נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי glass man » 15 נובמבר 2022, 11:51

יכולתי לתת תגובה על כמה שביידן לא מחובר למציאות, אבל יש את השיר הפארודי המושלם הזה על אנקאנטו בשירת טראמפ וביידן שאומר כל מה שיש לי להגיד על ביידן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הסרטים והסדרות הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 12 דצמבר 2022, 23:52

אז מה, החרדים ממש רוצים שלפיד יקבל 40 מנדטים בבחירות הבאות אה?
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 09:58

הם מנסים בכל הכח, אבל אני בספק אם זה יצליח... בסוף הכל בעיקר (לא הכל כמובן) הפחדות של העיתונות, ראיתי השבוע איזה כתבות היו על בנט כשהוא התחיל לצבור כח לפני עשור בערך, תארו את המצב בערך באותן מלים שאני קורא היום. בסוף להערכתי לא יהיו שינויים מהותיים בהיבט ה"הדתה"... כן, אולי ימשכו יותר לישיבות מאשר להבימה, ויפסיקו פה ושם ללמד שבן יכול להפוך לבת ולהפך, לפחות מתקציב משרד החינוך, אבל זהו בערך, וזה לא נורא.
מצד שני, אולי באמת יהיו הקלות על נשק אזרחי ושינויים בהוראות פתיחה באש וכד', אולי גם אפשרות תפילה ליהודים בהר הבית, שזה יכול להוביל להתלקחות אבל זה לא אומר שזה לא הדבר הנכון לעשות, ועם הזמן זה יירגע.
לפיד כנראה כבר היה בשיא שלו, אני לא חושב שמבחן המציאות יספק לו את הנהירה לגורו החילונים כפי שאתה צופה אולי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 דצמבר 2022, 10:51

Laskin כתב:הם מנסים בכל הכח, אבל אני בספק אם זה יצליח... בסוף הכל בעיקר (לא הכל כמובן) הפחדות של העיתונות, ראיתי השבוע איזה כתבות היו על בנט כשהוא התחיל לצבור כח לפני עשור בערך, תארו את המצב בערך באותן מלים שאני קורא היום. בסוף להערכתי לא יהיו שינויים מהותיים בהיבט ה"הדתה"... כן, אולי ימשכו יותר לישיבות מאשר להבימה, ויפסיקו פה ושם ללמד שבן יכול להפוך לבת ולהפך, לפחות מתקציב משרד החינוך, אבל זהו בערך, וזה לא נורא.
מצד שני, אולי באמת יהיו הקלות על נשק אזרחי ושינויים בהוראות פתיחה באש וכד', אולי גם אפשרות תפילה ליהודים בהר הבית, שזה יכול להוביל להתלקחות אבל זה לא אומר שזה לא הדבר הנכון לעשות, ועם הזמן זה יירגע.
לפיד כנראה כבר היה בשיא שלו, אני לא חושב שמבחן המציאות יספק לו את הנהירה לגורו החילונים כפי שאתה צופה אולי.

מה שמשנה הוא התפיסה הציבורית, לא מה באמת יעבור בסוף או לא. זה חוק טבע, כל פעם שהחרדים משתוללים, מגיע גל נגד חילוני בבחירות הבאות. אני לא יודע אם לפיד יהיה זה שירוויח, אולי זה יהיה מישהו אחר, אבל מישהו ירוויח מזה. כלומר אלה אם שום דבר מזה לא יתממש וכל הבלגן החרדי ירגע עד שיגיעו הבחירות הבאות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 11:00

רגע, למה מופיע בכותרת שזה נושא הסרטים?

לגבי התפיסה הציבורית - נראה לי שכל אותם כוחות במדיה שיוצרים את התפיסה הזו או יותר נכון יצרו אותה בעבר - הם רלוונטיים פחות ופחות, ורואים את זה בתוצאות הבחירות.
החוקים השתנו, המדיה שונה, העיתונות מגוונת יותר... וכן - אני צופה שזה ירגע כי גם כבר עכשיו נראה ש-90% מההפחדות הן בולשיט מוחלט.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 דצמבר 2022, 11:29

סבסוד ריבית למשכנתאות( בתבחינים שכמעט רק חרדים עומדים בהם), הגדלת הקצבאות, זכאויות( תחבצ, הנחות בארנונה ועוד - בתבחינים שכמעט רק חרדים עומדים בהם), הפסקת ייצור חשמל בשבת(!!!) והכנסת המדינה לאיזה לופ של אגירת אנרגיה שיעלה מי יודע כמה עשרות מיליארדי שקלים, פתיחת עוד ועוד ועדות, עמותות והשד יודע מה( באמת סליחה שאני לא הולך לחפש את כל מה שפרסמו הבוקר שביבי מוכן לתת להם ). זה קצת הרבה יותר ממה שאתה מתאר, לאסקין, ובכלל לא נכנסתי לזה שיחייבו תלמידים חילונים ללמוד תלמוד, כשהחרדים שמנותקים לגמרי מהחינוך הממלכתי יקבלו את "אותם התקציבים".
. אבל בסדר. העיקר שיש ממשלת ימין "על מלא". היידה ביבי. היידה שרה והיידה גפני ו גולדקנופף.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 11:37

שוב, אתה יוצא מנקודת הנחה שכל זה יתממש, אני חושב ש90% מזה לא.
אם כן - גם אני אצביע בסוף ללפיד :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 דצמבר 2022, 11:40

עזוב. ביבי המלך. הוא כבר יראה להם
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 11:56

למה אתה מצייר אותי ככזה? אני לא הצבעתי לביבי לא בבחירות האחרונות ולא באלו שלפני... אני בהלם שזה מגיע גם אליך. לא הכל זה ביבי או לא ביבי. אפשר לטעון שהתקשורת משתמשת בשיטות הפחדה בלי שזה יהיה שיר הלל לנתניהו

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 דצמבר 2022, 12:09

לא התכוונתי שאתה הצבעת לו, אבל הוא ראש הממשלה לא? אז הוא האחראי העליון לכל מבחינתי. לטוב ולרע. אתה פשוט חושב שהוא יצליח להשתלט עליהם. אני לא.

מי שלא הבין שהממשלה הנוכחית הולכת להיות ממשלת חרדים/חרדלים הארדקור,אז הוא עיוור. וכמו שאנחנו רואים הם גם לא ה פראיירים של פעם ולא נכנסים בכלל לממשלה לפני שיחוקקו חוקים ויקבלו את התפקידים שמהם הם יזיזו את מה שהם רוצים (לכן אני לא מאמין שביבי יוכל למנוע מהם "90 אחוז", כמוך), אז

אני לא צריך טקטיקות הפחדה. אני רואה בעיניים שלי ערים שלמות בישראל שהחרדים כבר מחזיקים בביצים ומה המשמעות של זה לחיי היומיום.
אתה אולי ממושבך במרכז הארץ לא רואה/מרגיש את זה עדיין, אבל חכה... גם אם לא תהיה לך השפעה חרדית /דתית ישירה בחיים, זה יתבטא בכמויות אדירות של תקציבים שיזלגו לשם. אתה אופטימי? אחלה. אני, הפעם, לא.

תאמין לי שאני האחרון שמושפע מהתקשורת ביומיום, ואני בכלל לא צורך חדשות 90 אחוז מזמני. יש לי פילטרים מעולים ואני מסכים איתך שמה שמפרסמים כעת זה כדי להכניס ללחץ, אבל אני גם רואה מעבר ללחץ הזה, דברים שאני כבר מזהה בערים שלא היו חרדיות בעבר ולאט לאט נחנקות במוניציפלי. ואם נראה לך שזאת לא בעיה שלך, תסתכל על מקומות כמו ערד לדוגמא. עיר חילונית לגמרי שהפכה לחרדית למהדרין בתהליך קצר מאוד. תראה שכונות שלמות בירושלים שלא היו חרדיות והפכו לכאלה. לא יגיע למרכז? יגיע. חכה. וככל שהם יתודלקו בתקציבים שיאפשרו את אורח החיים הזה, זה יקרה מהר יותר.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 12:47

אין לי טענה כלפי מה שכתבת עכשיו,ֶפשוט בהודעה הקודמת זה היה נראה כאילו אתה מייחס לי את הטענה הצינית ש״עזוב, ביבי המלך יראה להם״ וזה לא מה שאני חושב. אני פשוט חושב שבמשא ומתן תמיד דורשים ממש גבוה ובסוף מקבלים מה שמקבלים שזה לרוב רחוק מאוד מהדרישות ששומעים בהתחלה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 13 דצמבר 2022, 14:31

איזו ברירה יש לביבי בדיוק? הגוש השני פוסל אותו פרסונלית, אין לו הרבה כוח במו״מ וכשאין לך כוח במו״מ, אתה חשוף לסחיטה. אין לו ברירה אלא להיכנע לסחטנות החרדית ושל שאר השותפות הקואליציוניות. וממילא גם אם היה לו יותר כוח במו״מ, האלקטורט שלו לא יראה בעין יפה כל ממשלה שהיא לא ימין מלא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 דצמבר 2022, 14:35

אני לא יודע מה יסגר בסוף, יכול להיות שהכל יהיה כלום ושום דבר. אבל אני כן יודע שהממשלת ימין על מלא הזאת היא חתיכת פאקינג שמאל קיצוני בכל מה שלא נוגע לבטחון. אני לפחות מקווה שסמוטריץ׳ באוצר יהיה נקודת אור חיובית, אבל בנתיים כמעט כל סעיף בהסכמים הקואליציונים לוקח את המדינה לאחור.

ובאמת הגיע הזמן לדפדף את הרק לא ביבי הזה (מעבר לעובדה שגיסי הפך ליועץ המדיני שלו השבוע :)), זאת הסיבה שיש לנו ימין קיצוני שקובע את הלך הדברים. לא ברור לי איך מעניין אנשים יותר שביבי לא יהיה ראש ממשלה מאשר שהימין הקיצוני ישלוט בחצי מהגופים במדינה.

אה, והכותרת היא נושא הסרטים כי כמו דביל כתבתי את הפוסט הראשון בנושא הסרטים ואז העברתי את ההודעות לפה :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 14:50

כתבת שמאל קיצוני בכל הקשור לבטחון, מניח שהתכוונת לכלכלה

וכן, כמו שאמרתי הרבה פעמים פה בעבר - מי שצריך לרדת מהעץ זה לא ביבי אלא אלו שמחרימים אותו. אין לביבי עבה לרדת מהעץ כשהוא רק מתחזק וה״איום״ (תלוי מי מסתכל על זה ואיך) של ממשלה ימנית סופר דתית בפתחנו - זה השלב שבו כבר חייבים לקפוץ מהעץ. העובדה שהם לא עושים זאת בעיניי רק פוגעת בלפיד ושות׳ ולדעתי זה יתבטא בבחירות… אני גם יודע ששמאלנים חמים על לפיד מאז שמרצ בחוץ, אנשים שתמכו בו בעבר ממש שונאים אותו כעת. אנקדוטלי מההיכרות שלי אבל זה מה שאני רואה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 דצמבר 2022, 15:06

Laskin כתב:כתבת שמאל קיצוני בכל הקשור לבטחון, מניח שהתכוונת לכלכלה

וכן, כמו שאמרתי הרבה פעמים פה בעבר - מי שצריך לרדת מהעץ זה לא ביבי אלא אלו שמחרימים אותו. אין לביבי עבה לרדת מהעץ כשהוא רק מתחזק וה״איום״ (תלוי מי מסתכל על זה ואיך) של ממשלה ימנית סופר דתית בפתחנו - זה השלב שבו כבר חייבים לקפוץ מהעץ. העובדה שהם לא עושים זאת בעיניי רק פוגעת בלפיד ושות׳ ולדעתי זה יתבטא בבחירות… אני גם יודע ששמאלנים חמים על לפיד מאז שמרצ בחוץ, אנשים שתמכו בו בעבר ממש שונאים אותו כעת. אנקדוטלי מההיכרות שלי אבל זה מה שאני רואה.

כתבתי שמאל קיצוני בכל מה שלא נוגע בביטחון :)
כל מה שהממשלה הזאת מחפשת זה עוד רגולציה, עוד פיקוח, עוד מימון ועוד כפיה. אשכרה ברני סנדרס עם פאות. הם יקחו את המדינה עשור אחורה. תמיד התלוננתי שביבי הוא הלמל״מ הכי גדול בעולם, פשוט נמצא שם ומשמר את הסטטוס קוו. אבל הלוואי וזה היה המצב עכשיו.

מעניין מה הדיעה של החרדים על היתוך גרעיני בשבת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 דצמבר 2022, 15:13

בתור מישהו שדווקא כן הצביע לביבי בבחירות האחרונות וממש לא מתבייש בזה :) אינטר צודק פה, איזה ברירה יש לו? כשגוש ה"שינוי" החליט שאם אי אפשר לנצח את ביבי אז מנסים להפיל עליו אות קלון כדי שיהיה תירוץ להימנע מלהתחרות בו... אז מן הסתם שהוא יכנע לכל מה שהחרדים ירצו אין מזה שום מוצא.

ספציפית בנושא התלמוד, לא ידעתי שהחרדים דורשים את זה בחינוך החילוני, אני בעד, זה היה צריך לקרות כבר מזמן בעיני. כולל תגבור משמעותי של תנך :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 15:33

DrKeo כתב:
Laskin כתב:כתבת שמאל קיצוני בכל הקשור לבטחון, מניח שהתכוונת לכלכלה

כתבתי שמאל קיצוני בכל מה שלא נוגע בביטחון :)
כל מה שהממשלה הזאת מחפשת זה עוד רגולציה, עוד פיקוח, עוד מימון ועוד כפיה. אשכרה ברני סנדרס עם פאות. הם יקחו את המדינה עשור אחורה. תמיד התלוננתי שביבי הוא הלמל״מ הכי גדול בעולם, פשוט נמצא שם ומשמר את הסטטוס קוו. אבל הלוואי וזה היה המצב עכשיו.

מעניין מה הדיעה של החרדים על היתוך גרעיני בשבת.

תלוי, ההיתוך הזה יפריש פרסה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 דצמבר 2022, 15:57

היתוך בחלב אמו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 דצמבר 2022, 16:03

די נו, מה החרדים האלה כבר יעשו?. אז הילדים שלכם יהיו קצת יותר מחוברים למסורת האבות ממכם איזו טרגדיה :) לפחות הם ידעו לענות טוב לפלסטינים ברשת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 16:08

זה לא יהפוך אף אחד למחובר יותר זה רק יגרום לאנטי.
אישית, אני אשמח אם הילדים שלי יבריזו משיעורים כאלה ואני אגיד זאת למורים שלהם

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 דצמבר 2022, 16:27

מעניין... הם עמדו על הרגליים האחוריות כדי שלא ינחילו לילדים שלהם תועבה של "לימודי ליבה", אבל יש להם עזות מצח לדרוש חובת לימודי תלמוד אצל חילונים? יפה מאוד. נאה דורש נאה מקיים, וכו'.

עאלק "ימין על מלא"... פחחחח
?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 דצמבר 2022, 16:44

אני משועשע מהסיבה ומסובב הזה בנוגע לביבי.
ביבי מצורע בעיני כל השותפים שלו לשעבר משום שהוא ״שקרן בן שקרן״ עם אובססיביות לחיסולים פוליטיים של שותפים.
גם אסופת האופורטוניסטים הנוכחיים שסביבו פועלת מולו תחת הידיעה שמדובר ב״שקרן בן שקרן״ עם אובססיביות לחיסולים פוליטיים של שותפים, לצד העובדה שמדובר בסמרטוט אידיאולוגי ושכל מה שמעניין אותו הוא ״הכ׳ים של זוהר״.

ועדיין, מבחינתי אין הבדל ממשי בין הממשלה היוצאת לנכנסת.
גם היוצאת היתה ממשלה פאנטית דתית וגם הנכנסת כזו. האור בקצה המנהרה יגיע רק אחרי שרוב הציבור יבין שהמשטר הוא לא ידיד, לא חבר ובטח שלא אפוטרופוס. מתוך זה גם יגזרו המסקנות הנדרשות בנוגע לאופן שבו נכון להחזיק את המשטר ואת הגללים שמתגוללים בו.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 13 דצמבר 2022, 17:11

InterAl כתב:איזו ברירה יש לביבי בדיוק? הגוש השני פוסל אותו פרסונלית, אין לו הרבה כוח במו״מ וכשאין לך כוח במו״מ, אתה חשוף לסחיטה. אין לו ברירה אלא להיכנע לסחטנות החרדית ושל שאר השותפות הקואליציוניות. וממילא גם אם היה לו יותר כוח במו״מ, האלקטורט שלו לא יראה בעין יפה כל ממשלה שהיא לא ימין מלא.

לפרוש. הוא לא חייב להיות ראש ממשלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 דצמבר 2022, 17:21

omerkot כתב:ועדיין, מבחינתי אין הבדל ממשי בין הממשלה היוצאת לנכנסת.
גם היוצאת היתה ממשלה פאנטית דתית וגם הנכנסת כזו. האור בקצה המנהרה יגיע רק אחרי שרוב הציבור יבין שהמשטר הוא לא ידיד, לא חבר ובטח שלא אפוטרופוס. מתוך זה גם יגזרו המסקנות הנדרשות בנוגע לאופן שבו נכון להחזיק את המשטר ואת הגללים שמתגוללים בו.

אמן, והלוואי
לפני כמה שנים טובות (לדעתי למעלה מעשור) הייתי בדיבייט של גדי טאוב מול ירון ברוק (נשיא מכון איין ראנד לשעבר), כשגדי היה בצד של ״אבל חייבים ממשלה שתהנדס את החברה״, בקצרה, גם אם לא לגמרי סוציאליסט (מאז הוא קצת שינה עמדותיו).
שאלתי אותו בשלב השאלות, האם יתמוך בזה (התערבות ממשלתית בחינוך, כלכלה ועוד) גם כשתהיה פה ממשלה עם רוב חרדי או משהו קרוב זה - והוא התחמק וענה לי שאם זה יהיה המצב הוא פשוט ירד מהארץ, אז עניתי לו שהוא רוצה שהממשלה תהיה אמא ואבא שלו רק כשזה נח לו, וכשהאמא והאבא האלה הם אנשים שהוא ״מאשר״, ושהמשמעות היא שהוא נותן להם כח אדיר בידיעה שיום יבוא וזה יכול להתהפך עליו, וזה הרי יקרה *מתישהו* וכנראה לא עוד הרבה זמן, ואז הוא נותר ללא מלים.

והנה, היום הזה מתקרב… אולי סוף סוף הסוציאליסטים (החילונים לפחות) יבינו שהמדינה כמעט תמיד היא לא הפתרון אלא הבעייה, והיא רק צריכה שלא להפריע לשוק החופשי, וכמובן לשמור על הבטחון שלנו, מערכת המשפט, לפקח על שירותי הבריאות, אנרגיה ומקרי קיצון מעטים נוספים - וזהו.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 13 דצמבר 2022, 18:51

אני לא מופתע. הרושם שלי מטאוב הוא שמדובר בטפיל אינטלקטואלי שאוהב להתבשם בניחוחות מסוימים מבלי שהוא מבין מה מקור הריח או את המשמעות שלו. אני גם לא חושב שהוא שינה את העמדות שלו מאז ולראיה, העמדות שלו בזמן הקורונה.
לא שונה מביבי, אגב. גם ביבי יודע לדקלם בלהיטות מנטרות נחרצות ואז לעשות את ההיפך המוחלט בעודו מסגביר שלגשם יש צבע של פיפי.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים