נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

Laskin
Elder

Re: נושא ה-PP הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 13 מרץ 2020, 13:56

כן, עושה רושם שהטירוף הולך להתחיל ממש החל משבוע הבא.
נראה לי שבכל חודש אפריל יהיה שיתוק מוחלט, ובאמת רק חיסון ירגיע את הרוחות.
אני לראשונה באמת חושש, אם עובדים יפסיקו להגיע אצלנו נהיה בצרות...

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 מרץ 2020, 14:46

חיסון לא יגיע בקרוב אבל הרוחות ירגעו ברגע שהמספרים יתייצבו או שלאוכלוסיה ימאס.

אני שומע וקורא הכל ועדיין לא לגמרי נגמלתי מהתחושה שאם הוירוס הזה היה מתפרץ לפני 60 שנה אז אף אחד לא היה מודע לזה שיש משהו חריג באויר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2020, 15:08

Shlomix כתב:כל זה נכון, אבל שוכחים שהמגפה גורמת לקריסת מערכות הבריאות ושולחת לבידוד אלפי אנשי רפואה.
יש כבר לא מעט עדויות מאיטליה על אנשים שקיבלו שבץ או התקף לב ומתו רק כי לא קיבלו טיפול. לא טיפול מאוחר, לא קיבלו טיפול כלל.
חייבים לפעול הרבה יותר בתקיפות כבר מעכשיו. אין מנוס מסגר מוחלט ובידוד המוני של חולים במתקנים (מלונות, מפעלים, אצטדיונים), בדיוק כמו שעשו בסין ודרום קוריאה.

באיטליה המערכת בריאות כבר במצב של בחירתה של סופי, הם מקבלים פי כמה יותר חולים ממה שהם יכולים להתמודד איתם. זה תורם, מעבר לאוכלוסיה המבוגרת, לאחוז מוות הגבוה שם.

omerkot כתב:חיסון לא יגיע בקרוב אבל הרוחות ירגעו ברגע שהמספרים יתייצבו או שלאוכלוסיה ימאס.

אני שומע וקורא הכל ועדיין לא לגמרי נגמלתי מהתחושה שאם הוירוס הזה היה מתפרץ לפני 60 שנה אז אף אחד לא היה מודע לזה שיש משהו חריג באויר.

כן? בתי חולים קורסים ומאות מתים ביום זה משהו שאיטלקי לא היה שומע עליו לפני 60 שנים?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 מרץ 2020, 16:51

מדי יום מתים באיטליה כ1,600 אנשים בשגרה. כרגע, הנתון עלה ב10% (בין 150-200 נוספים בימים האחרונים).
לפני 60 שנה, קשיש עם חום ובעיות נשימה היה נשאר בבית. הוא לא היה מאושפז בבית חולים ולא היה מכביד על המערכת. אם הוא היה הולך לעולמו אז בסיבת המוות היו רושמים שהוא מת מזקנה.
לפני 60 שנה תוחלת החיים באיטליה עמדה על 69 שנים. כמעט ולא היה מי שימות במגפה כזו...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2020, 18:27

omerkot כתב:מדי יום מתים באיטליה כ1,600 אנשים בשגרה. כרגע, הנתון עלה ב10% (בין 150-200 נוספים בימים האחרונים).
לפני 60 שנה, קשיש עם חום ובעיות נשימה היה נשאר בבית. הוא לא היה מאושפז בבית חולים ולא היה מכביד על המערכת. אם הוא היה הולך לעולמו אז בסיבת המוות היו רושמים שהוא מת מזקנה.
לפני 60 שנה תוחלת החיים באיטליה עמדה על 69 שנים. כמעט ולא היה מי שימות במגפה כזו...

אולי מתים 1600 אנשים בשגרה, אבל לא מאותה סיבה בדיוק. כשה-1600 הללו הופכים ל-1800 וצפונה והסיבה היא מחלה אחת ספציפית, קוראים לזה מגיפה. חציון גיל המוות מקורונה הוא 65, כלומר יותר מחצי מהמתיים בקורונה הם מתחת לגיל 69.

אבל היי, אם משחקים את המשחק הזה שזה אשכרה היה קורה לפני 60 שנים אז בו נקח בחשבון שהיו פי כמה וכמה יותר נדבקים ולבתי החולים לא היו הכלים המתאימים לטפל בנגיף, בטח ובטח שלא להגיב ככה תוך שבועיים עם ידע שמגיע מכל העולם כמו למשל האפקטיביות של תרופות מסויימות נגד איידס (שלא היו קיימות לפני 60 שנים). אז אתה קצת מסמך על החברה ב-2020 ומשליך ממנה על החברה ב1960, הרי מספר המתים ב-1960 כנראה היה אלפים ביום, לא 200, אפילו אחרי שלוקחים בחשבון שהגיל המוות הממוצע היה 69.

עריכה:
אגב, היום מתו 250 באיטליה.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 מרץ 2020, 19:38

omerkot כתב:אני שומע וקורא הכל ועדיין לא לגמרי נגמלתי מהתחושה שאם הוירוס הזה היה מתפרץ לפני 60 שנה אז אף אחד לא היה מודע לזה שיש משהו חריג באויר.

וירוס דומה התפרץ לפני 100 שנה. כל העולם שמע עליו, רבע ממנו נדבק בו (מעל 20 מליון מתו). קראו לזה מגיפת השפעת הספרדית.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 מרץ 2020, 20:43

אני מכיר את השפעת הספרדית אבל זה לא דומה. מדובר במחלה שהרגה אנשים צעירים ולא קשישים. הוירוס עצמו היה אחר לגמרי והתמותה הושפעה מהעובדה שהמחלה התפרצה בתום מלחמת העולם הראשונה, כשלמדינות לא היו משאבים או תשתיות זמינות.
מספר המתים מהשפעת הספרדית היה בערך פי 5 ממה שרשמת...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2020, 20:59

omerkot כתב:אני מכיר את השפעת הספרדית אבל זה לא דומה. מדובר במחלה שהרגה אנשים צעירים ולא קשישים. הוירוס עצמו היה אחר לגמרי והתמותה הושפעה מהעובדה שהמחלה התפרצה בתום מלחמת העולם הראשונה, כשלמדינות לא היו משאבים או תשתיות זמינות.

גם 4 מליון מתים זה חתיכת דבר :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 מרץ 2020, 21:12

הלוואי...היה מדובר על 100 מליון...
לגבי ההודעה הקודמת שלך (שפספסתי מקודם), לפני 60 שנה לא ממש היתה להם יכולת לדעת שמדובר על משהו שונה משפעת. וירוס זה לא משהו שרואים במיקרוסקופ והסימפטומים זהים לשפעת. כמה אלפים ביום זה מופרז. מהנתונים של האיטלקים, החציון עומד על 80. רק 10% מהמתים הם מתחת ל70.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 מרץ 2020, 21:14

omerkot כתב:אני מכיר את השפעת הספרדית אבל זה לא דומה. מדובר במחלה שהרגה אנשים צעירים ולא קשישים. הוירוס עצמו היה אחר לגמרי והתמותה הושפעה מהעובדה שהמחלה התפרצה בתום מלחמת העולם הראשונה, כשלמדינות לא היו משאבים או תשתיות זמינות.

בויקיפדיה כתוב שההערכה היא בין 20 ל50 מליון. יש כמובן הבדלים, אבל בשורה התחתונה מדובר במגיפת שפעת.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 מרץ 2020, 21:46

https://www.wired.com/story/covid-19-is ... popular4-1

והקורונה היא לא שפעת. זה נגיף מסוג אחר.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 13 מרץ 2020, 22:24

קראתי את המאמר. יש בו נקודות נכונות. כמו שאומרים, I stand corrected

אבל באותה נשימה, המאמר קובע שכן יש מקרה אחר בר השוואה: מגיפת שפעת האוויאן מ1957.
כ"כ המאמר קובע שמגיפת הקורונה היא אכן אירוע מסוכן שכן מצריך היערכות מיוחדת, נרחבת ומהירה:
The novel coronavirus pandemic is a major threat that demands a swift and robust response. Even a fatality rate between 0.5 and 1 percent is extremely alarming in a world as populous and interconnected as ours.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 מרץ 2020, 23:23

omerkot כתב:הלוואי...היה מדובר על 100 מליון...
לגבי ההודעה הקודמת שלך (שפספסתי מקודם), לפני 60 שנה לא ממש היתה להם יכולת לדעת שמדובר על משהו שונה משפעת. וירוס זה לא משהו שרואים במיקרוסקופ והסימפטומים זהים לשפעת. כמה אלפים ביום זה מופרז. מהנתונים של האיטלקים, החציון עומד על 80. רק 10% מהמתים הם מתחת ל70.

מוזר מאוד, אתמול אמרו בחדשות שגיל המוות החציוני הוא 65. יכול להיות שזה קשור לעבודה ש80 היה כשהיו פחות מ500 מתים ועכשיו אנחנו כבר צפונית ל1000 וההתפרצות הראשונית באיטליה הייתה בבית אבות.

בכל מקרה, אני לא חושב שזה משנה אם היו מזהים שזאת שפעת או קורונה, אם היו אלפי מתים אז היו אלפי מתים, אפילו אם המדע של שנות ה60 היה קורא לזה בטעות ״שפעת סינית״. עם יכולת ההדבקה של קורונה, בשנות ה60 כנראה שרוב אוכלוסית איטליה הייתה חולה ואז אפילו אם היה לך 0.5% מתים זה היה חתיכת מספר רציני.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 מרץ 2020, 23:30

שרון, תשאל את הסבא/סבתא אם הם זוכרים את מגיפת שפעת העופות מ1957:)
בכל מקרה, אני אבהיר שבינתיים אין לי בעיה עם הצעדים שנלקחים. אני רק חושב שההיסטריה הכללית והתיאורים האפוקליפטיים לא משקפים את המצב האוביקטיבי של וירוס הקורונה אלא את המצב הפסיכוטי של כלי תקשורת ופוליטיקאים, מסביב לעולם, שממש חיים על השתוללות פרועה למטרות רייטינג והאדרה עצמית.
DrKeo כתב:מוזר מאוד, אתמול אמרו בחדשות שגיל המוות החציוני הוא 65. יכול להיות שזה קשור לעבודה ש80 היה כשהיו פחות מ500 מתים ועכשיו אנחנו כבר צפונית ל1000 וההתפרצות הראשונית באיטליה הייתה בבית אבות.

בכל מקרה, אני לא חושב שזה משנה אם היו מזהים שזאת שפעת או קורונה, אם היו אלפי מתים אז היו אלפי מתים, אפילו אם המדע של שנות ה60 היה קורא לזה בטעות ״שפעת סינית״. עם יכולת ההדבקה של קורונה, בשנות ה60 כנראה שרוב אוכלוסית איטליה הייתה חולה ואז אפילו אם היה לך 0.5% מתים זה היה חתיכת מספר רציני.

אבל יש באיטליה אלפי מתים משפעת מדי שנה גם ככה והנתון משתנה בעשרות אחוזים משנה לשנה.
ה0.5% שאתה מביא מתייחס רק למי שהציג סימפטומים (אחוז המתים מקרב אלו שהציגו סימפטומים). זה לא כל האוכלוסיה וכרגע ההנחה היא שהרוב המוחלט של הנדבקים לא מציג סימפטומים ולכן לא נכלל בספירה.
לגבי המספרים מאיטליה, זה הקישור שהבאתי אתמול וזה נראה שהוא מתעדכן:
https://www.epicentro.iss.it/coronaviru ... ca_eng.pdf

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2020, 22:49

אוף עדיין לא מצליח לקשר לטוויטר... בכל אופן - ג׳ראד לטו נכנס לאיזו מדיטציה במדבר לפני 12 ימים, עכשיו מתעדכן במה שקרה מאז. מניח שזה הכי קרוב ללצאת מקומה ולגלות שהעולם נחרב.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 25 מרץ 2020, 13:58

איזה טירוף מוחלט הולך בכנסת.
יו"ר הכנסת מסרב לקיים פסיקת בג"צ.
מדוע שהאזרחים ימשיכו להישמע לחוקי והוראות הממשלה והכנסת?

אנחנו על סף אנרכיה, הפיכה או מה. לא יודע איך לקרוא לזה, אבל מצב הזוי, שנגרם אך ורק במטרה להציל אדם אחד.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 מרץ 2020, 14:02

פסיקת בג״ץ ניתנה בחוסר סמכות, ולכן אסור לקיים אותה. האחראי ל״אנרכיה״ הוא אך ורק בג״ץ, אדלשטיין פעל פה לפי החוק.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 25 מרץ 2020, 14:09

אויש. גם אתה?

באמת שאין לי כבר מילים.

אתה באמת לא רואה את התהליך פה?
בהתחלה האשימו את התקשורת שחשפה את השחיתות.
אחר כך את המפכ"ל ואת המשטרה.
אחר כך את היועמ"ש והפרקליטות (הפרקליטות שבתוך הפרקליטות. שי ניצן שמאלן!!!1)
עכשיו זה תור הכנסת ובתי המשפט.

עושים הכל כדי לשמור על התחת של ביבי דבוק לכיסא ועל הדרך מחריבים את המדינה והדמוקרטיה.
יופי של ליכוד פטריוטי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 מרץ 2020, 14:22

כן, גם אני. בוא תתייחס לגופו של עניין: בג״ץ פסק פה בחוסר סמכות. פסיקה שניתנת בחוסר סמכות אסור לקיים. כל שאר הטיעונים שלך לא רלוונטיים.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 25 מרץ 2020, 14:35

נייט מוחלט.
הביקורת שלי כלפי בג"צ מוכרת וידועה אבל אני שופט כל מקרה לגופו.
שמעתי את הטיעונים מימין והם לא מחזיקים מים במקרה הזה, הם פוליטיים לחלוטין. קראתי אתמול את הפסיקה של בג"צ ולא רק שהיא ניתנה בסמכות מלאה, היא נכונה, מוצדקת ונדרשת לחלוטין. זו גם הסיבה שלא היה שם שבריר של התלבטות.
אני גם בטוח לחלוטין שהדבר הזה ברור לאדלשטיין, כמו שהוא ברור לחצי מחברי ימינה והליכוד (וגם לחצי השני, רק שהחצי השני שם את הפוליטיקה מעל הכל).

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 מרץ 2020, 14:47

אדלשטיין פעל לפי תקנון הכנסת. התקנון לא מוצא חן בעיניך? שנה את החוק. כל עוד זה לא נעשה וכל עוד היו"ר פועל בהתאם לחוק, פסיקת בג"ץ היא זאת שרומסת את החוק ברגל גסה. זאת הפרה בוטה של עקרון הפרדת הרשויות.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 25 מרץ 2020, 14:55

זה לא הגיוני שבמדינה דמוקרטית מתוקנת עם מערכת איזונים ובלמים, הרשות המחוקקת מעבירה סוגיות פולטיות להחלטה של בג"ץ.
עכשיו נשאלת השאלה, האם הבעיה נמצאת אבל אלה שעותרים לבג"ץ או בג"ץ עצמו? כי מישהו צריך להיות אחראי לרמיסה של הפרדת הרשויות.
עצם העובדה שניתנת האופציה לעתור לבג"ץ היא בעייתית. כי בג"ץ ידון בכל סוגיה שיניחו לו על השולחן. צריך לטפל באיך דברים מגיעים אליו לשולחן.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 25 מרץ 2020, 14:56

אכן, לא היה שבריר של התלבטות. זו כנראה גם הסיבה שפסק דין של 19 עמודים הוגש כ 50 דקות לאחר תשובתו של אדלשטיין, הם עד כדי כך היו בטוחים בעצמם. כל הכבוד לשופטים החרוצים! זה לא חלילה שהם פסקו מראש וניסו לעמוד בלוח הזמנים הפוליטי של גוש הרל"ב.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 25 מרץ 2020, 14:57

61 חברי כנסת, רוב, רוצים לבחור יו"ר כנסת ולא יכולים.
הכנסת מושבתת הלכה למעשה, ואין פיקוח על הממשלה.
ממשלת מעבר, להזכירכם.

אני בהלם מרמת הניתוק הזו.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 25 מרץ 2020, 14:59

idan כתב:אכן, לא היה שבריר של התלבטות. זו כנראה גם הסיבה שפסק דין של 19 עמודים הוגש כ 50 דקות לאחר תשובתו של אדלשטיין, הם עד כדי כך היו בטוחים בעצמם. כל הכבוד לשופטים החרוצים! זה לא חלילה שהם פסקו מראש וניסו לעמוד בלוח הזמנים הפוליטי של גוש הרל"ב.

מה אתה יורד לרמת הטיעונים הזו?
ברור שההחלטה אחרי סוף הדיון הראשון, לכן הם נתנו לאדלשטיין זמן לכתוב תגובה ואף הגדילו לעשות ואישרו דחייה ל21:00.
הם נתנו לו מקום לרדת מהעץ, כי ברור לכל אחד שהסירוב לקיים הצבעה הוא אך ורק פוליטי.

ודרך אגב, אם כבר, תדייק. לא מדובר על 19 עמודים, כי חלקם הם סתם עמודים טכניים כמו התובעים, הנתבעים, נספחים וכו', שבוודאי נכתבים מראש.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים