נושא הספרים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא הספרים הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 23 מאי 2022, 19:52

בדיוק בזמן, יצא עכשיו:

ממליץ לצפות בעיקר למי שלא קרא וראה את הסרט, אבל גם לכולם, כי הסרטונים שלהם מעולים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 מאי 2022, 22:16

Laskin כתב:בדיוק בזמן, יצא עכשיו:

ממליץ לצפות בעיקר למי שלא קרא וראה את הסרט, אבל גם לכולם, כי הסרטונים שלהם מעולים

זה מצחיק אותי, בעיקר אחרי שעברתי מסע כל כך ארוך עם הסדרת ספרים הבלתי נגמרת הזאת, כי הסרט הוא איזה חצי מהספר הראשון ושאר הספרים הם פשוט לא ברי עיבוד לקולנוע. לא בקטע של ״איך לעזאזל מעבדים את world war z לקולנוע״ או משהו כזה, אלה בקטע של ״מי לעזאזל ישב לראות את זה״ :)
אוקיי, אני קצת מגזים, לגמרי אפשר לעשות סרטים מהטרילוגיה של הספרים, אבל הספר השני והשלישי יצאו כל כך משעממים ביחס למקורי ולעשות סרט מהרביעי או החמישי נשמע לי כמו טרוף. אני חושב שבספר 2-5 יחדיו קורה פחות מאשר בספר הראשון.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 מאי 2022, 00:01

לא קראתי את הספרים, אבל כבר "חולית חלק 1" מפלרטט עם התחושה הזו שיש כאן יותר וייב ורעיון מסיפור, אז אני לא רוצה לדעת בכלל על מה אתה מדבר :).
וממש אהבתי את הסרט, פשוט אני יודע על המון חברים עם קצת פחות סבלנות ממני שסבלו בו נורא.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 מאי 2022, 00:20

אני התחלתי לאחרונה את The Wheel of time באנגלית, כרגע לקראת סוף הראשון, ממש אחלה ספר. לא כל כך דומה לסדרה, נראה שהם עשו מישמש ודיי שינו הרבה דברים.

מאוד מזכיר לי את הכתיבה של Patrick Rothfuss (יותר נכון להגיע שהוא מזכיר את ג'ורדן אני מניח :D).

ואי אפשר בלי ספרות טכנית, מקווה לסיים בתקופה הקרובה (מבטיח לעצמי נצח לעשות את זה) את The Art of Multiprocessor Programming של ניר שביט, ספר מעולה למי שרוצה להבין קצת איך להריץ דברים באמת במקביל כבעייה כוללנית (יש אפילו נגיעה לכל מיני בעיות קלאסיות בסנכרון בהתחלה,קצת יותר פרקטי ממה שלומדים באוניברסיטה במערכות הפעלה), ספר מעולה למי שמתעניין קצת במידול מתמטי של הבעיות, כתיבת מבנים שעומדים בדרישת Lock free (משהו שלא מומלץ לעולם לאיש) ועוד...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 מאי 2022, 16:50

Stick כתב:לא קראתי את הספרים, אבל כבר "חולית חלק 1" מפלרטט עם התחושה הזו שיש כאן יותר וייב ורעיון מסיפור, אז אני לא רוצה לדעת בכלל על מה אתה מדבר :).
וממש אהבתי את הסרט, פשוט אני יודע על המון חברים עם קצת פחות סבלנות ממני שסבלו בו נורא.

דווקא בספר הראשון יש לא מעט סיפור והמון world building. אבל הסדרה הזאת מרגישה כמו סיפור שהיה אמור להיות ספר בודד שעומד בפני עצמו ובגלל הצלחה מסחררת הרברט כתב עוד חמישה. גם מבאס שרוב הworld building נגמר בספר השני פחות או יותר. או יותר נכון בעצם הworld building המעניין נגמר נגמר בספר השני.

אגב, היו חדשות של קאסטינג לדיון 2 כשכריסטופר וולקן ישחק את הקייסר שאדם הרביעי ופלורנס פיו תשחק את הבת שלו הנסיכה ארלון. לייהוקים מצויינים לדעתי. אני מחכה לשמוע מי ישחק את פייד, איך אפשר להתחרות בסטינג בתחתונים?

תמונה

עריכה:
גיגול מהיר גילה לי שכן ליהקו את פייד, ישחק אותו אוסטין באטלר שמשחק את אלביס בסרט שיוצא בקרוב.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 21 אפריל 2023, 08:23

אז מסתבר שBook Depository נסגרים החודש.

איזה באסה, אני קונה דרכם שנים. יש עוד אתרים דומים שהם לא אמזון?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 אפריל 2023, 08:41

מה??? הם חייבים לי מאה שקל על ספר שלא הגיע! סעמק.
מצטרף לשאלה אגב.
ידעתי שמשהו נדפק שם כי זו פעם ראשונה שקרה לי איתם פאשלה כזו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אפריל 2023, 08:44

הוא גם היה של אמזון לצערנו. אני לא מכיר משהו דומה. וגלאס, אני מאמין שהם יחזירו לך את הכסף. אנחנו קיבלנו מהם החזר לפני שנה בערך ובסוף הספר הגיע אפילו (ואז אמרו לנו לשמור את העותק בכל מקרה).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 אפריל 2023, 10:14

סומך עליך קליימן|! אז רגע מאיפה אתה מביא את הספרים שלך עכשיו בעצם?
כאילו אני יכול לעבור לקינדל או משהו, אבל זה פשוט לא אותו דבר בלי הריח של הדפים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אפריל 2023, 10:36

שאלה טובה.. צריך להתחיל למצוא אלטרנטיבה ראויה...
?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 אפריל 2023, 13:00

באסה על בוק דפוזיטורי אבל זה היה צפוי.. ממה שהבנתי האתר נרכש על ידי אמזון שנים אחורה ועכשיו הם כנראה רוצים שכל רכישות הספרים יתבצעו דרך אמזון ישירות, קצת כמו מה שעשו לקומיקסולוג'י.
ההזמנה האחרונה שלי מהם הייתה The Last Ronin לפני שבוע, האמת שאני בדרך כלל קורא קומיקס רק דרך האייפד וספרים כבר מזמן עברו כמעט בלעדית לקינדל, אבל הוא לא היה זמין דיגיטלית אז נתתי להם כסף פעם אחת אחרונה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אפריל 2023, 15:45

החדשות על המשחק שבפיתוח עשו לך חשק, פייג'?
?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 אפריל 2023, 16:07

לגמרי :D תמיד אהבתי את TMNT אבל לא ממש התעמקתי בעולם, אחרי ההכרזה של המשחק התחלתי קצת לברר והתגובות על The Last Ronin היו יותר מדי טובות בשבילי מכדי להתעלם, הרעיון נשמע מקורי והוייב והארט בדיוק מה שאני אוהב.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 אפריל 2023, 16:09

אני בדיוק באותה הסירה. הזמנתי אותו גם כן!
:)
?

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 21 אפריל 2023, 18:03

Uncle Pey'j כתב:לגמרי :D תמיד אהבתי את TMNT אבל לא ממש התעמקתי בעולם, אחרי ההכרזה של המשחק התחלתי קצת לברר והתגובות על The Last Ronin היו יותר מדי טובות בשבילי מכדי להתעלם, הרעיון נשמע מקורי והוייב והארט בדיוק מה שאני אוהב.

סיימתי לקרא אותץ לא מזמן, גם בהארד קופי.
לא סתם אומרים שהוא "האביר האפל" של יקום tmnt, קומיקס נהדר.

בשנים האחרונות לא ראיתי טעם לקנות בבוק דיספוזטרי כי תמיד אמזון הציעו לי מחיר יותר טוב על ספרים...
תמונה

Baba Yaga
Warrior

Baba Yaga כתב:
Uncle Pey'j כתב:לגמרי :D תמיד אהבתי את TMNT אבל לא ממש התעמקתי בעולם, אחרי ההכרזה של המשחק התחלתי קצת לברר והתגובות על The Last Ronin היו יותר מדי טובות בשבילי מכדי להתעלם, הרעיון נשמע מקורי והוייב והארט בדיוק מה שאני אוהב.

סיימתי לקרא אותו לא מזמן, גם בהארד קופי.

בשנים האחרונות לא ראיתי טעם לקנות בבוק דיספוזטרי כי תמיד אמזון הציעו לי מחיר יותר טוב על ספרים...
תמונה

Baba Yaga
Warrior

Baba Yaga כתב:
Baba Yaga כתב:

סיימתי לקרא אותו לא מזמן, גם בהארד קופי.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 אפריל 2023, 18:45

נו מה עשיתם לי דודא עכשיו לקומיקס הזה של צבי הנינג'ה? זה ספוילר למשחק!!!!
must resist

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 21 אפריל 2023, 18:55

Baba Yaga כתב:

יאפ, זה חזר מאוד בביקורות שקראתי, שמדובר בסוג של TDR בעולם של TMNT ואני אומנם חושב שיש קומיקסים הרבה יותר מוצלחים בעולם של באטמן מאשר TDR (היי Black Mirror) אבל זה בהחלט תפס אותי, דווקא בגלל שאני לא ממש מכיר את העולם של TMNT כאיזה משהו סופר אפל וקודר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 אפריל 2023, 18:10

Baba Yaga כתב:

ואוו מעניין.. אני מנסה לעשות pre order לספר עבור אישתי, והם רוצים ממני מעל 55$ כולל משלוח( הספר משום מה לא נכלל באלה שהם בשילוח חינם מעל 49$).
את הספר הקודם בסדרה הזאת הזמנתי ב bookdepository ויצא 85 ש"ח ב pre order.... יש לי הרגשה שמחירי הספרים הפיזיים הולך לעלות משמעותית כעת.
?

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 01 מאי 2023, 10:43

Klayman כתב:
Baba Yaga כתב:

ואוו מעניין.. אני מנסה לעשות pre order לספר עבור אישתי, והם רוצים ממני מעל 55$ כולל משלוח( הספר משום מה לא נכלל באלה שהם בשילוח חינם מעל 49$).
את הספר הקודם בסדרה הזאת הזמנתי ב bookdepository ויצא 85 ש"ח ב pre order.... יש לי הרגשה שמחירי הספרים הפיזיים הולך לעלות משמעותית כעת.

שים מעקב על המחיר עם התראה
https://keepa.com/#!
תמיד יש פתאום הוזלות כאלה או אחרות...
אבל בלי קשר אתה כנראה צודק, המגמה של אמזון תמיד הייתה להעלים תחרות ואז להעלות מחירים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יוני 2023, 20:18

sharonbn כתב:שמעתי את PHM באודיו. ספר נהדר.

סיימתי אותו לפני חודשיים ו-Project hail mary ספר פשוט מטורף, אחד הטובים שקראתי בשנים האחרונות. המלצה חמה חמה חמה.

וב-180 מעלות לפרוייקט הייל מרי, אני עוד מעט מסיים את Starship Troopers. מרגישים שהוא נכתב בשנות ה-50, למשל יש שם חצי עמוד על כוכב לכת שיש בו מעט מעוד קרינה ולכן האבולוציה שם איטית במיוחד והמילה retarded חוזרת בפסקה הזאת אולי 10 פעמים. וגם יש שם צהלות שמחה סטייל ״היפ היפ הוריי״ או oh jolly good, ממש סטיגמה של איזו דמות מ-happy days.

95% מהספר מרגיש כמו ספר מלחמת עולם שניה. יש בו כל כך מעט sci fi שאפשר לקרא פרקים שלמים ולחשוב שקוראים ספר על יחידה אמריקאית באימונים לקראת d-day. הסגנון שלו לא כזה רחוק משל דיון, המון דיבורי פילוסופיה על טקטיקה, מהיא דמוקרטיה, למה פאשיזם טוב יותר מדמוקרטיה, למה אלימות כן פותרת דוברים וכו׳. סה״כ אני חושב שאם לא הייתי כזה מעריץ של הסרט מ-1997 אז לא הייתי כזה נהנה מהספר. האמת? זה לגמרי מקרה שבו הסרט טוב מהספר. אולי הקטע הכי בולט הוא אותה סצנה שרוב מי שצפה בסרט יזכור שאייס לא מבין למה מתאמנים בקרבות סכינים כשכל מה שצריך לעשות זה ללחוץ על הכפתור ולשגר נשק גרעיני, והסמל זים מחבר לו את היד לקיר עם הסכין ואומר לו שהאוייב לא יכול ללחוץ על הכפתור אם אין לו יד.

אז בספר הסצנה הזאת היא דיון ארוך ופילוסופי על למה כדאי לדעת להלחם קרבות melee. מה יקרה אם יגמרו לך הכדורים, או מה אם החליפת כוח שלך כושלת, או אולי הנשק לא אפקטיבי מטווח ואתה צריך לפגוש את האוייב פנים מול הפנים. זה קטע ארוך ולא מעניין במיוחד, שאולי עובד יותר טוב בספר שבו החרקים הם לא האוייבים היחידים אבל בסרט שבו האוייב הכי קטן הוא עכביש בגודל של פיל זה קצת פחות הגיוני, או מעניין. הסצנה שהם החליטו לעשות בסרט היא אחת הסצנות הזכורות ממנו שמעבירה תוך 30 שניות את הנקודה שהספר מנסה להעביר ב-3 עמודים. אז אולי היא לא הגיונית לגמרי (למה באמת שתצטרך סכין בקרב מול חרק בגודל של פיל? בספר זה הגיוני כשנלחמים מול ה-skinnies אבל המול החרקים פחות), אבל היא טובה ומעבירה את המסר.

בכל מקרה, לא יודע אם אני יכול להמליץ על starship troopers ב-2023, אבל אני נהנה לראות את ההבדלים מהסרט ומהיקום היותר רחב שיש בספר לעומת הסרט. גם מעניין לראות את הבחירות שהתסריטאי עשה כדי לכווץ את הספר לסרט של שעתיים ולהפוך אותו ליותר קוהרנטי. למשל להפוך את החברים של ג׳וני ריקו לדמויות מרכזיות בסרט בזמן שקארל וכרמן הן דמויות די שוליות בספרים (קארל לדוגמה מופיע טיפה בהתחלה לאולי שני עמודים, ואז מתישהו במהלך הספר ג׳וני פשוט מקבל הודעה שהוא מת בקרב) ודייזי אפילו לא קיימת בו. בכלליות נראה שהסרט הוא גרסה הרבה יותר ״כיפית״ ואלימה של הספר, סוג של הרפתקאה במקום ספר מלחמת עולם שניה קצת דלוח.

אז במילים אחרות - תראו את הסרט, הוא מצויין. הספר? אם אתם מעריצים של הסרט אז תהנו מהיקום העשיר יותר, אבל הוא לא טוב במיוחד.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 יוני 2023, 09:40

מעטים הספרים מתור הזהב של המד"ב ששרדו את מעבר הזמנים.
זה נכון גם לגבי הספר וגם לגביי בתור קורא. ניסיתי לחזור לספרים שאהבתי בנערותי וחלקם הגדול הם מעוררי קרינג' בסקסיזם או מיזוגניות או סתם סגנון ארכאי.
למשל רוב הספרים של ארתור סי קלארק, וגם רוב הספרים של היינליין.
סורק באפילה של דיק היה עינוי לקרוא עד סיום.
דווקא הספרים של אסימוב שרדו יפה מכיוון שהסגנון שלו מאד פשוט וקולח, בלי בניית עולם/אקפוזיחציה ובלי מונולוגים ומחשבות פנימיות ולרוב אין לו מסר שהוא מנסה להעביר. (נגיד כמו שהיינליין חייב לדחוף את ההשקפה השמרנית/ליברטאריאנית כל פעם) פשוט לספר סיפור עלילתי. סיפורי הרובוטים הקצרים שלו למשל.
גם סטניסלב לם מומלץ לקריאה עד היום.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 07 יוני 2023, 15:08

זה נכון כמעט לכל ז׳אנר או מדיום. דווקא פק״ד מחזיק לא רע לדעתי, אבל תלוי מה. הרוב באמת לא משהו - זה חוק סטרג׳ן.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 07 יוני 2023, 17:45

אני חושב שמד"ב הוא הז'אנר ששם פגות תוקף ומיושנות בולטות באופן מיוחד לעומת ז'אנרים אחרים, מעצם העיסוק בעתיד. הרבה מהתחזיות הטכנולוגיות (וגם בתחום החברתי) בספרים של תור הזהב התבררו כטעות ונראות היום מיושנות ומגוחכות.

בניגוד לזה, הספרים של דיקנס למשל, מתארים את התקופה בה נכתבו. ומהבחינה הזו לעולם לא יתישנו. מצד שני הם מתארים התפתחות של דמויות, מאבקים ורגשות אוניברסליים ולכן הפכו לקלאסיקות במקום להתיישן. אבל זה גם נכון שיש אלמנטים מיושנים בספרים שלו (למשל איזכורים אנטישמיים). גם סרטים יש שהפכו לקלאסיקות (למשל צ'ארלי צ'אפלין) ואחרים שהפכו מיושנים מבחינת המוסכמות והמסרים כמו למשל בלאק פייס בסרטים של פעם.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים