נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הפוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 24 פברואר 2022, 16:35

אני משער שבדרך העילגת שלו טראמפ מנסה להגיד שפוטין evil genius ושבמשמרת שלו זה לא היה קורה?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 פברואר 2022, 16:36

Laskin כתב:סטפן קינג כתב בטוויטר שלו לפני יומיים שפוטין לא יעז לעשות כלום, כי זה לא כמו הימים שטראמפ היה בשלטון!
זו התגובה הכי טובה שמצאתי שם, לטמטום שלו:

אבל הוא לא כתב שם שפוטין "לא יעז לעשות כלום", הוא כתב שפוטין עשה "טעות חישוב רצינית".
אם זו טעות חישוב או לא טעות חישוב נגלה כשהכל יגמר, אבל בינתיים מדד ה-MOEX הרוסי התרסק בכמעט 50% תוך כמה שעות. כלומר הבנאדם מחק בתוך שעות 5 שנים של צמיחה של הבורסה הרוסית - משהו שאפילו הפאניקה בימים הראשונים של הקורונה לא הצליחה לעשות.
מדדים אחרים בעולם גם נפלו היום, אבל באחוזים בודדים לכל היותר, ככה שזו בעיקר הכלכלה הרוסית שמתרסקת עכשיו. הרובל בשפל היסטורי, הריבית שהם צריכים לשלם על האג"ח שלהם קפצה לשמיים (יותר מונצואלה ופקיסטן), וכל זה עוד לפני שהטילו סנקציות באמת. יכול להיות שפוטין לקח את כל המספרים האלו בחשבון (ואולי אפילו עשה שורט על השוק הביתי שלו), אבל במידה ולא אז נראה לי ש"טעות חישוב רצינית" זו בהחלט הטרמינולוגיה המתאימה כאן.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 פברואר 2022, 16:37

DrKeo כתב:אני משער שבדרך העילגת שלו טראמפ מנסה להגיד שפוטין evil genius ושבמשמרת שלו זה לא היה קורה?

זה בדיוק זה, הוא פשוט לא יכול להכחיש שפוטין אלפא.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 24 פברואר 2022, 16:40

הוא אומר במפורש שארה״ב יכולה להשתמש בטקטיקה של פוטין בגבול הדרומי שלה...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 פברואר 2022, 16:55

InterAl כתב:I went in yesterday and there was a television screen, and I said, ‘This is genius.’ Putin declares a big portion of the Ukraine—of Ukraine. Putin declares it as independent. Oh, that’s wonderful. So, Putin is now saying, ‘It’s independent,’ a large section of Ukraine. I said, ‘How smart is that?’ And he’s gonna go in and be a peacekeeper. That’s the strongest peace force. We could use that on our southern border. That’s the strongest peace force I’ve ever seen. There were more army tanks than I’ve ever seen. They’re gonna keep peace all right. No, but think of it. Here’s a guy who’s very savvy, I know him very well. Very, very well.

מצטער, הוא הזוי. וכן, מייד אח״כ הוא גם אומר שזה לעולם לא היה קורה במשמרת שלו. מה שמעצים אפילו יותר את ההזייה של הציטוט למעלה.

כן, טראמפ אכן "הזוי" ואין מה להתנצל על זה, הוא חתיכת יצור, ממש דמות שהיא כמעט קריקטורה.
אבל אפשר עדיין להבין מתי הוא ציני ומתי לא. למשל כשאמר כאן כמו שציטטת:
They’re gonna keep peace all right
זה נאמר באותה מידת רצינות כשאמר
We could use that on our southern border

בעצם כל הקטע שציטטת עד
No, but think of it
הוא פשוט במוד של "טראמפ המגזים בכוונה פי מליון" שכולנו כבר מכירים, אבל אוהבים מאוד "לא להבין" אותו בכוונה בתקשורת.
וכל זאת שוב - לא שולל את זה שהוא מתבטא כמו מטומטם.
הוא אחד האנשים שעושה את העבודה הכי קלה שבעולם ליריבים שלו, ובכלל למי שמחפש לבקר אותו, בהיסטוריה של האנשים המפורסמים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 פברואר 2022, 17:08

SWYM - המצב הכלכלי לא מעניין את פוטין, אני באמת מאמין בזה.
הוא פשוט ישתמש בסנקציות האלה כדי להתחיל עוד מלחמה או לפחות לאיים לעשות זאת, וכולם יקחו אותו ברצינות כי הוא פאקינג עושה את זה.
אני באמת מאמין שאנחנו שם. ושזה לא יגיע לשם כי הסנקציות יוסרו במהרה.

אנחנו עכשיו בשלב שאנחנו מתפללים שיש אמת לשמועות על מצבו הבריאותי, שזה יקרה כמה שיותר מהר למרות שלא מגיע לו, ושמי שיגיע אחריו לפחות יהיה קצת פחות נוראי.
או למנהיג ממש חזק במערב, שיסחוף אחריו את כולם, אבל זה כן אומר מלחמה מטורפת כנראה.
אה, כמובן שאפשר גם לקוות שתהיה הפיכה ברוסיה, סוג של מהומות ענק עם המון שירצח את פוטין כמו בסיוטים הכי גדולים שלו, אבל אני לא בטוח שהעם הרוסי מסוגל לזה כיום, עם האמצעים של פוטין לדכא כל תחילה של דבר כזה.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 פברואר 2022, 18:04

הקשבתי לראיון הזה של טראמפ (https://www.iheart.com/podcast/1119-tra ... -93260490/) וצריך להיות מסובב לחלוטין בשביל לטעון שמובעת שם תמיכה בפוטין.
אנחנו כבר 7 שנים לתוך הדפוס הזה של לקחת אמירות ציניות של טראמפ ולהדהד אותן משל היו תהומיות ברציניותם ובמנותק לחלוטין מההקשר ומהטון של הדברים. אפשר למצוא הרבה הטיות לשורש ה.ז.ה. אבל הן מתארות את מי שלא מפסיק לגמוע את התוצרים של התעמולה הזו לא פחות משהן מתארות את טרמאפ עצמו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 פברואר 2022, 20:24

שניהם הזויים ;)
וכן, מדובר ממש בהנדסת תודעה, כשקיבלתי את ההתראה מYNET היה כתוב בה ״טראמפ: פוטין גאון״ והיה לי ברור עוד לפני שנכנסתי שמוציאים את דבריו מהקשרם. גם לכתוב את זה ולשמוע את זה - זה פשוט לא אותו דבר, אבל כאמור טראמפ כבר היה אמור לדעת אחרי חודשים בודדים מרגע שנכנס למירוץ הנשיאותי שיעשו לו את זה, אז אני לא מבין למה לעשות למתנגדים שלו חיים כל כך קלים… והוא בכל זאת ממשיך עם זה, שש שנים אחר כך.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 24 פברואר 2022, 21:40

חצי מהתעמולה שלו ב2016 היתה סביב ההתנהלות הנכלולית הזו של התקשורת וזה שירת אותו מצוין.
בכל מקרה, אנחנו כאן בלבנט והם שם רחוק מעבר להרי האופל והסמבטיון. לא מבין למה כלי התקשורת שלנו מרגישים צורך לקחת חלק בקשקוש המלוכלך הזה.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 25 פברואר 2022, 17:51

כרגע לפי הדיווחים הרוסים בדרך לכבוש לחלוטין את אוקראינה תוך ימים ספורים, כצפוי.
אולי ישארו עוד כיסי התנגדות ומלחמת גרילה פה ושם, אבל זה כנראה לא יהיה משהו רציני.
מה שמדאיג זה ההשלכות. אחרי שהמערב לא עשה יותר מדי ואפילו הסנקציות הכלכליות שהטיל לא היו מקיפות כמו שטענו בהתחלה, הרוסים ובעיקר הסינים יפתחו עיניים וישאפו עוד יותר לשנות את הסדר העולמי.
אמריקה לא מעוניינת יותר להיות השוטרת של העולם (לטוב ולרע), ואלו התוצאות.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 פברואר 2022, 11:59

אנחנו נראה בימים הקרובים אבל אני לא בטוח אם זה תיאור מדויק של המצב.
רוסיה היא לא ארה״ב והצבא שלה חלש וכחוש בהרבה. אוקראינה היא גם לא עיראק. זו מדינת ענק, מאוכלסת לאורך ולרוחב, עם תעשיה כבדה, כולל תעשיית נשק מפותחת יחסית וצבא, שאולי קטן משמעותית מזה הרוסי אבל פונקציונלי.
גם לא דומה התקפה להגנה.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 26 פברואר 2022, 12:08

כן, הדיווחים החל מאתמול בלילה הרבה יותר אופטימיים.
נקווה שיחזיקו מעמד כמה שיותר מול הרוסים וישחקו אותם.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 פברואר 2022, 13:26

חייב לומר שאני לא מבין את הלך המחשבה של "עכשיו סין תעשה מה שבא לה" מי שחושב שביידן הולך לישון בעמידה מול סין, תהיה לו הפתעה, ביידן לא משהו, אבל בעניין של סין הוא רואה את המצב בדיוק כמו טראמפ.

אוקראינה לא מעניינת אותו.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 פברואר 2022, 16:14

עוד כמה בדיחות שרצות ברשת, כי למה לא לצחוק מצרות של אחרים

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 פברואר 2022, 16:15

אחרון חביב

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 פברואר 2022, 13:04

זלנסקי כזה סקראב הוא היה צריך להוריד את הנשק מתי שפוטין אמר לו, עכשיו אנחנו צריכים לסדר לו את הפיתרון הדיפלומטי.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 מרץ 2022, 15:45

glass man כתב:זלנסקי כזה סקראב הוא היה צריך להוריד את הנשק מתי שפוטין אמר לו, עכשיו אנחנו צריכים לסדר לו את הפיתרון הדיפלומטי.

לא כל מה שחושבים אומרים, ולא כל מה שאומרים כותבים, ולא כל מה שכותבים מפרסמים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 01 מרץ 2022, 18:24

glass man כתב:זלנסקי כזה סקראב הוא היה צריך להוריד את הנשק מתי שפוטין אמר לו, עכשיו אנחנו צריכים לסדר לו את הפיתרון הדיפלומטי.

מי זה אנחנו? הבקשה מישראל לתווך בסכסוך זה היה סתם שלח לחמך על פני המים. אף אחד לא ממש מצפה מישראל משהו.
אם "אנחנו" זה העולם המערבי אז שם זלנסקי משקיע את כל האנרגיה שלו ובצדק. בימים האחרונים הוא עושה בליץ של טלפונים לכל מנהיגי המערב ובינתיים, לפי התקשורת, זה די הולך לו. מדינות אירופה מחמירות את הסנקציות, גרמניה אפילו הגדילה את התקציב בטחון שלה.
זלנסקי בינתיים מתברר כ"גיבור" של הסכסוך הזה. ממש כמו דוד וגולית.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 מרץ 2022, 18:35

bozeman כתב:

אני מניח שזה סוג של גלאס, go home you're drunk :lol: אבל באמת ובתמים לא ברור לי למה אנחנו צריכים להעריך את זלנסקי, אולי אני טועה.
שרון: כן, להוציא את רוסיה מהארוויזיון, ממש סנקציה שתזכר לדורות.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 01 מרץ 2022, 19:00

מתחילים לנתק את הבנקים הרוסיים מswift

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 01 מרץ 2022, 21:04

Laskin כתב:SWYM - המצב הכלכלי לא מעניין את פוטין, אני באמת מאמין בזה.
הוא פשוט ישתמש בסנקציות האלה כדי להתחיל עוד מלחמה או לפחות לאיים לעשות זאת, וכולם יקחו אותו ברצינות כי הוא פאקינג עושה את זה.
אני באמת מאמין שאנחנו שם. ושזה לא יגיע לשם כי הסנקציות יוסרו במהרה.

אנחנו עכשיו בשלב שאנחנו מתפללים שיש אמת לשמועות על מצבו הבריאותי, שזה יקרה כמה שיותר מהר למרות שלא מגיע לו, ושמי שיגיע אחריו לפחות יהיה קצת פחות נוראי.
או למנהיג ממש חזק במערב, שיסחוף אחריו את כולם, אבל זה כן אומר מלחמה מטורפת כנראה.
אה, כמובן שאפשר גם לקוות שתהיה הפיכה ברוסיה, סוג של מהומות ענק עם המון שירצח את פוטין כמו בסיוטים הכי גדולים שלו, אבל אני לא בטוח שהעם הרוסי מסוגל לזה כיום, עם האמצעים של פוטין לדכא כל תחילה של דבר כזה.

המצב הכלכלי בסופו של דבר מעניין גם את האוכלוסיה (שאכן יכולה להוביל להתקוממות עממית, אם קו מסוים יחצה), וגם את האוליגרכים שתומכים בפוטין.
שים לב מה קרה מאז תחילת הפלישה: הרובל התרסק ב25% מול הדולר, והרוסים לא מעזים לפתוח את הבורסה מחדש אחרי הקריסה שלה בחמישי שעבר - כי אז היא תמשיך בצניחה חופשית. במקביל, נכסים בשווי עשרות מיליארדי דולרים של האוליגרכים הרוסים (שכבר דיממו כסף בחודשים האחרונים) ושל פוטין עצמו הוקפאו במדינות המערב, ועכשיו גם המערכת הבנקאית ברוסיה מתחילה לעבור ניתוק מהעולם.
בצד השני יש אוליגרכים שלא התסדרו עם פוטין ונאצלו לברוח למערב, וזו עכשיו שעה טובה מבחינתם לפתוח חזית (או לפחות לממן אחת), ולצידם יש האקרים אנונימיים יותר ופחות שעוזרים לסדוק את חומת הפרופגנדה שפוטין מפעיל כלפי האזרחים שלו.

האם כל זה יעזור מול פוטין? יכול מאד להיות, כי הרוסים פחות סומכים על הממשלה שלהם מאשר הסינים - ואם תבדוק עכשיו מה האפליקציות הכי פופולאריות בחנויות של גוגל ואפל אתה תגלה שחצי מהן זה תוכנות VPN למיניהן. אבל בשורה התחתונה זו מלחמה שמתקיימת עכשיו בשתי חזיתות, והשאלה היא מה יתרסק קודם: ההתנגדות הפיזית, או הכלכלה והפרופגנדה הרוסית.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 מרץ 2022, 21:28

glass man כתב:
bozeman כתב:

אני מניח שזה סוג של גלאס, go home you're drunk :lol: אבל באמת ובתמים לא ברור לי למה אנחנו צריכים להעריך את זלנסקי, אולי אני טועה.
שרון: כן, להוציא את רוסיה מהארוויזיון, ממש סנקציה שתזכר לדורות.

רק כדי שלפחות תוכל להעיר בצורה נכונה, יש כמה עובדות שחייבים קודם להבין: (מלוקט מכמה מקורות)

ראשית כול, עלינו להבין שיש בקרבנו מעט מאוד מומחים שיכולים לדבר ברמת אמינות ותוקף כלשהם לגבי המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, כמו גם לגבי רוסיה ואוקראינה עצמן. יש מעט מאוד מהם בעולם בכלל, ובארצנו הקטנטונת, חרף גודלו של המגזר דובר הרוסית ולבטח במרחב התקשורתי שלנו – יש מחסור חמור באנשים שקראו עשרה ספרים על רוסיה, לא כל שכן מאות ספרים, ומסוגלים לסנתז את המידע הזה לכדי דבר-מה בעל ערך.

1. אין ומעולם לא נחתם שום "הסכם אי-התרחבות מזרחה" בין ברית נאט"ו לרוסיה. גם לא בינה לבין ברית המועצות. אין מסמך כזה, ולא יכול להיות מסמך כזה. "ההוכחה" שהתעמולה הרוסית מציגה הוא הסכם על איחוד גרמניה (שנחתם מול ברית המועצות, שהתפרקה מאז, כך שגם ההסכם הזה בטל ומבוטל), ובו הגרמנים הבטיחו לא להרחיב את ארצם או את השפעתם המדינית מזרחה, הבטחה שבה עמדו בהצלחה ושאין לה שום קשר לברית הצבאית הצפון-אטלנטית.
2. אין חשש רוסי אמיתי מפני "הצבת טילי נאט"ו באוקראינה, ממש על הגבול הרוסי!". רוסיה גובלת עם נאט"ו מזמן, טילים באליסטיים מודרניים פוגעים בכל נקודה ברוסיה בין אם הם משוגרים מאיטליה, מגרמניה או מאנגליה. אם הרוסים כל-כך חוששים ממדינה גרעינית שעלולה להילחם נגדם, כדאי שיכבשו גם את סין, את צפון-קוריאה ובקרוב גם את איראן - נגד כל המדינות הללו ברית המועצות נלחמה, לפחות בקטנה, בייחוד נגד סין. עם נאט"ו - רוסיה לא לחמה מימיה.
3. אין חשש רוסי אמיתי לגורל תושבי החבלים הבדלניים, בוודאי ובוודאי שאוקראינה לא "ערכה שם רצח עם". גורלם של התושבים הללו הורע משמעותית מאז שרוסיה הפכה אותם למחוזות חסרי-חוק והכרה בינלאומית.
4. "המערב" מעולם לא "התגרה" בפוטין. אם כבר - התרפס מדי בפניו.
5. ארה"ב או האיחוד האירופאי לא אחראים למהפכת 2014 בקייב. ירי צלפים במפגינים אחראי למהפכה הזאת.
6. מדינה שנשיאה, שר ההגנה שלה וראש הממשלה הקודם שלה הם יהודים מוצהרים - אינה יכולה להיות נאצית בהגדרה.
7. כל מדינה ריבונית רשאית להחליט על הבריתות שאליהן היא נכנסת. אין דבר כזה - "איזורי השפעה".
8. שני הצדדים בסכסוך הזה הם רוסיה ואוקראינה, לא רוסיה וארה"ב, או נאט"ו או האיחוד.
9. יש באוקראינה כמה בעיות רציניות מאוד, כולל אנטישמים מהסוג הגועלי ביותר, כולל אחד ששימש למען השם בתפקיד דיפלומטי ולא הודח אחרי הצהרות ניאו-נאציות.
10. גם בצד הרוסי יש כמה נבלות. ראיתם פעם, אגב, איזה קעקועים נחמדים יש למייסד של חברת 'ווגנר' הידועה לשמצה, למשל?
11. רוב המידע שאתם מקבלים בחדשות וברשתות, רובו המוחלט, הוא ברמת "סבא שלי שמע סיפור מהרבי", "קראתי כמעט חצי כתבה בירחון X", "ראיתי הסבר ביוטיוב".
12. פוטין "משכתב" את ההיסטוריה של אוקראינה. הרוסים באופן עקבי מסלפים ומשקרים, והרבה פעמים אפילו שקרים בוטים שאין בעיה להפריך. הסיבות הן פנימיות אך גם רצון לתת סולם למדינות אחרות לא להתערב.

לגבי זלנסקי באופן ספציפי. נשיא אוקראינה מפגין אומץ נדיר, בהינתן לא רק העובדה שמיקומו ידוע לרוסים בקירוב (ככה זה כשמצטלמים ליד הבניין) אלא שרוסיה בעבר לא פעם ביצעה פשיטות למטרות חיסול ראש מדינה (אפגניסטן בהצלחה, צ'צ'ניה בלי הצלחה, וכו').

אז למה אנחנו צריכים להעריך את זלנסקי? תנסה לחשוב לבד.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מרץ 2022, 22:29

חנן למה ״אין איזור השפעה״? האמריקאים ודוקטרינת מונרו לא יתנו לאף גורם להתקרב לחצי הכדור שלהם.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 מרץ 2022, 22:57

הכוונה שאי אפשר שמדינה אחת תקבע עבור מדינה אחרת. הסכמה כזאת כמוה כסיפוח או כיבוש.
ארה"ב לא תרצה שיציבו טילים על הגבול שלה. והיה משבר הטילים עם קובה ורוסיה.
אבל זה לא אומר שמותר לה לדרוש שלא תהיה ממשלה קומוניסטית בקובה.
ובכל מקרה, זה לא באמת משנה את המציאות הרוסית שגם ככה גובלת במדינות נאט"ו או מאוימת בטילים, שהיום יכולים להיות גם בארהב עצמה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מרץ 2022, 23:02

ארהב גם לא הייתה מקבלת ידידות מופלאה בין סין לקנדה או סין למקסיקו או סין לפרו for that matter. לא חייב להיות טילים.

בכל אופן ״אזור השפעה״ לגמרי נראה לי כמו דבר אמיתי… בפרט מדינה שרואה עצמה אימפריה.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים