נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי omerkot » 15 יולי 2021, 08:45

אני מרוצה מזה שהתחלף השלטון כי שלטון חייב להתחלף אחת לכמה שנים והקודם הסתאב לחלוטין.
אני לא יכול להגיד שאני מרוצה מבנט, זה מוקדם, הקואליציה לא יציבה והוא לא אדם חכם במיוחד.
אני כן מרוצה מזה שהממשלה מתנהלת באופן דמוקרטי, במקום להיות חותמת גומי להחלטות של שמש העמים.
אני כן מרוצה מזה שמסתמנת קבוצה של שרים שלא מאפשרת למשרד הבריאות להמשיך ולהשתולל חופשי בקרנבל הקוביד שהוא מפיק. להבנתי, אם זה היה תלוי בבנט (בוט קהלת) והורוביץ' (בוט פרוגרסיבי), הם כבר מזמן היו מרתכים כאן דלתות ומשלחים רואה-יורה לרחובות, אחרי שחזרנו למתים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 יולי 2021, 13:25

למה, פורום קהלת בעד משהו שמזכיר את זה?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יולי 2021, 14:38

idan כתב:ביידן לא מבקש לחמם את היחסים שלו עם ירדן חח, מדינה עניה שארה"ב מעניקה לה סיוע במליארדים כל שנה, הוא "מעודד" אותנו לעשות מחוות לבן ברית שלו שבין היתר רואה איתו עין בעין בנושא הפלסטיני. ככה זה מתחיל, אחרי זה יבקשו מחוות לאבו מאזן. ובזמן שעשינו שלום עם האמירויות, עוד מדינה שנותנת לירדנים לא מעט כסף, ועשינו כל מיני פגישות עם סעודיה מאחורי הקלעים, הירדנים בעיקר חששו שזה יפגע במעמד שלהם בכלל ובהר הבית בפרט והיו המדינה הערבית הקולנית ביותר נגד המהלכים האיזוריים של ממשל טראמפ. היחסים איתם לא משפיעים בשום צורה על היחסים עם האמירויות, הרי חתמנו על ההסכמים האלה בזמן המשבר עם ירדן.

אבל מילא, אני לא מבקר את בנט על עצם הפגישה או אפילו על המים, הוא טירון מידי ויש לו תמיכה ציבורית דלה מידי והוא ראש של ממשלה לא הומגנית במיוחד בשביל ללכת נגד הקונספציה של מערכת הביטחון והנשיא האמריקאי אחרי חודש בתפקיד, אני רק טוען שאין דבר כזה הקפאה ביחסים, זו פיקציה. מאחורי הקלעים ישראל עזרה למלך לשמור על השלטון, כל מיני משברים יזומים יותר ויזומים פחות בשנים האחרונות לא שינו את המציאות הבסיסית הזאת. היה לנו יחסים ביטחוניים בזמן ביבי ויהיו כאלה בזמן בנט ולא הרבה מעבר (אלא אם מנכ"ל ישע לשעבר יתהפך לחלוטין וימכור הכל) בין אם הוא "יחמם" את היחסים או לא, מהטעם הפשוט שזה נתפס כאינטרס חיוני לשני הצדדים. ומאחר ואין שום פוטנציאל לקשרים בנינו בכל תחום אחר חימום היחסים לכאורה הוא חסר כל משמעות מעשית (לפחות מבחינת ישראל), שטויות שמוכרים לכבשים כמוך:)

וכל הכבוד לליברמן שלוקח כמה מאות מליונים מהחרדים בשביל לכסות חלק מהדמי ביזבוזים של מנסור עבאס. אם אתה מרוצה, אני מרוצה.

אם אני כבש, אז אתה מהחמוצים החדשים עידן :D

את התלונות על זה שהכנסת הפכה ל"כנסת עבאס" תפנה לא לליברמן אלא לאנשים שהצביעו ללפיד בתחילת דרכו, שהרי אם הם לא היו מצביעים לו אולי הוא היה מתקפל עם הזנב בין הרגליים וחוזר להיות מגיש חדשות או מקסימום מגיש תוכנית רדיו ALA שלי יחימוביץ ...אנשים הלכו והצביעו לו עד שהשתכנע שהוא אשכרה מתאים לתפקיד ראש הממשלה והנה אנחנו כאן באשמתם.

זה לא שאני איזה פאנבוי של בנט, שהרי לא הצבעתי לו ואני בהחלט חושב כמוך שהוא טירון, אולי ילמד משהו אחר הקדנציה הזו, אבל בנתיים הכול יותר טוב מאיך שהיה עם ביבי והבן אדם עושה עבודה לא פחות טובה מביבי אפילו יותר.

אמרתי פה בזמנו שהוא יהיה ביבי 3.0 ולא יאמן כמה זה נכון.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 15 יולי 2021, 15:22

Laskin כתב:למה, פורום קהלת בעד משהו שמזכיר את זה?

מציע שתעקוב אחרי הפעילות של מנכ"ל הפורום. זה בערך כל מה שהוא עושה בשנה וחצי האחרונות.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 יולי 2021, 17:31

האמת שאני דווקא מחבב את מנסור עבאס, אולי הוא עושה ג'יהאד אזרחי אבל הוא עושה את זה עם קלאס. גם הח"כ היחיד מהמפלגות הערביות שהגיע לטקס של הרצוג ואפילו עמד בהמנון, גם הגיע בזמנו לבית כנסת השרוף בלוד (בניגוד למשל לאיימן עודה שהוא אויב מובהק שהסית באותו זמן ממש לאינתיפאדה - עוד משהו שלא הביאו לידיעת הציבור היהודי בתקשורת המיינסטרים שהכשירה אותו במשך שנים כי הוא מדבר בשפה של "זכויות אדם") אני לא יכול להישאר עיוור לחלוטין למאמץ שהוא עושה, אבל מן הסתם עדיין לא הייתי מקים ממשלה שתלויה בקולות שלו ושל שותפיו, וגם לא באלה של מוסי רז וגבי לסקי. לא רק שזו חרפה מוסרית, אנחנו רואים שיש לזה השלכות אמיתיות ועוד לא התחלנו.

אין לי מושג למה ימני כלשהו, אפילו פייק ימין כמוך, יהיה מרוצה מהממשלה הזאת שלא מסוגלת להעביר חוקים ציונים בסיסייים ועושה ויתורים רק לכיוון צד אחד. הם גם ממשיכים את ההפקרות בנגב רק על סטרואידים, מוכרים הכל לרעם, כולל קרקעות פרטיות של יהודים (בזה אשם גם הבגץ שלך), ממנים את מראענה לוועדת חוץ וביטחון יום אחרי שהיא תומכת בזכויות של איזה מחבלת פלסטינית ובשביל להמחיש את האבסורד נשאלת בראיון במי היא תתמוך בעימות בין צה"ל לחמאס בתור חברת ועדת חו"ב (ולא נותנת תשובה) ואפילו את האי הפללה של צרכני קנאביס הם לא מסוגלים להעביר כי שרן השכל כפופה היום למועצת השורא.

אז כן, אני חמוץ. זו ההרגשה השפויה היחידה האפשרית בתקופה פוליטית מטומטמת לחלוטין, חפה מכל אידיאולוגיה או אחריות לאומית בסיסית (גם של האופוזיציה), משחקים פוליטים עלובים בתוך הכנסת ומאבק שהוא יותר שבטי-תרבותי מאשר רעיוני מחוץ לכנסת ובעיקר יחסים בין אישיים של פוליטקאים עלובי נפש שאנשים מתייצבים מאחוריהם כמו מעודדות, כאילו הם מושקעים רגשית בסיכסוכים שלהם. פשוט פתטי בעיני. כל זה לא משנה את העובדה שכרגיל אתה לא ממש מבין מה מדברים איתך, אני לא ביקרתי את בנט, תיארתי מציאות כפי שאני מבין אותה והסברתי שהוא עשה פחות או יותר מה שמצופה ממנו, בעניין ירדן לפחות. אם הוא יפול לפח הטורקי השקוף ביקום ועוד חודשיים אחרי שהסולטן אמר שאנחנו מוצצים דם של ילדים, אז בהחלט תגיע לו ביקורת. והרי אתה יודע שהיא לא תגיע מפוזיציה שאתה אולי מדמיין שיש לי אלא אך ורק ממקום ענייני, כי ניהלת איתי כבר דיון ארוך בעניין הזה ממש כאשר היה כאן ראש ממשלה אחר ואתה מכיר את עמדתי בנושא. אתה לא כבש כי אתה מרוצה מבנט או מהממשלה, אתה כבש כי אתה קונה את המיסגור של התועמלנים ובעלי עניין לסוגיות כאלה ואחרות. אגב זה נכון גם בנושא אירן, אבל לא ניכנס לזה עכשיו. ועצם המחשבה לפנות אלי בכלל עם כל הביבי פיפי ביבי שלכם, כאילו פסיק אחד ממה שכתבתי מגיע מהמקום הזה מוכיח לא רק את חוסר הבנת הנקרא שלך, אלא בעיקר את הפסיכוזה שפושה במקומותינו. מאחל לכולם החלמה מהירה.

אני בכל אופן שופט כל עניין לגופו. הזכרת את ליברמן וכאילו עניתי בציניות, כי מה לעשות שאנחנו משלמים מחירים במקומות אחרים וגם אי אפשר שלא לבוז לבן אדם הציני הזה שהכניס אותנו לכל הטירלול הזה, אבל אם המהלכים שלו באמת יכניסו יותר חרדים למעגל העבודה אז זה בפני עצמו בהחלט יהיה עניין חיובי. גם אם גדעון סער - עוד איש שצריך לבוז לו כי הוא היה בפוזיציה לסחוט מנתניהו כל פנטזיה ימנית שהוא אי פעם טען שהייתה לו ובמקום זה בחר להיסחט ע"י האיסלמסטים והפרוגרסיבים - יעשה מינויים טובים בעליון שמתכתבים עם איך שהוא מציג את עצמו כאידאולוג של המחנה הלאומי, אז גם זה יהיה שיפור משמעותי על פני ממשלת נתניהו-ניסנקורן, ברמה שאולי אפילו מצדיקה את קיום הממשלה הרעה הזאת ע"פ קיום הממשלה הרעה הקודמת. זהו, אני לא מתכוון להסביר את עצמי מאתיים פעם כמו בכל דיון אחר שלנו, מקווה שעניתי על כל השאלות והתהיות שאולי היו לך באיזה שרשור תיאורטי שהיה אמור להתפתח כאן ביקום מקביל:)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 יולי 2021, 18:40

idan כתב:אז כן, אני חמוץ. זו ההרגשה השפויה היחידה האפשרית בתקופה פוליטית מטומטמת לחלוטין, חפה מכל אידיאולוגיה או אחריות לאומית בסיסית (גם של האופוזיציה), משחקים פוליטים עלובים בתוך הכנסת ומאבק שהוא יותר שבטי-תרבותי מאשר רעיוני מחוץ לכנסת ובעיקר יחסים בין אישיים של פוליטקאים עלובי נפש שאנשים מתייצבים מאחוריהם כמו מעודדות, כאילו הם מושקעים רגשית בסיכסוכים שלהם. פשוט פתטי בעיני.

אני די בטוח שתארת כרגע את ה-12 שנים האחרונות, לפני ואחרי בנט :)
We're just normal men. We're just innocent men

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 יולי 2021, 20:00

DrKeo כתב:
idan כתב:אז כן, אני חמוץ. זו ההרגשה השפויה היחידה האפשרית בתקופה פוליטית מטומטמת לחלוטין, חפה מכל אידיאולוגיה או אחריות לאומית בסיסית (גם של האופוזיציה), משחקים פוליטים עלובים בתוך הכנסת ומאבק שהוא יותר שבטי-תרבותי מאשר רעיוני מחוץ לכנסת ובעיקר יחסים בין אישיים של פוליטקאים עלובי נפש שאנשים מתייצבים מאחוריהם כמו מעודדות, כאילו הם מושקעים רגשית בסיכסוכים שלהם. פשוט פתטי בעיני.

אני די בטוח שתארת כרגע את ה-12 שנים האחרונות, לפני ואחרי בנט :)

ועדיין, כל הגבולות נפרצו בשנתיים האחרונות, התיאטרון בכנסת אף פעם לא היה כ"כ חסר בושה והתרבות הפוליטית מעולם לא הייתה כ"כ מטומטמת. קודם כל היו לך ממשלות קצת יותר הומגניות ויציבות כך שהמשחקים הפוליטים בתוך הכנסת פחות השפיעו על המציאות שלנו כמו בזמן ממשלה שהדבק המאחד העיקרי שלה הוא רק לא ביבי, וגם לא זכור לי שאי פעם היה פער כ"כ מובהק בכנסת בין ההצבעות של הח"כים לבין צו מצפונם (ככל שיש לפוליטקאי מצפון). למשל ימנים שמצביעים בעד זכות שיבה פלסטינית וימנים אחרים שמצביעים נגד חוק של מחבלים שהם עצמם יזמו לפני חודשיים. אני בכלל לא מדבר על מהלכים שנעשו כאן בתקופת בחירות, כמו פוליטקאי שהיה מוכן לחבור לאנשים שהוא רצה להוציא להורג על בגידה במדינה (בלי שום מהפך אידאולוגי או נימוק כלשהו), אי אפשר להגיד שכל זה הוא רק המשך ישיר של מה שתמיד היה כאן. כאילו בוא, יש לנו ראש ממשלה עם 6 מנדטים, לא באמת צריך לנמק מעבר לזה בשביל להסביר שמה שקורה כאן קצת חריג גם ביחס לטרלול הרגיל שפושה כאן.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 יולי 2021, 20:15

idan כתב:האמת שאני דווקא מחבב את מנסור עבאס, אולי הוא עושה ג'יהאד אזרחי אבל הוא עושה את זה עם קלאס. גם הח"כ היחיד מהמפלגות הערביות שהגיע לטקס של הרצוג ואפילו עמד בהמנון, גם הגיע בזמנו לבית כנסת השרוף בלוד (בניגוד למשל לאיימן עודה שהוא אויב מובהק שהסית באותו זמן ממש לאינתיפאדה - עוד משהו שלא הביאו לידיעת הציבור היהודי בתקשורת המיינסטרים שהכשירה אותו במשך שנים כי הוא מדבר בשפה של "זכויות אדם") אני לא יכול להישאר עיוור לחלוטין למאמץ שהוא עושה, אבל מן הסתם עדיין לא הייתי מקים ממשלה שתלויה בקולות שלו ושל שותפיו, וגם לא באלה של מוסי רז וגבי לסקי. לא רק שזו חרפה מוסרית, אנחנו רואים שיש לזה השלכות אמיתיות ועוד לא התחלנו.

אין לי מושג למה ימני כלשהו, אפילו פייק ימין כמוך, יהיה מרוצה מהממשלה הזאת שלא מסוגלת להעביר חוקים ציונים בסיסייים ועושה ויתורים רק לכיוון צד אחד. הם גם ממשיכים את ההפקרות בנגב רק על סטרואידים, מוכרים הכל לרעם, כולל קרקעות פרטיות של יהודים (בזה אשם גם הבגץ שלך), ממנים את מראענה לוועדת חוץ וביטחון יום אחרי שהיא תומכת בזכויות של איזה מחבלת פלסטינית ובשביל להמחיש את האבסורד נשאלת בראיון במי היא תתמוך בעימות בין צה"ל לחמאס בתור חברת ועדת חו"ב (ולא נותנת תשובה) ואפילו את האי הפללה של צרכני קנאביס הם לא מסוגלים להעביר כי שרן השכל כפופה היום למועצת השורא.

אז כן, אני חמוץ. זו ההרגשה השפויה היחידה האפשרית בתקופה פוליטית מטומטמת לחלוטין, חפה מכל אידיאולוגיה או אחריות לאומית בסיסית (גם של האופוזיציה), משחקים פוליטים עלובים בתוך הכנסת ומאבק שהוא יותר שבטי-תרבותי מאשר רעיוני מחוץ לכנסת ובעיקר יחסים בין אישיים של פוליטקאים עלובי נפש שאנשים מתייצבים מאחוריהם כמו מעודדות, כאילו הם מושקעים רגשית בסיכסוכים שלהם. פשוט פתטי בעיני. כל זה לא משנה את העובדה שכרגיל אתה לא ממש מבין מה מדברים איתך, אני לא ביקרתי את בנט, תיארתי מציאות כפי שאני מבין אותה והסברתי שהוא עשה פחות או יותר מה שמצופה ממנו, בעניין ירדן לפחות. אם הוא יפול לפח הטורקי השקוף ביקום ועוד חודשיים אחרי שהסולטן אמר שאנחנו מוצצים דם של ילדים, אז בהחלט תגיע לו ביקורת. והרי אתה יודע שהיא לא תגיע מפוזיציה שאתה אולי מדמיין שיש לי אלא אך ורק ממקום ענייני, כי ניהלת איתי כבר דיון ארוך בעניין הזה ממש כאשר היה כאן ראש ממשלה אחר ואתה מכיר את עמדתי בנושא. אתה לא כבש כי אתה מרוצה מבנט או מהממשלה, אתה כבש כי אתה קונה את המיסגור של התועמלנים ובעלי עניין לסוגיות כאלה ואחרות. אגב זה נכון גם בנושא אירן, אבל לא ניכנס לזה עכשיו. ועצם המחשבה לפנות אלי בכלל עם כל הביבי פיפי ביבי שלכם, כאילו פסיק אחד ממה שכתבתי מגיע מהמקום הזה מוכיח לא רק את חוסר הבנת הנקרא שלך, אלא בעיקר את הפסיכוזה שפושה במקומותינו. מאחל לכולם החלמה מהירה.

אני בכל אופן שופט כל עניין לגופו. הזכרת את ליברמן וכאילו עניתי בציניות, כי מה לעשות שאנחנו משלמים מחירים במקומות אחרים וגם אי אפשר שלא לבוז לבן אדם הציני הזה שהכניס אותנו לכל הטירלול הזה, אבל אם המהלכים שלו באמת יכניסו יותר חרדים למעגל העבודה אז זה בפני עצמו בהחלט יהיה עניין חיובי. גם אם גדעון סער - עוד איש שצריך לבוז לו כי הוא היה בפוזיציה לסחוט מנתניהו כל פנטזיה ימנית שהוא אי פעם טען שהייתה לו ובמקום זה בחר להיסחט ע"י האיסלמסטים והפרוגרסיבים - יעשה מינויים טובים בעליון שמתכתבים עם איך שהוא מציג את עצמו כאידאולוג של המחנה הלאומי, אז גם זה יהיה שיפור משמעותי על פני ממשלת נתניהו-ניסנקורן, ברמה שאולי אפילו מצדיקה את קיום הממשלה הרעה הזאת ע"פ קיום הממשלה הרעה הקודמת. זהו, אני לא מתכוון להסביר את עצמי מאתיים פעם כמו בכל דיון אחר שלנו, מקווה שעניתי על כל השאלות והתהיות שאולי היו לך באיזה שרשור תיאורטי שהיה אמור להתפתח כאן ביקום מקביל:)

בתרגום לשפה העברית כי עברית היא עדיין השפה הרשמית בווקסלים אני מניח:
גלאס אין לי כוח לנהל דיון, סתם קפצתי על העגלה להגיד לך שאתה כבש תוך כדי שזירת עקיצות על הבנת הנקרא שלך כי אתה לא זורם עם הביביסטיות המודחקת שלי, אתה גם פייק ימין גלאס, למי מעניין את ה*** שהצבעת למפלגות ימין מאז 2006 ולמי מעניין את התחת שאתה מאמין שמדינת ישראל שייכת ליהודים בלבד אם כבר זה אומר שאתה גזען, אתה לא ימני.

אבל כן צדקת אני חמוץ, אני חמוץ כי רצית לשמוע את דעתי על הממשלה ואת הציון שאני נותן לה ולהרים דיון בנושא.

נמשיך את הדיון שיהיה לך חשק עידן :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2021, 00:34

idan כתב:ועדיין, כל הגבולות נפרצו בשנתיים האחרונות, התיאטרון בכנסת אף פעם לא היה כ"כ חסר בושה והתרבות הפוליטית מעולם לא הייתה כ"כ מטומטמת. קודם כל היו לך ממשלות קצת יותר הומגניות ויציבות כך שהמשחקים הפוליטים בתוך הכנסת פחות השפיעו על המציאות שלנו כמו בזמן ממשלה שהדבק המאחד העיקרי שלה הוא רק לא ביבי, וגם לא זכור לי שאי פעם היה פער כ"כ מובהק בכנסת בין ההצבעות של הח"כים לבין צו מצפונם (ככל שיש לפוליטקאי מצפון). למשל ימנים שמצביעים בעד זכות שיבה פלסטינית וימנים אחרים שמצביעים נגד חוק של מחבלים שהם עצמם יזמו לפני חודשיים. אני בכלל לא מדבר על מהלכים שנעשו כאן בתקופת בחירות, כמו פוליטקאי שהיה מוכן לחבור לאנשים שהוא רצה להוציא להורג על בגידה במדינה (בלי שום מהפך אידאולוגי או נימוק כלשהו), אי אפשר להגיד שכל זה הוא רק המשך ישיר של מה שתמיד היה כאן. כאילו בוא, יש לנו ראש ממשלה עם 6 מנדטים, לא באמת צריך לנמק מעבר לזה בשביל להסביר שמה שקורה כאן קצת חריג גם ביחס לטרלול הרגיל שפושה כאן.

הבלגן הפוליטי בהחלט מחמיר והוא רק יחמיר יותר. יש לנו את אותם 10 פוליטיקאים שמובילים את אותן 10 מפלגות כבר עשור אז כל מה שאנחנו מקבלים זה קרבות של אנשים קטנים על הכסאות הקטנים שלהם כשפעם בחצי שנה שולחים אותנו לקלפי לחלק להם מחדש את המנדטים להמשיך את הסכסוכים הקטנים שלהם בינם לבין עצמם כשרובם מבוססים על מה X אמר על האישה של Y או כמה Z בא טוב בעין במזנון הכנסת ל-W.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 יולי 2021, 09:59

סליחה, אבל אני חולק על דבריך, קיאו.
קודם כל, זה לא כ"כ נכון שיש סטגנציה במנהיגות הפוליטית בישראל. לפני 10 שנים לא היה לנו את גנץ ולא את סער (בתור ראש מפלגה). בנוסף, ישנה תחלופה גבוהה במפלגות השמאל (העבודה ומרץ) וגם מימין (סמוטריץ' ופרץ. שקד עמדה בראש ימין החדש באחד הסבבים)

ושנית ויותר חשוב, לפי דעתי להצביע על אסופת המנהיגים הפוליטיים כבעלי אחריות שווה למשבר זה לא נכון בכלל.
נתניהו נושא באחריות למשבר כמעט באופן בלעדי. ההתנהלות שלו מול הראשים האחרים רצופה בהפרת הבטחות ובהכשלת תפקידים כאשר היו אצלו בממשלה. בנוסף, הוא מרחיק ומכשיל את האנשים הכי מוכשרים במפלגה שלו. מזה שנים שנתניהו נוקט בטקטיקה קצרת טווח של כיבוי שריפות: לפתור את המשבר הנוכחי בלי להתייחס להשלכות אפשריות לטווח הארוך. שני גורמים תרמו להחלטה על התנהלות כזו. שניהם נובעים מהכהונה הרצופה והארוכה:
1) ההישגים שלו בבחירות הארציות גרמו לנתניהו להתייחס אל הבחירות כידועות מראש.
2) לאורך השנים נתניהו רקח אין ספור דילים שונים ומשונים עם מגוון רחב מאד של פוליטיקאים. כמעט בכל הפעמים, הוא הגיע להסכמה עם הצד השני. אח"כ נתניהו דאג לא לקיים או לחילופין הכשיל את העיסקה ו/או פוצץ אותה כאשר השתנו הנסיבות. נתניהו חשב שיוכל להמשיך ככה לנצח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2021, 13:32

sharonbn כתב:סליחה, אבל אני חולק על דבריך, קיאו.
קודם כל, זה לא כ"כ נכון שיש סטגנציה במנהיגות הפוליטית בישראל. לפני 10 שנים לא היה לנו את גנץ ולא את סער (בתור ראש מפלגה). בנוסף, ישנה תחלופה גבוהה במפלגות השמאל (העבודה ומרץ) וגם מימין (סמוטריץ' ופרץ. שקד עמדה בראש ימין החדש באחד הסבבים)

ושנית ויותר חשוב, לפי דעתי להצביע על אסופת המנהיגים הפוליטיים כבעלי אחריות שווה למשבר זה לא נכון בכלל.
נתניהו נושא באחריות למשבר כמעט באופן בלעדי. ההתנהלות שלו מול הראשים האחרים רצופה בהפרת הבטחות ובהכשלת תפקידים כאשר היו אצלו בממשלה. בנוסף, הוא מרחיק ומכשיל את האנשים הכי מוכשרים במפלגה שלו. מזה שנים שנתניהו נוקט בטקטיקה קצרת טווח של כיבוי שריפות: לפתור את המשבר הנוכחי בלי להתייחס להשלכות אפשריות לטווח הארוך. שני גורמים תרמו להחלטה על התנהלות כזו. שניהם נובעים מהכהונה הרצופה והארוכה:
1) ההישגים שלו בבחירות הארציות גרמו לנתניהו להתייחס אל הבחירות כידועות מראש.
2) לאורך השנים נתניהו רקח אין ספור דילים שונים ומשונים עם מגוון רחב מאד של פוליטיקאים. כמעט בכל הפעמים, הוא הגיע להסכמה עם הצד השני. אח"כ נתניהו דאג לא לקיים או לחילופין הכשיל את העיסקה ו/או פוצץ אותה כאשר השתנו הנסיבות. נתניהו חשב שיוכל להמשיך ככה לנצח.

תחשוב על הטופ 5 אנשים המובילים בפוליטיקה ב-2013, עכשיו תחשוב על הטופ 5 אנשים המובילים בפוליטיקה ב-2021. אלה אותם אנשים, רק חלוקת המנדטים שונה. גנץ עכשיו עם מפלגה, כחול לבן, וגם עוד עשור תהיה כחול לבן וגנץ (אלה אם הם ימחקו מתישהו). יש עתיד זה תמיד לפיד, שקד ובנט ינהיגו מפלגת ימין כלשהי, ביבי בראש הליכוד, ליברמן בראש ישראל ביתנו, החרדים לא משתנים יותר מדי וכו'. כלומר בסוף יש לך את אותה אסופה של אנשים שדוקרים אחד את השני בגב ויוצרים יריביות פוליטיות שמשחקים במשחק הכיסאות עם המנדטים שאנחנו נותנים להם בלופ. תראה את גנץ, רק נכנס לפוליטיקה לפני שנתיים וכבר יש לו נמסיס בצורת ביבי בימין ולפיד במרכז. תחשוב על כל אחד מהאנשים הללו ועל היריבויות הקטנוניות והטפשיות שיש להם אחד עם השני, אפשר לנהל ככה מדינה?

אי אפשר להתנהל ככה, זה לא רק ביבי שתקוע שנים בשלטון, זה ליברמן, לפיד ושאר הירקות שבפוליטיקה הישראלית. הם חבורה של ילדים שרבים בינהם במקום לנהל את המדינה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 יולי 2021, 13:52

אני לא חושב שאפשר לשים חבורה של אנשים במקום אחד בלי שכולם יתחילו לריב, זה בגנים שלנו.
ביבי פשוט לקח את זה למצב שהוא הורס לכולם את השאיפות להתקדם בפוליטיקה ובמעמד שלהם, לכולם יש אגו לכולם יש שאיפות והוא דרך עליהם והביא את המצב הזה לקיצון.
גם סליחה על המילה הוא הפך את הליכוד לשוק של בסטה בשוק, אין הבדל בין האנשים שם לבסטיונרים וזה עושה טוב לביבי לאגו.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 16 יולי 2021, 14:00

ריבים, יריבויות, שנאת עולם ותקיעת סכינים היו פה מאז ומעולם. רבין ופרס שנאו אחד את השני במשך עשורים. פרס עשה תרגיל מלוכלך לשמיר (שהחזיר לו באותה מטבע). מערכת הבחירות של 1981 היתה אחת מהאלימות והיצריות שהיו פה.
והמדינה התנהלה. חוקים חוקקו, ועדות התכנסו, האופוזיציה תמכה בקואליציה כאשר היה בינהן הסכמה אידאולוגית, וכו
לפיד ובנט הוכיחו שהם יודעים ליצור ולשמור ברית ולפעול לקידום אינטרסים משותף. ליברמן הוא איש מאד פרגמטי שידע לעבוד בשיתוף פעולה אפילו עם מפלגות חרדיות.
גנץ הוא ככל הנראה מאד נאיבי ומאד "נעלב" ונוטר טינה. אני דווקא לא חושב שנראה אותו עוד 10 שנים בפוליטיקה. הוא לא מתאים לדעתי.
נתניהו כנראה שבר יותר מידי הסכמים ודילים. הוא גם לא משחק "לפי הכללים". למשל כשלא העביר את המנדט לגנץ אחרי 2019 א
בטלוויזיה הזכירו לנו את הטקס שהעביר את משרד רה"מ לברק ב99. למה עכשיו הוא לא יכול לעשות את זה?
סער ובנט וליברמן, שלכאורה שותפים אידאולוגיים של הליכוד, איבדו אימון שאפשר להגיע עם נתניהו להסכם שגם יעמוד בו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יולי 2021, 17:30

sharonbn כתב:ריבים, יריבויות, שנאת עולם ותקיעת סכינים היו פה מאז ומעולם. רבין ופרס שנאו אחד את השני במשך עשורים. פרס עשה תרגיל מלוכלך לשמיר (שהחזיר לו באותה מטבע). מערכת הבחירות של 1981 היתה אחת מהאלימות והיצריות שהיו פה.
והמדינה התנהלה. חוקים חוקקו, ועדות התכנסו, האופוזיציה תמכה בקואליציה כאשר היה בינהן הסכמה אידאולוגית, וכו
לפיד ובנט הוכיחו שהם יודעים ליצור ולשמור ברית ולפעול לקידום אינטרסים משותף. ליברמן הוא איש מאד פרגמטי שידע לעבוד בשיתוף פעולה אפילו עם מפלגות חרדיות.
גנץ הוא ככל הנראה מאד נאיבי ומאד "נעלב" ונוטר טינה. אני דווקא לא חושב שנראה אותו עוד 10 שנים בפוליטיקה. הוא לא מתאים לדעתי.
נתניהו כנראה שבר יותר מידי הסכמים ודילים. הוא גם לא משחק "לפי הכללים". למשל כשלא העביר את המנדט לגנץ אחרי 2019 א
בטלוויזיה הזכירו לנו את הטקס שהעביר את משרד רה"מ לברק ב99. למה עכשיו הוא לא יכול לעשות את זה?
סער ובנט וליברמן, שלכאורה שותפים אידאולוגיים של הליכוד, איבדו אימון שאפשר להגיע עם נתניהו להסכם שגם יעמוד בו.

ריבים ויריבויות זה לא חדש, העובדה שכל המפלגות בארץ נשלטות על ידי אותם אנשים ששונאים אחד את השני לאורך שנים כן. יש פה פלונטר מסובך מדי, יותר מדי מפלגות עם מנהיגים שיושבים בצרכים אחד של השני כבר שנים.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 18 יולי 2021, 19:00

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 יולי 2021, 21:00

החבר של גלאס רוצה לייקר לנו את המשחקי וידיאו (ושאר המוצרים והשירותים הדיגיטלים שאנחנו צורכים). עוד לא התאוששנו מהעלייה ל 70$, עכשיו אולי גם יהיה 17% מע"מ. תענוג.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 27 יולי 2021, 21:04

מי זה החבר ליברמן? בזכות ליברמן אתה הולך לקנות אננס בלי לקחת משכנתא על מה אתה מדבר. שלא לדבר על זה שכל מחירי הפירות והירקות יקבלו הוזלה משמעותית ומטורפת מה שיוזיל את יוקר המחייה. בחיי ישראלים לא יודעים לפרגן הבן אדם דופק עבודה.

נותן לחרדים אפשרות להמשיך לחיות על המדינה ונותן להם מעון חינם לילדים שלהם אם רק ילכו ללמוד משהו כדי שיהיה להם עתיד
(בדיוק כמו שאמרתי פה לפני איזה חצי שנה שהמטרה של ליברמן היא לא להרוס את החרדים אלא רק לעודד אותם ללמוד ולעשות משהו עם החיים שלהם)
אני לא אזכיר פה מי אמר על ליברמן שהוא אנטישמי כאילו יצא היישר מהמחנה של ליצמן :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 יולי 2021, 21:21

איפפפ הודעה שלמה בלי התייחסות עניינית אחת לנושא, אפילו בסטנדרטים שלך זה חלש. אם הייתי יודע שזה מה שיעורר איזכור השם שלך, הייתי מוותר על הניסוח.

בכל אופן, אני לא אמרתי שליברמן אנטישמי, אני כן אמרתי שהקמפיין של ליברמן ברוסית נגד חרדים היה אנטישמי (בכל מקום אחר בעולם כך היו מתייחסים אליו, אין ספק בכלל) ואני לחלוטין עומד מאחורי זה. לא מבין מה אתה רוצה.
אגב, למרות שאני חושב שלעודד חרדים לצאת לעבוד זה עניין חיובי, הניסיון שלו לבטל את סבסוד המעונות מהיום למחר (לפני שהתערבו השותפים שלו ודחו את זה) ייתכן והייתה יוצרת את האפקט ההפוך ובכל מקרה מלמדת שהאיש פועל בין היתר משנאה או לכל הפחות מציניות פוליטית, בדיוק ההפך ממה שאמרת. אבל אני ממש לא מתכוון לנהל איתך דיון על ליברמן, זו לא הייתה הכוונה וזה לא מעניין.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 27 יולי 2021, 21:38

idan כתב:איפפפ הודעה שלמה בלי התייחסות עניינית אחת לנושא, אפילו בסטנדרטים שלך זה חלש. אם הייתי יודע שזה מה שיעורר איזכור השם שלך, הייתי מוותר על הניסוח.

בכל אופן, אני לא אמרתי שליברמן אנטישמי, אני כן אמרתי שהקמפיין של ליברמן ברוסית נגד חרדים היה אנטישמי (בכל מקום אחר בעולם כך היו מתייחסים אליו, אין ספק בכלל). ואני לחלוטין עומד מאחורי זה. לא מבין מה אתה רוצה.
אגב, למרות שאני חושב שלעודד חרדים לצאת לעבוד זה עניין חיובי, הניסיון שלו לבטל את סבסוד המעונות מהיום למחר (לפני שהתערבו השותפים שלו ודחו את זה) כנראה היה יוצר את האפקט ההפוך ובכל מקרה מלמד שהאיש פועל בין היתר משנאה, בדיוק ההפך ממה שאמרת. אבל אני ממש לא מתכוון לנהל איתך דיון על ליברמן, זו לא הייתה הכוונה וזה לא מעניין.

לא התייחסתי, כי אתה קבעת כעובדה שליברמן רוצה לייקר הדבר היחיד שכן מסתמן זה שליברמן לא יבטל את הפטור ממע'מ. מאיפה הבאת שהוא ייקר את המשחקים והמוצרים הדגיטלים? אם יש לך מקור כזה לא הבאת אותו.

בטח מאיזושהי קבוצה בפייסבוק של ביביסטים בארון :)

ואני גורר אותך לזה כי אתה מעל הביבסטים, חבל.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 יולי 2021, 21:52

לא נראה לי ש"דבר" העובדים בארץ ישראל הוא מקור ביבסטי, אבל שיהיה - https://www.davar1.co.il/323256/

בכל אופן, השימוש החוזר במונח ביביסט מעיד בעיקר עליך ועל התפיסות הפשטניות שלך, זה שאתה לא מודע לכך הופך את הסיפור לאפילו יותר משעשע. כאילו מה אתה, ליברמניסט?
אבל בסדר, אני לא באמת לוקח ברצינות בן אדם שיודע להתווכח על כל דבר ועניין גם בלי לדעת מושגי יסוד פשוטים באותו נושא, או 'ימני' שחושב שדמוקרטיה זה 15 אנשים עם גלימות שהציבור לא בחר ושהוא אינו יכול להדיח שיכולים לקבל כל החלטה לגבי כל נושא, אבל כן מוכרחים להיות מהשמאל או השמאל הפוסט ציוני אחרת זו גרמניה הנאצית. בחייאת, יותר קל להכיל את השטויות שלך שאתה מדבר על משחקי וידיאו, חאלס לנג'ס על פוליטיקה או גאופוליטיקה :)

ואני לא יגיד יותר שאתה חבר של ליברמן, סבבה? סבבה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 27 יולי 2021, 22:16

אני אנסה להסביר לך מה הבעיה במה שאתה אומר. רשות המיסים רוצה לעשות את זה כבר שנים על גבי שנים את המעמ על נטפליקס ועל המוצרים הדגיטלים בשביל הטיפול בגרעון, אם אתה מדמיין לך שביבי שהרס אמהות חד הוריות ונכים ב2003 לא היה ממנה שר אוצר שיעשה בדיוק את המיסים האלה ושזו המצאה של לייברמן. זו ההגדרה של פייק ניוז...

פשוט לא היתה ממשלה מתפקדת אז אי אפשר היה להביא עלינו את המיסים האלה.
https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001313018

זה מה שאתה לא מבין. כל כך חזקה הסלידה שלך מליברמן שאתה פשוט התמוגגת למצוא עליו דבר אחד שעליו אתה יכול להלין.בלי לבדוק בלי עבודת שטח רצינית.
דבר שהוא למטה מהסטנדרט הגבוהה שאני רגיל אליו ממך, אז כמובן התפלאתי.

אם זה חרא? כן, זה חרא. אם זה באשמת ליברמן? LOL לא.

האם פירגנת על דבר אחד טוב שהוא כן עשה? לא כי זה נוגד את הנארטיב הפשטני שאתה מאמין בו.

אתה פשוט נופל פעם אחרי פעם לשטויות הקונספרטיביות של הימין, פעם להסתה של החרדים על ליברמן, פעם להפחדות של ביבי ואתה מרגיע את עצמך בכך שאתה רואה את האמת ואני כבש :)

לי זה פשוט חבל, כי שיקרה מה שאתה רוצה ובגץ יאבדו סמכות זה יפעל גם בצד ההפוך ממשלה שמאלנית פוסט ציונית תוכל לעשות כל מה שעולה על דעתה ולהביא לפה משטר פוסט ציוני מובהק כי לא יהיה מי שיעצור אותה.
,
קרא קצת את קפקא בחייאת.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 27 יולי 2021, 22:42

ג'יזס, אתה פשוט לא מבין, אה? הדיון לא על ליברמן, רק בגלל שאתה ליברמניסט (אוי, האירוניה) ומרגיש צורך להגן עליו הוא הופך לכזה. אני סתם רשמתי בחיוך החבר של גלאס כי אני יודע שאתה מחבב אותו (וכל כך מתחרט על זה עכשיו, אחרי שהצלחתי עוד פעם ליפול לבור שלך), אבל הפואנטה היא היוקר של המשחקים כי אנחנו בפאקינג פורום שעוסק בכך ומן הסתם זה מעניין ורלוונטי כאן לכולם. בסוף יש שר שמאשר או לא מאשר, אבל רוצה להאשים רק את הפקידים? לבריאות, רק חאלס לטרחן על ליברמן, הוא לא מעניין.

ובגץ לא מגן על מיעוטים, הוא מגן רק על על חלק מהם. אבל אתה לא מכיר באמיתות פשוטות כי אין לך מושג וכמובן מצליח לייחס גם את זה לביבי למרות שזה המינוס הכי גדול שלו בעיני, שהוא שמר על בגץ 12 שנה. אגב, אני מציע שתבדוק מה ליברמן אמר על בית המשפט העליון לפני 3-4 שנים לפני שאתה ממשיך לבלבל את המוח - "אנחנו צריכים לבחון מחדש את חוקי היסוד. לבחון את חוק יסוד השפיטה וכבוד האדם וחרותו. לא צריך להיות משפטן צריך שכל ישר. יש במדינה מאזנים לא נכונים. בית המשפט העליון נכנס לתחומים לא לו. הגענו לאבסורד בלתי סביר"

אגב, לא חייבים להגביל את כוחו של בגץ אם זה ממש מדאיג אותך, אפשר פשוט לשנות את שיטת הבחירה. כמובן שאין לך שום טיעון רציונלי למה שופטים שמאלנים יגנו עלינו מהרוב הפוסט ציוני יותר טוב משופטים לא שמאלנים, אבל אתה עדיין תדבוק בטיעון הזה עד המוות, סתם ככה, כי כזה אתה.

ואם ההודעה הבאה שלך לא עוסקת במע"מ למשחקי וידיאו, אל תצפה לתגובה ממני. באמת שאין לי סבלנות יותר לפינג פונג איתך, 90% מהזמן של השיחות שלנו אני עסוק בלהסביר דברים שכבר כתבתי ולהיגרר לויכוחי צד כאילו אני במשחק עולם פתוח של יוביסופט.. זה פשוט מתיש.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 27 יולי 2021, 23:08

idan כתב:ג'יזס, אתה פשוט לא מבין, אה? הדיון לא על ליברמן, רק בגלל שאתה ליברמניסט (אוי, האירוניה) ומרגיש צורך להגן עליו הוא הופך לכזה. אני סתם רשמתי בחיוך החבר של גלאס כי אני יודע שאתה מחבב אותו (וכל כך מתחרט על זה עכשיו, אחרי שהצלחתי עוד פעם ליפול לבור שלך), אבל הפואנטה היא היוקר של המשחקים כי אנחנו בפאקינג פורום שעוסק בכך ומן הסתם זה מעניין ורלוונטי כאן לכולם. בסוף יש שר שמאשר או לא מאשר, אבל רוצה להאשים רק את הפקידים? לבריאות, רק חאלס לטרחן על ליברמן, הוא לא מעניין.

ובגץ לא מגן על מיעוטים, הוא מגן רק על על חלק מהם. אבל אתה לא מכיר באמיתות פשוטות כי אין לך מושג וכמובן מצליח לייחס גם את זה לביבי למרות שזה המינוס הכי גדול שלו בעיני, שהוא שמר על בגץ 12 שנה. אגב, אני מציע שתבדוק מה ליברמן אמר על בית המשפט העליון לפני 3-4 שנים לפני שאתה ממשיך לבלבל את המוח - "אנחנו צריכים לבחון מחדש את חוקי היסוד. לבחון את חוק יסוד השפיטה וכבוד האדם וחרותו. לא צריך להיות משפטן צריך שכל ישר. יש במדינה מאזנים לא נכונים. בית המשפט העליון נכנס לתחומים לא לו. הגענו לאבסורד בלתי סביר"

אגב, לא חייבים להגביל את כוחו של בגץ אם זה ממש מדאיג אותך, אפשר פשוט לשנות את שיטת הבחירה. כמובן שאין לך שום טיעון רציונלי למה שופטים שמאלנים יגנו עלינו מהרוב הפוסט ציוני יותר טוב משופטים לא שמאלנים, אבל אתה עדיין תדבוק בטיעון הזה עד המוות, סתם ככה, כי כזה אתה.

ואם ההודעה הבאה שלך לא עוסקת במע"מ למשחקי וידיאו, אל תצפה לתגובה ממני. באמת שאין לי סבלנות יותר לפינג פונג איתך, 90% מהזמן של השיחות שלנו אני עסוק בלהסביר דברים שכבר כתבתי ולהיגרר לויכוחי צד כאילו אני במשחק עולם פתוח של יוביסופט.. זה פשוט מתיש.

יש לי רק דבר אחד לענות לכל זה, תרצה לענות זה עניין שלך לא תרצה לענות גם עניין שלך, גם ככה דחיתי סרט עם חברה שלי, בשביל לדסקס איתך ובסוף אתה רק נותן בדיון חצי כוח? גיז'ס.

, אתה בא לפורום בשביל לשמוע דעות שונות משלך ולהתייחס בכבוד למי שחושב אחרת או שאתה בא להשמיע את דעתך ואחרי שהשמעת אותה אתה סותם את הדיון ואפשרות להגיב לך.

אני אמרתי שהמס חרא ואין דרך לייפיף את זה זה חרא.

כשתרצה לנהל דיון אמיתי ולהבין למה אני, שאני מזכיר לך שאני ימני מזרחי, אני לא מהאליטה, ולא קרוב להיות מהאליטה ואני לא קרוב לבגץ בהשקפות שלי כשתרצה לעכל ולהבין מה גורם לבחור כמוני בכל זאת להגיד שבגץ הם הכרח במדינה אתה תבין שלאחד כמוני יש רק שיקולים עניינים, שהרי אני לא מהשבט של רוב יושבי בגץ. אבל כדי לנהל דיון
כזה אתה תצטרך להשתחרר מהקונספרציות וזה כנראה יקח זמן. אולי נוכל לנהל את הדיון הזה עוד 5 שנים :)

אתה חי בסרט שאתה מביא פה איזה שהם טיעונים רציונלים, אתה סהכ מתאמץ לעטוף את הטיעונים הרגשיים הימנים שלך בטיעונים שנשמעים רציונלים כביכול אבל קל לראות את האג'נדה ממטר :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יולי 2021, 07:42

עידן, לא מבין מה הבעייה שלך, הוא ענה לך לגבי ליברמן והאם זו אשמתו וכתב:
״LOL לא״
איזו תשובה רצית? :)
להתווכח עם גלאס פה זה חסר כל תועלת, הוא ידבר על דברים שהוא לא מבין בהם בשום צורה כאילו הוא כתב על זה 12 ספרים כבר, בבטחון מלא ומבלי להשאיר שום מקום לספק - הוא תמיד צודק, ודואג לחלשים, ומזרחי שאינו מהאליטה, וזו איכשהו תגובה רצינית בעיניו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 יולי 2021, 08:14

שני ביבסטים נכנסו לבר.... :) חחחח תמשיכו לנסות להתנגח בי 2 על 1 ולעשות טוב לאגו שלי -:) העיקר שאתם משתדלים.
herd mentality על קצה המזלג.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 45 אורחים