נושא הספרים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: נושא הספרים הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 11 פברואר 2015, 18:45

הם יצאו איתך בסדר גמור, לדעתי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 11 פברואר 2015, 19:19

בתכלס כן (כתבתי את הפוסט לפני שפניתי אליהם כדי לדעת למה אפשר לצפות) למרות שהייתי מעדיף זיכוי כספי או קרדיט לקניה באתר בשווי הספר שהם שולחים לי (כך או כך הם מפסידים, אז לא הבנתי מה זה משנה באיזה מצב צבירה הכסף שלהם יבוא אליי)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 פברואר 2015, 19:39

MGS FREAK כתב:בתכלס כן (כתבתי את הפוסט לפני שפניתי אליהם כדי לדעת למה אפשר לצפות) למרות שהייתי מעדיף זיכוי כספי או קרדיט לקניה באתר בשווי הספר שהם שולחים לי (כך או כך הם מפסידים, אז לא הבנתי מה זה משנה באיזה מצב צבירה הכסף שלהם יבוא אליי)

כי לתת לך עוד ספר עולה להם עלות של ספר ומשלוח בזמן שזיכוי נותן לך גם להנות מהספר שיש לך עכשיו וגם לקנות ספר בחינם שאולי היה יכול להכניס כסף אם לא היה לך את הזיכוי.
We're just normal men. We're just innocent men

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 11 פברואר 2015, 20:31

אני עדיין לא מבין את זה.

סיטואציה 1: הם שולחים לי חינם ספר בשווי 325 שקלים.

סיטואציה 2: אני מקבל 325 שקלים לקניה באתר.

בשני המקרים הם יוצאים בהפסד של 325 שקלים, בין אם הם החליטו "לשלם עליי" או שנתנו לי זיכוי באתר שבו אני אחליט על מה לשלם, אבל הסכום המצטבר זהה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 פברואר 2015, 10:52

MGS FREAK כתב:אני עדיין לא מבין את זה.

בשני המקרים הם יוצאים בהפסד של 325 שקלים, בין אם הם החליטו "לשלם עליי" או שנתנו לי זיכוי באתר שבו אני אחליט על מה לשלם, אבל הסכום המצטבר זהה.

באופציה 1 הם שולחים לך ספר שעולה להם פחות מ325 וגם באופציה 2 הם שולחים לך ספר שעולה להם פחןת מ325₪. אבל אופציה 2 גורמת לזה שתקנה בעתיד ספר אחד פחות אצלם. בנוסף היא אופציה שיכולה לעודד רמאות. תמיד תוכל להגיד שהספר דפוק כדי לקבל כסף לקנות ספר נוסף.

לדעתי הם יוצאים אחלה גברים, תקבל אחד חדש לגמרי ותמכור את השני ב100₪ או משהו כי הוא פגום.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 12 פברואר 2015, 12:32

הם לא פראיירים, הם ביקשו תמונות לפני הכל. נראה לי שאני אעדיף לשמור את הפגום כי זה לא כזה רציני, ולמכור את החדש כמו שהוא (עדיין בניילונים) במשהו בסביבות ה-270 מאשר לפתוח אותו ולגלות שמשהו פגום בו גם כן (יאמר לזכותם שהם ארזו אותו בצורה מושלמת, קופסה ענקית עם כמה שכבות של ניילון בועות מהסוג הממש טוב, ועזוב שהספר עצמו מגיע בתוך dustjacket, שמגיע עטוף בניילון, שמגיע בתוך קופסאת אריזה די חזקה. זה היה פאק של המפעל, אין ספק, אבל עדיין.)

כך או כך יהיה קשה למכור אותו בארץ.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 12 פברואר 2015, 17:51

MGS FREAK כתב:אני עדיין לא מבין את זה.

הם מבוטחים, הם לא הפסידו מהמקרה שלך כלום.
תמונה

Almogj
Minion

הודעהעל ידי Almogj » 12 יולי 2015, 05:58

מספר ספרים

1. הקתדרלה ליד הים- רומן היסטורי טוב מאוד שממש גורם לי להרגיש שאני חי בברצלונה של המאה ה14. בעמוד 275 כזה( מתוך 620)
2. התחלתי את 1984 של ג'ורג' אורוול. ממזמן רציתי לקרוא ולא יצא לי, ואז נתנו לנו אותו כעבודת קיץ בהיסטוריה אז היה לי תירוץ טוב להתחיל אותו(בינתיים ממש נהנה)
3. כבר שנה שאני מנסה לקרוא את משחקי הכס באנגלית(הספר הראשון בסדרת שיר של אש ושל קרח) ופשוט לא מצליח יותר מפרק או משהו בפעם. זה ממש טוב ומעניין ואני מבין 90 אחוז מהמילים אבל מעייף כלכך ><

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 27 דצמבר 2015, 14:29

ספר שירה שערכתי, בהוצאת אופיר ביכורים. קיבלתי עותק שלו בדואר בשבוע שעבר. עד כה ערכתי כמה ספרי שירה, תזות ועוד.

תמונה

תמונה
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 11 יוני 2016, 15:39

אני בערך 90 עמודים לתוך Masters of Doom והספר ממש מעניין. הוא כתוב קצת אובר-דרמטי אבל יש בו תיאור די מעמיק (לפחות ביחס למה שאפשר למצוא באינטרנט) של הימים הראשונים ב-Softdisk ובאיד, העבודה מול אפוג'י, הטריק שקארמק מצא (שהודגם בשלב מריו עם דייב), הבריינסטורמינג שהוביל ל-Keen, היחסים בין כל החבר'ה וכו'.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 13 אוגוסט 2016, 18:02

המלצה לכל מי שאוהב את אורסון סקוט קארד כסופר ומדע בידיוני כאחד:
סיימתי לאחרונה את הספר הראשון בסדרת "מלחמת הפורמיקים הראשונה", למעשה פריקוול למשחק של אנדר שהתחיל במקור כקומיקס של מארבל, הספר הראשון בסדרה תורגם לעברית על ידי אופוס ונקרא - "והארץ אינה יודעת", גם השני בסדרה כבר תורגם (הספר השלישי עדיין לא תורגם אך יצא). ספר נהדר, בשונה מהמקובל אצל אורסון הסיפור עצמו מסופר מבעד לעיניהן של מספר דמויות כאשר כל אחת תורמת את זוויתה למתרחש בסיפורה (דומה מאוד למה שג'ורג' מרטין עשה בשיר של אש וקרח), הוא לא נכתב בלעדית על ידי אורסון, פרט שרק גרם לו להיות טוב יותר (אורסון הוא לא מן הסופרים הטובים שיש), מרתק, מאוד מדוייק בעולם אותו הוא מנסה לתאר וסוף-סוף מספר מה קרה לאנשות שהביא אותה למצבה בתחילתו של המשחק של אנדר.
http://opus.co.il/product_info.php?products_id=1162
במקביל התחלתי לקרוא את חולית, טוב, זה קלאסיקה, לא צריך להכביר. רק משעשע שהתרגום שמקורו בהוצאה ראשונה משנת 1978 פשוט מציג עברית שמרגישה כמי שנכחדה, מדהים לראות איך בכמה עשרות שנים חלקים שלמים של השפה אבדו להם מתוך הספרות הפופולארית, אנשים כבר לא מדברים כך.

תהליך טבעי אני מניח (השתנות השפה) לאור העובדה שבמאה השנים האחרונות השפה עושה קפיצות אדירות לאחר קפאון של 2000 שנה.
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 20 אוגוסט 2016, 21:08

אם כבר חולית:

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 אוגוסט 2016, 13:50

איזה חזק האייקונים.

דודי איך אתה קורא את זה מתורגם? בושה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 22 אוגוסט 2016, 14:34

התרגום (של עמנואל לוטם) דווקא נחשב מצויין. הוא כתוב בעברית יפה ובצורה די ספרותית שכבר לא רואים כיום.

הידע שלו בתרבות הערבית גם הביא לכך שהוא תרגם בצורה מדוייקת מילים ומושגים שבמקור התפספסו כמו קפיצת הדרך ובנות גשרית.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 22 אוגוסט 2016, 20:18

לא יודע לא קונה את זה... אם אתה יודע לקרוא את שפת המקור אז עדיף... בטח ביצירת מופת שכזאת שהיא היצירה המדע בדיוני המועדפת עליי אי פעם בהפרש ניכר.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 22 אוגוסט 2016, 23:07

קראתי את חולית לראשונה בעברית ומאוד אהבתי. איכשהו התרגום הארכאי מתאים מאוד לאווירה של הספר, שמצד אחד מתרחש עשרות אלפי שנים לתוך העתיד, ומצד שני עוסק בתרבויות פרימיטיביות ובתככים פוליטיים שמזכירים את ימי הביניים. ספר מצוין גם בעברית וגם באנגלית.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 22 אוגוסט 2016, 23:56

ממליץ לשמוע את הפרק של גיקונומי עם לוטם.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 11 יולי 2018, 09:23

מחייה את הנושא.

יש לי חבר שכתב ספרי ליטRPG. אםמישהו מעוניין הספר הראשון כרגע חינם בקינדל אנלימטד, והספר השני יצא אתמול.
קראתי את הספר הראשון והוא טוב לחובבי הז'אנר. עכשיו אני בשני.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 05 אוקטובר 2018, 19:01

באיחור של 20 שנה קראתי את על העיוורון של ז'וז'ה סאראמרגו
אני לא יודע כמה מכם קראו אותו (הוא היה פופולארי מאד כשהוא יצא בשנות ה90)
אני יכול לספר עליו שזה:
א) ספר מהסוגה של מד"ב (ליתר דיוק מציאות חילופית)
ב) ספר מאד מותח, ספר מאד ריאליסטי (אמנם מתאר מציאות חילופית אך אין בו שום טכנולוגיה עתידית או פנטסיה על טבעית). מתאר השתלשלות מאורעות שנראית לי אמינה בהנתן הסיטואציה
ספויילר: הצג
(שכל האנשים בעולם נהיים עיוורים)
אמנם השפה היא לפעמים מליצית מעט (כיאות לספרות יפה) אולם לא במידה מעיקה.
ג) קשה לקריאה (סצינות של אלימות קשה, תיאורים של זוהמה ולכלוך מאד גראפיים)
ד) אני קראתי אותו ביומיים אינטנסיביים במהלך חופשת סוכות. מומלץ בחום.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 אוקטובר 2018, 19:20

קראתי אותו כשהוא היה פופולרי בשנות ה90.. ספר מעולה. לא הייתי ממליץ על ההמשך שלו...
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 10 אוקטובר 2018, 15:18

דווקא הרגיש לי טרחני משהו. בהתחלה חשבתי שזה בגלל הכתיבה שלו, אבל אחרי שראיתי את הסרט שגם לא היה מוצלח הבנתי שזה כנראה הנושא והטיפול בו.
"הבשורה על פי ישו" שלו הוא ספר הרבה יותר מוצלח, למרות שגם הוא סובל מאותו המבנה של הכתיבה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 10 אוקטובר 2018, 15:59

זה שסרט לא מוצלח לא מעיד כלום על הספר שעליו הוא מבוסס. עיין ערך מלכוד 22, מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, חולית, הוביט, צופן דה וינצ'י, משחקי הרעב ......
ד"א, זה גם נכון לסרטים מבוססים של משחקי מחשב

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 אוקטובר 2018, 17:11

הספר היה לא מוצלח עוד לפני הסרט. הסרט רק הבהיר לי שזה לא (רק) בגלל הכתיבה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 מאי 2022, 13:51

סיימתי אתמול את הספר החמישי של דיון, מתוך שישה של פרנק הרברט (ומתוך 386395735 אם מכלילים את הספרים של הבן שלו). התחלתי לקרא את הראשון שוב לקראת היציאה של הסרט והמשכתי להמשכים שלו עד הספר החמישי. הלוואי והייתי יכול להגיד שאני אדם שקורא ספר בכמה ימים, אבל אני אדם שקורא ספר בחודש במקרה הטוב, אז רק עכשיו סיימתי את הספר החמישי.אני לא הולך להמשיך לספר השישי, ממש כפיתי על עצמי את החמישי והוא היה די בלתי נסבל.

הסדרה מדרדרת מספר לספר, ואני לא חושב שיש בה ספר באמת טוב חוץ מאשר הראשון. השני קצת נמרח, מאוד חיבבתי את השלישי, הרביעי הולך למחוזות של הזיה ויכל להיות בכיף 4 פרקים בספר אחר והחמישי הוא.. פשוט מיותר? הסדרה מתקדמת אלפי שנים קדימה החל מהספר הרביעי, כבר אין דמויות מעניינות יותר וכמעט כל מי שאכפת לי ממנו מהטרילוגיה המקורית כבר לא ממש נמצא (פחות או יותר, תלוי בהגדרה). הספר הרביעי והחמישי מרגישים כמו אוננות עצמית על פוליטיקה וטבע האדם אבל אין להם באמת עלילה. כלומר אפשר להגיד את זה על כל הסדרה, אבל לפחות בספר הראשון יש המון עלילה, בשני קצת ובשלישי כמות סבירה. הרביעי די חסר עלילה ומשעמם למדי אבל לפחות יש לו premiss מספיק מעניין שאתה רוצה לראות לאיפה הוא הולך. והחמישי? אין לי מושג למה הספר קיים בכלל. הרברט יכל בכיף לסגור את הסדרה בטרילוגיה או גג לעשות את הספר הרביעי כאפילוג.

אני חושב שאם מישהו רוצה להכנס לספרי דיון, אפשר לדבוק בראשון וזהו, הוא לגמרי מספיק ובעל סיפור שלם. לקרא מעבר לטרילוגיה הראשונית, בדיעבד, לא הייתי ממשיך.

למרות שקניתי את הספר השישי, אין לי כוח נפשי לקרא אותו, אני כנראה אוותר. אולי יום אחד, מי יודע. אני הולך להתחיל לקרא את Project Hail Merry, שמעתי עליו דברים ממש טובים.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 23 מאי 2022, 18:01

שמעתי את PHM באודיו. ספר נהדר.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים