נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

מוסיקה, סרטים, סדרות, ספרים וכל נושא שיחה רנדומאלי אחר שתרצו

המנהלים: bozeman, erezronen, swym, omerkot

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: נושא ה-ppוליטיקה הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 13 יולי 2023, 00:57

או! זה פוסט מעניין :)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2023, 11:26

bozeman כתב:
זה שאתה לא מכיר, זה חבל, אבל יש המון פוסקים ופסקים בנושא. וזה בוודאי לא "קצת לא מצאתי מה שאני רוצה אז אני ממציא לי הלכות שנוחות לי" כפי שאתה עושה.

המחיר, בצורה ברורה הוא המחיר באותו זמן. אם אתה רוצה לשאול ומה המחיר באותו זמן? נפתח ספר היסטוריה של התקופה שאתה מחפש ונמצא מחיר של עבד +/-. לתורה גם יש מחירים כללים לאנשים - מה קורה אם אדם מקדיש את עצמו לבית המקדש למשל? כלומר נניח אומר "הרי אני הקדש", כמה הוא משלם? אז יש מחירון כללי גם לזה.

בהמשך, יש כמובן גם דיונים של הגמרא מה עומד מאחורי לא פודים יותר המחיר - האם זה בגלל שלא לעודד חטיפות (כמו שעומר כותב) או כדי לא לרושש את הציבור. אגב, יש תקנה נוספת שגם אין לחלץ אותם בכוח! אלו תקנות שנכתבו על בסיס חטיפות "על רקע פלילי" (כלומר כמו בדרום אמריקה למשל).
שני התקנות האלו נפסקו להלכה גם בשולחן ערוך.
נמשיך לשאלה הבאה שלך - האם יש מצב כמו של החוקרת -כן! למעשה המצב שלה הרבה יותר גרוע מסתם חטיפה כללית, כי היא נכנסה תחת גדר של "המכניס את עצמו לסכנה". כך גם פוסק הרמב"ם (הלכות מתנות עניים, פ"ח, ה"יג): "מי שמכר עצמו ובניו לגויים או שלווה מהן ושבו אותן או אסרוהו בהלוואתן - פעם ראשונה ושנייה מצוה לפדותן, שלישית - אין פודין אותן." כלומר מי שמתעסק בצורה לא בטוחה - פעם ראשנה עוד פודים אותו (עד כדי מחירו, ברור שלא יותר! כפי ההלכה הכללית!) אבל אח"כ אפילו זה לא.
יותר מזה, רבי שלמה לוריא ('ים של שלמה', גיטין ד סי' עב) צמצם עוד יותר את ההלכה, באומרו שאין צורך בכך שאדם זה ייפול בשבי פעמיים כדי לפטור את הציבור מלפדותו, ודי בכך שהוא היה מודע לסכנה והתעלם ממנה!
כלומר שבמקרה שאדם שהכניס את עצמו במודע לסכנה וגרם לנפילתו בשבי, ודאי שהחובה לפדותו פחותה מהחובה לפדות אדם שפעל כדין. וודאי שהיא פחותה מהחובה לפדות את מי שנפל בשבי בעת מילוי תפקידו.

בקיצור - אנא ממך, אם אתה חושב שתמיד צריך לעשות הכל לשחחר ולשלם כל מחיר - סבבה - אבל *זאת לא ההלכה* זה ההפך מההלכה.

עכשיו תכתוב את הפוסט הזה שוב, אבל תהוון את כל הסכומים של הפידיון על פי האנפלציה של 2023.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 13 יולי 2023, 13:52

DrKeo כתב:
bozeman כתב:
זה שאתה לא מכיר, זה חבל, אבל יש המון פוסקים ופסקים בנושא. וזה בוודאי לא "קצת לא מצאתי מה שאני רוצה אז אני ממציא לי הלכות שנוחות לי" כפי שאתה עושה.

המחיר, בצורה ברורה הוא המחיר באותו זמן. אם אתה רוצה לשאול ומה המחיר באותו זמן? נפתח ספר היסטוריה של התקופה שאתה מחפש ונמצא מחיר של עבד +/-. לתורה גם יש מחירים כללים לאנשים - מה קורה אם אדם מקדיש את עצמו לבית המקדש למשל? כלומר נניח אומר "הרי אני הקדש", כמה הוא משלם? אז יש מחירון כללי גם לזה.

בהמשך, יש כמובן גם דיונים של הגמרא מה עומד מאחורי לא פודים יותר המחיר - האם זה בגלל שלא לעודד חטיפות (כמו שעומר כותב) או כדי לא לרושש את הציבור. אגב, יש תקנה נוספת שגם אין לחלץ אותם בכוח! אלו תקנות שנכתבו על בסיס חטיפות "על רקע פלילי" (כלומר כמו בדרום אמריקה למשל).
שני התקנות האלו נפסקו להלכה גם בשולחן ערוך.
נמשיך לשאלה הבאה שלך - האם יש מצב כמו של החוקרת -כן! למעשה המצב שלה הרבה יותר גרוע מסתם חטיפה כללית, כי היא נכנסה תחת גדר של "המכניס את עצמו לסכנה". כך גם פוסק הרמב"ם (הלכות מתנות עניים, פ"ח, ה"יג): "מי שמכר עצמו ובניו לגויים או שלווה מהן ושבו אותן או אסרוהו בהלוואתן - פעם ראשונה ושנייה מצוה לפדותן, שלישית - אין פודין אותן." כלומר מי שמתעסק בצורה לא בטוחה - פעם ראשנה עוד פודים אותו (עד כדי מחירו, ברור שלא יותר! כפי ההלכה הכללית!) אבל אח"כ אפילו זה לא.
יותר מזה, רבי שלמה לוריא ('ים של שלמה', גיטין ד סי' עב) צמצם עוד יותר את ההלכה, באומרו שאין צורך בכך שאדם זה ייפול בשבי פעמיים כדי לפטור את הציבור מלפדותו, ודי בכך שהוא היה מודע לסכנה והתעלם ממנה!
כלומר שבמקרה שאדם שהכניס את עצמו במודע לסכנה וגרם לנפילתו בשבי, ודאי שהחובה לפדותו פחותה מהחובה לפדות אדם שפעל כדין. וודאי שהיא פחותה מהחובה לפדות את מי שנפל בשבי בעת מילוי תפקידו.

בקיצור - אנא ממך, אם אתה חושב שתמיד צריך לעשות הכל לשחחר ולשלם כל מחיר - סבבה - אבל *זאת לא ההלכה* זה ההפך מההלכה.

עכשיו תכתוב את הפוסט הזה שוב, אבל תהוון את כל הסכומים של הפידיון על פי האנפלציה של 2023.

האמת שזה לא מסובך לחישוב בערכי התורה הקבועים (כלומר ההערכה הכללית של כמו מי שאומר "הרני להקדש"). התורה קבעה שערך איש הוא 50 שקלי כסף. (זה מה שחייבים ככה סתם, לכל אדם). כפי שאתה זוכר, בפדיון הבן, שעושים גם היום, צריך להביא את הערך הזה לכהן (כן, גם היום). הערך של 5 מטבעות אלו היום (המחיר המינימלי, אחרי הכל, כולל מחיר כסף וכו') הוא 900 ש"ח, כלומר 50 שקל כסף הוא 9000 ש"ח.

אם אתה רוצה מחיר של "עבד הנקנה בשוק" (זה המחיר השני בד"כ...) יש אגב מחלוקת בין מחיר של עבד כנעני לעבד עברי (עבד עברי *זול יותר* כי הוא עושה פחות וחייבים לעשות לו יותר). המחיר הוא מה שאפשר. היום כמובן העבדות אסורה ברוב המקומות, ולכן זה פחות רלוונטי, אבל במקומות שעדיין יש, מקומות עולם שלישי, אפריקה וכדומה, המחירים נעים בין 15$ ל-500$ תלוי באיזור.
זה אגב דוגמה טובה לכוונה להלכה בעלות שיחרור בגלל חטיפה, כי זה בעצם המקור לרוב העבדים היום, ארגוני פשיעה שחוטפים אנשים, נשים וילדים לצורך מכירה לעבדות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יולי 2023, 14:43

רגע, אתה אומר שאני יכול להשיג לי עבד בפחות מאלף שקלים? איפה נרשמים? הילדים מתישים אותי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 יולי 2023, 14:52

חנן: אז אוקיי הבאת לנו כמה כופר אדם שווה לפי ההלכה, אבל החוטפים האלה לא מבקשים כופר...אלא חילופי אסירים אז איך אתה מחשב את המחיר לפי ההלכה?
שוב, אין לי בעיה להתקפל כמו גבר בפני ההלכה ולרדת מהעץ (גם אז אני לא אוהב את זה אבל מה נעשה)

ולכל היתר? אוקיי אז אתה מביא שחייל בהכרח שווה יותר מיהודי רגיל לפי ההלכה? התקפלתי. אני לא אוהב את זה וקשה לי לקבל את זה וזה מנוגד לכל האתוס היהודי של "נפש אחת מישראל עולם ומלואו" והייתי רוצה לראות מה כל הקנייבסקים או ההוא עם השמלה היה אומר על הטיעונים פה. אבל יאללה נקבל את זה.

על זה שלא מגיע לה לפי ההלכה שישחררו אותה? מקבל ברצון הרי ברור שהיא 10 פעמים היתה שם, עשתה שם ניתוח גב, השכירה דירה... ובנוסף לכל זה היתה אנטי ישראלית ותוקפת אותנו בפהרסיה ומי יודע בכלל אם עשתה צבא? לאור כל זה במקרה הפרטי שלה ברור שהיא לא ראויה לשום עסקה.

אפילו עסקה שלה, תמורת שבוי איראני לא הייתי מאשר במקרה שלה אבל שוב דיברנו בכלליות.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 יולי 2023, 19:59

glass man כתב:חנן: אז אוקיי הבאת לנו כמה כופר אדם שווה לפי ההלכה, אבל החוטפים האלה לא מבקשים כופר...אלא חילופי אסירים אז איך אתה מחשב את המחיר לפי ההלכה?
שוב, אין לי בעיה להתקפל כמו גבר בפני ההלכה ולרדת מהעץ (גם אז אני לא אוהב את זה אבל מה נעשה)

ולכל היתר? אוקיי אז אתה מביא שחייל בהכרח שווה יותר מיהודי רגיל לפי ההלכה? התקפלתי. אני לא אוהב את זה וקשה לי לקבל את זה וזה מנוגד לכל האתוס היהודי של "נפש אחת מישראל עולם ומלואו" והייתי רוצה לראות מה כל הקנייבסקים או ההוא עם השמלה היה אומר על הטיעונים פה. אבל יאללה נקבל את זה.

על זה שלא מגיע לה לפי ההלכה שישחררו אותה? מקבל ברצון הרי ברור שהיא 10 פעמים היתה שם, עשתה שם ניתוח גב, השכירה דירה... ובנוסף לכל זה היתה אנטי ישראלית ותוקפת אותנו בפהרסיה ומי יודע בכלל אם עשתה צבא? לאור כל זה במקרה הפרטי שלה ברור שהיא לא ראויה לשום עסקה.

אפילו עסקה שלה, תמורת שבוי איראני לא הייתי מאשר במקרה שלה אבל שוב דיברנו בכלליות.

אתה סותר את העניין - כל הדיון שהבאתי הוא כללי - בלי בכלל להדבר על מקרה פרטי. אתה הוא שסותר את עצמו על ידי שפעם אחת אתה אומר "כל היהודי הוא עולם ומלאו" ואח"כ מתחיל לבחון מה שנראה לך ואז "היא לא חיה בארץ אז לא אכפת לי". זה לא עובד ככה, יהודי הוא יהודי...

ובכל מקרה - כן, זאת ההלכה, זה המדרג - לא מדרג בין יהודים - אלא מדרג בין מקרים:
מי שהמדינה שלחה אותו (חייל/חיילת/ נציג מדינה)
מי שהוא יהודי כללי
מי שידע שהוא נכנס לסכנה

במקביל לזה יש את עניין המחיר.
המחיר הוא *לא* רק מחיר כספי כמובן, הוא מחיר שאותו דורשים - בין אם זה כסף, ובין אם זה מחבלים, נדל"ן, הסכם לחימה ועוד.

שים לב לעוד נקודה שלא הרחבתי - האם מותר לצאת למבצע שעלול להיות מסוכן לשחרור החטופים? כן, זאת לא נקודה ברורה שצריך לקחת כמובן מאליו. יש מבצע כמו מבצע אנטבה, מצבע כמו הנסיון לשחרור נחשון וקסמן ויש אולי מבצע לנסיון לשחרור מטייל שנפל בדרום אמריקה. זה לא החלטה שקל לקחת ולהגיד "ברור שיוצאים למבצע", גם פה להלכה יש את הדעה שלה, וגם זה תלוי במקרה ובמדרג שהבאתי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 17 יולי 2023, 19:59

אני לא ידעתי שמבחינת ההלכה המחיר שמשלמים הוא אותו מחיר בין אם זה כופר, או הסכם חילופי שבויים כמו עם וקסמן שליט וכו' זה חדש לי לחלוטין. אני יצאתי מתוך הנחה שחכמי ההלכה לא הכירו בכלל את הנוהג של "עסקת שבויים" כי בכל המקרים שאני מכיר מההיסטוריה היהודית, בכל פעם ששוחרר איזשהו אסיר יהודי הוא לא בדיוק חזר לארץ באיזשהו הסכם אלא הוא הפך להיות רכוש של איזה קיסר רומאי שנתן לו חנינה והמקסימום שהוא קיבל זה איזה מעצר בית פריוולגי עם איסור להתקרב לישראל ולירושלים בפרט.

אבל אם אתה אומר שלפי ההלכה הולכים לבדוק פשוט כמה ה"חוקרת" הזו שווה בכסף ולא משלמים טיפה מעבר לזה, אז כמו שאמרתי אני מתקפל בעניין הזה אני לא הולך להתווכח על מה שהחליטו לפני 2000 שנה למרות שזה נראה לי מטומטם. המוסלמים לא ממשיכים לנסות לחטוף לנו בגלל שאנחנו משלמים את המחיר, אלא בגלל שזה מה שחכמי הדת שלהם אומרים להם שמותר להם לעשות במלחמה נגד "אל יהוד" אם היה אסור להם לחטוף לפי חכמי הדת שלהם כנראה שהחטיפות היו יורדות דרמטית.

לפי מה שאני יודע לפי ההלכה החוקרת הזו עברה על איסור מההלכה שהוא איסור יציאה מהארץ. "אסור לצאת מארץ ישראל לחוצה לארץ לעולם, אלא ללמוד תורה, או לישא אישה, או להציל מיד הגויים, ויחזור לארץ. וכן יוצא הוא לסחורה. אבל לשכון בחוצה לארץ - אסור, אלא אם כן חזק שם הרעב, עד שנעשה שווה דינר חיטין בשני דינרין" לפי מה שאני יודע החוקרת הזו לא יצאה מהארץ כדי ללמוד תורה אלא להפך הלכה ללמוד חוקים של גויים, ותקן אותי אם אני טועה היא גם לא הלכה לח'ול כדי לשאת אישה. :)

ואתה בעצמך אומר שהמחיר שלה נמוך מאוד בגלל שהיא ידעה שנכנסה לסכנה. ומה אומרת ההלכה על אוטואנטישמית בוגדנית ומשומדת כמוהה שמנסה למצוא חן בעיני גויים?
גם את זה צריך לבדוק קשה לי להאמין שחכמי ההלכה פטרו יהודי מבגידה והיא דה פקטו בוגדת בנו.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 17 יולי 2023, 20:20

אתה מבלבל שוב כמה דברים.

השווי האישי הוא לא תלוי במקרה. הנכונות לשלם תלויה במקרה. לכן אם השווי הוא X - במקרה לזה בשירות המדינה - משלמים את הX, ובמקרה של מכניס את עצמו לסכנה - לא משלמים את ה-X. ולכן המחיר שלה לא "נמוך מאוד", אלא שאין צורך לשלם מחיר גבוה, או להתאמץ במבצע עבורה.

היא לא עברה על יציאה מהארץ - זאת העבודה שלה ומותר. (זה מה שכתוב "יוצא לסחורה".) וכמובן לישא אישה זה גם להתחתן גם גבר לאישה.

בכל מקרה - ההיסטוריה היא ארוכה, יש המון דברים. ואתה פחות חושב גם על המאות האחרונות שהיו אצילים שכלאו לא מעט יהודים אמידים על מנת שהקהילה תשחרר אותם. לא קשור לישראל או לירושלים.

בא נסכם, שאת ההלכה תעזוב בנפרד. אתה יכול להחליט מה שאתה חושב, זה בסדר, רק אל תנסה להלביש את דעתך על דברים אחרים. (מצידי תחליט שלא משחררים אנשים שהאות שלהם מתחיל ב-ח. אבל אל תהפוך את זה לדעה בהלכה.)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 18 יולי 2023, 01:47

לפי מה שאני יודע היא ועוד איך עברה על יציאה מהארץ. הרמב'ם אומר שאם אתה יוצא מהארץלצמיתות לצורך העבודה שלך אז זו יציאה פסולה, ואם היא גרה בארצות הברית/או רוסיה/השכירה דירה בעירק ובשום מצב לא חוזרת לארץ אז היא בהחלט עברה על איסור חמור. יש לי חברים רוסים שנוסעים לרוסיה פעם בכמה זמן לבקר את המשפחות שלהם אבל הם חוזרים תמיד לארץ, אבל אם הם היו עוזבים לרוסיה לצורך הקמת עסק וזה היה גורר השתקעות קבע? זו בהחלט עבירה על האיסור.מסה לומר עבודתה הביאה אותה לידי כך שבמבחן התוצאה היא עזבה את הארץ לצמיתות ולכן זו יציאה פסולה מההלכה.

אז בוא נסכים שגם אתה מעלים עין ממה שההלכה אומרת כשזה לא נוח לך :)
ועוד לא דיברנו על הבוגדנות שלה.

על היתר אין כל כך מה להתווכח אם אמרו שאיש צבא בא קודם ליהודי רגיל, אז קבעו וזהו אני מן הסתם לא אתווכח עם דוקטור למשפטים. עוד אפשר להכיל את זה בטענה שאיש צבא חיוני יותר לקיום המדינה או אם כמו במקרה של טננבוים יש לו עבר צבאי עשיר וידע אז הגיוני לשחרר אחד שיודע דברים מן הסתם גם כדי לדעת מה סיפר לאויב אם סיפר .זה עדיין גועל נפש שיהודי X שווה יותר מיהודי Y אבל יאללה נבליג.

בגדול עכשיו הפלסטינים האלה עכשיו מנסים לשכנע את העיראקים לדחוף לעסקת שבויים פלסטינים תמורתה, נגיד שהיא לא היתה בוגדת בנו ומשומדת אלא אוהבת ישראל, עדיין אנשים פה היו אומרים לא לשלם תמורתה מעבר לאסיר אחד? כמובן כל אחד לדעתו אבל אם היא היתה "יהודיה נורמטיבית" הזוי לי איך אנשים היו יכולים להשאיר בחורה אומללה ככה בשבי שם, אבל זו רק דעתי כמובן.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 יולי 2023, 08:46

glass man כתב:לפי מה שאני יודע היא ועוד איך עברה על יציאה מהארץ. הרמב'ם אומר שאם אתה יוצא מהארץלצמיתות לצורך העבודה שלך אז זו יציאה פסולה, ואם היא גרה בארצות הברית/או רוסיה/השכירה דירה בעירק ובשום מצב לא חוזרת לארץ אז היא בהחלט עברה על איסור חמור. יש לי חברים רוסים שנוסעים לרוסיה פעם בכמה זמן לבקר את המשפחות שלהם אבל הם חוזרים תמיד לארץ, אבל אם הם היו עוזבים לרוסיה לצורך הקמת עסק וזה היה גורר השתקעות קבע? זו בהחלט עבירה על האיסור.מסה לומר עבודתה הביאה אותה לידי כך שבמבחן התוצאה היא עזבה את הארץ לצמיתות ולכן זו יציאה פסולה מההלכה.

אז בוא נסכים שגם אתה מעלים עין ממה שההלכה אומרת כשזה לא נוח לך :)
ועוד לא דיברנו על הבוגדנות שלה.

על היתר אין כל כך מה להתווכח אם אמרו שאיש צבא בא קודם ליהודי רגיל, אז קבעו וזהו אני מן הסתם לא אתווכח עם דוקטור למשפטים. עוד אפשר להכיל את זה בטענה שאיש צבא חיוני יותר לקיום המדינה או אם כמו במקרה של טננבוים יש לו עבר צבאי עשיר וידע אז הגיוני לשחרר אחד שיודע דברים מן הסתם גם כדי לדעת מה סיפר לאויב אם סיפר .זה עדיין גועל נפש שיהודי X שווה יותר מיהודי Y אבל יאללה נבליג.

בגדול עכשיו הפלסטינים האלה עכשיו מנסים לשכנע את העיראקים לדחוף לעסקת שבויים פלסטינים תמורתה, נגיד שהיא לא היתה בוגדת בנו ומשומדת אלא אוהבת ישראל, עדיין אנשים פה היו אומרים לא לשלם תמורתה מעבר לאסיר אחד? כמובן כל אחד לדעתו אבל אם היא היתה "יהודיה נורמטיבית" הזוי לי איך אנשים היו יכולים להשאיר בחורה אומללה ככה בשבי שם, אבל זו רק דעתי כמובן.

אני לא "מתעלם מההלכה" - אני יודע אותה. מה שאתה כותב לא נכון. (וכאמור, בא נפסיק להתווכח פה, חסר לך את הבסיס ההלכתי והן את הדרך הפרשנית המקובלת לזה.
למשל הפרשנות שלך למה שכתבתי מקודם - לא כתבתי "איש צבא" במובן של איש צבא - אלא שנשלח בשירות המדינה ועקב כך נפל בשבי. טננבאום *לא* נופל להגדרה הזאת.

אותו דבר עם החוקרת והמחיר - אתה חושב (לדעתך) שאם היא הייתה אוהבת ישראל גדולה - צריך לשלם כל מחיר תמורתה - אבל אתה ממש לא חושב על ההשלכות של זה. אז נחמד מאוד שהיא אולי תחזור - אבל על כל אלו שימותו (כמו בעסקת שליט...) אתה לא חושב... זה בדיוק איפה שהתחיל הדיון...

אני חושב שמיצינו.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 אוגוסט 2023, 21:49

אז איזה כיף זה שעכשיו כל קבוצה שתתעצבן על משהו, אפילו אם מדובר ככל הנראה בפייק ניוז מוחלט - תחסום כבישים ראשיים מתי שבא לה…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 00:03

Laskin כתב:אז איזה כיף זה שעכשיו כל קבוצה שתתעצבן על משהו, אפילו אם מדובר ככל הנראה בפייק ניוז מוחלט - תחסום כבישים ראשיים מתי שבא לה…

ותדקור שוטר..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוגוסט 2023, 01:22

לא מתייחס אפילו לרף האלימות שרק יעלה מן הסתם… פשוט תחושת הלגיטימציה שנוצרה בקרב הציבור שמותר פשוט לעשות מה שרוצים, והמשטרה אמורה לעמוד מנגד ורק לצפות, עד שיימאס למפגינים, או משהו. וכן, המפכ״ל הקודם אשם בלא מעט מכדור השלג הזה.
צריך לצייר את הקווים מחדש.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 05:18

לא יודע.. אני זוכר שחסמו פה כבישים, רכבות ומה לא, כבר שנים. אפילו עוד הרבה לפני ההתנתקות.
מוזמן לצפות פה בקטע הראשון

ופה מ 2:26

הנכים, החרדים, האתיופים, המתנחלים ובעצם מי לא? ממשלות ישראל לדורותיהן לימדו שזה בסדר גמור לחסום כבישים. זו התוצאה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 09:52

אכן, כולם חוסמים כבישים כבר שנים ומשום מה מתירים את זה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 12:24

קליימן: ההבדל הוא שהנכים, החרדים והאתיופים, כולם עשו מחאות צודקות שנוגעות ישירות לאיכות החיים שלהם פה. אם אני מדייק לגבי חסימת הכבישים שאתם מתייחסים אליה מדובר בכמה נשים מתוסכלות מהשמאל שמפגינות נגד היהדות והחרדים כי "דווקא" וזה כי טרנדי בעולם עכשיו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 12:28

לא יכול להתייחס בצורה עניינית לצמצום הפסיכי שעשית למחאה העכשווית. עזוב בכלל פוזיציה פוליטית - לצמצם עשרות/מאות אלפי אנשים שמפגינים כבר יותר מחצי שנה, כל שבוע ל "טרנד נגד יהדות וחרדים", זה לא רלוונטי בשום צורה לשיח.

ויודע מה? גם אם זה סתם נשים מתוסכלות וכו'( זה לא )- אם לאחרים מותר, גם להן מותר.
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 12:31

לא רלוונטי? על מה הן מפגינות בדיוק ולאיזו מטרה חוץ מאוטואנטישמיות טהורה אתה יכול אולי להאיר את עיני?
נ.ב כן, כמו שחשבתי גם לך אין מושג על מה מפגינות המשועממות האלה חוץ מזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 13:00

לא הבנתי - מותר לחסום כבישים רק למה שגלאס חושב שזה בסדר?
?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 אוגוסט 2023, 13:20

אם אדם סיעודי בלי יכולת לעבוד לאכול לבד/להתלבש/לדבר. חי מקצבת קיום של פחות משכר המנימום והוא יוצא לחסום כביש על זה? שיקום אדם עם מצפון שיגיד שזה לא בסדר שיחסום כביש.

אם אדם אתיופי חוסם כביש על זה שהוא מרגיש שמפלים אותו גם במשטרה וגם בחברה ובכל תחומי החברה הישראלית שיקום הבן אדם עם מצפון שיגיד שזה לא בסדר שיחסום כביש, זה לא שהאתיופים האלה הלכו לחסום כביש על זה שאני לא אוהב אינג'רה ועל זה שלא טעים לי האוכל שלהם, הם הלכו לחסום כביש כי הם מרגישים סוג ז' והכי מופלים ושקופים.

הנשים האלה מהשמאל? על מה מוחות ? מתוסכלות נפשית (אולי גם מעבר לזה...) משבשות את החיים לציבור שלם, אני כבר מחכה לראות איך גיא הוכמן הולך להסתלבט עליהן.
מחר הן יחליטו שהן שורפות ספר תנך בבני ברק כי הן ראו איזה שוודי רוצה לעשות את זה, גם מותר להן?

כאילו וואו ביג דיל, אז יש בישראל אנשים שרוצים אולטרא שמרנות יהודית במרחב שלהם, אולי הגיע שהמתוסכלות האלה יתבגרו ויבינו שלא כולם רוצים לחיות כמוהן? בוא הן לא חיות פה בטאליבן ולא קרובות לטאליבן לא אומרים להם לסגור את החלון של הבית שלהן.. וגם לא אוסרים עליהן לצאת מהבית, וגם לא מכריחים אותן להסתיר את הפנים שלהן. שישתו מים וישיגו חיים.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 13:37

סבבה.. אז אתה בעד לחסום בשביל מה שנראה לך נכון וצודק. והם על מה שנראה להם נכון וצודק. קיצר סבבה..
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 16:28

אוי גלאס..

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 אוגוסט 2023, 17:18

אני מן הסתם יודע שזה לא המקרה הראשון של חסימת כביש בישראל, אבל עכשיו יש תחושה שזה לגמרי לגיטימי ולמשטרה אסור לפנות.

וגלאס, מה אכפת לי אם מישהו מרגיש מקופח? שילך לחסום חבר כנסת או את הכנסת עצמה, מה הקטע הזה של לחסום את איילון? ז לא קובל ומי שעושה זאת צריך לפנותו בכח, ואם עשרות או מאות אלפים עושים זאת - אז להשתמש בכל האמצעים הבלתי-קטלניים על מנת להבריח אותם משם, ואם הם משתמשים באלימות אז גם אמצעים אחרים. אסור לתת לזה להמשך… זו ההגדרה של כאוס.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 אוגוסט 2023, 17:30

Laskin כתב:אני מן הסתם יודע שזה לא המקרה הראשון של חסימת כביש בישראל, אבל עכשיו יש תחושה שזה לגמרי לגיטימי ולמשטרה אסור לפנות.

Facts don't care about your feelings..
אני מבין שבא לך להפיל על המפגינים נגד הרפורמה את העניין הזה, אבל מצטער. לא רלוונטי. מוזמן לצפות למעלה בווידאו. מוזמן גם סתם לעשות גוגל על חסימות כבישים ראשיים לפני 15 ו 20 ו 35 שנה.

יכול להיות שפשוט עכשיו זה כואב לך, כי זה הגיע גם לת"א/המרכז ואתה כנראה גר שם. כשחסמו את הכניסה לירושלים ממאות סיבות שונות לאורך השנים, זה כנראה לא הפריע לך במיוחד.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 אוגוסט 2023, 17:46

קליימן צודק, תמיד נתנו לחסום כבישים חופשי. זה היה נושא שיחה עוד במחאת האתיופים לפני חצי עשור. ההבדל הוא שעכשיו זה עניין דו שבועי. וכך או כך לאף אחד לא צריך לתת לחסום כבישים, לא משנה אם זה ימנים או שמאלנים או חרדים או ערבים.

חזור אל “פורום OT”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 7 אורחים