על זה, היחס אליהם מהבחינה הזאת הוא שזה שום דבר מיוחד. ואגב הם בעיקרון מבוססים על באטמן וסופרמן.

ובכלל אתה מזכיר לי משהו שקראתי לא מזמן על זה שהרבה מערביים שואלים "למה באנימות כולם לבנים ?", אבל מסתבר שאם תשאל יפני מה הגזע של הדמות הרוב יגידו שהם אסייאתים. אנשים פשוט רואים את "ברירת המחדל" של ההגדרה שלהם לבן אדם, ולא מעורבת פה שום גזענות או דעות קדומות.

בקשר לדמבלדור אני כבר לא זוכר את הספרים מספיק בשביל להגיב על זה, אבל בכל מקרה זה די זול מצד סופר לסגור פינה עלילתית (שתקן אותי אם אני טועה אבל לא הפריעה לאף אחד) באיזה ראיון קטן או הודעה לעיתונות. אם זה לא בספר, זה לא קיים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 אפריל 2015, 11:20

Death_119 כתב:אני לא מבין למה אתה ממשיך בכוח להשוות את הכרטיס לביצועי הפס4. למי אכפת מהפס4. אם ה-970 לא מסוגל להריץ את Witcher 3 על שיא ההגדרות ב-1080P מעל ל-60, או לכל הפחות באזור 50+ פריימים בצורה קבועה זה ביזיון. ממתי 30 זו דרישה מכרטיס High end חדש בפיסי.

דודי תפסיק לעשות פוסטים בת'רדים הלא נכונים :)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 22 אפריל 2015, 19:26

MGS FREAK כתב:
אמרתי שאני שונא גיוון מאולץ.גיוון הוא בהחלט חשוב אבל לא כשמדובר על שינוי של דמות קיימת שבא משום מקום בלי סיבה וגם (אלא אם מרוואל מצאו לו בן זוג) לא הולך לשום מקום.
למרוואל יש הרבה דמויות שאנשים יכולים להזדהות איתן, בחור ממוצע מהתיכון שמקבל כוחות על, עיוור, אלכוהוליסט, אחד עם התקפי זעם ועוד. אבל לקחת דמות מבוססת וסטרייטית באופן מוכח ולשנות לו את הנטייה ? מה הם חשבו לעצמם, שקהל הלהט"ב יגיד "וואו, שמעתם שאייסמן גיי ? אני מממש מזדהה איתו ומת לקרוא מה עובר עליו" ? נו באמת.
אם אני לא טועה יש להם כבר כמה גיבורי על גייז ביניהם אפילו שני מוטנטים שגם התחתנו, אני לא זוכר מי פשוט. הגיבורים הגייז היחידים שאני מכיר שבאמת לא עושים מזה עניין הם אפולו ומידנייטר (מחברת ווילדסטורם ש-DC קנו ב-99 אבל השאירו אותה די עצמאית עד שסיפחו אותו לתוך היקום שלהם כחלק מהניו 52), יש ביניהם דינמיקה זוגית אבל בקושי מדברים על זה, היחס אליהם מהבחינה הזאת הוא שזה שום דבר מיוחד. ואגב הם בעיקרון מבוססים על באטמן וסופרמן.

ובכלל אתה מזכיר לי משהו שקראתי לא מזמן על זה שהרבה מערביים שואלים "למה באנימות כולם לבנים ?", אבל מסתבר שאם תשאל יפני מה הגזע של הדמות הרוב יגידו שהם אסייאתים. אנשים פשוט רואים את "ברירת המחדל" של ההגדרה שלהם לבן אדם, ולא מעורבת פה שום גזענות או דעות קדומות.

בקשר לדמבלדור אני כבר לא זוכר את הספרים מספיק בשביל להגיב על זה, אבל בכל מקרה זה די זול מצד סופר לסגור פינה עלילתית (שתקן אותי אם אני טועה אבל לא הפריעה לאף אחד) באיזה ראיון קטן או הודעה לעיתונות. אם זה לא בספר, זה לא קיים.

מכיוון שאנחנו חיים בחברה בה "רגיל" שווה ערך ל"שכיח", בהחלט יש מקום להתאמץ ולאלץ את הגיוון הזה. לפחות עד שנהייה באיזון מספיק זמן, כדי שלא יהיה צריך לחשוב על זה, כדי שזה יקרה. בכל מקרה, זה מאולץ רק בעיניך הפריבילגיות. אם היה ייצוג שווה במדיה פופולארית כבר כמה עשרות שנים, לא רק שזה לא היה מרגיש לך מאולץ, אלא שלא היה אכפת לך מזה.
מכיוון שמדובר בקומיקס, אין שום בעיה עם לשנות את הדמות. זה קומיקס - עושים את זה בכל מקרה, כל כמה שנים. אז הפעם זה לא מתחלף בלבן סיס סטרייט, ללבן סיס סטרייט, אלא לגבר הומוסקסואל. יותר גיוון, יותר טוב. זו השורה התחתונה וזה משמח אותי.

מה שאתה מתאר על "ברירת המחדל" זה תיאור מדויק מאוד של דעות קדומות.

לא היתה שום פינה עלילתית לסגור. כן היה פרט שהיא גילתה ושפך אור על חלק מהעלילה.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 25 אפריל 2015, 12:00

כתבתי תגובה ארוכה ומפורטת, אבל בשניה האחרונה אמרתי "פאק איט, בכל מקרה תפרש את זה בצורה שתוציא אותי גזען פרימיטיבי לא משנה כמה אני אסביר את דעותיי, הדיון הזה לא הולך לשום מקום"

אז בנושא אחר, פרנק מילר ובראיין אזרלו כותבים יחד חלק שלישי בסדרה שהתחיל TDKR, ובעיני רבים הייתה צריכה להסתיים איתו. הסדרה תהיה בת 8 חלקים ותתפרסם פעמיים בחודש החל מהסתיו.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 אפריל 2015, 22:02

MGS FREAK כתב:כתבתי תגובה ארוכה ומפורטת, אבל בשניה האחרונה אמרתי "פאק איט, בכל מקרה תפרש את זה בצורה שתוציא אותי גזען פרימיטיבי לא משנה כמה אני אסביר את דעותיי, הדיון הזה לא הולך לשום מקום"

אז בנושא אחר, פרנק מילר ובראיין אזרלו כותבים יחד חלק שלישי בסדרה שהתחיל TDKR, ובעיני רבים הייתה צריכה להסתיים איתו. הסדרה תהיה בת 8 חלקים ותתפרסם פעמיים בחודש החל מהסתיו.

יופי. אם גרמתי לכך שמישהו חושש לכתוב דברים גזעניים ופרימיטיביים, אני מאוד מרוצה.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 25 אפריל 2015, 22:39

Nucleus_Dawn כתב:
יופי. אם גרמתי לכך שמישהו חושש לכתוב דברים גזעניים ופרימיטיביים, אני מאוד מרוצה.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 25 אפריל 2015, 22:41

MGS FREAK כתב:
תמונה

Trolling seriously, or seriously trolling.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אפריל 2015, 13:59

אני עם MGS פה. זה מאולץ ואין שום מקום ל"אפליה מתקנת" בעולם שלנו. זה יוצר אנטגוניזם.
אם היו עושים את זה לוולברין הייתם רואים אנשים משתוללים ברחובות כבר, פשוט עשו את זה לדמות יותר בשוליים (יחסית) ככל הנראה כדי להבליט אותה מעכשיו והלאה.
יכלו פשוט מאוד ליצור דמות חדשה ולתת לה את הנטייה המינית הזו, לא צריך לעשות את זה לדמות קיימת שאני יכול לנחש שיש לה עבר רומנטי בקומיקס קודם.
זה מרגיש כאילו התאמצו לעשות מהלך "פרוגרסיבי", במובן הרע מאוד של המילה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2015, 15:14

Laskin כתב:אני עם MGS פה. זה מאולץ ואין שום מקום ל"אפליה מתקנת" בעולם שלנו. זה יוצר אנטגוניזם.
אם היו עושים את זה לוולברין הייתם רואים אנשים משתוללים ברחובות כבר, פשוט עשו את זה לדמות יותר בשוליים (יחסית) ככל הנראה כדי להבליט אותה מעכשיו והלאה.
יכלו פשוט מאוד ליצור דמות חדשה ולתת לה את הנטייה המינית הזו, לא צריך לעשות את זה לדמות קיימת שאני יכול לנחש שיש לה עבר רומנטי בקומיקס קודם.
זה מרגיש כאילו התאמצו לעשות מהלך "פרוגרסיבי", במובן הרע מאוד של המילה.

יש משהו בטיעון שאין מקום לאפליה מתקנת, מצד מדינה. כשזה נוגע לחברה פרטית, הבסיס נשמט מתחת לרגליו.
לטיעון של "לא צריך לשנות דמות קיימת", לא היה שמץ של היגיון מלכתחילה. בטח לא במדיום כמו קומיקס, בו ריבוטים הם דבר שבשגרה. ההתנגדות לכך שבריבוט הספציפי הזה, חלק ממה שהשתנה זה הנטייה המינית של הדמות, חסרת כל היגיון.

חד משמעית, יש מקום להתאמץ ולעשות מהלכים פרוגרסיביים. ביום שיהיה ייצוג ראוי לאוכלוסיות שסובלות מאפליה ורדיפה, לא יהיה צורך להתאמץ, כי הייצוג ישאר כזה, בלי שיהיה צורך במחשבה נוספת בעניין.
עד אז, ראוי וחשוב שאלו שאחראיים ליצור את המדיה הפופולארית שרבים צורכים, יעשו מאמץ לשפר ייצוג של מגוון רחב של אנשים. זה נהדר לראות אותם לוקחים אחריות על ההשפעה העצומה שיש להם.

זה נהדר במקרה הזה. זה נהדר במקרה של ת'ור. זה נהדר במקרה של Ms. Marvel. זה נהדר במקרה של ספיידרמן.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אפריל 2015, 15:58

אני חושב שאם לא עושים עם זה משהו מעניין בסיפור זה סתם גימיק. כלומר אם מציגים דמות חדשה והיא במקרה גיי או לסבית או שחורה או לא יודע מה אז סבבה, אבל אם לוקחים דמות ומשנים אותה סתם ככה בלי סיבה ובלי תוכן מאחורי זה אז זה גימיקי וסתמי.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2015, 17:44

DrKeo כתב:אני חושב שאם לא עושים עם זה משהו מעניין בסיפור זה סתם גימיק. כלומר אם מציגים דמות חדשה והיא במקרה גיי או לסבית או שחורה או לא יודע מה אז סבבה, אבל אם לוקחים דמות ומשנים אותה סתם ככה בלי סיבה ובלי תוכן מאחורי זה אז זה גימיקי וסתמי.

גימיקי, מבחינת הסיפור, או השיווק? ללא שמץ של ספק.
סתמי? בשום פנים ואופן לא. ייצוג של אוכלוסיות מודרות ומופלות לרעה חשוב במיוחד.
יכול להיות שזה לא יתרום דבר לסיפור.מכיוון שזה גם לא פוגע בסיפור בשום צורה, זו סיטואציה של 100% יתרונות ואף לא חסרון אחד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אפריל 2015, 18:00

Nucleus_Dawn כתב:
גימיקי, מבחינת הסיפור, או השיווק? ללא שמץ של ספק.
סתמי? בשום פנים ואופן לא. ייצוג של אוכלוסיות מודרות ומופלות לרעה חשוב במיוחד.
יכול להיות שזה לא יתרום דבר לסיפור.מכיוון שזה גם לא פוגע בסיפור בשום צורה, זו סיטואציה של 100% יתרונות ואף לא חסרון אחד.

באותה מידה אפשר להפוך את סופרמן לשחור, זה סתם גימיק שיווקי. אין לי שום דבר נגד זה אבל גם אין לי שום דבר בעד זה, לא שונה מלהפוך את וונדרוומן לגבר נגיד.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 26 אפריל 2015, 18:38

תמונה

עזבו לרגע את הדיון. זה כל כך, כל כך גרוע. WTF הולך פה, זה על גבול דיאלוג זול באיזה אנימת היי סקול מלאה בבנים חתיכים ובנות עם אוזני חתול. או משהו כזה.

חזרה לדיון, ובואו נבהיר כמה דברים: אני לא גזען. גזע\דת\מין\נטיה מינית\כל תכונה חיצונית\דעה שלא דוגלת בנ"ל לא משחקים תפקיד במה שאדם יכול או לא יכול לעשות בהשוואה לאדם אחר עם STATS שונים בפרמטרים האלה. אין הצדקה לביקורת שמוטחת בי בגלל הסחפות עם רושם ראשוני ביותר שאולי גורם לי להראות גזען. להפוך את תור לאישה ואת אייסמן לגיי, לא משנה כמה האירועים שקרו בקומיקס אמינים לעצמם ולמהלכים האלה, הם עדיין טריק יחצנות של אנשים בחליפות שמסתכלים על גרפים שמראים איזה דמות פופולרית באיזה מגזר באוכלוסיה וביחד עם צוות של אנתרופולוגים, סוציולוגים, ואנשי פרסום יוצרים בתנאי מעבדה את מה שאמור להכניס עוד מכירות.

גזענות היא סוג של מעגל קסמים. כל עוד מישהו טורח בכלל לציין את העובדה שדמות מסויימת היא הומוסקסואלית (הרי לא טורחים לציין אם מישהו סטרייט, נכון ?) הגזענות הזאת תהיה קיימת.
כל עוד סטאנדפיסט שחור יזכיר במקרה בהופעה את המילים "כותנה", "עבדות", "אפריקה" בלי שום קשר להיסטוריה וכמה לבנים בקהל יזוזו באי נוחות, הגזענות קיימת.

בגלל שממשיכים לדבר על גזע (או נטיה מינית וכו') ההפרדה המנטאלית הזאת ממשיכה להתקיים. זאת פשוט צורת חלוקה מלאכותית. תדמיינו עולם שבו אנשים מגזעים ונטיות שונות מעורבבים לחלוטין וזה לא נראה מוזר לאף אחד, אבל ה"גזענות בעולם הזה" מתבטאת באפליה כלפי אנשים מתחת לגובה מסויים בזמן שהגבוהים נחשבים הצד החזק.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2015, 19:56

MGS FREAK כתב:תמונה

עזבו לרגע את הדיון. זה כל כך, כל כך גרוע. WTF הולך פה, זה על גבול דיאלוג זול באיזה אנימת היי סקול מלאה בבנים חתיכים ובנות עם אוזני חתול. או משהו כזה.

חזרה לדיון, ובואו נבהיר כמה דברים: אני לא גזען. גזע\דת\מין\נטיה מינית\כל תכונה חיצונית\דעה שלא דוגלת בנ"ל לא משחקים תפקיד במה שאדם יכול או לא יכול לעשות בהשוואה לאדם אחר עם STATS שונים בפרמטרים האלה. אין הצדקה לביקורת שמוטחת בי בגלל הסחפות עם רושם ראשוני ביותר שאולי גורם לי להראות גזען. להפוך את תור לאישה ואת אייסמן לגיי, לא משנה כמה האירועים שקרו בקומיקס אמינים לעצמם ולמהלכים האלה, הם עדיין טריק יחצנות של אנשים בחליפות שמסתכלים על גרפים שמראים איזה דמות פופולרית באיזה מגזר באוכלוסיה וביחד עם צוות של אנתרופולוגים, סוציולוגים, ואנשי פרסום יוצרים בתנאי מעבדה את מה שאמור להכניס עוד מכירות.

גזענות היא סוג של מעגל קסמים. כל עוד מישהו טורח בכלל לציין את העובדה שדמות מסויימת היא הומוסקסואלית (הרי לא טורחים לציין אם מישהו סטרייט, נכון ?) הגזענות הזאת תהיה קיימת.
כל עוד סטאנדפיסט שחור יזכיר במקרה בהופעה את המילים "כותנה", "עבדות", "אפריקה" בלי שום קשר להיסטוריה וכמה לבנים בקהל יזוזו באי נוחות, הגזענות קיימת.

בגלל שממשיכים לדבר על גזע (או נטיה מינית וכו') ההפרדה המנטאלית הזאת ממשיכה להתקיים. זאת פשוט צורת חלוקה מלאכותית. תדמיינו עולם שבו אנשים מגזעים ונטיות שונות מעורבבים לחלוטין וזה לא נראה מוזר לאף אחד, אבל ה"גזענות בעולם הזה" מתבטאת באפליה כלפי אנשים מתחת לגובה מסויים בזמן שהגבוהים נחשבים הצד החזק.

לא זכור לי שאי פעם מישהו טען שאתה גזען.
למה אתה דפנסיבי כל כך? אני משוכנע שאין פה אף אחד שחושב ככה. אני גם לא חושב שעשית משהו כדי להצדיק את זה.

טריק יחצנות יש בכל מוצר שמנסים למכור. זה כולל את הקומיקס הראשון בו הופיע סופרמן, שהיה גבר לבן, אמריקאי ויפה תואר, כדי לוודא שהוא יהיה פופולארי במגזר שיש לו מספיק כסף, כדי לקנות קומיקסים. זה נכון לכל קומיקס שאי פעם נכתב ואיננו יצירת אומנות מבריקה, כמו Watchman, או DKR, בהם כנראה היתה התערבות מינימלית של צוותי השיווק.
הטענה שעכשיו קורה משהו, שלא נעשה פעם, או שפתאום יש מזימה למקסם מכירות, שעליה לא חשבו בעבר, מגוחכת במיוחד.
מה שכן השתנה, זה שלתוך השיקולים של מכירות, נכנסים גם שיקולים של אחריות חברתית. זה, לצד העובדה שהיום, בניגוד לעבר, הצגת השונה כבר לא פוגעת במכירות כפי שהיא עשתה בעבר, מובילה לשינויים שאנחנו רואים ולגיוון הגדול יותר בדמויות שמופיעות בקומיקסים, על מסך הטלויזיה, בקולנוע ואפילו במשחקים.
אתה צריך להבין משהו, שכנראה לא ברור לך - אנשים בחליפות שמסתכלים על גרפים, מאז שהתחילו לשווק קומיקסים, או סדרות טלויזיה, או כל מדיה פופולארית אחרת, תמיד העדיפו להציג גיבורים גבריים ולבנים (לצד גיבורות שלא היו יתר מeye candy מביך והוצגו באופן מכפיר). זה מה שגברים בחליפות מחליטים, כדי למקסם רווחים.
לשמחתינו, הגברים הזקנים בחליפות, התחלפו בגברים קצת פחות זקנים בחליפות, עם דעות פחות שמרניות, גזעניות ודוחות, אז אנחנו זוכים לראות יותר גיוון במדיה פופולארית. אני זוכים לגיבורי קומיקס הומוסקסואליים, גיבורות חזקות ומרשימות בסדרות ילדים שהן גם דו/פנסקסואלית, גיבורים שאינם לבנים ואינם נוצרים בברירת מחדל.
השינוי הזה חיובי מאוד לחברה. הוא חיובי מאוד לכל מדיה פופולארית שבו הוא קורה והוא לא פוגע באיש (ההפך! הוא מונע פגיעה). אין שמץ של סיבה להתנגד לו.

מה שכתבת על גזענות, בקצרה, לא נכון בכל רמה אפשרית. להתעלם מהבעיה, לא יעלים אותה. לא לתת ייצוג במדיה פופולארית לבעיה, או לסובלים ממנה, לא יטפל בה.
כאשר סטאנדאפיסט שחור מדבר על גזענות, הוא עוזר לחשוף תופעה חברתית באור אחר. הוא עוזר להתעמק בבעיה ולהבין אותה טוב יותר.
האנשים שהיו בשורה הראשונה של המלחמה נגד הצנזורה בארה"ב, היו קומיקאים והם גם הובילו לשינוי חשוב. קומיקאים שבשורה הראשונה של ההופעה שלהם, תמיד ישבו שוטרים וברגע שהם אמרו איזו מילה אסורה, הם הפסיקו את ההופעה והכניסו אותם לכלא. לא שונה מכל הפגנה נגד תופעה שלילית.
כאשר חברת קומיקס מאשרת לאמן לבחור בגיבורה פקיסטנית מוסלמית, במקום לבנה ובלונדינית, הם לא רק מאפשרים לקומיקס להביע משהו מעניין על החברה בה אנו חיים ולהפוך אותו למוצלח יותר. הם גם מאפשרים לאנשים שבעבר לא היה להם עם מי להזדהות, למצוא את עצמם בקומיקסים האלו. זה פשוט מאוד נהדר. אין סיבה לאף אדם שאוהב קומיקס להביע התנגדות לכך.

ההשוואה לכך שלא עושים עניין מדמויות הטרוסקסואליות, פסולה מיסודה. ברור שלא עושים עניין. מדובר בחלק באוכלוסיה שנחשב "רגיל". הוא החלק שלפיו כולם אמורים להתיישר. בדיוק כמו שלא עשו עניין משחקנים לבנים בליגת הבייסבול של ארה"ב, אבל עשו המון עניין מהשחקן השחור הראשון. בדיוק כמו שלא עשו עניין מעשרות הנשיאים הלבנים והנוצרים של ארה"ב, אבל יש עניין רב בכך שיש נשיא שחור ושבקדנציה הבאה, תהייה נשיאה.
הטענות שאתה מעלה פה, לא גורמות לי לחשוב שאתה גזען. הן כן מבהירות שאתה בור. אתה פשוט לא מבין. לא להבין גזענות, זו פריבילגיה של החברים באוכלוסייה ה"רגילה", בכל מקום. ככל שאותם פריבילגים יחשפו ליותר שונים מהם (נניח, במדיה הפופולארית האהובה עליהם, או על במת סטנדאפ, או סתם באתר חדשות שהם אוהבים) ויבינו שהם רגילים בדיוק באותה המידה, גזענות ודעות קדומות יהפכו לבעיה פחות קשה. זו סיבה נוספת לכך שייצוג מגוון במדיה פופולארית, כל כך חשוב.

יש נטייה אוטומטית, אצל הרבה אנשים לא גזענים כלל, להרתע מכל דבר שהופך את התשוקה שלהם ליותר פופולארית. כל צעד שמאפשר ליותר אנשים להנות ממנה, או להזדהות איתה, גורם להם להתנגד בנחרצות. אלו האנשים (כמוך) שאומרים שזה הכל מזימה של אנשים בחליפות שרוצים למכור יותר קומיקסים, או אנשים שכועסים שהלהקה הפחות מוכרת שהם אהבו מוכרת מליוני אלבומים ושהם הפכו עכשיו לsell outs. זו תחושה מאוד שכיחה, אבל היא גם מאוד בעיתיית.
האינסטינקט שאתה מביע הוא לשמור על מה שאהבת, שלך ולא של אף אחד אחר, במקום לשמוח שרבים אחרים יוכלו להנות ממנו כמוך.
גם אני הרגשתי כך פעם, אבל ברגע שהפכתי למודע לזה והתבגרתי, זה עבר וזה עשה לי רק טוב.

בנוסף - כתיבה גרועה בקומיקס?! לא!!! מי שמע על דבר כזה?

---

נדב, נו באמת.
סתם גימיק שיווקי, זה נחמד ויפה. המציאות היא שהגימיק השיווקי הזה (ואיזה כיף שהגענו למצב שהשינוי הזה יכול להביא ליותר מכירות, במקום להחרמות והפגנות נגד היוצרים) מביא להשפעות חשובות וחיוביות בחברה שבה נוצרים היצירות האלו.
אם אין לך שום דבר נגד זה, אז ברור שיש המון סיבות להיות בעד. לא פוגע - כן עוזר. אין צד שלילי - רק השפעות חיוביות. סתמי, זה בוודאי לא.

מעבר לזה, כמובן שזה שונה לחלוטין מלהפוך את וונדר וומן לגבר. הרי גברים אינם אוכלוסיה מודרת ומופלית לרעה. להפוך גיבור חזק, לגיבורה חזקה (בהנחה שהיא לא מוצגת בצורה שוביניסטית ודוחה, כמו רוב גיבורות הקומיקס), מזיז מעט את המחט לכיוון של ייצוג שווה וראוי. להפוך גיבורה לגיבור, מזיז את המחט לכיוון של העמקת האפליה והייצוג המעוות של אנשים במדיה הפופולארית.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 אפריל 2015, 21:27

אף אחד לא מופלה לרעה במדינות חופשיות, בטח שלא קבוצות אינטרסים ענקיות, כוחניות ובריוניות כמו הנשים, עם כל השדולות הפמיניסטיות שלהן בפוליטיקה ובאקדמיה. האפליה קיימת רק במוחותיהם של שמאלנים ו-SJW אינטרנטיים המנסים לדחוף את האידאולוגיה שלהם לכל חור, ובכך רק תורמים להמאסתם על הציבור הרחב.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 30 אפריל 2015, 11:15

MGS FREAK כתב:

תשמח לגלות שקן לוין איתך בקטע הזה: יש לו ראיון בGameinformer על יהדות, ביושוק, יצירת דמויות והמשחק החדש שלו.

“The first thing you think about is, ‘Who is this character, and what does he want, and what’s in his way?’ That’s how you develop a character.” Levine tells me. “If you start from, ‘This is a black dude’ or ‘This is a Jewish dude,’ you’re kind of missing the point. I try not to look at characters as their skin color, race, sex, creed, or their gender. I think that’s an inauthentic way of thinking about character, because that’s not what defines people. What defines people is their experience.”
ועוד:
“I think there is a feeling of wanting to see character types rather than characters,” Levine says. “People ask me, ‘Why don’t you write a ‘positive gay character?’ In the abstract, that’s a very odd request, not because there aren’t positive gay people out there. It’s because nobody is wholly positive or wholly negative. And that’s also not what makes somebody interesting. Being strong and positive is not what makes people interesting. It can be part of what makes somebody interesting, but that to me is creating a one-dimensional character, that’s only recognizable by their strengths, or only recognizable by the fact that they are black, or by the fact that they are Jewish. As a writer, that doesn’t seem like a terrific path to creating interesting characters.”
http://www.gameinformer.com/b/features/ ... ageIndex=3

אחד מהכותבים היותר טובים של דמויות במשחקים נותן פה עצה איך לכתוב דמויות נכון. זה לא עזר לו כמובן כשמוב אינטרנטי זועם של טמבלרינות השתלח בו בתגובה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 אפריל 2015, 12:40

זה עזר לו.... בעיניי :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 אפריל 2015, 13:27

דווקא מהתגובות שעברתי עליהם אין שם SJWים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 38 אורחים