נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי sharonbn » 01 ספטמבר 2021, 10:02

DrKeo כתב:האחד לא קשור לשני. אפשר להחליט להשאר, אפשר לצאת, זה כבר דיון אחר. אבל אם לצאת, לא ככה, ממש לא ככה.

זה נכון מאד שאילו שני נושאים שונים. אני העליתי את הנושא רק כדי שתהיה תמונה מאוזנת של ההערכה של הנשיא.

Laskin כתב:1. נכון, כנראה שההתמוטטות של הצבא שם הייתה בלתי נמנעת, אבל צריך לזכור ששנה וחצי לא מת שם חייל אמריקאי אחד (מאז ינואר 2020 אם אני לא טועה), המצב ממש התייצב שם ולא היה צריך למהר לברוח משם ולהשאיר את כל האמלח המטורף בידי ארגון טרור רצחני, היה ניתן לעשות את זה אחרת לגמרי. ממש הפוך.

2. אני גם חושב שהיה צריך לצאת משם לפני שנים ואולי בכלל לא להכנס מלכתחילה, אלא פשוט לתקוף כשהם מרימים את הראש, או לבצע מבצע ולעוף משם תוך כמה חודשים.

3. ההחלטה של ביידן לא אמיצה, הוא סה״כ יישם מה שהיה קורה בכל מקרה ומה שכבר התחיל ונקבע על ידי טראמפ, הבעייה היא, שוב - הדרך. ממשל ביידן פישל וממשיך לפשל גם כעת, כל ההערכות של ביידן לגבי היציאה שהוא דיבר עליהן רק לפני חודש וחצי - התבררו כשגויות, לא היה צריך להיות גאון גדול כדי לדעת את זה, וזה עולה בחיי אדם שהיה ניתן להוציא משם ולהציל, וכל עניין הציוד שנשאר שם וכל המודיעין שהגיע לידי הטליבאן - הוא כתוצאה מהנאיביות והטמטום של ביידן, שחשב ואמר זאת במסיבת עיתונאים במפורש - שהצבא האפגני לא יתמוטט מול הטליבאן, שהם חזקים בהרבה וכו׳.

1. האמלח המטורף לא הושאר ע"י הצבא האמריקאי. הרוב המוחלט של האמלח שנפל לידי הטליבאן הוא החימוש שהועבר לרשות הצבא האפגאני ונפל/הועבר לידי הטליבאן כשזה התמוטט. כאילו, היה נסיון אותנטי של הצבא האמריקאי לבנות כח צבאי שיישאר אחריו וזה כמובן כלל חימוש. ככה שהגורם ל"האמלח המטורף" זו ההתמוטטות.
לגבי ההתיצבות שציינת, צריך לבדוק ולהעריך את זה. למשל, איך הייתה אמורה ההתיצבות לשנות במשהו את התוצאה אם אנחנו מסכימים שההתמוטטות של הממשל האפגאני היתה בלתי נמנעת.

2. יופי אז אנחנו מסכימים שברמה האסטרטגית ההחלטה לצאת מאפגניסטן היתה נכונה. וצריך לתת קרדיט לביידן על זה. אני הסכמתי שברמה הביצועית זה כשלון גדול ועוד נראה את הריקושטים של זה בשנים הבאות.

3. ההערכות של ביידן? מה הוא, גנרל בצבא? קצין מודיעין? הוא נסמך על ההערכות של המטכ"ל שלו. ברור הרי שזה הגוף שתכנן את היציאה. ולפי העדויות מהקצינים, ההתמוטטות היתה הפתעה גם בשבילם. כאילו הטענה שלך היא מה, שטראמפ ידע על ההתמוטטות וביידן לא? שטראמפ היה מורה על יציאה בצורה אחרת??

4. אם כבר הזכרנו את טראמפ, קראתי שהיה ערוץ הדברות בין ממשל טראמפ לטליבאן והיו סיכומים שנעשו שם בלי שהתיעצו עם הממשלה האפגנית - יכול להיות אולי שזה לפחות יצר חלק מהבעיה? יכול להיות שפה היה שיקול מוטעה?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 ספטמבר 2021, 10:32

1. נשיא אפגניסטן ברח כבר ב-15 לאוגוסט מהמדינה, היו להם שבועיים להבין שכל זה הולך לטליבאן, יכלו לעשות הרבה מאוד ואפילו לבטל ולהאריך את השהות עד שכל או רוב האמל״ח, המחשבים, המודיעין והסייענים יפונו למקום בטוח.
במקום זה ביידן לקח החלטה - ואמר ״פאק איט״.

2. לא, בתורה הזו לא צריך להגיד לא כל הכבוד, אלא ״פישלת, טמבל״. אם אני למשל (סתם דוגמא בנאלית כי אין לי כח להיות יצירתי כרגע) חושב שצריך לבנות חומה כדי להגן על המדינה שלי, אבל המדינה בונה אותה בגובה חצי מטר - אז להגיד כל הכבוד או לתת בראש לאדיוט שחשב שזה טוב ובזבז הון?

3. לפי הידיעות התכנית לצאת כך הייתה של הממשל ולא של הצבא. ההערכות שביידן הביא ודיבר עליהן היו של הממשל ובניגוד להרבה מאוד גורמים שכן דיברו מאז על המהלך המטומטם, חלקם כבר פוטרו מהצבא. יש פוליטיזציה של הצבא וזה לא בדיוק דבר חדש.
וכן, הטענה שלי היא שטראמפ היה יותר כנראה בצורה אחרת, ואם לא - הוא כבר היה ״מודח״ על ידי הדמוקרטים לפני שבוע, אין אפילו ספק קטן.

4. דיברו עם הטליבאן גם אז, וגם בתקופת בוש ואובמה, וגם מדברים איתם כעת, זה לא חדש ודומה לשיחות שלנו עם חמאס. השאלה היא רק אם סומכים על המילה כפי שביידן בבירור עושה או שלא, ולוקחים משנה זהירות ומקימים תכנית ב׳ למקרה ש.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 ספטמבר 2021, 11:47

לא מבין מה הבעיה. המשימה היתה לצאת מאפגניסטן. הם יצאו מאפגניסטן. כל השאר לא עניינה של ארה״ב יותר.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 01 ספטמבר 2021, 12:31

InterAl כתב:לא מבין מה הבעיה. המשימה היתה לצאת מאפגניסטן. הם יצאו מאפגניסטן. כל השאר לא עניינה של ארה״ב יותר.

כמה מאות אזרחים אמריקאים שנשארו מאחור זה מאוד עניינה של ארה"ב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 01 ספטמבר 2021, 14:04

פחות ממיליונית מאוכלוסיית ארה"ב. נשמע אכזרי, אבל בטל בשישים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 ספטמבר 2021, 14:13

קרטר נפל עם 50 אזרחים באיראן...
ופה זה לגמרי משהו שניתן היה למנוע, זה העניין. פשוט יציאה מהגרועות בהיסטוריה. עדיין נחשב יציאה? ברור. אבל הוא מקבל ציון 2/10 וגם זה רק אם אתה דמוקרט, וזה כתם על כהונתו.
ובא נראה, ברור שזה עניין של זמן, והנשק והמודיעין הזה ישמש לפעולות טרור בכל העולם. גם את זה עדיין ניתן למנוע אם יפציצו את המחסנים, ההאנגרים ושדות התעופה הללו, ועכשיו תגידו שזה להתחיל מלחמה, ואני אומר - נכון, ואם היו לוקחים עוד כמה שבועות או חודשים כדי להוציא את זה משם - זה היה יכול להמנע.
תעברו על הרשימה הזו שוב... כמות מטורפת של אמל"ח איכותי. וגם תראו בטוויטר שיש להם טייסים, ואיזה שימוש הם כבר הספיקו לעשות במסוקים.
הם פשוט קיבלו את כל מה שהיו רק חולמים עליו בשנת 2001, במתנה מביידן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 ספטמבר 2021, 14:31

idan כתב:
InterAl כתב:לא מבין מה הבעיה. המשימה היתה לצאת מאפגניסטן. הם יצאו מאפגניסטן. כל השאר לא עניינה של ארה״ב יותר.

כמה מאות אזרחים אמריקאים שנשארו מאחור זה מאוד עניינה של ארה"ב.

לא הבנת כבר את הראש של אינטר? גם אם ישחטו את כל אפגניסטן זה לא משנה כי המטרה של ארה״ב הייתה לצאת, היא יצאה, אז המטרה הושגה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 ספטמבר 2021, 20:03

חחחח החלטה אמיצה של ביידן? שרון לך תעשה סטנד אפ, טראמפ הוא היחיד שמגיע לו הקרדיט על היציאה מאפגניסטן.
מספר ההרוגים האמריקאים באפגניסטן התקרב כבר בצעדי ענק למספר ההרוגים ב11 בספטמבר היה חייב לצאת מהמקום הנידח הזה.

ותרשו לי לא לדאוג מרועי הכבשים האלה, האפגנים שלא ראו חשמל בחייהם מעולם לא גלשו באינטרנט ובקיצור, אנשים מהרמה הירודה ביותר, האפגנים זה שבטים שעכשיו ילחמו אחד בשני ושיוציאו את הנשקים אחד על השני לא אמור לעניין את התחת של אמריקה.

היציאה גרועה בעיקר בגלל עניין האזרחים האמריקאים שהוזכרו פשוט כתם ענק לביידן הבעיה שרוב האמריקאים יותר חשוב להם עכשיו להסית נגד ישראל וטראמפ ולחשוב איך מחזירים את אמריקה לאינדיאנים במקום לזכור לביידן וליורשת שלו את כשלונם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 נובמבר 2021, 09:27

סתם עדכונים מארה״ב - ביידן כושל במיוחד, הApproval Ratings שלו נמוכים כל כך שאין הרבה ספק שהוא סוס מת לחלוטין, נמוכים יותר משל טראמפ בשיא הקורונה… ועכשיו יש כמה מדינות שבחרו מושל, ולמשל בוירג׳יניה הרפובליקנים ניצחו, אחרי שרק שנה שעברה ביידן זכה שם בהפרש גדול מאוד, ואפילו בניו ג׳רזי יש כרגע מירוץ צמוד בין המועמד הרפובליקני למושל הדמוקרטי, כשהרפובליקני מוביל כעת בכמה מאות קולות בלבד.
בשנה הבאה יהיו בחירות אמצע הקדנציה ואם זה ימשיך בקו הזה - ארה״ב צפויה להפוך ל״אדומה״ במיוחד, מה שאומר שבשנתיים האחרונות של ביידן כנשיא הוא לא יוכל לעשות שום דבר.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 03 נובמבר 2021, 12:33, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 03 נובמבר 2021, 10:46

ה-approval של טראמפ היה נמוך יותר בשנה הראשונה, לפחות ע״פ גאלופ.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 נובמבר 2021, 13:05

כן לפי כאלים היו לטראמפ כמה נקודות שפל נמוכות יותר אבל אפילו בקורונה היו לו רגעים הרבה יותר טובים וזה מפתיע, כי זה פאקינג ג׳ו ביידן, הוא לא היה צריך לעשות כלום והוא היה מצליח הרבה יותר מהבחינה הזו, כמעט כל מה שעשה - היה אסון וכניעה לקיצונים במפלגה שלו, הוא נבחר על הטיקט של ה״למל״מ״ והיה אמור להלחם או לכל הפחות להרגיע את החבר׳ה של ברני סאנדרס… ומעבר לכך הוא מביך מאוד.
זה מדהים שהוא נמצא בכלל איכשהו קרוב לנתונים שטראמפ ראה מהציבור.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2021, 20:18

אני כל כך שמח שהפופלאריות של ביידן בירידה כזו, הבן אדם לא מעניין אותו איראן לא מעניין אותו כלום..חוץ מלעשות שרירים מול הסינים הוא לא עושה כלום.
מגיע לאמריקאים האלה, האשימו את טראמפ בקורונה כאילו הוא הביא אותה, כאילו זו אשמתו בכלל ועכשיו הם רואים שגם ביידן לא יכול לעשות כלום נגד הנגיף אז הפופלאריות שלו עפה מהחלון.

יאללה טראמפ ב2024!

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 נובמבר 2021, 12:44

מאז שכתבתי את זה הפופולריות שלו ירדה עוד הרבה
אבל טראמפ ממש לא בחירה טובה, 90% שזה יהיה רון דה סנטיס, מושל פלורידה, אבל מן הסתם הרבה יכול לקרות עד אז… מה שחשוב עכשיו זה בחירות אמצע הקדנציה של 2022

אגב, אתמול חבר המושבעים זיכה את קייל ריטנהאוס שירה ב-3 חלאות שתקפו אותו באחת ההפגנות של BLM בשנה שעברה, והרג 2 מהם, לגמרי מתוך הגנה עצמית, דבר שהיה ברור לגמרי לכל מי שראה את הסרטונים אבל בגלל האקלים הפוליטי בכל זאת העמידו אותו למשפט והוציאו את דיבתו בכל מקום.
זה כמובן לא עצר מהתקשורת לעשות דאבל דאון על הנראטיב של ה״גזען ירה במפגיני BLM״, גם לא העובדה שאלו שירה בהם היו באמת זבלים, אבל יותר סקסי להגיד שהוא היה גזען/לאומן, טענה שאין לה שום סימוכין או הוכחות או אפילו סברות בשום צורה, ולא לחשוף את זהותם של התוקפים שלו, כולם לבנים כמובן, כדי לייצר אווירה של מהומות אם הוא יוצא זכאי מכל חמשת האישומים - מה שאכן קרה.

קייל יכול, ובסבירות מאוד גבוהה גם יעשה זאת - לתבוע את האמ-אמא של גופי תקשורת, פוליטיקאים וסלבריטאים רבים על הוצאת דיבה, וגם את ג׳ו ביידן שבעצמו רמז ושיתף תמונה של קייל בזמנו, תחת הכיתוב של גזענות לבנה ולאומנות ושאר שקרים. וזה כאמור ממשיך גם עכשיו, יש אמנם כמה מעטים שחזרו בהם אבל הרוב המוחלט ממשיכים ומאשימים את ״המערכת״ בגזענות, למרות שלכל אורך המשפט הקייס של התובע היה הזוי ומנותק מהמציאות.
אפילו אצלנו בארץ חייבים להעתיק את הנראטיב של CNN ושות׳
קבצים מצורפים
0D4527B4-1F76-4B39-82A6-1608863E4E85.jpeg
0D4527B4-1F76-4B39-82A6-1608863E4E85.jpeg (422.49 KiB) נצפה 2138 פעמים

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 21 נובמבר 2021, 00:38

אני בטוח שטראמפ ינצח בלי למצמץ את רון דה סנטיס, השאלה היא בכלל אם טראמפ באמת רציני אם הקטע של 2024 או לא, ורק טראמפ ואלוהים יודעים כרגע את התשובה לשאלה הזו. :) אם טראמפ לא מתחרה באמת ב2024 אז הוא מגיש לרון דה סנטיס את הניצחון על מגש כי הוא די בחור טוב דה סנטיס הזה, פשוט לא ברמה של טראמפ.

על המקרה של קייל... לא ידעתי על המקרה הזה אבל וואו..אני לא יודע מה יותר מפתיע אותי, שפוליטיקאים אשכרה לכלכו על אדם שהגן על עצמו והוכח חד משמעית שהוא הגן על עצמו ללא עוררין או שיותר מפתיע אותי שהוא זוכה מאשמה באמריקה הנוכחית.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 נובמבר 2021, 10:12

אתה טועה לגבי רון נגד דונלד, אבל אין טעם להתווכח על זה, אתה תראה את זה בסבירות די גבוהה בפריימריז אם טראמפ יחליט ללכת על זה, אבל להערכתי - הוא לא. הספיק לו הפסד אחד כדי לטעון שגם אם ינצח בעשרות אחוזים יגנבו לו את הנשיאות, ובכך הוא יצא מזה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 פברואר 2022, 00:27

אז מה… מלחמה?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2022, 10:36

מהמר שלא, ממה שהבנתי אין תמיכה של העם הרוסי במלחמה כזו, אפילו לתותח על כמו פוטין יהיה חשוב לקבל תמיכה מהעם.
כנראה פשוט רוצה לשחק שחמט עם ביידן.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 22 פברואר 2022, 16:01

אני לא מתיימר להבין את תהליך קבלת ההחלטות במזרח אירופה בכלל ושל פוטין בפרט. החברים הרוסים לעבודה אומרים לי שפוטין שולט באמצעי התקשורת ברוסיה ויכול להפיץ את הנרטיב שהוא מעונין בו. חוץ מזה הם אומרים לי שלא ממש אכפת לו מדעת הקהל בבית.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 22 פברואר 2022, 16:58

אין כל כך מה להגיד על מה שהחברים שלך אומרים, כי הרוסים שאני מכיר אומרים משהו אחר והם לא פחות רוסים מהחברים שלך :) שורה תחתונה לשנינו אין גישה ישירה להלך המחשבה הרוסי ואנחנו מסתמכים על מה שאחרים אומרים.. מה שאני כן יכול להגיד שאני מתקשה להאמין שיש מנהיג שלא איכפת לו מה חושבים בבית, לא הגיוני לי בכלל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 פברואר 2022, 17:28

פוטין בייסיקלי דיקטטור, אני בספק כמה זה מעניין אותו. חוץ מזה מהלכי כוח בדרך כלל נתפסים חיובים בעין הרוסית, אם פוטין ״יצא גבר״ מול המערב זה רק יחזק את התמיכה בו, לא יחליש. העניין הוא שאני די בספק שלבאיידן יש את הביצים לצאת למלחמה אם פוטין יחליט למחוץ את האוקראינים. כבר ראינו איך אובמה נתן את אוקריאנה וגרוזיה לפוטין על מגש כסף.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 פברואר 2022, 09:18

זה העניין, פוטין יוצא גבר מול ביידן על default רק מעצם זה שהוא פוטין וביידן הוא ביידן והביצים היחידות שיש לביידן הן אלה שבחביתה שלו.
ובמצב הזה פוטין לא צריך לדעתי לעשות כלום חוץ מאיזה "Show " של יעני פלישה בשביל לקבל את ההישגים שהוא רוצה מול NATO.

וביידן מנסה לעשות מזה דרמה של "מלחמה" כדי שהוא יוכל אחר כך להראות איזה גבר הוא מול פוטין ואיזה מלחמה גדולה הוא הצליח למנוע ואיזה נשיא טוב הוא, לא הולך לו לביידן כי כולם רואים שאין לו אנרגיה לכלום, אני אהיה מופתע אם הוא קושר לעצמו את השרוכים בבוקר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 פברואר 2022, 08:16

אין פה שום דרמה, יש פה מלחמה, וביידן לא יכול למנוע אותה כי הוא לא יכול למנוע כלום. דווקא גרמניה לכאורה גידלה ביצים אבל אני לא סומך על הגרמנים בשום דבר לטווח ארוך.
מקווה שלא יהיה אסון גדול אבל לצערי נראה לי שזה הכיוון.

מה אתם אומרים? IGN, גיימספוט ושות׳ יצאו בגינויים כלפי רוסיה ויפתחו קמפיין תרומות, או שהאוקראינים לא מספיק כהים כדי לאותת שאכפת להם?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 פברואר 2022, 09:36

איזו מלחמה? זה מבצע צבאי פוטין מגן על אזרחים שלו. מלחמה זה אם מדינות אירופה יתחילו להילחם ולהתערב.
ביידן מנסה לזרוע קצת רוסופוביה בשביל רווח פולטי זה כל מה שיש פה.
שלא לדבר על זה שלא בדיוק אמור לכאוב לנו על האוקראינים האלה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 24 פברואר 2022, 09:58

המלחמה התחילה. המלחמה היא בין רוסיה ואוקראינה, לא רוסיה ושאר אירופה. (כרגע).
אז כנראה שפוטין לא באמת אכפת לו מדעת הקהל ברוסיה (שלא שיש לנו מושג מה היא בכלל, תלוי אם שואלים חברים של מי :P )
נערך לאחרונה על ידי sharonbn ב 24 פברואר 2022, 10:01, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 פברואר 2022, 09:59

שוב, לא מלחמה אלא מבצע צבאי. בישראל עושים מכל מבצע צבאי "מלחמה" איזה דרמה. קרא לזה מלחמה כשתראה את הגרמנים הצבועים האלה מזיזים את התחת שלהם בשביל מישהו אחר.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים