נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 29 נובמבר 2015, 12:48

כתבה נחמדה על התגובה של AMERICAN MCGEE על "שערוריית DOA XTREME 3"
מי שלא יודע - החליטו שלא לשווק אותו במערב בגלל פחד מחרמות ובלגאנים של צדקנים פוריטנים, לוחמי-צדק בשקל, PC BROS, שאין להם שום בעייה "לרצוח" דמויות וירטואליות בדם קר ובאכזריות רבה, אבל בחורות בביקיני?! איום ונורא, תרבות האונס וכל השיט הזה.

http://thegg.net/opinion-editorial/amer ... nce-again/

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: משחקי 2016

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 נובמבר 2015, 20:48

Laskin כתב:כתבה נחמדה על התגובה של AMERICAN MCGEE על "שערוריית DOA XTREME 3"
מי שלא יודע - החליטו שלא לשווק אותו במערב בגלל פחד מחרמות ובלגאנים של צדקנים פוריטנים, לוחמי-צדק בשקל, PC BROS, שאין להם שום בעייה "לרצוח" דמויות וירטואליות בדם קר ובאכזריות רבה, אבל בחורות בביקיני?! איום ונורא, תרבות האונס וכל השיט הזה.

http://thegg.net/opinion-editorial/amer ... nce-again/

השוק החופשי מקום קשה. אם אתה יוצר מוצר שדוחה הרבה אנשים, האנשים האלה עלולים, רחמנא לצלן, להגיד שהמוצר שלך דוחה וזה יגרום לאנשים אחרים גם לא לקנות אותם.
כמובן שיש פתרון סביר ונהדר, בצורת חוק שאומר שאם אתה משחרר משחק ביפן, חובה עליך לשחרר אותו גם בארה"ב, או שאם יש לך דעה שלאסקין לא אוהב, אסור יהיה לך להביע אותה. בשני המקרים זה יפתור לך את ה"בעיה".
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 נובמבר 2015, 21:26

זה יותר פחד מצדקנים שיעשו כל כך הרבה רעש סביב המשחק שבסוף הוא יקבל דרוג ao.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 29 נובמבר 2015, 21:52

נו הסדרה הזאת עד כמה שאני זוכר ,תמיד נחשבה ירודה
ורק הגימיק של הבחורות בביקיני ,ובתנוחות מסוימות ,נתנו לה היפ

צריך להבדיל מאוד מDOA הרגילה ,שנחשבת סדרה בסדר

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 נובמבר 2015, 22:19

DrKeo כתב:זה יותר פחד מצדקנים שיעשו כל כך הרבה רעש סביב המשחק שבסוף הוא יקבל דרוג ao.

בסדר גמור. שחברות יפחדו שהמוצר הדוחה שלהם יגרום לאיבוד לקוחות (בטח ובטח במקרה כזה, שנובע אך ורק מכך שאנשים שצודקים אומרים את האמת על המוצר הזה). ככה הן לומדות לפתח מוצרים עדיפים. זה בטח ובטח לא יותר צנזורה (ובאמת שהפוסט בלוג הזה שלאסקין קישר אליו הוא אחד משלשולי הימין-מסיבת-תה הכי מגוחכים שיצא לי לראות. לא הייתי מופתע אם טראמפ היה כותב אותו בעצמו) מכך שאני לא מוכן להיות לקוח של סלקום ומספר לכל מי שרוצה להקשיב, שהם ניסו לרמות אותי ושלא כדאי להיות לקוח שלהם.
אם הן ישתמשו בכמה שהמוצר שלהם דוחה, כדי למכור עוד כמה עותקים לקהל האנשים שלא יודעים את משמעות המילה צנזורה, או לא מבינים מה גבולות חופש הביטוי (רמז - הגבול לא עובר בדיוק בקו שבו לא מתחשק לך שמישהו שלא מסכים איתך ידבר), אז שיבושם להן. זו ראייה קצרת טווח לדעתי וזה יעלה להן בעתיד.

לא נעים למישהו שחברות פרטיות בוחרות לקבל דירוג מהESRB? לא נעים להן שחברות פרטיות אחרות לא שמות על המדפים שלהן מוצרים שהESRB קבע כAO? שיתלונן כמה שמתשחק לו (הוא אפילו רשאי לנסות ולהוביל מחאת חרם נגד בסט ביי, אם באמת אכפת לו כל כך). הוא אפילו יכול לבכות ולהגיד שזו צנזורה שפוגעת בחופש הביטוי, אבל זה לא יהפוך את הטענה האדיוטית במיוחד הזאת למשהו שיש בו שבריר של אמת רק בגלל שהוא בוכה מספיק חזק.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 נובמבר 2015, 22:48

אבל זה לא משחק ao, לחץ מזוייף יכול לגרום לו להיות כזה. אם זה הגיוני אז יאללה, בtr יש פיזיקת ציצים ובחורה במכנס צמוד ובוויצ׳ר יש מלא בחורות ערומות אז בכלל. הכי גרוע הוא שבmgs5 רואים את ביג בוס בלי חולצה, לדעתי זה ao אוטומטי לא? מזל שרוב המשחק מבוסס על שסוף גרונות ושבירת מפרקות אז המשחק דורג רק M :/

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 נובמבר 2015, 00:23

DrKeo כתב:אבל זה לא משחק ao, לחץ מזוייף יכול לגרום לו להיות כזה. אם זה הגיוני אז יאללה, בtr יש פיזיקת ציצים ובחורה במכנס צמוד ובוויצ׳ר יש מלא בחורות ערומות אז בכלל. הכי גרוע הוא שבmgs5 רואים את ביג בוס בלי חולצה, לדעתי זה ao אוטומטי לא? מזל שרוב המשחק מבוסס על שסוף גרונות ושבירת מפרקות אז המשחק דורג רק M :/

מה מזוייף בלחץ הזה? לי הוא נראה כמו לחץ אמיתי לגמרי.
אין שום בעיה עקרונית או מוסרית, עם לקרוא להחרים משחקים, או לעשות מספיק רעש בתקשורת בתקווה שהשיקולים של הESRB ישתנו. זה הכל מחאות חיוביות וחשובות. בטח ובטח במקרים האלו, כאשר מדובר בסוגיות חשובות במיוחד, כמו הצגת נשים בצורה מעוותת במדיה (ואין באמת וויכוח בנוגע לכך משחקי DOA לא עושים הרבה מעבר ללגרום מבוכה למדיום כולו בכל הנוגע לסוגיה הזו). בכל זאת, לא מדובר בחבורה של גיימרים שחושבים שמגיע להם הכל, שבוחרים להביע את המחאה שלהם על סיום שהם לא אהבו באיומי מוות על המפתחים.

לא נאה לך? חשוב לך במיוחד שמשחקים שיש בהם סקס או עירום ידורגו E? בהצלחה. יש לך אותה הזכות שיש לאנשים שחושבים ההפך ממך.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 נובמבר 2015, 04:51

כי תנועת הpc האמריקאית היא כל כך אלימה וכל כך בדיחה שסאות׳ פארק הקדישו לה עונה. לא פרק, עונה. Doa בסדר גמור, משחק חסר ערך שאף אחד לא יקנה, אבל עדין לא משהו שצריך למחות נגדו. הוא בידור מטומטם, בדיוק כמו קליפ של ראפר בmtv שמראה בול אותו דבר, בול באותה סיטואציה רק עם נשים אמיתיות שזה כמובן גרוע בהרבה.

הצביעות הזאת משעשעת בעיקר כי ב99% ממשחקי הוידאו יש אלימות מטורפת והיא לא מזיזה לאף אחד, בכלל. אבל רק תראה פטמה במשחק...

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 נובמבר 2015, 09:19

DrKeo כתב:כי תנועת הpc האמריקאית היא כל כך אלימה וכל כך בדיחה שסאות׳ פארק הקדישו לה עונה. לא פרק, עונה. Doa בסדר גמור, משחק חסר ערך שאף אחד לא יקנה, אבל עדין לא משהו שצריך למחות נגדו. הוא בידור מטומטם, בדיוק כמו קליפ של ראפר בmtv שמראה בול אותו דבר, בול באותה סיטואציה רק עם נשים אמיתיות שזה כמובן גרוע בהרבה.

הצביעות הזאת משעשעת בעיקר כי ב99% ממשחקי הוידאו יש אלימות מטורפת והיא לא מזיזה לאף אחד, בכלל. אבל רק תראה פטמה במשחק...

כתבתי תגובה ארוכה, אבל למה להכנס לוויכוח הטחון הזה שוב? הטענות נגד לא השתנו (ונותרו מאוד חלשות), אז עדיף לקצר.
"תנועת הPC האמריקאית" האלימה, שסאות' פארק הקדישו לה עונה קיימת בעיקר בראש של כל מיני גורמי ימין שמרניים, תואמי הפסיכים של מסיבת תה. בסאות' פארק צוחקים בדיוק באותה המידה על המתנגדים לתנועה (שהיא בכלל מגוון אדיר ועצום של תנועות ולא איזה בוגי מן גדול ואכזר). לא סתם הדמות הכי מגוחכת בסאות' פארק (אפילו יותר מקקי מדבר שמגיע בחג המולד, אם אתה אוכל את הסיבים שלך) הוא המנהיג של המתנגדים.

DOA בסדר גמור, חוץ מהעובדה שכמו מקרים אחרים של הצגת נשים בצורה מכוערת כזאת במדיה, הוא בעל השפעות שליליות על איך שאנשים תופסים נשים. כיף שיש שוק חופשי, תנועות צרכניות וחופש ביטוי, כך שאנשים יכולים לפעול להחרים מוצרים כאלה ואפילו לגרום לחברות גדולות להבין שאין להם מה לשווק את המוצר הדוחה שלהם בשוק X, כי השוק הזה מוצא את המוצר שלהם דוחה. בכל זאת, מדובר על מחאה לא אלימה. לא איזה חבורה של אנשים ששולחים איומי רצח ואונס למפתחים של משחק שהסוף שלו לא מצא חן בעיני חלק מהשחקנים.
אם אתה לא חושב שזה משהו שצריך למחות נגדו, אל תמחה נגדו. אין שום דבר רע באנשים שאכפת להם יותר ממך.

הצביעות הזאת משעשעת, כי הטענה המגוחכת הזאת באמת עולה כל פעם מחדש, כאילו מישהו באמת חושב שיש בה משהו. אם מישהו חוקר תרופות לסרטן ולא לשלגרת חובקת, הוא לא צבוע. גם אם למישהו חשובה סוגייה מסוימת והוא פועל כדי לנסות לטפל בה, הוא לא הופך לצבוע רק בגלל שקיימות סוגיות אחרות.

"רק תראה פטמה במשחק" זה בדיוק סוג התלונות שמגיעות מהצד ההפוך לזה שאתה מתלונן עליו. אנשים שזועקים לשמים על נפשות הילדים הטהורות בכלל נמצאים בצד של הפסיכים תואמי מסיבת התה. "תנועת הPC" הבוגי-מנית שלכם דווקא כוללת, בין השאר, גם אנשים שנאבקים כדי להלחם נגד המיזוגניה שגורמת למיניות הנשית ולגוף הנשי להיות טאבו, או משהו לא מוסרי אינהרנטית. הם אלו שיפרסמו תמונות בפייסבוק עם פוטושופ של פטמות גברים, על פטמות נשים, כדי למחות נגד התפיסה המעוותת של הגוף הנשי כמשהו שתמיד צריך להסתיר ולפחד ממנו.
ליברליות מינית היא לא הסוגיה פה ואתה יודע את זה. בדיוק כמו שצנזורה וחופש ביטוי אינם הסוגיה פה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 נובמבר 2015, 11:09

וואו, אני מת לראות את הניתוח שלך בסוף העונה של סאות' פארק...
"בסאות' פארק צוחקים בדיוק באותה המידה על המתנגדים לתנועה"
אין לי מושג איך לעזאזל הסקת משהו כזה מהעונה הזו... צריך ראש באמת מיוחד כדי לפרש את זה כך :P

אף אחד לא טען שהמחאה נגד DOA היא אלימה או צריכה להיות בלתי חוקית, אז אפשר להרגיע עם הטיעונים האלה...

אגב, אני ממש לא חושב שDOA עושה מבוכה למדיום הזה, מה שאתה טוען ש"אין ויכוח לגביו", וגם לא עיצוב הדמויות המופרע של האשה בDRAGON'S CROWN, כמו שאני לא חושב שסרט סקסיסטי במיוחד מעיד על כל תעשיית הסרטים או שיר מפגר מעיד על תעשיית המוזיקה כולה.
כל מקרה מעיד רק על עצמו ועל החברה ממנו הוא מגיע, ולא שום דבר מעבר... ההשלכה הזו על המדיום כולו נעשית במוחם של צבועים שמחפשים את מי לתקוף/להאשים.

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 30 נובמבר 2015, 11:29

נראה לי שהוא לא ראה את העונה האחרונה של סאות' פארק.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 30 נובמבר 2015, 12:36

Laskin כתב:וואו, אני מת לראות את הניתוח שלך בסוף העונה של סאות' פארק...
אין לי מושג איך לעזאזל הסקת משהו כזה מהעונה הזו... צריך ראש באמת מיוחד כדי לפרש את זה כך :P

אמממם, לא. צריך פשוט להיות פתוחים לטקסטים תרבותיים שמאפשרים קריאות מרובות של הנאמר בהם. סאות' פארק תמיד ירתה לכל הכיוונים, תמיד פיזרה הרבה מאוד מסרים סותרים והעונה הזאת ממש לא יוצאת דופן. תומכי תרבות ה-PC יכולים לקרוא אותה כטקסט בעד התרבות הזה בדיוק כמו שמתנגדיה קוראים אותה כטקסט שמתנגד לה.

מי שיודע להתמודד עם טקסטים מורכבים ולצאת רגע מראיית העולם שלו כנראה קורא את המסרים בסדרה לכאן ולכאן, ולכל הפחות תוהה למה היא כל כך אמביוולנטית ובסופו של דבר לא אומרת שום דבר מהותי על כלום (שינוי הכיוון בפרקים האחרונים לעלילת נונסנס לגמרי הוא בכלל לדעתי הודאה כמעט חד משמעית בכך שאין להם באמת מה להגיד על זה מעבר ל"יש אנשים צבועים בשני הצדדים". אני בסדר עם זה בעיקר כי זה נורא נורא מצחיק, אבל בחייאת, לנסות לדלות איזושהי אידיאולוגיה קונקרטית, מעבר למסרים סופר-שטוחים, מהעונה הזאת זו משימה בלתי אפשרית. וחבל. כי סאות פארק היו פעם מאוד חזקים באידיאולוגיה וידעו להציג אותה בצורה מעניינת גם אם לא תמיד הסכמתי איתה).

כך או כך, מעבר לעובדה הברורה מאליו ש"אפילו בסאות' פארק צוחקים על..." זה לא טיעון לכלום ושום דבר - לטעון שהסדרה הזו מתנגדת בצורה חד משמעית לתרבות ה-PC ולכל המשתמע ממנה על סמך קריאה מסויימת של עונה אחת מוכיח בעיקר שלא ראיתם, או שכחתם ממש ממש מהר, הרבה מאוד מהאידיאולוגיה שהסדרה הזאת העבירה בהרבה מאוד מהעונות הקודמות שלה.

(וזה בלי קשר לכל מיני דברים אחרים שנזרקו כאן או לחוסר השחרור של DoA במערב, כי בחייאת, למדתי מזמן לא להכנס לבורות הוויכוחים המטופשים האלה)

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 30 נובמבר 2015, 12:54

אני לא מבין מה הבעיה ב-DOA. כל עוד לא רואים פיטמה אין סיבה שהמשחק לא יקבל דירוג E. מה שכן אני יכול להבין את הטענות שהוא לא חינוכי וחבל שאין בו ערך מוסף. אין בו תיאורי אנטומיה מדויקים כמו במשחקים שמראים את מבנה השלד ומיקומים מדוייקים של איברים פנימיים, משחקים כאלו יכולים לעזור לתלמידי רפואה לזכור את החומר בדרך מהנה ומעניינת.

S/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 נובמבר 2015, 13:00

עיקר הבעייה שלי במשפט הזה היה "באותה המידה". כאילו, ברצינות?? רוצים גם שנמדוד את הזמן שנתנו לרדת על תרבות הPC ואת הזמן שנתנו לרדת על המתנגדים שלהם?
בנוסף - הפעם יש לחלוטין עמדה ממש ברורה, והיא מופיעה בתור הדמות של "המציאות" שנותן מונולוג שלם, והוא בעצם מה שמייצג הכי טוב את מה שהם מנסים להגיד בעונה הזו.
כן, סאות' פארק יורים לכל הכיוונים, כי יש תמיד מה לרדת על כולם, כמעט בכל מקרה אי פעם, אבל יש כיוון *מאוד* ברור לעונה הזאת. מאוד. להתכחש לזה נראה לי די מנותק מהמציאות, אבל תלו אותה :/

MGS FREAK - אתה לא מבין את החשיבות בהצגה פרופורציונלית של דמויות נשיות במשחקי וידאו כי אתה לא רגיש מספיק, וכי גדלת בחברה פטריארכלית מיזוגנית עם פערי שכר ומינימום התחשבות במוחן העדין של צעירות השואפות בעקבות לחץ מאסיבי של החברה שלנו לשלמות וציפיות בלתי הגיוניות של להיות אשה בימנו... וכל השיט הזה :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 נובמבר 2015, 13:42

SP בבירור צוחקים בעונה הזאת על תרבות הבדיחה שהתפתחה בארה"ב. כן, הם מציגים את מר גריסון כדונלנד טראמפ כי דונלנד טראמפ אדיוט גמור שמיצג אנשים טפשים, מותר להם גם לצחוק קצת על דונלד טראמפ בזמן שהם עושים עונה שלמה על הבדיחה של תרבות הPC כי הם צוחקים על הכל. הם גם צוחקים על שיקום האזור המסריח של העיר והפיכה שלו לאזור היפסטרי, הם צוחקים על הרבה דברים בזמן שהם עושים קשת עונתית שלמה על תרבות הPC האלימה.

שיהיה ברור, הצחוק הוא לא על להיות PC ונחמד לאנשים. הם צוחקים על זה שפעם PC היה כדי למנוע אלימות ולקדם סובלנות והיום יש תרבות PC כל כך אלימה שזה כבר אירוני שהצד האלים הוא הצד הPC שיוצאים בערך על כל אחד על שטויות. דונלד טראמפ הוא דוגמה סופר קיצונית שתרבות PC נורמאלית צריכה להוקיע, אבל הקבוצות PC המודרניות בקולג'ים הן הדונלד טראמפ של הPC ובדיוק על זה SP צוחקים.

בנושא DOA, לעשות מחאה על משחק וידאו, סרט או ספר נראה לי מגוחך אלה אם מדובר ממש על איזו הסתה לרצוח מישהו או משהו כזה. לא רוצים, אל תקנו. מי שנהנה מהחרא הזה שיהנה. בדיוק כמו מקרה אלנבי 40, זעזוע לשם זעזוע.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 30 נובמבר 2015, 15:44

kririn כתב:נו הסדרה הזאת עד כמה שאני זוכר ,תמיד נחשבה ירודה
ורק הגימיק של הבחורות בביקיני ,ובתנוחות מסוימות ,נתנו לה היפ

צריך להבדיל מאוד מDOA הרגילה ,שנחשבת סדרה בסדר

DOAX על האקסבוקס היה לא רק משחק הכדורעף הטוב ביותר (כי הוא היה היחיד) אלא אחד ממשחקי הספורט הקבוצתי הטובים ביותר שיצאו. המשחק השני היה יותר cash-grab מהיר שהרגיש כמו פורט של הראשון ל-360 עם כל מיני מיניגיימס.

לגבי כל הדיון הזה, האשמה היא בכל מקרה רק בטקמו שבחרו לא להפיץ את המשחק: זו אולי חוסר ההבנה שלהם את השוק האמריקאי שבעיניים יפניות אולי נראה (בגלל קבוצת מיעוט רועשת של כמה צדקנים וקליקות של עיתונאי משחקים דמיקולו) מפחיד כמו איזו מפלצת מערבית-נוצרית-שמרנית, אבל עדיין הם יכלו לבחור כן להפיץ את המשחק.
מצד שני, יש פערי תרבות בנושא וצריך לחשוב על מקבל החלטות בחברה יפנית שזו התמונה שהוא מקבל מתקשורת המשחקים המערבית בנוגע למשחק שלו:
תמונה
מישהו שמגיע מתרבות כל כך שונה לא בהכרח מבין שכל אלו הן בסך הכל כתבות קליקבייט ממוספרות - כאלו שהאתרים עצמם מנצלים באופן די צבוע רק בשביל לשים עוד thumbnail של ציצי או תחת בבגד ים שימשוך קוראים לקליק ולפרסומות. הוא יכול לחשוב בטעות שיש לו עסק עם ערב הסעודית שמעוניינת שיכסו את הדמויות בבורקה.

והאמת היא שהמצב של טקמו לא שונה מהרבה חברות יפניות שבעבר גם מנעו הפצה של המשחקים שלהן או ריככו אותן ל'מריקה מאותן החששות בדיוק. התחושה הכללית מאז היא שלאור הגלובליזציה החברות התפקחו והבינו איפה מרוחה החמאה ואיזה נתח שוק אדיר הן מפסידות מסגירת המשחקים שלהן למערב. אולי זה הגל העולה החדש של הבאקלאש הפוריטני שפתאום גורם להם לחשוש שוב, אבל בעולם גלובלי תמיד יש את האפשרות לקנות את המשחק בצורה המסורתית: למשל בplay-asia שהמשחק מרוח עכשיו על הקאבר שלהם (ובעקבות ההכרזה בטוויטר על זה שהם ישלחו את המשחק למערב שילשו את כמות העוקבים שלהם).

erezronen כתב:אמממם, לא. צריך פשוט להיות פתוחים לטקסטים תרבותיים שמאפשרים קריאות מרובות של הנאמר בהם. סאות' פארק תמיד ירתה לכל הכיוונים, תמיד פיזרה הרבה מאוד מסרים סותרים והעונה הזאת ממש לא יוצאת דופן. תומכי תרבות ה-PC יכולים לקרוא אותה כטקסט בעד התרבות הזה בדיוק כמו שמתנגדיה קוראים אותה כטקסט שמתנגד לה.

סאות פארק אכן יורה לכל הכיוונים, ומגכיחה את מה שמצריך הגכחה בשני הצדדים. אבל להגיד שבעונה הזו היחס פרופורציונלי?
גאריסון מוצג כתואם טראמפ וולגרי שסוחף אחריו אנשים עם רעיונות מפגרים כמו לזיין את קנדה - אבל הוא דמות עם זמן מסך מאד משני. הPC Principal והקליקה שלו לעומת זאת פלוס ההשפעה שלהם על העיר - הם נמצאים במרכז הבמה ובמרכז חצי הביקורת: קבוצה אלימה של ילדי קולג' שסוחפת אחירה אנשים עם רעיונות מפגרים, ומשתמשת באג'נדה קיצונית שכוללת הפעלת אלימות פיזית כדי לפגוע בכל מי שמעז לא ליישר איתה קו.
טראמפ והPC פרינסיפל אפילו לא מייצגים דעות הפוכות - ככה שלא ברור לי איך תומך תרבות PC שפוי (ואני מאמין שיש גם כאלו) יכול באמת ובתמים יכול לקרוא את סאותפארק בעונה הזו כטקסט בעד התרבות הזו. זה בערך כמו שדעאש יקראו את סאותפארק כטקסט בעד המדיניות שלהם בגלל שבמקביל הם צוחקים גם על היפסטרים שקונים בסופר אורגני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 נובמבר 2015, 16:02

אני מסכים לגבי עניין האשמה האמיתית - בהחלט זו החברה שהחליטה שלא למכור אותו במערב, ולא הצעקנים הצבועים...
אני סה"כ הבאתי את דעתו של אמריקן מקג'י בעניין, ואני מסכים איתו. מדבור בתרבות של צנזורה צבועה שבשורה התחתונה תהפוך את ארה"ב לאוסטרליה, ומשחקים מסויימים יאסרו למכירה, הרי הדברים האלה משפיעים (לצערנו) גם על חקיקה.
את המשחק האחרון של סאות' פארק לא ניתן להשיג בגירסה בלתי מצונזרת בשום מקום בעולם מלבד ארה"ב.
אני אישית חושש שגם הגירסה האמריקאית של המשחק הבא שלהם תצונזר גם שם... וכמובן שאז האשם יהיה המחוקק, אבל למי שהביא את המחוקק לעשות זאת יש גם אחריות מסויימת. באוסטרליה זה קרה מזמן, באירופה לא מזמן וזה מתרחב לצערנו גם למדינת "חופש הביטוי" העולמית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 נובמבר 2015, 17:09

כן, מסכים עם גיא, האשמה היא בטקמו שמפחדת מתרבות הPC ההזויה הזאת.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 30 נובמבר 2015, 17:22

המקרה הזה הוא תסמין ולא הבעיה האמיתית.

הבעיה היא שבשנת 2016, כשמשחקים נמצאים במיינסטרים ומוערכים בתור מדיום אומנותי וצורת בידור יותר מאי פעם הם עדיין נשפטים באופן שונה מכל צורת מדיה אחרת. "ניצול" ציני של מיניות האישה ? סבבה, זה פתטי בקליפים של ראפרים,סרטי dudebro כמו מהיר ועצבני , ובעוד מיליון מקומות אחרים שבהם ציצים ותחת הם חלק אינטגרלי מהנוף והאווירה בהסכמה מלאה של אותן נשים (זה שזאת הנורמה לא הופך את זה לטוב) וזה פתטי גם פה, אבל כמו שלא קמה זעקה במקרים הנ"ל גם כאן התגובה צריכה להיות זהה: כלום.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 נובמבר 2015, 19:36

erezronen כתב:
Laskin כתב:וואו, אני מת לראות את הניתוח שלך בסוף העונה של סאות' פארק...

אמממם, לא. צריך פשוט להיות פתוחים לטקסטים תרבותיים שמאפשרים קריאות מרובות של הנאמר בהם. סאות' פארק תמיד ירתה לכל הכיוונים, תמיד פיזרה הרבה מאוד מסרים סותרים והעונה הזאת ממש לא יוצאת דופן. תומכי תרבות ה-PC יכולים לקרוא אותה כטקסט בעד התרבות הזה בדיוק כמו שמתנגדיה קוראים אותה כטקסט שמתנגד לה.

מי שיודע להתמודד עם טקסטים מורכבים ולצאת רגע מראיית העולם שלו כנראה קורא את המסרים בסדרה לכאן ולכאן, ולכל הפחות תוהה למה היא כל כך אמביוולנטית ובסופו של דבר לא אומרת שום דבר מהותי על כלום (שינוי הכיוון בפרקים האחרונים לעלילת נונסנס לגמרי הוא בכלל לדעתי הודאה כמעט חד משמעית בכך שאין להם באמת מה להגיד על זה מעבר ל"יש אנשים צבועים בשני הצדדים". אני בסדר עם זה בעיקר כי זה נורא נורא מצחיק, אבל בחייאת, לנסות לדלות איזושהי אידיאולוגיה קונקרטית, מעבר למסרים סופר-שטוחים, מהעונה הזאת זו משימה בלתי אפשרית. וחבל. כי סאות פארק היו פעם מאוד חזקים באידיאולוגיה וידעו להציג אותה בצורה מעניינת גם אם לא תמיד הסכמתי איתה).

כך או כך, מעבר לעובדה הברורה מאליו ש"אפילו בסאות' פארק צוחקים על..." זה לא טיעון לכלום ושום דבר - לטעון שהסדרה הזו מתנגדת בצורה חד משמעית לתרבות ה-PC ולכל המשתמע ממנה על סמך קריאה מסויימת של עונה אחת מוכיח בעיקר שלא ראיתם, או שכחתם ממש ממש מהר, הרבה מאוד מהאידיאולוגיה שהסדרה הזאת העבירה בהרבה מאוד מהעונות הקודמות שלה.

(וזה בלי קשר לכל מיני דברים אחרים שנזרקו כאן או לחוסר השחרור של DoA במערב, כי בחייאת, למדתי מזמן לא להכנס לבורות הוויכוחים המטופשים האלה)

סיכמת את זה מעולה :)

---

כל שאר התגובות בנושא, באופן הכי פחות מפתיע אי פעם, הן לא יותר מאשר חזרה על אותם טיעונים חסרי כל היגיון שתמיד מועלים בדיון הזה. אין באמת צורך להסביר שוב למה אני חושב שהטיעונים הללו כל כך חלשים (מה גם שזה מובן מאליו).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 נובמבר 2015, 20:12

כן, ארז סכם את זה מעולה, כי העונה הזאת של סאות' פארק כל כך מאוזנת ולגמרי לא תוקפת את תרבות הPC :roll:

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 נובמבר 2015, 20:50

סתם לידע כללי, היוצרים של סאות'פארק הם חברים במפלגה הליברטריאנית. כלומר הם הרבה יותר קרובים אידאולוגית לתנועת מסיבת התה מאשר לכל תנועה אחרת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 נובמבר 2015, 20:53

מסיבת התה היא אוסף דגנרטים שאולי חושבים שהם ליברטריאנים אבל רק תגיד לידם את המילה "הפלה" או "fuck jesus". הם ליברטריאנים בערך כמו שאותם חבר'ה PC שסאות' פארק צוחקים עליהם מיצגים תקינות פוליטית. אולי הם ליברטריאנים (לא רק טרוי פארקר?) אבל הם חבר'ה של המרכז, לא ימין או שמאל קיצוני.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 30 נובמבר 2015, 22:18

DrKeo כתב:מסיבת התה היא אוסף דגנרטים שאולי חושבים שהם ליברטריאנים אבל רק תגיד לידם את המילה "הפלה" או "fuck jesus". הם ליברטריאנים בערך כמו שאותם חבר'ה PC שסאות' פארק צוחקים עליהם מיצגים תקינות פוליטית. אולי הם ליברטריאנים (לא רק טרוי פארקר?) אבל הם חבר'ה של המרכז, לא ימין או שמאל קיצוני.

אידאולוגית, מסיבת התה די קרובה לליברטריאניזם. אגב, גם יש לא מעט ליברטריאנים דתיים וגם כאלה שמתנגדים להפלות, אין קונצנזוס בנושאים האלה. ואני לא יודע למה אתה קורא מרכז וימין קיצוני... ליברטריאנים הם בד"כ לא ימין קיצוני ולא מרכז.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 נובמבר 2015, 22:27

InterAl כתב:
DrKeo כתב:מסיבת התה היא אוסף דגנרטים שאולי חושבים שהם ליברטריאנים אבל רק תגיד לידם את המילה "הפלה" או "fuck jesus". הם ליברטריאנים בערך כמו שאותם חבר'ה PC שסאות' פארק צוחקים עליהם מיצגים תקינות פוליטית. אולי הם ליברטריאנים (לא רק טרוי פארקר?) אבל הם חבר'ה של המרכז, לא ימין או שמאל קיצוני.

אידאולוגית, מסיבת התה די קרובה לליברטריאניזם. אגב, גם יש לא מעט ליברטריאנים דתיים וגם כאלה שמתנגדים להפלות, אין קונצנזוס בנושאים האלה. ואני לא יודע למה אתה קורא מרכז וימין קיצוני... ליברטריאנים הם בד"כ לא ימין קיצוני ולא מרכז.

מסיבת התה היא כן ימין קיצוני (מן הסתם לא קיצוני פשיסטי, פשוט ביחס לימין יותר מתון) ואני לא באמת רואה קשר בינם לבין ליברטריאניות. הם קונסרבטיבים, לא ליברטריאנים. אולי יש סוג של חפיפה קלה כי בסופו של דבר מסיבת התה מורכבת משמרנים מדושנים שישמחו שמיסי חברות יעלמו מהעולם אבל זה שיש חיתוך בין כמה דיעות של הליברטריאנים ומסיבות התה לא שם אותם באותו צד בדיוק כמו שיש חיתוך בין כמה דיעות של ליברטריאנים לליברלים הקיצונים ועדין זה לא הופך ליברטריאנים לליברלים קיצונים. ליברטריאן אמור לזלזל במסיבת התה. ליברטריאן יכול להיות דתי או לא לרצות לעשות הפלה, אבל בבית שלו על עצמו, לא מה שמסיבת התה רוצה.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 14 אורחים