נושא הספרים הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

נושא הספרים הרשמי

הודעהעל ידי Golan » 18 אפריל 2013, 19:03

אני מקווה שיש עוד אנשים שקוראים ספרים. זה המקום לדבר על ספרים.

סמל אישי של המשתמש
FreakinMoney
Minion

Re: נושא הספרים הרשמי

הודעהעל ידי FreakinMoney » 18 אפריל 2013, 21:13

אני מתלבט אם להתחיל לקרוא את סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" או פשוט לקפוץ ולראות את הסדרה. נראה לי שהסדרה תהרוס לי את ההנאה מהספרים, לא ככה ?

ועוד דילמה לגבי שפת הקריאה, האנגלית שלי דיי טובה אבל הבנתי שהתרגום לעברית לא רע (וכמובן שאני מעדיף לקרוא בעברית כי זה זורם לי הרבה יותר חלק.. ), מה אומרים המומחים ? ;)
PSN - JayJayDimaggio

תמונה

phinexwrath71
Trainee

הודעהעל ידי phinexwrath71 » 18 אפריל 2013, 21:29

FreakinMoney כתב:אני מתלבט אם להתחיל לקרוא את סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" או פשוט לקפוץ ולראות את הסדרה. נראה לי שהסדרה תהרוס לי את ההנאה מהספרים, לא ככה ?

ועוד דילמה לגבי שפת הקריאה, האנגלית שלי דיי טובה אבל הבנתי שהתרגום לעברית לא רע (וכמובן שאני מעדיף לקרוא בעברית כי זה זורם לי הרבה יותר חלק.. ), מה אומרים המומחים ? ;)

החוויה יותר טובה אם קוראים ואז צופים אבל זה לא קריטי ,אם אתה ממש ממהר אז תראה את הסדרה גם ככה הסדרה מתעלמת מהרבה חלקים,דמויות,עלילות משנה
אני עכשיו קצת אחרי אמצע הספר אימות המלכים ואני בחרתי אישית לקרוא באנגלית את הגירסה המקורית וגם כי האנגלית שלי טובה מאוד,תעשה מה שבראש שלך זאת האצע שלי

אני גם קורא את הספר המד''ב pushing ice והוא נהדר,הוא קצת איטי אבל אני מצפה שהוא יעיץ יותר בהמשך בסה''כ אני רק בהתחלה שלו
נערך לאחרונה על ידי phinexwrath71 ב 18 אפריל 2013, 21:31, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 18 אפריל 2013, 21:30

אני ממליץ לך לקרוא כל ספר רק בעברית, אם יש. זה יותר קל ומובן ככה.
נערך לאחרונה על ידי Golan ב 19 אפריל 2013, 18:42, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 18 אפריל 2013, 21:41

אבל אז איך הוא ישפר את האנגלית?

אני ממליץ לך לקרוא באנגלית. בהתחלה אולי תתקע קצת אבל אחר כך זה יתחיל לזרום.
אתה יכול לקרוא את הספר בקורא PDF (בטלפון לדוגמא) ואז לתרגם בשניה כל מילה שלא תבין.

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 18 אפריל 2013, 21:44

שמע, זה שכדאי לך לקרוא ברור, אלו ספרים מדהימים. תקרא וגם תראה את הסדרה, זה נורא יפה לראות איך הפכו את העולם של ווסטרוז מספר לסדרה, מהבחינה של תפאורה וכו'.
בקשר לשפה, גם לי יש אנגלית טובה מאד אבל החלטתי בכל זאת לקרוא בעברית. הבנתי שהאנגלית שם קצת מסובכת מידי.אתה יכול לקרוא כמה עמודים באינטרנט ולראות איך אתה מסתדר עם זה.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 18 אפריל 2013, 21:56

בא לי באמת לחזור ולקרוא ספרים (אחרי שנים רבות שלא קראתי).
יש המלצות לספרים טובים?

סמל אישי של המשתמש
FreakinMoney
Minion

הודעהעל ידי FreakinMoney » 18 אפריל 2013, 22:00

נראה לי אני אתחיל לקרוא את הספרים בעברית רק כי זה זורם לי יותר מהר ( אני סטודנט חסר זמן), בתקווה שיש אותם זמינים בספרייה העירונית..
השאיפה זה לסיים ספר - ואז לראות את העונה הרלוונטית. כמובן שזה יקח לי מלא זמן אבל נראה לי רק ככה אני אפיק את המיטב מהסדרה.
PSN - JayJayDimaggio

תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 אפריל 2013, 23:34

Wan7ed כתב:בא לי באמת לחזור ולקרוא ספרים (אחרי שנים רבות שלא קראתי).
יש המלצות לספרים טובים?

איזה זאנר?
תמונה

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 19 אפריל 2013, 09:50

טוב, גמרתי את 1Q84 והדעה שלי לגביו היא לא אחידה.
לא הייתי ממליץ עליו לכל אחד, אבל הוא ללא ספק ספר שכתוב היטב, אם כי לפי דעתי העלילה יותר מדי מפוזרת ומשאירה אותך עם יותר מדי סימני שאלה בסופו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 19 אפריל 2013, 10:34

ספר שלא קשור בכלל לעולם התוכן שלנו כגיקים וחובבי טכנולוגיה - The Death of Bunny Munro. ספרו השני של ניק קייב. הספר כתוב בצורה קולחת, לא ארוך מדי ומי מכם שמכיר את ניק קייב ויצירותיו, מן הסתם הבין כבר שהוא כתוב בסגנון לא מתפשר בכלל. לדתיים שבחבורה, הייתי ממליץ לחשוב פעמיים, בספר כמה תיאורים יותר גרפיים של אקטים כאלה ואחרים, אבל זהו אינו ספר פורנו. מי שיקרא אותו יבין שהקטעים האלה היו נחוצים לעלילה. בכל מקרה, ספר שעליו אני ממליץ בחום, לכל מי שמבקש לקרוא ספר קצת אחר, ולא משהו שנופל לשבלונות התמטיות הרגילות.

יש לספר תרגום לעברית, שאומנם לא קראתי, אבל מן הסתם הוא מפספס. לניק קייב שפה עשירה וכזאת שכיף לקרוא וללמוד ממנה.

http://www.thedeathofbunnymunro.com/
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 19 אפריל 2013, 17:14

bozeman כתב:איזה זאנר?

חשבתי להתחיל באיזה ספר מדע בדיוני\פנטזיה עם סיפור גדול מאחוריו... יש המלצות?
אני באמת חושב להתחיל לקרוא את ספרי משחקי הכס, השאלה באמת אם זה לא ידפוק אותי כי כבר ראיתי את הסדרה.
בכל מקרה אני פתוח להצעות על ספרים בז'אנרים אחרים, רק שלא יהיו רומנים מעפנים של בנות וכאלה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 אפריל 2013, 17:23

Wan7ed כתב:
אני באמת חושב להתחיל לקרוא את ספרי משחקי הכס, השאלה באמת אם זה לא ידפוק אותי כי כבר ראיתי את הסדרה.
בכל מקרה אני פתוח להצעות על ספרים בז'אנרים אחרים, רק שלא יהיו רומנים מעפנים של בנות וכאלה.

אני מאוד ממליץ אם ככה על Ready player One, בכלל ספר חובה לכל גיימר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 19 אפריל 2013, 17:28

בעברית?
למרות שאנגלית שלי טובה מאוד, אם אני אקרא ספר זה יהיה אך ורק בעברית.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 19 אפריל 2013, 17:53

Wan7ed כתב:בעברית?
למרות שאנגלית שלי טובה מאוד, אם אני אקרא ספר זה יהיה אך ורק בעברית.

אנגלית... אבל לא תוכל להפסיק....

אם בכל זאת בעברית, אתה יכול את "המשפט האחרון של פרמה"
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 19 אפריל 2013, 19:45

FreakinMoney כתב:אני מתלבט אם להתחיל לקרוא את סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" או פשוט לקפוץ ולראות את הסדרה. נראה לי שהסדרה תהרוס לי את ההנאה מהספרים, לא ככה ?

לי זה הפריע, אני מוצא את עצמי שופט כל פרק ומסתכל עליו בצורה עקומה. הסדרה לא מסוגלת לחיות לצד הספרים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ששון
Trainee

הודעהעל ידי ששון » 20 אפריל 2013, 13:33

לאחרונה התמכרתי לסדרת "עולם הדיסק".
מישהו מכיר?

לדעתי טרי פראצ'ט כותב טוב יותר מדאגלס אדאמס גם מבחינת כמות וגם מבחינת איכות, מוזר שהשני מפורסם יותר.
(אני משווא כי הסגנון שלהם דומה, אחד קומדיית-מדע-בדיוני והשני קומדיית-פנטזיה)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 23 אפריל 2013, 12:35

Wan7ed כתב:

משהו מהעשור הנוכחי, או קלאסיקה ישנה יותר?

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 27 אפריל 2013, 22:34

אחרי צפייה בהמון עיבודים טובים יותר וטובים פחות, התחלתי לקרוא בשבוע האחרון את הרוזן ממונטה כריסטו של אלכסנדר דיומא האב. אני חייב להגיד שהספר כל כךך טוב וכל כך מציאותי עד שלא הרגשתי בכך שהסרט מדבר על תקופה שונה לחלוטין. אחד הספרים היותר טובים שיצא לי לקרוא בזמן האחרון ובכלל, מומלץ בכל פה.

אני יכול להמליץ לך על היפרון במידה ואתה מחפש מד"ב/פנטזיה ואם רק מד"ב אז המשחק של אנדר מומלץ מאוד גם הוא.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 16 יולי 2013, 23:34

התחלתי לקרוא את הספר "לא רציונלי ולא במקרה" של דן אריאלי וזה בינתיים ספר מעניין ואחריו אני אקרא את ההמשך "לא רציונלי אבל לא נורא".
קניתי ליומולדת שלי את הספר כצל ציפור של יאיר אנסבכר, סיפור מאוד מעניין מנקודת מבטו של חייל ביחידת מגלן, על השירות ועל הקושי וגם קצת חושף חלק מהחשאיות של מגלן.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Trouble
Minion

הודעהעל ידי Trouble » 17 יולי 2013, 13:07

"לא רציונלי ולא במקרה" הוא ספר נהדר, סיימתי אותו רק לא מזמן.
אחרי שתסיים, אני ממליץ לך לקרוא את ספריו של מלקולם גלדוול (כל אחד מהם מעולה, אני אישית התחלתי מ"מצוינים", אבל ההקשר של אריאלי מתבטא יותר טוב ב"ממבט ראשון" או ב"נקודת המפנה").

אחרי שאסיים את הספר שאני כרגע קורא ("החטא ועונשו", כהפסקה מכל הספרים העכשווים שמדברים על כלכלה, החלטות וטעויות) אני אקרא את ספרו של דניאל כהנמן ("לחשוב, לאט ומהר") - אחד הספרים שהומלץ לי בכל מקום, ובכללי אריאלי נחשב הממשיך הרוחני של כנהמן.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 07 אוגוסט 2013, 15:57

התחלתי בהמלצתו של ארז לקרוא את -"שם הרוח" של פטריק רותפס. מומלץ לכל מי שרוצה סיפור פנטזיה קצת שונה ממסורת רומח הדרקון. עד כה אני רק בעמוד 100 אבל כבר מיהרתי והזמנתי את הספר השני בסדרה (שלצערי לא יתורגם לעברית).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 17 ספטמבר 2013, 13:45

סיימתי את The Fault in Our Stars של ג'ון גרין.
ספר YA מוצלח ביותר. כתיבה מאוד כיפית. אם יש לכם חשק לספר עצוב, אבל לא כבד מידי, הוא מומלץ בחום. בעברית קוראים לו אשמת הכוכבים.

אני בהתחלה של The Cuckoo's Calling של רולינג ובנתיים זה נחמד מאוד. הכתיבה, כצפוי, ברמה נהדרת. הספר הוא טוויסט נחמד ומעניין על דמות הבלש הפרטי הסופר מוכשר ואולטרה גאון, כאשר הדמות של הבלש לא רק נוטה לפשל פה ושם (למרות שהוא מוכשר כבלש), אלא גם בנויה באופן לא מושך בעליל, עם המון בעיות במערכות יחסים, מבוכה ובכלל חיים לא משו משו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 19 ספטמבר 2013, 01:07

היום אבא שלי בא אליי עם הפתעה - הביוגרפיה של סטיב ג'ובס. הוא ידע שאני רוצה לקרוא אותו, וגם ידע שאני וספרים, בדרך כלל, לא הולכים ביחד, אז הוא קפץ על המציאה.
קראתי כ-30 עמודים ראשונים. זה פשוט יפה איך שהמציאות לא מעוותת - רשום שם שחור על גבי לבן שסטיב ג'ובס אימלל את העובדים שלו וגרם להם להיות חסרי אונים. וזה ספר שסטיב ג'ובס קידם את יציאתו לאור.
מעניין אותי אם אחרי הספר הזה אשאר מעריץ נלהב של ג'ובס, או שאסתכל עליו בתור אדם קשוח וקפדן מדיי.
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
Trouble
Minion

הודעהעל ידי Trouble » 19 ספטמבר 2013, 13:21

ShiTDemoN כתב:היום אבא שלי בא אליי עם הפתעה - הביוגרפיה של סטיב ג'ובס. הוא ידע שאני רוצה לקרוא אותו, וגם ידע שאני וספרים, בדרך כלל, לא הולכים ביחד, אז הוא קפץ על המציאה.
קראתי כ-30 עמודים ראשונים. זה פשוט יפה איך שהמציאות לא מעוותת - רשום שם שחור על גבי לבן שסטיב ג'ובס אימלל את העובדים שלו וגרם להם להיות חסרי אונים. וזה ספר שסטיב ג'ובס קידם את יציאתו לאור.
מעניין אותי אם אחרי הספר הזה אשאר מעריץ נלהב של ג'ובס, או שאסתכל עליו בתור אדם קשוח וקפדן מדיי.

לרוב האנשים, ואני ביניהם, הספר (בעיקר החלקים האחרונים) רק מגבירים את ההערצה (בלי פאנאטיזם) לג'ובס. זה מכניס אותו לרשימה עם מנהיגים גדולים, שאולי אמללו כמה אנשים אבל עשו זאת כדי לשנות את העולם (לרוב לטובה).
נפוליאון ואלכסנדר הגדול גם אמללו לא מעט אנשים, בנוסף לרוב האנשים שבאמת שינו את העולם, והעולם מצדיק את המעשים האלו (שכללו לרוב דברים גרועים יותר ממה שג'ובס עשה) ומהלל אותם.

אגב, אני מניח שזה סגווי לשאול אם עוד מישהו קרא את "החטא ועונשו" (שאותו סיימתי לא מזמן). הספר מעולה (למרות שאני הבנתי מהר שהעלילה הכללית פחות חשובה מהדיאלוגים והפילוסופיות שנכנסים לכל מקום) ובהחלט מגיע לו את המעמד שנתנו לו, כאחד הספרים הטובים בתחומו וכאחד הספרים העמוקים שיש (או לפחות שאני קראתי).
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and has been widely regarded as a bad move.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים