נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי sharonbn » 23 פברואר 2021, 13:45

לא ראיתי בקישורים עדות לזה שהפלסטינים סירבו לקבל חיסונים שהוצעו להם

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 פברואר 2021, 13:50

אתה מבין שהטענה המשפטית שלה כביכול נשענת על הנחות שבכלל לא מוסכמות.

1. שאנחנו אכן כובשים, ושאנחנו גורם שלטוני
2. שבכלל לא מעניין ההסכמים שחתמנו עליהם קודם עם הפלסטינים.
3. התקדימים היו לפני ההסכמים

וכל זה כמובן לא משנה את העובדה שהפלסטינים לא מעוניינים שנחסן אותם - ולכן האם בכלל יש מה לדון?

לגבי העדויות - תראה בטווטר - כולל הסרטונים שמצורפים. הם בכוונה אומרים "אנחנו לא רוצים את עזרת ישראל.

(כולל סרטון חמוד של החופצה של החמאס - שבה דובר החמאס דורש שיחסנו את האסירים בישראל, וזה כמובן פשע מלחמה אם לא וחובה מאמת זנווה. לא אומר מילה על זה שהם לא נותנים שום מידע על שבועיים ונעדרים ישראלים וכמובן לא מוכנים אפילו לקבל חיסונים תמורתם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 פברואר 2021, 13:54

אולי פספסתי פה משהו, אבל לא הבאת אף ציטוט שהרשות הפלסטינית דוחה קבלת עזרה בחיסונים, רק שהם מעדיפים להתחנן לחיסונים בחינם מאשר לקנות כאלה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 23 פברואר 2021, 14:04

bozeman כתב:אתה מבין שהטענה המשפטית שלה כביכול נשענת על הנחות שבכלל לא מוסכמות.

וכל זה כמובן לא משנה את העובדה שהפלסטינים לא מעוניינים שנחסן אותם - ולכן האם בכלל יש מה לדון?

לגבי העדויות - תראה בטווטר - כולל הסרטונים שמצורפים. הם בכוונה אומרים "אנחנו לא רוצים את עזרת ישראל.

(כולל סרטון חמוד של החופצה של החמאס - שבה דובר החמאס דורש שיחסנו את האסירים בישראל, וזה כמובן פשע מלחמה אם לא וחובה מאמת זנווה. לא אומר מילה על זה שהם לא נותנים שום מידע על שבועיים ונעדרים ישראלים וכמובן לא מוכנים אפילו לקבל חיסונים תמורתם.

עם כל הכבוד, לדיעה המקצועית של הד"ר יש יותר משקל מאשר הדיעה הפרטית שלך.
זה למה בכלל ציטטתי אותה במקום להגיד את דעתי.
אתה צריך להביא סימוכים ממומחים בענין כדי שיהיה איזנ משקל לדיעה שלך

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 23 פברואר 2021, 14:33

sharonbn כתב:
idan כתב:אהה, ישראל "מונעת" חיסונים מהפלסטינים כמו שהיא מונעת מסוריה, תימן ולוקסמבורג. הבנתי.

עזוב שאמנסטי כבר תפרו לנו עלילות דם בעבר, שהוכח שחלק מאנשיו פועלים ממוטיבציה אנטישמית ומשתמשים בשיח זכויות האדם בשביל לרדוף את ישראל ולהחליש, להחרים ובסופו של דבר למחוק אותנו מהמפה. אבל סה"כ אפשר היה לקבל את הלגיטימיות של העמדה שגורסת שעל ישראל לסייע לפלסטינים לולא הפרסום המגמתי היה מתעלם מכמה פרטים חשובים: לפלסטינים יש מערכת בריאות. לפי הסכמי אוסלו משרד הבריאות הפלסטיני אחראי לטיפול הרפואי של הפלסטינים ביו"ש. כלומר בניגוד להצגת הדברים ע"י אמנסטי ברירת המחדל היא לא שישראל מחסנת פלסטינים.
מעבר לזה הרשות הפלסטינית לא פנתה לישראל לקבלת חיסונים (מה שלא מנע מהם לשמן את גלגלי התעמולה), הם גם רכשו או לפחות טענו שהם רכשו מליוני חיסונים ממדינות אחרות. גם הקביעה החד משמעית שהפלסטינים לא יכולים לממן חיסונים בזמן שבשנה החולפת הרש"פ שילם יותר מחצי מליארד שקל משכורות למחבלים, מחזקת את התחושה שמדובר בתפירה די גסה של נרטיב הפלסטינים קורבנות-ישראל גזענית. בנוהל. כלומר אם הפלסטינים היו מבקשים עזרה וישראל הייתה מסרבת היה לפחות אפשר להבין את ההגיון מאחורי הביקורת. אבל זו לא באמת ביקורת, זה עוד נדבך בקמפיין נגד ישראל.

טוב, קודם כל זו תשובה יותר לענין מאשר זו של גלאס על מחקרים אקדמיים על המוצא האתני של ישראלים.

אני הבנתי שיש חילוקי דיעות לגבי האחריות של ישראל על האוכלוסיה הפלסטינית מנק' מבט לגאלית. הטיעונים שאתה מביא, עידן, נשמעים הגיוניים. מצד שני, צריך להבין שאי אפשר לאחוז בחבל משני קצותיו: גם לא להסכים שהפלסטינים יקימו מדינה עצמאית וגם לזנוח את האחריות של הריבון בשטח.
ועד לפני כמה חודשים עוד היתה תכנית של ממשלת נתניהו לסיפוח מלא של יהודה ושומרון. ויש עוד חלקים נרחבים מהימין שמאמינים ומקדמים את התכנית. מה יהיה אז?
צריך להחליט ולהיות עיקבי לגבי המדיניות מול הפלסטינים: או שישראל הריבון או הרש"פ.
לפי מה שאני קראתי, הפלסטינים כן פנו בבקשת עזרה מישראל ואז פורסם שהשר לבטחון פנים אוחנה ביקש מהיועץ המשפטי של המשרד שלו חו"ד אם אפשר לסרב לבקשה של הרש"פ.

לגבי אמנסטי: אני לא חקרתי את ההסטוריה של הפרסומים של הארגון הזה. חוץ מהענין של הקורונה, האתר שלהם מלא דיווחים על אזרחים פלסטינים שנתקלים בבעיות וסירובים כאשר הם באים במגע עם הרשויות בישראל. ההתרשמות שלי היא שאפשר לפחות לבחון את הפרסומים כביקורת ש מדיניות של הממשלה.

מה אתה רוצה ממני, אני חתמתי על אוסלו?
אם נספח את כל יהודה ושומרון אז האחריות תהיה עלינו. אם נספח את עזה אז גם היא. אבל כרגע זה לא המצב (וגם התוכנית שהייתה על השולחן של נתניהו דיברה רק על חלק משטחי c ), אז האם לא הגיוני לצפות מהמבקרים הלגיטימיים להתייחס למציאות הנוכחית ולא לזאת המדומיינת? או שההסכם שהבאתם והרשות שהקמתם טובים רק בשביל לגרור אותנו לבית הדין בהאג, אבל לצפות מהם למלא את שאר החלקים בהסכם זה כבר יותר מידי? למרות ששוב, הפלסטינים דווקא עשו קולות של מי שרוצים להתנהל עצמאית, אבל הם גם לא יכלו לוותר על עלילת דם טובה והישג תודעתי קל שהיה מונח לפיתחם, כי ככה זה, אין ללאום הממוצא זכות קיום ללא המאבק בישראל.. אבל בקשה או דרישה פומבית מישראל לספק חיסונים לא הייתה, גם לא תלונה על כך שסירבנו, אפילו לא בשביל לבחון את ה"ויכוח המשפטי" לכאורה. אז לא ברור לי מה אתה רוצה מישראל ומה הקשר לאוחנה (נראה לי שאתה מדבר על חיסון אסירים אצלנו. מה הקשר? ).
אין לנו שום אחריות לחסן פלסטינים מתוקף ההסכמים שישראל והרשות חתומים עליהם. נקודה. גם לשיטתה של הגברת וולף, אנחנו במקסימום אחראים לחסן מיעוט של פלסטינים המתגוררים בשטחי c, לא 5 מיליון פלסטינים. אין כאן שום ויכוח משפטי, יש כאן לחץ תודעתי מאורגן, לחלקו שותפים גם ארגונים ישראלים.

ולמרות שאתה ממהר להכשיר ארגון שאתה לא ממש מכיר, בעיני ארגון שמקדם חרם על אתרי מורשת יהודים, מעסיק אנשים שמתועדים כאנטישמים ואחרים שהם תומכי טרור מוצהרים ואף ייעצו לטרוריסטים לנסות להסתיר את הפעילות שלהם בשביל לא לפגוע במאבק בישראל, ארגון שמגייס עובדים שידוע כי הם פעילים למען מטרה פוליטית באופן הסותר לחלוטין כל עקרון של ניטרליות שאמור לעמוד בבסיס עבודת הארגון , שלא אישר יוזמות נגד אנטישמיות ואפילו פעל לבטל דיון בנושא במרכז שלהם בלונדון בזמן שהאנטישמיות בבריטניה השתוללה תחת קורבין והשמאל האנטישמי - הוא לכל הפחות ארגון בעל הטייה ברורה שיש לחשוד בו והמחמירים יאמרו שמדובר בזרוע של האויב.. גם אם אתה סבור שאולי יש לו דיווח לגיטימי כזה או אחר כי הוא מתיישב עם הקו הפוליטי הכללי הרצוי בעינך. ראבק, אפילו הסאלח חיג''אזי הזה שמצוטט בכתבה בלינק שהבאת, סגן המחלקה של אמנסטי למזה"ת, הוא יליד רמאללה שהיה פעיל בארגון שמזוהה עם ה bds (וניכר שהוא הביא את שיטות הפעולה שלהם גם לאמנסטי) ומקשקש כל היום בטוויטר על הרצח עם שאנחנו עושים בפלסטינים, אז איך אפשר לקחת ברצינות דיווחים שאחראי עליהם אדם שמחוייב אידיאולוגית ונפשית למאבק בישראל? כי הפרוגרסיבים נתנו לו תעודת הכשר של פעיל זכויות אדם? לא קונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 פברואר 2021, 18:47

DrKeo כתב:אולי פספסתי פה משהו, אבל לא הבאת אף ציטוט שהרשות הפלסטינית דוחה קבלת עזרה בחיסונים, רק שהם מעדיפים להתחנן לחיסונים בחינם מאשר לקנות כאלה.

מעבר לעובדה שזה כתוב בכתבות - יש בטוויטם לינקים למקורות בערבית (של הכתב לענייני ערבים, שמבין בשפת המקור) לא מעט התבטויות שהם לא רוצים כל עזרה מישראל. וגם כשהם מוכנים ומקבלים - הם לא מוכנים כמובן להגיד שהם קיבלו אותה.

sharonbn כתב:
bozeman כתב:אתה מבין שהטענה המשפטית שלה כביכול נשענת על הנחות שבכלל לא מוסכמות.

עם כל הכבוד, לדיעה המקצועית של הד"ר יש יותר משקל מאשר הדיעה הפרטית שלך.
זה למה בכלל ציטטתי אותה במקום להגיד את דעתי.
אתה צריך להביא סימוכים ממומחים בענין כדי שיהיה איזנ משקל לדיעה שלך

הדעה של הד"ר היא דעה יחידה, כנגד דעה של הרבה ד"ר אחרים שבשירות המדינה. שכמובן טוענים מה שהבאתי.
אז קח את ההנחה שלא מדובר ב"דעה" שלי מול הדעה שלה - אלא דעה של הרבה אחרים מול הדעה שלה.
(כמו כן - גם לדעה שלי יש לא מעט משקל אם זה השיקול שלך - יש לי גם תואר שני במשפטים)

אבל - גם הדעה שלה טוענת שרק במקום בו יש ממשל צבאי - יכולה להיות חובה על חיסון. כלומר מדובר רק על חלק קטן מאוד - ותנחש מה - מחסנים שם!

הבעיה היא לא שאלה של איזה כיס מקומי שבו אנו הממשל הצבאי - אלא האם אנחנו צריכים לחסן את הרשות עצמה ואת רצועת עזה, אפילו הד"ר הנכבדת שהבאת - מסכימה שלא. יש אינטרס - זה משהו אחד. הומניטרי - זה משהו אחר. חובה משפטית - לא.
ובכלל
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2021, 21:18

לול.... אז מסתבר שאין לפלסטינים בכלל תוקף משפטי לטענות שלהם לפי חוות דעת של אדם עם תואר שני במשפטים...ואפילו הדוקטורית המהוללת לא סותרת את זה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 פברואר 2021, 21:21

בואו רגע נחדד את הדברים.
הדיון ככללו הוא תיאורטי. הפלסטינים לא דורשים מאיתנו חיסונים ולא רוצים מאיתנו וגם את אלו שהם מקבלים הם מצניעים שזה מאיתנו.

הדיון נוצר "אקדמית" ע"י לוחמי צדק מחו"ל מטעם עצמם, ואנשים בארץ שגם הם בעיקר או דנים אקדמית בנושא, ורובם באים מפוזיציה של שמאל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 פברואר 2021, 11:13

דאמ, אז אחרי החידוד המצב אפילו יותר גרוע?

הפלסטינים אפילו לא רוצים שנחסן אותם, אבל שונאי ישראל שונים ואנשי שמאל ישראלים, החליטו "להיפגע" בשם הפלסטינים על זה שישראל "מונעת" מהם חיסונים?.

רק מוכיח שגם שהפלסטינים יוצאים יחסית נורמלים קם איזה שונא ישראל לשנוא את ישראל בשמם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 פברואר 2021, 19:22

אבל לא היה כתוב באף כתבה שהם דוחים מתן חיסונים מישראל.
כלומר, לפחות לא שראיתי, אולי פספסתי משהו.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 24 פברואר 2021, 21:02

מכתבה אחת:

למרות העיכוב בחיסונים, מהרשות הפלסטינית לא נרשמה קריאת עזרה לכיוון ישראל וזאת בעקבות ניתוק היחסים והפסקת התיאום בינה ובין ישראל שנה שעברה

תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 פברואר 2021, 21:22

דאמט חנן, אם אתה רק שבוע אחד בERA אתה מפרק לכולם שם את הצורה עם הטיעונים האלה LOL.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 פברואר 2021, 21:40

יש הבדל בין מסרבת לקבל חיסונים מישראל לבין לא מבקשת או מקבלת בסתר. לא ראיתי או שמעתי את הפלסטינים מסרבים לחיסון אחד, מאף אחד.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 24 פברואר 2021, 21:54

איזה הבדל אמיתי יש בין מסרבת ברשמיות וגם לא מקבלת כלום, לעומת מסרבת פומבית אבל עוד מקבלת בסתר?
אם כבר זה הרבה יותר צבוע
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2021, 16:20

אפשר לנשום לרווחה טראמפ שוקל ברצינות להתמודד ב2024.עכשיו נותר רק לעבור את ה4 שנים האלה.
"I may even decide to beat them for a third time," he then told his cheering fans, hinting that he might indeed run for a second term in 2024.

https://www.dw.com/en/donald-trump-teas ... a-56731509

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 מרץ 2021, 20:26

אין לו תמיכה רחבה למהלך הזה אפילו בקרב הקהלים היותר חביבים עליו. הוא נאם בCPAC השבוע וסקר בקרב המשתתפים שם הראה שיש לו רק 60% תמיכה. ושוב, בקרב הרפובליקנים אלו שמגיעים לשם מאוד מאוד אוהבים אותו. אבל הם יודעים שהוא סוס מת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 מרץ 2021, 20:40

אני אגיד לך מה שאמר טראמפ ג'ונויר.... הוא יחזור. או טראמפ או שנקבל את טראמפ ג'וניור עם טראמפ כיועץ מאחורי הקלעים והטראמפ ג'וניור גם נראה תותח.
חוץ מזה חכה לאסקין אנחנו עוד ב2021 רק התחלנו את 2021 וביידן כבר ירד על כושים ושאר המיעוטים... היד עוד נטויה לפאשלות שלו 60 אחוז תמיכה בשלב הזה זה מכובד מאוד.

שביידן ימאיס את עצמו התמיכה תטפס ל80 אחוז ומעלה.
In Trump We Trust

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 מרץ 2021, 07:36

חי בסרט, סרט מאוד מנותק מהמפלגה.
לג׳וניור יש סיכוי כלשהו, לטראמפ עצמו אין. 60% זה ממש נמוך כמדובר בבייס שלו שהיה עד ינואר תומך בו ב-95% ומעלה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 03 מרץ 2021, 20:54

שמע לאסקין אני לא אומר שזה הולך להיות משחק ילדים בשבילו
ובאמת הוא צבר לעצמו הרבה מתנגדים מאז מה שקרה בקפיטול
אבל 60 אחוז זה עדיין הרוב במפלגה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2021, 17:05

glass man כתב:שמע לאסקין אני לא אומר שזה הולך להיות משחק ילדים בשבילו
ובאמת הוא צבר לעצמו הרבה מתנגדים מאז מה שקרה בקפיטול
אבל 60 אחוז זה עדיין הרוב במפלגה.

לא הבנת - 60 אחוז לא מכלל הרפובליקנים אלא מאלו שהולכים לCPAC שהם סופר מגה טראמפיסטים. בכלל הרפובליקנים הוא בטח באיזור ה-20 אחוז, אבל תלוי מי יהיה מולו

ובחדשות אחרות - ד״ר סוס מבוטל :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 04 מרץ 2021, 17:32

מה מה לאסקין? תסביר. מה זה אומר שאצל המגה טראמפיסטים הוא קיבל רק 20% מאיפה הנתון הזה שהם כולם שם היו אוהדים שרופים שלו ועכשיו הוא אצלם רק ב20% תמיכה? זו פעם ראשונה שאני שומע את זה ממה שאני הבנתי זה 60% מכלל הרפובליקנים, אז אני אשמח אם אתה יכול להביא הוכחות לטיעונים האלה....

שמע אם זה באמת נכון, אז הוא גמור מה אני אגיד לך. מי הולכת כביכול להתמודד מולו ב2024 זאת שנראת כמו תימניה? קמלה האריס, ההיא? אם זאת תהיה היא טראמפ עדיין יוכל לעשות ממנה צחוק כמו שהוא עשה להילרי, זה יהיה Given שהוא ינצח אותה. אבל נראה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 מרץ 2021, 10:57

תגידו אז למי מצביעים הפעם? בשלב הזה אני מצביע למה שתאמרו לי נשבע לכם. אין כוח כבר.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 מרץ 2021, 11:53

לא מצביע כבר כמה מערכות בחירות. נותן לכולם שווה בשווה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 מרץ 2021, 12:10

אני אעשה אנדנדינו בין בנט-סער-ביבי, לנרות שהנטייה לכיוון בנט כרגע. לא משנה מה - זה יהיה מחוסר ברירה וחוסר חשק

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 מרץ 2021, 12:44

כרגיל אין לי יותר מדי למי להצביע אז אני הולך עם שרן השכל ומצביע סער. לא מת על כל הרשימה שלו וגם לא מת על סער עצמו אבל יש לו כמה לא רעים בכלל בטופ 13 שם.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים